Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Brezelbahn in H0, Duitsland tp III. door MichielB
Vandaag om 23:28:59
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten door willyTEE
Vandaag om 23:24:49
Industrieel smalspoor inspiratiedraadje door Scratchbuilt
Vandaag om 23:21:05
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door 741230
Vandaag om 23:18:32
23 augustus modelspoorbeurs Houten door MichielB
Vandaag om 23:14:57
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door MichielB
Vandaag om 23:12:04
De Passage, een minimalistisch tentoonstellingsbaantje (H0) door Ronald Halma
Vandaag om 23:07:17
Toon hier je (model)TRAM foto's. door Pauldg
Vandaag om 22:45:00
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 21:55:57
Ronald doet de Fork Challenge! door Ronald Halma
Vandaag om 20:48:43
Heimwee naar de NFLS (Noord-Friesche Locaalspoorweg-Maatschappij) door Eric B
Vandaag om 20:38:09
Nieuwe ruimte voor baan na ca. 30 jaar door ruudns
Vandaag om 20:35:48
Station Roodeschool door cor_b
Vandaag om 20:29:49
Z21 App gebruiken om wissels via de 10836 decoder door n-driver
Vandaag om 20:18:42
Is het normaal dat een digikeijs booster af en toe de gele led flitst? door Dirk
Vandaag om 20:07:55
Acherntal 2.0 H0 TP III/IV door Ronald69
Vandaag om 19:30:54
Ervaringen met bezorgdiensten (PostNL, DHL, etc) door Spoor1vogel
Vandaag om 19:26:33
RhB H0m, Albulisch door Joz
Vandaag om 18:22:06
keerlusproblemen door Klaas Zondervan
Vandaag om 17:06:24
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Besselspoor
Vandaag om 16:56:41
Koploper: Functies uitgebreid en geluid / Loksound 5 door martr
Vandaag om 16:10:49
NS 8800 in spoor 0 door BartvD
Vandaag om 14:31:44
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 14:28:36
BNLS-Module: "Rvbr-Btk, Ringvaartbrug Haarlemmermeer nabij Buitenkaag" NS H0 door Montanbahn
Vandaag om 14:08:08
Roco BR 93 stroomafname door bellejt
Vandaag om 13:38:37
Waar plaats ik de seinen op mijn modelbaan? (duitsland, tp. 3) door wob
Vandaag om 13:18:07
Hengelo in 1981-1982, maar dan anders: Kassenberg in N door Mispoes
Vandaag om 12:58:18
Raadplaatje door grossraumwagen
Vandaag om 12:45:27
onderdeel gezocht voor trix 22707 door bellejt
Vandaag om 11:45:10
Microstepper motoren voor armseinpalen door Dennis1984
Vandaag om 11:07:19
  

Auteur Topic: Verschil leveranciers DCC decoders?  (gelezen 12937 keer)

Jan Bennink

  • Offline Offline
  • Berichten: 590
    • HTM Modeltrambaan
Re: Verschil leveranciers DCC decoders?
« Reactie #105 Gepost op: 25 June 2025, 07:55:34 »
Wel heb ik geconstateerd daar waar oudere ESU-decoders heel vaak in één keer prima rijeigenschappen leverde, dat bij V5 bijna nooit het geval is.

Dat ben ik ook tegengekomen. Ik was vanaf de digitale start een Lenz fan. In latere jaren kwam daar de sounddecoder van ESU bij. Geen enkel probleem mee gehad.
Op mijn laatste modelbaan ben ik voor kleine RhB locs met weinig ruimte nog terug gegaan naar de mini decoder van Lenz.

Op mijn huidige modeltrambaan had ik gekozen voor de mini decoder V5 van ESU in de Riess PCC's. En dat ging niet goed.
In de laagste snelheidstappen schokte de tram, alsof de snelheidsregeling niet goed werkte. Ik kreeg dat met andere CV instellingen niet goed.

Toen een Lenz minidecoder erin gezet en....... direct perfect, ook in de laagste stappen.

Nu rijden al mijn trammetjes met de Lenz mini.

Met groet, Jan
Na een modelbaan in 1:87 naar voorbeeld van de RhB https://rhb1op87.blogspot.com nu een HTM trambaan in dezelfde schaal https://htm-modeltrambaan.blogspot.com
Website: https://www.htm-modeltrambaan.nl

spoorijzer

  • Offline Offline
  • Berichten: 2724
    • Website over Spoorijzer Railtractoren
Re: Verschil leveranciers DCC decoders?
« Reactie #106 Gepost op: 25 June 2025, 08:51:02 »
Over de ESU lokpilot V5 hoor ik wisselende verhalen. Het mooie aan dit forum is dus juist dat je de ervaringen van meerdere gebruikers kan gebruiken om je eigen conclusie te trekken. Goede toevoegingen over klokankermotoren, maar volgens mij heb ik die niet in mijn locs zitten dus is dat voor mij (nog niet) relevant. En zo zal iedereen zijn eigen afweging maken.....

Groeten,
Rogier

meino

  • Offline Offline
  • Berichten: 2337
Re: Verschil leveranciers DCC decoders?
« Reactie #107 Gepost op: 25 June 2025, 11:48:27 »
Over Klokanker motoren. Het probleem is dat deze uit zich zelf vrijwel geen inertie hebben. Mijn ervaring is dat het een groot verschil maakt of de klokanker motor een vliegwiel heeft. Dat vergroot de inertie enorm en heeft heel veel invloed op de BEMK terugkoppeling naar de decoder. Bij mij rijden de loks met een klokanker en vliegwiel vaak het best op de default instelling (voor een reguliere ijzermotor) van de decoder.

Groet Meino

Sven

  • Offline Offline
  • Berichten: 8340
  • Eton Wick, UK
    • Ga naar de Tramfabriek
Re: Verschil leveranciers DCC decoders?
« Reactie #108 Gepost op: 25 June 2025, 14:00:05 »
Niet te groot.    :P ;)
😂 Ik woon duidelijk te lang in Engeland.
Backer & Rueb stoomtrams in 1:87 op www.tramfabriek.nl.
Volg mijn bouwactiviteiten op Facebook.

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 17971
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re: Verschil leveranciers DCC decoders?
« Reactie #109 Gepost op: 25 June 2025, 14:10:40 »
Een wat laat antwoord, maar ik kan dit niet zomaar laten passeren. Ik lees niet alles, Ronald, zoals ik ook dit pas meer dan een jaar later zie. Ik heb een model met klokankermotor op hun verzoek naar ESU gezonden en deze hebben zij ingesteld. Wat zij goed genoeg vonden, was voor mij duidelijk ondermaats. Ik weet zeker dat jij het met mij eens was geweest als je het gezien had. Pas vanaf snelheidsstap 7 rijdt het fatsoenlijk. Ik laat me graag overtuigen van het tegendeel en je mag graag de uitdaging uitgaan als jij denkt dat het wel kan, maar ik én ESU krijgen niet voor elkaar wat Zimo standaard uit het doosje al kan. ESU zal prima met H0 modellen werken, omdat daar hun expertise licht, maar kleinere modellen met klokankermotoren... Ik zou het graag zien hoe en dat het kan. De instellingen in de Programmer software voor klokankermotoren is het in ieder geval niet, voordat iemand dat gaat aangeven.

Ik reageerde primair op jou als persoon al afgevend op Esu in het algemeen, niet specifiek op een voorbeeld. Niet meer en niet minder  ;) Ieder zijn voorkeur, ik gebruik ze erg graag. Uitzonderingen zijn er altijd en zullen er blijven  :)

Chrisjantje

  • Offline Offline
  • Berichten: 355
  • I'm always keep TRAINing!!
Re: Verschil leveranciers DCC decoders?
« Reactie #110 Gepost op: 25 June 2025, 16:55:33 »
Als ik hier een vraag mag stellen over decoders, ik zit te kijken maar ESU decoders en zie dat de basic uitvoering 0,9 amp levert aan motorstroom en de 'normale' uitvoering 1.5 amp. In hoeverre speelt dat mee voor de normale H0 locomotieven?

En dan met name de wat "nieuwere" locomotieven vanaf 2005 zeg maar. Niet als losse locomotief maar met ongeveer 2 mtr aan wagens.

Ik bezit namelijk geen meter om te meten wat de lok verbruikt aan stroom.
Als ik vroeger wist wat ik nu weet, had ik liever vroeger geleefd!!

Lobomotion69

  • Offline Offline
  • Berichten: 689
  • Confusius zei het al.
Re: Verschil leveranciers DCC decoders?
« Reactie #111 Gepost op: 25 June 2025, 17:09:16 »
Moderne motoren in modeltreinen hebben een nominaal verbruik van ca 150mA. Met een last erachter zoals jij benoemd kan dat dan oplopen tot circa 300mA. Meer heb ik nog niet gemeten.
Ergo een decoder die 0,9A kan leveren is ruim voldoende.
Met vriendelijke groet, Henk.

Als het niet kan zoals het moet, dan moet het maar zoals het kan.

Chrisjantje

  • Offline Offline
  • Berichten: 355
  • I'm always keep TRAINing!!
Re: Verschil leveranciers DCC decoders?
« Reactie #112 Gepost op: 25 June 2025, 18:32:51 »
Hallo Henk,

dank voor de info.  (y)

vriendelijke groet,

Christiaan
Als ik vroeger wist wat ik nu weet, had ik liever vroeger geleefd!!

Sven

  • Offline Offline
  • Berichten: 8340
  • Eton Wick, UK
    • Ga naar de Tramfabriek
Re: Verschil leveranciers DCC decoders?
« Reactie #113 Gepost op: 25 June 2025, 21:03:34 »
Ik reageerde primair op jou als persoon al afgevend op Esu in het algemeen, niet specifiek op een voorbeeld. Niet meer en niet minder  ;) Ieder zijn voorkeur, ik gebruik ze erg graag. Uitzonderingen zijn er altijd en zullen er blijven  :)
Ronald, ik heb er gisteren nog meer over nagedacht. Wij rijden hele andere locs. Bij jou zijn het meestal H0 en wat groter, ik doe alles klein met H0e en N. Wij hebben allebei verschillende ervaringen. Voor H0 heb ik ook altijd ESU gebruikt en was daar tevreden mee. Maar toen ik meer smalspoor, N en later ook klokanker ging doen, voldeed ESU niet. Ik heb lang geprobeerd ESU te blijven gebruiken, ook omdat al hun geluiden gratis te downloaden zijn en je makkelijk wat anders kan installeren.

Maar goed, ik ben geen Zimo fanboy. Als ESU laat zien dat ze beter zijn dan Zimo voor de kleinere schalen, dan stap ik zo over. D&H (zeer trage vervanging van defecte decoders, beperkte sound programmering), Train-O-Matic en Lenz (Geen sound).
Backer & Rueb stoomtrams in 1:87 op www.tramfabriek.nl.
Volg mijn bouwactiviteiten op Facebook.

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 17971
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re: Verschil leveranciers DCC decoders?
« Reactie #114 Gepost op: 26 June 2025, 10:10:49 »
Was ook niet boos bedoeld hoor  ;) En ja, we zitten beide wat dat betreft in heel andere hoeken van de hobby. In de US locs met massa en redelijk grote motoren doen v de Esu's het heel goed. Zimo heb ik niet dus kan daar geen oordeel over vellen. Lenz is ook goed te pruimen en ook heel betaalbaar.

..en Lenz (Geen sound).

Niet direct, via Susi Dietz sound. Gebruik ik niet, veel te omslachtig.

Ik heb lang geprobeerd ESU te blijven gebruiken, ook omdat al hun geluiden gratis te downloaden zijn en je makkelijk wat anders kan installeren.

Dat blijft voor mij idd DE reden om Esu sound te gebruiken. Plus; ze hebben gewoon IMHO de beste US dieselsounds. Je ziet het aan Scaletrains die exclusief Esu decoders gebruiken. En die locs lopen echt meer dan goed op die dingen  :)

Je blijft me wel lief aankijken toch? :angel: :-* ;)

Sven

  • Offline Offline
  • Berichten: 8340
  • Eton Wick, UK
    • Ga naar de Tramfabriek
Re: Verschil leveranciers DCC decoders?
« Reactie #115 Gepost op: 26 June 2025, 21:41:17 »
Niet direct, via Susi Dietz sound. Gebruik ik niet, veel te omslachtig.

Ik heb daar veel mee gewerkt. Het zit in mijn eerste productie van de Gooische Stoomtram 18 en Silvolde. Behalve dat het meer ruimte in neemt (en inderdaad omslachtig is), kun je maar vier eigen geluiden toevoegen. Met Zimo heb je complete vrijheid en is het supermakkelijk om je eigen geluid samen te stellen. Daar moet ik ook maar eens een keertje het publiek over onderwijzen, want dat doen ze bij Zimo nou juist weer niet.

We kennen elkaar lang genoeg om te weten hoe jij en ik het bedoelen.
Backer & Rueb stoomtrams in 1:87 op www.tramfabriek.nl.
Volg mijn bouwactiviteiten op Facebook.

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 17971
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re: Verschil leveranciers DCC decoders?
« Reactie #116 Gepost op: 26 June 2025, 22:17:12 »
 (y) ;)