Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Jelmer
Vandaag om 00:17:44
PB Models, ICR-rijtuigen door Chris Westerduin
Vandaag om 00:12:33
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
14 February 2026, 23:59:00
Nieuwe baan, nu nog zonder naam... door Paulus1201
14 February 2026, 23:28:46
Weegbrug grootbedrijf en model door Wim Vink
14 February 2026, 23:23:18
Fleischmann 734124 door joespoor
14 February 2026, 23:19:17
WORKSHOP Scenery by MTD (Edegem - België) door Frans Peeters
14 February 2026, 23:15:05
De schakelstations van Sleutelspoor gebouwd door Casmir
14 February 2026, 23:05:45
Bovenleiding portaal H0 ontwerp. door weslyr
14 February 2026, 23:04:11
Baanplan naar oud plan Fleischmann 4306 door eitreb
14 February 2026, 22:55:22
RIVAROSSI set R0005 - Twee Italiaanse stoomlocomotieven. door sncf231e
14 February 2026, 22:33:37
Raccordement Hamerveld NL, tp. IV-V, HO door R1954
14 February 2026, 22:27:45
Opdracht fotowedstrijd februari, maart 2026 "Mens en trein in model" door Bob R.
14 February 2026, 22:24:12
NS-Kameel in Spoor-0 (en misschien in Spoor-1) door FritsT
14 February 2026, 21:58:41
Het oude station Blaak in H0 1970 - 1993 door Jeroen95
14 February 2026, 21:54:37
Piko G1206 antislipbandjes wisselen door Jeroen Trainz
14 February 2026, 21:30:58
Revier Rheinbrenner (H0) door gdh
14 February 2026, 21:29:32
Rondje door Lissabon met Lijn 28 door MiHe
14 February 2026, 21:22:51
19 Toen door GerardvV
14 February 2026, 21:21:52
Vraagje over servo aansluiting door meino
14 February 2026, 21:21:34
Trainomatic Lokommander II voorlamp blijft branden door Hobojohn
14 February 2026, 21:08:27
Speedbuild; "Switch'n Play" -> Minimalist Approach door Ronald Halma
14 February 2026, 21:02:15
Materieel verzameling van Michiel(NDS) door spoorijzer
14 February 2026, 20:59:53
servo aansturing door Henk G
14 February 2026, 20:47:09
Contact met de NVBS door FritsT
14 February 2026, 20:33:30
Gezocht: PDF van CV-blad voor de Roco 72842 (Railion BR204) door VAM65
14 February 2026, 20:16:33
Spoorwegmuseum in zwaar weer door Huibert
14 February 2026, 19:32:41
Modelbouwshow Goes 21 en 22 februari 2026 door Kees-Jan
14 February 2026, 18:48:27
Interesse stamtafel/club Amersfoort? door Keska
14 February 2026, 18:48:02
Analoog overstap naar digitaal door guy1846
14 February 2026, 18:38:09
  

Auteur Topic: Iemand al eens communicatie tussen verschillende centrales voor elkaar gekregen?  (gelezen 3627 keer)

kdej

  • Nieuwe gebruiker
  • Offline Offline
  • Berichten: 8
Best Forumleden.
Ik ben al enige tijd lid van het forum maar bezoek het niet regelmatig (sorry).
Sinds een half jaar met pensioen, dus wordt wellicht dat anders. Een jaar geleden ook nog eens verhuisd, en u raad het al, een andere baan bouwen i.v.m. kleinere ruimte voor een treinbaan.
Na een uitstapje naar spoor N weer teug naar H0 om een en ander wat beter te kunnen zien (diverse oogoperaties ondergaan).
Omdat ik van huis uit eigenlijk elektronicus ben maar voor mijn werk solution architect security ben (beveiliging van IT netwerken e.d.) ben ik al enige tijd op zoek naar de mogelijkheid om de verschillende centrales die ik heb met elkaar te kunnen koppelen.
Alstublieft geen discussie over welke centrale de beste is want ik heb ze in het verleden allemaal wel gehad (en de beste gehouden). Dat is nog steeds een tik van me om het zo maar te zeggen.
Wat ik nu zelf redelijk heb draaien is een Z21 (de zwarte) via een LocoNET adapter van ESU gekoppeld aan de eCoS II. De CS3+ heb ik aangesloten op de sniffer-ingang van de eCoS. Dat alles is ook prima aan te sturen met iTrain.
Maar als er mensen zijn met vergelijkbare interesse en goede oplossingen zou ik dat graag weten. Uiteraard is ook eigenbouw een optie.

Ben

  • Offline Offline
  • Berichten: 7176
Bizar dit. Wat zijn de rollen van die verschillende centrales dan, wie doet wat, er kan er toch maar eentje de baas zijn? Voor welk probleem is de inzet van 3 (dure) centrales plus een LocoNet adapter een oplossing op ook nog eens een heel klein baantje?

Gr, Ben.

Golfer

  • Offline Offline
  • Berichten: 105
  • H0 en Spoor 1
Ik denk niet dat die ratio er achter zit Ben. Dit is gewoon iets van kijken 'of het kan'  en ' hoe dan' ? Denkwereld vanuit het verwante beroep helpt dan mee. Vraagt wel om een demo! En wellicht meer uitleg.
Vriendelijke groet,
Michiel


H0, Spoor 1, Koploper over loconet UH IB Basic 65060

Overet

  • Offline Offline
  • Berichten: 907
Die extra centrales zijn nu waarschijnlijk dure boosters.

Tom
Plannen voor baan tijdperk III naar DB-voorbeeld. Roco Multi-maus/Maus2/MausR3, Z21, Mardec, Koploper of Rocrail?

Blausee-Mitholz

  • Offline Offline
  • Berichten: 1395
Zie het nut er ook niet van in 3 dure centrales te koppelen. Dure grap.
En zoals Ben zegt er kan maar 1 de master zijn de twee andere dure centrales zijn alleen maar slaven. Lijkt mij zinloze combinatie.

Mvg Johan

Blausee-Mitholz

  • Offline Offline
  • Berichten: 1395
Die extra centrales zijn nu waarschijnlijk dure boosters.

Tom

Zelfs dat kan miz niet werken.

Mvg Johan

MartinRT

  • Offline Offline
  • Berichten: 542
Uit eerdere onderwerpen of discussies heb ik begrepen, dat zelfs het koppelen van 2 centrales van hetzelfde merk niet altijd mogelijk is.
Als voorbeeld, omdat ik het merk Lenz wat meer bekeken heb, heb ik gelezen (hier op BNLS), dat 2 centrales van Lenz alleen te koppelen zouden zijn als er een ingreep in één van beiden gedaan wordt.  Dan blijft die alleen nog als booster werken, waarover hierboven ook al opmerkingen zijn gemaakt.


thijs

  • Offline Offline
  • Berichten: 156
Zelfs dat kan miz niet werken.

Mvg Johan

In combi met iTrain werkt dat wel.
Het blijft wel een dure oplossing.

Thijs

Hasenwald

  • Offline Offline
  • Berichten: 973
    • Mijn andere hobby: een vijver webshop
Maar als er mensen zijn met vergelijkbare interesse


euh..., dat lijkt me sterk als ik de reacties tot nu toe lees. Ikzelf zie ook niet het nut hiervan in, maar aan de andere kant, ieder beleeft de hobby op eigen wijze. En eigenwijs is ook wijs heb ik iemand eens horen orakelen...
Groet, Enrico

Hasenwald  |  Epoche III-IV-V  | H0 Roco-Line 2.1  |  BMD16N-SD  |  Digikeijs 4018  |  IB II  |  Power 4  |  KeerPlus3  |  iTrain Plus

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 19037
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Bizar dit. Wat zijn de rollen van die verschillende centrales dan, wie doet wat, er kan er toch maar eentje de baas zijn? Voor welk probleem is de inzet van 3 (dure) centrales plus een LocoNet adapter een oplossing op ook nog eens een heel klein baantje?

Gr, Ben.

Eens. Snap ook niet goed waarom er 2 of meer centrales moeten zijn, er kan er maar 1 het signaal genereren en de baas zijn.


Als voorbeeld, omdat ik het merk Lenz wat meer bekeken heb, heb ik gelezen (hier op BNLS), dat 2 centrales van Lenz alleen te koppelen zouden zijn als er een ingreep in één van beiden gedaan wordt.  Dan blijft die alleen nog als booster werken, waarover hierboven ook al opmerkingen zijn gemaakt.

Ik ben het niet eerder tegengekomen, waar staat dat?
Greetz, Ronald

Mijn US Convention Aalten

Mijn modules!:

Micromodule

Klaas Zondervan

  • Offline Offline
  • Berichten: 27260
    • Pagina van klaas
Nut en noodzaak van deze operatie ontgaat mij ook.
Dus leg eens uit wat je hiermee voor ogen hebt.
Projecten:
Dubbelom
Halte Assel
Geluk, dat is vooraan staan als de overweg gesloten is.

Bahn-AG

  • Offline Offline
  • Berichten: 1852
Eens. Snap ook niet goed waarom er 2 of meer centrales moeten zijn, er kan er maar 1 het signaal genereren en de baas zijn.
Ik kan me zoiets voorstellen bij een grote (beurs)baan als je op meerdere plekken dezelfde  bedien mogelijkheden wilt hebben.
Maar dan nog is er 1 master en de rest slave.

Bart

Frank103

  • Online Online
  • Berichten: 711
Bij een rijdag (Marklin) gebruiken we een CS3+ als master en een CS2 of CS3 als slave, dit ivm het aantal digitale (mfx) locomotieven en digitale wissels.

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 19037
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Maar da's wat anders... dan is de 2e een uitbreiding van de eerste. Master en Slave, Meester en Slaaf  ;D ;) 2 centrales met hun beider protocollen gaat simpelweg niet op 1 spoor. 2 centrales met verschillende protocollen op 2 gescheiden sporen? Prima!
Greetz, Ronald

Mijn US Convention Aalten

Mijn modules!:

Micromodule

bask185

  • Offline Offline
  • Berichten: 5265
Er zijn wel redenen om bepaalde dingen te koppelen.
Als je bijvoorbeeld 1 z21 heb, heb je misschien niet genoeg aan 160 terugmelders. Wat dan een optie is een 2e z21 of ander 'ding' te gebruiken met als doel extra bezetmelders te kunnen gebruiken.

Citaat
Maar da's wat anders... dan is de 2e een uitbreiding van de eerste
Zo anders is het niet. Of je nu 2 central stations met een CAN kabels aan elkaar hangt, of een Cs3 met een sniffer ingang aan een ecos. Beiden werkt..

Een 2e mogelijkheid is om je huidige systeem uit te breiden met extra regelknoppen. Als je om die reden een Cs3 met een sniffer ingang aan een ecos hangt, dan heb je 2 extra draaiknoppen en een touchscreen met wissel tableaus er bij. Dus het in dat opzich niet helemaal zinloos en best begrijpelijk.

Je kan ook denken om met een sniffer apparaat een z21 aan een ecos te hangen. En waarom? Nou omdat je XpressNet aan je ecos toevoegt waarmee je dus multimaus en Lenz regelaars kan gebruiken.

Vooropgesteld staat dat je alsnog beter eerst je huiswerk kan doen. Zodat je op voorhand een voor jou geschikte centrale kan kiezen. Als je zo'n grote baan maakt met 300 melders, ja dan kan je beter geen z21 nemen.

Mvg,

Bas
Train-Science.com
Train-Science github
It ain't rocket science ;-)