Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Nieuw boek, BE in de tijd van het derde rijk door Arjan6511
Vandaag om 13:25:51
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 13:19:30
Welke winkel voert deze merken? door Rondje_HO
Vandaag om 12:37:22
Mijn-bouw Indonesie door Pauldg
Vandaag om 12:30:15
Baanbouw Rehausen2 door FransW
Vandaag om 12:25:21
Modelspoorbaan van Einte door defender
Vandaag om 12:15:11
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door defender
Vandaag om 12:12:26
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Jelmer
Vandaag om 11:35:53
Minstens 5 jaar geen treinverkeer Groningen-Leer [D] door Eric B
Vandaag om 10:11:11
BNLS modulebaan: Werkspoor-Kathedraal 3.0 door MOVisser
Vandaag om 09:54:12
BNLS-Module: "Rvbr-Btk, Ringvaartbrug Haarlemmermeer nabij Buitenkaag" NS H0 door MOVisser
Vandaag om 09:10:43
Am Ende der Strecke, modulebaan op 1 M2 door Jelmer
Vandaag om 08:29:11
44 Roco vs 44 Brawa door FransW
Vandaag om 07:59:36
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door spoorijzer
Vandaag om 07:50:56
Swalbenburg, N modulebaan door NS264
07 September 2025, 23:27:50
Wie heeft er ervaring met een baan in een inpandige garage in een app. gebouw? door Peter Kleton
07 September 2025, 22:46:42
Raadplaatje door grossraumwagen
07 September 2025, 22:16:21
Mooi weer om buiten te spelen door sncf231e
07 September 2025, 22:00:18
Ontwikkelingen bij de Selfkantbahn (1.000mm) door frederik19630
07 September 2025, 21:59:16
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
07 September 2025, 21:33:04
Au bord de la Cèze door Syb030
07 September 2025, 21:14:32
Modules van Kees Gorter (vervolg) door NS264
07 September 2025, 21:12:54
Wèhnich - Eén onbeduidend baantje op 1200 bij 1200mm door einte
07 September 2025, 19:38:57
Toon hier je (model)TRAM foto's. door Hans Reints
07 September 2025, 19:26:41
13 en 14 september Pairi Daiza Steam Railway 10 jaar door GD
07 September 2025, 18:14:51
Veevervoer ss/ ns door Rob Ellerman
07 September 2025, 17:19:13
Toon hier je pas gereed gekomen (model-)spoorbouwsels ... door Rob Ellerman
07 September 2025, 17:17:46
De modeltreinen van Spoorijzer door Mispoes
07 September 2025, 17:15:34
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door Huup
07 September 2025, 16:42:14
Vraag Lima DDM 149868 handleiding door henk
07 September 2025, 16:26:56
  

Auteur Topic: Big Scale Trains - NS SLT in H0  (gelezen 66066 keer)

Sebastiaan Pot -- Big Scale Trains

  • Offline Offline
  • Berichten: 34
    • Big Scale Trains
Re: Big Scale Trains - NS SLT in H0
« Reactie #75 Gepost op: 06 May 2023, 16:10:44 »
Zelf maken vanaf een viaduct of spoorbrug? Uurtje op Leiden Centraal doorbrengen en je hebt ze vast uit elke mogelijke hoek.

Ik kom uit het noorde. Heb al paar keer gewacht. Maar telkens kwam er een andere langs die ik nodig had.

FritsT

  • Offline Offline
  • Berichten: 11390
    • nulpunt
Re: Big Scale Trains - NS SLT in H0
« Reactie #76 Gepost op: 06 May 2023, 17:08:41 »
Helpt elkander en delen...dat is toch het motto van dit forum. :D
Dus....iedereen met een fototoestel naar een viaduct in de buurt en plaatjes schieten en die hier plaatsen.

edwin1974

  • Offline Offline
  • Berichten: 2031
  • Allegra" treinstel
Re: Big Scale Trains - NS SLT in H0
« Reactie #77 Gepost op: 06 May 2023, 17:22:06 »
stuur Anders rode duivel een PB misschien kan hij je helpen

Jeroen Water

  • Offline Offline
  • Berichten: 5385
  • NS tijdperk IV (1973/1974)
    • Flickr Fotostream Jeroen Water
Re: Big Scale Trains - NS SLT in H0
« Reactie #78 Gepost op: 06 May 2023, 17:52:46 »
Voor juiste maatvoering van de apparatuur heb je aan foto’s toch niet genoeg? Ik mag aannemen dat alles opgemeten moet worden of er een gedetailleerde tekening benodigd is.

Ik zou even contact opnemen met de NS werkplaats in Leidschendam (daar is SLT in onderhoud) en daar vragen of je het nodige mag fotograferen en opmeten van de SLT.

Succes!

Jeroen
Bouwt aan Ermehuizen met het dienstregelingsjaar 1973/1974

Pauldg

  • Offline Offline
  • Berichten: 7498
Re: Big Scale Trains - NS SLT in H0
« Reactie #79 Gepost op: 06 May 2023, 19:00:52 »
Leidschendam, dat is een goede! Ik zou eens kijken of je er een excursie uit kan organiseren. Niet om de hoek, maar het hoort een beetje bij het doen van research
Don't be part of the problem. Be the entire problem!

Jeroen Water

  • Offline Offline
  • Berichten: 5385
  • NS tijdperk IV (1973/1974)
    • Flickr Fotostream Jeroen Water
Re: Big Scale Trains - NS SLT in H0
« Reactie #80 Gepost op: 06 May 2023, 20:55:50 »
Ik word wel vaker als azijnzeiker afgeschilderd op dit forum. En dat mag, ieder zijn / haar mening. Maar als ik die naam dan toch al heb, dan kan ik hem ook maar beter met trots dragen.  :P

Laat ik voorop stellen dat ik bewondering heb voor de tekenkunsten en het lef en ondernemerschap van Big Scale Trains. Maar, in vind bijna €700,- voor een modeltrein heel veel geld, laat staan het gevraagde bedrag voor een zesje. Voor dat geld mag een model naar mijn gevoel wel heel goed overeen komen met de verkleinde werkelijkheid. En juist hier heb ik bij BST mijn twijfels over. Ik vond het zorgelijk dat BST nu nog op zoek is naar foto’s van de apparatuur op het dak van de SLT. Ik had verwacht dat deze studie al uitgevoerd was. Ik ben hun laatste 3D tekening daarom eens op details gaan vergelijken met de echte SLT. En in de details vallen mij meerdere afwijkingen op die mijns inziens niet nodig zijn als je de echte trein nauwkeurig heb bestudeerd.

Kijkend naar de kopbak van de SLT vallen enkele detailverschillen mij op:

- het rooster naast de opening waar de automatische koppeling in zit, is bij BST een rechthoek. Bij de echte SLT is dit echter geen rechthoekige vorm. De onderste roosteropeningen zijn duidelijk kleiner dan de bovenste en de roosterplaat loopt ook schuin aan de buitenkant. Dit zie ik op de 3D tekening duidelijk niet terug.
- De handgrepen naast de cabinedeur lopen bij de echte SLT  aan de onderzijde door tot gelijk aan de onderzijde van de deur zelf. Bij de tekening van BST lopen deze handgrepen niet tot de onderzijde van de deur.
- De uitsparingen van de deurkrukken van de cabinedeur lopen bij de echte SLT tot bijna aan de zijkant van de deur zelf. Bij BST zit er nog een flinke ruimte tussen deze uitsparingen en de zijkant van de deur.
- De cabinedeur zelf lijkt bij BST ook te breed. Er zit in ieder geval duidelijk teveel ruimte tussen het raam in de deur en de zijkant van de deur.

Na deze constateringen ben ik gestopt met vergelijken. Ik ben bang als het model nagemeten zou worden, dat er nog veel meer afwijkingen aan het licht komen.

Ik weet wel, de dingen die ik hierboven benoem, zijn maar details. Maar ook als ik de grotere schaalmodellen van BST bekijk, overtuigen ze mij niet. Zo komt de neusvorm van de 1600 op mij niet goed over en lijkt het bij ICM-0 dat de hoogte van de bak niet in verhouding is met de hoogte van de draaistellen.

Ik ben bang dat BST heel goed kan natekenen van foto’s, maar het minder nauw neemt met exacte maatvoering. En áls dit zo blijkt te zijn, dan vind ik het heel jammer dat dit gebeurd. Want in dat geval wordt de kans dat een andere fabrikant ook nog met SLT komt, steeds kleiner.

Ik hoop dat ik er in mijn redenatie flink naast zit en als dat zo is, dan zal ik daar ook mijn oprechte excuses voor aanbieden. Maar wat ik tot nu toe gezien heb, overtuigd BST mij echt niet.

Jeroen
« Laatst bewerkt op: 06 May 2023, 21:21:02 door Jeroen Water »
Bouwt aan Ermehuizen met het dienstregelingsjaar 1973/1974

Sebastiaan Pot -- Big Scale Trains

  • Offline Offline
  • Berichten: 34
    • Big Scale Trains
Re: Big Scale Trains - NS SLT in H0
« Reactie #81 Gepost op: 06 May 2023, 21:26:02 »
Azijnzeiker of niet. Je hebt gewoon een mening en krietiek punten.
En ik waardeer alle feedback, ook al is het negatief.
Ook uit negatieve feedback kan je goede punten uit halen.
En de punten die je hebt benoemd gaat ik allemaal bij langs lopen.
Hier heb ik wel wat aan.

Alleen je moet je eens afvragen, is er ook maar 1 trein model die exact is? Ik ken ze niet. Ik zie ook altijd wel iets wat niet klopt.
Elke model is wel wat op of aan te merken.

Onze Spoor G 1800 en ICM0 is van orginele tekeningen gemaakt.  De maten kloppen voor 95%, vrijwel alles is na gemeten.
Natuurlijk moeten we wat smokkelen hier en daar om ze op het smal spoor te kunnen laten rijden en door de R2 bochten te kunnen laten rijden, dat is het nadeel van grote maten.

Maar zoals elk ander merk proberen we alles zo realistisch en goed als mogelijk te maken.
En uw feedback helpt hier bij.
Bedankt! Ik ga er wat mee doen.

En voor mij een punt om nog beter naar de fotos en details te kijken.

Op naar de volgende update.
« Laatst bewerkt op: 06 May 2023, 22:02:34 door Reinout van Rees. Reden: Geen citaat van bericht erboven »

C-rails

  • Gast
Re: Big Scale Trains - NS SLT in H0
« Reactie #82 Gepost op: 07 May 2023, 07:29:32 »
Het moderne spul is niet mijn ding, aangezien mijn laatste treinrit vanuit de vorige eeuw stamt, toen de koploper net kwam en je nog van het ene naar het andere treinstel kon lopen.

Doet niet onverlet, dat ik wel bewondering heb voor initiatiefnemers, die het spul proberen te verschalen en te vermarkten.
Hieraan gaat behoorlijk onderzoek vooraf, waar heel veel tijd in gaat zitten. Ik kan mij ook goed voorstellen, dat je een aanbetaling vraagt, zeker als je geen groot kapitaal achter je hebt staan en wel behoorlijke investeringen moet doen. Daarnaast is het overblijven van voorraad voor een kleine speler op de markt niet vol te houden. Dit is ook de reden, waarom dat kleine bedrijven steeds minder voorraad hebben en er sprake is van een levertijd. (even de krapte op de markt daargelaten)
Als je tegenwoordig je auto naar de garage brengt is het niet uitzonderlijk, dat het uurtarief €75 bedraagt. Het is dan ook billijk, dat je ook deze onderzoeksuren graag wil terugverdienen. Dan zijn prijzen van €700-800 echt wel reëel.
Voor de liefhebbers van dit materieel hoop ik, dat het een succes wordt. Voor BST hoop ik, dat het gaat smaken naar meer.

RodeDuivel

  • Offline Offline
  • Berichten: 821
Re: Big Scale Trains - NS SLT in H0
« Reactie #83 Gepost op: 07 May 2023, 11:16:06 »
Ik kom uit het noorde. Heb al paar keer gewacht. Maar telkens kwam er een andere langs die ik nodig had.


In het Noorden wordt de SNG in de reguliere dienst ingezet. De SLT nagenoeg niet. In die zin kun je lang wachten.

Hoe moeilijk kan het zijn om te reageren op een mail met het aanbod beeldmateriaal van de dakopbouw ter beschikking te stellen. Dat geldt overigens ook voor de onderbouw.

De opmerking dat geen enkele trein identiek is, waag ik te betwijfelen. Formeel klopt dit, omdat de stelnummers anders zijn. Voor het overige vraag ik mij dit af, gelet op de verregaande standaardisatie in het productieproces van treinstellen respectievelijke bij de grootschalige revisies.
« Laatst bewerkt op: 07 May 2023, 11:17:58 door RodeDuivel »

Remunj

  • Online Online
  • Berichten: 8110
Re: Big Scale Trains - NS SLT in H0
« Reactie #84 Gepost op: 07 May 2023, 11:20:30 »
De opmerking dat geen enkele trein identiek is, waag ik te betwijfelen. Formeel klopt dit, omdat de stelnummers anders zijn. Voor het overige vraag ik mij dit af, gelet op de verregaande standaardisatie in het productieproces van treinstellen respectievelijke bij de grootschalige revisies.
Moeten we voor het gemak de Fyra maar even vergeten  :angel: ;D ;D
Gr.
Eric

RodeDuivel

  • Offline Offline
  • Berichten: 821
Re: Big Scale Trains - NS SLT in H0
« Reactie #85 Gepost op: 07 May 2023, 11:40:45 »
Moeten we voor het gemak de Fyra maar even vergeten  :angel: ;D ;D
Het ducktape treinstel moeten we inderdaad maar even vergeten.

Daan!

  • Offline Offline
  • Berichten: 4557
Re: Big Scale Trains - NS SLT in H0
« Reactie #86 Gepost op: 07 May 2023, 12:02:47 »
Hoe moeilijk kan het zijn om te reageren op een mail met het aanbod beeldmateriaal van de dakopbouw ter beschikking te stellen. Dat geldt overigens ook voor de onderbouw.

Wilfried,
Hoe moeilijk is het om te lezen? Zie onderstaand bericht.

Beste RodeDuivel, wat is uw naam? ik heb alle mail door gekeken maar kan niks vinden, alles is beantwoord.

Bor de Wolf

  • Offline Offline
  • Berichten: 900
Re: Big Scale Trains - NS SLT in H0
« Reactie #87 Gepost op: 07 May 2023, 13:07:02 »
Jongens toch! Dit is toch heel eenvoudig op te lossen? Sebastiaan en Rode Duivel kunnen elkaar een PB-tje sturen en dan kan Rode Duivel vertellen met welk mailadres hij zijn bericht verzonden heeft.

Bor

Sebastiaan Pot -- Big Scale Trains

  • Offline Offline
  • Berichten: 34
    • Big Scale Trains
Re: Big Scale Trains - NS SLT in H0
« Reactie #88 Gepost op: 07 May 2023, 13:36:05 »
bedankt aan de mensen die fotos hadden door gestuurd van het dak,
Hier had ik super veel aan.

Zijn nog een paar dingen die ik niet helemaal nog kan plaatsen.
Maar tot zo ver het dak.

Op de onderdeel met die buizen er in komen Photo edge stukjes te zitten. Vandaar dat deze niet zo in 3D zijn uitgetekend.
Er zijn meer roosters die met photo edge worden gemaakt.


RodeDuivel

  • Offline Offline
  • Berichten: 821
Re: Big Scale Trains - NS SLT in H0
« Reactie #89 Gepost op: 07 May 2023, 13:38:34 »
Wilfried,
Hoe moeilijk is het om te lezen? Zie onderstaand bericht.
Dat bericht heb ik niet voorbij zien komen en derhalve niet gelezen.

Ik heb verleden week via het contactformulier op de website van https://bigscaletrains.com/pages/contact contact gezocht.