Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Raadplaatje door Jewannes
Vandaag om 23:23:29
US diorama in H0 door Wim Vink
Vandaag om 23:17:55
Les Billards du Vivarais door Hans1963
Vandaag om 22:52:12
Aachenau West door Ronald Halma
Vandaag om 22:50:09
Locomotieven doen niets meer bij gebruik van led-trafo door Ferdinand Bogman
Vandaag om 22:49:06
PB models: koplopers (voorbespreking) door gtw6016
Vandaag om 22:48:36
Bouw van de ElD3 mat' 36 van MK Modelbouwstudio's door MathynK
Vandaag om 22:41:44
Spotten op station Lage Zwaluwe door Klaas Zondervan
Vandaag om 22:27:37
NS-Kameel in Spoor-0 (en misschien in Spoor-1) door FritsT
Vandaag om 22:18:30
Repareren van gebarsten tandwielen door Eric B
Vandaag om 22:03:21
Tramrail geometrie door Pauldg
Vandaag om 21:41:26
PB Models kondigt een NS Buffel aan! door Bahn-AG
Vandaag om 21:34:11
Rail away door Eric B
Vandaag om 21:22:01
Roco 42616 door maartenvdb
Vandaag om 21:10:50
Tram groefrail door Jan Bennink
Vandaag om 21:10:39
MoBaBro.de door Dennis1984
Vandaag om 20:43:10
Update: baan in de tropen door Arjen52
Vandaag om 20:29:17
Slijptrein door Gerco van Beelen
Vandaag om 19:31:40
Railz Miniworld door Huibert
Vandaag om 19:28:53
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 18:58:06
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door william_2
Vandaag om 18:31:52
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Hans Reints
Vandaag om 17:10:30
Wohnzimmer Rbf materieelshow door Ferdinand Bogman
Vandaag om 16:57:26
Artitec Hondekop maakt geluid alsof er iets aanloopt, maar kan niks vinden door B2
Vandaag om 15:29:15
Op Zuid (NL H0) door spoorijzer
Vandaag om 14:10:20
Platen (tekeningen) behorende bij de handleiding van C.C.van Hall door Jan den Haan
Vandaag om 14:06:57
"Jede Stunde, jede Klasse": DB Intercity '79 door Quinzeedied
Vandaag om 13:33:46
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Karben
Vandaag om 12:32:58
Modelbaan: Station Haren in de jaren 80/90 door NS264
Vandaag om 10:11:01
Bahnstrecke 5867 door Wim Vink
Vandaag om 09:59:48
  

Auteur Topic: Open goederenwagen GL van Seinarm  (gelezen 26339 keer)

thonis

  • Offline Offline
  • Berichten: 451
Re: Open goederenwagen GL van Seinarm
« Reactie #90 Gepost op: 12 January 2025, 17:39:32 »
Hoi hoi!
Verf houdt slecht op messing. Ik heb inmiddels een primer gevonden die een goed resultaat geeft: Maston metal primer voor aluminium and galvanised metals- De spuitbus is te koop bij Hornbach, maar wellicht ook elders. Goed ontvetten bijvoorbeeld met aceton en dun spuiten.

Martijnstein

  • Offline Offline
  • Berichten: 1592
Re: Open goederenwagen GL van Seinarm
« Reactie #91 Gepost op: 13 January 2025, 07:18:31 »
Ah ok, ik hoorde ook al Motip voorbijkomen. Ik had het nu met een Tamiya grondlaag gedaan.

TonM

  • Offline Offline
  • Berichten: 2633
Re: Open goederenwagen GL van Seinarm
« Reactie #92 Gepost op: 13 January 2025, 20:50:40 »
-Hoe kan je het best de vertikale profielen verven? Ik deed het uit losse trillende pols waardoor ik buiten de lijntjes kwam. Is het beter om het af te plakken?

Zorg dat de pols van de hand waarmee je verft, steunt op hetzelfde oppervlak als je werkstuk; dat scheelt al. Afplakken kan, maar als de verf op je model slecht hecht loop je het risico dat je die verf er met het afplaktape weer aftrekt en dan kan je opnieuw beginnen. Ook moet je oppassen dat de verf van de profielen niet onder het tape kruipt.

-Ik had de bufferstelen wit geverfd met enamel, maar daardoor werd de steel te dik waardoor het veer mechanisme niet meer werkt. Is hier een truc voor buiten de hele buffer blank staal te laten?

Het antwoord staat in reacties #47 en #49 van dit draadje.

-Ik merk dat de verf niet heel geweldig hecht, vooral op hoekjes. Is hier nog een truc voor als je geen zandstraal gereedschap hebt? Buiten beter poetsen met Jif.

Op metaal is een etchprimer n.m.m. het beste. Zelf heb ik ook goede ervaringen met Motip primer - hoeft niet per se de zwarte te zijn - en met Alabastine spuitplamuur als primer.
En altijd over de primer nog een laklaag spuiten.

Grtz, Ton
Zo goed als het vroeger was, is het nooit geweest.

MathynK

  • Offline Offline
  • Berichten: 3926
    • MCKmodelbouw
Re: Open goederenwagen GL van Seinarm
« Reactie #93 Gepost op: 13 January 2025, 22:29:52 »
Mooi resultaat! Leuk dat je door gaat met meer modellen. Je doet je best om diverse onderdelen ook nog apart met verf aan te zetten. Complimenten daarvoor! Het model gaat er echt van leven.
Misschien is het alleen maar herhaling, maar ook ik kan Motip aanraden als je met spuitbussen wilt werken (what else). Deze primer hecht uitstekend. Ik heb ooit een test gedaan met deze primer op een gestraald messing onderstel. Zelfs met de punt van een pincet kreeg ik het er niet af. Er zitten een aantal randvoorwaarden aan verbonden. Allereerst moet het messing echt heel schoon zijn. Daarna is het mooi om het te stralen, maar het is echt geen verplichting. Tot slot is het belangrijk om het zeeeeer goed te ontvetten en na te spoelen zodat alle residuen eraf zijn. Zo zorg je voor de optimale omstandigheden voor de verf om te hechten.

Met een airbrush zweer ik bij Phildie etchprimer. Ook die hecht uitstekend. Tamiya heeft uitstekende verf, maar naar mijn weten en gevoel vooral voor op kunststof. Het zal ongetwijfeld ook op metaal werken, maar je wilt het liefste een primer die zich een beetje in het metaal bijt. Een etch primer dus.
Maar goed, bovenstaande is puur gebaseerd op mijn eigen gevoel en ervaringen.  ;)

Groet, Mathyn 
Mijn projecten zijn ook te zien op www.MCKmodelbouw.nl
Nu ook op instagram

Martijnstein

  • Offline Offline
  • Berichten: 1592
Re: Open goederenwagen GL van Seinarm
« Reactie #94 Gepost op: 14 January 2025, 23:20:32 »
Ja ik had mezelf wel een uitdaging gegeven met de staatsspoorversie met details in andere kleuren. Maar dat geeft wel een leuk beeld meer dan 100 jaar terug in de tijd, dus daar ben ik heel blij mee. Bedankt voor de tips voor de primer en voorbereiding daarop. Voor het verven van de profielen zal ik eens een kaartje ernaast houden om al te erge uitschieters te voorkomen en nog wat oefenen voor hoe m'n hand het best strak te houden.

Martijnstein

  • Offline Offline
  • Berichten: 1592
Re: Open goederenwagen GL van Seinarm
« Reactie #95 Gepost op: 23 April 2025, 10:32:33 »
Hallo allemaal,

Ik ga gewoon door met het kapen van dit draadje. Na de bouw van de onberemde GL als eerste messing kit ben ik doorgegaan met de beremde versie en een zandwagen. Nu met wat oefening zijn ze wat strakker en rechter gesoldeerd. Nog niet perfect, maar de compensatie, kortkoppelmechanisme en verende buffers bewegen soepel. Ook het verven van details met vastere hand ging beter, onder andere door beter poetsen met jif en een grondlaag van Motip. De wagen links is een GTM van Fleischmann omgebouwd met een kitje van MK.

Wordt vervolgd, waarschijnlijk in een ander draadje!

Mvg,
Marijn