Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€88.00
Per saldo:
€-162.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
Defecte spanningsregelaar - Esu Ecos 2 - EcoSlink extended
door
spock
Vandaag
om 23:34:55
TEE treinstel krijgt nieuwe plaats na vertrek uit NTM
door
VictorPM
Vandaag
om 23:15:32
Rails roestig verven
door
Martin Welberg
Vandaag
om 23:14:39
Tips voor een natuurgetrouwe modelbaan
door
KNed
Vandaag
om 23:11:16
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
Huup
Vandaag
om 22:59:27
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
MichielB
Vandaag
om 22:53:35
Bahnstrecke 5867
door
Wim Vink
Vandaag
om 22:52:38
Dubbelom, een boekenplankspoorbaan in H0
door
Peter Kleton
Vandaag
om 22:45:34
TT-DEC programmeren en aan andere centrale.
door
C_Jabaaij
Vandaag
om 22:45:02
Frans loodsje et cetera
door
Huup
Vandaag
om 22:38:14
Raadplaatje
door
Hlv53
Vandaag
om 22:22:47
Problemen met rookgenerator KM1 materiaal in spoor 1
door
rjr
Vandaag
om 22:15:51
Intermittende kortsluiting
door
Klaas Zondervan
Vandaag
om 21:37:22
Klein baantje 1200x1200mm
door
Prutsert
Vandaag
om 21:32:08
Een nieuw begin
door
dreezy
Vandaag
om 20:02:01
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor
door
Twinkie
Vandaag
om 19:30:22
Fleischmann 6052 draaischijf aansturen met een L293D Motor-Shield?
door
bask185
Vandaag
om 16:48:30
Plan E - 2023 oplage
door
1200blauw
Vandaag
om 16:45:41
Minibaan Visserskaai H0
door
Scratchbuilt
Vandaag
om 16:35:09
Br 38 Piko Superen.
door
Wim Vink
Vandaag
om 16:34:47
Fleischmania Nostalgia
door
Scratchbuilt
Vandaag
om 16:27:50
Cherteau, fictieve Waals industriedorp
door
Hans GJ
Vandaag
om 16:14:29
US diorama in H0
door
puntenglijder
Vandaag
om 16:02:56
Magneet koppelingen voor Bemo
door
MOVisser
Vandaag
om 15:19:56
TEE / Rheingold
door
Benelux795
Vandaag
om 15:04:25
Stalen D 4 deurs spoor 0
door
Edsko Hekman
Vandaag
om 14:50:23
Hulp bij update Mobile Station 2
door
Ronald Halma
Vandaag
om 14:02:31
Rheinburg, TP V/VI
door
Wim Vink
Vandaag
om 12:23:42
Kent iemand een geschikte striptang
door
AB 7216
Vandaag
om 11:38:27
Yet Another Servo Decoder
door
Dennis1984
Vandaag
om 11:09:34
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Banen of diorama's
|
Schwarzfelsen V2
« vorige
volgende »
Print
Pagina's: [
1
]
Omlaag
Auteur
Topic: Schwarzfelsen V2 (gelezen 2079 keer)
Julien
Offline
Berichten: 378
Schwarzfelsen V2
«
Gepost op:
05 January 2022, 20:35:03 »
Sinds kort ben ik begonnen aan mijn nieuwe modelbaan Schwarzfelsen v2. V2 omdat ik in mijn vorige huis ook al aan een Schwarzfelsen begonnen was. Deze baan is nooit afgemaakt, vanwege kinderen en verhuizing. Nu we alweer meer dan 5 jaren in de nieuwe woning wonen begint het toch weer te kriebelen. Mijn jongste zoon vindt treinen ook geweldig, dus dat was ook een extra stimulans om weer te beginnen.
In de kerstvakantie heb ik de kelder (4x3 m) geschikt gemaakt om een baan in te gaan bouwen. Een baanplan is nog in ontwerp, maar de volgende zaken staan al vast:
Fictieve baan in Duits/Zwitsers grensgebied
Gelijkstroom Roco/Fleischmann
Schaduwstation: Fleischmann modelrails
Zichtbaar gedeelte: Fleischmann profirails
Besturing via computer (Koploper of Rocrail)
S88XPressNetLI / LDT Wisseldecoders / S88 terugmelders
Het wordt een mix van stoom, diesel en elektrisch. Zo ongeveer tot epoche IV maximaal.
Het schaduwstation heb ik al ontworpen, daar heb ik in de garage al de voorbereidingen voor getroffen. De bak is gebouwd en voorzien van geluidsisolatie. Binnenkort monteer ik de rails, bezetmelders en wisseldecoders en dan kan het geheel in de kelder geplaatst worden.
Zodra ik een werkend schaduwstation heb, kunnen de treinen (al is het dan nog primitief) hun eerste rondjes gaan rijden. Dan hou ik tenminste de interesse van mijn zoontje vast!
Ik zal proberen de voortgang bij te houden in dit topic. Op dit moment gaat het nog razendsnel:Ik ben pas begin december beginnen na te denken over een mogelijke verbouwing van de kelder, en nu begin januari is de kelder al verbouwd en is de eerste aanzet tot een schaduwstation begonnen. Er komt ongetwijfeld een moment dat het tempo weer flink zal kelderen
Het frame voor het schaduwstation
De bak dichtgemaakt
De bak met de isolatieplaten
groeten,
Julien
Gelogd
Bezig met het bouwen van "Schwarzfelsen" in H0. Materiaal: Fleischmann / Roco / profi-rails / S88XPressNetLI / LDT Wisseldecoders / RocRail.
Julien
Offline
Berichten: 378
Re: Schwarzfelsen V2
«
Reactie #1 Gepost op:
12 January 2022, 19:00:15 »
De werkzaamheden aan het schaduwstation vorderen al goed. Alleen kost het veel tijd om alle draadjes aan de onderkant te solderen!
Het achterste gedeelte is nog niet vastgezet, omdat ik straks eerst met de lengte van de bezetmelderblokken wil testen.
Ik hoop binnenkort eens een test te kunnen gaan doen.
groeten,
Julien
Gelogd
Bezig met het bouwen van "Schwarzfelsen" in H0. Materiaal: Fleischmann / Roco / profi-rails / S88XPressNetLI / LDT Wisseldecoders / RocRail.
tijgernootje
Offline
Berichten: 12155
Treinen ontsporen niet,dan ligt de rails verkeerd
Re: Schwarzfelsen V2
«
Reactie #2 Gepost op:
13 January 2022, 09:48:14 »
Wellicht handig om 1st je draadjes aan de onderkant te solderen voor je ze door de boorgaatjes naar beneden geleid.
Scheelt een hoop getob
Gelogd
Met vr gr
Floris
Harzwald Hafen Bahn,de bouw.
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=94249.0
Julien
Offline
Berichten: 378
Re: Schwarzfelsen V2
«
Reactie #3 Gepost op:
22 January 2022, 15:00:02 »
Dank voor de tip!
Gelogd
Bezig met het bouwen van "Schwarzfelsen" in H0. Materiaal: Fleischmann / Roco / profi-rails / S88XPressNetLI / LDT Wisseldecoders / RocRail.
Julien
Offline
Berichten: 378
Re: Schwarzfelsen V2
«
Reactie #4 Gepost op:
22 January 2022, 15:00:37 »
Ik heb inmiddels het schaduwstation af. Het is heeft 7 sporen om treinen te parkeren.
In de garage heb ik even een testopstelling gemaakt. Het schaduwstation zelf is één geheel, inclusief bekabeling, melders, etc. dat ik kan oppakken en naar een andere ruimte kan transporteren.
De rest (het rondje er omheen) heb ik om nu even te kunnen testen met losse planken en primitieve bekabeling aan elkaar geflanst.
Besturing gaat op basis van Rocrail. Het was een hele puzzel voordat er iets reed. In eerste instantie dacht ik alles goed geconfigureerd te hebben, maar zodra ik het automatisch rijden startte bleef alles keurig stilstaan. Achteraf bleek ik een fout gemaakt te hebben met de combinatie van bezetmelders en blokken.
Het was dan ook even een heel gepuzzel om te kijken waar het misging, maar door het analyseren van de trace file en Googlen op meldingen die ik vond rijdt nu alles keurig rondjes.
Waar ik nu nog naar moet kijken zijn de snelheden van de loks en de tijd (en lengte) die ze nodig hebben om te stoppen.
In Rocrail kun je veel snelheden instellen: voor loks, voor blokken en voor allerlei specifieke situaties. Dat ben ik nu aan het uitzoeken. Voor mij is het soms nog wat mistig waarom een lok soms een bepaalde snelheid heeft.
Ik had nog nooit gereden met Rocrail en het kost echt wel veel tijd om alles goed te begrijpen en in regelen, maar ik kom wel steeds een stap verder en dat is mooi!
groeten,
Julien
Gelogd
Bezig met het bouwen van "Schwarzfelsen" in H0. Materiaal: Fleischmann / Roco / profi-rails / S88XPressNetLI / LDT Wisseldecoders / RocRail.
Print
Pagina's: [
1
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Banen of diorama's
|
Schwarzfelsen V2