Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

BR-18.6 Schaal-0. door FritsT
Vandaag om 21:03:50
Mooi weer om buiten te spelen door sncf231e
Vandaag om 20:58:05
Ronald doet de Fork Challenge! door Ronald Halma
Vandaag om 20:52:05
RhB 1:87, terug naar 25 jaar geleden door Sylvester
Vandaag om 20:24:27
Wie heeft er ervaring met een baan in een inpandige garage in een app. gebouw? door BartvD
Vandaag om 20:20:35
Modules van Kees Gorter (vervolg) door ca.gorter
Vandaag om 20:00:50
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Frank103
Vandaag om 19:52:05
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door guus43
Vandaag om 19:18:35
Welke kleur is Roco oud bruin? door grossraumwagen
Vandaag om 19:05:24
lampjes in huizen willekeurig schakelen door Bert55
Vandaag om 19:04:24
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door grossraumwagen
Vandaag om 19:00:46
LED / Lampjes (Viessmann) seinpalen aansturen. Vraagje aan electronica experts door Klaas Zondervan
Vandaag om 18:55:33
Raadplaatje door Klaas Zondervan
Vandaag om 18:48:57
0n30 diorama: Sedona Verde River Canyon door Ronald Halma
Vandaag om 17:44:09
Rheinburg, TP V/VI door rail4marcel
Vandaag om 17:42:27
Lokpilot 4 defect door bellejt
Vandaag om 17:40:40
Seuthe gaat stoppen door Eric B
Vandaag om 17:04:15
BMB 00-Modulebaan, BMB-Rijdagen en BMB-Deelname aan Beurzen & Evenementen door Hans van de Burgt
Vandaag om 17:02:03
Da's Daz 2 door BartvD
Vandaag om 16:55:33
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Hans Reints
Vandaag om 16:45:15
Aachenau West door Arjan6511
Vandaag om 16:41:30
reserve onderdeel gezocht voor Minitrix 12593 BR132 door tijgernootje
Vandaag om 14:26:36
Roco 63432 loksound 2 vraag door bellejt
Vandaag om 14:12:27
Mijn geweatherde modellen door hervé
Vandaag om 13:48:44
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door defender
Vandaag om 13:29:17
schok bij vertrek door Bahn-AG
Vandaag om 12:13:30
Bauarbeiten im gange door 741230
Vandaag om 12:08:04
Toon hier je (model)TRAM foto's. door R1954
Vandaag om 12:02:09
"Ein kleines Kalkwerk", een nieuwe tentoonstellingsbaan door Jip
Vandaag om 11:40:32
Chinese prut kabel door Lobomotion69
Vandaag om 11:30:22
  

Auteur Topic: Fleischmann turn-control aansluiten in analoog bedrijf  (gelezen 4794 keer)

p.heinst

  • Offline Offline
  • Berichten: 1192
    • DutchRoco
Re: Fleischmann turn-control aansluiten in analoog bedrijf
« Reactie #15 Gepost op: 25 December 2019, 18:01:29 »
Arjan,

Ik hoop dat ik je goed begrijp anders hoor ik het wel.

Aad rijd analoog en daarbij staat de baan (rails) niet altijd onder spanning zoals bij digitaal, bij digitaal wordt de snelheid van de lok immers geregeld door de decoder en bij analoog gebeurt dat door de spanning te variëren van 0 tot +- 16 volt.
De aansluitingen 3 en 4 van de turncontrol leveren een constante spanning +- 16 volt en daarom moet je bij analoog deze brug ook verbinden met de voeding die je gebruikt bij de overige rails en geregeld wordt door de rijregelaar van bv 0 tot +- 16 volt en dat kan dan ook via de sleepcontacten gaan van de brug.


Je schrijft, kan dan de stroomvoorziening voor de draaischijf (aansluiting 3 en 4) het betreffende afrijspoor(tje) van spanning voorzien?
Ik zou juist anderom zien, de afrij sporen kunnen dan de brug voorzien van stroom, hiermee los je dan ook gelijk het probleem op dat wanneer je de brug 180 graden draaid dat dan de + en - tegenovergesteld komen te liggen en er kortsluiting ontstaat

Wel opletten dat de oprij sporen en de afrij sporen die tegenover elkaar liggen dan ook de spanning op de juiste kant van de rails aangesloten wordt anders krijg je kortsluiting.

Hoor dat ik het goed hebt vertaald, is wel een gepruts om dit in te typen via de telefoon.
Bij twijfels of dat ik iets niet klopt dan hoor ik het graag.

Gr Piet

Roco rijder met 2multimaus als slave, RouteControl,  multimaus pro, Multizentrale pro als digitalesysteem/versterker, 4x booster, remgenerator en Rocomotion en Train-controller Gold 8.0 A3 en Rocomotion 10785 als terugmeldsysteem

Arjen52

  • Offline Offline
  • Berichten: 2310
  • Oude meuk in h0
Re: Fleischmann turn-control aansluiten in analoog bedrijf
« Reactie #16 Gepost op: 25 December 2019, 20:08:04 »
Hallo Piet, je hebt mij goed begrepen  (y)
Ik ging ook uit van een analoge aansturing.
Jouw oplossing is zeker goed, maar ik vroeg mij af waarom in de gebruiksaanwijzing nergens vermeld wordt dat je de aansluitingen 3 en 4 niet hoeft te gebruiken.
In mijn idee ging ik er vanuit dat door middel van de voeding via de TC naar de draaischijf (aansluitingen 3 en 4) het afrijspoor gevoed wordt vanaf het spoor op de draaischijf. Dat heb ik dus verkeerd begrepen.
Dank voor de uitleg.
[Einde kaping  ;) ]

p.heinst

  • Offline Offline
  • Berichten: 1192
    • DutchRoco
Re: Fleischmann turn-control aansluiten in analoog bedrijf
« Reactie #17 Gepost op: 25 December 2019, 20:56:37 »
Arjan,
Wat de aansluitingen betreft zowel voor analloog en digitaal mag de handleiding wel wat duidelijker worden

Gr Piet
Roco rijder met 2multimaus als slave, RouteControl,  multimaus pro, Multizentrale pro als digitalesysteem/versterker, 4x booster, remgenerator en Rocomotion en Train-controller Gold 8.0 A3 en Rocomotion 10785 als terugmeldsysteem

marctrein

  • Offline Offline
  • Berichten: 181
Re: Fleischmann turn-control aansluiten in analoog bedrijf
« Reactie #18 Gepost op: 25 December 2019, 22:16:17 »
Hallo Aad (en ook Piet)

Vwb de diverse aansluitingen staan er op de Website van Fleischmann een aantal mogelijk interessante aansluitmogelijkheden voor de draaischijf icm de turn control.

https://www.fleischmann.de/uploads/Unternehmen/2/Relaunch_Website/Technik-Info_Drehscheibe.pdf

Overigens als je aansluiting 3 en 4 vd Turn Control niet gebruikt, zal je brug stroomloos blijven, met uitzondering van de posities waarop je al railvoeding hebt zitten. Dat kan je ondervangen door de rijbrug rechtstreeks te voeden met je rijstroom, maar kan je soms kortsluiting krijgen met genoemde posities. Dat kan je ondervangen door een rijstroom omkeerschakelaar te gebruiken, maar die zit in de Turn Control ook al ingebouwd (onder het menu POL).

Het nadeel van het niet voeden van de brug (bij analoge rijstroom) via de Turn Control  is dat je alle afgaande sporen op de juiste manier van rijstroom moet voorzien. EN er is nog een nadeel van het voeden van de brug via de rijsporen: Die contact lippen onder de rails zijn best wel onbetrouwbaar vwb de stroomgeleiding, ze slijten (corrosie!) en ook maken lang niet altijd goed contact , waardoor je trein voor de zoveelste keer stil blijft staan. Ik herinner me dat dit probleem in wat andere draadjes ook aandacht heeft gehad (binnen dit forum).

M vr groet, Marc (die ook zon Turn Control in gebruik heeft).

kawaaad

  • Offline Offline
  • Berichten: 483
Re: Fleischmann turn-control aansluiten in analoog bedrijf
« Reactie #19 Gepost op: 25 December 2019, 23:58:21 »
Hallo Marc, ik heb nu op 1 en 2 mijn trafo staan en op 3 en 4 mijn brug. Via de brug voed ik de sporen naar de ringloodsen. Mijn 3 aanrijd sporen liggen voor de brug dubbel geisoleerd en worden bediend via een andere trafo. . Bedankt voor je inbreng.  Mvg aad

Arjen52

  • Offline Offline
  • Berichten: 2310
  • Oude meuk in h0
Re: Fleischmann turn-control aansluiten in analoog bedrijf
« Reactie #20 Gepost op: 26 December 2019, 13:24:52 »
Hallo Aad, mooi dat je dit probleem getackeld hebt.  (y)