Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Traincontroller software gaat stoppen. door TBBW
Vandaag om 18:39:03
On30 diorama: Sedona Red Rock Canyon, AZ door Edsko Hekman
Vandaag om 18:25:35
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door puntenglijder
Vandaag om 18:19:27
HTM PCC tram en wat gefrutsel er bij door WeKra
Vandaag om 18:04:54
Randstadrail halte Voorburg ‘t Loo door WeKra
Vandaag om 18:04:04
Artitec stoomlok waterkraan bewegend maken met servo. door ruudns
Vandaag om 18:03:32
Interesse stamtafel/club Amersfoort? door R1954
Vandaag om 17:52:30
Fleischmann 734124 door joespoor
Vandaag om 17:34:13
Roco 72795 open maken door Ben
Vandaag om 17:19:44
schroefaansluiting op Yamorc door Nico Hoogerwerf
Vandaag om 17:02:07
Spoorwegmuseum in zwaar weer door Martijnstein
Vandaag om 17:00:58
PB Models, ICR-rijtuigen door Biesje
Vandaag om 16:57:44
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 16:57:36
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door william_2
Vandaag om 16:52:28
Piko Diesellok D&RGW 4000 (97456-1) + SmartDecoder XP (56500) door BasvE
Vandaag om 16:47:04
Instelling yamorc 7010 door Steven Loosman
Vandaag om 16:46:07
Weegbrug grootbedrijf en model door Hans Reints
Vandaag om 16:34:12
Bovenleiding portaal H0 ontwerp. door Dennis1984
Vandaag om 16:19:03
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 15:52:30
Station Weesp door virmfan
Vandaag om 15:49:52
Piko G1206 antislipbandjes wisselen door AlbertG
Vandaag om 15:42:55
Trainomatic Lokommander II voorlamp blijft branden door 008200
Vandaag om 14:48:43
Raadplaatje door grossraumwagen
Vandaag om 14:29:29
Hnoll 2026 door Dion
Vandaag om 14:15:49
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door william_2
Vandaag om 13:54:30
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 13:50:15
Minibaan Visserskaai H0 door Ferdinand Bogman
Vandaag om 13:48:52
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Huibert
Vandaag om 13:01:08
De bouw van Wesley's H0 baan door Arjan6511
Vandaag om 12:48:46
Die Sauerlandbahn - Tijdperk III door wob
Vandaag om 12:14:09
  

Auteur Topic: Opgepast: alcohol controle voor machinisten  (gelezen 8612 keer)

Dpc Fo

  • Offline Offline
  • Berichten: 1528
    • Mijn fotosite
Re:Opgepast: alcohol controle voor machinisten
« Reactie #60 Gepost op: 20 July 2011, 14:41:36 »
Wesley, juridisch gelijke behandeling is het nou net niet; de effecten kunnen gelijk zijn, maar toch is de strafbaarstelling anders; je mag niet met een bepaald alcoholpromillage rijden, maar naar mijn weten is nergens wettelijk bepaald dat je niet met bepaalde gedragsbeinvloedende medicatie mag rijden. Is het dan niet onredelijk om medicijngebruikers na een ongeluk op dezelfde wijze aan te spreken op hun verantwoordelijkheid als de zuipschuit, als je niet van tevoren als overheid het signaal afgeeft dat gebruik van bepaalde medicatie in het verkeer niet getolereerd wordt? M.a.w. andere (c.q. geen) strafbaarstelling, maar wel dezelfde straf?

@Yuri; je hebt helemaal gelijk in de zin dat er veel meer factoren zijn die je deelname in het verkeer kunnen beinvloeden en dat je daar de ene keer meer last van kunt hebben dan de andere keer. Ik doel ook niet op elk medicijn met een geel stickertje; fabrikanten zetten het er in het minste geval van twijfel al op om zich juridisch in te dekken voor claims. Er zijn echter medicijnen (met name psychofarmaca) die vrijwel zeker een negatief effect hebben op het omgevingsbewustzijn, vergelijkbaar met dronkenschap en een desondanks totaal gevoel van controle over zichzelf.

Maar om even on topic te blijven; waarschijnlijk voelde deze machiniste zich ook in staat om een trein te rijden en waarschijnlijk was ze zelfs in deze toestand een betere machinist dan ik zou zijn. Maar iedereen is het er over eens dat ze niet had mogen rijden. Als er niet in de wet had gestaan dat je met een bepaald promillage alcohol niet mag rijden, had er pas ingegrepen kunnen worden nadat ze een ongeval had veroorzaakt. Waarom is dit anders als ze zware medicatie zou slikken die eenzelfde effect op haar rijvaardigheid zou hebben?

Carlo

P.S. @Ruud; dan hadden we 16 pagina's gediscussieerd over het al dan niet nog bestaan van dodo's en de vraag waarom dit dan alleen invloed op Intercities zou hebben 8)
Zonder dwarsliggers geen spoorlijn

Groeten, Carlo

Anoniem

  • Gast
Re:Opgepast: alcohol controle voor machinisten
« Reactie #61 Gepost op: 20 July 2011, 16:07:35 »
Artikel 5 Wegenverkeerswet: je mag niemand schade toebrengen, hinderen of in gevaar brengen. Inderdaad is het alcoholpromillage specifiek afzonderlijk geregeld, maar volgens mij wordt doorgaans ongeveer dezelfde sanctie opgelegd wanneer het niet om alcoholmisbruik gaat, maar om onverantwoordelijk rijden bij medicijngebruik.

Maasdam

  • Britse treinen echte treinen
  • Offline Offline
  • Berichten: 675
  • Class 57xx Pannier tank 3711 BR
    • NASM 1873
Re:Opgepast: alcohol controle voor machinisten
« Reactie #62 Gepost op: 20 July 2011, 16:20:21 »
Al kunnen de piloten en schippers er ook wat van. Zou daar ook ingevoerd mogen worden. Je lees het vaak genoeg.

Die zijn er al er word op Schiphol wel degelijk gecontroleerd en ook in de haven. Maar net als bij alle andere controles met steek proeven, je kan eenmaal niet alles onder controle hebben.

Mijn broer is dodelijk verongelukt (1984) door een automobilist onder invloed van medicatie. Zij is veroordeeld op basis van het onder invloed rijden van medicatie. Het werd haar zwaar aan gerekend dat zij willens en wetens was gaan rijden tijdens het gebruik.

Groetjes Ben.
« Laatst bewerkt op: 20 July 2011, 16:27:44 door Maasdam »

Treinhobbijist

  • Offline Offline
  • Berichten: 616
Re:Opgepast: alcohol controle voor machinisten
« Reactie #63 Gepost op: 20 July 2011, 17:27:07 »
......Geweldig dat dit toch best onnozelle topic reeds 1395 lezers en 4 pagina's reacties teweeg heeft gebracht......

En nog mooier, het al heel veel berichten lang helemaal niet meer over het eigenlijke onderwerp gaat, een "dronken" machinist, welke daardoor (?) dacht nog wel een treintje te kunnen rijden !
Ook Engelse treinen zijn leuk

Marc tramt

  • Offline Offline
  • Berichten: 10787
Re:Opgepast: alcohol controle voor machinisten
« Reactie #64 Gepost op: 20 July 2011, 17:40:58 »
Dat is maar hoe ruim of eng je het onderwerp ziet....
No dress rehearsel, this is our life.

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22860
Re:Opgepast: alcohol controle voor machinisten
« Reactie #65 Gepost op: 20 July 2011, 17:46:22 »
Valt mee. In de NS CAO artikel 11 uit mijn hoofd worden zowel alcohol als specifiek geneesmiddelengebruik uitgesloten.
« Laatst bewerkt op: 20 July 2011, 18:01:35 door henk »
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

laurent

  • Offline Offline
  • Berichten: 2791
  • Broem broem!
    • Sporingerdam
Re:Opgepast: alcohol controle voor machinisten
« Reactie #66 Gepost op: 20 July 2011, 17:59:45 »
En wat beperking van de mobiliteit betreft... dat is nu eenmaal het gevolg van dergelijke medicatie. Je klaagt als je je been breekt en het ding in het gips zit toch ook niet dat het onrechtvaardig is dat je niet mag autorijden? Waarom zou dat voor medicijnen nou anders moeten zijn?
Mijn pa brak ooit zijn linkerenkel en reed toen tijdelijk een automaat. Ging prima hoor. Nog sterker, met rijlessen was er iemand die veelal na mij kwam die een langere tijd zijn rechterpols in het gips gehad heeft. :P

Waarom drink je als je je beroep uitoefent?
Ik werk in de horeca, mensen willen samen met mij een drankje doen :P ;D
Neem ook eens een kijkje op mijn Youtube Kanaal:
Railion 6513
3railer | Teppichbahner | CS3 + MS2 | Tischbahner | LN + DAISY II Funk | C Rails | Multiprotocol | D | A | CH

Tischbahning.de

Marc tramt

  • Offline Offline
  • Berichten: 10787
Re:Opgepast: alcohol controle voor machinisten
« Reactie #67 Gepost op: 20 July 2011, 18:06:46 »
Ik droom al jaren van een carrière als vinoloog. Hips.   ;D
No dress rehearsel, this is our life.

Jeronimos

  • Now everything seems so faded and jaded.
  • Offline Offline
  • Berichten: 8647
Re:Opgepast: alcohol controle voor machinisten
« Reactie #68 Gepost op: 20 July 2011, 19:34:08 »
Laurent,

Maar ga jij dan na je werktijd met de auto (of iets anders) naar huis als je veel alcohol genuttigd hebt of pak je je verantwoordelijkheid en zegt ook een keer nee?

Jeroen
Jeroen

Treinhobbijist

  • Offline Offline
  • Berichten: 616
Re:Opgepast: alcohol controle voor machinisten
« Reactie #69 Gepost op: 21 July 2011, 10:06:15 »
........Maar ga jij dan na je werktijd met de auto........

Hij neemt altijd de volgende ochtend (imers in de horeca werk je lange nachten) de (Arriva-) trein, en laat daar nou net die MCN op zitten die de avond ervoor nog gezellig bij hem aan de bar zat mee te drinken  ;D
Ook Engelse treinen zijn leuk

wimk

  • Offline Offline
  • Berichten: 830
    • kusee.nl
Re:Opgepast: alcohol controle voor machinisten
« Reactie #70 Gepost op: 21 July 2011, 10:24:22 »
Citaat
mensen willen samen met mij een drankje doen
Net alsof je in een café niets zonder alcohol zou kunnen krijgen?
Spa rood, spa blauw, spa groen, tonic, cola, cola light, cherry cola, water, melk, karnemelk, chocomel, koffie, thee, capuchino, malt bier, bitter lemon, appelsap, jus d'oranje, druivensap, rivella, tomatensap, ranja...... en dat alles met of zonder rietje. ;D
 
En nog klagen mensen dat ze niets kunnen drinken als ze moeten auto/trein-rijden.......  ???

Jeronimos

  • Now everything seems so faded and jaded.
  • Offline Offline
  • Berichten: 8647
Re:Opgepast: alcohol controle voor machinisten
« Reactie #71 Gepost op: 21 July 2011, 11:26:02 »
Hij neemt altijd de volgende ochtend (imers in de horeca werk je lange nachten) de (Arriva-) trein, en laat daar nou net die MCN op zitten die de avond ervoor nog gezellig bij hem aan de bar zat mee te drinken  ;D

 ;D
Jeroen