BeneluxSpoor.net forum
Materieel => Materieelbespreking => Topic gestart door: henk op 25 October 2006, 20:44:50
-
klik (http://www.suter-meggen.ch/roco/neuheiten_2006/ram/index.htm)
Kijken wie wint. LSmodels of Roco.
-
Wist zelfs niet dat Roco deze ingepland had. Wel aan de prijs ongeveer 520 euro. Ls models zou beduidend lager liggen. Wel jammer dat Roco ook hier weer het licht niet aan een ander gunt. Ls model is al een tijdje aangekondigd....Was hier recent ook geen draadje over?
In ieder geval.... heb mijn model reeds bij Ls besteld. Gezien de hoge afwerkingsgraad van hun andere producten en Tee Arbelete en Cisalpine wagons heb ik er best vertrouwen in.
Peter
-
600 Zwitserse Franken is ongeveer 350 euro. Geen raar bedrag voor een vierdelig treinstel. Als Roco in de zomer van 2007 denkt te leveren, dan is de ontwikkeling ook niet pas gisteren begonnen hè.
Mij is het in dit geval om het even.
-
Zal de koers misschien iets te hoog genomen en heb gerekend op de digitale uitvoering. Wel raar dat op de site van Roco zelf hier nog niets vermeld staat.
Ben toch benieuwd
-
tja, wat moet je er nou van denken/zeggen ....
-
Bedenk opeens wat wilds. Zou er sprake zijn van samenwerking?
Gelukkig bijna Sinterklaas. Gauw nog een speculaasje nemen.
-
Hehe, jouw wilde plan had ik ook al bedacht, vandaar mijn open einde ... :)
-
Het lijkt erop dat fabrikanten elkaar zich moedwillig om zeep helpen.
Wat krijgen we volgend jaar ? Opeens 3 keer een plan U ?
Belachelijk.
-
Nee, ze kunnen hier gewoon geld aan verdienen in Oostenrijk. Volgend jaar is de viering van 50 jaar TEE, dan moet je als Roco zijnde toch wat leuks doen en dan is de DE4 het grootste gat in de markt. Met een marktpotentieel dat wel eens vele malen hoger zou kunnen liggen dan dat van de Plan U of de gemiddelde LS Models-uitgave, want zo'n DE 4 kun je in Nederland, België, Frankrijk, Duitsland én Zwitserland verkopen.
Ik ben LS heel dankbaar dat ze als eerste dit balletje aan het rollen hebben gebracht, maar als ze verstandig zijn laten ze de TEE verder aan de grote jongens over en beginnen ze aan die Plan U.
Arjen (die nu geen opmerkingen wil horen dat dat laatste oneerlijke concurrentie zou zijn voor Philotrain ;) )
-
Laat LSM eerst maar eens de Koploper uitbrengen; De basis ziet immers binnenkort het daglicht. Overigens komt LSM ook met diverse Northlandervarianten. Kan Roco zich beter niet eerst werpen op fatsoenlijk 1/87 Rheingoldwagens b.v. de domecar?
-
Mij is het in dit geval om het even.
Mij niet. De mate van detaillering van LS Models ligt inmiddels op een hoger peil dan bij Roco. Daarnaast is LS Models niet echt duur. M.a.w. de prijs/prestaie-verhouding slaat echt door in het voordeel van LS Models.
Ik heb op de beurs in Mechelen een aantal prototypes van rijtuigen en locs gezien en ik ben absoluur overtuigd van de kwaliteit.
Ik hoop dat LS Models eerder op de markt komt met dit model.
mvg,
Gert
-
Ik hoop dat LS Models eerder op de markt komt met dit model.
mvg,
Gert
Eerder???
Dat zou voor het eerst zijn dan. Ik help het je hopen maar ga toch maar uit van minimaal een jaar uitstel.
Niet negatief bedoeld maar in de praktijk blijkt het helaas zo wel te werken. :-[
-
Hopen ≠ verwachten
mvg,
Gert
-
Mij niet. De mate van detaillering van LS Models ligt inmiddels op een hoger peil dan bij Roco. Daarnaast is LS Models niet echt duur. M.a.w. de prijs/prestaie-verhouding slaat echt door in het voordeel van LS Models.
Ik heb op de beurs in Mechelen een aantal prototypes van rijtuigen en locs gezien en ik ben absoluur overtuigd van de kwaliteit.
Kijk dat hoor ik nu graag. Wat ik inmiddels van LS heb is ook boven de huidige Roco kwaliteit.
Peter
-
Opeens 3 keer een plan U ?
Jeez, denk een beetje om m'n hart, zeg!
Overigens: wat is er tegenwoordig mis met Roco? Ik vind hun spul nog immer top, hoor, getuige bv de Zilverdingen en de recente Touropa-rijtuigen. Wat biedt LSM meer?
Zie uit naar het verschijnen van de TEE. Kan mooi van Kampen naar Basel dieselen.
Gr/H
-
Mmmh.. slimme zet van Roco. En LSM heeft wel vaker pech dat iets sneller bij een andere fabrikant wordt uitgebracht (neem de NMBS 15 en 18). En wat zou er mis zijn met zo'n treinstel als Roco het uitgeeft? Misschien iets minder details dan die van LSM, maar die laatste zal zeker boven de € 350,- uit gaan komen.
Hoe dan ook; mensen die nog met de Marklin versie rijden kunnen deze hoe dan ook buiten dienst stellen binnenkort.
-
Nog een puntje: het zou mij niets verbazen als Roco met een sponsoringsactie zou komen om het 1:1 model weer werkend op de baan te krijgen. Gezien het verleden is dit niet geheel onmogelijk.
Verder, ik hoop niet dat dit bij LSM inhoudt, dat gelijk weer alles op alles wordt gezet om de TEE eerder uit te brengen en dat het weer ten koste gaat van de ICR's. Die zouden nu naar de grafeerfase gaan, maar wanneer 'nu' aanbreekt... Ik heb sowieso al het idee, dat zo'n beetje alles belangrijker is, maar goed, ben benieuwd wat ik te zeggen heb als ik ze eenmaal in m'n handen heb.
Henk
-
Wat biedt LSM meer?
Meer details, mooiere afwerking. Bij de onlangs verschenen zilver-blauwe ex NS-rijtuigen ging men zelfs zo ver om de stoelnummers naast de deuren aan de binnenkant van de wagon te drukken.
Natuurlijk zie ik dat niet als dat model langs rijdt. Maar ik weet het wel.
En een fabrikant die de moeite neemt om zulke details aan te brengen, dat is er een met liefde voor modelspoor en niet een die in eerste instantie alleen maar aan zijn eigen boterham denkt.
De ICR-rijtuigen zullen ook van bijzondere details worden voorzien.
Zit een embargo op de exacte informatie, maar reken maar dat het lange wachten straks beloond wordt!
mvg,
Gert
-
LSM als ADE dus. Hmz. Ga ik het toch nog jammer vinden dat ik diesel rij.... Wat kan ik met ICR's?
:(
Gr/H
-
een fabrikant die de moeite neemt om zulke details aan te brengen, dat is er een met liefde voor modelspoor en niet een die in eerste instantie alleen maar aan zijn eigen boterham denkt
Nee, dat is een fabrikant die met zulke details een boterham weet te verdienen.
't is geen oud papier liefdewerk. In eerste instantie moet er geld verdiend worden.
-
Ga ik het toch nog jammer vinden dat ik diesel rij.... Wat kan ik met ICR's?
Overstappen op belgische tractie en 1 of 2 NMBS 55'ers voor een sleep ICR's zetten.
-
Nee, dat is een fabrikant die met zulke details een boterham weet te verdienen.
't is geen oud papier liefdewerk. In eerste instantie moet er geld verdiend worden.
Klopt! En dat verdienen ze dus ook. Juist doordat er modelspoorders zijn die hun 'detail-gekte' weten te waarderen. Ik breng mijn geld het liefste naar een kleine fabrikant die er echt helemaal voor gaat.
Die boterham, mét beleg, is ze dus van harte gegund!
mvg,
Gert
-
En Gert, wat dacht je van de stikkertjes 'verboden flessen naar buiten te gooien' op de ramen?
-
Misschien iets minder details dan die van LSM, maar die laatste zal zeker boven de € 350,- uit gaan komen.
Heb uit goede bron richtprijs vernomen van ongeveer rond de Euro 400
Peter
-
Als de rij-eigenschappen van de LSM nog beter of gelijkwaardig zijn aan de Roco dan ga ik voor de LSM TEE tenzij de prijs dusdanig veel hoger ligt dat het me te gek wordt. Details zijn me wel wat waard maar kwaliteit meer hoewel, alles heeft een grens.
Ik zit al jaren op deze TEE te wachten en vindt het zo ongeveer de mooiste trein ooit gebouwd. Het Märklin model heeft me nooit kunnen bekoren dus ben ik ook nooit in de verleiding gekomen om zo'n Hamo te kopen (gelukkig maar).
-
En Gert, wat dacht je van de stikkertjes 'verboden flessen naar buiten te gooien' op de ramen?
Precies! Zo weten die Preisertjes tenminste ook waar ze aan toe zijn, want anders kunnen wij de boel weer opruimen! :D
mvg,
Gert
-
Hartstikkie fijn dat Roco deze uitbrengt!!
Ik neem aan de NL versie??!!
Greetz:Menno
-
LSM als ADE dus. Hmz. Ga ik het toch nog jammer vinden dat ik diesel rij.... Wat kan ik met ICR's?
:(
Gr/H
Mij staat iets bij van een actie in de jaren '90 met vervangend materieel op Ut-Hvs. Samenstelling: een paar ICR'en met aan beide zijden een 6400 :P
@Menno: DE-IV is een half Nederlands ontwerp, waarvan NS er drie kreeg en SBB twee (NS DE 1001-1003, SBB RAm 501-502). Verschil tussen beide series was zeer klein meen ik.
-
Bij aflevering was er in ieder geval géén verschil tussen de voor Nederland bestemde stellen en die voor Zwitserland (op de kleine lettertjes op de stelbalk na dan), naderhand zullen er hooguit bij onderhoud wat verschillen ontstaan zijn (verschillende smeermiddelen :P )
Nog even over het ontwerp, de koppen zijn ontworpen door een Nederlandse kunstenares, de rijtuigen zijn duidelijk Zwitsers en de motorwagen zal vermoedelijk in Nederland ontworpen zijn, maar dat weet ik niet zeker. Overigens is het leuk om eens door de stellen te lopen, je kunt dan allerlei typisch Nederlandse en typisch Zwitserse dingen tegenkomen, welke dat zijn ga ik natuurlijk niet vertellen, daar mogen jullie zelf achter komen ;).
Tja, ik geloof eerlijk gezegd niet zo dat Roco met een DE-IV stel zal komen, de risico's zijn veel te groot, zeker gezien het feit dat LS Models al een goede variant in ontwikkeling heeft.
/Emiel
-
Als ik me niet vergis lijken de draaistellen van de DE IV-motorwagens erg veel op die van een Beel (2600), de motorwagens zijn inderdaad van nederlands ontwerp.
-
En gebouwd door Werkspoor.
-
Mij niet. De mate van detaillering van LS Models ligt inmiddels op een hoger peil dan bij Roco. Daarnaast is LS Models niet echt duur. M.a.w. de prijs/prestaie-verhouding slaat echt door in het voordeel van LS Models.
Ik heb op de beurs in Mechelen een aantal prototypes van rijtuigen en locs gezien en ik ben absoluur overtuigd van de kwaliteit.
Ik hoop dat LS Models eerder op de markt komt met dit model.
mvg,
Gert
Je mag LSmodels alleen met recente Roco nieuwontwikkelingen vergelijken Gert. En recente ontwikkelingen van Roco doen niet onder voor LSmodels. Zoiets als de Blokkendozen trouwens ook al niet.
-
Tja, ik denk niet dat LSM een loksound decoder in haar produkten inbouwt, en dat gaat Roco met dit model wel doen las ik op de Duitse site aan het begin van dit draadje.
Leuk om te lezen dat ik niet de enige ben die dit model al jaren als wensmodel heb staan, en de Märklin productie te lelijk vindt.
Vooralsnog heb ik de LSM besteld, maar wellicht kan ik die bestelling omzetten naar het Roco exemplaar.
Ik wil in ieder geval zo'n ding op mijn baan hebben.
Trouwens die van LSM zal eerder in de richting van 500 euro komen dan lager, zo vertelde Brekelmans Modelbouw personeel mij....
groeten,
Gert van den Berg
Tilburg
-
Nu moet Marklin / Trix hem ook nog een keertje uitbrengen. Dan kunnen we helemaal lachen. Marklin heeft dit model 30 jaar geleden al uitgebracht.
Laatste uitgave was een paar jaar geleden met de nu oude sinusmotor.
-
40 jaar geleden.
Ik denk niet dat er nog een uitgave komt. Als er dadelijk twee uitstekende vertolkingen van Roco en LSmodels zijn dan is iedereen die nog een Märklin exemplaar aanschaft echt niet goed bij zijn hoofd.
Mooi model trouwens hoor, voor 40 jaar geleden.
-
De Marklin versie is toch heerlijke nostalgie ::)
Toen die een paar jaar geleden opnieuw uitgebracht werd vond ik het jammer (en vreemd) dat er geen Trix versie van verscheen.
-
@ Julius:
Ja 't is een NL/Zwiters ontwerp dat weet ik.
Maar ik bedoelde meer dat het mij om de nummers gaat welke in NL bezit was en welke in Zwitsers bezit was. Daarvan zou ik graag de NL nummering hebben.
Greetz:Menno
-
@Menno
Twee stellen kregen de Zwitserse nummers 501 en 502 met de Zwitserse type aanduiding Ram, de 3 Nederlandse stellen kregen de nummers 1001 tot en met 1003 met als type aanduiding DE
bron: stichting TEE (http://www.stichtingtee.nl/index.cfm?fuseaction=main.informatief_showPage&selid=1&mn_Id=6)
-
Correct,dus dan graag een met NL nummers!! ;D
Greetz:Menno
-
Las hier ergens in het draadje dat het uitgesloten zou zijn dat Roco de NL versie zou leveren. Mij lijkt het juist wel logisch dat Roco het treinstel in de NL uitvoering gaat leveren, paar opschriften veranderen en klaar is ie ....
Wat mij betreft mag het voorjaar nu van start gaan ;D
-
Ls Levert zowel de NS als SBB nummering. SBB nummering is wel onder een andere referentie nummer te bestellen en staat niet in hun catalogus vermeld maar is dus wel verkrijgbaar.
Peter
-
LSM zal waarschijnlijk de NS versrie leveren, de SBB wordt aangekondigd door de Zwitserse collega van LSM, "RAILTOP".
-
En Railtop is de firma die, in samenwerking met LSM, de modellen maakt. Dus lijkt het mij op dit moment dat in ons land LSM met zowel en Nederlands als een Zwitsers nummer komt. En dan beiden in 2rail of 3 rail analoog of digitaal. Ik verwcht geen geluid bij LSM, dit in tegenstelling tot de Roco tegenhanger.
groeten uit Tilburg,
Gert van den Berg
-
Lijkt me dat zeker Esu wel met een passend sounddecoder naar buiten zal komen voor dit treinstel ;-)
Peter
-
Waarom zou Roco geen DEIV gaan leveren?
-
@Henk: Ow, dan verander je je bericht :D
-
Nu moet Marklin / Trix hem ook nog een keertje uitbrengen. Dan kunnen we helemaal lachen. Marklin heeft dit model 30 jaar geleden al uitgebracht.
Laatste uitgave was een paar jaar geleden met de nu oude sinusmotor.
We kunnen lachen Trix brengt hem uit in zowel een analoog versie voor 299 en een digitale versie voor 349 euro.
http://stummi.foren-city.de/topic,7682,-trix-bringt-nur-fuer-dc-ns-sbb-diesel-tee-in-1-87-amp-rh-1012.html
-
Lachen? Om DRIEMAAL tegelijk hetzelfde treinstel? Zo'n verspilling van moeite is eerder om te janken :'(
En als we toch bezig zijn met jubilea: de Benelux bestaat in 2007 ook vijftig jaar, waar blijft dan die hele stapel Benelux-Hondekoppen van Piko, Artitec, LS, Roco, Trix, enz. enz. enz.???
Arjen.
-
Zouden ze alle drie ook een ander nummer uitbrengen? Dus LSM de 1001, Roco de 1002 en Trix de 1003? ;D
-
Trix brengt een Zwitserse versie uit met een DCC geluidsdecoder on board (adviesprijs 349) en een analoge Nederlandse versie (adviesprijs299). Verschil is 50 euro.
Nicht als Insider-Modell, sondern als reguläres Modell, allerdings nur in Gleichstromausführung bringt Trix den TEE Dieseltriebwagenzug RAm der SBB (22131, digital, 349 EUR) bzw. DE der NS (22132, analog, UVP 299 EUR) im exakten Längenmaßstab 1:87.
Der Zug gehört zu einer Reihe von Modellen, die speziell für den Gleichstrommarkt entwickelt werden. Fahrwerk aus Metall, Aufbau aus Kunststoff, 5-poliger-Motor mit schräg genutetem gewuchtetem Anker und Schwungmasse zentral eingebaut, Antrieb über Kardan auf beide Drehgestelle. Mindestradius 415 mm.
Voor een plaatje zie link naar stummi's forum:
klik hier (http://stummi.foren-city.de/topic,7682,-trix-bringt-nur-fuer-dc-ns-sbb-diesel-tee-in-1-87-amp-rh-1012.html[/url)
Als ik de andere flora mag geloven? Is de digitale versie van Trix 50 euro goedkoper dan de Roco digitale sound versie.
o ja de Trix versie is met binnenverlichting.
-
Er valt in ieder geval wat te kiezen.
Veel boeiender is eigenlijk de nieuwe koers die de eigenaren van Mätrix kennelijk gaan varen. Voor tweerail een eigen lijn en ook gebouwd volgens tweerailgebruiken.
-
zo, en dat is 3. Ik vraag me af of ik blij moet zijn hiermee of niet ???. Alle merken die met dit model komen gaan er minder verkopen dan dat 1 merk het model gemaakt had. Krijgen we nu een modeltreinoorlog net als in de supermarkten, meer van hetzelfde en wie het best/goedkoopst overleeft? Ik hoop dat de merken dat ook gaan inzien en een wat verstandiger koers gaan varen.
Sander
-
Nou, dat wordt met zijn allen lekker afwachten tot ze alle drie uit zijn en dan zullen we wel merken wie de winnaar is. Beetje jammer is het wel, er is nog zoveel meer uit te brengen ... Het zal ongetwijfeld onder de noemer "50 jaar" TEE uitgebracht worden.
Opvallend genoeg lijkt MaTrix eindelijk in te zien dat er brood met 1:87 te verdienen valt. Zelfs cardan lijkt ineens niet te veel gevraagd. Wat mij betreft pimpen ze ook onze 1200 hiermee ...
-
Niets bijzonders hoor ik heb inmiddels al 8 locs van Marklin met cardan aandrijving.
De oudste is al bijna 6 jaar oud.
Hoe dan ook de Trix versie wordt waarschijnlijk de goedkoopste versie. Vooral als je bedenkt dat Marklin / Trix hun prijzen al hebben verhoogd. De rest nog niet.
-
Nou ben benieuwd,we wachten wel af welke.......
Greetz:Menno
-
Hoe dan ook de Trix versie wordt waarschijnlijk de goedkoopste versie. Vooral als je bedenkt dat Marklin / Trix hun prijzen al hebben verhoogd. De rest nog niet.
Da's een boeiende redenering. Iemand die als eerste z'n prijzen verhoogd, is het goedkoopst... ??? :o ;D
-
Ik ga bij zo'n aankoop echt niet kijken wat de goedkoopste is maar wat de beste prijs/kwaliteit verhouding is. Dat lijkt me wat belangrijker.
En over die cardan aandrijvingen, het kan best zijn dat marklin al 6 jaar locs heeft met dat systeem, maar het is niet de standaard zoals dat bijvoorbeeld bij roco wel al langer het geval is, volgens mij probeert amrco dat duidelijk te maken.
Sander
-
Misschien moeten we wachten tot alle modellen op de markt zijn, anders hebben we tegen die tijd niets meer om het oneens over te zijn. :)
- Peter
-
Aan de raampjes kan je goed zien dat het waarschijnlijk een messing model is. Het zal dus wel niet van Trix zijn.
-
Net volgend berichtje gelezen..... blijkt dat er een Ram-oorlog is losgebarsten ;D
Newsletter vom
08.12.2006
Wemoba GmbH
Modelleisenbahnen
Originalschreiben von Herrn Doll der Firma "RailTop GmbH"
Sehr geehrte Damen und Herren
Erstaunlich ist, dass sich zwei führende Modellbahnhersteller zu panikartigen Aktivitäten veranlasst sehen. Wie sonst liesse sich erklären, warum diesen Herbst plötzlich auf den Publikumsmessen der Trans Europ Express SBB/NS RAm so frühzeitig als Highlight des Jahres 2007 vorgestellt wird, den wir zusammen mit L.S.Models bereits anlässlich der Spielwarenmesse 2006 als erste Hersteller angekündigt haben. Seit Februar 2006 wird unter der Projektleitung von RailTop in Ruhe und Gelassenheit an diesem Projekt gearbeitet.
Erstaunlich ist auch, dass die betreffenden Hersteller den Messebesuchern durch zweifelhafte Vitrinenmodelle verzutäuschen versuchen, wie weit die Arbeiten schon gediehen seien. Bei näherem Hinsehen erkennen die Fachleute, dass es sich im einen Fall um ein bereits abverkauftes Kleinserienmodell einer bekannten Schweizer Firma handelt. Im zweiten Fall handelt es sich auch nicht um Modelle aus dem Werkzeugbau, sondern um 3D-animierte Modellnachbildungen, die mittels Lasertechnik aus den Konstruktionszeichnungen aufgebaut wurden. Diese Teile sind aber nur zur Show geeignet, der Endverbraucher kann daraus keine wirklichen Rückschlüsse auf Qualtität und Funktionalität des Modelles ziehen. Aus absolut zuverlässiger Quelle war während der Modellbaumesse in Köln zu erfahren, dass auch noch ein vierter Anbieter darüber nachdenkt, dieses Modell ins Programm aufzunehmen. Na, dann....
Um den zahlreichen im Umlauf befindlichen Gerüchten Einhalt zu gebieten, halten wir ausdrücklich fest, dass wir an der Modellentwicklung des SBB/NS RAm TEE unbeirrt weiterarbeiten. Zum gegenwärtigen Stand der Arbeiten, der technischen Ausstattung, UVP und Auslieferungsdatum machen wir derzeit keine Angaben, da diese von den Mitbewerbern verwertet werden könnten. Eines können wir Ihnen aber versprechen: Das Modell erscheint in gewohnter RailTop-Qualität, von uns dürfen Sie in Bezug auf Technik und Modellbau ein wahres Meisterstück zu vernünftigen Preisen erwarten.
Besten Dank für Ihre Aufmerksamkeit.
Mit freundlichen Grüssen
R. Doll
Spur H0 / 1:87 "RailTop" VORANKÜNDIGUNG
RAIL-11101
SBB RAm 501-502
Trans Europ Express "Edelweiss"
Gleichstrom
RAIL-21101
SBB RAm 501-502
Trans Europ Express "Edelweiss"
Wechselstrom
RAIL-16101
NS DE-IV 1001
Trans Europ Express "Edelweiss"
Gleichstrom
RAIL-26101
NS DE-IV 1001
Trans Europ Express "Edelweiss"
Wechselstrom
RAIL-11901
Northlander-Dieseltriebwagengarnitur
4-teilig
Gleichstrom
RAIL-21901
Northlander-Dieseltriebwagengarnitur
4-teilig
Wechselstrom
Groetjes
Peter....Die de strijd van dichtbij blijft opvolgen doch zijn Railtop model toch al wel lekker besteld heeft ;D
-
Het model wat TRIX op de stand in Keulen liet zien mochten ze gebruiken met uitdrukkelijke toestemming van Lemaco.
-
Het model wat TRIX op de stand in Keulen liet zien mochten ze gebruiken met uitdrukkelijke toestemming van Lemaco.
Zal wel, maar dat voegt niets toe. Je status ontlenen aan iets dat niet van jezelf is is een beetje zielig natuurlijk...
-
Denk dat ook zo'n klein beetje de kern van de voorgaande bladzijden is. Niet alleen willen de grote producenten ten allen kosten ook nu dit model liefsts als eerste op de markt hebben maar bewijst weeraleens dat er in de modelspoorwereld nog steeds heelveel nutteloos geld verspild wordt aan gelijktijdige ontwikkelingen van eenzelfde model, wat uiteindelijk onze modellen nodeloos veel te duur maakt. Als zowel Mä als Roco hier X aantal euro's aan besteden voor de ontwikkeling van een model dat - laten we zeggen - met 5.000 verkochte exemplaren uit de kosten zou zijn, dan ziet men nu zijn afzetmarkt tot een 3 de of zelfs een kwart herleidt en moet men statistische gezien er nu 20.000 van verkopen , of de prijs dusdanig verhogen dat men slechts met 1250 exemplaren uit de kosten is. De potentiele marktverhouding is namelijk op deze manier ook tot een 1/3 of 1/4 herleidt.
Wie wint er hier uiteindelijk bij zo'n strijdt waarbij de een de ander het brood op de plank niet gunt ? Beter zou zijn dat de andere producenten, die beiden ondertussen toch al wat aardige financiele klappen hebben gekregen door hun gevoerde politiek, zich misschien eens wat meer zouden moeten richten op bepaalde modellen die al niet door een concurrent of andere producent op de markt zijn gebracht. Heb het hier dan niet over de 13 in een dozijn standaard e- diesel en stoom loks, maar wel over de de soms verfijnde staaltjes van modellen als de Zweedse ertsloks, oude Zwitserse e-loks , of bepaalde Duitse e-loks - die hier vaak maar wel door 1 fabrikant worden geproduceerd maar dan wel voor zowel de gelijk- als wisselstroom markt.
Met die modellen kan men dat blijkbaar wel , elkaar toch een zekere exclusiviteit en waardering gunnen , waarbij er dan ook nog eens een supermodel op de markt kon tegen een relatief betaalbare prijs.
Peter
-
Petdig,
Klopt op zich allemaal, maar volgend jaar is er dus een jubileum.
Gezien de publiciteit daarom heen moet men wel een eigen en goed model hebben om van alle aandacht te kunnen profiteren, en het hele arsortiment een stimulans te geven.
Geen nieuw, en super model van de TEE RAm wil dus zeggen weinig publiciteit voor je merk, en dus minder verkopen.
Groeten, Alexander
-
Tja en Trix had dus de Northlanderversie gebruikt en nog slecht omgespoten ook. Geen reclame!
-
Met die modellen kan men dat blijkbaar wel , elkaar toch een zekere exclusiviteit en waardering gunnen
Dat zal weinig te maken hebben met excluiviteit of waardering gunnen, maar is gewoon een simpel rekensommetje. Stel dat een fabrikant voor zijn nieuw uit te brengen produkt kan kiezen tussen twee modellen, de TEE RAm en een DE-3. Laten we voor de eenvoud ook even aannemen dat de brutomarge per verkocht model bij beiden ongeveer gelijk is.
Stel nu dat de totale markt voor de TEE zo'n 4000 stuks is en voor de DE-3 1000. Dan kun je beter 1/3e van de TEE markt bedienen dan de hele DE-3 markt, levert namelijk meer op.
Uiteraard is dit voorbeeld sterk gesimplificeerd, maar wel de essentie hoe een fabrikant zijn aanbod bepaalt. Dit lijdt tot dubbelontwikkelingen, maar uiteindelijk worden zowel producent als consument daar gemiddeld genomen beter van. De uitwassen van het systeem neem ik dan maar voor lief.
Huub (zonder dubbelontwikkelingen geen Roco 1100, geen Electrotren 1300, geen Piko ICE, geen ....)
-
Het gaat toch wel ver. Ik heb een foldertje van de Trix TEE en daarop staat een afbeelding van een model waarbij vrolijk 'Handmuster' staat vermeld. Het is absoluut geen handmonster. Concurrentie is mij best, maar het werkt alleen in het voordeel van de consument als er eerlijke informatie wordt verstrekt.
-
Maar wat is hier eerlijke informatie? Railtip/LSM die zegt dat ze ooit voor een nog te bepalen prijs met dat model gaan komen? Vind ik persoonlijk ook niet zo sterk.
De enige waarvan we weten hoever ze zijn is Roco: voor het getoonde model moesten de CAD tekeningen af zijn. Dat is toch geen onbelangrijke stap lijkt mij.
Maar het is wel zuur voor LSM. In korte tijd blijken 3 aangekondigde toppers ook ( en waarschijnlijk eerder) bij een ander leverbaar. Maar misschien kun je dat verwachten als je de markt probeert af te dekken door alles op korte termijn aan te kondigen en pas veel later te leveren. Dan trekt niemand zich meer iets van je aankondiging aan. Wel jammer, want ze leveren mooi spul.
Groeten
Edgar
-
Henk,
strikt genomen gaat het bij TRIX wél om een handmonster, namelijk een model van Lemaco (messing handwerk.........). TRIX zal ongetwijfeld toestemming van L. hebben gekregen om deze kreet te gebruiken en niet de merknaam van het "handmuster" te vermelden.
-
Maar wat is hier eerlijke informatie? Railtip/LSM die zegt dat ze ooit voor een nog te bepalen prijs met dat model gaan komen? Vind ik persoonlijk ook niet zo sterk.
De enige waarvan we weten hoever ze zijn is Roco: voor het getoonde model moesten de CAD tekeningen af zijn. Dat is toch geen onbelangrijke stap lijkt mij.
Niet mee akkoord. Ten eerste heeft Railtop/Lsm het model toendertijd aangekondigd met verschijningsdatum eind 2006. Momentheel wordt het model voor 2007 aangekondigd. Info die ik bekomen heb van Ls models blijkt dit nog steeds reel te zijn en personen die LS / Railtop models reeds hebben, weten ook dat ditmerk liever wat later op de markt komt maar dan wel met een eindproduct dat gezien mag worden. Ze besteden veel aandacht aan detail en correcte afwerking op dit vlak.
Qua prijs...... bericht van Railtop zegt hier voldoende waarom dat ze dit op dit moment niet willen bekendgeven. En dat is uiteraard hun persoonlijke keuze. Daarbij willen ze concurrentieel blijven met hun model , dat zal dat toch zeker in dezelfde grote orde liggen en als je een beetje de prijs van hun loks en wagons kent kan je ongeveer zelf al een beetje berekenen in welke richting het zal gaan. Als ik dat dan vergelijk met de " richtprijzen " in bvb de catalogus van Roco, dan schaf ik mij toch liever een Railtop model aan.
Peter
-
Henk,
strikt genomen gaat het bij TRIX wél om een handmonster, namelijk een model van Lemaco (messing handwerk.........). TRIX zal ongetwijfeld toestemming van L. hebben gekregen om deze kreet te gebruiken en niet de merknaam van het "handmuster" te vermelden.
Dat beleef ik toch anders.
Los daarvan, in de folder staat niet het Lemaco stel. Er staat een heftig gephotoshopte afbeelding, mogelijk op basis van een plaatje van het Minitrixmodel.
Het begrip handmuster doet vermoeden dat de ontwikkeling al een heel eind is, maar daar zijn geen aanwijzingen voor.
Roco is de enige die tot nu toe iets concreets liet zien.
-
Overigens is Roco straks, wanneer ze de RAm en de Italiaanse ALn hebben uitgebracht, wél het merk met 4 TEE treinstellen in het programma (ook de VT 11.5 en de RGP 825 van de SNCF). IK heb het donkerbruine vermoeden dat laatstgenoemde volgend jaar toch ook weer uitgebracht gaat worden. En misschien dat meneer en mevrouw Lima-Rossi het Zwitserse 6 delige treinstel RAe volgend jaar ook weer willen uitbrengen. Dan wordt het het toch weer één groot feest. En dan zal ik gelijk aan mijn baas vragen of ie me een heleboel extra salaris wil gaan geven om dat allemal te kunnen kopen (oeps.....)
-
Goed gelezen in Railhobby Wijktrein!
Roco heeft er al 3 in het assortiment en de DE-IV wordt de vierde, zo staat er in een kader vermeld.
Groeten uit Tilburg,
Gert van den Berg
-
Ja dat heb je zeker goed gelezen ;D
SK
-
Ja hé......
-
At dr maar mooi en betaalbaar blieft!!
Greetz:Menno
______________________________________________________
An 't end van mien geld blieven er nog se veul modellen over!! :o
-
... en de RGP 825 van de SNCF. IK heb het donkerbruine vermoeden dat laatstgenoemde volgend jaar toch ook weer uitgebracht gaat worden.
Dan moeten ze wel de mal terugveranderen van de binnenlandse SNCF-versie ('lézard vert' = groene hagedis) - naar de TEE. Verschillen zijn onder meer het TEE-logo op de koppen en de hulpstuurstand achterin het motorrijtuig. Aan de andere kant, Roco is ooit van plan geweest om een recentere versie van de RGP uit te brengen. Daarvoor hadden ze de zijwanden helemaal glad moeten maken zonder sierstrepen. Dat is nooit gebeurd dus wellicht dat de kans op een 2e oplage van de TEE niet helemaal verkeken is ???
Arjen.
-
Verschillen zijn onder meer het TEE-logo op de koppen en de hulpstuurstand achterin het motorrijtuig.
Dit zouden ze ook als los aan te brengen onderdeel kunnen gaan uitvoeren, dan hebben we tenminste weer een model waar iets op te zetten is ;D.
Groeten,
Christoph
-
Nog een verschil zijn de opschriften TRANS EUROP EXPRESS op de dakrand van het stuurstandrijtuig. Die zaten er bij het model (43033 en 43033.1) niet op. Ook het derde frontsein zouden ze dan dit keer eens weg kunnen laten.........
-
Hoi,
Al dat H0 geweld is natuurlijk hardstikke mooi ... 3 fabrikanten die met precies hetzelfde model komen ... ;D
Voor de N-spoorders is er gelukkig op hetzelfde front ook wat nieuws te melden. Minitrix komt met de Nederlandse versie, de DE-IV (nee, in Nederland heet dat ding geen RAm ... :P). Schijnt een verbeterde versie t.o.v. de RAm 501 te zijn, die al eerder door Minitrix uitgebracht werd. Dus mischien een model zonder een te spitse neus, zonder de te lage scheiding tussen het crème en rood, met voldoende ramen in het restauratie rijtuig en met waarheids getrouwe draaistellen!
Wel zal het model een sounddecoder en binneverlichting hebben. Even afwachten wat Nürnberg ons brengt ... in ieder geval veel RAm / DE-IV geweld ... ;)
Groet,
Jeroen
-
Hallo,
Ik wil een vriend een TEE RAm geven.
Hij rijdt analoog.
Ik heb een Twin-Center, maar omdat ik een grote baan heb, wil ik nog een handregelaar erbij.
Dit leek mij de Multimaus te worden, een handig en mooi dingetje.
Nou zag ik dat dit ook als grote startset werd uitgebracht, met Rails, compleet Multimaus pakket en een TEE RAm erbij.
Maar omdat hij analoog rijdt, heeft hij niks aan de TEE RAm, want die uit de startset komt is digitaal met sound.
Komt er ook een uit in een startset analoog of is het bij die startset gewoon de decoder eruit halen, en in een andere loc de TEE RAm sound hebben?
Willem
-
Onder catalogusnummer 63120 verschijnt de Roco RAm analoog met sound in SBB-uitvoering, nummer 63122 is de NS-uitvoering. De nummers 63121 en 63123 zijn de startsets met Multi-Maus in resp. SBB - en NS uitvoering. Mocht je dus een analoge RAm willen geven , dan kan dat dus. AVP € 359,- Startset AVP: € 479,-. Bron: Roco/ Modelleisenbahn GmbH.
-
Oke, dan ga ik voor een digitale startset met een analoge tee.
Dankje!
Willem
-
Een digitale startset met analoge TEE? Je bedoelt dat je nu een startset met digitale TEE neemt en een analoge TEE erbij? Sommige decoders kunnen ook analoog rijden... moet je even navragen of dat ook voor de TEE-decoder geldt.
-
Ik ken weinig (zeg maar geen) decoders die niet analoog kunnen rijden. Loksounds kunnen het zeker, alleen geldt er beperkt tot geen geluid (afh van de versie).
Henk
Trouwens vergeet niet dat je de Multimaus niet direct aan je twincenter ertussen kan zetten, maar dat er ook nog een mausadapter tussen moet.
p.s.2 Zullen we dat ding eens DE IV noemen? De RAm is de Zwitserse en we zijn hier toch nog wel een beetje trots op ons landje.
-
Ik bedoel, ik neem de startset van de TEE DE IV :P haal de decoder daar uit en dan is hij analoog.
En hou ik de decoder, en krijgt mijn vriend een analoge TEE..
Maar... Wat is het voordeel van de startset?
Deze kost 469 euro.
En een losse TEE 249.
scheelt dus 220 euro.
En wat zit er meer bij?
Wat rails, met bedding die ik niet nodig heb.
Het ging mij om de multimaus, maar als ik het zo zie kan ik beter een losse TEE kopen en een losse multimaus, voor 310 euro in totaal.
En een decoder.
Of zijn er nog meer voordelen?
Willem
-
En een losse TEE 249.
Die DE-IV kost dus echt geen 249 euro, maar 359 euro.
-
BEIDE zitten trouwens in een startset.
Roco levert GEEN DE-IV los.
Beide zijn wel met geluid, zowel digitaal als analoog.
bron : Roco op neurenberg,
-
Hmm. Ik dacht dat ze hem ook los leverden.
Maar... sorry voor het foutje van de prijs!
Willem
-
Als iedereen mijn voorgaande bericht goed leest, dan ziet een ieder dat er toch echt twee los (!!!) leverbare RAm/DE-IV TEE's gaan komen onder de nummers 63120 en 63122. Beiden met analoog met geluid (!!) voor een AVP van € 359,=. Ik heb de folder thuis liggen. Bron: Roco/ NL vertegenwoordiger op Nberg.............
(add. misschien heb ik morgen tijd om ff een scan te maken van de betreffende folder. Dan ligt het wettig en overtuigend bewijs op tafel...)
-
Van de Roco site: 63120 (http://www.roco.cc/content.php?id=1464&pd=2822&kat_id=&typ_1=&land=&epoche=&spur=0&artikelnummer=63120&search=1&p_search=1&page_cp=0&acdc=&archiv=&PHPSESSID=3cec5a734dba1c727c06e847feb09ea7) en 63122 (http://www.roco.cc/content.php?id=1464&pd=3002&kat_id=&typ_1=&land=&epoche=&spur=0&artikelnummer=63122&search=1&p_search=1&page_cp=0&acdc=&archiv=&PHPSESSID=d31f5720963f87be24a27612a9e61fa4)
-
en hier:
http://www.modellbahnecke.de/bilder/2007/rocoram.jpg (http://www.modellbahnecke.de/bilder/2007/rocoram.jpg)
uit het draadje:
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=2864.180 (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=2864.180)
Maar Chris, mocht het zo zijn, is de prijs van de analoge versie met startset dan 359 euro? Of is er dan iets veranderd na het maken van de folder?
mvg. laurens
-
De digitale startset met RAm/ DEIV, multimaus, trafo en railovaaltje is € 479,-. Dan heb je een treinstel met locsound-decoder, dig. stuursysteem en rails voor € 120,- meer dan den anloge versie met geluid. Aan een ieder denk ik om de keus te maken bij de winkel t.z.t.
-
Hmm, in dat geval wordt het zeer interessant om die set met loksound te kopen. Dan heb je eigenlijk omgerekend de Multimaus en wat rails gratis! Jammer dat we nog niets van LSM hebben gezien en nog niets kunnen vergelijken, want als ik een DE-IV aanschaf, dan ga ik sowieso voor de mooiste versie.
Eerst eens wat zien en wat horen, voordat ik een beslissing neem.
-
Hier nog een foto van het restauratie gedeelte.
Zelfs de lampen staan op de tafels. :o
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0405.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0405.jpg)
Manuel
-
Apart, dat ze een losse TEE leveren, analoog, maar wel met geluid :-|.
Benieuwd hoe dat werkt als je er een losse decoder in zet.
-
een losse decoder zou niets uitmaken.
waarschijnlijk alleen wat rammelen;-)
-
Dan heb je alsnog een geluidje dr in zitten!! ;D ;)
Greetz:Menno
-
Raarrrrr, wij werden zowat gedwongen om een set te kopen omdat een losse TEE niet mogelijk was.
Ik ga dit dus eens even navragen.....
-
Zou wel handig zijn dat zou de kosten ook wat drukken!!
Kan ik dat weer spenderen aan iets anders.
@ Chris: Hou je ons op de hoogte??
Greetz:Menno
______________________________________________________
Tied hat gjin skoft!! En it is koart dei, seker foar mij leaste tied!!
-
@ menno
"Tyd hâld gjin skoft! En it is koart dei, seker foar mij de leste tyd!!"
Wat nou jonge hast it drok of komt der in lytse poppe?
Groetnis,
Willem ;D
-
Nope, Razend druk met werk!!
Zomer seizoen weer begonnen en werk bij een landelijk bekende food & drinks service B.V. vandaar dus. (ijs,patat & cola,sinas etc.)
Treinen en zo ff op lager pitje (zowieso zomers).
Volg de uitkomst der modellen scherp.
En met name grote belangstelling voor deze TEE.
En dan nu graag weer On topic!!
Greetz:Menno
_____________________________________________________
Tyd hâld gjin skoft! En it is koart dei, seker foar mij de leste tyd!!
-
Laatst bij de plaatselijke dealer geinformeerd hoe het ermee stond... hij zei dat roco bezig was met techniek van het treinstel en de laatste puntjes op de i aan het zetten is qua detailering... verwachte levertijd is Augustus :)
-
Zelfs de lampen staan op de tafels. :o
Dat heeft de RhB doppelspeisewagen van D+R ook, zelfs verlicht...
(http://www.d-r-modellbahn.de/Bilder/doppelspeisewagen.jpg) (http://www.d-r-modellbahn.de/Bilder/doppelspeisewagen.jpg)
-
Even een ander vraagje over de TEE's die uitkomen. Ik zag dat die van Roco minimaal op R3 bogen kan rijden. Heeft iemand toevallig ook ergens gelezen of de LSM wel bogen van 360mm kan rijden?
Groet,
Jeroen
-
Na enig zoekwerk kwam ik een opmerking tegen op het internet dat de LSM TEE 358mm als minimum radius zou hebben. Ben ik blij dat ik dat model al in bestelling heb staan ;D
Jeroen
-
... verwachte levertijd is Augustus...
Hmmm, helaas :( op de Roco site staat
voor de TEE RAm (http://www.roco.cc/content.php?id=1474&pd=2822&kat_id=NCwsSW50ZXJuYXRpb25hbCBDb2xsZWN0aW9uLCwwLDAsMjAwNywyLDE=&typ_1=&land=CH&epoche=&spur=0&artikelnummer=&search=1&p_search=&page_cp=0&acdc=&archiv=) leverdatum september ( L 9/07 ) en
voor de TEE DE IV (http://www.roco.cc/content.php?id=1474&pd=3002&kat_id=NCwsSW50ZXJuYXRpb25hbCBDb2xsZWN0aW9uLCwwLDAsMjAwNywyLDE=&typ_1=&land=NL&epoche=&spur=0&artikelnummer=&search=1&p_search=&page_cp=0&acdc=&archiv=) leverdatum november ( L 11/07 )
Grtzz,
Karst
-
Tja, daar moeten we dan maar aan vasthouden.
Hoewel het me, gezien de concurrentie, niet zou verbazen als de productie naar voren wordt gehaald.
-
We zullen het uiteindelijk toch pas zien op het moment dat de modellen in de winkel liggen, toch?
-
Psies!!
We wachten wel af......
Greetz:Menno
-
Het wordt haast een race wie komt ,t eerst LSm of Roco.
IK heb ze nog niet besteld,want ik weet niet welke ik zou bestellen maar het wordt geen Trix
Als de LSm TEE net zo,n goede rijeigen schap heeft als de reeks 13 dan is de kogel door de kerk,dan wordt het LSm.
Cor
-
Beste,
Tja ik heb de TRIX besteld en al betaald maar wacht even met hem op te halen als het zover is. In het verleden is het ook al gebeurd dat ik hem kan laten liggen en de andere versie neem. De winkelier krijgt hem wel verkocht.
MvG
Dave
-
Back op topic, het gaat hier over de Roco.
-
Voor ons kan het bijna niet beter, drie merken die met hetzelfde stel komen.
Ik wacht net zolang tot ze er alle drie zijn, pas dan beslis ik wie de winnaar is.
Dat zal in volgorde van belangrijkheid afhangen van:
- kleurstelling
- aandrijving
- leesbaarheid opschriften
- toegepaste techniek koppelen van de bakken
- mogelijkheid tot koppelen van een tweede stel
Ik ben eigenlijk heel erg benieuwd, want het is wel heel uniek dat drie merken
voor een treinstel gaan waarvan slechts 5 exemplaren gebouwd zijn EN maar
twee uitvoeringen mogelijk zijn (als je de canadese loc buiten beschouwing laat).
groet,
marco-
ps: ik zal de naam van de draad aanpassen
-
ok Chris, we zijn weer on-topic want ik heb het topic gewijzigd
in de drie merken die het stel gaan uitbrengen ;)
-
Marco,
Ik wil je toch lastig vallen met een vraag: heb je ooit twee van deze DE IV treinstellen gekoppeld zien rijden??? Ik niet, ook niet een koppeling tussen RAm en DE IV (NL met CH uitvoering).
Kortom, de koppeling is mijns inziens alleen functioneel om een gestrand treinstel te verplaatsen, of eventueel te rangeren met een losse locomotief gekoppeld aan het treinstel.
Groeten uit Tilburg,
Gert van den Berg
(die als klein jongetje zeer veel langs de spoorlijn in Dordrecht te vinden was als de DE IV TEE langs moest komen, en er altijd maar één treinstel langs zag snellen)
-
Ja ik wel. Er staan foto's van in het boek over de TEE, in ieder geval bij de NVBS afscheidsrit reden ze zo rond. Ik zal zo even zoeken naar de bladzijdenummers ervan.
-
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/teedubbel.jpg)
Foto : Max Delie
-
Ja, wat Chris dus als foto plaatst. ;D
In het TEE boek staan er foto's van op blz 120 en 131, mcht iemand dat boek bij de hand hebben.
De NVBS afscheidsrit werd gereden met twee stellen getrokken door een 2200, dus mocht iemand die combi willen maken. ;)
-
Inderdaad Rick en er staat ook bij vermeld wat de reden is van rijden met twee
stellen: Bij groot reizigers aanbod ....
groet,
marco-
-
Bij groot reizigers aanbod ....
Is opzich ook wel logisch :P
-
De vraag was toch of het in de dienst gebeurde of mis ik nu iets?
-
Klopt, je reageerde op de mail van Gert, ik ook.
Ik bedoel bijdrage..... ;D
-
Inderdaad Rick en er staat ook bij vermeld wat de reden is van rijden met twee
stellen: Bij groot reizigers aanbod ....
En de reden dat het maar heel zelden gebeurde, was dat er slechts vijf stellen waren voor een vierdaagse omloop. Als er eentje kapot in de werkplaats stond, was je al helemaal door de reserve heen en kon je dus ook geen extra stel meer bijplaatsen. In de jaren zestig waren nog maar drie stellen nodig, maar toen werden ze al wat ouder en was er vaak permanent een in revisie.
Ander puntje: het heeft geen zin om verschil te maken tussen een RAm en een DE IV, want dat gebeurde in het grootbedrijf ook niet. Wie haast heeft kan gerust een Zwitserse versie kopen.
Arjen.
-
De laatste nieuwe foto's van de LSM Tee RAm staan op de Site van LS models.....
Mooooooooooooooiiiiiiiiiiiiiii :D ;D :D
Nog even geduld en dan knort ie lekker bij mij rond ;D
-
nog even over het koppelen van stellen. Ik heb ergens is een film gekocht en daar zieje een RAm stel en dan wordt er bijverteld dat hij dsoor de drukte uit 2 delen bestaat dus er werd wel gekoppeld in de gewone reizigersdienst, maar alleen ls het druk is dus.
Wesley
-
De laatste nieuwe foto's van de LSM Tee RAm staan op de Site van LS models.....
Mooooooooooooooiiiiiiiiiiiiiii :D ;D :D
Nog even geduld en dan knort ie lekker bij mij rond ;D
jammer dat roco nog geen nieuwe foto's losgelaten heeft :-|
-
Bij Kuijpers Hobbyhuis in Utrecht staat al enige maanden een niet gespoten kap (zwarte kunststof) van het motorrijtuig in de etalage.
mvg,
Gert
-
Ja, terwijl ik foto's op mijn site heb staan van Neurenberg waarop een compleet gespoten kap is te zien. ;D
-
L' Auto-Rail in Metz (Frankrijk) denkt te weten dat ze de RAm van LS Models volgende maand binnenkrijgen in 3 nummervarianten, tegelijk met de Franse CC 40100 (die ze overigens 3 maanden geleden al beloofden)...
zie http://www.lauto-rail.com/ voor de Frans lezenden onder ons.
-
Ein wenig offtopic, aber gibt es den Sound für den DE IV auch einzeln bei ESU?
Ich habe den LS Models bestellt, aber mit Sound wäre er mir lieber.
Bei Railtop.de habe ich gelesen, dass der Platz für einen Sounddekoder vorgesehen ist...
http://www.railtop.de/html/sbb_ns-ram.html (http://www.railtop.de/html/sbb_ns-ram.html)
Gruß
Bernd
-
SBB TEE staat nu op de Roco site als new release voor Juli; denk dat de NS variant dan snel gaat komen ook!
-
Dat zal nog wel even duren denk ik... roco is op het moment bezig met het spuiten van de eerste lichting... daarna nog bedrukken, afmonteren etc... ;)
-
Op de site van Railtop kwam ik (voor mij) nieuwe foto's tegen van de TEE NS DE-IV SBB RAm. Dit is dus het model van LS Models/Railtop.
http://www.railtop.ch/html/sbb_ns-ram.html
Stel ziet er m.i. ook erg geslaagd uit!
Groetjes,
Jeroen
-
Zeer fraai! En, eh, mooie close-up van de neus. ;)
(Dat was even stoom afblazen, na alle gekrakeel. Gelieve het niet onder mijn neus te wrijven. :) )
- Peter
-
Waar hebben ze de naad nou gelaten? :P Inderdaad, fraaie kop. Imposante foto ook, kop met draaistel.
-
Ik ben ook heel erg benieuwd om het model in het echie te zien. Weet iemand trouwens of het klopt dat de vouwbalg tussen motorwagen en rijtuig anders was dan de andere vouwbalgen?
Groet,
Jeroen
-
Nee, die was precies gelijk. Er moet bij de modellen alleen een compromis gemaakt worden voor dit probleem(?), omdat het achterste draaistel van de motorwagen helemaal naar achteren staat en er dus voor de balg naar het eerste rijtuig constructief eigenlijk te weinig ruimte is. Roco heeft dit ook gedaan (op een andere manier), LSM doet het op deze manier.
-
Ik moet Jeroen gelijk geven, want er zit wel een andere constructie vouwbalg tussen motorbak en coupe rijtuig dan tussen de andere bakken. De overgang bij de motorbak is hetzelfde als de vouwbalgen van planU, er komen tussen deze bakken bij de echte TEE ook planU vouwbalgen te hangen.
Daarnaast is er nog een groot verschil tussen de rijtuigovergangen bij de motorbak en de andere rijtuigen. Bij de overgang tussen motorbak en couperijtuig zit de vouwbalg in het midden, zoals bij hedendaags NS materieel. De doorloop tussen de andere bakken zit helemaal aan de zijkant, en niet in het midden en voor deze overgangen is een totaal ander soort constructie dan bij de motorbak. Oftewel, de overgangen(vouwbalgen) verschillen zeket ;)
stefan
-
Ik doelde eigenlijk op (ik vermoed) de rubberen flap die tussen motorwagen en rijtuig over de vouwbalg heen hangt. Bij de andere vouwbalgen is deze bij LSM niet aangebracht als ik zo de foto's bekijk. Ik vroeg me af of dat juist is of niet.
Jeroen
-
Het is een compromis, zoals Roco dat ook gedaan heeft (maar dan anders). Dat komt omdat het draaistel van de motorwagen heel erg naar achteren staat en er dus nauwelijks ruimte is om een beweegbare balg te maken. Wat dat betreft is Roco hier wat beter in geslaagd (hoewel er ook daar sprake is van een compromis).
-
Foto's??
Greetz:menno
-
Waar ik op reageerde was meer op het bericht dat alle overgangen gelijk zijn bij de TEE, dat heb ik even verduidelijkt, want dat is niet zo ;) In model is dat zoals we nu zien anders vanwege die 'compromis'.
De rubberen flap moet (zo is het bij de echte TEE) over alle overgangen hangen, weet het alleen niet zeker bij de overgang bij de motorbak, dat zal ik nog even nakijken.
-
Prachtig die foto's van Railtop! Nu nog even wachten op Trix en "De grote drievoudige TEE-RAm test" kan losbarsten.
mvg,
Gert
-
Ik snap alleen e.e.a. niet.
Als je op de homepage van LS Models kijkt en je scrolt naar beneden naar de foto's van de TEE in aanbouw, dan zie je daar al enkele details, die ik op het model van Railtop niet meer terug zie.
Hierbij gaat het om de snuffel onder de automatische koppeling en om de houders onder de onderste frontseinlampen. Railtop en LSM maken toch gezamenlijk een model van de TEE? Ik vind het dan erg vreemd dat details die er in ruwbouw waren, in de eindfase kennelijk niet meer op zitten?
Iemand een idee hoe dit zit?????
Groetjes,
Jeroen
-
Volgens de Zwitserse en Duitse forums is het getoonde Railtop/LSModels nog maar een handmonster
http://drehscheibe-online.ist-im-web.de/forum/read.php?10,3448562,3448920#msg-3448920
Iemand meer info hierover ? De site van Railtop spreekt toch niet over een Handmonste ?
-
Net een mailtje gehad van Railtop dat de TEE RAm vertraagd is wegens te kleine productiecapaciteit in China.
Zie onderstaand bericht
"
Sehr geehrte RailTop-Kunden
Wir freuen uns, Ihnen hiermit die Rohlinge von drei neuen H0-Modellen kommenden vorstellen zu dürfen. Wir gehen davon aus, dass wir alle drei Modelle in diesem Herbst ausliefern können. Gleichzeitig müssen wir allerdings einräumen, dass die Auslieferungen unserer Partner in China seit geraumer Zeit mit Verzögerungen bis zu 6 Monaten erfolgten und seit kurzem beginnen nun auch die Preise zu steigen. Unser Partner in China ist derzeit dabei, in grössere Produktionsräume umzuziehen, damit die Kapazität erweitert werden kann. Für die Firma RailTop kam dieser Umzug im ungeeignetsten Moment wegen der Produktion des SBB/NS TEE RAm.
Unser Jahresprogramm ist unter diesen Umständen leider nicht mehr realistisch. Wir berichten Ihnen deshalb in positivem Sinne nur über diejenigen Modelle, die sich gerade im Produktionsprozess befinden. Alle Nachfragen über die Auslieferungstermine weiterer Modelle können wir selber nicht beantworten. Wir hoffen auf Ihr Verständnis, dass wir keine spekulativen Termine nennen, die sich später vielleicht aus unrichtig erweisen.
"
Jammer :-| maar niets aan te doen :'( :'( Zullen dus nog wat langer moeten wachten ...Of eventuuel toch de Roco Sound nemen ;D
In ieder geval.....kan ik nog wat langer sparen en mijn reeds voorziene centjes aan een andere lok uitgeven ;D ;D
-
Gaat dat over de LSM ?
Jammer, ik wil hem natuurlijk zsm hebben
Willem
-
of gaan nu de treinen ook al terug naar de fabriek omdat er gifstoffen in zitten,die chinezen,ik zag hier vandaag 2 gekloonde bmw X5 op een aototransport over de Brenner komen met Koeie letters MADE IN CHINA erop(hoezo merkrechten en plachiaat)
-
Gaat dat over de LSM ?
Willem
Gaat inderdaad over de gezamelijk productie LSM/Railtop
Ach.....geduld is een schone deugd zullen we maar denken en hopelijk wordt het wachten tzt ook beloond ;D
-
Wat ongelooflijk jammer...
Wanneer komt hij nu, volgende maand oid?
Willem
-
Goedenavond,
Beide Items worden deze week uitgeleverd! Voor die gene die ze nog niet besteld heeft wees er snel bij! Want bij de VAM wagens geld OP is OP, ze worden niet nog een keer geproduceert!
45933 VAM wagens
63122 RAM
63123 RAM Startset
69123 RAM
Met vriendelijke groet,
Geciteerd Email Roco.
-
Kan wel tot 6 maanden duren als ik het vluchtig zo lees?
Geen idee of de prijs nu ook de hoogte in gaat van dit model.
Hier ben ik absoluut niet blij mee. Maar helaas we moeten het maar weer slikken.
Jeroen
-
Goedenavond,
Beide Items worden deze week uitgeleverd! Voor die gene die ze nog niet besteld heeft wees er snel bij! Want bij de VAM wagens geld OP is OP, ze worden niet nog een keer geproduceert!
45933 VAM wagens
63122 RAM
63123 RAM Startset
69123 RAM
Met vriendelijke groet,
Geciteerd Email Roco.
Das Set 63123 sollte doch erst im November kommen, dann ist meine Finanzplanung jetzt kaputt...
Gruß
Bernd
-
....Beide Items worden deze week uitgeleverd!...
63122 RAM
Weet je dat heeel zeker Mark ?
Ben gister nog gebeld door Wentink Arnhem over de VAM's dat ik ze kon afhalen, geen woord over de DE-IV... :-| Meestal weten zij wel wat er aan komt, zodat ze me maar 1 keer hoeven laten rijden ::)
Grtzz,
Karst
-
Zo, zo'n draadje ziet er meteen een stuk frisser uit als er een keer de stoffer door is gehaald. ::)
Wat jullie denken over productie in China of Europa of Burkina Faso hoort niet in dit draadje thuis.
- Peter
-
Weet je dat heeel zeker Mark ?
Ben gister nog gebeld door Wentink Arnhem over de VAM's dat ik ze kon afhalen, geen woord over de DE-IV... :-| Meestal weten zij wel wat er aan komt, zodat ze me maar 1 keer hoeven laten rijden ::)
Grtzz,
Karst
Ik zei toch geciteerde email van ROCO.
-
Navraag leert:
Het model ( de DE-IV ) wordt mogelijk morgen (vrijdag 7 sep ) ergens in den lande gepresenteerd, uitlevering aan winkeliers volgende week of de week daarop. Aldus mijn winkelier.
We hebben dus beide een beetje gelijk ;D ;)
Van de RAm hadden ook zij er maar 4 gehad, voorlopig niet meer leverbaar... :-|
Grtzz,
Karst
-
Als dat echt zo is, dan overtreft de modelspoorwereld zichzelf dit keer wat geheimzinnigheid betreft. Wie zijn de genodigden bij deze top-secret-presentatie? Alleen de redacties van RH en RM in ruil voor eeen extra positieve recensie? Volg het slijmspoor ;D
Arjen (die nu haast begint te vermoeden dat de introductie plaats zal hebben op een plekje waar de zon nooit komt)
-
[SPECULAAS AAN]
Is de introductie niet toevallig bij Railz? ;)
[SPECULAAS UIT]
Gr,
Bart
-
Daar hebben ze inderdaad niet veel zonlicht. Maar dat bedoelde ik niet ;D
-
...uitlevering aan winkeliers volgende week of de week daarop. Aldus mijn winkelier...
Die gister ook nog niet beter wist en me zo net volledig verbaasd het verhaal aan de telefoon vertelde van een aardige man die vanmiddag wat DE-IV's kwam afleveren ...
Excuus aan Marc, je had toch volkomen gelijk :P
Grtzz,
Karst
-
Nou, ik heb hem:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG00080.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG00082.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG00083.jpg)
Is natuurlijk Roco NS uitvoering
Willem
-
zo zag ik dus in góppingen al het trixmodel, en zo te zien wordt dat ook een mooie, je zult dus alle merken naast elkaar moeten zetten om een goede vergelijking te kunnen maken. foto heb ik geprobeerd, door glas.
geen best plaatje geworden. en natuurlijk thuis in mijn canon.
en van die handmonsters is dat zo een zaak......
gr wim
-
Er zou zo langzamerhand wel een echt handmonster van Trix moeten zijn.
Nu sjouwt Trix al maanden rond met een 'handmonster' dat in werkelijkheid een messing model van Philotrain/Lemaco is. Was het niet gewoon hetzelfde model?
-
Afgelopen vrijdag was ik bij Huenerbein in Aachen. In deze modelspoorwinkel stond uiteraard de Roco TEE. Maar direct eronder stond een gespoten model van LS Models!!!!!!! Het zal nog niet een definiteeve productie zijn, want er stond een kaartje bij dat dit treinstel binnenkort uitgeleverd wordt, nou ja, zoals we nu weten zal dat 2008 worden.
Maar het gaf me wel de mooie gelegenheid om de Roco en LSM versie eens met elkaar te vergelijken!
Nou laat ik het zo maar zeggen, ze zijn beide prachtig en de verschillen zijn details. Persoonlijk zou ik de Roco niet laten lopen om de LS Models af te wachten, tenzij je (zoals in mijn geval) een stel nodig hebt dat wisselstroom kan rijden en bogen van 360mm kan berijden.
Maar goed, de detailverschillen:
LSM is iets donkerder rood en het creme is ook wat donkerder. Ik vind het iets fraaier. Kijken we naar de motorwagen, dan valt me bij Roco de zilverkleurige roosters van de ventilatoren op het dak erg op. Deze steken erg af bij het donkergrijs van de rest van het dak. Bij LSm zijn deze roosters donkergrijs.
De roosters aan de zijkant van het dak (gedeeltelijk grijs, deels creme) vind ik echter bij Roco weer fraaier, omdat de openingen iets dieper zijn. Bij LSM komt dat een beetje speelgoedachtig over. Bij LSM vind ik wel de roosters in de zijwand onder de patrijspoorten weer fraaier, ze liggen er meer op dan bij Roco.
Dan de vouwbalgen, tja, moeilijk om daar uit te kiezen. Roco sluit mooier aan, bij LSM zit echt een vreemde opening, maar bij Roco glimmen ze veel meer, dat straalt weer geen rubber uit. De opening bij LSM vind ik alleen jammer als je het stel staat aan te gapen in de vitrine, op de baan lijkt het me niet storend. Qua kleur van de vouwbalgen wint LSM, qua uitvoering Roco.
Rijtuigen: weinig verschillen, beide merken gewoon erg fraai. Enige wat me op viel dat bij Roco in de stuurwagen het hele interieur een kleur heeft, terwijl bij LSM de vloer een andere kleur heeft dan de banken.
Automatische koppeling, ik vind een neus van een trein een van de belangrijkste aspecten. Het moet 'smoel' hebben. Wat ik altijd erg fraai vind aan de TEE (als ik foto's ervan bekijk), zijn die lange luchtslangen onder de AK. Bij LSM komt dat meer tot zijn recht dan bij Roco. Ja ik weet het, het is mieren***kerij, maar ik schreef al dat de verschillen op detailniveau liggen.
Bij Roco is inderdaad bij strijklicht een naad in de neus te zien, maar ik vind het eigenlijk het vermelden niet waard. LSM heeft het in ieder geval niet.
In het algemeen kan ik nog wel melden dat de draaistellen van LSM iets fijner zijn uitgevoerd dan die van Roco.
maar als ik het totaalplaatje bekijk, het is dat de Roco technisch niet op mijn baan kan rijden, anders had ik niet gewacht op de LSM versie. Daar zijn de verschillen te klein voor in mijn ogen. Al met al ziijn het van beide merken zeer fraaie modellen!
Let op, hetgeen ik hierboven geschreven heb, is MIJN mening, een ieder mag ervan vinden wat hij of zij wil en als je zelf het verschil wilt maken, ga dan naar Aachen. Let er alleen wel op dat het LSM model nog geen productieversie is, vermoed ik!
groetjes,
jeroen
-
@ Jeroen:
Leuk dat je zo'n gedetailleerde beschrijving geeft van hetgene je bij Hünerbein in Aken hebt gezien.
@ Iedereen die dit leest:
Let wel dat het hier waarschijnlijk (zo goed als zeker) om een pré-productie-exemplaar gaat, waar mogelijk nog het een en ander aan gaat veranderen. Foto's van zo'n zelfde exemplaar zijn ook te vinden op de site van Railtop (even doorklikken). Verder is het dus gewoon afwachten tot het geval in de winkel ligt. En inderdaad jammer voor LSM/Railtop dat dat klaarblijkelijk nog even gaat duren.
-
Inderdaad een leuke beschrijving; en blij dat Hühnerbein niet onder water is komen te staan... ook ik wacht op de LSM.
-
Ik wacht op beide merken.....
-
Wat bedoel je met de vreemde opening bij de vouwbalgen...sluiten deze bij Lsm dan niet aan ?
-
Kijk even op de site van railtop. volgens mij zitten ze er verkeerd om in.
-
Hallo, mijn eerste post hier.
Ik wil toch even reageren omdat veel mensen volgens mij de roco laten liggen vanwege het feit dat deze niet door een R=360mm zou kunnen rijden.
Ikzelf heb de Ram van roco, en deze rijdt bij mij probleemloos door mijn marklin 5100 bochtjes (R=360).
Er loopt niks aan, en wringen doet het ook niet echt. Het vreemde is ook dat ind de gebruiksaanwijzing R360 als minimumboogstraal staat aangegeven, terwijl er op de "bijsluiter" R420 staat.
Het is denk ik toch wel mogelijk om met je dealer af te spreken dat je de trein terug kunt brengen als blijkt dat je bochten te krap zijn?
Groeten Bart
-
De vraag dringt zich ook op waarom je een realistisch 1:87 treinstel door een volkomen onrealistische 360mm boog zou willen laten rijden. Natuurlijk heeft iedereen zijn eigen beperkingen als het om ruimte gaat, maar als je ergens een compromis moet sluiten, heb je een goede kans dat het daar niet bij blijft. Misschien ben je dan beter af met 1:100 modellen.
- Peter
-
In een schaduwstation kan zo'n krappe boog soms voor net even wat meer ruimte op je zichtbare baan zorgen, b.v. om er dan een mooie ruime boog neer te leggen of een wisselstraat zonder meegebogen wissels.
Stephan.
-
Peter
De baan kan al bestaan.
Ik zie niet in waarom iemand dan geen 1:87 model kan/mag aanschaffen en het moet houden op 1:100 modellen......
-
Omdat het niet goed zou kunnen gaan?
- Peter
-
Lokpaint geeft toch aan dat het prima gaat ?
Daarom meld ie het juist.
-
In werkelijkheid is het zelfs al eens gebeurd: op blz. 170 van "De Nederlands-Zwitserse TEE" van Martin van Oostrom wordt getoond dat de treinstellen ook een krappe boog konden berijden.
Het betrof hier een demonstratie in 1975 (na buitendienststelling) op een industriespoor te Zürich voor een mogelijke koper die een depot bezat met krappe bogen.
-
Ik kan je verzekeren dat 1:87-in-de-lengte-rijtuigen het op M-rail niet halen op wissels met de oude en niet op wissels met de nieuwere lantarens. Ook de K-rails niet-slanke wissels kun je beter in doorgaande dan in afbuigende positie berijden.
Märklin kwam indertijd niet voor niets met 27cm rijtuigen.
Hoe het op C-rail gaat weet ik niet.
Wat het zicht betreft: 1:87 rijtuigen misstaan vrijwel op elke modelbaan: Is het rijtuig mooi, klopt de boog weer niet ...
Ik krijg onderhand een voorkeur voor oud blik: klopt er tenminste niks behalve de impressie.... ;)
Enne, Frank, een echte krappe boog hààlt 't niet bij een model-krappe boog! :)
Groet,
Huibert
-
Nou Huibert als je die foto bekijkt in het boek die Frank noemt..weet ik het zo net nog niet. Ontzettend gave foto trouwens waarbij de TEE Ram ook nog eens de straat oversteekt waar normaal de trams rijden. 8)
Jeroen
-
Hallo,
ik moet inderdaad toegeven dat een RAm die door een 360mm bocht gaat geen gezicht is.
Van de andere kant.. ik heb 20jaar op een betaalbare schaalgetrouwe versie gewacht en kan mijn baantje nu eenmaal niet groter maken dan 1,75x1,45 meter :-|
Om hiervoor mijn favoriete treinstel te laten liggen; echt niet!
Ik had hem in eerste instantie ook gekocht voor in een vitrine, maar vond het toch wel eens de moeite waard om te kijken of hij door die krappe bochtjes kan; en inderdaad :) :)
Wissels kan ik niet afbuigend berijden, ik zweer bij bij nostalgiebaantje met de oude grote lantaarns, maar hier heb je met de oude 3071 soms zelfs al problemen.
En Huibert..oud blik is het mooiste dat er is ;D
Bart
-
Hmmm, dan ben ik nu toch wel benieuwd of de Roco TEE dan ook probleemloos door de wissels van Marklin K-rail rijdt (afbuigend dan he). Kan en wil iemand dat een uitproberen?
Jeroen
-
Hallo,
ik moet inderdaad toegeven dat een RAm die door een 360mm bocht gaat geen gezicht is.
Och, een RAm die door een 420 mm boog gaat is nog steeds geen gezicht. Een 1:100 rijtuig dat door een 420 mm boog gaat is geen gezicht. Ieder trein die een kortkoppelmechaniek nodig heeft om door een boog te komen, ziet er in die boog niet uit. Dat kun je alleen vermijden door in ieder geval geen zichtbare 'modelbogen' op je baan te hebben.
Maar verder is het alleen een praktische kwestie. Kan die trein wel door de bogen die ik op de baan heb?
-
't ziet er wel mooi uit die van Roco!!
(beetje late reactie maar dat krijg je als je t druk hebt ;D )
Greetz:Menno
-
oh ja, en de digistartset met de NS DE 1002 is ook uit!!! BRUULL!!
-
Eindelijk, ik ga morgen meteen mijn winkelier lastigvallen! ;D
-
Ik heb de roco zaterdag gekocht alleen het geluid is al leuk. ;D En het treinstel ook heb hier in ieder geval geen problemen met kleine boogstralen.
-
Ik heb nog geen id heb m nog niet afgehaald!!
Beetje te druk!! :'(
Greetz:Menno
-
Ik heb de roco zaterdag gekocht alleen het geluid is al leuk. ;D En het treinstel ook heb hier in ieder geval geen problemen met kleine boogstralen.
Welke maat hebben deze boogstralen dan??
-
test baan de 6120 van fl* gaat prima ziet er alleen niet uit.......
-
Voor de geinteresseerden: Ben zojuist bij MTE geweest. Wim vertelde daar dat de Trix TEE voor eind van het jaar verwacht wordt.
Koen
-
Nog even over de LSModels-versie: ik heb het laatste prototype vanmiddag nog eens goed bekeken in Genk, en die kop heeft warempel ook een naad :o Hij zit alleen iets verder naar achteren, vlak voor de cabinedeur, en valt nog minder op dan die van Roco. Alleen bij een bepaalde belichting zie je het een beetje, vandaar dat het tot nu toe niemand opgevallen lijkt te zijn...
Voor de rest ontlopen de LS en de Roco elkaar ook niet veel qua detaillering. Bij LS zijn de draaistellen wat fijner, de deuren zien er net iets realistischer uit en het interieur heeft wat meer kleur. Maar Roco heeft de ventilatieroosters van het motorrijtuig weer beter getroffen, en de balgen zijn net iets minder lelijk.
Mätrix had overigens weer gewoon een van de eigen 'oude' stellen in de TEE-vitrine staan. Geen teken van de nieuwe RAm. Wel de eerste Franse inox TEE PBA-stam met Belgische reeks 18, heel erg mooi, maar da's een ander onderwerp.
Arjen.
-
Misschien dat het LSM stel vanwege 'de naad' nog niet verschenen is...
Arjen, in de ICR draad lees ik dat je Piron gesproken hebt. Heb je de naad ook besproken?
En voor diegenen die morgen gaan wellicht een item om het met Piron te bespreken.....
-
Nee, ik heb het niet over die naad gehad. Is ook een beetje een zinloze discussie, het is volgens mij vrijwel onmogelijk om die neus te spuitgieten zonder enige naad. Ik denk ook niet dat die naad ook maar iets met de levering te maken heeft.
En zoals gezegd, je moet echt heel goed kijken om het te kunnen zien.
Ajen.
-
De naad van de piko hondekop kun je alleen wegwerken door toevoeging van materiaal. De kop en body zijn namelijk gescheiden onderdelen. De naad van de Roco en LSM treinstellen kun je wegwerken door voor het spuiten het model te schuren. Maar da's veel te bewerkelijk (=kostbaar). De enige nabewerking die ze waarschijnlijk krijgen is het verwijderen van "flash" van de malscheidingen (een mal is opgebouwd uit elementen) en het verwijderen van de spuitgietingangen en opkomers. Als het mogelijk is plannen ze die ergens in waar ze niet te zien zijn. Bv onder een toe te voegen rooster oid. Vaak zie je ze wel op de kop van een trein. Remedie, schuren en plamuren. Maar dat doe je niet meer met een kant en klaar model.
Uiteraard worden de modellen wel gewassen om losmiddel te verwijderen voor het spuiten.
-
Om nog even op de naad terug te komen; op de oude Marklin TEE zit ook op precies dezelfde plek een naad (maar dan duidelijker dan bij de Roco).
(http://i105.photobucket.com/albums/m219/amibo/P9225847.jpg)
(http://i105.photobucket.com/albums/m219/amibo/P9225846.jpg)
Als je goed kijkt zie je het ;D
Schijnt dus onmogelijk te zijn om zo'n vorm zonder naad te produceren.
Overigens vind ik het totaal niet storend bij de oude Marklin en de nieuwe roco
Ik denk dat het belangrijkste verschil tussen de Roco en de LSM versie het interieur wordt, daar is LSM geweldig goed in !
-
haha die Märklin TEE is al jaaaaaren (zo'n 30) niet meer uit de doos geweest. Maar ik heb een naadloze! (niet van Märklin). Overigens waarom kan een Fleischmann Plan V dan wel naadloos?
-
Het is een keuze om het wel/niet te doen. Het kan (n)heus wel.
-
Het is wel verdacht dat het op dezelfde plek zit, straks gaat Marklin weer een rechtzaak beginnen net als toen tegen piko met zijn ice-3 ;D ;D ;D
-
Kost een boel geld....weer zo'n rechtzaak.
Zouden ze dat wel doen na al het gedoe van afgelopen tijd bij Mä?
Buiten dat de ICE van Piko is ook nog steeds te koop dus dan zal het met de TEE ook wel los lopen denk......
Greetz:Menno
-
Overigens waarom kan een Fleischmann Plan V dan wel naadloos?
De Plan V is ook niet naadloos, alleen valt het daar nauwelijks op. De naad zit net voor de cabinedeur. Vanaf die naad loopt er zelfs nog een horizontale naad naar de ramen.
Ik heb d'r nog even een loc bijgepakt (Roco 1100) en ook die heeft een naad, op de hoek tussen front en zijkant. Waarschijnlijk heeft alles zo'n naad, alleen valt het door de plaats niet altijd op.
-
Getver; ik ga een naadloze hobby zoeken. (inderdaad plan V heeft een uh twee naden).
-
Voor de rest ontlopen de LS en de Roco elkaar ook niet veel qua detaillering. Bij LS zijn de draaistellen wat fijner, de deuren zien er net iets realistischer uit en het interieur heeft wat meer kleur. Maar Roco heeft de ventilatieroosters van het motorrijtuig weer beter getroffen, en de balgen zijn net iets minder lelijk.
Heb ze vandaag ook vergeleken. Vind ze inderdaad beiden erg mooi. De balgen vind ik bij Roco wel mooier maar Ls levert dan weer een extra setje dat je eroverschuift zodat in vitrine het een gesloten geheel is. Interieur is inderdaad bij Ls fijner en gedetailleerder. Grote verschil dat mij opviel zijn de 2 dakventilator rooster op de motorwagen. Bij Roco zijn die zilverkleurig, bij LS in dezelfde kleur als het dak ? De deuren bij LS zijn inderdaad veel mooier en genuanceerder. En volgens de standhouder GEEN problemen met foute overbrenging en slechte schaalsnelheid ;D
oh ja...... uitlevering werd mij verteld einde deze maand !!!! en vastgestelde verkoopprijs van euro 299 :D
-
en wat te denken van de luxaflex in de ramen bij LSM? N.b. nog een naad gezien?
-
Dat van die rechtzaak is natuurlijk maar een grapje ;D
-
Arjen schreef:
Nog even over de LSModels-versie: ik heb het laatste prototype vanmiddag nog eens goed bekeken in Genk, en die kop heeft warempel ook een naad :o Hij zit alleen iets verder naar achteren, vlak voor de cabinedeur, en valt nog minder op dan die van Roco. Alleen bij een bepaalde belichting zie je het een beetje, vandaar dat het tot nu toe niemand opgevallen lijkt te zijn...
Arjen.
Mijn reactie naar aanleiding van foto's van Wittkamp op Drehscheibe en hier al hier op het forum http://img227.imageshack.us/img227/1682/ramtee1kleinqo4.jpg
Maar wat voor een kop van de TEE heeft Herr Wittkamp dan gefotografeerd (zie drehscheibe). Als dit Railtop// LSM is ben ik niet blij en komt deze kwaliteit niet overeen met de foto's op http://www.railtop.ch/html/sbb_ns-ram.html
(hm met citeren gaat dus iets fout)
Edit Chris : klopt, ik zat ook al te kijken, maar hier wil ie niet goed citeren ;D
Maar zo snappen we het ook ;)
-
Hoi,
net terug vanuit Genk 8) 8) 8)
...Schijnt dus onmogelijk te zijn om zo'n vorm zonder naad te produceren...
Door 'omstandigheden' :P heb ik hier nu een Fulgurex DE-IV thuis liggen ;D
Daar zit geen naad op ! Nergens !, is dan ook wel helemaal van messing...
Maar idd in spuitgiet kunststof moet er een naad zijn om het model uit de matrijs te kunnen lossen....
...Maar wat voor een kop van de TEE heeft Herr Wittkamp dan gefotografeerd (zie drehscheibe). ...
Helaas, ook met eigen ogen gezien... Dit is de kop van de motorwagen die in Genk in de vitrine stond. Hoe weet ik dat ?, nou de stekkerdoos op de Schaku zit scheef :P
Overigens ook een mooi model. Mijn impressie, dat de LSM net iets minder strak is dan de Roco. LSM idd iets meer detaillering in het leiding werk onder (!) de bakken en de Schaku. Frontramen vind ik bij Roco weer mooier, geen inzetstuk, maar meegegoten sponningen. Qua kleur, afwerking en bedrukking wint de Roco het van deze (!) LSM TEE DE-IV.
Beide modellen steken t.o.v. de Fulgurex zeker geen slecht figuur... 8)
Grtzz,
Karst
-
Heb zelf geen naad gezien en model dat getoond werd stemt overeen met de foto's van de Railtop site.
Weet er echter iemand waarom dat de ventilatorroosters bij roco wel een zilverkleur hebben en bij LS in de kleur van het dak zijn ?
Welke is nu juist ?
-
Karst.... model van Ls is nog wel steeds protoype. De kleur van de verf zou nog iets aangepast worden ....inderdaad viel het mij ook op dat de aflijning van het verfwerk op de roosters van de motorwagen strakker is. Ga ervanuit dat dit ook bij Ls het geval zal zijn.....zoniet..... >:( dan vrees ik dat ik zal passen want dat zou wel erg slordig zijn en hoop dat LS deze fout niet zal maken
-
De zijde die op de Railtop site staat heeft op die plek geen of nauwelijks een naad. ( idd ook niet gezien)
Vandaag stond de door Ralf getoonde zijde naar de achterkant van de vitrine... Als je echter even doorliep kon je wel om het hoekje kijken ;)
Overigens geen verklaring waarom het dan kennelijk een 1 zijdige naad betreft.
Om hgier verder maar over op te houden: Als je er verder dan 15 cm vanaf staat en het model niet onder extreem strijklicht bekijkt. Zie je er niets van.
Irrelevante discussie dus ! Gewoon, net als de ROCO een (Rail)TOP model !
@petdig1
Is een proto, maar lijkt me niet echt een handmonster... Dit soort 'spuit-en-beletterwerk' moet wel uit een productierun komen. Het niveau van de LSM is voor handwerk (veel) te hoog :-|
Grtzz,
Karst
-
...model dat getoond werd stemt overeen met de foto's van de Railtop site...
Toch even een correctie.... Op de RailTOP site staat een RAm, op de foto van Ralf een DE-IV.... ;)
Grtzz,
Karst
-
Hoi,
Heb in de wandelgangen gehoord dat het LS model pas in februari uitgeleverd gaat worden :o
Volgens mij kunnen ze het dan wel verder vergeten.
Bart
-
Waarom zouden ze het dan verder wel kunnen vergeten? De een kiest voor de Roco en de ander voor de LSM. Die raken ze heus wel kwijt hoor!
-
Ik vermoed gewoon dat de markt dan al door roco en trix is verzadigd. Zou zo niet 1-2-3 weten wat een LSM treinstel dan nog extra te bieden zou hebben.
Mijn persoonlijke mening, misschien vergis ik me deerlijk.
Bart
-
Geen idee, dat ze er mee in hun maag zitten mag duidelijk zijn.
Ik zou nu toch ook niet lekker meer slapen....
-
Als ze nou eens gelijk de northlander uitbrengen zoals die proef heeft gereden in nederland, hebben ze tenminste een versie die er van roco/trix waarschijnlijk nooit gaat komen.
En dan niet eerst twee jaar aankondigen en er als laatste mee komen >:( >:(
Bart
-
Geen idee, dat ze er mee in hun maag zitten mag duidelijk zijn.
Ik zou nu toch ook niet lekker meer slapen....
Laat ze dan eens een keer op tijd leveren. Met alle respect voor de kwaliteit van de producten van LS Models, maar die aanhoudende vertragingen moeten hen op den duur toch wel op gaan breken.
- Peter
-
Als ze nou eens gelijk de northlander uitbrengen zoals die proef heeft gereden in nederland, hebben ze tenminste een versie die er van roco/trix waarschijnlijk nooit gaat komen.
En dan niet eerst twee jaar aankondigen en er als laatste mee komen >:( >:(
Bart
Roco Gaat hem uit brengen , ik geloof volgendjaar pas ;)
-
link verwijderd, deze was dusdanig lang, dat het hele forum ontploft was.
Kreeg em niet kleiner helaas.
Zie deze link: de Northlander staat gepland voor december 2007.
-
Uhm, hallo, welke link? ;)
-
Link is een beetje te lang. Kijk op www.roco.cc onder herfstnieuws. Even doorscrollen en: voila!!
-
Je bedoelt deze link (http://www.roco.cc/content.php?id=1796&pd=3177&kat_id=MTEsLE5hdGlvbmFsIEVkaXRpb25zLCwwLDAsMjAwNyw0LDE=&typ_1=&land=&epoche=&spur=0&artikelnummer=&search=&p_search=&page_cp=18&acdc=&archiv=&PHPSESSID=7f9fc33dc72520f32d4bfb3150b2dfaf) en deze link (http://www.roco.cc/content.php?id=1796&pd=3176&kat_id=MTEsLE5hdGlvbmFsIEVkaXRpb25zLCwwLDAsMjAwNyw0LDE=&typ_1=&land=&epoche=&spur=0&artikelnummer=&search=&p_search=&page_cp=18&acdc=&archiv=&PHPSESSID=7f9fc33dc72520f32d4bfb3150b2dfaf)?
-
Yep!!
-
Hoi,
Heb in de wandelgangen gehoord dat het LS model pas in februari uitgeleverd gaat worden :o
Volgens mij kunnen ze het dan wel verder vergeten.
Bart
Interessant te horen van wie of wat jij dit vernomen hebt ? Als dit effectief zo zal zijn annuleer ik vanavond nog mijn bestelling en ga ik ook voor Roco
-
Ik heb de lsm besteld en hou die ook lekker in bestelling. Of het model nu wel of niet in 2007 komt. Ik wil gewoon een mooi en bijzonder model, en daarom voor de lsm gekozen. Een roco model kopen kan altijd nog.
Ik heb liever een model waaraan veel aandacht is voor uitvoering en details met vertraging (al is het soms wel veel vertraging) dan een model keurig op tijd waar concessies zijn gedaan om de deadline te halen.
Sander
-
Heb / had die mening ook Sander maar getoond model in Genk heeft geen mooie strakke verflijn bij de roosters op de motorwagen. De overgang tussen het rood en beige is onscherp en vlekkerig en mijn mening zeer storend en komt zeer goedkoop over . Verder stel ik mij de vraag waarom de dakventilatoren bij Roco zilverkleurig zijn en bij LS gewoon grijs zijn meegespoten. Begin toch mijn twijfels te krijgen, temeer daar men bij Ls zegt dit model eind van de maand in de winkels te hebben liggen en andere weer melden dat het pas feb wordt. Heb er geen probleem mee te moeten wachten maar verwacht dan ook een optisch zuivermodel en hastklus omdat de concurrent er ondertussen al 2 maand mee op de markt is
-
@ Petdig:
je bent denk ik een beetje voorbarig met je kritiek. Eerder in dit draadje is al gesproken over de reden van de vertraging (o.a. productieproblemen in China). Daarnaast zal LSM enorm blij geweest zijn dat ze in Genk tenminste een handmonster hebben kunnen tonen. ALs je (gefundeerde) kritiek wilt leveren, moet je even wachten tot het definitieve model in de winkel ligt. En dan nog zal het uiteindelijk een kwestie zijn van smaak en financiën. Toch?
-
Wijktrein.....
Denk wel - afgaande op hetgeen dat IK gezien en gehoord heb op de stand van LS - dat mijn opmerkingen wel dergelijk gefundeerd zijn. Het getoonde model werd aangeprezen als het model in staat en afwerkingsgraad zoals het uiteindelijk afgeleverd zou worden eind deze maand met dat verschil dat enkel de kleurtinten nog lichtjes zouden worden aangepast.
Ik heb hierop enkel 2 opmerkingen gemaakt : ( waar een opmerking toch nog heel iets anders is dan ongefundeerde kritiek naar mijn mening )
1- zijnde het opvallende kleurverschil van de 2 ronde ventilatieroosters ( zilver bij Roco en grijs bij LS )
2- Het onzuivere aflijning effect tussen het rood en beige tussen de dakroosters waar dit bij de Roco op een rechte lijn ligt en bij LS een wat minder fraai visueel resultaat heeft
Als jij dat gelijk als negatieve voorbarige kritiek beschouwd en mij daarbij ook nog eens ongefundeerde kritiek aanwrijft, dan denk ik dat je beter eerst eens zelf rustig de verschillende commentaren en opmerkingen had moeten doorlezen van deze topic EN misschien ook zelfs eens de 2 modellen had moeten gaan vergelijken alvorens persoonlijke kritiek op een ander te gaan leveren.
Peter Spruit
-
OK Heren, even beide tot 10 tellen. ;)
-
Je heb gelijk Chris...Maar wordt niet graag in de Z....k gezet ;D
Back to the topic
-
Ik heb beide modellen gezien in Genk, en ik was enigzins teleurgesteld in het LSM model welke daar tentoon gesteld werd. Het Roco model oogt veel frisser. Wat ook jammer is is dat de presentatie aan de amateuristische kant was. Kleine vitrine met geen verlichting... Dat helpt ook niet echt.
[offtopic]De Picasso is gelukkig een snoepje geworden. Anders denken we straks dat ze niks meer voor mekaar kunnen krijgen. ;)[/offtopic]
(http://www.belderok.net/benelux/genk/5225.jpg) (http://www.belderok.net/benelux/genk/5225.jpg)
-
Bij mijn TEE stel van Philotrain (zonder naad! ;D) zijn de ventilatoren ook grijs.
-
Vuil zul je bedoelen. ;D
Dikke kans dat die dingen in het echt metaalkleurig werden gemonteerd om binnen de kortste keren de kleur van het dak aan te nemen.
-
Zal wel kloppen. In het beroemde TEE-boek van Martin van Oostrom staat één foto van een gloednieuw stel bij Werkspoor, met zilveren roosters. Op latere foto's lijken de roosters gewoon grijs.
-
Hoe makkelijk is het dan gelukkig vandaag de dag om een beroep op de producten van Humbrol danwel Revell te doen het geheel naar eigen smaak aan te passen.
-
Zo zwaar naadje is dat naadje toch niet? ;D 8)
Greetz:Menno
-
Kbedoelnietutnaadjemaarutroosteroputdak.
-
Zal wel kloppen. In het beroemde TEE-boek van Martin van Oostrom staat één foto van een gloednieuw stel bij Werkspoor, met zilveren roosters. Op latere foto's lijken de roosters gewoon grijs.
blz. 74? ;D ;D ;D
-
Nee, blz. 107. In kleur.
-
Vandaag ontving ik van Railtop het volgende bericht:
Sehr geehrte RailTop Kunden
Unsere Partner in China haben mitgeteilt, dass am 30.Oktober 2007 die erste Tranche der mit Spannung erwarteten Trans Europ Epress-Garnitur fertiggestellt sein wird. Wir dürfen Ihnen deshalb mitteilen, dass die Auslieferung um den 10. November 2007 zu erwarten ist. Wir möchten uns bei allen RailTop-Kunden bedanken, die trotz der Verzögerungen bei der Auslieferung an unser Produkt geglaubt und auf unser Modell gewartet haben.
Aus den eingegangenen Fragen zu diesem Modell möchten wir auf zwei oft gestellte Fragen eingehen:
- Frage: TEE-Farbgebung: Eingen Modellbahnern erscheint der rote TEE-Farbton zu dunkel? Antwort: Bei jedem Modell müssen aus ganz verschiedenen Gründen Kompromisse eingegangen worden, so auch beim SBB/NS RAm TEE. Entsprechend der Philosophie von RailTop, die auf 30-jähriger Erfahrung beruht, wurde aber bei der Farbgebung keine Kompromisse gemacht. Der Anstrich folgt wie immer dem Original, der rote TEE-Farbton entspricht deshalb vorbildgerecht RAL 3004. Manche Hersteller haben diesen Farbton aufgehellt, die übrigen Farben jedoch nicht angepasst, so dass das gesamte Farbklleid des Modells oft nicht mehr harmonisch dem Vorbild entspricht.
- Frage Geräuschmodul: Warum wird das RailTop Modell ohne Geräuschelektronik ausgeliefert? Antwort: Unser TEE hat im Maschinenwagen eine Aussparung für einen Lautsprecher. Auch die achtpolige Schnittstelle wurde freigehalten, so dass der Modellbahner auf Wunsch selber ein Geräuschmodul seiner Wahl einbauen kann. Der Grund für unser Vorgehen ist ganz einfach: Trotz aufwendiger Recherchen mit TEE-Classics, dem vormaligen Besitzer des Zuges, konnten wir keine verwertbare Originalaufnahmen dieses Zuges auftreiben. Der Maschinenwagen verfügte über zwei 16-Zylinder 2-Takt-Dieselmotoren mit Turbolader und einen 8-Zylinder Diesel für die Hilfsbetriebe. Der Sound dieser Motoren war völlig anders als zum Beispiel beim DB VT601. RailTop hält es deshalb für unzumutbar, den Kunden eine Geräuschelektronik einzubauen, von der wir wissen, dass sie nicht dem Vorbild entspricht. Mit diesem Wissenvorsprung hat der Modellbahner nun die Möglichkeit, selber zu entscheiden. Er kann ein Geräuschmodul eines anderen Herstellers auswählen oder ganz darauf zu verzichten. Die technischen Voraussetzungen wurden im RailTop Modell für alle Fälle geschaffen.
Besten Dank für Ihre Aufmerksamkeit.
Mit freundlichen Grüssen
R. Doll
--
RailTop GmbH
Eichaustr. 21
9463 Oberriet
Schweiz
-
Leuk, we zijn benieuwd.
Wel rare antwoorden trouwens.
Kleuren zien er op een model anders uit dan op het grote voorbeeld. Als de exacte kleur wordt gebruikt, dan lijkt het te donker. Het is dan ook niet raar als de kleuren wat lichter worden gemaakt.
Het tweede antwoord is al helemaal vreemd. Of ze hebben hun huiswerk niet goed gedaan of ze spelden de klanten wat op de mouw.
-
Hopelijk wordt de definitieve kleur net zo als ik van het handmodel heb gezien in Aken, want dan ziet het er prima uit wat mij betreft. Een ietsje donkerder dan Roco.
Jeroen
-
ben ook benieuwd....en ook deels kleurenblind dus of ik het kleurverschil ga zien ;D......
nog 3 weken aftellen dis 8)
-
Vanmiddag dan eindelijk de NS (DEIV-1002) versie aangeschaft!!
Het is een pracht model, en zal er ook zuinig mee omgaan (altijd natuurlijk met deze hobby).
'T valt me wel op bij analoog rijden dat het even duurt voor het model de sokken erin zet (er zit een heel ritueel aanvast).Mischien wel niet goed gelezen hier op het forum maar dat krijg je als je het druk hebt. Ook is het model ietwat gevoelig voor bevuilde rails (in het vervolg nog maar beter bijhouden).Maar dit alles zal mijn pret in iedergeval niet drukken om te zeggen dat ik dit weer een TOPPERTJE voor de NL markt van Roco is!!
Greetz:Menno
-
...dass die Auslieferung um den 10. November 2007 zu erwarten ist....
Mit freundlichen Grüssen
R. Doll
--
RailTop GmbH
Eichaustr. 21
9463 Oberriet
Schweiz
Morgen, zaterdag, is het 10-11-2007....
Introductie in Houten ::)
Grtzz,
Karst
-
Op de fora van Eisenbahn-Kurier en HAG wordt gemeld dat de RailTop inderdaad vrijdag is uitgeleverd. In Duitsland een hoop gescheld over een naad op de neus die nog opvallender zou zijn als bij Roco, maar vanuit Zwitserland wordt gemeld dat het wel weer meevalt: http://www.forum.hag-info.ch/viewtopic.php?t=1172&postdays=0&postorder=asc&start=15 (http://www.forum.hag-info.ch/viewtopic.php?t=1172&postdays=0&postorder=asc&start=15) (helemaal onderaan staan foto's)
-
In iedergeval is de doos waar het treinstel inzit mooier. De praktijk zal het leren. Op de foto's valt het wel mee alhoewel ik gisteravond een foto zag (www.suter-meggen.ch maar die is er af) waar ik zwaar depressief van werd.
-
Wat me opvalt is dat de prijs van het Rail Top model in Zwitserland ongeveer overeenkomt met de prijs van het Roco-model.
629 Zwitserse Francs = 355 euro.
Maar bij Roco heb je er voor dat geld wél geluid bij! De berichten in het verleden dat het LSM-model veel minder zou kosten, blijken dus niet waar.
Ik denk dat de keuze voor de twijfelaars nu heel snel gemaakt is!
mvg,
Gert
-
Of de keuze snel gemaakt is weet ik niet.
Het Roco model heeft geluid, het Railtop model heeft de luxeflex wat het echte model ook had. :-|
Groeten,
Christoph
-
In iedergeval is de doos waar het treinstel inzit mooier. De praktijk zal het leren. Op de foto's valt het wel mee alhoewel ik gisteravond een foto zag (www.suter-meggen.ch maar die is er af) waar ik zwaar depressief van werd.
In de laatste Railmagazine staan ook foto's. De roosters van de motorwagen zijn aan de vlakke kant.
-
Ik ga als mn gereserveerde lsm binnen is is rustig kijken welke ik neem. Die roosters kunnen altijd iets levendiger worden gemaakt met wat verdunde zwarte verf.
Over een naad in de neus, op sommige foto's van de roco schrik je er ook van en die is in het echt toch ook moeilijk zichtbaar.
Sander
-
Of de keuze snel gemaakt is weet ik niet.
Het Roco model heeft geluid, het Railtop model heeft de luxeflex wat het echte model ook had. :-|
Groeten,
Christoph
Geluid had de echte ook ;D
-
Mooi model! Alleen nu moet ik dus ook een keuze maken. Het Roco model heb ik met geluid al in bezit. Het wachten is nu op het LSM model en dan ga ik vergelijken welke ik tenslotte neem. Wat ik wel vreemd vind is dat de prijs sterk is gestegen tegenover de prijs van 299 euro. :-|
We wachten af........
Jeroen
p.s. misschien dat Alain hier een antwoordt op heeft?
-
Ik neem ze allebei, dus ik kan ze mooi naast elkaar zetten. Moet ik em wel ontvangen...
-
Wat me opvalt is dat de prijs van het Rail Top model in Zwitserland ongeveer overeenkomt met de prijs van het Roco-model.
629 Zwitserse Francs = 355 euro.
537 SFr bij Wemoba en dat is dan weer 325€
-
Dat is ook de adviesprijs die ik bekomen heb.... 325 euro..... Vindt aan de hand van de foto's het model zeker niet onderdoen aan Roco...we zullen wel zien.... Eerste berichten zijn toch alleszins positief
-
Weer mail van Railtop ontvangen:
Sehr geehrte RailTop Kunden
Endlich ist es soweit, die erste Tranche des SBB RAm TEE "Edelweiss" Zürich - Bruxelles - Amsterdam wurde Ende letzter Woche an den Fachhandel ausgeliefert. Die zweite Tranche und die 3-Leiter Version erwarten wir in ca. 2-3 Wochen.
Groet,
Jeroen
-
(http://i177.photobucket.com/albums/w225/rrvm1971/1934501741_8db89a815c.jpg)
foto van http://www.forum.hag-info.ch/
Op deze foto lijkt er links een speaker te zitten, zou wel slordig zijn zo met die draden erover heen.
Is op zich wel jammer dat er geen standaard geluid in zit, dan neig ik toch al sneller richting de roco qua keuze.
-
Weer mail van Railtop ontvangen:
Sehr geehrte RailTop Kunden
Endlich ist es soweit, die erste Tranche des SBB RAm TEE "Edelweiss" Zürich - Bruxelles - Amsterdam wurde Ende letzter Woche an den Fachhandel ausgeliefert. Die zweite Tranche und die 3-Leiter Version erwarten wir in ca. 2-3 Wochen.
Jeroen, ga jij voor de LSM of ga je een vergelijkend warenonderzoek instellen tussen beide pukkeltjesrailvarianten?
-
Ik herinner me iets dat LSM gezegd heeft dat ze geen geluid in de TEE zouden zetten omdat er geen geluid van het origineel te vinden was, dan zou er dus nooit een 100% kloppend geluid in te zetten zijn, dan liever dus geen geluid... wil je zelf genoegen nemen met iets dat erop lijkt maar het dus niet echt is dan kun je t zelf inbouwen (daar is ie wel op voorbereid). Die houding van de klant geen concessies opdringen staat me wel aan eigenlijk.
-
Het geluid van de Roco TEE doet mij sterk denken aan dat van de DB 218.
-
En wie moeten we dan geloven?
Intertijd werd geschermd met geluidsopnamen van oorspronkelijke plan U dieselmotoren.
Zeker is dat LSM/Railtop bij dergelijke verkoopprijzen niet zitten te wachten op extra kosten in de vorm van een geluiddecoder.
-
Het geluid van de oude plan U motoren was tot aan het begin van de jaren '80 te horen en dat kan ik mij niet meer herinneren.
Een paar dagen nadat ik de Roco TEE binnen kreeg organiseerde ik een excursie voor 2 personen naar Cuxhaven voor de DB 218 en moest toen denken aan de TEE thuis.....
Wellicht dat DB-kenner V200-G2000 die op dit moment online is (nu weer was) uitkomst kan brengen. Richaaaaaaaaaaaaaaard!!!
-
Jeroen, ga jij voor de LSM of ga je een vergelijkend warenonderzoek instellen tussen beide pukkeltjesrailvarianten?
Nou ik ben snel klaar met mijn vergelijkendwarenonderzoek, want ik gebruik 360mm bogen in mijn baan (onzichtbare deel). Dus roco valt meteen af.....
Jeroen
-
De Roco rijdt anders gewoon prima door 360mm bogen bij mij. (Fleischmann Profi R1.)
-
Hallo Mispoes,
Het geluid van de oude plan U motoren was tot aan het begin van de jaren '80 te horen en dat kan ik mij niet meer herinneren.
Een paar dagen nadat ik de Roco TEE binnen kreeg organiseerde ik een excursie voor 2 personen naar Cuxhaven voor de DB 218 en moest toen denken aan de TEE thuis.....
Wellicht dat DB-kenner V200-G2000 die op dit moment online is (nu weer was) uitkomst kan brengen. Richaaaaaaaaaaaaaaard!!!
Zo uit het bolle hoofd, de opnames van paln U op de DVD van dieseltreinen in Nederland (titel weet ik zo effe niet) komt aardig in de buurt van wat mijn NS Ram van Roco op dit moment maakt. Dat geluid dan wel in duplo natuurlijk wat in de Ram zaten twee RUB motoren tegen één in de Plan U.
-
Dat bericht stelt mij gerust.
Is dat de DVD-serie waar die Tel Sell-stem (maar wacht..... als u nu belt.....) het commentaar geeft? Die heb ik, vanavond maar even luisteren.
-
De Roco rijdt anders gewoon prima door 360mm bogen bij mij. (Fleischmann Profi R1.)
Ik rijd wisselstroom en vanuit het 3railforum komen geluiden dat de combinatie helling + 360mm boog niet 100% goed gaat bij de roco versie.
Het rijtuig achter de motorwagen blijkt te ontsporen.
Jeroen
-
Met de motorwagen voor (trekkend) rijdt de Roco beter door krappe bogen dan duwend.
-
Het geluid van de oude plan U motoren was tot aan het begin van de jaren '80 te horen en dat kan ik mij niet meer herinneren.
Een paar dagen nadat ik de Roco TEE binnen kreeg organiseerde ik een excursie voor 2 personen naar Cuxhaven voor de DB 218 en moest toen denken aan de TEE thuis.....
Wellicht dat DB-kenner V200-G2000 die op dit moment online is (nu weer was) uitkomst kan brengen. Richaaaaaaaaaaaaaaard!!!
Moeilijk te zeggen, de TEE DE IV heb ik helaas nooit mogen meemaken, dus ik kan me niet op herinneringen beroepen. Een 218 heb ik niet echt horen opstarten (die komen meestal voorbij omdat ik meer langs het spoor sta dan in stations), maar het heeft er wel wat van weg. Ik heb ook een V200 van Märklin in spoor 1, maar die klinkt toch weer heel anders, maar dat kan ook komen door de grotere behuizing en luidspreker (klankkast effect).
De V200.1 (221'ers) zonder geluidsdemper klinken wel ongeveer als de TEE DE IV, zelfs nog ietsje rauwer. Maar die hebben dat gierende weer niet.
-
Chris, gelezen dat de Railtop breder is dan de Roco? Dat wordt een raar gezicht dan, mi, bij dat naast elkaar zetten....
-
Oordeel zelf maar over het geluid
http://www.youtube.com/watch?v=aCSwQcCTCxA
bart
-
vreemd!
Starten en wegrijden. De locs die ik ken moeten toch eerst lucht draaien voordat ze kunnen rijden. ???
-
Chris, gelezen dat de Railtop breder is dan de Roco? Dat wordt een raar gezicht dan, mi, bij dat naast elkaar zetten....
Valt op het eerste gezicht best mee, ook als ze naast elkaar staan (bij mij boven dus). De "Railtop/LSM" is 35 mm breed t.h.v. van de cabinedeuren van de motorwagen, het Roco exemplaar een kleine 33 mm. De 1:87 maat is 32.64 mm (breedte in 1:1 is 2839 mm). Wat meer opvalt is het verschil in breedte van de baanschuiver. Maar een feit is dat ie iets te breed is...
-
Hoi,
Ik vind de neus van de railtop zo "bol", zal dan ook wel door die 2 mm komen.
Bart
-
Ik lees hier en daar op buitenlandse fora dat de Roco TEE moeite heeft met krappe bogen. Is er iemand die hier meer over weet en die kan zeggen of het treinstel moeite zal hebben met R1 (357 mm) en R2 (415 mm) van Fleischmann (Modellgleis).
Groet Petertrein81,
-
Peter, niet vervelend bedoeld hoor, maar waarom vraag je het in 2 draadjes?
In het andere draadje heb ik antwoord gegeven.
Willem
-
Foutje van mijn kant :-[, ik vond hem namelijk niet helemaal op zijn plaats in het andere draadje. Zal in het vervolg beter opletten 8).
Groet Petertrein81,
-
Haha, maakt niet uit hoor!
Ga je het treinstel aanschaffen, of toch maar niet :P
-
Ga je het treinstel aanschaffen, of toch maar niet :P
Daar heb ik een heel simpel antwoord op; dat is voor jullie een vraag en voor mij een weet. ;D ;D 8)
Groet Petertrein81,
-
Ok, ik zie je bij Show hier je nieuwe aanwinsten 8)
-
Vraagje aan de andere Roco TEE bezitters.
Bij mijn Roco TEE gebeurt er iets raars, als ik de bocht uit kom in duwende bedrijf raken het coupe rijtuig en de motorwagen elkaar ligt aan, met een duidelijk hoorbare klik.
Bij trekkend bedrijf vertoond het couperijtuig een kleine kapseis actie bij het uitkomen van de bocht. De bocht is niet te krap, want hij rijdt namelijk nu nog op de bij de startset zittende GEO-line ovaal, omdat de grote baan nog analoog is.
Ik vermoed een klein braampje in de geleider van de koppeling van motorwagen of rijtuig, maar dat ga ik nog even uitzoeken door de bakken om te wisselen oftewel de restauratie aan de motorwagen koppelen.
Maar als er iemand weet wat het is en hoe ik het kan verhelpen dan hoor ik dat uiteraard graag.
Groet Petertrein81,
-
Vraagje aan de andere Roco TEE bezitters.
Bij mijn Roco TEE gebeurt er iets raars, als ik de bocht uit kom in duwende bedrijf raken het coupe rijtuig en de motorwagen elkaar ligt aan, met een
Heb ik ook een paar keer gemerkt, en op onverklaarbare wijze kan dat een volgende keer als je het railovaal opnieuw uitlegt verdwenen zijn, ook al staat het treinstel dezelfde kant op......
-
Ik ga toch even onder de kappen duiken denk ik, ik zal ook nog eens proberen of hij op de grote baan dezelfde problemen vertoont.
Ik heb namelijk toch het idee dat er een probleem is.
Groet Petertrein81,
-
Het zou kunnen komen, doordat de koppelingen dan iet helemaal goed zijn aangedrukt. Er blijft dan wat speling bestaan, waardoor de beide koppelbomen niet volkomen star met elkaar verbonden zijn.
-
Hoi,
ik heb bij de mijne wel gemerkt dat de stroomdraden naar de koppeling in de motorwagen wel eens klem zitten. In het ergste geval druk je dan de eerste wagen uit de rails.
bart
-
Inmiddels staat op de site van Trix (http://www.trix.nl/producten/ram-tee-in-trix-h0) hoe daar het draaistelprobleem zou zijn opgelost.
"In de nauwe modelbaanradiussen van 360 mm steken de hoeken van uitzwenkende draaistellen bij de RAm zonder meer buiten de rijtuigbakken, wat een extra technische uitdaging voor de constructeurs met zich meebrengt. Om lelijk uitstekende schermen, die ook nog eens door de RAm-deuren zouden lopen, te voormijden, werd de minimale radius beperkt tot 419 mm, terwijl de draaistellen in het onzichtbare gebied werden ingekort. Dit is tijdens het bedrijf niet waarneembaar. Voor opstelling in een vitrinekast worden complete draaistelschermen meegeleverd. "
Het is kennelijk een beetje onbeholpen vertaling uit het Duits (draaistelschermen is vermoedelijk draaistelzijkanten?) maar er wordt dezelfde oplossing als Roco koos, mee bedoeld.
Dus geen meezwenkende stukken zijwand Chris. ;)
Verder nog.
"Bij het voorbeeld zijn de rijtuigovergangen bekleed met rubberen doeken, wat uiteraard in S-bochten op de modelbaan niet mogelijk is. In de bedrijfstoestand zijn deze overgangen daarom van een kleine spleet tussen de rijtuigen voorzien. Voor gebruik in de vitrinekast worden afdekdelen meegeleverd, die het volledig gesloten beeld van de rijtuigovergangen als bij het voorbeeld mogelijk maken. Het is de Trix-constructeurs op deze manier gelukt om het voorbeeld volledig in schaal om te zetten en tegelijkertijd rekening te houden met de technische eisen die een modelbaan nu eenmaal stelt."
-
Dit zou je eigenlijk ook in het topic over de Gottardo van Märklin moeten zetten ;D
-
;D
Je kunt daar ook lezen dat Trix met een speciaal binnenverlichtingssetje met warmwitte leds komt. Kijk, dat vind ik als bezitter van het Roco treinstel ook interessant. :D Zo direct verkoopt Trix meer van die setjes dan van die treinstellen. 8)
-
Dus Trix gaat zich nu echt heel duidelijk afscheiden van Marklin.
Hele goede zaak !
-
Als je op de Duitse site van TRIX kijkt, dan zie een heleboel nieuwe modellen, waaronder de ET 420, de BR 120 en nog een aantal nieuwe zaken. En alles 1:87. Ben benieuwd naar hetgeen er over twee maanden te zien is in Nürberg...
-
Heeft iemand eigenlijk al de RAm van LS/Railtop inmiddels al in zijn bezit ?
-
Ik denk dat ze hier nog op de DE IV zitten te wachten...
-
Staat nog steeds in bestelling, en je hoort of ziet niets........
-
Ik wacht nog wel. Maar dat geeft niet. Heb al veel te veel uitgegeven. Aan Artitec bijvoorbeeld.
Heeft Wijktrein ook nog niets? Die wist toch iets te melden over de breedte van het ding?
-
Maken ze allemaal tee's omdat de tee 50 jaar bestaat leveren ze hem 1 jaar te laat dalijk.
-
Volgens LSM is de eerste batch (omdat het een project was, geïnitieerd door Railtop) ook door Railtop uitgeleverd aan de Duitse en Zwitserse handel. De volgende zending zou voor LSM zijn. De uitleverdatum die ik gehoord heb zou "ergens in december" zijn. Het blijft dus afwachten.
-
Goh, en nou weet ik eens een keer iets meer dan jullie... 8) En ik wil dat ding niet eens...
-
RAm Railtop/ LSM zijn als volgt uitgeleverd :
Voor Benelux via LSm 8 x wisselstroom versie en 21 exemplaren gelijkstroom..... verder geen vooruitzichten wegens alweer problemen met de Chineesche leverancier....... moeilijk te zeggen wat dit verder gaat brengen maar begin januari zou Railtop een standpunt innemen hieromtrent en dit volgens info op hun e-mailing.
In de Railhobby van deze maand zou wel een vergelijkende test staan tussen de Roco RAm en deze van LSM. Heb het nummer helaas niet. Wie kan hier wat meer over kwijt.... maw wat zijn de verschillen en resultaten ?
Groetjes
Peter
-
In de Railhobby van deze maand zou wel een vergelijkende test staan tussen de Roco RAm en deze van LSM. Heb het nummer helaas niet. Wie kan hier wat meer over kwijt.... maw wat zijn de verschillen en resultaten ?
Heb het inderdaad even snel doorgelezen, consclusie was dat ze elkaar niet veel ontliepen. Bij beide waren pluspunten en tekortkomingen.
Wat mij wel opviel was dat het verschil in breedte erg opviel. De LSM is geloof ik 2 mm breder, als je ze recht van voren naast elkaar ziet is dat echt geen gezicht.
Koen
-
Een ander opvallend verschil is de gebruikte rode kleur. Bij Roco is het ' roder' (er zit meer magenta in zou een drukker zeggen). LSM is uitgegaan van een meer wijnrode kleur. Grappig genoeg staan er in hetzelfde nummer van Railhobby op een pagina twee foto's van het treinstel in het grootbedrijf, waarbij de kleur flink verchilt. En wat denk je? Op de ene foto lijkt de kleur sterk op die van Roco en op de andere op die van LSM.
mvg,
Gert
-
Een ander opvallend verschil is de gebruikte rode kleur. Bij Roco is het ' roder' (er zit meer magenta in zou een drukker zeggen). LSM is uitgegaan van een meer wijnrode kleur.
Zit er bij LSM dan wijn in? ;)
-
Of Roco heeft water bij de wijn gedaan ;)
Koen
-
Toen de stellen uit dienst gingen waren ze meer rood/paars/beige dan rood/beige. In iedergeval was de kleur afgrijselijk geworden.
-
Door verwering, of hebben ze tussendoor een "foute" paintjob gehad?
-
Heb gisterenavond het artikel zelf gelezen en de foto's vergeleken.
Eerlijk gezegd....... vind ze elkaar heel weinig ontlopen. Over de kleurfinesse kan tot in de eeuwigheid gediscuteerd worden... maar qua afwerking en rijeigenschappen zijn ze blijkbaar sterk aan elkaar gewaagd. Alleen de baanschuiver bij LSM had inderdaad wat fijner gemogen. Die is gewoonweg lelijk in vergelijk met deze van Roco.
Dat de LSm 2 mm te breed is..... tja met beide naast elkaar valt het op de foto op. enkel op de baan.... geen kat die dit kan zien.
Welke ik prefereer ?............ ;D Denk dat ik ze maar gewoon allebij neem ...al zal dit op tegenkanting gaan stuiten van mijn vrouw vrees ik.
Dus zal ervan afhangen of LSM daadwerkelijk nog kortelings zijn modellen zal uitleveren want anders zal het de roco worden
Peter
-
Als ik zo links en recht lees op de diverse fora loopt LSM/Railtop tegen grote leveringsproblemen aan met hun leverancier in China. Als je dus niet nog enkele maanden wilt wachten zou ik gewoon de Roco kopen, ondanks het probleem met de rijsnelheid van het treinstel.
Ik heb de Roco en het is gewoon een hele mooie, goed geconstrueerde trein.
En om nog even op het tandwiel/wormwiel probleem terug te komen.
Ik heb op 15 december een mail gestuurd naar Roco en op 21 december (afgelopen vrijdag) kreeg ik een mail dat de tandwielset is opgestuurd.
Ondanks dat Roco het toch erg druk heeft in deze tijd van het jaar, een heel snelle reactie.
Groet Petertrein81,
-
Ben benieuwd naar de beweegreden het stel 2 mm te breed te maken.
-
Issie echt te breed, of de roco te smal?
-
Ik heb tijdens de open dag op de Zaanstraat van Nedtrain de TEE van Stichting TEE gezien en gefotografeerd. Als ik het model van de Roco DE-IV stuurstand vergelijk met de foto van de DE-IV stuurstand zijn de proporties van het Roco model toch wel redelijk gelukt.
Over de reden voor de grotere breedte komt er maar één ding in mij op. En dat is meer ruimte voor de draaistellen van de TEE-rijtuigen. Zodat de trein door krappere bochtstralen kan rijden.
Groet Petertrein81,
-
Ik vermoedt ook de 2 mm extra breedte inderdaad hiertoe dienen. Kan me anders niet voorstellen dat men het stel overal exact op maat maakt en dan hierop een fout zou maken.
-
Issie echt te breed, of de roco te smal?
Volgens RH is de LSM inderdaad 2mm te breed...
Koen
-
See the difference:
(http://www.nederlof.net/dump/tee.jpg) (http://www.nederlof.net/dump/tee.jpg)
Plaatje aanklikbaar
Naar mijn mening zo naast elkaar echt geen gezicht. Zowel de kleur als de breedte...
Maar op de baan zal dat minder opvallen.
Koen
-
Ik mis nog een vergelijkingsplaatje, deze namelijk:
(http://www.stichtingtee.nl/img/verslagen/50-07klein.jpg)
Foto is van de website van Stichting TEE Nederland (http://www.stichtingtee.nl/img/verslagen/50-07klein.jpg)
Beter vergelijkingsmateriaal is er niet, je moet alleen de nummerbakken even wegdenken.
Groet Petertrein81,
-
Achja...wegdenken hoeft niet meer. ;D
Na de vergelijking foto's gezien te hebben heb ik toch besloten voor Roco te kiezen tegenover LSM. Roco smoelt meer naar mijn idee.
(http://www.xs4all.nl/~roosenb0/50-07kleinB.jpg)
http://www.xs4all.nl/~roosenb0/50-07kleinB.jpg (http://www.xs4all.nl/~roosenb0/50-07kleinB.jpg)
Jeroen
-
LSM neem ik niet meer, ik hou het bij de Roco.
Dus geen vergelijkende test meer, dat heeft Railhobby reeds gedaan ;)
-
Beter vergelijkingsmateriaal is er niet, je moet alleen de nummerbakken even wegdenken.
Groet Petertrein81,
volgens mij kloppen de frontseinen ook niet, dacht dat ze als TEE groter waren als deze "Northlander" uitvoering, maar ik kan er naast zitten, vast wel iemand die dit met zekerheid kan vertellen ;)
-
(http://www.railfaneurope.net/pix/nl/diesel/dmu/TEE/img0540.jpg)
Bron: Railfaneurope.net
mvg,
Matthijs
-
Chris wat heeft jou doen besluiten geen LSM TEE Ram te nemen?
Jeroen
-
De breedte, de baanschuiver en de kleur.
-
volgens mij kloppen de frontseinen ook niet, dacht dat ze als TEE groter waren als deze "Northlander" uitvoering, maar ik kan er naast zitten, vast wel iemand die dit met zekerheid kan vertellen ;)
Klopt, maar het ging mij ook voornamelijk om het model van de neus en de verhoudingen in de 1:1 trein, niet zozeer om de verlichting.
Want die klopt inderdaad niet meer, de orginele verlichting van de TEE komt meer in de buurt van de lampen zoals die op de 766 van de Mat'54 Stichting zitten.
Groet Petertrein81,
-
LSM neem ik niet meer, ik hou het bij de Roco.
Dus geen vergelijkende test meer, dat heeft Railhobby reeds gedaan ;)
En de trix dan ?
-
En de trix dan ?
Komt die nog wel dan? ???
-
LSM neem ik niet meer, ik hou het bij de Roco.
Dus geen vergelijkende test meer, dat heeft Railhobby reeds gedaan ;)
Je kunt altijd nog de SBB 501 van Roco erbij kopen als tweede treinstel Chris, dan zit je alleen met het feit dat je in tijdperk maar tot 09-02-1971 kunt rijden.
Groet Petertrein81,
-
Hoewel bij mij de hoofdmoot van de treinen bestaat uit Fleischmann, heb ik enkele jaren geleden een HAMO TEE RAm aangeschaft, 4-delig. Ik ben er eigenlijk nog steeds heel content mee, hoewel deze trein in een aantal opzichten niet kan tippen aan de Roco.
Kan iemand mij vertellen in welk jaar dit Märklin model is uitgebracht ? Moet al heel wat jaren geleden zijn....... En dat verklaart een groot gedeelte in de verschillen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0323a.jpg)
De breedte is overigens 34,4 mm.
-
Komt die nog wel dan? ???
Volgens deze bron http://www.maerklin-info.de/trix/22131_TEE.pdf (http://www.maerklin-info.de/trix/22131_TEE.pdf) wel. Althans ik kan niet vinden dat het model geannuleerd zou zijn.
Dus als iemand meer info heeft dan graag.
Gr
Mark
-
Hoewel bij mij de hoofdmoot van de treinen bestaat uit Fleischmann, heb ik enkele jaren geleden een HAMO TEE RAm aangeschaft, 4-delig. Ik ben er eigenlijk nog steeds heel content mee, hoewel deze trein in een aantal opzichten niet kan tippen aan de Roco.
Kan iemand mij vertellen in welk jaar dit Märklin model is uitgebracht ? Moet al heel wat jaren geleden zijn....... En dat verklaart een groot gedeelte in de verschillen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/original_version_IMG_0323.jpg)
De breedte is overigens 34,4 mm.
1965
Verklaart inderdaad veel. Het was een mooi model voor die periode, maar ook met alle kenmerken die bij die tijd horen. Zo is het model flink ingekort (1:110, zoiets) en zijn daartoe wat raampjes weggelaten. Maar ik heb er ook eentje, compleet met de oranje Hamo dozen. Rijden doet die niet meer - gaat ook niet op Rocoline - daarvoor heb ik nu de Roco.
-
Die test komt er nog wel eens, hoor, ook met de Trix; Gewoon alle falen op een rijtje :)
-
Ook ik heb besloten mijn RAm van Railtop definitief te annuleren..... enigzins met pijn in het hart ...... geen vooruitzichten op levering en het vergelijk met de Roco Ram gaven de doorslag. Of ik de Roco versie neem hou ik nog even in beraadt.
Peter
-
Ik vind het wel erg sneu voor RailTop/LSM. Ze raken een helehoop klanten kwijt door problemen met hun leverancier.
Ik begrijp iedereen die nu zegt: bekijk het maar, we wachten al zo lang.
Zelf heb ik de Roco versie, en geen moment spijt van gehad. Heb heel even getwijfeld of de RailTop/LSM versie leuker zou zijn, maar koos toch voor Roco.
Mvgr,
Hans
-
Ik ga nog immer voor de LSM ;)
En ik ken er nog een paar die voor LSM gaan dus ... zijn toch weer een handje vol treinstellen ! ;D
-
tja als ik dit zo zie ben ik ook blij dat wij de roco versie hebben.
-
Ik ga nog immer voor de LSM ;)
Grote vraag is dan natuurlijk: waarom?
Koen
-
Ik hou van volslanke modellen ;)
-
lol......ik ook maar dan wel in de juiste proporties ;D
-
En daarom dus LSM ;D
-
Maar LSM is toch te breed?
Koen
-
Ahum.. >:( volslank ! ...
-
Waarom is de lengte bij jouw wel belangrijk en de breedte niet?
Alle maten moeten toch aan 1:87 voldoen?
Groet Gerrit
-
Denk dat de beweegredenen voor ieder verschillend zijn. Bij mij ging het niet zozeer over de 2 mm.....als stand alone treinstel zal dit verschil niet opvallen zelfs. Laten we daar eerlijk over zijn. Mechanisch zijn ze aan elkaar gewaagd..dus ook daar geen verschil positief of negatief. Nee wat voor mij de doorslag gaf is :
- relatie Railtop/Chinezen volgens hun laatste communiqué
- de afwerking : zijnde baanschuiver :( , de overgangsbalgen die toch veel minder mooi zijn dan de roco :'( , het graveerwerk van de zijdelingse verluchtingsroosters op het dak die bij Roco toch echt wel veel mooier overkomen :P en last but not least het spuitwerk ter hoogte van deze verluchtingsroosters. Bij Roco zit dit zeer strak afgelijnd.... bij LS.Railtop wat ik gezien heb te Genk op het getoonde model....en volgens recente fotos op Zwitserse sites van uitgeleverde modellen, toont dit bij LS toch minder strak en voor mij storend.
- Neem daarbij het prijsverschil tov van de sounddecoder.......
ls 299 = pakweg 130 euro voor loksound 3.5 = 430 euro versus 359..... is toch 70 euro netto en kan ik me bijna een extra BLS Re 465 voor aanschaffen
Peter
-
Och, op de een of andere manier stoor ik mij er niet aan dat deze 2 millimeter volslanker is, ik vinnut wel lekker . ;)
Je ziet het pas al deze naast een model staat van een ander merk en dat zal niet zo vaak voorkomen.
Op de dag dat ik me daar aan ga storen zal ik mij ook druk moeten maken om de bogen van R=700mm waar deze door moet rijden, het te lompe railprofiel van code 100 rails, mijn wissels die maar 30 cm lang zijn, het feit dat er geen geluid uit komt, er geen dieselrook aanwezig is, de durtjes niet automatisch open en dicht gaan enz enz
Snappoe :D
-
Op de dag dat ik me daar aan ga storen zal ik mij ook druk moeten maken om de bogen van R=700mm waar deze door moet rijden, het te lompe railprofiel van code 100 rails, mijn wissels die maar 30 cm lang zijn, het feit dat er geen geluid uit komt, er geen dieselrook aanwezig is, de durtjes niet automatisch open en dicht gaan enz enz
Snappoe :D
Ik hoef geen van tweeën. Waarom niet? Ze kwamen niet in Roodeschool en ik ben geen vitrineman. ;D Dus ik ben geen partij in dezen.
Maar Marijn maakt hier wel een punt. Enerzijds zie je berichten van mensen die zich storen aan 2 mm. of een klinknagel die op de verkeerde plek zit, anderzijds wordt er geklaagd over het feit dat het ding niet door bogen van 360 mm. wil. (Marijn was nog aardig met z'n 700 mm. ;) )Dat zijn niet noodzakelijkerwijs dezelfde mensen. Daar waar dat wel zo is, vraag ik me ook af hoe je die zaken met elkaar kunt combineren. Als fabrikant moet je er echter wel rekening mee houden. Men wil a) een zo exact mogelijk model en b) er mee rijden op een baan met onmogelijke bogen. En dan wil je als fabrikant er graag ook nog zoveel mogelijk verkopen, dus moet je concessies doen. Liever 2 mm. te breed en meer ruimte voor de draaistellen, of liever trapjes weglaten dan wel sjoemelen met de bakovergangen. Ik noem maar wat.
Hoe je het ook wendt of keert, helemaal goed is het dus nooit.
Groeten, Rob
-
Wat dat betreft ben ik wel benieuwd wie van de mierenn**** ,sorry klinknageltellers , hun baan ook op dat niveau hebben.
-
Hoe je het ook wendt of keert, helemaal goed is het dus nooit.
Hier heb je natuurlijk een punt rob ;). Maar juist daarom ook dat ieder voor zich moet uitmaken waarom hij wel of niet voor een bepaalde producent kiest. En ach...zolang we elkaars mening hierin blijven respecteren zonder elkaar af te breken vind ik het wel leuk om over bepaalde zaken te discuteren.
Oh ja..klinknangels tellen doe ik echt ook niet hoor ( in Belgie noemen ze trouwens poeprevetten ;D ) ..maar deze op de baanschuiver zijn toch wel echte joekels .......past natuurlijk wel bij " Volslank " ;D of ga ik nu off-topic ?
-
@Rene : Die laten verbazingwekkend genoeg nooit hun baan zien/delen met anderen...
-
Hier heb je natuurlijk een punt rob ;). Maar juist daarom ook dat ieder voor zich moet uitmaken waarom hij wel of niet voor een bepaalde producent kiest.
Hetgeen precies ik wat ik bedoel!
in Belgie noemen ze trouwens poeprevetten ;D
Och, hier in het hoge Noorden zeggen we dan: Deurpiss'n en nait druppel'n
Maar nu dwalen we teveel af in regionale taalverschillen om hetzelfde uit te drukken....... ;D
Rob
-
hear, hear! ;D
-
Die klinknageltellers hebben geen baan. Die hebben geen tijd om een baan te bouwen. Ze moeten tellen en meten.
-
Vandaag de Roco 63122 (NS DE IV) gekocht. Eerst eens gekeken in Assen in de nieuwe treinenwinkel maar de verkoper had het drukker met de telefoon dan met zijn klanten. Ik wilde eigenlijk de Trix en Roco (had al de hele tijd de voorkeur) wel eens naast elkaar zien. Maar de Trix stond er niet. Dus op weg naar huis via Groningen gereden en daar bij de Stoomfluit de Roco gekocht.
't is werkelijk een prachtig model met dito verpakking (niet onbelangrijk).
-
Grote vraag is dan natuurlijk: waarom?
Koen
Toch is deze vraag nog niet beantwoord. Ben wel nieuwsgierig waarom je zo graag de LSM wil Marijn?
-
Ja hoor, dat had Marijnt al verteld:
Ik hou van volslanke modellen
2mm extra op de heupen.
Ik zelf vind hem ongeveer 22 mm te breed en die Roco 20 mm, maar ja ik rijdt dan ook spoor N.
-
Ja, maar zelf in het geval van Marijn geloof ik niet dat dit nou de reden is waarom hij nog een eeuwigheid op LSM wil wachten. ;)
ps Je hoeft de modellen helemaal niet naast elkaar te zetten om het effect van die 2 mm te zien. Een foto van de kop van het echte treinstel is genoeg. De kopvorm klopt niet meer.
-
Inderdaad: het is een breedbekkikker!
Hebben we sinds een goed jaar eindelijk Hondekoppen die niet meer te breed zijn, en dan komt er ineens een te brede RAm uit...
Gelukkig hebben we nu meteen keuze. En die zal in veel gevallen in het voordeel van Roco uitvallen.
Persoonlijk vind ik dat heel jammer voor LS Models. Ik had ze mijn klandizie graag gegund. Maar ja, eerst kwam het model maar niet en nu het er is (overigens nog niet in winkels gesignaleerd), is het te breed.
mvg,
Gert
-
De LSM heb ik afgezegd. Om diverse redenen maar ook omdat er teveel verschijnt aan interessante modellen. Wellicht is het wachten op Trix de moeite waard .........
-
Ondanks dat ik dit treinstel ( voorlopig ) niet zal kopen ( ik rij schaal 0 smalspoor..) is het altijd mijn favoriete treinstel geweest.
Mij valt toch iets op aan beide modellen, de kleur....ik heb deze treinstellen als Edelweiss TEE jarenlang dagelijks voorbij zien ( en horen ;D ) komen, ik woonde vlak langs de spoorbaan tussen R'dam Blaak en R'dam Zuid, ik heb er op R'dam CS ook regelmatig naast gestaan als er een langs het perron stond.., maar het rood is toch net niet hoe ze er in werkelijkheid uitzagen....het model van Roco is m.i. duidelijk te fel...het LS model komt beter in de buurt, maar is net weer een tint te donker...het is natuurlijk heel moeilijk om in schaal 1:87 exact de kleur na te bootsen, maar die van Roco wijkt wel erg af van de werkelijke kleur...
Mmmm, ik bedenk me net dat een kleur op een foto ook niet representatief is.. :-X
Ach..laat ook maar.. :P
-
De LSM heb ik afgezegd. Om diverse redenen maar ook omdat er teveel verschijnt aan interessante modellen. Wellicht is het wachten op Trix de moeite waard omdat die waarschijnlijk afgeleid wordt van de Lemaco/Philotrain....
Hoe kom je daar nou bij? Omdat ze dat model neergezet hebben als "handmonster"?
-
aangepast..
-
De "Northlander" van Roco is ook uit. Prachtig model, helemaal aangepast zoals ie in Canada heeft gereden (dus niet zo maar een 1:1 kleurvariant van het bestaande model):
o.a.:
- andere frontseinen
- nr. 1983
- bel op de stuurstanden
- 1 hoorn op de motorwagen
- lange handgrepen naast de cabinedeuren.
Ik hoop binnenkort (maar dat zal gezien de drukte toch wel in 2008 worden) een paar plaatjes te plaatsen).
-
Vandaag de Railtop bij Wentink aanschouwd. Inderdaad jammer. Een brede smoel, wel echt goed zichtbare overgangsnaad op de kop en tussen die naad en de koppeling nog wat meer ongerechtigheden (wellicht door de lichtval). De rest van de motorwagen vond ik erg grof en allemaal wat groot uitgevallen. Luxaflex is grappig.
-
Kan iemand mij vertellen of de TEE/Ram van Trix nu al uit is / verkrijgbaar is ?
Bijgaande brochuren staat op de site van Trix. Is de afbeelding nu de Trix of nog steeds het model van Lemaco ? (Als ik kijk naar de Rae dan is het wel de Matrix)
http://www.trix.nl/nieuws/trix-hoofdcatalogus-2007-08/image/image_view_fullscreen (http://www.trix.nl/nieuws/trix-hoofdcatalogus-2007-08/image/image_view_fullscreen)
Gr
Mark
-
mark,
Foto lijkt meer op een computer bewerking dan op een echt model, (zie vooral de ramen van de treinstellen)
Groet
Berry
-
Op de site van Brekelmans staat dat de Nederlandse LSM variant leverbaar is!
-
Mooie prijs.
-
Wat me wel opvalt is dat de Nederlandse versie duurder is dan de Zwitserse. Beetje vreemd. Als je de prijs voor een geluidsdecoder (die er bij Roco immers standaard in zit) in acht neemt is de prijs van de Railtop/LS Models overigens helemaal niet zo gunstig.
mvg,
Gert
-
Raar dat plots de LSM uitvoering leverbaar is.........
volgens diverse forums ( Zwitserland/ Duitsland) zouden in December maar totaal 40 Expl waarvan 10 WS uitgeleverd zijn voor de BNL ???
Toekomst / verdere uitlevering en datums zouden zeer onzeker zijn wegens een dispuut tussen de producent en opdrachtgevers. Meer hierover vind men oa op het HaG forum
Peter
-
Nou, hij staat bij Brekelmans op de site en dat zegt eigenlijk niet alles.
-
Maar het geruchtencirquit meldt overigens wel dat LSM een hele lading TEE's heeft binnengekregen. Meer weet ik ook niet, dus daarom had ik het ook nog niet gemeld. Misschien dat iemand anders meer weet?
Gert, over het prijsverschil: als je de artikelnummers van Brekelmans met andere sites vergelijkt, zie je dat het duurdere model de wisselstroom digitaal variant is (bij Brekelmans 325 euro) en de goedkopere variant gelijkstroomversie is (299 euro).
Jeroen
-
Ja, de DE IV is uitgeleverd. Huenerbein in Aachen heft enkel exemplaren van de NS versie...
Groet
Bernd
-
Hoi Bernd,
weet je heel toevallig ook of de wisselstroomversie ook al uitgeleverd is?
Jeroen
-
Ik geloof ik heb gisternavond ook de AC versie gezijn, voor een duudere Prijs.
DC ebay (http://cgi.ebay.de/LS-Models-14001-NS-Ram-DE1001-TEE-Triebzug-1-87-TOP-NEU_W0QQitemZ270203682836QQihZ017QQcategoryZ130306QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem)
Groet
Bernd
-
Nou, hij staat bij Brekelmans op de site en dat zegt eigenlijk niet alles.
Treinstel is gearriveerd evenals de 44015/16 rijtuigen van LSM.
-
Nou dan is het te hopen dat ik mijn exemplaat spoedig mag afhalen! :D
Jeroen
-
Ik heb ze zojuist bij Brekelmans in de winkel gezien, zowel de DC als de AC uitvoering.
grtz Jeroen
-
Nou dan is het te hopen dat ik mijn exemplaat spoedig mag afhalen! :D
Dat wordt dan met de Expresse naar MTE!
-
Hoi Jeroen,
Was ie mooi? Trouwens weet iemand of Roco nog met een TEE met NS-nummer uitkomt? Volgens mijn leverancier wel, maar of die echt komt?
Gr Tom :o
-
Euh....die is er toch al, die heb ik gewoon op mijn plank staan.
DE 1002
-
Dat wordt dan met de Expresse naar MTE!
Ik denk dat ik alvast maar mijn vreugdedansje ga maken, hahahaha ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Maar ik vind het wel heel tof dat het ding nu toch uitgekomen is!
Als MTE me mailt dat ik hem op kan halen, ben ik direct op pad! :D
Jeroen
-
Dat zal ongetwijfeld. Er ís overigens een NS variant leverbaar van Roco onder cat.nr. 63122. Mogelijk her en der nog bij de tailhandel te koop.
Grn, WT
-
Euh....die is er toch al, die heb ik gewoon op mijn plank staan.
Euh, moi aussi.......
-
@ Tom
Zo op het eerste gezicht week het model niet af van het model zoals besproken in Rail Hobby.
-
Euh....die is er toch al, die heb ik gewoon op mijn plank staan.
DE 1002
Ik denk dat ie een nummervariant bedoelt.
Ik denk dat ik alvast maar mijn vreugdedansje ga maken, hahahaha ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Mag ik deze dans van U?
-
Frank, dan moet ie het woordje nog in zijn zin omdraaien.
Ik laat de LSM ook komen (ja toch maar)
En de trix.....
-
Mag ik deze dans van U?
Man, bespaar me die ellende! Ik wil nog langer mee dan vandaag hoor ;D :P
Jeroen
-
Die NS nummer variant als DE 1001 of DE 1003 zal er ongetwijfeld gaan komen. Mogelijk dan Etoile du Nord......? Wanneer? Nou, reken niet op dit jaar. Zal dan waarschijnlijk wel 2009 worden. Maar wat in het vat zit verzuurt niet moet u maar denken, toch?
-
Frank, dan moet ie het woordje nog in zijn zin omdraaien.
Ben ik met je eens Chris maar de 1002 mag zo bekend worden verondersteld dat ik meende dat ie dat echt niet kan bedoelen.
Man, bespaar me die ellende! Ik wil nog langer mee dan vandaag hoor ;D :P
Stichting Konsument & Modeltrein test voor u de sterkte van een rijtuig. De vraag is hoeveel slagen we kunnen maken voor het rijtuig KRAK zegt..... Weddenschappen zijn al afgesloten.....
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/CIMG0951.jpg)
-
Hahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wat ben jij toch ook een vreselijk mannetje he Frank!!!!!!
De lezers van het draadje over internationale rijtuigen in de jaren '70 zullen het desbetreffende rijtuig wellicht herkennen. Het is het MU rijtuig die in mijn D1312 meeloopt. Het rijtuig is even bij Frank op bezoek, omdat Frank graag wilde zien hoe de resultaten zijn na een glasvezelavontuurtje (DB logo's werden NS logo's) en hij aangeboden had om het rijtuig in de vernis te zetten.....
NIET IN DE BANKSCHROEF DUS, FRANK!!!!!!!! ;D ;D ;D ;D
-
Allemaal nix van waar!
Die NS nummer variant als DE 1001 of DE 1003 zal er ongetwijfeld gaan komen.
Ik hoop dan op een tijdperk 4-variant. Andere koersrollen kunnen we zelf wel maken.
-
Ik heb voor tien euro op 3 slagen gewed Jeroen. Maar als jij er twintig euro voor over hebt wil ik mijn weddenschap met Frank best cancellen hoor! ;D
@ Chris: De reizigers in Groterdam zullen we blij zijn met die 17 cm extra. kunnen ze toch wat ruimer zitten dan in het Roco-stel. ;)
Ik word steeds nieuwsgieriger naar het Trix-stel. Benieuwd of ze in Neurenberg wat kunnen laten zien of nog steeds mooi weer spelen met de inventaris van Lemaco.
mvg,
Gert
-
euh, 17 cm extra ? Oja, de breedte... :P
-
Goed, vandaag real live gezien te Rijswijk bij MTE.
Dinsdag pikt ik em daar op. Ze is fraai ;) Maar niet foutloos....
-
Ik heb vrijdag mn lsm-tee opgehaald. Ik vind een hoop dingen in het echt veel minder opvallend dan op de railhobby foto's. Er zullen allicht min-punten zijn, maar dat zal de roco ook hebben. Ik ben in ieder geval blij met mn lsm. Maandag decoder erin en testrijden want vandaag en morgen zat/zit ik in rijswijk.
Sander
-
Zijn er al vergelijkingen, ben zeer geintereseerd.
Vr.gr Ton
-
Volgens mij staat er een vergelijking in Railhobby.
Maarten
-
Maar ervaringen van mensen hier zijn ook handig natuurlijk. Ik ben
benieuwd naar de ervaringen met de LSM. Ik "moet" dat ding nog
steeds eens aanschaffen, maar welke het gaat worden .... ?
-
Voor diegene die het roco stel nog willen kopen, in Utrecht staan er nog een paar in de winkel, meen ik..
Ik heb ook zojuist een mailtje van roco gekregen en de tweede serie van de tee komt volgens hun al in het eerste kwartaal van dit jaar :o
Gr Tom
-
Nu enkele plaatjes van de LS Models DE IV, ...
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0061_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0061_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0062_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0062_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0064.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0064.jpg)
vanavond meer, nu nog wat werken...
Groet
Bernd
-
Ik heb de LSM ook gezien bij de firma W in Arnhem en toch vind ik dat hij een iets te brede smoel heeft.
Ik heb tijdens de open dag van Nedtrain in Amsterdam een foto gemaakt van de TEE-kop in de ONR kleuren en als ik dan de kop van de Roco TEE-stuurstand naast de computermonitor zet dan komt hij toch heel aardig in de buurt. Afgezien van de kleuren en de lichtbakken dan natuurlijk.
Maar ja, das mijn mening.
Groet Petertrein81,
-
Mij vallen de roosters op de motorwagen het eerst op. Op het Rocomodel wordt de illusie van echte open roosters gewekt, bij het LSMmodel in het geheel niet.
-
Volgens mij staat er een vergelijking in Railhobby.
Maarten
Ja, maar die is nogal oppervlakkig. Heel wat kenmerken van beide modellen worden glad gemist.
-
Ik heb em .
Nu 40 foto's schieten, staat ie er vannacht, morgenochtend op....
-
ik mis trouwens de imitatie lamellen voor de ramen die op het proto railtop model wel aanwezig waren ???
http://www.railtop.ch/html/sbb_ns-ram.html
grtz Jeroen
-
Nee echt...... zitten die er niet op :o Da's inderdaad wel straf..... was juist een van de punten waar ze zo mee uitgepakt hebben qua detaillering ...Wel jammer natuurlijk ::)
De Duitse Miba komt in Februari ook met een vergelijkende test tussen te Roco en Railtop..... benieuwd hoe deze zich verhoudt tov deze in de Railhobby
Peter
-
Ik ga mijn bestelde LSM morgen ophalen! :D
Eindelijk eeen vervanger voor de marklin TEE.....
Jeroen
-
Hoi
Ik zie iets aan de neus van de railtop, maar kan niet precies zeggen wat.
Het is net of de bolling te hoog zit en te rond is. Ook is het net of het dak te laag is.....of zoiets :-| :-|
Bevalt me in elk geval niet, lijkt op de märklin.
Bart
-
ik mis trouwens de imitatie lamellen voor de ramen die op het proto railtop model wel aanwezig waren ???
grtz Jeroen
Ik heb beide modellen van Roco en LSM bij de Wapstad in Rijswijk zien staan en dit was juist 1 van verschillen die mij opvielen, dus de imitatie lamellen zitten er wel degelijk op.
Groet, Edwin
-
Nee hoor....heb em hier keihard voor mijn neus....
Alles is helder.
-
Huh?? Meer RAm's dan van Roco en LSM zijn er op dit moment toch niet?? Ga nu dan wel twijfelen aan m'n geheugen ???
-
Geen idee :) Maar mijn LSModels 1003 is overal helder.
-
Staat erop. ;)
-
Geweldig stukje Chris! Mooie duidelijke foto's :D
Alleen dacht ik dat je geen interesse meer naar de LSM Ram had na een aantal kleine afwijkingen wat ter sprake kwam op verschillende forum's?
Hoe kan dat? Toch overstag gegaan? Persoonlijk ben ik wel te spreken over de puntgave draaistellen. Maar vooralsnog wil ik het bij de Roco Ram houden.
Jeroen
-
Mooi treinstel !
Mooie foto's Chris.
Werken die jalouzien van LSM misschien digitaal? ;D met lcd display's kan men tegenwoordig best veel :(
-
@Throwa : Ik wil ze toch gewoon alle 3 ;D
@Robkop : Was het maar war, maar ze ontbreken echt :'(
-
Beetje jammer, net als de tralies van de recente Artitec Plan E/L postwagens... Maak er geen halszaak van, maar zet ze dan ook niet op het prototype om ons lekker te maken. Liever een positieve verassing dan een negatieve.
-
Bestaat dat dan ? Positief verassen ? ;D
-
+r
-
Leuk verslag chris. Mijn 1001 heeft wel koersborden voor de etoile du nord geloof ik, overigens, wel apart dat dit per treinstel(nummer) verschilt.
Sander
-
Bestaat dat dan ? Positief verassen ? ;D
Ja, als je van wisselstroomassen naar gelijkstroomassen gaat, of omgekeerd. Kom, Chris, dat zou jij als modelspoorder toch ondertussen moeten weten. ;)
- Peter
-
Chris,
Zie ik nu goed op pagina 5 (3e foto van onder) van het verslag dat de cardanassen van de motor naar de draaistellen van kunststof zijn?
Dat valt me een beetje tegen van LSM en dat is niet het enigste eigenlijk, er zijn meer dingen die mij negatief opvallen. Ik durf hier tot de introductie van de Trix DE-IV misschien zelfs te zeggen dat ik de beste keus heb gedaan met de Roco.
Groet Petertrein81,
-
Zie ik nu goed op pagina 5 (3e foto van onder) van het verslag dat de cardanassen van de motor naar de draaistellen van kunststof zijn?
Dat valt me een beetje tegen van LSM
Wat is dat nou weer voor stelling? Al mijn (40+) amerikaanse diesels hebben kunststof cardanassen en ik heb er pas ééntje gesloopt door eigen stommiteit. Alle locs hebben een trektest op het maximale ondergaan en dat gaat goed. Mi. voldoen kunststof cardanassen dan ook prima.
Of zie ik iets over het hoofd? Heeft LSM een geschiedenis van slechte cardanassen? Geef eens wat info, want voor mijn gevoel roep je nu maar wat.
-
Ik weet niks over LSM/Railtop cardanassen, maar ik heb afgelopen weekend wel de tandwieltjes van mijn DE-IV omgewisseld en daarvoor moet je de aandrijflijn er geheel uithalen. Het viel mij op dat de cardanassen bij de Roco grotendeels van metaal zijn, wat met het oog op het gewicht van de motorwagen geen slechte keus is.
En dat vond ik verrassend want al mijn Roco loks hebben ook kunststof cardanassen, waar ik overigens ook nog nooit problemen mee heb gehad.
Groet Petertrein81,
-
Ik vind het een beetje onzinnig om te stellen dat metalen cardanasjes beter zijn dan kunststoffen asjes, sommige soorten kunststof kunnen zelfs meer hebben dan metaal ( zekere wat betreft buigzaamheid ) en ook metaal kan scheuren of breken...we praten hier over modellen die hoogstens en paar kilo wegen, niet over het grootbedrijf.....
-
Maar ik had eigenlijk verwacht dat LSM/Railtop wel naar dit soort details bij de concurrentie heeft gekeken. En Roco is dan toch wel de voornaamste concurrent.
Groet Petertrein81,
-
Dit lijkt verdacht veel op de discussie of metalen kappen beter zijn dan plastic kappen.
- Peter
-
Nee hoor, cardanasjes hoeven niet zo gedetailleerd te zijn als kappen ;D , het gaat hier puur om het feit dat er gesteld wordt dat kunststoffen onderdelen kwalitatief ( wat betreft sterkte/mechaniek ) slechter zijn dan metalen onderdelen. De kapdiscussie is i.m.o. een kwestie van smaak, cardanassen zijn daarentegen onderdeel van de aandrijving..ik leg het nu een beetje krom uit...taalkundig ben ik niet zo'n licht, maar je begrijpt denk ik wat ik bedoel..
-
Maar ik had eigenlijk verwacht dat LSM/Railtop wel naar dit soort details bij de concurrentie heeft gekeken. En Roco is dan toch wel de voornaamste concurrent.
Groet Petertrein81,
De ontwikkeling is ongeveer gelijk gestart, en beiden vinden uiteraard dat hun product het beste is. Bovendien als ze beiden tegelijk geconcipeerd zijn, heeft het weinig zin steeds naar elkaar te gaan kijken, dat bevordert niet echt de voortgang van de ontwikkeling. Nu blijkt dat Roco iig de wedloop kwa snelheid gewonnen heeft.
Het gewicht van de cardanassen, of ze nou van metaal of van kunststof zijn, zal heel weinig op de weegschaal uitmaken tov. de klomp gietmetaal die voor het tractiegewicht moet zorgen.
-
Bij de LSM zit onder de bak van het stuurstand rijtuig bij de kop nog een (3e) opstap trede. Is dit niet een toevoeging voor de Northlander geweest ivm de lagere perrons in Canada? Op foto's van TEE in europa zijn deze nergens te bekennen. Iemand enig idee? ::)
grtz Jeroen
-
Naarmate cardanassen langer worden, wordt de stijfheid van belang. In die zin heb ik bij langere assen wel een voorkeur voor metaal.
-
Bij de LSM zit onder de bak van het stuurstand rijtuig bij de kop nog een (3e) opstap trede. Is dit niet een toevoeging voor de Northlander geweest ivm de lagere perrons in Canada? Op foto's van TEE in europa zijn deze nergens te bekennen. Iemand enig idee? ::)
grtz Jeroen
Ik neem aan dat je het trapje bedoeld dat je hier op deze foto net boven de rug van deze meneer ziet.
(http://www.stichtingtee.nl/img/verslagen/13-10iklein.jpg)
(Bron: www.stichtingtee.nl (http://www.stichtingtee.nl/))
Die heeft de Roco DE-IV in ieder geval niet, maar de TEE van LSM heeft ze inderdaad wel, je kunt het vergelijken op de Groterdam site van Chris.
Ik denk dat ze er inderdaad pas bij de verkoop naar Canada zijn aangezet.
Groet Petertrein81,
-
Zo, dat is dan een plus voor Roco, maar heeft de Northlander van Roco dat trapje dan weer wel??? Dat zou pas consequent zijn.
-
Gaat inderdaad om dit trapje.
De Roco Northlander mist deze ook, dus............... ???
Jeroen
-
Dus Roco lijkt gekeken te hebben naar een TEE en daar later een Northlander van gemaakt en LSM andersom (Chris schrijft ook dat de baanruimer die van de Northlander lijkt te zijn...).
Misschien heeft LSM teveel naar het inmiddels naar NL gehaalde Northlander stel gekeken?
Koen
-
Denk ik dus ook.
-
Misschien wil degene met een LSM TEE dit kleinood wel doneren aan degene met een Roco Northlander.............. ;D
grtz Jeroen
-
Ik laat em lekker zitten waar ie zit. ;D
-
Werken die jalouzien van LSM misschien digitaal?
Nu word ik toch benieuwd. Ik heb net een SBB RAm van RailTop staan bekijken (in de vitrine bij De Wapstad) en die had wel degelijk jaloezieën achter een aantal ramen zitten. Hebben de Chinezen ze bij de DE 1003 soms gewoon vergeten?
Meteen nog een verschil met de Roco kunnen constateren: het rooster in de deur van de bagageruimte is bij LSM totaal anders. Ook weer een Canadese modificatie?
Arjen.
-
Misschien wil degene met een LSM TEE dit kleinood wel doneren aan degene met een Roco Northlander.............. ;D
grtz Jeroen
... en dan omkleuren in de geel/blauwe Northlander kleuren ...
-
Ik heb net een SBB RAm van RailTop staan bekijken (in de vitrine bij De Wapstad) en die had wel degelijk jaloezieën achter een aantal ramen zitten.
Gelukkig ;) ik zat al hevig te twijfelen aan mijn geheugen...Ik heb dus de SBB-versie zien staan en Chris heeft de NS-versie
Opgeluchte groet, Edwin
-
Raarrrr, ik had dat wel leuk gevonden......
-
Nu word ik toch benieuwd. Ik heb net een SBB RAm van RailTop staan bekijken (in de vitrine bij De Wapstad) en die had wel degelijk jaloezieën achter een aantal ramen zitten.
Kan het zijn dat Railtop als merk de jalozieën voor zich zelf heeft gehouden en dat de modellen voor LSM er niet mee zijn uitgerust. Met andere woorden,
LSM model >> geen jaloezieën.
Railtop model >> wel jaloezieën.
Groet Petertrein81,
-
wel raar dat men 2 afwerkingsgraden hanteert voor een gezamelijk ontwikkeling en commercialisering :o
Makes no sense to me......
Peter
-
Ik heb mijn LSM TEE (NS 1001) gisteren opgehaald en ook hier geen jaloezieën.
Ik heb wel gehoord dat het model geheel door Railtop is ontwikkeld en dat Railtop ze ook heeft laten produceren. Er is voor de NS stellen alleen een LSM verpakking omheen gekomen.
Viond het stel wel een fraai exemplaar en het is een hele verbetering t.o.v. de marklin die ik eerst in huis had......
Jeroen
-
Afgelopen zondag ben ik na het bezoek aan de beurs in Rijswijk ook nog even bij de Wapstad geweest. Daar ston het model in een vitrine en driedingen vielen mij op:
1. De naad, ook zichtbaar zonder flitslicht.
2. Donkere kleur rood
3. Jaloezieën
En die jaloezieën waren erg fraai weergegeven. Toch vreemd dat niet al die modellen dit hebben. Zou er sprake zijn van een voorserie die zonder jaloezieën is uitgeleverd.
In Modelspoormagazine van februari staat een test. Ook hier jaloezieën. Het was wel het Edelweiss-model, misschien maakt dat nog verschil.
mvg,
Gert
-
Hier wat Roco/LSModels foto's
De donkere is de LSModels
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/t1.jpg)
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/t2.jpg)
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/t3.jpg)
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/t4.jpg)
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/t5.jpg)
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/t6.jpg)
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/t7.jpg)
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/t8.jpg)
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/t9.jpg)
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/t10.jpg)
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/t11.jpg)
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/t12.jpg)
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/t13.jpg)
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/t14.jpg)
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/t15.jpg)
-
Ben toch blij dat ik de roco heb.
De LS ziet eruit alsof hij tegen een muur gereden is.
Bart
-
dat gevoel had ik ook. Kan het zijn dat het op de foto' anders over komt dan in werkelijkheid.
Zo zou het treinstel van LS ook 2 mm breder zijn, maar dat lijkt ook veel meer te zijn.
grt,
Marcel
-
Foto 13 en 14, ik zie een wit raam en een doorzichtig raam. Een van de twee zit ernaast?
-
mooie objectieve vergelijking......... Denk dat ik de goede beslissing heb genomen mijn Railtop af te bestellen en de Roco ervoor in de plaats te bestellen.
het breedteverschil - volgens de duitse Miba die gisteren bij mij in de bus stak - is inderdaad MEER dan 2 mm. Dacht ongeveer 2.43 mm zelfs.... maar die .43 mm zal wel onder de hoofding Mieren....K...n vallen.
Vind niet zozeer het verschil in breedte storen..wel inderdaad goed zichtbaar verschil in de kopvorm waar de kromming bij de Roco toch eleganter toont !
De adviesprijs van 361 Euro volgens Miba voor de Railtop valt me zwaar tegen! In Genk werd nog melding gemaakt van minder dan 300 !! ( dit werd trouwens mij door LS zelf verteld ) maar vermpedt dat de Miba de prijs van het WS model opgaf ipv het getoonde GS model...... met jalouzien trouwens !
Miba had ook wel de opmerking dat rijeigenschappen perfect waren doch dat de extra breedte eigenlijk onnodig en vermeden had kunnen worden.... en dit was dan ook -- buiten de minder sierlijke overgangsbalgen - het enige minpunt.
Peter
-
De LSM is gewoon zo rond de 300 te koop in NL hoor. Dus 360 is echt te veel. Ik heb zelf de lsm, ben er erg tevreden over. De te brede kap vind ik niet storend. De kleur vind ik misschien wel wat mooier dan de roco, maar heel veel verschil zit er bij de foto's van chris ook weer niet in.
Sander
-
Ik ben over beide tevreden.
Ze hebben allebei wel wat.
Bij de LSM zijn de details toch fijner, meer detail, wat verder uitgewerkt zeg maar.
De electronica is zeer netjes, en het treinstel rijd werkelijk fantastisch. Ze snort niet, ze doet alleen maar vvvvvvvvvvvvvvv ;D
De Roco is op schaal, de kleur is goed, de routeborden zijn de Edelweis.
De lijn is beter. Ze rijd ook prima, maar je hoort em wel rijden.
Het geluid van de ingebouwde sounddecoder maakt de prijs/prestatie verhouding natuurlijk op en top Roco.
-
@Stig : Ik heb net nummer 150 van de Railmagazine voor mijn neus, en daarin staat een verslag van 40 jaar TEE.
Daarin is een foto te vinden op pagina 40, waarin stel 1003-1002 en RAm502 in een line up te zien zijn.
De 1003 heeft een helder raam, de 1002 een wit raam.
Het klopt dus precies ;D
-
Dat is dan wel weer dik in orde.
-
Even een vraag over een heeel andere boeg.
Hoe rijdt jullie DE-IV/RAm TEE (merk maakt niet uit) meestal, motorwagen voor of stuurwagen voor?
Groet Petertrein81,
-
Meestal met de motorwagen voor, maar dat maakt allemaal niet zo veel uit.
-
Ik heb mijn (Roco) motorwagen meestal voorop lopen, dit omdat hij duwende in mijn krappe bogen de neiging heeft het rijtuig voor hem uit de rails te duwen.
-
Volgens de beschrijving bij het model van LSM, hoorde het stuurstandrijtuig naar Amsterdam voorop te rijden. Wellicht dat dit op foto's van stations ook wel terug te vinden is. Dus wil je je TEE helemaal perfect laten rijden, kijk dan even wat er op je koersbord staat. Van of naar Amsterdam ;D
Jeroen
-
Ik lees hier: Etoile du Nord naar Parijs maar ik zit in 1974, wat nu?
-
INOX
-
Ik heb mijn (Roco) motorwagen meestal voorop lopen, dit omdat hij duwende in mijn krappe bogen de neiging heeft het rijtuig voor hem uit de rails te duwen.
Die neiging heeft die van mij (ook Roco) dus ook, dat was eigenlijk de voornaamste reden voor de vraag.
@Jeroen Water; Ik heb de Roco en dat is de Edelweiss Amsterdam-Zurich, voor zover ik het terug kon vinden op internet houdt dat dus in motorwagen voorop.
@Mispoes; Dan hoop ik wel dat je niet de SBB 501 hebt van Roco.
Groet Petertrein81,
-
Ik heb de LSM NS 1001 met Etoile du Nord van Parijs naar Amsterdam. Nu is dat natuurlijk schandalig om daar mee te gaan rijden in 1974 (ik lijk Frank wel....), dus ik denk dat ik Roco's opvoersetje maar in mijn LSM ga plaatsen. Dan kan ik tijdens het rijden vast mijn koersrollen niet meer lezen ;D ;D ;D ;D ;D :P :P :P :P
By the way, ik ga er niet moeilijk over doen of mijn stuurstand of mijn motorwagen voorop loopt. Misschien laat ik hem wel kopmaken in mijn schaduwstation, dan heb ik zowel de stuurstand alsmede de motorbak voorop..... :D
Nou ja, eerst maar eens een treinbaan gaan bouwen.....
Jeroen
-
Hoi,
Mijn Roco TEE had ook de neiging om duwend de 1ste wagen eruit te duwen in een bepaalde bocht.
Bleek dat de flexbocht iets te krap was, vervangen door standaard R3 rails, nu geen problemen meer daar.
Verder pendelt hij vrolijk heen en weer, dus ene keer stuurstand vooraan, en andere keer motorwagen vooraan.
Hans
-
wel raar dat men 2 afwerkingsgraden hanteert voor een gezamelijk ontwikkeling en commercialisering :o
Makes no sense to me......
Peter
Toen ik vorige week mijn LSM De IV ophaalde bij Hünerbein in Aachen sprak ik daar iemand van LSM. Het Railtop model is voor Euro 329,- als adviesprijs in de markt gezet. Het model van LSM daarentegen in Nederland voor Euro 299,-.
Dat komt mede doordat LSM al prijsafspraken gemaakt had met de Nederlandse vakhandel voordat Railtop zijn adviesprijs verhoogde. LSM wilde zich aan de gemaakte afspraken houden en waarschijnlijk zit er nu een deel compensatie in die lamellen. Ik kan ermee leven. ;D
Mvg,
David (die erg tevreden is met de LSM zonder nieuwe tandwielen en/of ontsporende stuurwagen)
-
David (die erg tevreden is met de LSM zonder nieuwe tandwielen en/of ontsporende stuurwagen)
Er is niemand die zegt dat de stuurwagen ontspoort hier, hij neigt tot kantelen/ontsporen, maar ontsporen doet hij (bij mij tenminste) niet.
Groet Petertrein81,
-
Ook mijn Roco ontspoort niet met het stuurstandrijtuig voorop, om het neigen tot kantelen tegen te gaan en/of omhoog duwen van de rijtuigbakken in bochten heb ik de volgende simpele oplossing:
Zodra de rijtuigen zijn gekoppeld deze weer +/- 2 mm uit elkaar trekken ( dus niet los koppelen maar alleen iets uit elkaar trekken) hierdoor ontstaat er meer ruimte tijdens het rijden. Dit heeft geen invloed op de verbindingen tussen de bakken, Lees: ze ontkoppelen niet vanzelf.
Als de trein rijd zie je hier op het oog niets van, en zitten de harmonicastukken nog steeds tegen elkaar.
Groet
Berry die de Roco geweldig vindt.
-
Ik heb mijn DE IV nu met een ESU Loksound digital, binnenverlichting en stuurstandsverlichting installeerd. Ook de rosters zijn nu niet meer "nieuwe". Deze zijn met matte lack, vervuild
Nu zijn er minder - punten voor mijn LS Models DE IV ;)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0094.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0094.jpg)
-
Zoeven van Railtop onderstaand berciht gehad ivm met de RAm perikelen... een en ander verklaart dus ook de afwijkingen die sommige ondervonden...zoals wel of geen jalouzien op de rijtuigramen... Op de Zwitserse forums werd er inderdaad door diverse kopers ook geklaagd over de electronica......
Eigenlijk jammer.......
Hierbij de duitse tekst .....
Sehr geehrte RailTop Kunden
Zunächst möchten wir uns für Ihre Treue zu RailTop bedanken und alle Modellbahner, die diese Info zum ersten Mal erhalten, herzlichst begrüssen. Noch nie war die Nachfrage nach unseren Produkten so hoch - noch nie konnten wir so schlecht liefern !!
Warum?: Unser Produzent in China bekundete schon länger Probleme mit der Einhaltung der Liefertermine, wodurch unsere Modelle mit ständig wachsender Verspätung ausgeliefert werden konnten. Dies wurde von uns immer wieder geschluckt, weil der Hersteller immer wieder versicherte, es werde inskünftig besser werden. Im Jahr 2007 ist die Anzahl der gelieferten RailTop-Modelle um rund 50% zurückgegangen, obwohl eine markante Zunahme zugesichert war. Jedermann wird erkennen, dass dies nicht gut gehen konnte, die Firma RailTop ist dadurch in den letzten Monaten trotz vollen Auftragsbüchern praktisch "verhungert". Dies hat nun zu einer heftigen Auseinandersetzung geführt, die mit einem fiktiven Lieferstopp endete. Fiktiv deshalb, weil die Firma nachweisbar gar nicht in der Lage war, die schriftlich angekündigten Mengen für das Weihnachtsgeschäft zu liefern. Zum kleineren Teil geht es um technische Gründe, viel wichtiger ist aber die Tatsache, dass gar nicht genügend Arbeitnehmer eingestellt werden konnten, um die zugesagten Aufträge erfüllen zu können.
SBB/NS TEE RAm: Ursprünglich war vorgesehen, den TEE RAm gemeinsam mit unserem Partner in Belgien, der Firma L.S.Models zu entwickeln. L.S. Models ist jedoch im Juni 2007 aus dem Projekt ausgestiegen, so dass RailTop den RAm alleine realisieren musste. Geliefert wurde eine einzige Teilmenge, dann war der Ofen aus. Es ist nun eine grössere Menge TEE RAm-Modelle in Europa aufgetaucht, die nicht durch RailTop ausgeliefert wurden und ohne schriftliches Einverständnis der RailTop GmbH in den Handel gelangten. Wir halten dies für illegal, rechtliche Schritte werden derzeit geprüft. Dies wäre für die Endverbraucher eigentlich gar nicht so wichtig. Es ist aber offensichtlich so, dass die Modelle nicht den Qualitätsstandards der Firma RailTop entsprechen. Aufgrund erster Rückmeldungen fehlen Teile, oder die Verarbeitung ist ungenügend. Aus dem Schriftverkehr zwischen dem Entwickler der Elektronik in Deutschland und dem Elektronikproduzenten in China wissen wir, dass es grosse Qualitätsprobleme bei der Elektronik gab, weil die dort hergestellten Elektronikplatinen in nur geringer Menge den vorgeschriebenen Funktionstest bestanden haben. Da wir keine zusätzlichen Prozessoren für eine allfällige Nachproduktion geliefert haben, müssen die Platinen irgendwo geblieben sein. Wir gehen davon aus, dass diese Modelle mit mangelhaften Elektronikplatinen ausgeliefert wurden. Die Firma RailTop GmbH lehnt jede Garantieleistung für diese Modelle ab und macht dafür den Importeur verantwortlich, der die Modelle nach Europa eingeführt hat. In diesem Fall wenden Sie sich bitte an die Firma L.S.Models in Belgien.
Wie geht's nun weiter?: Wie in der letzten Info angekündigt, haben wir in den letzten Wochen die Situation analysiert. Wir werden an der Spielwarenmesse in Nürnberg teilnehmen, ohne jedoch mit Neuheitenankündigungen aufzutreten. Unser Ziel ist es, die nötigen Gespräche zu führen, um mit einem neuen Produzenten wieder zu starten. Wir wissen, dass dies äusserst schwierig werden wird, wir rechnen aber auch mit Ihrer Unterstützung ! Eine endgültige Aussage können wir erst nach Beendigung der Spielwarenmesse in Nürnberg machen. Wir haben auch keine Neuheitenblätter angefertigt, weil wir das publizierte Programm weiter verfolgen möchten. Einige Modellbahner haben uns mitgeteilt, dass es sicher auch in Europa Produktionsmöglichkeiten gäbe. Diese gibt es sehr wohl, sie werden von uns auch geprüft, es ist aber zu bedenken, dass der grosse Anteil an Handarbeit für die Montage der Modelle bei uns wahrscheinlich noch nicht konkurrenzfähig ist.
Wir hoffen, Ihnen nach der Spielwarenmesse in Nürnberg weitere Fortschritte melden zu dürfen.
Mit freundlichen Grüssen
R. Doll
--
RailTop GmbH
Eichaustr. 21
9463 Oberriet
Schweiz
Peter/Gent
-
Geen zuivere koffie dus...
-
Als ik dit lees ben ik toch blij dat ik een Roco heb gekocht, ondanks het feit dat ik zelf de tandwielen heb moeten omwisselen.
Groet Petertrein81,
-
[off-topic]
In de IT begint men langzaam terug te komen van het idee om de hele boel naar Azië uit te besteden, precies om dit soort redenen. Misschien dat de modelspoorfabrikanten hun licht eens zouden kunnen opsteken in Oost- en Zuid-Europa. Anders weet ik nog een landje in het uiterste zuiden met een groot aanbod van laag- en ongeschoolde arbeidskrachten...
[/off-topic]
- Peter
-
........ wat een ellende voor Railtop; dat wens je niemand toe. En als je dan (deels) middels een vooruitbetaling reeds aan de Chinezen betaald hebt ben je helemaal in de aap gelogeerd als Europees bedrijf! Zie je recht maar eens in China te halen. Let wel: dit is een corrupt land waar het voorkomen van "loosing your face" het belangrijkste is. Oppassen geblazen dus!
Oh ja, ik heb hier de Roco TEE naar grote tevredenheid rondzoevend op onze baan.
-
Dus LS Models is afgelopen zomer uit het TEE/RAm project gestapt.
Dat zal dan haast wel gelijktijdig met het verschijnen van het Roco-model zijn geweest.
Jammer dat het zo is gegaan. Vooral ook erg jammer voor RailTop. Hopelijk komen ze er weer bovenop. Produceren in Europa moet toch echt wel kunnen. Roco doet het immers ook. In Slowakije, meen ik.
mvg,
Gert
-
Wat mij beetje verbaasd is het feit dat LS de RAm wel zonder blikken of blozen in Oktober 2007 in Genk presenteerde en deze ook verklaarde te leveren omstreeks eind Nov/Dec als een LS model. En dit terwijl ze blijkbaar reeds enkele maanden daarvoor uit het project gestapt zijn ? :o ......ergens klopt het verhaal niet helemaal lijkt me of wordt niet de whole story verteld. Uiteraard is het voor Railtop een spijtige zaak .....en ook voor degene die toch een Illegale LS hebben gekocht.....al wordt dit nu misschien een collectors item ;D
Peter
-
Verhaal van één kant jongens.
-
ja...... zal de laatste zijn om dat tegen te spreken......daarmee ook het uitgegooide visje..... wie kent de 2de kant van het verhaal ? ;D
Peter
-
Misschien moet je om dat te horen te krijgen een hele speciale Range Rover inzetten... ;)
Maar even serieus: Er zal wel meer nieuws komen na de Neurenberg-beurs.
mvg,
Gert
-
Kan iemand een korte samenvatting geven van dat artikel? Kan wel een beetje Duits maar hier mis ik de clou.
Koen
-
Misschien dat de modelspoorfabrikanten hun licht eens zouden kunnen opsteken in Oost- en Zuid-Europa. Anders weet ik nog een landje in het uiterste zuiden met een groot aanbod van laag- en ongeschoolde arbeidskrachten...
Peter
Roco heeft voor zover ik weet geen fabriek in China, ik heb toevallig van mijn handelaar gehoord dat ze fabrieken hebben in Roemenië (onderdelen) en Slowakije (onderdelen en assemblage van modellen).
Groet Petertrein81,
-
Kan iemand een korte samenvatting geven van dat artikel? Kan wel een beetje Duits maar hier mis ik de clou.
Het komt er op neer dat LS Models afgelopen zomer uit het project is gestapt, maar nu toch het model op de markt heeft gebracht. Volgens RailTop zijn er incomplete exemplaren uitgebracht en zijn er ook exemplaren waarbij er technische problemen zijn met de electrnische print in het model. Aangezien RailTop die modellen niet op de markt heeft gebarcht verwijzen ze voor garantie expliciet naar LS Models.
Verder gaat RailTop wel naar Neurenberg, maar kondigen ze daar helemaal niets nieuws aan en hebben ze de samenwerking met Modern Gala als hun producent beëindigd. Ze gaan nu op zoek naar een nieuwe producent en hebben van verschillende klanten de tip gekregen dat in Europa te doen. Ze geven aan dat dat moeilijk zal worden.
Nou Koen, dat is het zo'n beetje...
mvg,
Gert
-
Ik lees dus dat de chinezen illegaal extra modellen hebben gemaakt welke minder gedetailleerd zijn en deze voorzien van afgekeurde prints en die nu door LSM verkocht worden terwijl ze helemaal niet meer aan het TEE project meededen.
En Rail Top krijgt nu veel klachten over deze treinstellen.
Ik denk dat LSM hier wel op gaat reageren lijkt mij.
Gr. Stephan.
-
Het verhaal is wel eenzijdig zoals hier al vernoemd wordt. Maar dat hier gedonderd door komt dat lijkt mij duidelijk.
Je wordt als bedrijf zowel in je hemd gezet. De consument zal wel weer opdraaien voor dit stukje gegochel.
Dion
-
Railtop kan natuurlijk altijd richting Vitrains gaan...
-
Ik lees dus dat de chinezen illegaal extra modellen hebben gemaakt welke minder gedetailleerd zijn en deze voorzien van afgekeurde prints en die nu door LSM verkocht worden terwijl ze helemaal niet meer aan het TEE project meededen.
Dat van die afgekeurde prints is niet meer dan een vermoeden, al is het wel een bijzonder voor de hand liggend vermoeden als ik de tekst goed begrijp ;D. Maar hoe illegaal die modellen precies zijn, is de vraag. LS Models heeft naar buiten toe altijd volgehouden dat ze met deze TEE zouden komen, RailTop heeft daar eerder niet op gereageerd, dus wat is er nou precies tussen LS en RailTop afgesproken? Wie bedondert nou wie? Het zal ongetwijfeld uitdraaien op een paar heel vervelende rechtszaken maar ik moet nog even afwachten wie wie waarom aanklaagt...
Arjen.
-
OK, bedankt voor de vertaling.
Inderdaad heel vervelend al is dit natuurlijk een verhaal van 1 kant.
Koen
-
Nou...die afgekeurde printjes.
Heb je mijn TEE al gezien tijdens de bespreking op mijn site ?
Voor de rest, toppie treinstel.
-
Straks krijg je de IND* aan de deur Chris, wegens het hebben van een illegaal treinstel. En wordt je TEE ingesloten in de gevangenis. ;D
Groet Petertrein81,
*=Immigratie en Naturalisatie Dienst.
-
Is er al ergens bekend welke problemen er op kunnen treden met de LSM TEE?
Jeroen
-
Jahoor.....problemen met de electronische platine die de geest kan geven....dus rijdt dan niet meer.... inbouw met loksound of decoder kan ook evt problemen geven. Bij bepaalde exemplaren zijn er scheve koppelingverbindingen geconstateerd. In Zwitserland ligt er blijkbaar al een winkel in de Clinch met RT hieromtrent
Let op....dit volgens de bevindingen op een Zwitsers Forum. Maar evengoed zijn er ook heel veel tevreden gebruikers. Vrees dat het dus zo een beetje russische roulette zal zijn. Probleem denk ik zal vooral zijn om bij evt problemen de service te krijgen ....
Peter
-
tja, een paar smeltplekjes op de componenten. boehoe. hij rijdt toch?
-
tuurlijk, maar dan wil ik het liefst wel zonder plekjes.
-
tja, een paar smeltplekjes op de componenten. boehoe. hij rijdt toch?
Wat maakt het allemaal uit Floris. De meeste hebben niet eens een modelbaan om hem eens op te testen... ;D
Is het niet beter om gewoon af te wachten wat LSM zelf hierover te zeggen heeft. En wat zou het dan nog, het lijkt me vooral een zakelijk probleem tussen LSM en Railtop. Wanneer ik de foto's van Chris zie hoe de binnenkant van de De IV vrij geordend is opgebouwd twijfel ik over die foute printplaten. En hoeveel klachten zijn er hier in Nederland al binnengekomen? Waarschijnlijk veel minder dan het aantal klachten over de 2400en van Roco. Daar zaten toch een aantal exemplaren tussen die helemaal niets deden. En Roco is toch een grote jongen.
Mvg,
D.
PS - duidelijk is wel dat "Onkel Wu" weer eens een onbetrouwbare handelspartner blijkt te zijn. Dat ligt niet aan Modern Gala, dat hoort bij de cultuur en daar moet je mee leren omgaan of mee stoppen. :-X
-
Voor wat betreft garantie bij storingen lijkt het mij doodeenvoudig: er zit een doos van LSModels omheen, dus als ie binnen de garantietermijn problemen geeft, mogen zij het oplossen lijkt het me zo.
Ik moet nog een decoder inbouwen, maar gelukkig werkte mijn stel analoog prima.
Groet,
Jeroen
-
Jeroen,
Lsmodels doos of niet, de winkelier waar je hem hebt gekocht zal het moeten oplossen.
Je hebt een koopovereenkomst met de winkelier niet met Lsmodels.
Dat de winkelier naar Lsmodels gaat is zijn zaak, voor jou en ons telt de winkelier waar je de spullen hebt gekocht.
Dion
-
Hoi Dion,
Ja in deze setting bedoelde ik het ook eigenlijk.
Bedankt voor je toelichting! :D
Jeroen
-
Het komt er op neer dat LS Models afgelopen zomer uit het project is gestapt, maar nu toch het model op de markt heeft gebracht. Volgens RailTop zijn er incomplete exemplaren uitgebracht en zijn er ook exemplaren waarbij er technische problemen zijn met de electrnische print in het model. Aangezien RailTop die modellen niet op de markt heeft gebarcht verwijzen ze voor garantie expliciet naar LS Models.
Verder gaat RailTop wel naar Neurenberg, maar kondigen ze daar helemaal niets nieuws aan en hebben ze de samenwerking met Modern Gala als hun producent beëindigd. Ze gaan nu op zoek naar een nieuwe producent en hebben van verschillende klanten de tip gekregen dat in Europa te doen. Ze geven aan dat dat moeilijk zal worden.
Nou Koen, dat is het zo'n beetje...
mvg,
Gert
Gert en Koen,
LSM gaf op de beurs een hele andere versie van het verhaal (die ik hier NIET ga weergeven, omdat ze dat zelf willen doen, zodra de beurs in Nürnberg is afgelopen , ze thuis, de handel hebben opgeborgen en gekuisd en wat uitgerust zijn van 6 dagen beursslijtageslag). Het verhaal van RailTop is, zoals eerder al in deze draad gesteld, één kant van het verhaal. Ik denk dat je moet wachten op de andere kant van het verhaal, die twee naast elkaar leggen en dan je eventuele conclusies trekken. Wat overigens niets afdoet aan het feit dat, wanneer iemand een trein hebt gekocht (in dit geval bijvoorbeeld een RAm van LSM) je die hebt gekocht bij de winkel, je daar dus een overeenkomst mee hebt gesloten en je dus bij hun moet beroepen op garantie in geval van problemen met je stel.
-
Wat opvalt is dat er alweer een rel is rond LSm tijdens Neurenberg. Hoe is dat ooit afgelopen met Heris?
- Peter
-
Wat meer opvalt is dat Heris er alles aan doet om een graantje van die zogenaamde rel mee te pikken. Gezien de reacties van Herr. Kiesewetter in de Duitse fora. In mijn ogen een erg goedkope antireclame van iemand die niets te maken heeft met dit strikt zakelijke probleem tussen twee bedrijven. Het lijkt me dan ook zaak gewoon rustig te wachten op een persbericht van LSM ipv de opvallendheid van een rel bij LSM extra uit te lichten. ;)
Mvg,
David
-
Beste 'Wijktrein': ik heb op verzoek het bericht uit de losse pols vertaald. Die vertaling impliceert geenszins stellingname mijnerzijds voor Railtop of tegen LS Models. Ik wacht het verhaal van LS Models met spanning af.
Tot op heden ben ik bijzonder tevreden met mijn rijtuigen van LS Models.
Met RailTop heb ik hoegenaamd geen ervaring.
mvg,
Gert
PS: @ Peter Korsten: met een sisser. Heris had geen poot om op te staan en LS Models won glansrijk. Sindsdien is Heris zieltogend.
-
Beste Gert,
Het door mij geschrevene is geenszins een uithaal naar jou. Ik reageerde alleen op de inhoud van je vertaling (die ik overigens ook van RailTop heb gekregen, dus ik ben tot op de letter bekend met de inhoud).
Grn, WT
-
No hard feelings WT.
De Messe is zojuist gesloten en LS Models zal zich nu wel opmaken voor de thuisreis. Als het een beetje meezit weten we tegen het einde van de week meer.
mvg,
Gert
-
Apropos TRIX RAm/DEIV: ik las net dat dat ding nu voor het tweede kwartaal 2008 gepland staat. Wordt dit een typisch geval 'van uitstel komt afstel'? De markt lijkt inmiddels al behoorlijk bevolkt door met name Roco-modellen....
-
Misschien iets voor modelspoorders die alleen maar mosterd van een bepaald merk willen... ;D
Ik ga wel in de winkel kijken als het Trix-model er dan eindelijk is. Al was het maar om te vergelijken met Roco.
mvg,
Gert
-
Misschien iets voor modelspoorders die alleen maar mosterd van een bepaald merk willen... ;D
Dit is een opmerking die ik niet begrijp.
Wat is er mis met modelspoorders die wachten totdat de Trix er is om dan een goede afweging te maken welk stel men aankoopt.
-
Helemaal niets Mark. Ik bedoel er alleen maar mee te zeggen dat Trix er veel te laat mee komt, Roco er een enorm verkoopsucces mee heeft gehad en ik dus vrees voor Trix dat hun potje mosterd na de zeer smakelijke Roco-maaltijd niet veel aftrek meer zal vinden.
Maar om in de juiste termen te blijven: Misschien blijkt het Trix-model wel iets voor de echte fijnproevers. ;)
Dus mocht jij t.z.t. voor de Trix TEE RAm kiezen, dan lezen we er hier graag over!
mvg,
Gert
-
Helemaal niets Mark. Ik bedoel er alleen maar mee te zeggen dat Trix er veel te laat mee komt, Roco er een enorm verkoopsucces mee heeft gehad en ik dus vrees voor Trix dat hun potje mosterd na de zeer smakelijke Roco-maaltijd niet veel aftrek meer zal vinden.
Dit ben ik met je eens.
En of ik tzt een Trix zal aanschaffen. We zullen zien. Eerst moet het model nog op de markt komen en dan maar eens zien welke van de drie mij het meest bekoort. :)
-
hoe zijn de bakovergangen bij dit model?
ik heb het marklin model mogen bewonderen en dat ziet er niet uit :o
-
Sinds kort ben ik in bezit van zowel een TEE DEIV van Roco als van LSM. Wat mij opvalt is dat de verschillen in de kopvorm van de modellen in het echt veel minder uitgespoken zijn dan op de foto's die je op het forum ziet.
Als ik zou moeten kiezen welke ik het mooiste vind zou ik het eigenlijk niet weten. Op de een of andere manier toont de LSM soms "echter" dan de Roco. Het rood van de LSM is donkerder, maar in mijn herinnering was het TEE-rood van deze stellen ook donkerder dan bij de Duitse TEE treinen.
grt,
Hans :)
-
Dat gevoel heb ik nou ook. Vandaar dat ik ze beide ook in huis heb genomen.
-
Het is denk ik ook maar net wat voor licht er in het echt op de TEE viel. Ik heb de stellen nooit live mee mogen maken in die tijd, maar als je foto's bekijkt zie je de ene keer een donkerdere TEE dan de andere keer. Het plaatje in mijn avater geeft een vrij donkere rode kleur.
Hoe dan ook, ik ben heel erg tevreden met mijn LSM TEE, hopelijk heeft MTE weer snel ESU decoders met locsound in huis, want dan kan ik mijn stel gaan digitaliseren.
Jeroen
-
Dan had je naar de open dag bij Nedtrain Zaanstraat moeten gaan, daar kon je op de stand van de TEE-stichting het Roco model zien staan en ongeveer 25 meter verderop buiten stond de TEE van de stichting met de kop in de TEE kleuren. Je kon dus model en 1:1 op korte afstand bekijken en vergelijken.
Heeft mij er toe aangezet om enkele weken later de Roco te kopen.
Groet Petertrein81,
-
Ja, maar dat is het Roco 1:1 model, de 1:1 van LSM staat nog in Canada.
-
Ik weet niet hoe ik dit het beste kan brengen.
Maar de 5 rijtuigen in Zwolle vormen samen alles wat er nog is aan DE-IV/Ram.
Groet Petertrein81,
-
Hij begrijpt hem niet...
-
Ik ga absoluut niet uit van (met alle respect voor het vele werk wat ze verrichten) kleurenschema's van museaal materieel. Niets garandeerd mij dat dit dezelfde kleuren zijn als de TEE's in vroeger tijden hadden.
Jeroen
-
Hoi,
Klopt als een bus deze bewering.
Daarom is de uitlating van railtop dat ze het rood "gematcht" hebben aan de originele kleur dus ook volslagen onzin ;D
Bart
-
Klopt als een bus deze bewering.
Behalve dan dat garandeerd toch echt garandeert moet zijn. ;D
Niets garandeerd mij dat dit dezelfde kleuren zijn als de TEE's in vroeger tijden hadden.
Watertje toch! ga je mond reinigen! Met groene zeep, niet met Water! :-*
-
Watertje toch! ga je mond reinigen! Met groene zeep, niet met Water! :-*
:o Rochel, schrob, schuim, boen, sop, poets..............
Zo kláááááááááárrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
En nu? :P
Jeroen
-
En nu nooit meer doen!
vermeende voltooide deelwoorden, óók mijn zwakke plek.....
weddenschappen zijn al afgesloten op de vraag wanneer ik weer in de fout ga!
-
Oh, en ik maar denken dat ik niet mocht zeggen dat ik niet op kleuren van museaal materieel af ga......... :o
Maar goet, ik zal pochen om nied meer van die zgandaliche tiepvoutjus te maken. ;D ;D ;D
Jeroen
-
Dadelijk in dit theater: botsproeven met andermans Sprinters! ;D
-
Dadelijk in dit theater: botsproeven met andermans Sprinters! ;D
WAAG HET! :o :o :o :o ;D ;D ;D ;D
Nou nu maar weer over de TEE, want we dwalen af....... 8)
Jeroen
-
Idd. Back on topic, en rapp een beetje !!
-
Ze hadden op de Zaanstraat op de rode kop een orginele TEE plaat hangen, in de orginele TEE Ram/DE-IV kleuren. En het kleurverschil met het TEE-rode gedeelte van de neus was toch minimaal. De kleur is dus misschien niet helemaal 100% perfect, maar het komt dus toch heel aardig in de buurt.
Groet Petertrein81,
-
Iemand ondertussen al de versie van LS gehoord mbt tot breuk met Railtop en de eventuele " illegale " versies van de op de markt gebrachte RAm ?
-
De website van LSM is nog steeds onveranderd sinds 31-12-2007. DUs: of ze hebben het heel druk en geen tijd voor de site (wat ik eigenlijk heel erg hoop) óf er is iets anders aan de hand... (en dat hoop ik niet).
-
Als u goed leest willen ze in de loop van febr. hun site gaan updaten.
Maar tot nu toe nemen ze zeker de tijd en op tijd zijn ze bijna nooit.
gr ad
-
Beste allemaal.
Onlangs een RAM gekocht van LSM. Helaas wat defecten en ook een opmerking vwb detaileering. Een koppeling was stuk, pinnetje van stroomdoorvoer ontbreekt en een wormwiel draaide dol, dus daar geen aandrijving. Nu heb ik dat laatste zelf hersteld, echter de koppeling is onherstelbaar. Mijn leverancier wees mij door naar LSM, echter die reageren niet. Railtop verleent geen medewerking omdat zij ruzie hebben met LSM vanwege dit treinstel. :(
Vwb de afwerking vind ik de dakroosters van de motorbak een enorm minpunt. Zij zijn niet doorlopend geverfd op het gele deel. De bovenste helft is grijs van het dak en de onderste helft geel. Daar heb ik dus zelf de kwast ter hand moeten nemen.
Verder een mooi model, ben er best wel happy mee.
-
[spoorman]
best happy mee?????
een defect en inkompleet treinstel van honderden euro's???
ik heb nog wel wat rommel liggen voor veel geld als je toch bereid bent om veel voor niks te betalen.
GARANTIE, dat is dus de winkelier!!!! die MOET het voor je oplossen, verder sterkte en groeten, frederico
[een beetje plagerig bedoeld]
-
No hard feelings WT.
De Messe is zojuist gesloten en LS Models zal zich nu wel opmaken voor de thuisreis. Als het een beetje meezit weten we tegen het einde van de week meer.
mvg,
Gert
Tot nu toe ben ik nog steeds niets te weten gekomen over de versie van LSM op het TEE verhaal van Railtop. Weet iemand hier inmiddels iets meer over?
Jeroen
-
Jeroen, ik moet je verwijzen naar mijn bericht van 26 februari jl. LSM heeft z´n site nog steeds niet ge-update. All is quiet on the southern front....
-
Niet alleen bij LSm maar ook bij Railtop is het stil. Geruchten gaan er genoeg rond doch daar het forum geruchten zijn wil ik er hier niet op ingaan.
Maar beide partijen beloofde met meer info naar buiten te komen doch zwijgen op dit moment in alle talen......en ik heb dus ook nog steeds geen TEE RAm >:(
Peter
-
Dat laatste ligt aan jezelf. :D
Je gaat gewoon naar de winkel, enne .. ;)
-
lol...... wou dat het zo simpel was. Roco RAm staat al 4 maand in backorder
Originele RAILTOP RAm is al een collectors item in de originele Railtop verpakking.
De momentheel sporadisch op de markt aangeboden onder LSM aangeboden RAm's zijn russiche Roulette ( of moet ik zeggen Chinese roulette ) qua wat je uiteindelijk in je handen krijgt qua afwerkingen / kwaliteit en geen garantie op service.
Peter
-
Ik denk dat MTE nog een LSModels op voorraad heeft.
-
En de Roco is ook wel te vinden. Kuijpers in Utrecht had er nog een paar. Daar wordt momenteel verbouwd, maar vanaf 18 april weer (telefonisch) bereikbaar.
-
ben niet moeilijk maar wil de SBB uitvoering en Utrecht niet echt bij de deur voor mij :(
Peter
-
owww.....ja dat is andere koek....
-
Informeer hier (http://www.suter-meggen.ch/roco/neuheiten_2006/ram/index.htm) eens. Sutter Meggen verstuurt graag per post.
-
Of je wacht tot mei. Dan koimt eindelijk de Trix! Op www.trix.de kun je elke maand de nieuwe verwachte uitlevermaand zien, en hij staat nu al sinds februari aangekondig voor mei. Nog 1 dikke maand dus 8)
-
zou ie van die gave meedraaischorten en een balgovergang met printplaatstrook hebben? ;D
-
Laten we het hopen, anders wil ik mijn geld terug!
-
Aangezien het originele draadje wegens bepaalde idiote reacties van iemand anders gesloten werd , hierbij dan maar een vervolg draadje.
Van het WE de LSM Ram in mijn handen gehad tijdens het Stoomweekend in Maldegem. Afgezien v/h feit dat het model er mooi uitziet met enkel de reeds gekende kritiekpunten viel mij volgend op:
Model wel uit de doos te krijgen maar terug erin leggen gaf zelfs de verkoper op. Zo hard spant het geheel dat hij zelfs bang was de boel te beschadigen;
Het inlegblad met beschrijving etc draagt duidelijk de namen LSM en RAILTOPMODELS ;
Bij navraag of dit model - buiten de oorspronkelijk weinig uitgeleverde exemplaren die dan nog niet conform het originele prototype zijn ( eg de graveerde jalouzieên ) - werd mij verteld dat dit een eenmalige productie was ???
Dit valt toch moeilijk te begrijpen gezien de hoge ontwikkelingskosten, relatief grote afzetmarkt en de vraag die er nog steeds naar dit model is daar vele modelspoorliefhebbers toch nog frequent opzoek zijn naar dit model.
De Northlander zou wel nog uitgebracht worden.
Wisselstukken........ werd mij verteld dat dit inderdaad een probleempunt is en zal zijn wegens eenmalig...... maar model was superieur en moest je dus geen zorgen overmaken ;D.....
Raar verloop mijn inziens.......
Oh ja...heb hem dus niet gekocht...... mede door bovenstaand
mvg
Peter
-
Beste,
Het is trouwens Mei
Nog geen nieuws of fotomateriaal van de trix?
Dave
-
Ondertussen heeft Roco naar het schijnt een nieuwe oplage van de TEE RAm uitgebracht. Die springen dus mooi in het gat dat LS Models en Trix steeds dieper laten worden...
mvg,
Gert
-
ik rijd ws,is deze er ook van Ls,of is het model van roco mooier en beter ???
Roco heeft wel geluid, volgens mij Ls niet, of wordt er niets meer geleverd.
-
LSM is uit het TEE Ram project gestapt. Er is een beperkt aantal modellen door LSM geleverd, maar ik weet niet of daar drierailmodellen tussen zitten.
Er is een drierailversie van Roco en dat heeft geluid. Roco garandeert niet dat het model soepel door R1 bogen loopt, vanaf R2 gaat het in ieder geval goed. Het LSM model zou wel door R1 kunnen. Daartoe is het model 2 mm te breed gemaakt.
-
Ik zal heel kort zijn over de boogstralen van de Roco TEE Ram/DE-IV, kleiner als 415mm radius komt hij niet doorheen. Dat staat keurig vermeld met grote letters op de tweede pagina van de handleiding van het model.
Radiussen van onder de 415 millimeter komt hij absoluut niet door, ik heb het zelf proefondervindelijk geprobeerd.
Ik heb overigens een gelijkstroommodel maar dat moet volgens mij niet uit te maken.
Groet Petertrein81,
-
Even twee vragen. Hoe zijn de prijzen van de Roco, Trix en LS Models? Wat kosten ze?
Ten tweede: welke vinden jullie het mooist en welk model is het best?
Ik weet niet zeker of ik er nog één ga aanschaffen maar welke is aan te raden?
Mvgr Jan Wiebrand
-
Ik heb ze allebei.
Allebei ook getest (op Groterdam)
De LS is iets te breed, maar qua detail net effe fijner uitgevoerd.
Zit met spanning te wachten op de Trix.
Ik kan dus niet kiezen, dus neem ze alle 3 ;D
-
Jan, al je vragen hebben reeds de revue gepasseerd in het oude draadje. Even opzoeken dus.
-
Zien en vergelijken kan ook in het januarinummer 2008 van Railhobby (blz. 40-44).
-
Ondertussen heeft Roco naar het schijnt een nieuwe oplage van de TEE RAm uitgebracht. Die springen dus mooi in het gat dat LS Models en Trix steeds dieper laten worden...
mvg,
Gert
Mooi, hoop dat je gelijk hebt. Wacht nu toch al een tijdje op de Roco :D
Peter
-
Even twee vragen. Hoe zijn de prijzen van de Roco, Trix en LS Models? Wat kosten ze?
Ten tweede: welke vinden jullie het mooist en welk model is het best?
Ik weet niet zeker of ik er nog één ga aanschaffen maar welke is aan te raden?
Mvgr Jan Wiebrand
Beiden zijn 100% aan elkaar gewaagd. Lees inderdaad het oude draadje even.
Richtprijzen LS gelijkstroom Euro 319, wisselstroom ongeveer 359 ( zo heb ik ze toch van het Week-end gezien. Verkies je gelijkstroom met sound is de Roco mijn mening beste koop voor ongeveer 349
Peter
-
Ik rij wisselstroom. Dan is de LS Models de beste keus denk ik. Ik zie nog wel. In ieder geval alle bedankt voor de tips :)
Mvgr Jan Wiebrand
-
Bekijk ze eerst maar eens beide in een winkel, naar mijn mening wordt de keus dan makkelijker.
Groet Petertrein81,
-
@petdig1, volgens mij ligt de Tee Ram van Roco bij De Stoomfluit in Groningen nog gewoon op voorraad. Tenminste afgelopen zaterdag nog.
mvg Gertjan
-
Gertjan,
Dat is voor Peter niet echt naast de deur gezien zijn woonplaats (Gent). ;D ;D
Gr.
Eric
-
Oeps :(
Weekendje Groningen is toch heel aantrekkelijk.
"er gaat niets boven groningen" ;)
-
Vanmiddag dozen vol met de NL (roco) versie binnengekomen te MTE
-
......Ik kan dus niet kiezen, dus neem ze alle 3 ;D
Ah, nu snap ik waarom jij je huis aan het verbouwen bent..
Waar moet je anders al je modellen laten? ;D
Harm
-
Oeps :(
Weekendje Groningen is toch heel aantrekkelijk.
"er gaat niets boven groningen" ;)
Oohhhh ken Groningen goed genoeg. Raar maar waar heb er gewoond vooraleer we naar Belgie verhuisden ;D
Peter
-
Oohhhh ken Groningen goed genoeg. Raar maar waar heb er gewoond vooraleer we naar Belgie verhuisden ;D Peter
Ja dat heb je met ons Groningers, wanneer we rijker worden vertrekken we masaal naar het wat belastingvriendelijker België ;D
Geeft u mij maar een portie vlaamse friet met mayo aub. ;)
Dirk Bolt
-
Tot mijn verbazing (prettig dat wel) zie ik dat het oranje stoplichtje op de site van Trix bij de TEE DE IV is veranderd in een groene, dus leverbaar.
Nou, MTE, waar blijft die mail ;D ;D ;D
-
Tot mijn verbazing (prettig dat wel) zie ik dat het oranje stoplichtje op de site van Trix bij de TEE DE IV is veranderd in een groene, dus leverbaar.
Da's grappig. Ik heb zojuist gekeken op zowel www.trix.de als www.trix.nl in de produtcatalogus, en daar branden nog steeds een rode en een gele lamp. Ben benieuwd waar jij dat groene lampje gezien hebt?!
(Ben bang dat je de Minitrix gezien hebt, die is nl. wel groen)
-
SH*T.....
Foutje....
Dom dom dom.
-
Vandaag maar eens een mailtje naar Trix Duitsland gestuurd wanneer de Trix eindelijk eens komt. Ik word onderhand gek van dit document.....
http://www.trix.de/produkte/Liefertermine_TRIX_NH2007-0408.pdf (http://www.trix.de/produkte/Liefertermine_TRIX_NH2007-0408.pdf) :(
Als ik antwoord heb, zal ik het hier posten.
-
Mega :)
-
Ik word onderhand gek van dit document.....
http://www.trix.de/produkte/Liefertermine_TRIX_NH2007-0408.pdf (http://www.trix.de/produkte/Liefertermine_TRIX_NH2007-0408.pdf) :(
helemaal para brada.
-
En binnen een paar uur antwoord :):
Thank you very much for your e-mail and your interest in our products.
Both models (22131 and 22132) will be available expected from June.
Sincerely yours,
-
En nu maar hopen dat ze dat ook werkelijk doen ;D
Dirk Bolt
-
Vanmiddag een grote doos binnegekregen met een NS DE IV erin.
De Roco uitvoering. ( voor de goede orde).
En die van mij heeft onder F5 een levensechte bel. ;D
Zou volgens de gebruiksaanwijzing alleen op de Northlander moeten zitten 8).
Hij is echt mooooii ! :P
De oude omgebouwde marklin heeft een mooi plekkie gevonden in de vitrine.
En nu de rest van de bestelde modellen nog binnen.
gr. Ron
-
Gefeliciteerd! Ik moet nog even op mijn Trix wachten, maar daar ziiten lekker ook omroepberichten in 8)
-
Tja dat mis ik nou weer. :'(
Je kunt nu eenmaal niet alles hebben.
Maar ik ben wel erg benieuwd wat ze er bij Trix van gebakken hebben en vooral hoe de rij- (en luister-eigenschappen) van het model (met geluidsdecoder) zijn geworden.
Gr Ron
-
@Vam65 : serieus ? Hee, wat leuk, dat wist ik niet. Nederlandstalige omroepberichten ?
-
Kijk maar eens op www.trix.de in het PDF-document van de TEE.
http://medienpdb.maerklin.de/trix/22131_TEE.pdf (http://medienpdb.maerklin.de/trix/22131_TEE.pdf)
Daarin staat: Das Dieselmotorgeräusch, Signalhorns, und Bahnhofsansagen auf Schweizerdeutsch und auf Niederländisch sind schaltbar
Overigens, het wordt nu augustus voordat ie leverbaar is :(
-
Oooh kijk nou! De Lemaco DE-4 is weer eens te zien!
-
De Trix heeft dat geluid gedoe allemaal niet.
Alleen een 21 polige decoder aansluiting.
Ach....en wie weet, als de TEE zijn 100 jarig bestaan viert, kunnen we de Trix laten zien.
-
Dus over 49 jaar is het eindelijk St Juttemis! ;D
Toch is het triest om te zien hoe Trix mee de ellende in wordt gezogen. En het was zo´n mooi merk...
mvg,
Gert
-
Overigens, het wordt nu augustus voordat ie leverbaar is :(
Hoe was dat spreekwoord ook al weer: "Van uitstel ..."
-
"... komt tuinstoel."
je punt zijnde?
we zien wel.
-
Sodeju (http://www.trix.de/produkte/frontend/index.php?page=detail&detail&sCountryCode=de&start=0&nr=22132&stichwort=&baureihe=ram&spur=8&gruppe=all&untergruppe=all&epoche=all&merkmale=all&iNeuheitenKatalogID=&sNeuheitenSpur=&fromSLIMSITE=&show=detail&wishednumber=)
Bart
-
Kijk dat is nog eens goed nieuws !
Nu maar wachten op de eerste echte plaatjes.
-
Concurrerend prijsje ook.....
-
De Trix heeft dat geluid gedoe allemaal niet.
Alleen een 21 polige decoder aansluiting.
Ach....en wie weet, als de TEE zijn 100 jarig bestaan viert, kunnen we de Trix laten zien.
De 22131 heeft wel degelijk geluid!!!!
-
Ja, maar blijkbaar heeft alleen de Zwitserse variant ook geluid...
Qua prijs zit er dan eigenlijk nauwelijks verschil tussen de Roco en de Trix varianten.
-
Nou....goh....ze is uit.
Maar ik moet nog wel kijken of ik em koop.....
Eerst mijn vakantie maar eens afmaken ;D
-
Hier zijn een paar fotos van de TEE RAm van Trix (link gevonden in een duits Forum)
http://www.espacetrain.com/index.php?src=matmod/trix/22132 (http://www.espacetrain.com/index.php?src=matmod/trix/22132)
Of was dit al bekend hier?
Groeten
Jint
-
Verreweg het minste stel van de drie. :(
Vooral de draaistellen vallen me tegen, erg vlak. En bij de motorwagen mis ik zelfs de trapjes hieraan.
Ramen in de kop zijn ook minnetjes :( :(
De zoveelste misser van trix, toch hoop ik dat de 120 wel gaat lukken, maar ik heb een slecht voorgevoel :'(
Bart
-
Die veerpakketten zijn wel heel boos zeg!
-
De zoveelste misser van trix, toch hoop ik dat de 120 wel gaat lukken, maar ik heb een slecht voorgevoel :'(
Staat van wat ik heb gezien en gelezen hoog op de draaistellen en heeft van die vage slangetjes die remslangen voor moeten stellen voorop.
-
Die veerpakketten zijn wel heel boos zeg!
Ik zag de Trix variant gisteren in een winkel in Osnabrück staan naast die van Roco. Ongelofelijk, lijkt wel ontworpen door een "Blindgier"... :o
-
En ik maar trots zijn op mijn mollige LSM/Euroschandaal RAM ! ;D
Blijkt wederom terecht .
*Verkneukel verkneukel*
-
Ik ga dinsdag eens kijken, en kijk dan of ik em meeneem....
-
Ik hoop snel van je te horen. De eerste berichten die doorsijpelen, zijn niet bepaald in het voordeel van de Trix. Moet ik zo meteen na 1,5 jaar wachten toch nog een Roco gaan kopen :(
-
Als we de Roco & LSM versie niet zouden kennen, hadden we het een erg mooie trein gevonden ::), lastig toch die concurrentie 8)
-
Ik ga dinsdag eens kijken, en kijk dan of ik em meeneem....
En Chris, heb je hem nog meegenomen?
-
Zag het stel gister in model. De wagenbakovergangen verdienen geen schoonheidsprijs.
-
Zag het stel gister in model. De wagenbakovergangen verdienen geen schoonheidsprijs.
Waar heb je hem gezien?
-
Ik denk MTE.
Klopt, daar schrok ik ook van.
En ook van bv de handrails op de neus.
-
Eigenlijk ben ik wel blij met mijn trix, ik heb de andere niet dus kan ik ze er ook niet naast zetten om te vergelijken.
De lengte onder ndere was eigenlijk ten eerste de hoofdmoot en ten tweede met dit treinstel wordt niet zo vaak gereden op mijn baan als zeg maar een 1600 van roco of een 1100.
Ten derde speelt de prijs dan ook nog mee 240 euro ten opzichte van de +/- 350 euro voor de andere.
Daarbij ik kan hem nog omruilen bij mijn winkelier voor een roco of de Lsm, maar ik wacht nog op een technische bespreking op een forum van de drie onderling.
Dan neem ik een beslissing.
Kortom een treinstel om te hebben maar geen één die constant rondtjes kan rijden op je baan.
grt dave
-
Eh Dave,
Waar heb je hem voor die 240 euri vandaan getoverd?
Tot nu toe zie ik prijzen van rond de 300?
Hans
-
Jongens
Duitsland is goedkoop maar vergis je niet in belgie, hier kan je ook leuke koopjes doen.
Ik zie hier op beurzen een roco 2400 voor rond de 77 euro liggen bij sommige handelaren.
Intekenen op voorhand leverd ook nog 10% extra korting op.
grt dave
ps onze beurs is 19 oktober (zie kalender)
-
Klopt,mijn 25.5 komt ook uit Belgie en was daar €50,- goedkoper.
Maurik
-
De TRIX komt er waarswchijnlijk niet in.
Die is duidelijk minder dan de Roco en LSModels.
De draaistellen zijn inderdaad erg simpel.
Het model heeft erg veel last van hoge handrailingen (zoals de 1200)
Ze is digitaal voorbereid, maar heeft GEEN decoder en GEEN geluid.
De koppelingen tussen de bakken is....niet mooi. En dan druk ik me mild uit.
Ze heeft dan wel weer binnenverlichting.
Morgen wil ik em eens horen en zien rijden, dus daarna bepaal ik pas wat ik doe.
Aangezien het boekje het wel heeft over een decoder en luidspreker, zal het mij niet verbazen het model in 2009 bij Marklin te zien.
-
Dus geen TEE-Trio-Test? :'(
-
Alleen als ik het model weer mag inleveren.....
-
Tuurlijk mag dat wel, mits je nog een goed woordje overhoud voor dat ding... ;D
-
Allez, ze heeft binnenverlichting ;D
-
Ja, da's waar. Dat ding kan niet meer stuk! :-*
-
Allez, ze heeft binnenverlichting ;D
Maar ik reken nog steeds op een digirails setje met LED binnenverlichting voor de Roco, dus dan is dat voordeel ook weer weg.
Groet Petertrein81,
-
De TRIX komt er waarswchijnlijk niet in.
Die is duidelijk minder dan de Roco en LSModels.
De draaistellen zijn inderdaad erg simpel.
Het model heeft erg veel last van hoge handrailingen (zoals de 1200)
Ze is digitaal voorbereid, maar heeft GEEN decoder en GEEN geluid.
De koppelingen tussen de bakken is....niet mooi. En dan druk ik me mild uit.
Ze heeft dan wel weer binnenverlichting.
Morgen wil ik em eens horen en zien rijden, dus daarna bepaal ik pas wat ik doe.
Aangezien het boekje het wel heeft over een decoder en luidspreker, zal het mij niet verbazen het model in 2009 bij Marklin te zien.
Chris, zoals ik je je al eerder heb gemeld, er komen/zijn er twee van Trix. De 22131 is de SBB-variant met geluid, de 22132 is de NS-variant zonder geluid.
Beide zijn niet standaad voorzien van binnenverlichting.
E.e.a. heeft niets met de maatvoering/bakovergangen en draaistellen te maken die is in beide gevallen......niet zo mooi ;), maar het is wel van belang voor de geluidsfanatici onder ons.
Marco
-
Aha, dank voor de duidelijkheid, ik snapte er niets meer van.
Dan gaat de test niet door, en zal de boel vanavond annuleren....
-
Goed.....
Voor een consumenten dumpprijs van 179 euro laat je het treinstel niet liggen.
Ik heb ze hier voor mijn neus en ga ze eens uitgebreid fotograferen en met de twee zusjes op de foto zetten.
-
Wauw......er zit een knallerrrrrr van een fout in de handleiding die je je model kan kosten.
-
Oh, dat klinkt niet best?
Gr. Remco.
-
Nou, dat zie je over een paar uur ;D
-
Ben heeeeel benieuwd over welke dat gaat, de Roco of de Trix.... :o
Gr
Ferry
-
De Trix he, de twee andere zijn reeds besproken......
Ik ben nu bezig 60 foto's aan het uploaden naar mijn site met tekst, daarna nog een foto sessie met alle drie de modellen samen op 1 foto, met de verschillen.
Dus ik ben nog wel even zoet.
-
Hmm, blijkbaar effe gemist :-[
Dat lucht op , aangezien de Roco hier op de rails staat.....
Groeten
Ferry
-
Oh, dat klinkt niet best?
Gr. Remco.
Of juist wel. Als je van knallen houd...
-
Wauw......er zit een knallerrrrrr van een fout in de handleiding die je je model kan kosten.
Uit China zeker, daar komt wel meer vuurwerk vandaan;
"Niet in de hand honden, buiten aansteken en weggooien."
Sja, moet Trix het maar niet met zoveel vuur aankondigen. Weten die chinezen veel.
-
:D :D :D :D :D Dat is toch om je dood te lachen :D :D :D :D :D
-
ONLINE (http://www.hetgroterdamproject.nl/index.php?option=com_content&task=view&id=390&Itemid=1)
Hierna verschijnt nog een vergelijk met de 3 stellen op 1 foto.
-
Hoi Chris,
de fout in de handleiding had ik ook al gezien, echter met wat extra sate prikkers heb ik het opgelost zonder de schort eraf te halen. Deze schoot er later per ongeluk wel af, dus merkte ik toen pas dat hij los kon!
Helaas staat in mijn ogen ook niet superduidelijk hoe een decoder er in moet. Wel gelukt, maar meer door ervaring 8).
Ik heb ze ook alle drie en ik moet eerlijk zeggen voor de 179 euro lig ik in een deuk en is de Trix een mooi treinstel. (gisteren gekocht) ;D ;D
Beide anderen zijn ook niet slecht, dus het is maar wat je voorkeur heeft.
Ook ik ben er erg blij mee. :)
Hans
-
Chris, met belangstelling je verslag gelezen. Zo slecht is die Trix dus niet, zelfs niet als je de oorspronkelijke aanschafprijs in ogenschouw neemt. Ik heb geen spijt van mijn Roco startset met SBB TEE maar zou denk ik wel met de huidige prijs een andere keuze hebben gemaakt. Degene die geduld heeft betracht m.b.t. de 3 NS/SBB TEE-stellen wordt beloond met een prima treinstel voor een zeer voordelige prijs. Ik zou het wel weten. ;)
-
Welke heeft nou de beste rijeigenschappen ?
-
Heb ik ook nog niks van gelezen, maar gezien de aandrijving wat er in ligt zal ie wel goed zijn denk ik.
Jos.
-
Vele modelspoorders waren destijds heel blij met de Märklin/HAMO versie van de TEE-Ram.
Hoewel zeer gedateerd zou deze ook in de test betrokken mogen worden....
Dan is ook de vooruitgang in techniek zichtbaar.....
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/hamo_tee.jpg)
-
@Bob : Ze ontlopen elkaar niet in rij eigenschappen.
Alle 3 top.
Qua lawaai (dus echt rij lawaai) staat op nummer 1 als stilste motorwagen de LSModels, dan de TRIX en tenslotte de Roco.
Maar de Trix en Roco, dat scheelt erg weinig.
-
Vele modelspoorders waren destijds heel blij met de Märklin/HAMO versie van de TEE-Ram.
Hoewel zeer gedateerd zou deze ook in de test betrokken mogen worden....
Dan is ook de vooruitgang in techniek zichtbaar.....
Om het uiterlijk alvast te vergelijken ;) ;D
(http://i105.photobucket.com/albums/m219/amibo/P9225846.jpg)
(http://i105.photobucket.com/albums/m219/amibo/P9225843.jpg)
@Chris,
Dan is (als ik het zo lees op je site) de LS models de winnaar.
Ben heel benieuwd naar de vergelijking.
-
Is de trix nog wel interessant nu de rocoversie als startset ook gedumpt wordt?
-
Gelukkig maar,
Dat eigenlijk alle drie de stellen elkaar niet ontlopen. Ik heb de Trix (alsnog te duur betaald >:()en de rijeigenschappen zijn zeer goed.
Ik heb binnenverlichting en cockpitverlichting ingebouwd alsmede de preisners.
Al met al een leuk stel.
Nu nog wachten op de Northlander voor 150 € ;D
grt dave
-
Inmmidels heb ik de Trix TEE (NL- versie 22132) ook een week in mijn bezit met als extra voorzien van loso decoder. Aandachtspunten: zoals Petertrein al opmerkte kan de TRIX TEE niet door (te) krappe bochten. Bij een boogstraal onder de 420mm worden de middelste bakken uit de rails geduwd. Erg gevoelig zijn ook de stroomgeleidende koppelingen tussen de bakken. Voordat je het weet, druk je een pennetje scheef bij het aan elkaar koppelen van de bakken waarna er niet meer gekoppeld kan worden. (Echt oppassen voor afbreken :o) Dezelfde koppelingen zorgen er ook voor dat de middelste bakken ook bij een grotere bochtradius dan 420mm en een steiler hellingspercentage dan 3% uit de rails gedrukt worden. Voor de rest een mooie trein voor een aantrekkelijke aanbiedingsprijs. :D Greetz, Paul
-
Nav de bespreking van Chris de aanbieding van de Trix Tee Ram toch maar besteld. Zo'n koopje kan ik toch echt niet laten lopen.
Gerard.
-
Ook ik heb er nu 1 van Trix besteld naar aanleiding van het uitvoerige verslag van Chris op z'n site. vind het toch wel een fraai stel om er bij te heben naast de Roco SBB versie.
Ronan
-
Zoals Gerard al zei: Zo'n koopje kun je toch echt niet laten lopen! ;D Veel trein voor een goede prijs. (Alleen de Roco uit de startset is een 100% alternatief).
-
whaha, uiteindelijk gaat die trix nog de meestverkochte versie worden ;D
*denkt er ook bijna aan om er eentje te kopen*
-
Als j'm ziet rijden op een mooie baan met sound ga jij ook nog wel voor de bijl....
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2008_1101Image0092.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2008_1101Image0092.jpg)
-
nee bah, alsjeblieft geen sound, als ik ergens de schurft aan heb is het locsound. Dat verlaagt een treintje echt tot het niveau speelgoed-politieautootje met 4 knopjes.
*knijpt neus dicht*
"attentie, spoedgeval!"
"zwaailicht en sirene aan! aaaa-uuuuu-aaaaa-uuuuu!!!!111!!"
-
Er komt een moment dat ook jij dat best wel leuk vindt ....zo niet...er zit een uit knop op..ook zonder sound een prachtig ding...
-
Yep, ik twijfel ook.
Gisteren even bij mijn locotoko langsgegaan voor de 1145, tot ik de Trix TEE Ram zag staan voor 179 euro. Ik twijfel nu dus ook, want hoewel het model eigenlijk niet echt in mijn tijdperk past (IV, 1975-1985), vind ik hem toch wel de moeite waard geworden door die prijs. Zit er voor die prijs geluid in?
En who cares eigenlijk, heb immers ook een turquoise 1100 en 1300 plus Plan D voor de fun...
@Chris: ga je die vergelijking tussen de drie interpretaties van Roco, LSM en Trix nog op je site plaatsen?
Grt. Geoffrey
-
Met geluid (loso) komt er nog € 120,- bij. Kom je uit op € 299,- De Roco uit de startset is voorzien van sound. En deze heb ik op beurzen al gezien voor € 325,-
-
Er komt een moment dat ook jij dat best wel leuk vindt ....zo niet...er zit een uit knop op..ook zonder sound een prachtig ding...
Ik heb al genoeg soundlocs gehoord hoor, maar nee, sorry, niks voor mij, blikkerig speelgoedgeknetter. Het helpt juist de illusie om zeep dat je naar een trein kijkt omdat t zo lullig klinkt.
-
Tja, ieder z'n ding. Het zal nooit in de buurt komen van het echte werk.
Zoals je zegt: het blijft duur speelgoed ;D
-
@Geofrey : Ja, van het weekend ;)
-
*denkt er ook bijna aan om er eentje te kopen*
Ja heb het gedaan en geen spijt!
En idd over dat geluid, helemaal eens met Floris (Ik heb twee treinen met geluid waarvan ik blij ben dat ze niet aan hoeven).
Kees-jan
-
idem.
-
idem.
Heh? ik versta je niet!
Kees-Jan
(grappie)
-
Ja, van het weekend ;)
Mooi, ik wacht in spanning af! ;)
Ik ga waarschijnlijk aan de Trix en had vandaag het model zelf willen zien, ware het niet dat m'n locotoko alledrie z'n exemplaren had verkocht. Grmbl!
Gr., Geoffrey
-
De TTT staat (http://www.hetgroterdamproject.nl/index.php?option=com_content&task=view&id=398&Itemid=154)
Triple TEE Test ;D
-
Mooie test ik vind de Roco het mooiste als je ze zo naast elkaar ziet.
-
Ik ga op alle punten voor een roco.
komt op mn baan febr/mrt.
Maar eerst is een ander roco snoepje aan de beurt.
Jos.
-
Ja sluit ik me bij aan!
mooi die TTT
Kees-Jan
Total Train Test, Chris toch!
-
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA NEEEEE ;D
-
Daar gaan we weer, ik heb nu alweer koude rillingen op mn rug met die letterkombinatie brrr ;D ;D ;D
Jos.
-
Grapje hoor.
Mooi vergelijk Chris.
De Roco heeft idd net iets meer tov de LS en de "Lemaco" maar zo heeft de LS ook wel weer wat.
Voor de Trix heb ik wegens de prijs gekozen, wilde er altijd één hebben.
Kees-jan
-
@ Kees - Jan.
Ik lig dubbel van het lachen :D :D
Maar ik ga voor de Roco vanwege zn smoelwerk, en omdat daar een sound decoder in zit.
En natuurlijk voor de makkelijke verkrijgbaarheid van reserve onderdelen.
Ik probeer aardig wat modellen met sound bij elkaar te krijgen.
(En mn vriendin maar schelden dat er een rotherrie van de zolder af komt) ;D ;D
Jos.
-
zo heeft de LS ook wel weer wat.
Lekker stevig lichaam.... hmmmmm mooie hoekige rondingen... hmmmm :o
Kortom, ik ben DIK tevree met mijn LSM ;D
Volgens mij ben ik ook de enige hiero met een LSM ;D
-
Leuke test. Ook heel opvallend dat elke fabrikant toch weer voor een iets andere kleur kiest. Ik heb het idee dat de 170 euro voor de Trix de beste uitgave is die ik dit jaar doe, als het gaat om strekkende modeltrein per euro ;D.
Gerard.
-
Toffe vergelijking. Hou het toch bij mijn Roco doch enkel om niet door mijn vrouw het huis uitgegooid te worden mocht ik toch nog extra de Trix aan te schaffen...al is de verleiding heel groot.
Peter
-
;D
-
Ik kon maar niet kiezen,
dus heb ik ze alle drie. 8)
En ik ben NIET het huis uitgegooid ;D.
Ik ben met alle drie dik tevreden, maar de Trix heeft het meeste trein per Euro,
en de Roco het meeste geluid lawaai per Euro.
Hans
-
Is het mogelijk de Trix TEEom te bouwen naar 3 rail wisselstroom?
Iemand ervaring met ombouw van deze TEE, het gaat natuurlijk vooral om de sleper onderbouwen.
Ik hoor graag!
-
Sleper ws gewoon klikken op het draaistel.
Kees-jan
-
Inderdaad, de ruimte is er al voor gemaakt.
-
Chris,
Bedankt voor je vergelijkende test, maakt een hoop duidelijk. Bij de test van de Trix had je aangegeven dat je terug zou komen op hoe de balgen van de drie stellen er uit zouden zien in een boog of een wissel. Ik ben eigenlijk wel benieuwd, heb je toevallig nog een dergelijke foto gemaakt?
Groeten,
Geoffrey
-
Chris,
Ik heb ook een vraagje, zou zo'n overgangsbalg van Roco met een beetje kunst en vliegwerk op een Trix passen?
Ik neem aan dat we die los bij Roco kunnen bestellen.
Zou je een Roco stel met een balg eens tegen een Trix kunnen houden?
dave
-
@Geoffrey
Dat is een onderdeel dat ik vergeten ben inderdaad.
Plaats ik vanavond.
-
Wat voor motor zit er in de Trix uitvoering?
-
centraal geplaatste met dubbel vliegwiel en cardan naar beide draaistellen.
-
En hoe is de motor t.o.v. de 1200 locjes van marklin?
-
Laat ik het zo stellen dat de Ram dan een muisje is en de 1200 een olifant.
-
Qua snelheid of qua geluid?
-
geluid
-
Hallo,
Ik ben op zoek naar de Roco TEE NS 63122, of de TEE van LS, ik heb van fleischmann modelrails de bochten 1701 (staat gelijk aan de 6030) oftewel R2=415 mm kan iemand mij vertellen of dat kan, wie heeft er ervaring mee?
En welke is mooier Roco of LS?
Mvg Ruud
-
Hoi Ruud,
Je bedoelt de Ram TEE. Die van Roco is prachtig, rijd goed en mooie sound. Decoder heeft 28 stappen. Kleine boogstralen haalt die wel mits het goed vlak ligt.
R2 heb ik van Marklin, dat gaat. Liever grotere straal. Ik gebruik ook bochtwissels, bij marklin moet je dan een R1 toevoegen aan je bocht.
Daar deden alle treinen moeilijk.
Maar op R2 kan de Roco dus uit de voeten. De prijs is in de afgelopen vier jaar gedaalt van 500 naar 250-300 euro.
Dit treinstel is die 500 euro zeker waard, laat staan de 300 die hij nu kost.
En enkele winkels hebben ze nog wel liggen.
Groeten,
Martijn
-
In tweerail is het model inclusief sound nooit duurder geweest dan 300 euro.
De modellen van Roco, LSM en Trix zijn al vaker besproken. Hier (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,11057.0.html) bijvoorbeeld.
-
misschien wilt de winkel wel de startersset uit elkaar halen,
als die gene die nog heeft liggen. in de eerste catalogus dit jaar stond hij er nog in,
in de nieuwe helaas niet.
-
Gewoon even rondbellen.
Bij MTE stond hij nog op de site dacht ik, voor minder dan 300 euro.
-
Bij Brekelmans modelbouw is de Tee in de aanbieding, welk merk staat er niet bij maar ik
gok op Roco, voor € 199,95.
www.brekelmansmodelbouw.nl (http://www.brekelmansmodelbouw.nl)
Gr.
Robbert Jan.
-
De LS staat nog bij Peperkamp in Ede.
-
Zie daar wel een TRIX staan maar geen LS.
-
en dan de sbb uitvoering of de ns daar zit je ook nog mee
gr,
mathyn
-
http://www.modeltreinen.nl/index1.htm
dan naar ho aanbiedingen, dan naar roco, dan naar klik hier voor aanbiedingen,
en dan naar onderen scrollen. daar staat iets heel leuks ;)
-
Zou ik kijken op MTE. vanaf de homepage naar pagina 2 onderaan gaan.
-
daar is ie €290. met sound, dat is 20 euro meer, van roco
die zonder sound is 180, dat is een mooie prijs.
en van trix.
-
@ robbertjan
Ik denk dat het een Trix is gezien de prijs.
Er staat een LSM Ram op Ebay voor 260 euro, er staat/stond ook en Roco Ram op en er marktplaats laatst een voor 250.
-
Bedankt Martijn voor de informatie. Ben ik mooi op dit draadje uitgekomen en heb ik alle informatie die ik hebben wil.
Mvg Ruud
-
Trouwens voor de liefhebbers de Tee Ram bij Brekelmans is van Roco.
-
Daar heb ik er daar gisteren één gekocht voor de bodemprijs van 200 euro. Het is inderdaad gewoon de 63123 NS startset versie maar dan zonder de maus/booster/trafo/rails maar met de originele doos. Op dit moment is de motorbak achter mij eenzaam aan het inrijden op mijn proefbaantje :)
Ook heb ik even de R1/R2 (=357mm) test gedaan--daar komt 'ie echt niet doorheen! Wat ik tot nu toe gelezen had zou je een nokje ergens kunnen weghalen zodat het wel kan... dat snap ik niet, want volgens mijn observatie zijn het de balgen tussen de bakken die het rijtuig uit de rails duwen bij het inrijden van de bocht. Tijdens de bocht zelf zakken de wielen weer vrijwel op de rails en ook bij het uitrijden van de bocht blijven ze redelijk op hun plaats.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/TEE_DEIV_R2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/TEE_DEIV_R2.jpg)
Zoals je ziet is dat geen veilige optie, bij mij gaat 'ie door het buitenspoor!
Verdere observaties: de motorbak zelf gaat probleemloos door de krappe bochten. De rijtuigen hebben allemaal een behoorlijke rolweerstand, in de bochten is dat nog veel duidelijker. Ik vermoed dat het door de ophanging van de assen komt: deze zijn niet puntgelagerd aan het uiteinde van de as maar gewoon in plastic geklemd.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/TEE_DEIV_as.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/TEE_DEIV_as.jpg)
Nou ja, er valt dus best wat op aan te merken, maar dat doet toch weinig af aan dit buitengewoon mooie model. Als je daarbij bedenkt dat er voor honderd euro aan loksound in zit en de totaalprijs vergelijkbaar is aan die van een enkele lok zonder decoder, dan kan je eigenlijk wel nagaan dat je ook over een aantal jaar deze set echt niet (veel) goedkoper kan krijgen, zeker niet nieuw en met garantie!
Groeten,
Erik.
-
heb mazzel, de trix doet dat op de gekste momenten die heeft daar geen scherpe bochten voor nodig, ook het idee dat daar de rijtuigen te zwaar lopen en dat er een tussenbak uitgedrukt word. Wat ik wel bij de trix heb gemerkt is dat de kortkoppelings mechanieken vaak een verschillende speling hebben, dan is het dekseltje binnen weer los.
Ook denk dat hij bij mij ook van de baan afgaat echt jammer wat de motorbak loopt perfect.
-
Iedereen vergeet de Railtop.
Artikelnummer 11101.
Persoonlijk de mooiste. Hetzelfde als de LSModels maar MET luxaflex in de ramen....
In een fraaie herdenkingsdoos....
Ik ben er erg tevreden mee.
foto (http://www.hetgroterdamproject.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=526:railtop-ram-101-tee-edelweiss&catid=88:tee&Itemid=151)
-
Ik ben het daar gedeeltelijk mee eens Chris ;D
Ik heb ze allebei naast elkaar gehad toen ik hem wilde kopen (dwz. de railtop en de roco versie), maar het te brede aanzicht van de railtop heeft mij toch doen kiezen voor de roco versie. Was de breedte goed geweest dan had ik ook liever de railtop gehad, maar het stoorde mij behoorlijk... Ach ja, ieder zijn meug :-*
-
Jazeker, ze is te breed.
Euh, de LSModels dan ook, zelfde mal (dit ter info)
-
Precies ;D En daarom staat die nog wel bij Peperkamp, maar de Roco niet meer ;) :P
Maar qua detaillering heb je natuurlijk gelijk, dan is de Roco beter, maar de Railtop best.
-
De Railtop is denkelijk wel de mooist afgewerkte versie....maar zeer moeilijk te vinden.
Ook bleek deze toch wel wat problemen met de electronika te hebben. Voor mij de hoofdreden geweest om hem te annuleren en de Roco in de plaats te nemen.
De Trix rijdt echter inmiddels ook wel bij mij rond ;-)
Peter
-
Daar kun je toch verschillend over denken.
Dat van die luxaflex is natuurlijk mooi, maar niet zo lastig zelf iets op te bedenken. Persoonlijk vind ik de gravure van de LSM/Railtop absoluut minder, bijvoorbeeld bij de roosters op de motorwagen. Bij de Roco ontstaat door de diepe gravure echt de indruk dat het roosters zijn, bij de LSM/Railtop is de gravure daarvoor veel te vlak.
-
Ja en de scharfenbergkoppeling bij de LSM/Railtop is weer velemalen mooier dan die van Roco (vooral het slangenwerk). En dat geeft wat mij betreft de TEE juist zijn karakteristieke kop (ook al is ie 2mm breder....)
M.a.w. het gaat er maar net om wat voor elk individu de doorslaggevende factor is. Dergelijke voors en tegens hebben volgens mij dan ook niet heel veel zin. Vergelijk de modellen zelf en trek je eigen conclusies, lijkt mij in deze het beste.
Jeroen
-
Dat van die luxaflex is natuurlijk mooi, maar niet zo lastig zelf iets op te bedenken.
in de laatste Msm stond een artikel of een reclame van iemand die deze maakt.
Bestaat uit messing. Voor elke raam in een wagon te plaatsen.
dave
-
Link ?
Peter
in de laatste Msm stond een artikel of een reclame van iemand die deze maakt.
Bestaat uit messing. Voor elke raam in een wagon te plaatsen.
dave
-
Even de laatste MSM nakijken, weet het nummer niet van buiten.
MSM ligt op de club. Daar heb ik het gelezen.
Dave
-
Niet het laatste nummer (96), maar het voorlaatste nummer (95).
En daarin staat te lezen dat de firma Decapod, een Franse kleinseriefabrikant de 'luxaflex' van nieuwzilver maakt,
onder bestelnummer 1300, a EUR 8,70. Een setje volstaat voor het voorzien van drie bakken.
mvg,
Gert
-
Merci Gert.
-
En ook nog even website opgezocht: http://www.decapod.fr/
mvg,
Gert