Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Bevestigen Digikeijs DR7111 lichtsein door kar
Vandaag om 12:30:05
Revier Rheinbrenner (H0) door Arjan6511
Vandaag om 12:24:35
Rondom Charlois door spoorijzer
Vandaag om 12:07:32
De spoorhaven van Zuidbarge. door mass am see
Vandaag om 12:06:08
Minibaan Visserskaai H0 door Dave.......
Vandaag om 11:30:51
Station Odijk Rangeer terrein - Marklin C - H0 door bask185
Vandaag om 11:27:19
ESU V5 Decoder setting door Ben
Vandaag om 11:23:27
Koemo ballastlijm; welk alternatief? door Ronald69
Vandaag om 11:22:16
LTM 51 Garratt op basis van Harry Kaffa† ets door FritsT
Vandaag om 11:18:35
3D print wagons: de benodigde onderdelen door Floris Dilz
Vandaag om 11:17:02
Modellbau Lingen 2026 door Ronald69
Vandaag om 11:14:54
Goede wensen voor 2026 door AdLoc
Vandaag om 11:01:02
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Erwin 054
Vandaag om 10:56:58
"Spoor op Vleugels" in H0 door Pinkelpa
Vandaag om 10:45:36
Toon hier je (model)TRAM foto's. door System-M
Vandaag om 10:45:07
Beginnersvraag Märklin Delta "Circus Mondolino" door henk
Vandaag om 10:19:09
RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden door Hollandserhbfan
Vandaag om 10:09:05
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Vislijn
Vandaag om 09:55:45
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 09:40:29
Resin kits best met of zonder grondlaag door cor_b
Vandaag om 09:39:51
US diorama in H0 door Wim Vink
Vandaag om 09:20:23
EifelBurgenBahn door Jelmer
Vandaag om 09:02:12
Mijn eerste baan, Hexental in ho. 380x 120cm door Jelmer
Vandaag om 08:55:09
Railion 1606 Harderwijk. door spoorijzer
Vandaag om 08:45:34
Terschellinger Spoor door spoorijzer
Vandaag om 08:25:50
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door spoorijzer
Vandaag om 08:21:05
Materieel verzameling van Michiel(NDS) door spoorijzer
Vandaag om 08:02:52
Hoe voorkom je strooilicht van smd led? door Edwin2121992
16 December 2025, 23:30:18
Pappe und Nass-Halten, een TT modulebaantje door Kees-Jan
16 December 2025, 23:29:46
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door AndrevdG
16 December 2025, 21:39:02
  

Auteur Topic: ROCO TEE Functie geschakelde binnenverlichting  (gelezen 7738 keer)

GerritM

  • Offline Offline
  • Berichten: 485
Re: ROCO TEE Functie geschakelde binnenverlichting
« Reactie #15 Gepost op: 04 March 2008, 16:15:33 »
Sorry hoor, maar hoe vaak moet er nu nog gezegd worden dat dit treinstel volledig is voorbereid voor het aanbrengen van binnenverlichtting?
Elk rijtuig is voorzien van 2 bruine draadjes waarop d.m.v. een relais (met F4 geschakeld) de railspanning wordt gezet. Dit wordt via de koppelingen doorgegeven.
De andere 2 geleiders van de koppeling worden gebruikt voor het omschakelen (afhankelijk van de rijrichting) van de stroomafname geschakeld door nog een relai op de print. Dit zorgt er dus voor dat het voorste rijtuig in de rijrichting voor de stroomafname zorgt. Handig voor het stoppen voor seinen.
D.m.v. van jumpers op de printplaat kan hier het één en ander gewijzigd worden, daar heb je manual voor.
Foto's dragen niets bij want als je dit treinstel zelf hebt hoef je hem alleen maar open te maken en kun je het zo zien.

Groet Gerrit
H0, 2-rail DCC, Lenz

burtonbouwer

  • Mijn smaak is eenvoudig; ik ben altijd tevreden met het beste (Bron: Oscar Wilde)
  • Offline Offline
  • Berichten: 448
  • Open your eyes, take a deep breath and relax!
Re: ROCO TEE Functie geschakelde binnenverlichting
« Reactie #16 Gepost op: 04 March 2008, 18:33:23 »
Hoi Gerrit, bedankt voor de heldere uitleg, dat gaat zeker lukken!

Kun je nog een advies geven aangaande de verlichting, dus de LED's?? Warm witte LED strips van Digirails bijvoorbeeld, tenminste dat lijkt mij iets moois.
Schaal H0 (1:87), MM, Rocomotion 10785, TrainController Gold ver. 8.0 F2, lichtsluis voor kalibratie van loksnelheid, 4x 10787/GBM8, 2x DR4088RB-CS, Geoline H0 in schaduwstation met 10775 wisselaandrijvingen, Tillig Elite op zichtbare deel, DR4024 servos

GerritM

  • Offline Offline
  • Berichten: 485
Re: ROCO TEE Functie geschakelde binnenverlichting
« Reactie #17 Gepost op: 04 March 2008, 23:07:59 »
Helaas die keuze moet ikzelf ook nog maken en dus uitzoeken. Zover ik weet zat er Tl verlichting in.
Denk er wel om dat je voor het gebruik van LED's een gelijkrichter moet gebrruiken. die zitten in de regel op de kant en klare verlichtingsstrips.

Groet Gerrit
H0, 2-rail DCC, Lenz

burtonbouwer

  • Mijn smaak is eenvoudig; ik ben altijd tevreden met het beste (Bron: Oscar Wilde)
  • Offline Offline
  • Berichten: 448
  • Open your eyes, take a deep breath and relax!
Re: ROCO TEE Functie geschakelde binnenverlichting
« Reactie #18 Gepost op: 05 March 2008, 07:11:06 »
Wellicht dat ik op de beurs in Houten wat ideetjes kan opdoen!
Schaal H0 (1:87), MM, Rocomotion 10785, TrainController Gold ver. 8.0 F2, lichtsluis voor kalibratie van loksnelheid, 4x 10787/GBM8, 2x DR4088RB-CS, Geoline H0 in schaduwstation met 10775 wisselaandrijvingen, Tillig Elite op zichtbare deel, DR4024 servos

jantrein

  • Offline Offline
  • Berichten: 128
Re: ROCO TEE Functie geschakelde binnenverlichting
« Reactie #19 Gepost op: 06 March 2008, 08:01:44 »
Hallo allemaal, bedankt voor jullie felicitaties. ;)

Hierbij enkele foto's hoe e.a. er uitziet zoals ik dat eerder heb beschreven.

In dit geval heb ik sunnywhite Leds gebruikt omdat het origineel TL-verlichting heeft (gebaseerd op Gerrit z'n reactie). Dit zijn 3mm LEDS met krimpkous aan de licht geleider geklemd.


Hier zijn de groefjes mooi te zien zoals ik die er in gemaakt heb. Gewoon met je hobbymesje er een spiraal in draaien. Wil je op bepaalde plekken meer licht? Gewoon wat extra groefjes draaien en klaar is Jantrein.


Dit is het resultaat. Het is verbazingwekkend hoe egaal het licht wordt verdeeld en dat met slechts 2 Leds en een totale stroom van amper 5 milliampère.
Ik vind dit mooier dan de verlichting met LED strips die teveel punt belichting geven naar mijn zin. Deze zijn overigens wel zeer geschikt om lampverlichting te imiteren zoals dat in heel oude wagons voorkwam, maar vaak zitten de Leds dan net op de verkeerde plek.
Helaas is de foto niet helemaal scherp, zal kijken of ik een betere kan maken. Valt niet echt mee om in het donker een foto te maken die de werkelijkheid goed weergeeft. Tips zijn welkom.
De lichtgeleider is in dit geval van het 3mm type. Ik heb aan de binnenkant van de kap niets gedaan, deze heeft de wijnrode keur, zou je die licht maken of reflecterend dan is de licht opbrengst nog iets hoger. Ik vind dat niet nodig, wel is het zo, dat bij daglicht, de binnenverlichting nauwlijks op valt. Ook dit komt volgens mij wel aardig overeen met schaal 1:1 van een afstand bekeken natuurlijk. ;D


Hierbij nog een afbeelding. Ik heb inmiddels de coridor zijde ook voorzien van een lichtgeleider en de hele zaak via een gelijkricht met elco aangesloten op de twee bruine draden. Ik vond de coridor zijde onderbelicht vandaar. Na het omzetten van de juiste jumper in het motorrijtuig is de verlichting schakelbaar met F4. Perfect gewoon, krek wak wou, zeggen ze bij ons op de Veluwe.



Deze afbeelding geeft goed weer hoe e.a. er uit ziet. Heb, na veel proberen, de juiste stand gevonden op het fotoapparaat ;D.

Mvrg,
Jantrein





« Laatst bewerkt op: 06 March 2008, 17:27:10 door jantrein »
Samen maken we er wat moois van ;-) Kijk maar op www.miniatuura.nl

WillemNS

  • Gast
Re: ROCO TEE Functie geschakelde binnenverlichting
« Reactie #20 Gepost op: 06 March 2008, 12:20:46 »
Is dit gedaan met perspex plaat en 2 ledjes?
Want het ziet er namelijk erg goed uit, en zoals je al zei, ook mooi egaal.
Misschien zou ik dat ook eens kunnen inbouwen in mijn TEE... Waar heb je dat perspex van? Bouwmarkt ofzo?

Willem

Remunj

  • Online Online
  • Berichten: 8094
Re: ROCO TEE Functie geschakelde binnenverlichting
« Reactie #21 Gepost op: 06 March 2008, 12:41:52 »
Op pagina 1 staat dan Jan 3of 4 mm perspex staf gebruikt en later

De lichtgeleider is in dit geval van het 3mm type.

Of perspex staf bij de bouwmarkt verkrijgbaar is weet ik niet maar een beetje modelbouw zaak zal zoiets wel hebben.

Gr. Eric
Gr.
Eric

jantrein

  • Offline Offline
  • Berichten: 128
Re: ROCO TEE Functie geschakelde binnenverlichting
« Reactie #22 Gepost op: 06 March 2008, 16:36:35 »


Hallo allemaal,

Als er genoeg interesse voor is kan ik dit eventueel wel leveren, ik koop het via mijn bedrijfje direct bij de groothandel.
Ik ben eigenlijk wel buitengewoon in mijn nopjes met deze oplossing, temeer omdat het heel flexibel is, qua licht verdeling en lengte. En het is redelijk eenvoudig te maken zonder dat je hogeschool modelbouw moet hebben.

Mvrg,
Jantrein
Samen maken we er wat moois van ;-) Kijk maar op www.miniatuura.nl

jantrein

  • Offline Offline
  • Berichten: 128
Re: ROCO TEE Functie geschakelde binnenverlichting
« Reactie #23 Gepost op: 11 March 2008, 18:48:25 »
Kan iemand mij vertellen of het compartiment in het motorrijtuig ook continu verlicht was, m.a.w. moet ik in het motorrijtuig ook verlichting maken? Als ik het wel heb was dit compartiment voor de trein begeleider of techneut?

Mvrg,
Jantrein
Samen maken we er wat moois van ;-) Kijk maar op www.miniatuura.nl

Petertrein81

  • Offline Offline
  • Berichten: 2407
  • Taurus en Vectron fan!!
Re: ROCO TEE Functie geschakelde binnenverlichting
« Reactie #24 Gepost op: 12 March 2008, 10:10:37 »
In de bagageruimte achter in de motorwagen zal verlichting hebben gezeten, temeer omdat daar ook het personeelsverblijf zat.
Of de motorruimte zelf verlichting had weet ik niet, maar misschien dat één of twee kleine (gele) ledjes daar wel een juiste sfeer kunnen geven.

Groet Petertrein81,

Nico Hoogerwerf

  • Offline Offline
  • Berichten: 733
  • DB jaren '60 in de buurt van NS grens...
Re: ROCO TEE Functie geschakelde binnenverlichting
« Reactie #25 Gepost op: 12 March 2008, 11:44:40 »
Hallo Jantrein,

een zeer fraaie en (hoplijk) goed te betalen oplossing zo met lichtgeleider!
Maar je bent een beetje vaag over de soort lichtgeleider:
3 mm perspex staaf? Waar gekocht en waar kan een gewone hobbyist het "krijgen"? De Led's gewoon tegen de stompe kant van de lichtgeleider en een krimpkousje er omheen of heb je eea afgevijld?

Groet,
nico
DB tijdperk 3b, 2rail, (voorheen DigiKeijs DR5000) nu een Yamorc YD7010 en DR5033, DR5048, S88 en LocoNet, (voorheen Koploper, nu iTrain!
Voorheen Intellibox 6500 in 2000 gekocht! :-)

TimeLord

  • Offline Offline
  • Berichten: 73
  • GM Power
Re: ROCO TEE Functie geschakelde binnenverlichting
« Reactie #26 Gepost op: 12 March 2008, 13:26:36 »
@Nico
voor uitleg zie 4e berichtje en verder in dit draadje,

grtz Jeroen
Don't look Back!

jantrein

  • Offline Offline
  • Berichten: 128
Re: ROCO TEE Functie geschakelde binnenverlichting
« Reactie #27 Gepost op: 12 March 2008, 13:47:39 »
Hallo allemaal,

Die lichtgeleiders kan ik wel leveren stuur maar een PMetje.
Ik zal een mooie handleiding maken, daar zal ik dan maar een nieuwe draadje voor openen in pimp my train, OK?

Mvrg,
Jantrein

Samen maken we er wat moois van ;-) Kijk maar op www.miniatuura.nl

Gert van den Berg

  • Offline Offline
  • Berichten: 217
  • Sky High is alles model(spoor)
Re: ROCO TEE Functie geschakelde binnenverlichting
« Reactie #28 Gepost op: 16 March 2008, 18:00:07 »
Is er iemand met de verlichting geheel klaar?
Ik heb nog geen keuze gemaakt, geel, wit of warmwit. Daarom lees ik graag reacties van mensen die de verlichting al werkend hebben. Dit treinstel was een van de eersten die TL verlichting had, maar 1:1 is mijns inziens niet geheel gelijk aan 1:87 voor wat betreft de kleur. Met andere woorden: Wit zou moeten, maar kan op schaal te kil over komen.

Ik ben benieuwd naar jullie bevindingen.

Groeten uit Tilburg,

Gert van den Berg
H0 Ep.IV en V goederenvervoer en
Ep.III-IV personenvervoer; vòòr blauw/geel;
op Profi Rail DCC via Intellibox;
vnl NL en D, nog steeds alles 1:87

Gert van den Berg

  • Offline Offline
  • Berichten: 217
  • Sky High is alles model(spoor)
Re: ROCO TEE Functie geschakelde binnenverlichting
« Reactie #29 Gepost op: 17 March 2008, 21:32:21 »
Heeft er dan niemand led verlichting ingebouwd anders dan in dit draadje is gepresenteerd??

groeten uit Tilburg,

Gert van den Berg
H0 Ep.IV en V goederenvervoer en
Ep.III-IV personenvervoer; vòòr blauw/geel;
op Profi Rail DCC via Intellibox;
vnl NL en D, nog steeds alles 1:87