Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Ronald doet de Fork Challenge! door Ronald Halma
Vandaag om 22:57:24
Bezetmelder brug in rolbrug blijft actief als rolbrug gestopt is door Karst Drenth
Vandaag om 22:55:21
Brawa goederenwagen Kassel ( Cassel ) h0 door grossraumwagen
Vandaag om 22:53:04
Raadplaatje door Klaas Zondervan
Vandaag om 22:26:35
LTM 51 Garratt op basis van Harry Kaffa† ets door orientexpress
Vandaag om 21:51:08
Mooi weer om buiten te spelen door sncf231e
Vandaag om 21:43:07
digitaal veranderd in 15 jaar door Ronaldk
Vandaag om 21:34:32
Fleischmann Profi-koppeling voor Märklin 1139 door Bahn-AG
Vandaag om 21:21:53
Sikje 225 door Huup
Vandaag om 21:21:34
Locverlichting dmv micro-LEDS door Mark D.
Vandaag om 21:06:08
Toon hier je (model)TRAM foto's. door R1954
Vandaag om 20:38:43
Big Scale Trains - NS SLT in H0 door arnaud-ns/htm
Vandaag om 20:00:46
Rocky Rail 6400 door gtw6016
Vandaag om 19:57:35
Station Roodeschool door Eric B
Vandaag om 19:28:50
Locatie van foto gezocht door odaoda
Vandaag om 19:13:38
Aachenau West door Silvolde
Vandaag om 18:49:20
Spoorwegmuseum krimpt collectie in door Bob11
Vandaag om 17:54:17
Hengelo in 1981-1982, maar dan anders: Kassenberg in N door Mispoes
Vandaag om 16:29:07
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Railpassie
Vandaag om 16:19:54
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Ben
Vandaag om 16:14:37
Piko 2025 door spoorijzer
Vandaag om 16:04:09
De Projecten van RetroJack door RetroJack
Vandaag om 15:24:22
Fleischmania Nostalgia door hervé
Vandaag om 15:16:54
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Vroeger
Vandaag om 14:48:54
ongeremde Sikken/wagens in goederentreinen door Blausee-Mitholz
Vandaag om 13:51:12
Lima plan E bankjes door grossraumwagen
Vandaag om 13:46:28
Modules van Kees Gorter (vervolg) door ca.gorter
Vandaag om 12:51:41
Railpro 607 door henk
Vandaag om 12:47:11
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door puntenglijder
Vandaag om 12:34:49
Ombouw Hornby LMS Class 2P 4-4-0 naar NS 2100 door Erwin 054
Vandaag om 12:17:39
  

Auteur Topic: Corona, en de toekomst van modeltreinbeurzen?  (gelezen 208366 keer)

Olav

  • Offline Offline
  • Berichten: 854
Re: Toekomst van modeltreinbeurzen?
« Reactie #180 Gepost op: 05 May 2020, 18:52:59 »
..........
Misschien moeten we eerder kijken naar de krappe IC capaciteit, ik moet er niet aan denken waar we met de gewonden heen moeten bij een grote aanslag of een mega ongeluk

Dat is nu juist een probleem. We hebben geluk dat de capaciteit tijd kreeg om op te bouwen. Bij een grote ramp hadden we die tijd niet.

Helaas is het echt Nederlands om te kijken waar we weinig van nodig hebben onder ‘normale’ omstandigheden en deze dan te reduceren. Weinig brand, dus minder brandweer. Meer rotondes en drempels  dus langere aanrijdingen voor politie, brandwerend ambulance. Ach, is maar iets meer tijd, valt binnen de marge.

Onlangs was er in mijn dorp ten noorden van Rotterdam een grote brand. Brandweer kwam zelfs uit Ridderkerk ter ondersteuning. Ik vind dit eigenlijk absurd dat de brandweer van zover moet komen.

Het is gewoon te hopen dat de overheid geleerd heeft van deze crisis en ervoor zorgt dat er voldoende ‘oorlogsvoorraad’ achter de hand te houden. Onlangs werden, ik dacht in België maar kan ook Nederland zijn, een lading mondmaskers vernietigd om dat deze over de datum waren. Op zich niet verkeerd, maar bestel dan ook nieuwe. Maar dat zal wel teveel kosten.  ;)

Als je kijkt naar de oosterburen, ongeveer 5x meer inwoners, ruim 2x meer capaciteit op de IC.

Maar hoe je het ook benaderd, bepaalde voorzieningen kosten geld. Wij als inwoners moeten in die situaties niet zeuren als daardoor iets duurder wordt. Als het maar goed uitgelegd wordt.
Groeten

Olav

Martijn193

  • Bestuur
  • Offline Offline
  • Berichten: 4250
Re: Toekomst van modeltreinbeurzen?
« Reactie #181 Gepost op: 05 May 2020, 19:20:01 »
Nou, als de overheid dergelijke oorlogsvoorraden achter de hand moet houden voor alles wat er kan gebeuren, dan is het niet een beetje duurder. En duurzaam ook niet. En als er ergens in het midden van Nederland een loods van 30 voetbalvelden wordt neergezet met al die voorraden erin (17 miljoen mondkapjes, 20.000 beademingsmachines etc), wordt er terecht snel geprotesteerd.

Je kan het ook anders zien: niet alles is te voorzien en ja je bereidt je alleen voor op de grote gemene deler. En misschien moet men maar accepteren dat we niet alles onder controle hebben...
« Laatst bewerkt op: 05 May 2020, 21:06:54 door Martijn de Kuiper »
Martijn, Voorzitter Beneluxspoor

Rondje_HO

  • Offline Offline
  • Berichten: 8159
Re: Toekomst van modeltreinbeurzen?
« Reactie #182 Gepost op: 05 May 2020, 19:42:40 »
Achteraf is het natuurlijk altijd makkelijk praten maar ik vind dat ze het nog best goed opgepakt hebben  :)  Je zal nu maar in een ziekenhuis werken. Dan weet je ook niet wat je meemaakt.

Olav

  • Offline Offline
  • Berichten: 854
Re: Toekomst van modeltreinbeurzen?
« Reactie #183 Gepost op: 06 May 2020, 09:27:54 »
Dat ben ik met je eens. Gezien de beperkte beschikbaarheid van mens en materieel levert de zorg een topprestatie.  (y)

Dit ondanks alles wat wegbezuinigd/geprivatiseerd etc. is.  :'(
Groeten

Olav

1200blauw

  • Offline Offline
  • Berichten: 2869
  • Twentelijn 1968-1980
Re: Toekomst van modeltreinbeurzen?
« Reactie #184 Gepost op: 06 May 2020, 09:41:36 »
En dat veel van de ouderen ‘toch wel overleden waren’, nou, waarschijnlijk niet als het een ‘normale’ griep zou zijn geweest.

Misschien wel aardig dat met een paar cijfers te onderbouwen. Let vooral op het aantal overledenen begin dit jaar en de afgelopen weken. https://www.cbs.nl/nl-nl/cijfers/detail/70895ned

Als je kijkt naar de oosterburen, ongeveer 5x meer inwoners, ruim 2x meer capaciteit op de IC.

Ruim dat aantal zelfs. Jammer dat ik de bron zo even niet terug kan vinden (nu.nl?): per 1000 inwoners heeft Nederland 7 IC-bedden en Duitsland 43.

St00mboy

  • Offline Offline
  • Berichten: 12019
Re: Toekomst van modeltreinbeurzen?
« Reactie #185 Gepost op: 06 May 2020, 10:20:45 »
Misschien wel aardig dat met een paar cijfers te onderbouwen. Let vooral op het aantal overledenen begin dit jaar en de afgelopen weken. https://www.cbs.nl/nl-nl/cijfers/detail/70895ned

....en vergelijk de cijfers van de afgelopen weken maar eens met die van dezelfde weeknummers in de afgelopen jaren. Dan krijg je wel een aardige indruk.
Hierbij bijv. de cijfers voor week 17:


Leen.
« Laatst bewerkt op: 06 May 2020, 10:28:33 door St00mboy »

Marty

  • Offline Offline
  • Berichten: 3432
  • team Mitropa
    • Team Mitropa
Re: Toekomst van modeltreinbeurzen?
« Reactie #186 Gepost op: 06 May 2020, 11:06:37 »
zijn dit de nummers van "griepgevallen" of alle cijfers ? dus ook hartstilstand en verkeersongevallen ??
Mvg Marty,

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22502
Re: Toekomst van modeltreinbeurzen?
« Reactie #187 Gepost op: 06 May 2020, 11:10:38 »
Totaal aantal overledenen. Het verschil met het gemiddelde over een reeks van jaren noemen we de oversterfte. De oorzaak is niet met zekerheid te zeggen, maar kan eigenlijk alleen maar Corona zijn. Er zijn overigens weken met 5000 sterfgevallen geweest.
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

Montanbahn

  • Offline Offline
  • Berichten: 822
  • Steel is king!
Re: Toekomst van modeltreinbeurzen?
« Reactie #188 Gepost op: 06 May 2020, 11:17:56 »
Ruim dat aantal zelfs. Jammer dat ik de bron zo even niet terug kan vinden (nu.nl?): per 1000 inwoners heeft Nederland 7 IC-bedden en Duitsland 43.

Het aantal bedden is niet eens het probleem. Die zijn er (na de opschaling) ruim voldoende. Veel belangrijker zijn de (goed opgeleide) handen aan het bed. Die zijn er niet voldoende. Zorgmedewerkers (op de IC's) maken nu over het algemeen lange dagen. Als we ons niet aan een paar simpele (maar lastig / vervelende) maatregels willen houden gaat dit probleem ons nog de nodige extra zorg kosten.
Het opleiden van IC medewer(st)ers kost niet 'maar een paar weken'los van het probleem of je de mensen überhaupt vindt.
MB

It's weird having the same age as old people...........

bouwdraadje

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22502
Re: Toekomst van modeltreinbeurzen?
« Reactie #189 Gepost op: 06 May 2020, 11:31:18 »
Ik denk trouwens dat 1200blauw per 100.000 inwoners bedoelt.  :)
Anders hadden we 120.000 ic-bedden in Nederland.

Het heeft overigens weinig met bezuinigen of privatisering te maken. In Nederland wordt al heel lang een beleid gevoerd waarbij zorg zoveel mogelijk buiten de ziekenhuizen plaatsvindt. Mensen zitten niet voor ieder wissewasje bij de Eerste Hulp en liggen kort in een ziekenhuis. Dat blijkt nu even onhandig, dus er zal wel een reset komen, maar niet in Duitse richting. Bedenk dat in Duitsland de overdadige ziekenhuiscapaciteit normaal een probleem wordt gevonden, want peperduur. Het is onder andere het gevolg van het al lang geleden toestaan van commerciële ziekenhuiszorg (Schwarzwaldklinik) en dat kan je niet zomaar terugdraaien.

En inderdaad, achteraf praten is gemakkelijk. Herinneren we onze de vorige epidemie nog die naar Nederland dreigde te komen? Vogelgriep of zoiets. Daar was een vaccin voor en de toenmalige minister van VWS Klink bestelde ruim. Was die epidemie naar Nederland gekomen, dan was hij de held geweest. Maar de epidemie kwam niet en dus werd Klink achteraf afgezeken omdat hij 300 miljoen of zoiets nodeloos had uitgeven.
« Laatst bewerkt op: 06 May 2020, 11:39:41 door henk »
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

Martijn193

  • Bestuur
  • Offline Offline
  • Berichten: 4250
Re: Toekomst van modeltreinbeurzen?
« Reactie #190 Gepost op: 06 May 2020, 11:41:25 »
Precies
Martijn, Voorzitter Beneluxspoor

Montanbahn

  • Offline Offline
  • Berichten: 822
  • Steel is king!
Re: Toekomst van modeltreinbeurzen?
« Reactie #191 Gepost op: 06 May 2020, 11:41:45 »
Het heeft overigens weinig met bezuinigen of privatisering te maken.

Dat schrijf ik ook nergens. Eens met je betoog maar (mijn partner werkt in de zorg en mijn zwager is Crisismanager in ziekenhuis) het krijgen van personeel is het probleem om het aantal bedden substantieel te verhogen. Maar dit speelt niet alleen in de zorg, er zijn meer werkgevers die nauwelijks aan personeel kunnen komen (ook niet als ze wel genoeg betalen). De oorzaak hiervan is vaak de werkdruk, maar dat is een heel ander verhaal.


Overigens als deelnemer van oa 'Houten' ben ik zelf wel benieuwd naar eventuele oplossingen van Hobma. 
« Laatst bewerkt op: 06 May 2020, 11:44:00 door Montanbahn »
MB

It's weird having the same age as old people...........

bouwdraadje

1200blauw

  • Offline Offline
  • Berichten: 2869
  • Twentelijn 1968-1980
Re: Toekomst van modeltreinbeurzen?
« Reactie #192 Gepost op: 06 May 2020, 12:27:02 »
Ik denk trouwens dat 1200blauw per 100.000 inwoners bedoelt.  :)
Anders hadden we 120.000 ic-bedden in Nederland.

Dat denk ik ook, dank voor de correctie (y)
Gelukkig klopt de verhouding wel.
« Laatst bewerkt op: 06 May 2020, 12:29:09 door 1200blauw »

Martin Welberg

  • FYA !!!
  • Offline Offline
  • Berichten: 9401
  • OO. Organisatie OntraXS!
    • Martin Welberg Scenic Studios
Re: Toekomst van modeltreinbeurzen?
« Reactie #193 Gepost op: 06 May 2020, 13:35:22 »
Gaat niet meer echt over de toekomst van beurzen. Ach menigeen heeft al eens gezegd dat de hobby ten dode opgeschreven was, dat gaat nu alleen wat sneller  ;) ;D

Olav

  • Offline Offline
  • Berichten: 854
Re: Toekomst van modeltreinbeurzen?
« Reactie #194 Gepost op: 06 May 2020, 13:47:50 »
..............

En inderdaad, achteraf praten is gemakkelijk. Herinneren we onze de vorige epidemie nog die naar Nederland dreigde te komen? Vogelgriep of zoiets. Daar was een vaccin voor en de toenmalige minister van VWS Klink bestelde ruim. Was die epidemie naar Nederland gekomen, dan was hij de held geweest. Maar de epidemie kwam niet en dus werd Klink achteraf afgezeken omdat hij 300 miljoen of zoiets nodeloos had uitgeven.

Change favoures the prepared mind

Ik heb daar geen bezwaar tegen. En misschien heeft hij nog kunnen doorverkopen?

Ik koop zelf ook dingen om op voorraad te hebben terwijl ik het misschien nooit nodig heb. Dat doen wel meer mensen denk ik. En trek ik mijn houten jas eenmaal aan zullen mijn kinderen het waarschijnlijk weggooien met de gedachte "wat moet ik hiermee".  ;)
Groeten

Olav