Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Rondom Charlois door R1954
Vandaag om 18:32:39
Piko EUROCITY 2969 traxx door the_gold
Vandaag om 18:24:08
Onshape gebruikersgroep door Frank 123
Vandaag om 18:23:22
Spoor- en tramweg parafernalia door Eelco Storm
Vandaag om 18:07:14
VERPLAATST: Probleem met inloggen door Duikeend
Vandaag om 18:02:20
Wie weet hoe je 2 fleischmann sprinters kan koppelen door linquenda2
Vandaag om 17:58:09
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Arjan6511
Vandaag om 17:54:25
Modellbau Lingen 2026 door Scratchbuilt
Vandaag om 17:39:57
Bauarbeiten im gange door 741230
Vandaag om 17:38:27
Resin kits best met of zonder grondlaag door Duikeend
Vandaag om 17:37:14
Raadplaatje door Gerrit H
Vandaag om 17:36:02
Station Steenwijk poging 2 door Duikeend
Vandaag om 17:25:22
Station Odijk Rangeer terrein - Marklin C - H0 door Locojack
Vandaag om 17:14:30
Materieel verzameling van Michiel(NDS) door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 17:00:58
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Vislijn
Vandaag om 16:30:51
Bitry Bascule in 0e, een nieuw baantje op Micromodules door Lucien
Vandaag om 16:01:20
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 15:52:23
Rivarossi br 56 HR2891S door Nico Hoogerwerf
Vandaag om 15:28:59
Brexbachtalbahn - Duitslands mooiste zijlijn. door Brexbachtalbahn
Vandaag om 13:47:48
Wat hebben treintjes met Kerst te maken? door Besselspoor
Vandaag om 13:33:42
Site Uhlenbrock door Michaël dB
Vandaag om 12:53:27
Contact gegevens Roco NL door Herb73
Vandaag om 12:10:22
Tijdschrift DIGIFOTOpro: schitterende reportage over museumlijnen door BrightonBelle
Vandaag om 12:07:36
Revier Rheinbrenner (H0) door spoorijzer
Vandaag om 11:30:05
De bouw van een modulebaan met Nederlands landschap. door Eric B
Vandaag om 11:14:37
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 11:13:14
Ervaringen met Van Perlo ( DinaSys ) draaischijfbesturing door Ronald Halma
Vandaag om 10:22:54
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 09:20:24
Probleem met Trix wagon door klusser
Vandaag om 09:17:36
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Jelmer
Vandaag om 08:40:48
  

Auteur Topic: NS baan in Las Vegas  (gelezen 34303 keer)

Bert V

  • Offline Offline
  • Berichten: 899
Re: NS baan in Las Vegas
« Reactie #120 Gepost op: 14 November 2021, 22:55:15 »
Hallo Daan,

Ik bedoelde geen andere centrale zoals de DR5000 maar alleen maar een andere bezetmodule. Hoe het technisch in elkaar steekt weet ik niet, daar zullen andere forumleden best meer over kunnen vertellen. Feit is dat een stilstaande loc zonder verlichting of wat ook aan bij mij gewoon door de bezetmelder wordt opgemerkt evenals een rijtuig met verlichting ook als die helemaal uit is.

In jouw situatie zou je dus elke sectie (blok) van het schaduwstation aan het begin en het eind van een gedetecteerd stukje kunnen voorzien zodat je ziet wanneer de loc het eind van het blok bereikt en tot stilstand moet worden gebracht. Ik neem aan dat dat handmatig moet gebeuren of heeft die app daar ook soms geautomatiseerde mogelijkheden voor? Handmatig vergt het denk ik wel wat experimenteerwerk om te kijken hoe lang je gedetecteerde stukken moeten zijn om de trein tijdig tot stilstand te brengen. Dat gaat met besturingssoftware veel simpeler, die rekent dat gewoon uit (moet je alleen wel je locs allemaal kalibreren).

Eigenlijk heb je dan gewoon het oude bekende systeem met inrijmelder, ongedetecteerd miiddendeel en stopmelder waarbij inrij- en stopmelder van functie wisselen al naar gelang de rijrichting.

Groeten,
Bert

phdirk

  • Offline Offline
  • Berichten: 1971
Re: NS baan in Las Vegas
« Reactie #121 Gepost op: 15 November 2021, 20:17:32 »
Hallo Daan,

Bij bijvoorbeeld de Digikeijs en Rosoft bezetmelders met stroomdetectie is vaak ook een vochtige vinger al genoeg om detectie te krijgen. Die bezetmelders zijn behoorlijk gevoelig. Voor de wagens en rijtuigen die ik detecteer gebruikt ik weerdstanden van 5k6 of 6k8 en ook die worden probleemloos gedetecteerd.
Wat er nu anders is in de bezetmeldmodules die jij gebruikt weet ik ook niet 1,2,3
Met beste groeten,

Dirk Meijer

Daan in Las Vegas

  • Offline Offline
  • Berichten: 322
    • Mijn Youtube Kanaal "Westerdam"
Re: NS baan in Las Vegas
« Reactie #122 Gepost op: 30 January 2022, 21:52:53 »
Een unboxing video van mijn nieuwe aankopen, overgenomen van forumgenoot Paul's model train stuff.
Hele collectie oud Lima materiaal! Heel blij mee. Vele dank Paul.

<a href="https://www.youtube.com/v/bGYbl70SlsI" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/bGYbl70SlsI</a>

https://youtu.be/bGYbl70SlsI


Daan in Las Vegas

  • Offline Offline
  • Berichten: 322
    • Mijn Youtube Kanaal "Westerdam"
Re: NS baan in Las Vegas
« Reactie #123 Gepost op: 07 April 2022, 14:30:32 »
Goedendag,

ik heb op dit moment geen tijd om aan de modelbaan of de treinen te besteden, dus heb ik iets anders gedaan om toch nog iets bezig met mijn geliefde treintjes te zijn.

Ik heb een sound file gemaakt voor de Lima IRM/VIRM.

Het is mijn eerste poging om zoiets te maken, en het is verre van perfect, maar ik ben er toch blij mee.

<a href="https://www.youtube.com/v/bsh9uclifp0" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/bsh9uclifp0</a>

De geluiden zijn vrijwel allemaal echt IRM, een enkele zijn van de oorspronkelijke VECTRON sound file.

Er zijn:

Stations omroepen
Conducteur's mededelingen
Machinist met de centrale spreken
koppelen en ontkoppelen
deuren openen en sluiten
NS conducteur fluitje
Station omroep Ding-Dong
optrek geluiden
rem geluiden
enkele toeters
Cabine belletje

Dit is de eerste keer dat ik wat dan ook met een Loksound file heb gedaan, en ik begrijp het nog niet precies hoe het werkt, maar ik ben niet ontevreden met het resultaat. Ik zal meer tevreden zijn wanneer ik mijn Lima can digitaliseren en op de baan kan zetten met geluid.

Ik vind de omroepen wel leuk, sommige mensen vinden dat die niet bij de trein horen maar op het station, maar ze waren nogal eenvoudig dus heb ik er veel van  ;D

indien iemand hier meer ervaring mee en/of suggesties heeft dan hoor ik het graag (op dit forum?-zeker niet!)
Ook suggesties voor meer of andere authentieke IRM/VIRM geluiden!
« Laatst bewerkt op: 07 April 2022, 14:40:30 door Daan in Las Vegas »

Daan in Las Vegas

  • Offline Offline
  • Berichten: 322
    • Mijn Youtube Kanaal "Westerdam"
Re: NS baan in Las Vegas
« Reactie #124 Gepost op: 28 January 2024, 22:34:54 »
Goeiedag allemaal, ik ben terug van weggeweest. Ik was er nog, maar heb amper tijd gehad om wat dan ook met mijn baan te doen. Deze week moet de verbouwing in en rond mijn treinkamer eindelijk klaar zijn, en dan kan ik weer een beetje aan de slag. Ondertussen heb ik dus de IRM loksound file gemaakt, daar ben ik toch wel blij mee, en heb ik wat air brushen in de garage gedaan, maar nu dit:



Ik ben een beetje bezig met arduino, om een CTA bak te maken. Ik heb ook iemand in Duitsland gevonden die Duitse CTA bakken maakt met dezelfde arduino display.

Voor mij gaat het arduino programmeren nog vrij moeilijk.

Ik heb er een filmpje van gemaakt, ook met de Duitse CTA:
(ik weet niet of flash het nog doet?)


<a href="http://www.youtube.com/v/JPU86zylDUE" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/JPU86zylDUE</a>
« Laatst bewerkt op: 28 January 2024, 22:37:25 door Daan in Las Vegas »

Daan in Las Vegas

  • Offline Offline
  • Berichten: 322
    • Mijn Youtube Kanaal "Westerdam"
Re: NS baan in Las Vegas
« Reactie #125 Gepost op: 10 February 2024, 20:02:03 »
Een beetje verder, "spoor" is nu een pixel kleiner een beetje meer zoals in 't echt.

Ook een console functie voor de arduino bijgedaan zodat tijd en stations kunnen worden verandert zonder her hele programma weer uploaden




Menno

  • Offline Offline
  • Berichten: 3466
    • Mijn van-alles website
Re: NS baan in Las Vegas
« Reactie #126 Gepost op: 11 February 2024, 10:28:07 »


Ik ben een beetje bezig met arduino, om een CTA bak te maken.
Ik zou de huisstijl met spoornummer achterwege laten van het display en dat vast aanbrengen naast het display, het spoornummer wijzigt immers toch niet. Heb je ook meer ruimte voor de rest van de informatie en je hebt minder kans op inbranden van juist dat spoornummer ;)

Volgens mij werden, ook al in de paletten-aanwijzer-tijd, Lelystad Centrum en dergelijke ook al afgekort tot 'Lelystad C.' als dat niet pastte, ténzij het de eindbestemming was, die werd voor zover ik weet wel altijd voluit geschreven.

StefanNL_Plays

  • Offline Offline
  • Berichten: 131
  • :D
Re: NS baan in Las Vegas
« Reactie #127 Gepost op: 11 February 2024, 11:17:48 »
Ook suggesties voor meer of andere authentieke IRM/VIRM geluiden!

Komt er ook motor geluid voor de IRM? VIRM1/IRM had een ander gleuid in de beginperiode, rond 2010 hebben ze het huidige motorgeluid gekregen. (Filmpje: https://youtu.be/XTWQHyUILzM en een interieuropname: https://youtu.be/bfktTqyqvUo)
« Laatst bewerkt op: 11 February 2024, 11:21:18 door StefanNL_Plays »
Uiteindelijk komt alles goed :)

Daan in Las Vegas

  • Offline Offline
  • Berichten: 322
    • Mijn Youtube Kanaal "Westerdam"
Re: NS baan in Las Vegas
« Reactie #128 Gepost op: 11 February 2024, 14:18:37 »
Komt er ook motor geluid voor de IRM? VIRM1/IRM had een ander gleuid in de beginperiode, rond 2010 hebben ze het huidige motorgeluid gekregen. (Filmpje: https://youtu.be/XTWQHyUILzM en een interieuropname: https://youtu.be/bfktTqyqvUo)
Hoi Stefan, ik heb beide filmpjes overwegen te gebruiken samen met vele, vele andere, maar ze waren niet geschikt. Ik weet eigenlijk niet of mijn geluid een Virm of een Irm is, het is het geluid dat bruikbaar was (op youtube). Ik had toentertijd ook op Duitse en Zwitserse treinfilmpjes gekeken die  soortgelijke geluiden maakte maar ik had geen geluk. Als ik geïnspireerd ben, zal ik proberen een tweede versie te maken.


Daan in Las Vegas

  • Offline Offline
  • Berichten: 322
    • Mijn Youtube Kanaal "Westerdam"
Re: NS baan in Las Vegas
« Reactie #129 Gepost op: 11 February 2024, 14:25:56 »
Ik zou de huisstijl met spoornummer achterwege laten van het display en dat vast aanbrengen naast het display, het spoornummer wijzigt immers toch niet. Heb je ook meer ruimte voor de rest van de informatie en je hebt minder kans op inbranden van juist dat spoornummer ;)

Volgens mij werden, ook al in de paletten-aanwijzer-tijd, Lelystad Centrum en dergelijke ook al afgekort tot 'Lelystad C.' als dat niet pastte, ténzij het de eindbestemming was, die werd voor zover ik weet wel altijd voluit geschreven.

Hallo Menno,

geen slecht idee, dan zouden de bestemmingen er inderdaad veel beter uitzien, De CTA wordt dan wel veels te groot in H0. Ik ga 't proberen.