Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Trix DXI van DC naar AC door puntenglijder
Vandaag om 16:57:41
Rheinburg, TP V/VI door Dave.......
Vandaag om 16:39:56
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door Dave.......
Vandaag om 16:37:20
23 augustus modelspoorbeurs Houten door Erwin 054
Vandaag om 16:29:08
Artitec goederenwagen door henk
Vandaag om 16:17:39
Cornfield Junction / Boulder Crossing - Afsluiten Topic door RobVille
Vandaag om 16:15:13
Verwijderen van het nummer op Roco 1631 – tips gezocht door janw
Vandaag om 15:50:32
Am Ende der Strecke, modulebaan op 1 M2 door Wim Vink
Vandaag om 15:42:58
De Projecten van RetroJack door Wim Vink
Vandaag om 15:38:28
365 "Het is weekend foto's" door Wim Vink
Vandaag om 15:34:59
Lenz 66 001 (artnr 30200) zit vast door wob
Vandaag om 15:16:14
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door wob
Vandaag om 15:03:37
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door puntenglijder
Vandaag om 15:03:35
Roco N.S.diesel elektrische loc 2400 door Tedo
Vandaag om 15:03:08
Heeft de nieuwe oplage reeks 55 van B-models verbeterde aandrijving ? door Tedo
Vandaag om 14:58:50
Wegfrezen ballastgewicht t.b.v. ruimte voor decoder door meino
Vandaag om 14:50:54
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door aad52
Vandaag om 14:25:29
Rocrail terugstel tijd wissels door Hans1963
Vandaag om 14:22:39
Heimwee naar de NFLS (Noord-Friesche Locaalspoorweg-Maatschappij) door daempfer
Vandaag om 13:54:15
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door Pauldg
Vandaag om 13:51:18
Module vliegveld Jan van Mourik door Wim Vink
Vandaag om 13:50:14
Bouw van OCCRE G10 in CIWL livrei in spoor 1 door Sven VG
Vandaag om 13:10:29
Veevervoer ss/ ns door Edsko Hekman
Vandaag om 12:32:22
Arlbergbahn.. ? door Benelux795
Vandaag om 12:31:48
Een secundair lijntje in de Puy de Dome en de (Haute) Loire anno 1968 door hervé
Vandaag om 12:25:19
US diorama in H0 door Wim Vink
Vandaag om 12:08:59
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door deBult
Vandaag om 12:08:50
Duitser met hoedje (Beurs Houten) door thevandijks
Vandaag om 11:58:08
Wat spoor 1 brouwsels door FritsT
Vandaag om 11:11:51
Roco Loc trilt 1 kant op bij optrekken icm klokanker door meino
Vandaag om 11:10:02
  

Auteur Topic: Overwegen voortaan NS-geel?  (gelezen 11088 keer)

ZwolsBas

  • Offline Offline
  • Berichten: 3142
  • NL/NS vanaf 1945
Re: Overwegen voortaan NS-geel?
« Reactie #60 Gepost op: 04 August 2018, 13:03:44 »
Standaard bij elke overweg een flits camera, negeer je rood licht 230,-
Sluit je aan aan de kudde terwijl je op het spoor stilstaat 500,-

Dat maakt veilig en letten ze vanzelf wel beter op.

Treinen Vissen Katten Liefhebber, bouw modelbaan op zolder gestart, nu nog 3 plaatsnamen verzinnen, help je mee?

tijgernootje

  • Offline Offline
  • Berichten: 12267
  • Treinen ontsporen niet,dan ligt de rails verkeerd
    • treinen foto's 1 op 1 zowel modern als museum spul
Re: Overwegen voortaan NS-geel?
« Reactie #61 Gepost op: 04 August 2018, 17:42:33 »
Dat zou wellicht nog best is effect kunnen hebben,zeker als die envelop met zo'n bedrag ineens meermaals op je deurmat valt  :police:
Uit eindelijk word er zoveel geprobeert om mensen te herinneren aan dingen die ze niet moeten doen,maar t simpelweg toch negeren.
Hoever moet je gaan ?
Een overweg hier in de buurt heeft bv aan 1 zijde een matrixbord net voor de overweg staan,dat oplicht als auto's bij groen licht de overweg willen oversteken en het op die overweg druk is ivm veel auto verkeer.
De tekst: houd de overweg vrij met 4 knipperende oranje lampen springt dan aan.
Het effect hiervan is 2 ledig,de ene (bekende figuur die hier vaker komt)rijd toch door en gaat op de overweg staan als dan de overweg dicht wil en de onbekende mensen schrikken van dat bord met die tekst en denken dat ze moeten stilstaan daar zolang dat dat bord oplicht.
Met als gevolg dat de file achter hun groter word ondanks groenlicht van de stoplichten  ::)

*wellicht is bij auto overwegen een idee om pollers uit de grond te laten komen vlakvoor de overweg dicht wil gaan,dan ben je in elk geval van 1 ding verzekert,nieuwe auto's kunnen de overweg niet meer oprijden  ;D
Met vr gr

Floris

Harzwald Hafen Bahn,de bouw.
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=94249.0

Thom

  • Offline Offline
  • Berichten: 4059
Re: Overwegen voortaan NS-geel?
« Reactie #62 Gepost op: 04 August 2018, 19:05:24 »
En een enveloppe op de mat helpt natuurlijk geen moer bij mensen die onbewust op een overweg terecht komen op het verkeerde moment, dan is het leed al geleden

Weleens gehoord van 'Voorkomen is beter dan genezen? '

RhB-Mikey

  • Lokifahrer Mikey
  • Offline Offline
  • Berichten: 715
  • Rhätische Bahn fan
    • Flickr
Lid van Vereniging Spoorgroep Zwitserland, Regio Zuidwest

klik hier voor mijn filmpjes

Bouwt aan Bahnhof Langwies

Te 2/2

  • Offline Offline
  • Berichten: 1006
  • Metrop-Märklin
Re: Overwegen voortaan NS-geel?
« Reactie #64 Gepost op: 04 August 2018, 21:03:37 »
Dat "behang" zie je op sommige plaatsen ook terugkomen. In Souburg waren een paar jongelui die er een sport van maakten om vlak voor een trein om de halve bomen te laveren. Nu zijn daar bomen die de volledige breedte van de weg afsluiten, en met behang er aan.
In Diemen is het behang net weer weg gehaald, en zijn de bomen die de volledige weg afsloten eerst gehalveerd, en later voor de helft weg gehaald. Dus weer terug bij af.

Dat laveren gebeurde vooral als de bomen niet meer werkten (meer dan eens). En het behang werd gehavend toen er een auto onder door reed; die reed zo hard dat hij pas na de overweg tot stilstand kwam. Sommigen hebben dat: komen van de A1 de bebouwde kom binnen, en hebben dat na 1 kilometer nog niet door.

Ook in Diemen is een tunnel gepland. Maar dan omwille van voetgangers die om de stoptrein te halen onder de bomen duiken of eroverheen klimmen en dan standaard een tegentrein tegemoet lopen. De vrijwillige brandweer is er maar zoet mee.  :P
Jan Willem

analoog hybride DC baan (2-rail+3-rail),
CH, peco, piko, roco, k-rail

ZwolsBas

  • Offline Offline
  • Berichten: 3142
  • NL/NS vanaf 1945
Re: Overwegen voortaan NS-geel?
« Reactie #65 Gepost op: 05 August 2018, 00:37:04 »
En een enveloppe op de mat helpt natuurlijk geen moer bij mensen die onbewust op een overweg terecht komen op het verkeerde moment, dan is het leed al geleden

Weleens gehoord van 'Voorkomen is beter dan genezen? '
Onbewst een gesloten spoorweg terecht komen bestaat niet, bellen, lichten, bomen. als je dat niet door hebt dan hoor je in een gesloten inrichting thuis tot het einde van je leven.
Ik heb ook wel eens een prent gehad dat ik te hard reed op een 80 weg, ja dat schud je even wakker en let je voortaan iets beter op, het werkt wel.
Treinen Vissen Katten Liefhebber, bouw modelbaan op zolder gestart, nu nog 3 plaatsnamen verzinnen, help je mee?

laurent

  • Offline Offline
  • Berichten: 2789
  • Broem broem!
    • Sporingerdam
Re: Overwegen voortaan NS-geel?
« Reactie #66 Gepost op: 05 August 2018, 00:51:14 »
Ach, wat is onbewust. Ik werd onderlaatst de weg af gedrukt (reed netjes rechts 100 waar je 120 mag) door iemand met een nieuwe auto... Ding had dodehoek waarschuwing in zijn spiegels, dat type auto kennende zit er ook een lane departure warning system op die actief tegen gaat sturen als je niet je richting aan geeft bij het verwisselen van rijstrook, ik toeterde en remde, zijn vrouw ging uit haar dak en hij reed nog doodleuk door mijn rijstrook op... Die was zo onbewust van mijn bestaan (terwijl ik eerst werd ingehaald door hem) dat ie daarop dus compleet niet reageerde. Dat soort figuren presteert het dus ook om op een spoorwegovergang tot stilstand te komen.
Neem ook eens een kijkje op mijn Youtube Kanaal:
Railion 6513
3railer | Teppichbahner | CS3 + MS2 | Tischbahner | LN + DAISY II Funk | C Rails | Multiprotocol | D | A | CH

Tischbahning.de

Thom

  • Offline Offline
  • Berichten: 4059
Re: Overwegen voortaan NS-geel?
« Reactie #67 Gepost op: 05 August 2018, 02:12:55 »
Ja, die sluiten achteraan aan bij de stilstaande rij auto's achter de overweg, staan er zelf midden op zonder de overweg door te hebben, of het idee te hebben dat die ook elk moment kan gaan sluiten.

Als je die mensen vraagt of je stil mogen staan op een overweg dan zeggen ze natuurlijk dat dat niet mag, maar onbewust door even niet op te letten komen ze toch in die situatie terecht.

Dus nee, iemand zal niet onbewust op een gesloten overweg terecht komen, maar wel onbewust op een overweg die nog niet gesloten is en dat dan wel.doet... Één geel vlak in je blikveld helpt daar waarschijnlijk beter bij dan de gedoofd lampen en bomen buiten dat directe blikveld....

tijgernootje

  • Offline Offline
  • Berichten: 12267
  • Treinen ontsporen niet,dan ligt de rails verkeerd
    • treinen foto's 1 op 1 zowel modern als museum spul
Re: Overwegen voortaan NS-geel?
« Reactie #68 Gepost op: 05 August 2018, 12:16:58 »
En een enveloppe op de mat helpt natuurlijk geen moer bij mensen die onbewust op een overweg terecht komen op het verkeerde moment, dan is het leed al geleden
Ja voor die mensen is t dan wel te laat,maar dat gebeurt even zo goed als er een nieuwe trucje is toegepast op en overweg en men het negeert.
Weleens gehoord van 'Voorkomen is beter dan genezen? '
Ja daar heb ik wel is van gehoort,net zo goed als van eigen verantwoordelijkheid,iets met een ezel en een steen,ergens houd t op en logisch nadenken.
Wil je t echt voorkomen met zulke mensen die zulke dingen doen ?
Dan moet je ze opsluiten in een cel,de sleutel weg gooien en ze van tijd tot tijd eten en drinken brengen.
Dat helpt meer dan gele verf,overwegbomen,waarschuwingslichten,kruizen en andere maatregelen die je heden ten dage bij een overweg ziet :police:

Het zijn (net als bij andere dingen die in de maatschappij spelen) weer een paar mensen die t voor de grote groep "verstieren".
Want door die paar word de rest van de maatschappij weer op kosten gejaagd  :-X
Wat daarvan dan oorzaak weer is maakt niks uit,dat kan gebrekkige opvoeding zijn,gebrek aan hulp bij persoonlijke problemen,enz enz,feit is wel dat t telkens een kleine groep is die t nodig vinden om dingen anders te doen dan normaal.

Als ze bij een overweg komen met of zonder geel vlak en men heeft "haast" of t duurt zo lang dat wachten(want dat zegt men vaak) dan voorkomt dat gele vlak echt niet dat ze toch proberen te jagen over die overweg om hun weg te vervolgen.

Dus hoever moeten we gaan om te proberen om die relatief kleine groep mensen ervan te weerhouden dat ze stomme dingen gaan doen ?
« Laatst bewerkt op: 05 August 2018, 12:27:16 door tijgernootje »
Met vr gr

Floris

Harzwald Hafen Bahn,de bouw.
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=94249.0

Thom

  • Offline Offline
  • Berichten: 4059
Re: Overwegen voortaan NS-geel?
« Reactie #69 Gepost op: 05 August 2018, 22:12:35 »
Als je het niet wil begrijpen zo het bedoeld is, reageer dan alsjeblieft gewoon niet....

Joop_L

  • Offline Offline
  • Berichten: 1594
Re: Overwegen voortaan NS-geel?
« Reactie #70 Gepost op: 06 August 2018, 09:16:22 »
Wat een drukte over een experiment/proef.  ;D De keuze voor geel is ook niet zo heel gek. Volgens een site staat geel o.a. voor "De kleur van de zon is een vrolijke opvallende kleur, die het brein, denkproces en zenuwstelsel stimuleert. Geel wordt geassocieerd met energie, zon, lente, zomer, een nieuw begin, levensplezier en geluk. Deze kleur stemt vrolijk en positief. Geel geeft focus en doelgerichtheid." Het is allemaal niet zo moeilijk dus. En als het helpt om incidenten op overwegen terug te dringen, scheelt het de gemeenschap een boel geld.  ;)
Groeten Joop, machinist Lls

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22533
Re: Overwegen voortaan NS-geel?
« Reactie #71 Gepost op: 06 August 2018, 09:31:12 »
En enkele families scheelt het misschien een hoop ellende.
Daarnaast zijn er weinig echte hufters, maar wel veel mensen die weleens een fout maken. Wij allemaal eigenlijk. Dan is het toch mooi als door wat maatregelen fouten minder vaak ernstige gevolgen hebben.
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

gvandersel

  • HCC!m maar toch Selectrix (RMX)
  • Offline Offline
  • Berichten: 3603
  • Als het maar elektrisch is.
    • Homepage Gerard van der Sel
Re: Overwegen voortaan NS-geel?
« Reactie #72 Gepost op: 06 August 2018, 09:48:56 »
Wat een drukte over een experiment/proef.  ;D De keuze voor geel is ook niet zo heel gek. Volgens een site staat geel o.a. voor "De kleur van de zon is een vrolijke opvallende kleur, die het brein, denkproces en zenuwstelsel stimuleert. Geel wordt geassocieerd met energie, zon, lente, zomer, een nieuw begin, levensplezier en geluk. Deze kleur stemt vrolijk en positief. Geel geeft focus en doelgerichtheid." Het is allemaal niet zo moeilijk dus. En als het helpt om incidenten op overwegen terug te dringen, scheelt het de gemeenschap een boel geld.  ;)
Hm, wil niet zeuren, maar dan is geel duidelijk de verkeerde kleur. Positief denken is in het geval van een overweg niet zo verstandig. "Oh daar komt een trein aan, daar kan ik best nog voor langs." Volgens mij lokt de kleur dus ongelukken uit. Nou ja dat zal de proef wel uitwijzen.

Groet,

Gerard van der Sel.
Holzburg (IIIb/IVa) schaal N.
Kijk ook eens bij de bouw en lees de avonturen.

Joop_L

  • Offline Offline
  • Berichten: 1594
Re: Overwegen voortaan NS-geel?
« Reactie #73 Gepost op: 06 August 2018, 09:58:52 »
Haha, ik wist dat dat puntje eruit gehaald zou worden. ;D  De rest doet er dus blijkbaar niet toe.  ???
Groeten Joop, machinist Lls

Remco vM

  • Offline Offline
  • Berichten: 3243
Re: Overwegen voortaan NS-geel?
« Reactie #74 Gepost op: 06 August 2018, 10:20:53 »
Dit is toch een zeurforum   ;), dus dan weet je waar de focus ligt  ;D ;D ;D