Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door RetroJack
Vandaag om 20:04:05
Bauarbeiten im gange door 741230
Vandaag om 19:57:35
De (3d) knutsels van Ronald. door Sven
Vandaag om 19:55:30
Roco 2025 door Ben
Vandaag om 19:52:14
De Projecten van RetroJack door RetroJack
Vandaag om 19:44:51
Problemen BR10 met decoder Zimo MN330P22 Plux 22 door puntenglijder
Vandaag om 19:24:13
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door hervé
Vandaag om 18:46:54
ProRail kan spoor in Nederland niet langer ’toekomstklaar’ houden door Hendrik Jan
Vandaag om 18:27:48
Rondom Charlois door hervé
Vandaag om 18:10:24
RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden door Wim1969
Vandaag om 17:25:22
ratelende 1300 van Electrotren door phdirk
Vandaag om 17:16:02
Roco traxx 'Eurocity': suggestie 2e nummer doorgeven door André82
Vandaag om 17:11:06
BNLS modulebaan: Werkspoor-Kathedraal 3.5 door tothebeach
Vandaag om 16:57:00
Info gezocht voor vakantie Dortmund of Dresden 2026 door tijgernootje
Vandaag om 16:38:46
Test van een Rapido Trains GE 44 tonner Claremont and Concord door Ronald Halma
Vandaag om 16:22:16
Piko Hobby lok welke condensator er uit? door Herb73
Vandaag om 16:21:37
Bitry Bascule in 0e, een nieuw baantje op Micromodules door Ronald Halma
Vandaag om 16:21:01
Rivarossi br 56 HR2891S door rhberk
Vandaag om 15:21:40
13 december modelspoorbeurs Houten door Peter J K
Vandaag om 15:18:10
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 13:35:37
Diorama Memburg Klütjenfelderkai door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 13:35:20
Plux12/16/22 Functiedecoder voor Roco 64205/64209 door Albert de Heer
Vandaag om 13:16:27
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 12:44:51
Uit de hand gelopen hobby: Trambaan op zolder. door odaoda
Vandaag om 12:35:51
Da's Daz 2 door Huup
Vandaag om 11:35:54
Bouw NS C 8605, BC 6012 en C 6820 door rhberk
Vandaag om 10:44:29
draaistel A.C.M.E. slaaprijtuig loshalen: hoe? door Jelmer
Vandaag om 10:14:10
Polderbaan(tje) 0,3m2 door GD
Vandaag om 08:55:20
Materieel verzameling van Michiel(NDS) door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 00:32:31
Trix 22128 EETC 1200 - 175 Jaar spoorwegen DCC Sound - Decoder plots dood. door Ronald A.
10 December 2025, 22:05:51
  

Auteur Topic: Tourist tram Den Haag op luchtbanden.  (gelezen 7110 keer)

RICROO

  • Offline Offline
  • Berichten: 622
Tourist tram Den Haag op luchtbanden.
« Gepost op: 07 May 2017, 22:20:50 »
In navolging van forum genoot Wesley komt er een nieuwe versie van de tourist tram uit Den Haag in schaal 1:87. Zoals wel bekend zal zijn is Wesley de bouwer van zeer fraaie tram modellen en ik mag zeggen dat zijn productie snelheid niet bepaald laag is.

Ik ga dus de touristram als bus bouwen. Dat wil dus zeggen dat de uitstraling hetzelfde als de tourist tram zal zijn maar ik gebruik daarvoor een Mercedes Benz Citaro. Ik heb helaas geen ouder bus model voor handen want het zou natuurlijk leuk zijn als de bus qua tijdperk naast de PCC zou staan.

De bus die ik ga gebruiken is een bus in de uitvoering van de BILS, een onderneming uit het Munsterland en waarvan ik ooit tientalle modellen voor heel weinig op de kop heb getikt. Een aantal van deze bussen zijn omgebouwd naar wagens van de BVG uit Berlijn. Nu dus een bus voor Den Haag.





Dit is wat er over is van wagen nummer 77 van de BILS, ruiten, onderstel en binnenwerk zijn er uit. De airco is van het dak en de dakluiken zijn weg.


De tweede stap is het verwijderen van de oude laklaag, dat was dus een badje in de rem olie. Al ruime tijd geleden gedaan en dat was toen ook voor het laatst. Het is een effectieve methode maar niet bepaald milieu vriendelijk en volgens mij ook voor de gebruiker ervan niet echt gezond.

Nadat de bus goed gespoeld is met water daarna nog eens volledig ontvet in de primer gezet. Dat levert een mooie egale ondergrond voor de volgende stap. Het opbrengen van de kleuren. Ik heb de primer laag een week de gelegenheid gegeven om uit te harden.





Het vinden van de juiste kleuren wordt nog lastig. Van het forum heb ik inmiddels wel het nodige aan informatie binnen, dus nu wordt het zaak de juiste kleur te maken. In principe gaat alles met de airbrush. Dat levert naar mijn idee het beste resultaat.

Richard

Pauldg

  • Offline Offline
  • Berichten: 7755
Re: Tourist tram Den Haag op luchtbanden.
« Reactie #1 Gepost op: 07 May 2017, 22:27:32 »
Wil je mij niet meer zo laten schrikken. Ik dacht even dat de Haagse tourist PCC's door asfaltmonsters vervangen gingen worden  :o

Dat gezegd hebbende; veel succes met je project!

Paul
Don't be part of the problem. Be the entire problem!

RICROO

  • Offline Offline
  • Berichten: 622
Re: Tourist tram Den Haag op luchtbanden.
« Reactie #2 Gepost op: 07 May 2017, 22:33:26 »
 ;D ;D

Paul, wil niemand laten schrikken. Nee wees gerust, die fraaie PCC gaat voorlopig niet van de rails, noch in 1:1 noch in 1:87, dat laatste weet ik natuurlijk niet zeker want ik ben niet de eigenaar van die 1:87 uitvoering.

Doet mij als partime HTM bus chauffeur wel een beetje zeer dat je bussen als asfaltmonsters ziet. :)

Richard

Pauldg

  • Offline Offline
  • Berichten: 7755
Re: Tourist tram Den Haag op luchtbanden.
« Reactie #3 Gepost op: 07 May 2017, 22:48:12 »
Monsters hoeft niet negatief te zijn hoor. Heel sesamstraat zit vol met zeer aaibare exemplaren!  ;D

Het ging mij er vooral om om het verschil duidelijk te maken. Alhoewel; trams rijden ook wel eens op asfalt, alleen zit er dan wel een groefrail in gebakken.

Maak er wat moois van en ik zie je vast wel eens op lijn 24.

Paul
Don't be part of the problem. Be the entire problem!

WeKra

  • Offline Offline
  • Berichten: 1383
    • Facebook
Re: Tourist tram Den Haag op luchtbanden.
« Reactie #4 Gepost op: 07 May 2017, 23:18:47 »
Ah, het komt van de grond! Leuk, ik volg!
Check ook mijn Facebook

RICROO

  • Offline Offline
  • Berichten: 622
Re: Tourist tram Den Haag op luchtbanden.
« Reactie #5 Gepost op: 12 May 2017, 13:26:28 »
De start is er maar let op, ik ben een langzame bouwer.  :D

Ik hoop dat daardoor de aandacht niet verloren gaat.

Richard

RICROO

  • Offline Offline
  • Berichten: 622
Re: Tourist tram Den Haag op luchtbanden.
« Reactie #6 Gepost op: 12 May 2017, 23:20:16 »
Inmiddels naar de volgende stap gegaan. Tevens de meest lastige, namelijk de juiste kleur zien te vinden. Dat valt niet mee.



De bus net na de eerste spuit beurt. Slecht te zien of de kleur goed is.

Toch maar even een oude bekende erbij gehaald.



Het lijkt erop dat de kleur aardig overeenkomt, toch heb ik het idee dat mijn bus nog net even iets te geel is en dat dit versterkt gaat worden als het groen erop gaat. Ik laat deze laag voorlopig even uitharden. De lak wordt met de airbrush opgebracht dus het zijn telkens heel dunne lagen. Op die manier hoop ik te voorkomen dat de details verdwijnen als ik toch nog een laagje moet aanbrengen.

Bij andere projecten is dat aardig gelukt.

Richard

RICROO

  • Offline Offline
  • Berichten: 622
Re: Tourist tram Den Haag op luchtbanden.
« Reactie #7 Gepost op: 04 June 2017, 15:44:08 »
De kleur op de bus is iets te donker, heeft nu voldoende kunnen drogen. Inmiddels ook de groene kleur binnen. Ik heb naast de Citaro nog een O405 gevonden in de voorraad. Deze bus heeft inmiddels ook de gele kleur gekregen. Het is helaas geen model zoals deze bij de HTM heeft gereden.

Nu nog even bedenken hoe ik de mal voor het groen ga maken. Dat zal een tijdrovend klusje worden denk ik zo.


Richard

WeKra

  • Offline Offline
  • Berichten: 1383
    • Facebook
Re: Tourist tram Den Haag op luchtbanden.
« Reactie #8 Gepost op: 04 June 2017, 18:14:32 »
Een mal? Waarom niet gewoon afplakken? En wat heb je bedacht als kleurstelling, net als het andere busje? Ben benieuwd!
Check ook mijn Facebook

RICROO

  • Offline Offline
  • Berichten: 622
Re: Tourist tram Den Haag op luchtbanden.
« Reactie #9 Gepost op: 04 June 2017, 21:21:47 »
Ik bedoelde inderdaad afplakken, maar blijft een tijd rovende klus. De Citaro gaat in dezelfde kleurstelling als de tram. Die O405 doe ik mogelijk in dezelfde kleur als het HB model, dus met een geheel groen dak.

En dan dezelfde transfers als het betreffende model zoals deze in dienst van HTM heeft rond gereden.