Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door Hatsune Miku
Vandaag om 15:46:12
TEE RGP 1 Jouef versus REE Modeles door MathynK
Vandaag om 15:24:56
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Silvolde
Vandaag om 15:20:15
Minibaan Visserskaai H0 door Frits C
Vandaag om 15:08:47
ESU V5 Decoder setting door Remunj
Vandaag om 15:06:58
3D print wagons: de benodigde onderdelen door Frits C
Vandaag om 15:04:41
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door sncf231e
Vandaag om 15:03:07
Revier Rheinbrenner (H0) door Jelmer
Vandaag om 14:32:35
Bevestigen Digikeijs DR7111 lichtsein door BertOK
Vandaag om 14:23:09
Materieel verzameling van Michiel(NDS) door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 13:59:06
De spoorhaven van Zuidbarge. door BramFokke
Vandaag om 13:40:32
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door Eric B
Vandaag om 13:32:48
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door defender
Vandaag om 12:52:02
Roco traxx 'Eurocity': suggestie 2e nummer doorgeven door the_gold
Vandaag om 12:51:24
Oersik etsplaat spoor 0, bouwverslag door moonlicht
Vandaag om 12:45:01
Rondom Charlois door Benelux795
Vandaag om 12:38:17
Station Odijk Rangeer terrein - Marklin C - H0 door bask185
Vandaag om 11:27:19
Koemo ballastlijm; welk alternatief? door Ronald69
Vandaag om 11:22:16
LTM 51 Garratt op basis van Harry Kaffa† ets door FritsT
Vandaag om 11:18:35
Modellbau Lingen 2026 door Ronald69
Vandaag om 11:14:54
Goede wensen voor 2026 door AdLoc
Vandaag om 11:01:02
"Spoor op Vleugels" in H0 door Pinkelpa
Vandaag om 10:45:36
Toon hier je (model)TRAM foto's. door System-M
Vandaag om 10:45:07
Beginnersvraag Märklin Delta "Circus Mondolino" door henk
Vandaag om 10:19:09
RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden door Hollandserhbfan
Vandaag om 10:09:05
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Vislijn
Vandaag om 09:55:45
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 09:40:29
Resin kits best met of zonder grondlaag door cor_b
Vandaag om 09:39:51
US diorama in H0 door Wim Vink
Vandaag om 09:20:23
EifelBurgenBahn door Jelmer
Vandaag om 09:02:12
  

Auteur Topic: Rail 2017 Houten (incl. nabespreking)  (gelezen 56183 keer)

dennie

  • Offline Offline
  • Berichten: 1498
Re: Rail 2017 Houten (incl. nabespreking)
« Reactie #120 Gepost op: 19 February 2017, 16:30:11 »
Ik was van plan zaterdag te gaan omdat ik vrijdag middagdienst had,echter wist de baas me nog te strikken voor zaterdag over te werken.
Dus plannen verschoven naar zondag en 2 wekkers (normaal als ik moet werken zet ik 3)gezet en gaan pitten,alleen ik werd pas om 14 uur wakker dan hoef ik ook niet meer te gaan (eerst trein 2 uur dan busje)ergerlijk de wekkers zijn wel afgegaan maar niet opgemerkt.
Inderdaad zeer leuke foto en videos ook van diorama.
Mijn mening
Als er ieder jaar dezelfde baan staat dan wordt het niet interessant,echter ik kan organisatie ook wel begrijpen hun moeten ook hun financiele plaatje rond krijgen.
Ga je echter iedere tentoonsteling (binnen/buitenland)af/na ja dan zie je gegarandeerd wel een baan wat vaker probeer dan maar eens nieuwe details te ontdekken.
Ergelijk vind ik wel (lege module/bak)banen die nog niet aangekleed zijn
Offtopic
Grote banen nemen veel plaats in, dat vergt  ook wel wat van  transport, grote aanhanger of vrachtwagen/inhuur transportfirma mogelijk aardige kosten
Ik ga wel naar intermodellbau dortmund

FILIP SLEURINK

  • Offline Offline
  • Berichten: 21
  • POLDERMODEL
Re: Rail 2017 Houten (incl. nabespreking)
« Reactie #121 Gepost op: 19 February 2017, 16:30:57 »
Martin,

Je geeft wel een mening met een beetje zurig karakter,  misschien heb je andere belangen?

Wees blij dat er mensen zijn die een tentoonstelling willen organiseren, zonder subsidie wel eens waar.
« Laatst bewerkt op: 19 February 2017, 16:36:50 door FILIP SLEURINK »

class 37

  • Offline Offline
  • Berichten: 725
  • class 37 Fan
Re: Rail 2017 Houten (incl. nabespreking)
« Reactie #122 Gepost op: 19 February 2017, 17:28:52 »
Me uitstekend vermaakt vandaag en zowaar eea gekocht 😊tevens erg veel ideetjes opgedaan ondanks dat ik geen Engelse baantjes kon bespeuren 😊
British Rail diesel Fan

HAR 67

  • Offline Offline
  • Berichten: 778
Re: Rail 2017 Houten (incl. nabespreking)
« Reactie #123 Gepost op: 19 February 2017, 18:33:08 »
Vandaag ook geweest. Ik heb mij heerlijk vermaakt. Een mix van mooie en minder mooie banen maar voor ieder wat wils. Voor mij is het vooral de scenery waar ik naar kijk.

Het leuke was dat er vandaag veel kinderen waren die zich uitstekend vermaakten. leuk dat er ouders zijn die met hun kinderen naar dit evenement gaan.

Redelijk geslaagd wat er op mijn lijstje stond helaas geen kadee's maar ik heb dan ook een afwijkend nummer nodig.

Tja en dan de prijs van de koffie 2,30 dat is gewoon duur voor deze kwaliteit. Dat is dan ook het enige min punt van vandaag.

Groet Harry

Reinout van Rees

  • Team forummoderators
  • Offline Offline
  • Berichten: 7797
  • Forummoderator
    • Persoonlijke website + weblog
Re: Rail 2017 Houten (incl. nabespreking)
« Reactie #124 Gepost op: 19 February 2017, 19:22:02 »
Hoe zat het met de drukte vandaag? Ik krijg de indruk dat het dit jaar alle dagen goed gevuld was, waar vorig jaar de zaterdag en vooral zondag rustig waren. Ik was toen op vrijdag geweest. Klopt het dat het dit jaar veel beter liep?

Reinout
Bouw v/d EifelBurgenBahn (h0, zijlijn in de Eifel)
Eifelgeschiedenis (verhalen en video's over de Eifelburgenbahn)

HAR 67

  • Offline Offline
  • Berichten: 778
Re: Rail 2017 Houten (incl. nabespreking)
« Reactie #125 Gepost op: 19 February 2017, 19:34:50 »
Het was vandaag wat drukte betreft goed te doen. Het was gezellig druk.

Harry

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 18583
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re: Rail 2017 Houten (incl. nabespreking)
« Reactie #126 Gepost op: 19 February 2017, 19:53:44 »
Martin,

Je geeft wel een mening met een beetje zurig karakter,  misschien heb je andere belangen?

Wees blij dat er mensen zijn die een tentoonstelling willen organiseren, zonder subsidie wel eens waar.

Filip, als je bedoeld dat hij iets voor OntraXS doet mag je dat ook gewoon hardop zeggen of schrijven en hoef je niet om de hete brij heen te draaien. :) Soms werkt het beter om dingen te benoemen.

Greetz, Ronald

Mijn US Convention Aalten

Mijn modules!:

Micromodule

Pietervde

  • Offline Offline
  • Berichten: 151
Re: Rail 2017 Houten (incl. nabespreking)
« Reactie #127 Gepost op: 19 February 2017, 20:00:57 »
Vandaag zoals eerder vermeld voor het eerst gegaan, broertje en vader waren mee. Zogezegd dus een leuk uitje voor de hele familie.

Ik heb me prima vermaakt, en allerlei ideeën opgedaan voor mijn eigen baan. Aangezien alle banen voor mij nieuw waren, was het dus zeker niet saai. Ik vind het zeer geslaagd, en ben er volgende keer vermoedelijk weer bij.

Wat betreft handelaren.. Ik vond ze niet overdreven in de weg staan. Integendeel, ik heb me heel erg in moeten houden om niet te veel te kopen. Desondanks is er toch het een en ander aan de vingers blijven plakken. Voornamelijk waar ik voor ging: decoders, en onderhoud spullen, zoals olie, lubricant, spoorgum, etc. Bij mn broertje is er iets groters blijven plakken: een 5-delige ice voor een heel erg mooie prijs. Ik heb een groter spoor nodig, vermoed ik.. :D

Sent from my LG-H815 using Tapatalk


Martin Welberg

  • FYA !!!
  • Offline Offline
  • Berichten: 9400
  • OO. Organisatie OntraXS!
    • Martin Welberg Scenic Studios
Re: Rail 2017 Houten (incl. nabespreking)
« Reactie #128 Gepost op: 19 February 2017, 20:27:53 »
Martin,

Je geeft wel een mening met een beetje zurig karakter,  misschien heb je andere belangen?

Wees blij dat er mensen zijn die een tentoonstelling willen organiseren, zonder subsidie wel eens waar.

Nou ja zeg, heb nu eenmaal een wat zurig karakter ;D. Bij mij kan iets niet snel genoeg goed zijn. Als je er op doelt dat ik als een van de deelnemers in de organisatie van OntraXS! mijn ongezouten kritische noten op andere tentoonstellingen beter voor me kan houden dan heb ik wat dat betreft een spijtige mededeling, dat ga ik namelijk niet doen. Verder heb ik geen enkel belang ergens in behalve die in mijn eigen zaak en die draait boven verwachting. Ben altijd blij als er mensen hun nek uit durven te steken betreffende tentoonstellingen maar doe er dan wat aan en stel ook wat ten toon. Krijg vaak te horen dat er meerdere aspecten in de hobby zitten en daar hebben de meeste gelijk in, maar dat neemt niet weg dat je wel je stinkende best kunt doen een goede tentoonstelling neer te zetten. Dat is nu een van de dingen die ik mij samen met Ronald Halma op de hals heb gehaald, wij doen jaarlijks onze stinkende best die pareltjes binnen te halen en te presenteren aan het publiek dat de mensen er ook voor terug willen komen. En dat zonder vorm van tegenprestatie en compleet onbezoldigd. Maar dat neemt niet weg dat ik net als de rest een mening mag hebben over de andere evenementen in dit land en het buitenland..

sneek

  • Offline Offline
  • Berichten: 3883
  • Modelleisenbahner mit Volldampf
Re: Rail 2017 Houten (incl. nabespreking)
« Reactie #129 Gepost op: 19 February 2017, 21:12:37 »
Kritiek geven is altijd gemakkelijk, organiseer maar eens een evenement.
Maar het was vanmorgen zo rustig dat je op het terrein voor de deur kon parkeren en bij de kassa gelijk door kon. Was het de entreeprijs waard ? Ik deel de mening van Martin, het was over het algemeen matig, een vergelijking met OntraXS is appels met peren vergelijken. Zonde dat wel mooie banen, zoals Aurich,  in een ver hoekje staan weggestopt. Er is nog zoveel moois wat hier gemist is, denk maar aan Fremo, H0pur etc. Positief is de aandacht voor de nieuwe generatie modelspoorders, de kids, die met bedienbare ovaaltjes, rangeerpuzzels, Brio en Lego tot onze hobby worden verleid.
En de handel? Ach ik verwonder me er nog over dat ik toch met wat wagentjes naar huis ben gegaan. ;D
Maar toch nog vier uurtjes doorgebracht, zonder problemen aan de luchtwegen door die rokende 1:32 locs   :P die deden wel hun stinkende best...
Deutsche Bundesbahn epoche 3 is favoriet, maar ook die goeie ouwe NS vergeet ik niet!

(Be)schrijver van spoorhistorie

Jan-Peter

  • Offline Offline
  • Berichten: 2362
  • Bnlx treinendokter.
Re: Rail 2017 Houten (incl. nabespreking)
« Reactie #130 Gepost op: 19 February 2017, 22:12:07 »
Hallo,

Hier een serie van 46 plaatjes die ik vandaag heb gemaakt. Bij sommige heb ik mij enigzins 'artistiek' bezig gehouden. Overigens alleen ingebouwd, 'ouderwets' of vaste focus voor leuke doorkijkjes.















































Volgende bericht het tweede gedeelte.

Jan-Peter
10* Dig. HO 3Rail ,HOe DB/OBB IV/V, Maritieme thema's.

Jan-Peter

  • Offline Offline
  • Berichten: 2362
  • Bnlx treinendokter.
Re: Rail 2017 Houten (incl. nabespreking)
« Reactie #131 Gepost op: 19 February 2017, 22:27:35 »
En het tweede gedeelte;















































In het volgende gedeelte 1-2 clips.

(gaat even durn, op een oude PC).
« Laatst bewerkt op: 19 February 2017, 23:06:03 door Jan-Peter »
10* Dig. HO 3Rail ,HOe DB/OBB IV/V, Maritieme thema's.

dennie

  • Offline Offline
  • Berichten: 1498
Re: Rail 2017 Houten (incl. nabespreking)
« Reactie #132 Gepost op: 19 February 2017, 22:51:51 »
Net hart van nederland gekeken en  stukje van  rail 2017 met hoofdthema jan arend,digitale besturing
 Top is het dat zoiets toch mogelijk is klasse
groet dennie
« Laatst bewerkt op: 19 February 2017, 23:39:59 door dennie »

S&TL

  • Offline Offline
  • Berichten: 271
Re: Rail 2017 Houten (incl. nabespreking)
« Reactie #133 Gepost op: 19 February 2017, 23:13:31 »
Rail is toch wel mijn favoriete beurs. Dit toch (!) door de veelzijdigheid van de banen en het sprankelende enthousiasme dat vanuit de deelnemers komt. Dat is hier meer als op andere plekken.

Eurospoor is zeker ook mooi, groots, afwisselend. Nadeel daar is de drukte en ik vind daar de handel gewoon te duur. Zeg maar Houten + 20%

Met het hierboven genoemde OnTrax heb ik niks. Staat me gewoon tegen. Zie hierboven en je begrijpt wat ik bedoel.

Martin Hornis

  • Offline Offline
  • Berichten: 1431
Re: Rail 2017 Houten (incl. nabespreking)
« Reactie #134 Gepost op: 20 February 2017, 01:38:17 »
In het verhaal van .Vincent kan ik mij vinden. Bij On traXS! ben ik nog nooit geweest. Maar daar ga ik verandering in brengen.
« Laatst bewerkt op: 20 February 2017, 13:21:35 door Martin Hornis. Reden: On traXS! »
Märklin K-rails met boogstralen > 500 mm; NS-lichtseinen met cijferbak: 4, 6 en 8 in één bak; iTrain; Intellibox I; OC32;
eigen treindetectiesysteem aangesloten op OC32;
controleprogramma voor OC32.