Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door puntenglijder
Vandaag om 19:12:17
BR-18.6 Schaal-0. door FritsT
Vandaag om 19:06:37
La Fabrique des petits réseaux (1:87) door tothebeach
Vandaag om 18:52:51
Industrieel smalspoor inspiratiedraadje door tothebeach
Vandaag om 18:52:05
"Bij nader omzien", een Nederlands spoorwegfotoarchief door Eelco Storm
Vandaag om 18:51:09
booster vraag door Blausee-Mitholz
Vandaag om 18:31:37
DDAR op basis van een Artitec DDM door Rob Ellerman
Vandaag om 18:29:41
Raadplaatje door grossraumwagen
Vandaag om 17:28:10
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Sven
Vandaag om 16:55:18
USA-sampler met Amtrak, april/mei 2008 door Wim Vink
Vandaag om 16:41:33
Modelbaan Beltheim. door Bertje B
Vandaag om 16:36:50
Zolderbaan 2025 door tothebeach
Vandaag om 16:32:43
Trix BR94 ontspoort door meino
Vandaag om 16:25:05
Edelweisz in model door Rob Ellerman
Vandaag om 16:06:42
3D/RM: HTM 21-101 - De Ombouwer door R1954
Vandaag om 16:04:11
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 15:26:01
Wat was jullie allereerste loc? door Bram S
Vandaag om 15:16:34
HTM PCC 1003-1024 in H0 - Die met de kleine raampjes door FraWi
Vandaag om 15:10:39
Fleischmann Anna ombouw. door RetroJack
Vandaag om 14:42:17
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 14:38:33
Mooi weer om buiten te spelen door hervé
Vandaag om 14:33:08
Tams app door rvredebregt
Vandaag om 13:50:14
Bouw NTM Stationsgebouw Lemmer door Sven
Vandaag om 13:48:11
Göhrener Viaduct door MaraNCS
Vandaag om 13:34:23
Mobadaten.info uit de lucht door Rico [momfer]
Vandaag om 12:31:18
Klein mobiel ontwerp met thema stadsmuren door Ronaldk
Vandaag om 12:21:16
ByPass Junction, een Amerikaanse modelbaan in N door Overet
Vandaag om 12:06:08
Module vliegveld Jan van Mourik door MOVisser
Vandaag om 11:43:49
Heroplage Artitec Plan W? door 1200blauw
Vandaag om 11:41:23
Modules van Kees Gorter (vervolg) door grossraumwagen
Vandaag om 11:32:43
  

Auteur Topic: Multiplaat geschikt als ondergrond bodemplaat?  (gelezen 4657 keer)

treinmodel

  • Offline Offline
  • Berichten: 15
Multiplaat geschikt als ondergrond bodemplaat?
« Gepost op: 25 September 2016, 14:20:29 »
goedendag,

ik sta aan de vooravond om een nieuwe baan te gaan bouwen, heb hier alles gelezen over de bodemplaat welk materiaal.

ik vraag mij af er weleens iemand bezig geweest met  Multiplaat;

ik zet hier even de eigenschappen neer van de fabrikant.
 
 
Ideaal voor het plaatsen van wanden en baden.

Gemakkelijk inbouwen van waterreservoirs voor hangclosets. 

Multiplaat als ondergrond voor tegelvloeren om contactgeluid te verminderen en de vloer te egaliseren. 

Zeer eenvoudig wegwerken van leidingen en afvoeren. 

Multiplaat

Multiplaat 10mm, 20mm en 30mm 

Multiplaat is een paneel met een kern van polystyreen schuim dat voorzien is van een brandvertragend middel. Het hardschuim element is aan beide zijden afgedekt met een speciale mortel die versterkt is met fiberglas wapening. De sandwichconstructie zorgt ervoor dat de platen licht en tegelijkertijd onverwacht sterk zijn.
Multiplaat is zeer licht en watervast en daardoor zeer geschikt voor het gebruik in natte ruimten. Met Multiplaat is het bijzonder snel en effectief bouwen zonder lange wachttijden voor het drogen en uitharden van cement. 

IK denk als je  hier kurk overheen doet dat je zo een heel licht ondergrond hebt en qua geluid ook redelijk stil zal zijn.

ik beschik nog niet over een stukje om te bekijken maar  ik verwacht dat je dan je rails met zwarte etalage spelden van 33 mm lengte vast kunt zetten.

Dus mijn vraag is heeft iemand ooit dit spul getest op gebruikt en wat zijn/waren de ervaring?

Het lukt me nu even niet een foto hier neer te zetten. geef even de  link als u het spul wilt bekijken.   http://www.multiplaat.nl/

met vrd grt  Edwin

« Laatst bewerkt op: 26 September 2016, 11:13:19 door Bert van Gelder. Reden: Titel aangevuld »

Tom Z.

  • Offline Offline
  • Berichten: 249
Re: materiaal ondergrond bodemplaat
« Reactie #1 Gepost op: 25 September 2016, 14:58:50 »
Heb geen idee hoe het zich houdt als onderbouw voor een modelbaan. Het lijkt wel een laag piepschuim tussen twee wafels !

Ronaldk

  • Offline Offline
  • Berichten: 8837
    • Bouw Endstation der Linie: Bahnhof Poggendam
Re: materiaal ondergrond bodemplaat
« Reactie #2 Gepost op: 25 September 2016, 15:34:15 »
Hallo Edwin,

Allereerst: Welkom op het forum.

Nee, geen ervaring met multiplaat. Als ik zo de link bekijk is het "piepschuim" ( polystyreen) tussen twee mortel (cement) lagen. De cementlagen lijken mij niet handig. Dat is een harde laag waar je niet gemakkelijk in snijdt of schroeft. Je zal toch iets van een houten bak of frame moeten maken om de platen af te werken c.q te kunnen koppelen. Als je dat gaat doen zou ik gewoon XPS-platen gebruiken als bodem van je landschap. Die kan je gemakkelijker bewerken doordat ze geen cementlaag hebben en ze zijn toch sterk genoeg.

Groeten Ronald.
Zijn we aan het bouwen? Ja! We zijn aan het bouwen: Ronald’s nieuwe project: Endstation der Linie: Bahnhof Poggendam!

Mark D.

  • Offline Offline
  • Berichten: 1195
Re: materiaal ondergrond bodemplaat
« Reactie #3 Gepost op: 25 September 2016, 18:38:52 »
neem dan roofmate.

ik ondersteun dat om de 400mm (40mm dik roofmate)

Simplex

  • Offline Offline
  • Berichten: 7284
Re: materiaal ondergrond bodemplaat
« Reactie #4 Gepost op: 25 September 2016, 18:52:30 »
Gewoon roofmate, met een 4mm multiplex onderplaat. Mooi zat en niet te duur.
Mvh Steef

charp

  • Peter
  • Offline Offline
  • Berichten: 1897
  • werken met de aaiket
Re: materiaal ondergrond bodemplaat
« Reactie #5 Gepost op: 25 September 2016, 21:03:34 »
Roofmate is ongeschikt als je met Tillig Elite wil werken en dan met name de wissels.


Peter
HO/2-rail =/ECOS II & LokProgrammer/MultiMaus/Rollend mat.: Fleischmann, Roco, Trix, Liliput, Piko, Rivarossi, Brawa, Jouef, ESU, Lima/Tijdperk: periode IIIb-IVa/DB

charp

  • Peter
  • Offline Offline
  • Berichten: 1897
  • werken met de aaiket
Re: materiaal ondergrond bodemplaat
« Reactie #6 Gepost op: 25 September 2016, 21:13:22 »
Hi, hi,... ik bedenk mij dat ik voor mijn laatste badkamer de door jou genoemde "Multiplaat" heb gebruikt. Om de boel waterdicht te maken. Goed overheen te tegelen.

Of het geschikt is voor de bouw van een modelspoorbaan is iets waar ik even over moet nadenken. De "vakliteratuur", geschreven door de professionele bouwer, schrijft nog steeds kurk voor.

Peter

HO/2-rail =/ECOS II & LokProgrammer/MultiMaus/Rollend mat.: Fleischmann, Roco, Trix, Liliput, Piko, Rivarossi, Brawa, Jouef, ESU, Lima/Tijdperk: periode IIIb-IVa/DB

ingenium

  • TM
  • Offline Offline
  • Berichten: 4350
    • Modeltrein projecten
Re: materiaal ondergrond bodemplaat
« Reactie #7 Gepost op: 25 September 2016, 22:57:26 »
Roofmate is ongeschikt als je met Tillig Elite wil werken en dan met name de wissels.


Peter

Vertel, want Oosterbeek-Hoog is op deze wijze gebouwd. Roofmate en Tillig Elite.
Ben geitjes voeren en bloemetjes plukken, doei...

wimk

  • Offline Offline
  • Berichten: 827
    • kusee.nl
Re: materiaal ondergrond bodemplaat
« Reactie #8 Gepost op: 26 September 2016, 08:42:53 »
De plaat die je beschrijft ken ik niet. Zelf gebruik ik 12 mm multiplex van de bouwmarkt, en voor geluidsisolatie die blauwe isolatieplaat van die bouwmarkt.

Je fixeert erg op de geluidsproductie. Het zou best kunnen zijn, dat dat heel goed werkt. Maar houdt er ook rekening mee, dat je vaak in de plaat moet schroeven. Aan de onderkant voor bedrading, servo's, e.d.  en aan de bovenkant vaak ook. Je moet ook bomen erin kunnen prikken, enz. Houdt dus er dus rekening mee dat je goed in je materiaal moet kunnen schroeven. Vandaar de vaak gekozen multiplex van 12 of 9 mm dikte.

Bij een wafel zoals je beschrijft vermoed ik, dat de wafelplaten erg dun zijn, waarbij ik vermoed, dat het erin schroeven niet zo goed zal gaan.

Wim K

Sicco Jan

  • Offline Offline
  • Berichten: 840
Re: materiaal ondergrond bodemplaat
« Reactie #9 Gepost op: 26 September 2016, 09:09:37 »
Hallo Edwin,

Grappig, over dit materiaal stelde ik jaren geleden een vraag. Ik heb de plaat gebruikt voor een kleine verbouwing in de keuken, en het restje weggegooid. Ik was van plan om dat in een modelbaan te verbouwen (al mijn plannen die daarover te vinden zijn zijn trouwens niet gerealiseerd). De glasvezel en mortel geeft veel rommel, je gereedschap wordt er bot op. Het is wel stevig en tegelbaar. Bij een latere verbouwing in de badkamer weer watervast multiplex gebruikt. Ik werk liever met hout.

Voor de modelbouw? Ik zou het niet nemen. Maar als jij wel goede ervaringen hebt horen we ze later graag!

Groet, Sicco Jan

charp

  • Peter
  • Offline Offline
  • Berichten: 1897
  • werken met de aaiket
Re: Multiplaat geschikt als ondergrond bodemplaat?
« Reactie #10 Gepost op: 26 September 2016, 12:03:59 »
@ Ingenium,

Meerdere forumgenoten hebben mij gewezen op de gevoeligheid van de wissels van Tillig Elite voor het bevestigen op Roofmate. Ondere andere Fred (frederik19630) en ik citeer:

"Heb zelf Tillig elite, punt van aandacht is daar de ondergrond. Heb het op de bekende blauwe G***platen,
en dan heb je makkelijk een wat (licht) golvende ligging".


Ik heb er zelf nu een handjevol van in huis en ik moet zeggen dat ik mij bij bedoelde opmerkingen wat kan voorstellen. Ik ga voor een vlakke, stevige ondergrond.

Peter
HO/2-rail =/ECOS II & LokProgrammer/MultiMaus/Rollend mat.: Fleischmann, Roco, Trix, Liliput, Piko, Rivarossi, Brawa, Jouef, ESU, Lima/Tijdperk: periode IIIb-IVa/DB

prutser

  • Offline Offline
  • Berichten: 6715
  • Spaar ze allemaal.
Re: Multiplaat geschikt als ondergrond bodemplaat?
« Reactie #11 Gepost op: 26 September 2016, 17:50:05 »
@ Charp, je haalt Roofmate en de blauwe ondervloer platen van de G***=Gamma? door elkaar.

Stephan.

Simplex

  • Offline Offline
  • Berichten: 7284
Re: Multiplaat geschikt als ondergrond bodemplaat?
« Reactie #12 Gepost op: 26 September 2016, 18:26:42 »
Roofmate is van 1 cm dikte tot 10- 20 cm dikte te verkrijgen. Zie onder, Charp
Ik heb 2 en 3 cm dik gebruikt voor de baan. Kosten, 24 euro.

Gisterenavond de greppeltjes gesneden, en het Roofmate bij de overweg
verlaagd. Op de weg moet een klein laagje op, om aan de hoogte van het
spoor te komen. De greppels moeten nog afgewerkt worden, de randen
zijn nu te scherp. De Preiser die erin staat geeft goed weer dat de diepte
zo'n beetje kniehoogte is. Vanavond maar weer wat verder rommelen.




Mvh Steef

charp

  • Peter
  • Offline Offline
  • Berichten: 1897
  • werken met de aaiket
Re: Multiplaat geschikt als ondergrond bodemplaat?
« Reactie #13 Gepost op: 26 September 2016, 19:06:43 »
Aha, weer wat geleerd ! Dus Roofmate"is niet zo zacht dat het indeukt ?


Peter
HO/2-rail =/ECOS II & LokProgrammer/MultiMaus/Rollend mat.: Fleischmann, Roco, Trix, Liliput, Piko, Rivarossi, Brawa, Jouef, ESU, Lima/Tijdperk: periode IIIb-IVa/DB

Ronaldk

  • Offline Offline
  • Berichten: 8837
    • Bouw Endstation der Linie: Bahnhof Poggendam
Re: Multiplaat geschikt als ondergrond bodemplaat?
« Reactie #14 Gepost op: 26 September 2016, 19:09:59 »
nope... dat is gewoon hard.  :)
Zijn we aan het bouwen? Ja! We zijn aan het bouwen: Ronald’s nieuwe project: Endstation der Linie: Bahnhof Poggendam!