Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€0.00
Per saldo:
€-250.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
PIKO 2240 71096 uit de doos!
door
Goosie
Vandaag
om 14:58:54
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
grossraumwagen
Vandaag
om 14:52:26
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten
door
Hans van de Burgt
Vandaag
om 14:50:31
De Projecten van RetroJack
door
RetroJack
Vandaag
om 14:39:14
Albula 2. 0m
door
maartenvdb
Vandaag
om 14:36:29
Line-up foto's van modellen
door
Daan de leeuw
Vandaag
om 14:33:38
Kan een bezetmelder buiten een pc om melden?
door
Ronald Halma
Vandaag
om 14:29:19
Vraag over UTP-kabel als voedingskabel
door
Arjen52
Vandaag
om 14:27:31
Gekleurde ketelringen bij duitse stomers
door
Karben
Vandaag
om 14:18:40
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
RetroJack
Vandaag
om 13:58:16
Digikeijs DR4088cs extra installeren
door
Remunj
Vandaag
om 13:49:16
Welke kleur groen voor NS bovenleidingportalen
door
Hans Gvz
Vandaag
om 13:25:12
Bouw graafmachine Artitec.
door
Henk Veenstra
Vandaag
om 13:20:57
Roco 2025
door
dh3201
Vandaag
om 13:17:00
Bauarbeiten im gange
door
Frank 123
Vandaag
om 12:59:56
Pfarrerwinkel bahn
door
741230
Vandaag
om 12:48:24
US diorama in H0
door
Wim Vink
Vandaag
om 12:25:16
Omnummeren van Roco NS 1211 naar NS 1204
door
Huibert
Vandaag
om 12:13:02
Aachenau West
door
Wim Vink
Vandaag
om 12:13:02
Plan N van Heris.
door
Mispoes
Vandaag
om 12:11:16
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's
door
Huibert
Vandaag
om 12:04:01
Eindstation Daarhuizen
door
cor_b
Vandaag
om 12:03:13
Toon hier je (model)TRAM foto's.
door
R1954
Vandaag
om 11:45:38
Roco NS 1211 blauw
door
Huibert
Vandaag
om 11:19:32
Roco witte z21 Start en Yamorc
door
BramFokke
Vandaag
om 11:15:11
Lok adres programmeren lukt niet met multimaus
door
rjr
Vandaag
om 10:48:49
Camp 3
door
Frank 123
Vandaag
om 10:26:11
Raadplaatje
door
eemstede
Vandaag
om 10:00:15
Webcams actuele werkzaamheden
door
kar
Vandaag
om 09:33:24
Gare de Tannay, Frans N-spoor
door
Sven
Vandaag
om 08:48:23
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Banen of diorama's
|
RhB / FO / MGB, Zwitsers smalspoor
|
Albulabahn in H0m
« vorige
volgende »
Print
Pagina's:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Vorige
-
Volgende
-
1
...
7
8
[
9
]
10
Omlaag
Auteur
Topic: Albulabahn in H0m (gelezen 54449 keer)
Dennis1984
Offline
Berichten: 967
Gotthardbahn
Re: Albulabahn in H0m
«
Reactie #120 Gepost op:
10 March 2022, 09:59:05 »
Hallo Michiel,
Ben je nog mooie nieuwe dingen aan het bouwen?
Met vriendelijke groet,
Dennis
Gelogd
Al mijn ideeën en modelbouwactiviteiten nu op mijn nieuwe weblog:
Dennis Model Trains
mwdb
Offline
Berichten: 531
Re: Albulabahn in H0m
«
Reactie #121 Gepost op:
11 March 2022, 21:19:09 »
@dennis1984: Inderdaad alweer een hele tijd dat ik in dit draadje heb gepost: de meeste tijd is de afgelopen periode gestoken in Messingbouw projecten.
Dat is hier gedocumenteerd:
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=100851.msg3222282481#new
Daarnaast wordt er sinds december gebouwd aan een nog braakliggend deel van de baan, een moduul van 180x50cm. Het is dat je er nu naar vraagt, want dit staat al even in de steigers en ben er nog niet toe gekomen om er wat van te laten zien.
Het heeft lang geduurd voordat ik de knoop heb doorgehakt wat betreft het motief van de module:
Uiteindelijk is gekozen voor het Stulsertobelviadukt, qua ligging past het precies op deze plaats binnen mijn model-layout en alhoewel het een nogal extreme ligging heeft (je kunt er eigenlijk niet bijkomen zonder halsbrekende klimtoeren) is het een mooie, aan beide zijden begrensd stukje RhB met een grote bekendheid. Een hele uitdaging om het te bouwen vanwege de grote brug en extreme diepte. Ook met een zgn. "hängende Schlucht" opbouw is de werkelijke kloofdiepte bij lange na niet in model te verwezenlijken, maar ik heb geprobeerd het wezenlijke in model te reproduceren.
Inmiddels zijn de brugdelen in delen met gips opgebouwd, steentjes geritst en daarna profilering van de afzonderlijke steentjes met een kunstharsfiller. De bovenleidingsmasten zijn naar voorbeeld samengesteld en op maat gesoldeerd, evenals de tunnelportalen.
Het landschap is onder het rail/brugniveau met kartonstroken en gipsbinden gesloten het bovenste deel opgebouwd met XPS platen.
Daaroverheen moet nog een enorme hoeveelheid rotsoppervlak gemodelleerd worden en flink wat hoge lariksen. Dat duurt dus nog wel even.....
Hieronder alvast een indruk van de huidige stand van zaken:
Om een idee te geven van het Stulsertobelviadukt in werkelijkheid: hier wat foto's gemaakt door een waaghals die daar fantastische plaatjes geschoten heeft, waar ik dankbaar gebruik van heb gemaakt:
https://www.modell-bahn.ch/forum/index.php?thread/2228-stulsertobelviadukt/
Wordt vervolgd,
Groeten, Michiel
Gelogd
RhB / H0m-Dubbeldeklayout / Peco/Zelfbouwrails/DCC/Xpressnet
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,70833.0.html
Nullem
Offline
Berichten: 477
Rhätische Bahn (tot 2003) in spoor 0m
Re: Albulabahn in H0m
«
Reactie #122 Gepost op:
14 March 2022, 09:18:02 »
Ha Michiel,
Leuk om je activiteiten rond het Stulsertobel viaduct te zien. Strak gebouwd en de sfeer komt zeker goed over. Prachtige masten ook weer. Wat een werk moet dat steentjesritsen geweest zijn; bezigheidstherapie van hoog niveau. (Heb je trouwens ook de andere kant van het viaduct gedaan?)
Ik vroeg me af wat 'kunstharsfiller' precies is en hoe je dat opbrengt. Gedraagt dat spul zich anders dan gips met verf of pigmenten als je het geheel gaat inkleuren? (Ikzelf gebruik hiervoor alabastine voor de stenen en wat extra verdunde alabastine voor het profileren.)
Zeker benieuwd naar het vervolg...
Groet! Frans
Gelogd
Groet! Frans
Dennis1984
Offline
Berichten: 967
Gotthardbahn
Re: Albulabahn in H0m
«
Reactie #123 Gepost op:
15 March 2022, 23:51:27 »
Dank voor de update Michiel, lekker gipsen binnenkort dus
!
Met vriendelijke groet,
Dennis
Gelogd
Al mijn ideeën en modelbouwactiviteiten nu op mijn nieuwe weblog:
Dennis Model Trains
mwdb
Offline
Berichten: 531
Re: Albulabahn in H0m
«
Reactie #124 Gepost op:
16 March 2022, 15:25:08 »
@Nullem: Dank je, Frans! De achterzijde van de bruggen heb ik wel van gipslaag voorzien, maar niet geritst: dat zie je niet. Inderdaad vele dagen, verdeeld over een maand mee bezig geweest.
Die kunststoffiller is juist handig omdat ie heel snel droogt: met een mini spuitje kleine dotjes op elke steen en dan met een droge doek lichtjes aandrukken. Met een beetje handigheid krijg je zo een mooi “bruchstein” effekt. Gaatvrelatief best snel. De naden tussen de brugdelen moet ik nog aanhelen, maar dan kunnen ze er niet meer uit. Eerst het grove rotswerk achter de bruggen en dan wordt het bouwwerk afgewerkt en gekleurd.
Die uitneembaarheid is ook de reden dat ik de masten al tot in detail heb voorbereid.
@Dennis1984: Dat met die rotsen is nog wel een dingetje: ik ga voor de grote vlakken achter en onder de brug, eens experimenteren met hobby klei (Das bv), dat kun je in dunne plakjes uitrollen en op een ruwe natuursteen afdrukken. Daarna de plakjes op de ondergrond lijmen en aanhelen met een beetje gips. Dan hoef je alleen die stukjes te modelleren.
Ik hoop dat alles daarmee wat lichter en dunner blijft.
Heb dat vroeger wel eens gedaan en leek toen best aardig. Ben benieuwd en laat dat nog wel weer zien als t wat wordt,
Groeten, Michiel
Gelogd
RhB / H0m-Dubbeldeklayout / Peco/Zelfbouwrails/DCC/Xpressnet
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,70833.0.html
mwdb
Offline
Berichten: 531
Re: Albulabahn in H0m
«
Reactie #125 Gepost op:
18 March 2022, 12:07:53 »
Dit is het setje bovenleidingsmasten die ik alvast heb gemaakt voor het Stulsertobel segment:
Het bijzondere hieraan is, behalve de individuele vorm, dat de draadhoogte aangepast is aan de voorbeeldsituatie, hier is dat 52mm hoog vanaf de railstaaf gemeten en derhalve de hoogte waarmee de lok met lage stroomafnemer-stand de tunnel ingaat. De pantograaf wipt dus niet vlak voor de tunnelingang een heel eind naar beneden of een veel te hoog tunnelportaal.
De basis is een kale H-mast van Sommerfeldt met daaraan vast de diverse appendages welke allemaal afzonderlijk met klembeugel-imitaties zoals in werkelijkheid gemonteerd zijn. De vlakke plaatjes zijn Ns strips van resp. 1,5 danwel 1,0x03mm en de draadbeugel is 0,3mm draad
De Ausleger van 1.0mm Messingbuis resp.0,48mm Gitaarsnaar zijn dmv een kleine boring in de mast bevestigd zodat dit een stevige ophanging vormt voor de rijdraad. Dus niet alleen aangesoldeerd, aangezien dat eigenlijk altijd weer loslaat.
Die Messingbuis zou qua schaling evtl nog beter zijn in 0.8mm, die ik ook wel had liggen maar dat past dan weer minder bij de reeds gebouwd masten elders op de baan. Zo is er altijd wel wat.
De masten zijn eigenlijk wat aan de dikke kant, maar aangezien ik een gespannen bovenleiding monteer is dat toch wel aan te bevelen heb ik gemerkt. Ook de isolatoren bestaan uit stukjes gitaarsnaar, zodat je rustig aan de masten kan solderen zonder dat je reeds gemonteerde kunststof exemplaren wegsmelten.
Groeten, Michiel
«
Laatst bewerkt op: 18 March 2022, 12:09:24 door mwdb. Reden: correctie schrijffout
»
Gelogd
RhB / H0m-Dubbeldeklayout / Peco/Zelfbouwrails/DCC/Xpressnet
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,70833.0.html
mwdb
Offline
Berichten: 531
Re: Albulabahn in H0m
«
Reactie #126 Gepost op:
12 April 2022, 23:31:28 »
En onderstaand weer wat plaatjes van de voortgang van mijn Stulsertobel Viadukt:
Intussen is de XPS en Gipsbindenlaag bedekt met modelgips, deels uit gietvormen en deels vrij gevormd. Hier vanaf het noordelijk tumnnelportaal:
En hier gezien in richting Zuidelijk tunnelportaal:
Het is een echte kloof geworden, in werkelijkheid nog dieper, maar de indruk is in ieder geval duidelijk. Veel stenen en gravel ingebed in de gipsslaag:
De brug is nog steeds uitneembaar, zodat de later slecht bereikbare delen achter de brug eerst afgewerkt kunnen worden, dan pas wordt de brug netjes aangeheeld en ingekleurd:
Wordt vervolgd,
Groeten, Michiel
Gelogd
RhB / H0m-Dubbeldeklayout / Peco/Zelfbouwrails/DCC/Xpressnet
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,70833.0.html
Chris Westerduin
Offline
Berichten: 1935
Re: Albulabahn in H0m
«
Reactie #127 Gepost op:
13 April 2022, 06:49:43 »
Ziet er geweldig uit!!
Gelogd
Flickr pagina voor plaatjes
Dave.......
Offline
Berichten: 4546
Re: Albulabahn in H0m
«
Reactie #128 Gepost op:
13 April 2022, 10:38:27 »
Schitterend
Gelogd
Met hartelijke groet.
Dave
Rheinburg tijdperk V/VI
Dennis1984
Offline
Berichten: 967
Gotthardbahn
Re: Albulabahn in H0m
«
Reactie #129 Gepost op:
25 April 2022, 10:08:08 »
Heel mooi Michiel!
Maar ik ben nu toch wel benieuwd hoe jij die steentjes in die bruggen hebt gemaakt. Aan de structuur te zien heb je dat niet ingekrast, maar ik begrijp nog niet helemaal je methode zoals je hierboven schreef. Kun je stap voor stap laten zien hoe je dat hebt gedaan?
Met vriendelijke groet,
Dennis
Gelogd
Al mijn ideeën en modelbouwactiviteiten nu op mijn nieuwe weblog:
Dennis Model Trains
Eegtrain
Offline
Berichten: 1018
Lid Modelspoorgroep Eindhoven
Re: Albulabahn in H0m
«
Reactie #130 Gepost op:
25 April 2022, 13:46:46 »
Zo zo ziet er goed uit!
Groetjes Egidius
Gelogd
"Spoormuseum"
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=72781.30
"Tauernbahn"
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=97341
"Rheinfels" TT
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,68731.0.html
/index.php?topic=68728
JaJo
Offline
Berichten: 11132
Spoor-0 & Spoor-1
Re: Albulabahn in H0m
«
Reactie #131 Gepost op:
25 April 2022, 15:17:16 »
Gelogd
Groet Jaap
Duits/NL, Spoor-0 en Spoor-1.Tijdperk II en III.
http://www.modeltreinbaan.nl
DJV
Offline
Berichten: 3434
BRrrrrmmm. Diesel Power. Tp III-VI. H0.
Re: Albulabahn in H0m
«
Reactie #132 Gepost op:
14 January 2024, 15:17:02 »
Mooie bouwwerken. Ben je nog gevorderd in de afgelopen maanden.
Gelogd
Groeten Dirk Jan
BR 243 "Ein Mädchen für Alles".
V100 "manusje van alles".
mwdb
Offline
Berichten: 531
Re: Albulabahn in H0m
«
Reactie #133 Gepost op:
14 January 2024, 19:22:36 »
Hallo Dirk-Jan,
Dank je voor de belangstelling en neen, qua baanbouw staat het eigenlijk een beetje still momenteel. Drukte in de beroepssfeer met allerlei aanstaande veranderingen maakten dat ik alleen met wat kleinere, overzichtelijker projekten bezig ben ( messingmodelbouw). Daar komt ook bij dat de baan eigenlijk grotendeels “klaar” is en er dus gewoon plezierig treinbedrijf mogelijk is. Alleen onderbroken door een soort zwartwit landschap eigenlijk
Ook had ik de laatste tijd weinig tijd en aandacht om hier dingen te posten, moest ik misschien maar eens wat aan doen😎
Hier een plaatje zoals het er nu in Filisur uit ziet
En hier een aantal Messing modellen waar ik de afgelopen tijd intensief mee bezig ben geweest, het zijn oude Ferro-Suisse bouwdozen welke ik goed rijdend probeer te krijgen, alsmede digitaliseren en (fors) te "pimpen".
Groeten, Michiel
Gelogd
RhB / H0m-Dubbeldeklayout / Peco/Zelfbouwrails/DCC/Xpressnet
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,70833.0.html
DJV
Offline
Berichten: 3434
BRrrrrmmm. Diesel Power. Tp III-VI. H0.
Re: Albulabahn in H0m
«
Reactie #134 Gepost op:
14 January 2024, 22:45:15 »
En het Viaduct??
Gelogd
Groeten Dirk Jan
BR 243 "Ein Mädchen für Alles".
V100 "manusje van alles".
Print
Pagina's:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Vorige
-
Volgende
-
1
...
7
8
[
9
]
10
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Banen of diorama's
|
RhB / FO / MGB, Zwitsers smalspoor
|
Albulabahn in H0m