De NS schaft 79 nieuwe intercity's aan die met een maximale snelheid van 200 kilometer per uur op onder meer het traject van de hogesnelheidslijn gaan rijden. Vanaf 2021 rijden de treinen tussen Amsterdam, Rotterdam en Breda over de HSL.
FyraEerder ging NS in zee met bouwer AnsaldoBreda voor de levering van de geplaagde Fyra-treinen. Ook Siemens en Alstom dongen destijds mee om de opdracht, maar zagen die aan hun neus voorbij gaan. Siemens spande een kort geding aan over de aanbesteding. De NS meldt dat dat kort geding vrijdag in haar voordeel is beslist, waardoor het contract met Alstom nu officieel kan worden beklonken.
Als ze die dingen nou eerst daar gekocht hadden.... ik heb nooit begrepen waarom ze niet doorgingen met wat ze al hadden. Thalys / TGV, prima dingen, beproefde techniek. Zo te zien nu wel.
Uit het bericht:Deze manier van berichtgeven suggereert dat het specifiek om treinen gaat die op de HSL horen te rijden wat NIET het geval is. Ook als de Fyra wel was gaan rijden, waren deze treinstellen besteld. Het gaat hier om uitbreiding en vervanging van Intercity materieel, dat daarnaast in staat is om over HSL trajecten te rijden en dat volgens de nieuwe afspraken met het ministerie ook zal gaan doen.
Als ze die dingen nou eerst daar gekocht hadden.... ik heb nooit begrepen waarom ze niet doorgingen met wat ze al hadden. Thalys / TGV, prima dingen, beproefde techniek. Zo te zien nu wel. Gelukkig maar