Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Br 41 Weinert, loop of sloop ? door puntenglijder
Vandaag om 07:30:36
Raadplaatje door R1954
Vandaag om 07:12:31
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 04:10:49
Bauarbeiten im gange door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 04:09:45
Rivarossi panoramarijtuig verlichting inbouwen. door Bahn-AG
15 July 2025, 23:19:44
De projecten van Ruben (NL H0) door Ruben90
15 July 2025, 23:16:36
Sikje 225 door Huup
15 July 2025, 23:04:23
Fleischmania Nostalgia door ArjanB
15 July 2025, 22:37:44
Spoor- en tramweg parafernalia door MathynK
15 July 2025, 22:37:25
Baanplan deels gebaseerd op Veluwe door Ruben1990
15 July 2025, 21:22:50
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door Erik Mijd
15 July 2025, 21:09:01
Spoor 1 nem of finescale door mitchell2000
15 July 2025, 20:55:27
BR-18.6 Schaal-0. door FritsT
15 July 2025, 20:54:04
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
15 July 2025, 20:50:24
Station Roodeschool door Nohome
15 July 2025, 20:36:40
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Wim Rosbender
15 July 2025, 20:33:55
Noorwegen - interessante spoorzaken langs vakantieroute door Dion
15 July 2025, 20:14:32
Defensie wil oude koplopers ombouwen tot hospitaaltrein door Remco vM
15 July 2025, 19:31:59
Groningers blij verrast met opening station, maar er is ook reden voor gemopper door spoorijzer
15 July 2025, 19:25:40
Boek over de oorsprong NS 500/600 door Eucalypta
15 July 2025, 19:25:03
Nachttreinen Oost Europa door Bor de Wolf
15 July 2025, 18:00:32
Hengelo in 1981-1982, maar dan anders: Kassenberg in N door Jeroen Water
15 July 2025, 15:51:48
Even wachten nog...... (1:45 op 0,16 m2) door Scratchbuilt
15 July 2025, 15:42:48
Bentheimer Eisenbahn Stations gebouwen "Laarwald" door Hans Reints
15 July 2025, 15:24:52
Rheinburg, TP V/VI door Ronald Halma
15 July 2025, 13:57:04
365 "Het is weekend foto's" door MOVisser
15 July 2025, 13:34:58
Frans loodsje et cetera door MaraNCS
15 July 2025, 13:05:32
Een nieuw begin door dreezy
15 July 2025, 11:17:53
US diorama in H0 door Wim Vink
15 July 2025, 11:11:58
Iemand ervaring met deze ali express lok printplaten? door schipcas
15 July 2025, 10:06:19
  

Auteur Topic: Tafel bouwen en Fleischmann, rail-tekenprogramma gezocht  (gelezen 4210 keer)

Boswachter Dirk

  • Sed quis custodiet ipsos custodes
  • Offline Offline
  • Berichten: 32
  • Honor est praemium virtutis
Tafel bouwen en Fleischmann, rail-tekenprogramma gezocht
« Gepost op: 01 May 2016, 11:41:22 »
Tja..... de leeftijd stijgt dus ik heb de Fleischmann Analoge weer voor den dag gehad, veel had ik er niet meer van, die oude rails met zwarte bielzen vond ik vroeger al een beetje afzichtelijk  :-[, maar de Fleischmann 6120 Profi is toch wel een erg mooie rails, daar heb ik er nu een paar van.
Maar nu het punt waar het omgaat.

Tafel Bouwen:
Ik wil een tafel maken en zou daar graag van te voren tips over willen weten, bezind eer gij begint he...., maar waar kan ik die lezen?
Dan zie ik ook van Marklin dat er een CAD programma is waar je je baan kan ontwerpen, hij verteld dan zelfs ook nog dat welke rails artikelnummers je nodig heb, dus je kan het dan zo bestellen in den winkel. Echter van Fleischmann zie ik dat niet, iemand enig idee??

En alvorens velen over mij heen vallen, ik ben 56 jaar en Data Communicatie engineer op Electronica Hardware nivo, ik heb altijd zenders en ontvangers en draadloose communicatie modems ontwikkeld.
Dus vooraf al gezegd, mijn keuze blijft voorlopig toch bij de Analoge treinen, waarom, het is simpel en goedkoop, en het rondrijden met treinen, dat is niet mijn grootste vreugde, maar het bouwen, dat vind ik leuk, dus omdat ik qua trein niet veel wenst is analoge voldoende voor mij en de kostprijs is laag, er is veel 2ehands te koop!

Marklin, Neen.......!!!!!!!! :o ik zeg het gelijk,  als kind vond ik die rails met zo een onwerkelijke midden geleider afschuwelijk voor het nabootsen van de werkelijkheid, over de Deutsche Baan heb ik in 99% van de kilometers nog nooit zo een middenrail gezien!
« Laatst bewerkt op: 07 June 2020, 10:32:17 door Bert van Gelder »
Met vriendelijke groet, Dirk ("De Boswachter" )

Honor est praemium virtutis

santerdam

  • Offline Offline
  • Berichten: 3865
Re: Tafel bouwen en Fleischmann CAD software, wie ohhhh wie weet het?????
« Reactie #1 Gepost op: 01 May 2016, 11:48:50 »
Dirk,

Voor het tekenen van een baanplan kan ik je Anyrail aanbevelen. Dat programma is erg compleet en bevat nagenoeg alle railssoorten. Je kunt gratis een probeerversie downloaden en daarmee kun je riant experimenteren (wellicht heb je niet eens de volledige versie nodig).

Zie https://www.anyrail.com/index_nl.html

Sander

Rondje_HO

  • Offline Offline
  • Berichten: 8159
Re: Tafel bouwen en Fleischmann CAD software, wie ohhhh wie weet het?????
« Reactie #2 Gepost op: 01 May 2016, 12:07:06 »
Wat Sander al zegt, met Anyrail kun je baanplannen maken met alle merken rails, die je in de "bibliotheek" kunt uitkiezen. Met de proefversie kun je alleen maximaal iets van 60 stukken rails inpassen dus als je baanplan groter wordt zou je dan de volledige versie moeten kopen. Wat ik echter gedaan heb is stukje voor stukje mijn baanplan gemaakt en dan met knippen en plakken in Microsoft Paint het complete baanplan aan elkaar gemaakt  ;D

Voor anoloog of digitaal: ik rijd zelf digitaal maar dan niet automatisch/met de computer. Mijn locs hebben dus wel een decoder maar ik gebruik de intellibox (het digitale systeem waar ik voor gekozen heb) alleen als een soort veredelde trafo. Het voordeel daarvan is dat de locs wel wat mooier rijden en vooral de verlichting het beter doet. Ik denk dat er tegenwoordig ook zat tweedehands locs te krijgen zijn die digitaal voorbereid zijn. Dit alles opgeschreven hebbende, kun je dat natuurlijk later ook nog doen  :D  Alleen de trafo loskoppelen en een digitaal systeem aan de rails koppelen als je het alleen als rijregelaar wil gebruiken. Ja, en je locs voorzien van een decoder dan  ;)

NS264

  • Offline Offline
  • Berichten: 8938
  • Het leven op de weg.
    • Midland
Re: Tafel bouwen en Fleischmann CAD software, wie ohhhh wie weet het?????
« Reactie #3 Gepost op: 01 May 2016, 12:13:59 »
Hoi,

Welkom hier.

Als je van zelf bedenken en ontwerpen houdt zet de zoekfunctie dan eens op de Arduino, die wordt hier regelmatig gebruikt en zelf geprogrammeerd en er is ook een werkgroep over op het forum.
Daarnaast is Scarm ook een aardig ontwerpprogramma en gratis beschikbaar om een en ander te verkennen.

Er zijn hier bouwers op modules en bouwers die vaste tafels bouwen maar ook bouwers met afwijkende vormen en maten zoals bv een boekenplankformaat.

Dus wat wil je en aan welke eisen moet de baan voldoen?

Groeten Koen.
Voor meer interactie volg Instagram@swalbenburg_moba_n
Werkspoor tijdelijk niet actief.
Flash & The Pan: waiting for a train.

Boswachter Dirk

  • Sed quis custodiet ipsos custodes
  • Offline Offline
  • Berichten: 32
  • Honor est praemium virtutis
Re: Tafel bouwen en Fleischmann CAD software, wie ohhhh wie weet het?????
« Reactie #4 Gepost op: 02 May 2016, 10:53:30 »
Dank voor de reactie, daar ben ik content mee. (y) Ik heb het programma Anyrail gezien en dat ziet er goed uit en is prima betaalbaar!

Ik zag dat je kon kiezen uit :

Fleischmann Profi          <----- Die Profi is de rails die ik laatst gekocht had, zoals de bochten 6120, die hebben ook gelijk de kiezels onder de rails liggen

Fleischmann Modell   <--------------Maar dit type staat ook bij Anyrail, is dat het oude zwarte open rails type van uit de jaren '60 en ' 70 ?

Moet zeggen dat ik de Profi met de mooie grijze ondergrond bedding, toch wel erg mooi vind ten opzichte van vroeger, die kale zwarte rails.

Afijn ik begrijp dat je later ook op mijn oude spullen digitaal kan toevoegen, dat is dan wel een pluspunt, we gaan het zien in den toekomst.

Dank voor uwen opmerkingen, misschien dat ik binnen kort naar HOUTEN gaat, is daar ook tweede hands te koop?
Met vriendelijke groet, Dirk ("De Boswachter" )

Honor est praemium virtutis

Besselspoor

  • Offline Offline
  • Berichten: 5334
  • Team Mitropa - OHMB
Re: Tafel bouwen en Fleischmann CAD software, wie ohhhh wie weet het?????
« Reactie #5 Gepost op: 02 May 2016, 11:00:51 »
Fleischmann Modellrails is inderdaad de oude messingrails. Overigens zijn beide soorten in Houten wel te vinden, Profirails houdt echter wat meer zn waarde.
Een ander idee is om eens te lezen wat er tegenwoordig aan landschapsbouw gedaan wordt en de oude rails eens met een waasje bruintinten te behandelen en bedding aan te leggen met los grind wat ingedruppeld wordt met verdunde houtlijm o.i.d. Dat geeft een zoveel mooier resultaat dat je geen dure profirails meer nodig hebt.
Er staan op het forum, maar ook elders op het www eindeloos veel tips en voorbeelden.
Er zijn zelfs workshops voor te volgen, zoek maar eens op Martin Welberg bijvoorbeeld
« Laatst bewerkt op: 02 May 2016, 11:03:44 door Besselspoor »
RETROBAHN A.G.

Boswachter Dirk

  • Sed quis custodiet ipsos custodes
  • Offline Offline
  • Berichten: 32
  • Honor est praemium virtutis
Re: Tafel bouwen en Fleischmann CAD software, wie ohhhh wie weet het?????
« Reactie #6 Gepost op: 02 May 2016, 19:54:57 »
Dank voor uwen tip mijnheer Bossel ik ga er mee aan den slag, ben u zeer erkentelijk
Met vriendelijke groet, Dirk ("De Boswachter" )

Honor est praemium virtutis

KennyS

  • Marklin
  • Offline Offline
  • Berichten: 18
  • Manners Maketh Man -Harry Hart
Re: Tafel bouwen en Fleischmann CAD software, wie ohhhh wie weet het?????
« Reactie #7 Gepost op: 04 May 2016, 00:27:59 »
 (y)
Heeft u geen probleem? Dan maken wij er een!

Boswachter Dirk

  • Sed quis custodiet ipsos custodes
  • Offline Offline
  • Berichten: 32
  • Honor est praemium virtutis
Re: Tafel bouwen en Fleischmann CAD software, wie ohhhh wie weet het?????
« Reactie #8 Gepost op: 07 June 2020, 09:29:03 »
Dirk,

Voor het tekenen van een baanplan kan ik je Anyrail aanbevelen. Dat programma is erg compleet en bevat nagenoeg alle railssoorten. Je kunt gratis een probeerversie downloaden en daarmee kun je riant experimenteren (wellicht heb je niet eens de volledige versie nodig).

Zie https://www.anyrail.com/index_nl.html

Sander
Dit bericht is al wat jaren oud, is er inmiddels al een nieuwer of nog beter programma in de markt gekomen?
Met vriendelijke groet, Dirk ("De Boswachter" )

Honor est praemium virtutis

Gouda

  • Offline Offline
  • Berichten: 1234
  • kaas, kaars en siroopwafel
    • Railclub Utrecht
Re: Tafel bouwen en Fleischmann CAD software, wie ohhhh wie weet het?????
« Reactie #9 Gepost op: 07 June 2020, 09:41:20 »
Programma wordt nog steeds geüpdate. Zitten nu in versie 6 met meer type rails.

Marc
Nederlandse diesels zijn mijn favoriet.

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 17807
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re: Tafel bouwen en Fleischmann, rail-tekenprogramma gezocht
« Reactie #10 Gepost op: 07 June 2020, 11:35:33 »
Dirk, ik weet niet of je toen het programma aangeschaft hebt maar je kunt het met korting upgraden:  https://www.anyrail.com/nl/upgrade_request

Anders gewoon voor 49 euro de huidige versie kopen, ik denk zelf (zonder het te hebben) dat dit het meest veelzijdige en gemakkelijkste programma is voor het minste geld ;)

Marty

  • Offline Offline
  • Berichten: 3432
  • team Mitropa
    • Team Mitropa
Re: Tafel bouwen en Fleischmann, rail-tekenprogramma gezocht
« Reactie #11 Gepost op: 07 June 2020, 11:47:57 »
Je triggerde mij om verder te lezen door te zeggen dat het treintje spelen zelf minder boeit, maar om het bouwen gaat, precies min ding  :)

Ik zie dat je een nogal belangrijke vraag van Koen over het hoofd gezien
Anyrail en al die tekentroep is leuk, maar misschien kan je eerst vertellen wat je wil
Wil je vast of module? wil je fantasie/nostalgisch of realistisch ? moet het groots of klein ?
Enige wat we nu weten is : analoog...
Als die antwoorden er zijn, kunnen we je verder op weg helpen met bouwen en keuzes maken  :)
En als je zelf die antwoorden heb, is een ontwerp maken ook veel makkelijker, en begin gewoon met een stuk papier en potlood, dan kom je al een heel end
Mvg Marty,

Boswachter Dirk

  • Sed quis custodiet ipsos custodes
  • Offline Offline
  • Berichten: 32
  • Honor est praemium virtutis
Re: Tafel bouwen en Fleischmann, rail-tekenprogramma gezocht
« Reactie #12 Gepost op: 07 June 2020, 19:37:43 »
Je triggerde mij om verder te lezen door te zeggen dat het treintje spelen zelf minder boeit, maar om het bouwen gaat, precies min ding  :)

Ik zie dat je een nogal belangrijke vraag van Koen over het hoofd gezien
Anyrail en al die tekentroep is leuk, maar misschien kan je eerst vertellen wat je wil
Wil je vast of module? wil je fantasie/nostalgisch of realistisch ? moet het groots of klein ?
Enige wat we nu weten is : analoog...
Als die antwoorden er zijn, kunnen we je verder op weg helpen met bouwen en keuzes maken  :)
En als je zelf die antwoorden heb, is een ontwerp maken ook veel makkelijker, en begin gewoon met een stuk papier en potlood, dan kom je al een heel end
Ja als kind vond het rondjes rijden het minst spannend.
Mijn plan is een tafelmanieren 2,4m bij ongeveer 1 meter.
Ik hou er van rangeer terreinen zoals in Roosendaal, en wil graag een helling baan maken, die had ik ook in mijn kinderjaren, voor de rest niet teveel huisjes, dat vind ik niet zo, maar vooral natuur.
Met vriendelijke groet, Dirk ("De Boswachter" )

Honor est praemium virtutis

Bert van Gelder

  • Offline Offline
  • Berichten: 4385
Re: Tafel bouwen en Fleischmann, rail-tekenprogramma gezocht
« Reactie #13 Gepost op: 07 June 2020, 20:19:23 »
Dirk,

Graag de REAGEER-knop gebruiken, en niet de CITAAT-knop, als je reageert op het laatste bericht.
Anders komen alle berichten dubbel op het forum te staan (zoals in je bovenstaande bericht).

Zie ook mijn Pb.

Met vriendelijke groet,

Bert
Team moderatoren