Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€88.00
Per saldo:
€-162.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
Retrobahn goes to the States: Bergamot Creek
door
g-j
Vandaag
om 16:56:35
Problemen met rookgenerator KM1 materiaal in spoor 1
door
Biesje
Vandaag
om 16:55:39
Bf Kibronn
door
Jelmer
Vandaag
om 16:51:50
TAMS PZS-2.2
door
Japie
Vandaag
om 16:33:57
Vraag over vervangmotor Lima-locomotief
door
Rico [momfer]
Vandaag
om 16:30:35
mDDM, waarom 3 draaistellen?
door
GD
Vandaag
om 16:20:24
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's
door
Eric B
Vandaag
om 15:58:10
Fleischmania Nostalgia
door
Scratchbuilt
Vandaag
om 15:32:16
Rondom Charlois
door
Alewijn
Vandaag
om 15:23:17
15 November Modelspoorbeurs en Houten digitaal
door
AlbertG
Vandaag
om 15:21:13
Seinen programeren met de Pro-Link naar de 10837 dec.
door
n-driver
Vandaag
om 15:08:20
Minibaan Visserskaai H0
door
hervé
Vandaag
om 15:05:38
Materieel verzameling van Michiel(NDS)
door
neudalhausenstadbahn
Vandaag
om 15:02:46
Schroefkoppeling voor H0.
door
Bahn-AG
Vandaag
om 14:58:20
Had de NS4903 rangeerlicht?
door
marco
Vandaag
om 14:31:18
Crème daken mitropa rijtuigen epoche 2
door
Bahn-AG
Vandaag
om 14:26:37
De bouw van mijn modelbaan in Thailand
door
Thai-Bundesbahn
Vandaag
om 14:24:31
Roco modellen op aliexpress
door
Dirk
Vandaag
om 14:18:55
Ervaringen met veilingsites enzo (Marktplaats, Ebay, Catawiki, etc).
door
Gerrit H
Vandaag
om 13:43:32
Zoutkamp 1921 - 1942, Het plan
door
Gerrit H
Vandaag
om 13:37:28
Da's Daz 2
door
spoorijzer
Vandaag
om 13:34:09
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes
door
R v/d Hoven
Vandaag
om 13:29:20
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
nighttrain1
Vandaag
om 13:01:15
Ermehuizen, dienstregelingsjaar 1973/1974
door
spoorijzer
Vandaag
om 12:53:02
PB Models, ICR-rijtuigen
door
saskia
Vandaag
om 11:13:09
Yet Another Servo Decoder
door
Menno
Vandaag
om 11:04:59
Scandinavië-IG: Skandinavisk bangården. Voor op Scandinavië gerichte spoorzaken
door
Karben
Vandaag
om 10:58:54
Van 2D afbeelding naar 3D model
door
Hans van de Burgt
Vandaag
om 10:54:58
Loksound downloads
door
Jaelro
Vandaag
om 10:01:53
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor
door
Schachbrett
26 October 2025, 23:51:08
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Vraag en antwoord
|
Digitaal
|
Bezetmeldingen blijven hangen in DR4088CS
« vorige
volgende »
Print
Pagina's:
1
2
Vorige
-
1
[
2
]
Omlaag
Auteur
Topic: Bezetmeldingen blijven hangen in DR4088CS (gelezen 6510 keer)
Hans sprinter
Offline
Berichten: 1520
Vriend van vlaflip
Re: Bezetmeldingen blijven hangen in DR4088CS
«
Reactie #15 Gepost op:
21 December 2015, 12:17:27 »
Hoi.
Doet me toch echt denken aan de storingen die ik had toen ik nog in ouderwetse methodes dacht als draadbomen...
Ik had alles met flatcable bedraad, ook naar 1 centraal punt. Tegenwoordig hangt alles verspreid onder de baan, met de rail bekabeling zo kort mogelijk. Heb gemerkt dat deze snel storing op pikt, zoals Karst ook al aanduidt.
Ik ben overgestapt naar een spinnetwerk, waar de S88 module de spin is en de railaansluiting het web. Vervolgens van S88 naar S88 UTP kabels, en probleem over, tenzij de totale afstand van de S88 kabels meer wordt dan een meter of 12. Spookmeldingen waren daar het resultaat. Dus, railaansluiting aan S88 zijde afkoppelen. Bezet melding weg, dan zit je oorzaak in het gebruik van kabels, goten etc. Ook ik had vroeger alles netjes gebundeld en in kabelgoten. Niet doen, geheid bron voor overspraak in je kabels, en geheid ellende. Afgeschermde kabels gaat enigzins, maar ook daar loert het gevaar, als je de mantels niet aard...
Succes, groetjes, Hans
Gelogd
addelaat
Nieuwe gebruiker
Offline
Berichten: 8
Re: Bezetmeldingen blijven hangen in DR4088CS
«
Reactie #16 Gepost op:
22 December 2015, 20:46:25 »
Beste allemaal,
Ik heb er gisteren met een treincollega, die verstand heeft van elctronica, naar mijn baan gekeken. Het probleem zat in de bekabeling van de bezetmelder naar de rail, zoals Karst al aangaf. Ik heb daar UTP-kabel voor gebruikt en omdat die getwist is geeft die storingen. Het is opgelost door op de bezetmelders die storing gaven een weerstand van 270 ohm te plaatsen. Nieuwe draden trekken was voor mij geen optie omdat ik dan de halve baan moet afbreken. Nu rijdt het probleemloos.
Karst en alle anderen bedankt voor het meedenken en hele fijne kerstdagen en voor 2016 veel treinplezier.
Groetjes,
Ad de Laat
Gelogd
JunoRail
Nieuwe gebruiker
Offline
Berichten: 2
Re: Bezetmeldingen blijven hangen in DR4088CS
«
Reactie #17 Gepost op:
01 January 2016, 20:09:32 »
Allen.
Mag ik hier inhaken? Ik ben nieuw op dit forum en het komt er ongeveer veertig jaar na dato dan eindelijk van de modelbaan te gaan bouwen.
Mijn naam is Ad Jonker, en aangezien Ad de Laat ook een probleem met de DR4088CS terugmelder heeft zal het mogelijk aan onze voornaam liggen.
Echter, nu in een testfase. Een ovaal met een uitwijkspoor en enkele blokken.
EcOS 2, DR4088CS terugmelder, DR4018 voor de twee wissels te schakelen en een computer met een demoversie van WinDigiPet.
Na proberen en testen begint het steeds meer erop te lijken. Terugmelden bleek niet in de EcOS aan te komen, was echter het net niet goed aangesloten zijn van een stekker.
Het ovaal is 'geplaatst' in wat het schaduwstation wordt dat uitkomt op twee maal zes sporen.
Wat nu gebeurt en waar de vraag op uit komt. Alhoewel in een wisselstraat heb waar maar een traject door loopt wat in het ovaal zit, de enige aansluitingen een aarde en een draad naar de DR4088CS zijn en alle overige sporen dood lopen blijft het blok volgens de EcOS bezet. Dit gebeurt niet als er een of geen wissel in zit, doch als ik een volgend wissel in de straat aan sluit geeft de EcOS een bezetmelding aan. De wisselstraat bestaat uit Trix C-rails wissels 62711 en 62712, de slanke wissels. Er loop ook een zijspoor naar het programmeerspoor wat dubbel geïsoleerd is. Daar gaat het niet verkeerd op. Alle wissels zijn voorzien van een electrische wisselmotor (Märklin 74491) die echter nog niet aangesloten zijn. Van een kortsluiting is geen sprake, de treinen rijden keurig over de wissels.
Blijft over de vraag: als je twee wissels van het Trix C systeem op elkaar aan sluit, weet dan iemand wat blijkbaar toch een situatie geeft dat de bezetmelder actief wordt?
Overigens, heb wel de draadjes van storingen in de kabels gelezen doch zie die situatie bij mijn niet terug.
Zal in het vervolg korter van stof zijn
Gelogd
Wim Ros
BHV
Offline
Berichten: 7819
Alleen de waarheid ligt in het midden.
Re: Bezetmeldingen blijven hangen in DR4088CS
«
Reactie #18 Gepost op:
01 January 2016, 21:20:32 »
Zou zeggen isoleer alles op de juiste plaatsen en sluit het op de juiste manier aan, alleen dan werkt alles zoals het moet, dat geldt overigens voor alles.
Groetjes
Gelogd
Intellibox via LocoNet-Interface met s88 via een s88 naar LocoNet adapter.Of L.NET-S88SD16-N Marklin 6021 via een 63820, LocoNet-Interface en een s88 naar LocoNet adapter. Lenz Digital Plus via LI101F of s88XPressNetLi s88SD16-n.
http://rosoft.boards.net
ErikW
Offline
Berichten: 153
Re: Bezetmeldingen blijven hangen in DR4088CS
«
Reactie #19 Gepost op:
06 January 2016, 09:15:10 »
Het lijkt er op dat die tweede wissel een extra weerstand toevoegt, waardoor het blok bezet gemeld wordt. Ik zou die wissel eens goed bekijken, want dit hoort niet te gebeuren. Je kunt met een (pull-up) weerstand proberen te compenseren.
Gelogd
Print
Pagina's:
1
2
Vorige
-
1
[
2
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Vraag en antwoord
|
Digitaal
|
Bezetmeldingen blijven hangen in DR4088CS