Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

NS-Kameel in Spoor-0 (en misschien in Spoor-1) door Stootjuk
Vandaag om 16:44:07
Rondom Charlois door Benelux795
Vandaag om 16:43:10
Roco 2026 door Benelux795
Vandaag om 16:38:23
Cornfield Junction / Boulder Crossing - Afsluiten Topic door basjuh1981
Vandaag om 16:37:47
Bahnstrecke 5867 door Arjen52
Vandaag om 16:30:57
In Frankrijk met je EV oude spoorlijnen nieuw leven inblazen.... door borotof
Vandaag om 16:28:46
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door MarcNL
Vandaag om 16:17:50
Tandwielen Fleischmann BR 80 door Sporlijn Úje
Vandaag om 16:08:39
Minibaan Visserskaai H0 door Sikko
Vandaag om 15:46:02
Rheinburg, TP V/VI door Wim Vink
Vandaag om 14:48:57
Raadplaatje door eemstede
Vandaag om 14:33:33
Bouw van de DE-5 uit een bouwset van FRIE door Gerco van Beelen
Vandaag om 13:54:21
Liliput NS 3500 - kortsluiting (verholpen?) door Ferdinand Bogman
Vandaag om 13:44:31
Bouw van de ElD3 mat' 36 van MK Modelbouwstudio's door MathynK
Vandaag om 13:43:22
automaus : Bespreking & Ervaring door maartenvdb
Vandaag om 13:38:49
Bauarbeiten im gange door 741230
Vandaag om 13:31:40
US diorama in H0 door Wim Vink
Vandaag om 13:05:46
Div. (mini) diorama's van Michiel/neudalhausenstadbahn door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 12:59:44
Artitec Hondekop binnenverlichting 3 bakken door brutus
Vandaag om 12:31:49
Jouef 2026 door Dave.......
Vandaag om 12:28:59
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door puntenglijder
Vandaag om 12:18:56
Gewoon wat busfoto's door Eric B
Vandaag om 11:57:59
Grasmasters door Frank 123
Vandaag om 11:51:13
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door ES44C4
Vandaag om 11:44:56
Roco NS 1211 blauw door Luc2000
Vandaag om 11:11:44
19 Toen door Teun
Vandaag om 11:02:11
Fotowedstrijd BeneluxSpoor.net door Bob R.
Vandaag om 10:48:36
📐 Gezocht: Ontwerper voor Märklin H0 K-rail baan (AnyRail) – digitaal & automat door Ronald Halma
Vandaag om 10:00:06
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Twinkie
Vandaag om 09:56:40
Roco 42616 door Stefan88
Vandaag om 01:24:25
  

Auteur Topic: GOLS station Haaksbergen, de bouw  (gelezen 81481 keer)

Jan D

  • Offline Offline
  • Berichten: 332
Re: GOLS station Haaksbergen, de bouw
« Reactie #225 Gepost op: 29 January 2017, 23:26:24 »
Afgelopen week bezig geweest met de telegraafpalen / stroompalen die op de oude foto's te zien zijn. Als basis sateprikkers gebruikt, deze op maat maken en aan elkaar verbinden. Kwast erover en dan de potjes eraan gemaakt. De eerste drie staan op de module.





Binnenkort de EZ-line draden er maar eens aan bevestigen.

Groet Jan
« Laatst bewerkt op: 29 January 2017, 23:30:29 door Jan D »

Alfred1973

  • Nieuwe gebruiker
  • Offline Offline
  • Berichten: 5
Re: GOLS station Haaksbergen, de bouw
« Reactie #226 Gepost op: 30 January 2017, 20:48:19 »
Zeer fraai, Jan!  (y)

Simplex

  • Offline Offline
  • Berichten: 7304
Re: GOLS station Haaksbergen, de bouw
« Reactie #227 Gepost op: 30 January 2017, 20:50:25 »
Zeg Jan, zijn die isolatoren niet iets te groot? Of ligt dat aan mij.
Dat groentetuintje maakt je hoekje wel net even af, niks meer aan doen  (y)
Mvh Steef

Jan D

  • Offline Offline
  • Berichten: 332
Re: GOLS station Haaksbergen, de bouw
« Reactie #228 Gepost op: 30 January 2017, 22:42:25 »
@ Alfred : dank    (y)

@ Steef : ik moet eerlijk zeggen dat ik geen idee heb hoe groot de isolatoren in de jaren 30 waren  ;D Ik kwam deze ergens tegen en ze waren in HO schaal, maar het kan heel goed zijn dat ze in verhouding te groot zijn. Ik ga er eens draden aan pielen en dan kijken of het me stoort. Dank voor de oplettendheid in ieder geval

Groet Jan

Jan D

  • Offline Offline
  • Berichten: 332
Re: GOLS station Haaksbergen, de bouw
« Reactie #229 Gepost op: 30 January 2017, 23:12:13 »
En hier wordt ik nu helemaal gelukkig van, op de website van één van de handelaren had ik een bericht achtergelaten dat ik op zoek was naar de zoutindustrie wagens van Boekelo .... ruim een jaar geleden. Vorige week bericht dat ze er twee hadden !!! Helemaal top, dus direct besteld en zaterdag binnen gekregen. Wauw, nu heb ik er 4 in het bezit, het begint een mooi treintje te worden voor het GOLS station. De Anna-trein ervoor moet nog omgebouwd worden tot een Ezeltje, maar dat is voorlopig nog even toekomstmuziek, Daar moet ik me nog even goed in verdiepen. Heb met dit ombouwen nog nul ervaring  :-\





Groet Jan

Edsko Hekman

  • Offline Offline
  • Berichten: 8633
  • Nooit uitgeklust....
Re: GOLS station Haaksbergen, de bouw
« Reactie #230 Gepost op: 30 January 2017, 23:26:25 »
Dat konijnenhok... (y) Leuk idee voor mijn eigen baantje.

Arbhin

  • Planner
  • Team encyclopedie
  • Offline Offline
  • Berichten: 573
  • Modelbouw of op-schaal bouwen?
    • Digitaal rijden:
Re: GOLS station Haaksbergen, de bouw
« Reactie #231 Gepost op: 31 January 2017, 09:26:58 »
Moet daar niet een Bello voor?
Volg mijn draadje over ontwerpen en plannen van een nieuwe Modelbaan: https://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,73506

Simon Stenneberg

  • Online Online
  • Berichten: 1770
  • Dieselpower rules!
Re: GOLS station Haaksbergen, de bouw
« Reactie #232 Gepost op: 02 February 2017, 07:49:23 »
Als je nog geen ervaring hebt met ombouwen van treinmodellen, kun je eerst oefenen met aanpassen van een 'Anna' naar een NS 6900-serie. Heb ik zo'n 20 jaar geleden ook gedaan:
Dat betekent deur achterzijde wegvijlen, ramen ovaal uitvijlen, dak aanpassen en natuurlijk vooral schilderen/spuiten.



En/of je oefent met het ombouwen van een Liliput Tigerli naar een NS 7700-serie:



En ja, deze modellen heb ik zo'n 15 jaar geleden gefotografeerd op mijn modelbaan naar voorbeeld van Haaksbergen anno toen (MBS)...

Diesel- en smalspoorliefhebber. Modelbaan: Grensstation Broeksittard-Tüddern met Selfkantbahn (H0m) en ZLSM (H0): https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=90136.msg3222058526#msg3222058526

Jan D

  • Offline Offline
  • Berichten: 332
Re: GOLS station Haaksbergen, de bouw
« Reactie #233 Gepost op: 02 February 2017, 10:03:44 »
@ Arbhin : ik weet niet zeker of de Bello ook op het lijntje naar Haaksbergen gereden heeft. Ik dacht het wel. Komende tijd moet ik nog uitzoeken welke modellen er allemaal eind jaren 30 op de gols lijn langs Haaksbergen gereden hebben.

@ Simon :  heel fraai gedaan, dat ziet er mooi uit. Zo staat het in mijn gedachten ook al op mijn modulebak  ;D Maar zoals hier boven reeds geschreven moet ik nog flink aan het uitzoeken wat er nu allemaal aan spoorwegmateriaal heeft gereden in Haaksbergen. Zoals welke kolentreinen er reden, er zaten veel kolenhandelaren in dit stukje Haaksbergen, en die kolen moeten ergens vandaan zijn gekomen tenslotte. Welke treinen trokken deze wagons en welke kolenwagons werden er gebruikt ? En dan de zouttreinen, waar ik al een aantal karren van heb. Waar werden deze door getrokken ? Passagierstreinen waren begreep ik een samengeraapt zootje karren, maar ook hier moet ik nog mee aan het uitzoeken.

Kortom een ieder die hier voor mij wat informatie  over heeft is heel erg welkom. Ik vind het bouwen ontzettend leuk maar weet zo verrekte weinig van de treinen historie af, hoewel ik rap bijleer van dit forum.

Groet Jan

Jan D

  • Offline Offline
  • Berichten: 332
Re: GOLS station Haaksbergen, de bouw
« Reactie #234 Gepost op: 05 February 2017, 14:03:11 »
Deze ochtend me maar eens bezig gehouden met de afrastering van het gras achter het station. Hier stonden vroeger houten palen omheen met daar een metalen draad doorheen getrokken. Dus luciferdoosje geplunderd, stokjes op maat gezaagd, puntje een gesneden zodat ze makkelijk in de ondergrond gedrukt kunnen worden en vervolgens piepklein gaatje geboord in elk stukje hout. Dan de palen op de plaats gezet en met behulp van een naald EZ-line er doorheen getrokken. Eens kijken of ik de draad nog ga bijkleuren / verven. Hier het resultaat tot dusverre. Het gras moet overigens nog uitgezogen / bijgewerkt worden, is ook vanmorgen gezaaid met wat langere sprieten en onkruiden  ;D





Groet Jan

Jan D

  • Offline Offline
  • Berichten: 332
Re: GOLS station Haaksbergen, de bouw
« Reactie #235 Gepost op: 09 March 2017, 16:54:04 »
De ladderwagen schiet lekker op. De laatste dagen weer een beetje bezig geweest, het mooie model van artitec in elkaar gezet en de eerste kleurlagen erop gezet. Het begint er op te lijken. Dit weekend de puntjes op de i zetten met de verwering van de kar en ladders. En natuurlijk het preisertje dat erbij komt. Morgen eerst naar Ontrax, zin in ! Lekker ideeën opdoen en genieten.







Groet Jan


Jan D

  • Offline Offline
  • Berichten: 332
Re: GOLS station Haaksbergen, de bouw
« Reactie #236 Gepost op: 12 March 2017, 00:41:11 »
Na de terugkomst uit Utrecht van Ontraxs heerlijk geïnspireerd de zolder opgegaan. Lekker bezig en streven naar perfectie.
De finishing touch gegeven aan de ladderwagen, roestplekjes, hout wat meer doortekening gegeven en de wielen wat vervuild. Vervolgens het preisertje aangepakt. Silhouet en schaduw aangebracht, hierdoor krijgt het figuurtje meer diepte. Dan de kar aan het preisertje bevestigd. Met dit resultaat. Best wel mooi vind ik zelf.





Groet Jan

ps ook het stationsdak en het dak van de goederenloods zijn flink aangepakt en meer bij elkaar passend gemaakt, hiervan morgen meer foto's


Jan D

  • Offline Offline
  • Berichten: 332
Re: GOLS station Haaksbergen, de bouw
« Reactie #237 Gepost op: 12 March 2017, 23:42:01 »
Zoals in het vorige bericht al aangegeven ben ik begonnen om het dak van het stationsgebouw en van de goederenloods gelijk te maken. Ik heb het dak van het station met verweringspoeders donker gemaakt, en een nieuw dak op de goederenloods geplaatst. Ook deze donker gemaakt met verweringspoeders. Dit klopt veel beter bij de werkelijkheid en ook de eenheid van de gebouwen passen beter bij elkaar. Zie voor het verschil maar eens de eerdere foto's in mijn verhaal. Nukan ik de goederenloods verder afwerken, dakranden, goten etc. En het loszittende stukje even vastplakken, zag ik net op de foto.

Euh, de foto's moeten even wachten, het uploaden werkt niet. Deze plaats ik zodra dit het weer doet.

Groet Jan

DHE 353

  • Offline Offline
  • Berichten: 15
Re: GOLS station Haaksbergen, de bouw
« Reactie #238 Gepost op: 13 March 2017, 20:45:35 »
Let op in het dak van alle GOLS stationsgebouwen en goederenloodsen is een motief aangebracht.
Ik weet niet of het op tekening staat maar op het dak in Haaksbergen kun je zien hoe het worden moet.

Jan D

  • Offline Offline
  • Berichten: 332
Re: GOLS station Haaksbergen, de bouw
« Reactie #239 Gepost op: 13 March 2017, 21:37:43 »
Ik weet het Peter, dank voor de herinnering. Ik heb het patroon op foto's van het huidige stationsgebouw staan en ga hier nog mee aan de gang. Moest eerst de basis van het dak goed hebben, nu kan ik gaan experimenteren hoe ik de goede kleur op de juiste pannen krijg. Zal wel potloodwerk worden denk ik, de dakbasis is nu het karton van Markenburg.

Groet Jan