Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

25e smalspoorbouwevenement Nationaal Smalsooormuseum Valkenburg door MOVisser
Vandaag om 14:10:43
Baan 225 x 165 door steele
Vandaag om 14:02:17
Raadplaatje door Lars Smelter
Vandaag om 13:55:59
Heroplage Artitec Plan W? door Wijbe
Vandaag om 13:39:22
Halma ladies gaan bouwen voor....... OntraXS 2027! door Ronald Halma
Vandaag om 13:36:43
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door VAM65
Vandaag om 13:28:34
Goederenloods Zandvoort door MOVisser
Vandaag om 12:38:17
Vraag bouwbeschrijving MK modelbouw Vickers panto door MathynK
Vandaag om 12:08:22
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 11:57:32
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Hans Reints
Vandaag om 11:53:19
Frans loodsje et cetera door tothebeach
Vandaag om 11:26:07
Vsm werkplaats Apeldoorn h0 door Bob11
Vandaag om 11:21:15
Serre bergbaan, knutselproject van mijn zoon Jamie en mij door a.moonen
Vandaag om 11:07:17
Electrostatisch begrassen door Arjen52
Vandaag om 11:02:54
Nieuw op 1 juni 2026: Lego stoomtrein en tram door spoorijzer
Vandaag om 10:37:16
NCS-72 / NS-3600 door FritsT
Vandaag om 10:30:49
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 10:27:40
motor problemen roco 72263 door Treintje_komt_zo
Vandaag om 10:12:07
Terschellinger Spoor door spoorijzer
Vandaag om 10:09:35
Toon hier je (model)TRAM foto's. door R1954
Vandaag om 10:09:08
Roco NS plan V door Harold34
Vandaag om 08:53:46
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door Loki
Vandaag om 08:19:53
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door defender
Vandaag om 05:06:45
NL-baan in Canada door ArjanB
Vandaag om 02:18:00
Projekt 083-338 door ex44
03 May 2026, 22:58:16
De bouw van een modulebaan met Nederlands landschap. door Reinder1988
03 May 2026, 22:45:48
Welsh Smalspoor in 0-16,5 / NG7 door Hans1963
03 May 2026, 22:44:19
Anlage 2.0 door a.moonen
03 May 2026, 22:07:13
Mijn Ned. N. Spoorbaan ''Echthoven'' door raymond erdtsieck
03 May 2026, 22:02:09
Fleischmann 4156 (DRG BR 56) en ESU sound decoder door Ronald Halma
03 May 2026, 21:06:42
  

Auteur Topic: Modelspoor panorama Aalten  (gelezen 2502 keer)

Ronaldk

  • Offline Offline
  • Berichten: 8912
    • Bouw Endstation der Linie: Bahnhof Poggendam
Modelspoor panorama Aalten
« Gepost op: 12 October 2015, 10:50:22 »
Op de zondagochtend nog even rustig via de tablet / telefoon de krant lezen. Wat meteen mijn aandacht trekt is het artikel "Modelspoorbaan na 36 jaar dicht". Over het modelspoor panorama in Aalten dat na 36 jaar haar deuren sluit. Modelspoor panorama Aalten is een levenswerk van dhr Buesink die in zijn tuin een complete LGB-baan met landschap heeft gebouwd. Compleet met een landschap van bergen, tunnels en een complete stad met kermis. Vroeger met een treintje door het bos waar men mee mocht rijden. Dat is voor een groot deel opgebroken. Nu de bouwer zelf in een tehuis voor ouden van dagen zit, hebben zijn kleinkinderen de zorg over de modelbaan sinds een paar jaar overgenomen. Zelf nog nooit geweest altijd het idee gehad om een keer mooi met de neefjes te gaan doen. Als oom en tante moet je wat ideeën / uitjes "op voorraad" houden, dit was er één van :)

Het laatste weekend dus. Ga ik dan toch nog even? Of toch niet? Mooi weer, dus wat houdt mij tegen? Het is dichtbij, even eruit .... In ieder geval even mijn zwager en schoonzusje inseinen. Die hebben een neefje (4 jaar) te logeren. Op zich vermaken de twee neefjes elkaar maar na 2,5 dag begint daar soms een kleine wrijving onderling te ontstaan ;) Naar een modelbaan dan ben je dan weer een uurtje of anderhalf verder. Dat is een mooi groot gat in de middag :)  Al gauw de heertjes aan de telefoon. Zij roepen in koor dat ze naar de treintjes gaan! En dat oom Ronald ook mee mag! Eigenlijk geen vraag maar een mededeling :D Natuurlijk! Ik ga graag mee! Op naar Aalten, een klein ritje. De heertjes dachten eerst dat ze bij oom Ronald op de zolder mochten kijken. Toen ze door hadden dat ze naar een andere baan gingen kijken was dat ook wel spannend.

Wat mag je verwachten van zo'n modelbaan? Moeilijk zo te zeggen. Goed je mag geen madurodam kwaliteit verwachten. Het is een van hobbist die zijn modelbaan voor het publiek opengesteld had. Bij het modelspoor panorama hadden ze vanalles uit de kast gehaald voor het laatste weekend. Een losse märklin baan in een tent. Wat losse LGB-banen op de grond. Een pendeltreinrit door het bos voor de kinderen. En natuurlijk het modelspoorpanorama zelf.  Het is knap hoe het allemaal gebouwd is en er is veel te zien.  Voor de kinderen is het gewoon leuk om te zien hoe alles rijdt en beweegt. "Kijk, oom Ronald! Daar is een kabelbaan net als bij het skiën!" en "Kijk, oom Ronald! Thomas de trein!"

En dan de andere banen ook leuk voor de kinderen. Voor hun maakt het niet uit wat er rijdt, hoe de baan eruit ziet als het maar beweegt en herkenbare zaken op staat zoals een kermis, brandweer, helikopter enzovoort... Ze waren er niet weg te slaan en als klap op de vuurpijl met het treintje mee! Dat was genieten. Met een klein uurtje was het voor de twee heren voldoende. Wat nog wel even in de auto door heren besloten werd is dat er nog bij de modelbaan van oom Ronald gekeken moest worden. Dat ook nog maar even gedaan.











Conclusie: Mijn schoonzus vroeg of ik niet een hele middag daar kon blijven. Dat valt wel mee, met een goed half uurtje zou ik wel klaar zijn. Misschien dat ik wat langer gepraat zou hebben met een paar personen. Met de neefjes erbij wordt je ook wel gedwongen om het allemaal wat beter te bekijken van de heren zien veel meer dan de volwassenen. Dan ben je wat langer bezig  ;) Ik hoop voor de kleinkinderen van Buesink dat ze een nieuwe locatie kunnen vinden om daar de baan opnieuw op te bouwen. Ik heb begrepen dat er plannen voor herbouw zijn. Als het zover is dan sta ik weer met mijn neefjes bij de baan :) Zulke initiatieven moet je steunen met een bezoekje ;) Eerst een keertje weer meenemen naar de cactus oase, de thuisbasis van modelspoorvereniging de Seinpaal Dat is ook wel iets voor de neefjes.. Kortom ik heb genoten. En de neefjes hebben ook heel erg genoten van het uitje. En dat is voor mij het belangrijkste van de hele middag!  (y)

Groeten Ronald.
Zijn we aan het bouwen? Ja! We zijn aan het bouwen: Ronald’s nieuwe project: Endstation der Linie: Bahnhof Poggendam!

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 19574
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re: Modelspoor panorama Aalten
« Reactie #1 Gepost op: 12 October 2015, 11:04:12 »
Mooi verslagje, Ronald! Ik ben op de valreep gistermiddag nog even geweest. Zoals ik al zei tegen Ramon, de kleinzoon: je weet dat het er is en je denkt, ik ga deze zomer weer eens een keertje. Maar dan hoor je dat het echt weg gaat, dus dan grijp je snel je laatste kans.

Ofschoon natuurlijk geen toonbeeld van opperste modelbouw heb ik dit persoonlijke levenswerk van Bernard Buesink altijd goed weten te waarderen. We gingen er al met onze eigen kinderen heen, en ik denk dat het altijd best een toeristentrekker is geweest in al die 36 jaar. Het is ook doodzonde dat het op deze manier eindigt maar zoiets zit er met mensen op leeftijd natuurlijk een keer aan te komen.

Hopelijk vinden ze een nieuwe locatie :)



Greetz, Ronald

Mijn US Convention Aalten

Mijn modules!:

Micromodule

EricZmS

  • Offline Offline
  • Berichten: 1399
  • Buiten de lijntjes is veel meer ruimte
Re: Modelspoor panorama Aalten
« Reactie #2 Gepost op: 12 October 2015, 19:20:38 »
Heeft een van jullie de contact gegevens van de familie, wellicht dat ik iets zou kunnen betekenen.
Met vriendelijke groet, Eric

ZmS staat voor mijn koffie, Zwart met Suiker.
3x links is ook rechtsaf

EricZmS

  • Offline Offline
  • Berichten: 1399
  • Buiten de lijntjes is veel meer ruimte
Re: Modelspoor panorama Aalten
« Reactie #3 Gepost op: 12 October 2015, 19:28:43 »
Sorry te snel, reeds gevonden
Met vriendelijke groet, Eric

ZmS staat voor mijn koffie, Zwart met Suiker.
3x links is ook rechtsaf