Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€0.00
Per saldo:
€-250.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
Ardennen-express 1139/1138 door de jaren heen
door
Jos B.
Vandaag
om 01:53:41
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
Jelmer
Vandaag
om 00:41:30
Projekt 083-338
door
grossraumwagen
Vandaag
om 00:11:40
Line-up foto's van modellen
door
Robkop
Vandaag
om 00:09:03
21 pin 21MTC Adapter Aansluitschema Lais
door
martr
25 April 2026, 23:56:58
Toon hier je pas gereed gekomen (model-)spoorbouwsels ...
door
gtw6016
25 April 2026, 23:52:22
Engelse rangeerbaan
door
maartenvdb
25 April 2026, 23:32:15
Diorama Maschinenfabrik GEIST 1
door
neudalhausenstadbahn
25 April 2026, 23:03:22
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor
door
Schachbrett
25 April 2026, 23:02:14
Oude Fleischmann meuk en curiosa
door
hervé
25 April 2026, 23:00:32
Alp Adrei
door
JurS
25 April 2026, 22:04:05
Vijfhuis (v.h. Frotterdam)
door
Chris Westerduin
25 April 2026, 21:10:11
klompentrein
door
Blausee-Mitholz
25 April 2026, 21:00:08
NCS-72 / NS-3600
door
FritsT
25 April 2026, 20:34:20
probleem met communicatie tussen Intellibox en spoorbaan
door
phdirk
25 April 2026, 20:20:49
Piko 55922 stoomlocomotief BR 003, sound, rook, digitale koppeling
door
Ronald A.
25 April 2026, 20:00:08
Ontraxs 2026
door
Hans1963
25 April 2026, 19:51:41
Raadplaatje
door
grossraumwagen
25 April 2026, 19:48:28
BMB-Module: “Corfe Castle Station”
door
Huibert
25 April 2026, 19:19:33
20 jaar BNLS jubileum
door
Martijn193
25 April 2026, 19:14:55
Palisade Canyon
door
basjuh1981
25 April 2026, 17:54:02
US diorama in H0
door
defender
25 April 2026, 16:59:33
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots
door
defender
25 April 2026, 16:52:06
Halma ladies gaan bouwen voor....... OntraXS 2027!
door
Ronald Halma
25 April 2026, 16:37:51
Bouw Br 44 002 DRG.
door
puntenglijder
25 April 2026, 16:24:32
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
orientexpress
25 April 2026, 14:40:40
England in the Lowlands
door
Reinder1988
25 April 2026, 13:36:58
Railpro Fas aan stukken, waar horen de onderdelen?
door
Martijn193
25 April 2026, 13:12:43
Een soort modules voor onder de bank
door
Ferdinand Bogman
25 April 2026, 12:10:01
Big Scale Trains - NS SLT in H0
door
Orazio
25 April 2026, 10:42:08
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Al het andere!
|
Wiener Miniaturen van Gerard
« vorige
volgende »
Print
Pagina's: [
1
]
Omlaag
Auteur
Topic: Wiener Miniaturen van Gerard (gelezen 3116 keer)
Silvolde
Offline
Berichten: 1689
Wiener Miniaturen van Gerard
«
Gepost op:
28 July 2015, 20:34:41 »
De Oostenrijkse firma Gerard is vooral befaamd geworden om zijn uiterst gedetailleerde messing modellen welke als bouwpakket in etappes geleverd werden, de in NEM en RP25 profiel uitgevoerde gegoten messing spaakwielen voor de diverse grootserie locomotieven alsmede de in kunststof uitgevoerde smalspoor tandradbanen naar Oostenrijks voorbeeld. Daarnaast leverde Gerard een aantal in geëtst messing uitgevoerde miniaturen welke op ieder modelbaan geplaatst kunnen worden. Voorbeelden hiervan zijn perronkarren, bolderwagens, ladders, dames- en herenfietsen, speeltuinattributen, sleeën enz. Na beëindiging van de modelbouwactiviteiten van Gerard zijn het tandradbaan programma en de Wiener Miniaturen door Ferro Train te Wenen overgenomen.
Het weer van het afgelopen weekeinde leek een mooie gelegenheid om eens een perronwagen uit de serie Gerard Wiener Miniaturen in elkaar te zetten. Het bouwpakket bevat twee in messing geëtste perronkarren en een uitvoering bouwbeschrijving.
Het voordeel van messing als basismateriaal is dat het zowel gelijmd als gesoldeerd kan worden. Het voordeel van solderen is dat, als de verbinding onverhoopt niet correct zit, deze gewoon weer losgemaakt kan worden. Vanwege de fijne geëtste details is het zeer aan te bevelen om voor de montage 'soldeerverf' te gebruiken welke o.a. door Godfather Models (GMS) geleverd wordt. Over het algemeen zijn voor de montage van messing modellen naast een soldeerbout of soldeerstation de volgende zaken benodigd. Het merendeel zal ongetwijfeld al aanwezig zijn.
• snijmat
• sleutelvijltjes
• 1 mm vierkant sleutelvijltje (zie beschrijving)
• mini boortjes
• hobbymesjes
• mini zijkniptang
• mini platte tang
• pincet(ten)
• glasvezelpotlood
• haarklemmen
• polijstlinnen
• GOEDE harskern soldeer, zo dun mogelijk
• soldeer vloeimiddel, eventueel aangevuld met soldeervet
• fijne penselen
• geduld en een vaste hand...
Solderen vereist een bepaald vermogen om het soldeer goed te laten vloeien. Voor dit bouwpakket is een 40-60 Watt soldeerbout met spitse punt toereikend. De Forum-Encyclopedie beschrijft alle mogelijkheden omtrent de soldeertechniek.
Omdat messing de onaangename eigenschap heeft na enige tijd te oxideren worden beide zijden van de etsplaat eerst met polijstpapier voorzichtig schoon geschuurd. De oxidelaag op de geëtste details wordt daarna nog met het glasvezelpotlood verwijderd.
In het bouwpakket zijn alle onderdelen geëtst. Ook de (vierkante) assen worden uit twee op elkaar gesoldeerde delen samengesteld. Voor een goede passing is een nabewerking van de corresponderende vierkante gaten in de ophanging e.d. benodigd. Naast de forse prijs voor een 1 mm vierkant vijltje is de detaillering in mijn optiek voor een statisch model te ver doorgevoerd en is er geen enkel probleem om voor de as een 0,8 - 0,9 mm rond stukje messing te gebruiken.
Vòòr het losknippen van de diverse onderdelen worden eerst alle gaten op maatvoering gebracht. Gezien de "dikte" van het materiaal is hier zorgvuldigheid vereist. Daarna kunnen de onderdelen met een zijkniptang losgemaakt worden. Waar nodig worden onderdelen gevouwen waarbij de vouwnaad altijd binnen ligt. Met een penseel wordt spaarzaam soldeerverf op de verbindingen aangebracht en daarna met de soldeerbout laten vloeien. Bij gevouwen onderdelen is het aan te bevelen om de vouw met WEINIG soldeer te verstevigen. Voor wie de Duitse taal niet machtig is zullen de duidelijke schetsten geen problemen opleveren.
Bijgaand zijn enige foto's van het model in verpakking, de etsplaat en het gebouwde model.
Groet, Rob
Gelogd
Ernst-Jan
Offline
Berichten: 1352
PTR
Re: Wiener Miniaturen van Gerard
«
Reactie #1 Gepost op:
28 July 2015, 21:47:53 »
Leuk model, maar heb je geen foutje gemaakt bij het assembleren? Het remblok zit niet op de assen terwijl je dat gezien de stand van de dissel wel zou verwachten. Dissel omhoog is rem aan. Zo kun je die karren ook makkelijk geremd wegzetten. Klein detail, maar toch
.
Kende Wiener Miniaturen nog niet, FerroTrain uiteraard al wel.
Gelogd
Ja sam u pravu
http://www.flickr.com/photos/ernstgoed/
http://www.draaistel.nl/
Silvolde
Offline
Berichten: 1689
Re: Wiener Miniaturen van Gerard
«
Reactie #2 Gepost op:
29 July 2015, 07:48:36 »
Ernst-Jan, dank je voor je opmerking. 't Is een kwestie van even bijbuigen.
De serie Wiener Miniaturen van Gerard bestond uit ruim 150 verschillende items, deels in messing gietwerk en etstechniek. Foto's met de gecorrigeerde remblokken volgen.
Groet, Rob
Gelogd
Wies
Offline
Berichten: 1299
Re: Wiener Miniaturen van Gerard
«
Reactie #3 Gepost op:
29 July 2015, 09:49:31 »
Dit draadje doet me herinneren aan mijn maandelijkse bezoekjes in de late jaren 70 aan de modelspoorwinkel in Utrecht om de volgende etappe van de Gerard P 8 (038) op te halen. Prachtig model, maar slechte ervaring met de aandrijving (twee motoren in de tender die niet echt deden wat ze zouden moeten doen).
Mvg,
Wies.
Gelogd
Onlangs een spoor gevonden.
Vroeg me af van wie, van wat.
Het bleek de trein te zijn.
Die het achtergelaten had.
Silvolde
Offline
Berichten: 1689
Re: Wiener Miniaturen van Gerard
«
Reactie #4 Gepost op:
29 July 2015, 16:12:11 »
Bijgaand nog een tweetal foto's van de perronwagen met gecorrigeerd remwerk.
@wies. Ik vind de P8 van Gerard het mooist gedetaillerde model van deze stoomloc. Naast de gespreide betaling heeft het uitleveren van het bouwpakket in etappen het voordeel dat elke etappe zonder tijdstress gemonteerd kan worden. Vanzelfsprekend is voor een goed resultaat naast excellente soldeerervaring veel geduld en een vaste hand noodzakelijk.
De aandrijving met twee verticaal gemonteerde 3-polige Mabuchi motoren doen afbreuk aan dit model. Mijn vorig jaar bemachtigde bouwpakket wil ik daarom met klokankermotoren met vliegwiel uitrusten. Gezien de mogelijkheid om naast een RP25 uitvoering ook wielen met originele flenzen te kunnen bestellen ga ik ervan uit dat dit model voor het merendeel een vitrine bestemming zou hebben.
Groet, Rob
Gelogd
Wies
Offline
Berichten: 1299
Re: Wiener Miniaturen van Gerard
«
Reactie #5 Gepost op:
29 July 2015, 22:50:01 »
Als er belangstelling voor bestaat, zal ik eerdaags de loc eens opzoeken (ben al weer een paar jaar met spoor 1 bezig, dus moet ie ergens in de kast staan stof te happen, samen met zijn H0-lotgenoten) en een of twee foto's ervan plaatsen.
Met vriendelijke groet,
Wies.
Gelogd
Onlangs een spoor gevonden.
Vroeg me af van wie, van wat.
Het bleek de trein te zijn.
Die het achtergelaten had.
Print
Pagina's: [
1
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Al het andere!
|
Wiener Miniaturen van Gerard