Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€88.00
Per saldo:
€-162.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
NS 8800 in spoor 0
door
BartvD
Vandaag
om 13:24:49
Bahnstrecke 5867
door
Frank 123
Vandaag
om 13:19:32
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's
door
Erik van den Eijnden
Vandaag
om 12:50:15
PWM regelaar Kato 22018 sx standaard controller
door
Sven
Vandaag
om 12:44:30
Halling aandrijvingen
door
Sven
Vandaag
om 12:40:38
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
Modellbahnwagen
Vandaag
om 12:19:43
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
Wim Vink
Vandaag
om 12:16:44
Da's Daz 2
door
Noordernet
Vandaag
om 11:30:08
Lima IRM versleten tandwiel + reparatie
door
ronald100
Vandaag
om 10:41:25
De bouw van 'Ommelanden' (H0)
door
Jan Pieter
Vandaag
om 10:39:24
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes
door
Vislijn
Vandaag
om 10:30:45
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor
door
Jelmer
Vandaag
om 09:46:31
Raadplaatje
door
V200-G2000
Vandaag
om 09:41:37
Mijnbouw Indonesië
door
MOVisser
Vandaag
om 09:40:36
ByPass Junction, een Amerikaanse modelbaan in N
door
RobVille
Vandaag
om 09:34:52
Handleiding van de Roco kraan 46901 NS kraan 482
door
Jelmer
Vandaag
om 09:32:46
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
door
bollen neus
Vandaag
om 09:29:06
Rheinburg, TP V/VI
door
Jelmer
Vandaag
om 09:25:27
Layne, Somewhere South.
door
tothebeach
Vandaag
om 09:25:04
Bauarbeiten im gange
door
tothebeach
Vandaag
om 09:22:04
Wijzigen functies-functietoetsen PBModels ICRmh rijtuigen
door
Jelmer
Vandaag
om 09:21:18
Kibri station CALW ingekort als NS station
door
eichddraig
Vandaag
om 08:29:06
Exact-Train 2025
door
Sicco Dierdorp
Vandaag
om 08:28:21
iTrain versus Windigiped
door
Pain0_8
Vandaag
om 05:04:03
Portland ID, OR; een 2-turnout Inglenook door Ronald
door
Ronald Halma
Vandaag
om 02:23:12
Rangeerbaan Molenhoek
door
Ronald Halma
11 September 2025, 23:47:27
13 september 25 jaar Huider, Huider Express stoomtrein
door
Seinhuis
11 September 2025, 22:11:53
Overstap naar HTM
door
Jan Bennink
11 September 2025, 21:19:33
Am Ende der Strecke, modulebaan op 1 M2
door
Frank 123
11 September 2025, 21:06:37
Vandaag bij pon
door
Jean-Pierre
11 September 2025, 21:04:48
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Vraag en antwoord
|
Ombouwen
|
Upgrade Arnold Motorpost
« vorige
volgende »
Print
Pagina's: [
1
]
Omlaag
Auteur
Topic: Upgrade Arnold Motorpost (gelezen 5697 keer)
jowi
Offline
Berichten: 2375
Upgrade Arnold Motorpost
«
Gepost op:
09 February 2015, 17:32:23 »
Nu ik aardig heb kunnen oefenen met diverse Minitrix 1100 en 1200, dan nu eindelijk een start gemaakt met de Arnold Motorpost.
Ik had er al eerder een decoder ingebouwd (Kuehn N45) maar het doel was om er ooit ook led verlichting in te bouwen, voor zowel de frontseinen als de sluitseinen. Probleem is alleen dat de motorpost lastig opgebouwd is, hij bestaat uit een metalen frame met daarin de motor, en daar onder zit de printplaat, en daaronder weer de plastic onderkant met de draaistellen. De print is dus niet bereikbaar... De kap sluit het geheel af. Het is dus lastig om er aan te bouwen omdat de printplaat en draadjes onbereikbaar zijn als alles in elkaar zit, en als alles uit elkaar ligt, kun je weer moeilijk bouwen, althans niet op de manier waarop ik het wil. Ik wil ook deze lok voorzien van styreen schildjes aan voor- en achterkant, waarop led's geplakt zijn, aangestuurd via een extern (digikeijs?) printje.
Ook wil ik niet de boel met lange draden vanaf of vanuit het frame, IN de kap monteren. Ik weet dat de 1e keer dat de kap er voor wat voor reden af moet, alles kapot getrokken wordt, of dat het gewoon gepruts is om de kap dicht te krijgen terwijl je er lange draden in moet frotten. De open cardanassen aan beide kanten helpen dan ook niet mee. Ik zocht dus naar een manier om de draden van de decoder toch op het frame te krijgen, om daar verder te werken, maar wel op een manier dat eea gedemonteerd kon worden zonder alles los te moeten solderen. Uiteindelijk kwam ik bij onze Duitse vrienden van Ledbaron een mooie oplossing tegen, 5 polige flatcable met ministekkers
Deze flatcable voert wit/geel/blauw/groen/paars van de decoder, en voedt daarmee uiteindelijk de verlichting.
Op de decoder heb ik voor de bedrading van de verlichting gekozen voor iets dunnere touwtjes (0.04mm
2
ipv de standaard 0.05mm
2
) Voor de lampjes is dat meer dan voldoende. En het is stukken makkelijker weg te werken. Had ik eerder moeten bedenken
vanaf nu ga ik alleen nog maar 0.04mm
2
gebruiken voor verlichting.
Aan de andere kant van de motorpost print zitten de draden gesoldeerd op de flatcable. Zowel flatcable als draadjes zitten met wat secondenlijm vast:
De flatcable was eerst al taktisch gevouwen zodat deze uiteindelijk de bovenkant van het frame bereikt:
De flatcable, print en plastic onderkant van de motorpost geassembleerd:
Aan het frame zelf is een klein stukje weggevijld voor de flatcable. Ik denk niet dat dit echt heel noodzakelijk is, maar ik heb het toch maar gedaan:
En zo ziet dat er dan gemonteerd uit:
De flatcable valt (hopelijk...) precies tussen 2 raampjes in:
Kortom, het begin is er. Volgende stap is de contrastekker boven op het frame plaatsen en vanaf daar de verlichting voeden. En uiteraard de schildjes voor de verlichting zelf nog etc. Zal nog een aardige uitdaging worden om eea acceptabel te krijgen, met name de rode sluitverlichting zit erg dicht bij de gele frontseinen, ben wel bang dat er wat doorschijnen plaats zal vinden. Maar dat is voor later... In ieder geval hoef ik de frame en print nu niet meer constant uit- en in elkaar te zetten, en kan ik lekker verder ontwikkelen.
«
Laatst bewerkt op: 09 February 2015, 17:47:56 door jowi
»
Gelogd
jowi
Offline
Berichten: 2375
Re: Upgrade Arnold Motorpost
«
Reactie #1 Gepost op:
10 February 2015, 19:05:20 »
Vandaag een begin gemaakt met de schildjes, en de printplaatjes. Ik ga niet voor de digikeijs kant en klaar printjes maar voor simpele smd print. Lukt dat niet kan ik altijd nog met de digikeijs verder. Ook de contrastekker van de bandkabel losgesoldeerd en aan een stukje smd print gesoldeer, dat wordt de 'verdeelkast'. De verdeelkast met een stukje dubbelzijdig plakband op het frame gezet, uiteraard eerst getest of de kap er nog op past.
En uiteraard weer even onder de microscoop bezig de 402 ledjes op het op maat gemaakte schildje te lijmen. Bovenin het schildje een paar gaatjes van 0.5mm geboord om de draadjes naar achteren te kunnen voeren.
Gelogd
jowi
Offline
Berichten: 2375
Re: Upgrade Arnold Motorpost
«
Reactie #2 Gepost op:
10 February 2015, 21:08:41 »
Beide schildjes beplakt met de rode en gele led's en de bedrading naar achteren gevoerd en ingekort. Draadjes gefixeerd met wat secondenlijm. Morgen maar eens aan de print solderen en testen!
Gelogd
Daan Neijenhuis
Offline
Berichten: 1510
HCC!m-IG
Re: Upgrade Arnold Motorpost
«
Reactie #3 Gepost op:
10 February 2015, 22:25:08 »
Kijk, daar wordt je nou vrolijk van
Ooit mijn BR212 van 0402 LEDs voorzien zonder draad, dus veel gepiel op een stukje oude creditcard als drager.
Dit voorbeeld ga ik volgen; er zijn nog te veel locjes die een lampje hebben.
Straks ook even jouw andere topics bekijken; staat vast wel ergens welke bedrade LEDs je gekozen hebt en waarom
m.vr.gr.
Daan
Gelogd
Wanneer lees je nou een handleiding?
jowi
Offline
Berichten: 2375
Re: Upgrade Arnold Motorpost
«
Reactie #4 Gepost op:
10 February 2015, 22:33:13 »
Ik gebruik 402 leds van ledbaron (ebay) en dan liefst de 'blokvormige' zoals op de foto's. De leds zijn al voorbedraad, dat scheelt een hoop gepruts, en door de vorm en de manier waarop de draden er op gesoldeerd zijn kun je ze handig op een stukje styreen plakken.
Voor de gele gebruik ik golden white en de rode 'signal rot'. Zoek op ledbaron naar 402 led met cu draht.
Na montage krijgen de golden white leds nog een stukje gele kapton tape als filter, om het helemaal af te maken. Daar maak ik ook nog wel foto's van.
Gelogd
Daan Neijenhuis
Offline
Berichten: 1510
HCC!m-IG
Re: Upgrade Arnold Motorpost
«
Reactie #5 Gepost op:
10 February 2015, 22:44:55 »
Dat voorbedraad is wel dé oplossing; die waren er nog niet toen ik de BR212 ombouwde (aan één kant voor Wendezug-Betrieb). Maar ik heb nooit bedacht om het eens met bedrade SMD LEDs te doen. Staat ook nog een FL Sprinter (H0) op ombouw te wachten, inspiratie begint te borrelen...
Gelogd
Wanneer lees je nou een handleiding?
jowi
Offline
Berichten: 2375
Re: Upgrade Arnold Motorpost
«
Reactie #6 Gepost op:
11 February 2015, 11:38:32 »
Je hebt wat meer mogelijkheden als de draadjes er al aan zitten. Zo kun je de draadjes gebruiken als 'handvat' om de led op de goede plek op het styreen te krijgen.
Zojuist de boel aan elkaar gesoldeerd en 1 schildje op de motorpost getest. Ziet er veelbelovend uit
Gelogd
jowi
Offline
Berichten: 2375
Re: Upgrade Arnold Motorpost
«
Reactie #7 Gepost op:
11 February 2015, 15:39:14 »
Alles aangesloten en op maat gemaakt.
En we hebben beeld
http://youtu.be/3SHMsN-UYGk
Wel grappig, ik had gedacht dat juist rood erg door zou schijnen, maar het is juist geel. Lichtgeleiders zitten er nog los in; ze steken aan de binnen kant 1mm uit, ik denk dat ik die uiteinden zwart ga maken met matzwarte verf, evenals de schildjes zelf. Als dat nog niet voldoende is moet er denk ik een klein schuttinkje tussen de lichtgeleiders. Maar ik denk dat ik het niet 100% goed kan gaan krijgen, dus we gaan voor zo goed mogelijk.
Gelogd
jowi
Offline
Berichten: 2375
Re: Upgrade Arnold Motorpost
«
Reactie #8 Gepost op:
11 February 2015, 21:03:31 »
Ik heb de schildjes en de zijkanten van de leds (!) zwart geverfd, en het doorschijnen is compleet verdwenen
zelfs in het donker!
1 rood sein doet niet helemaal goed mee, zit soms niet helemaal achter de geleieder, komt omdat de kap de neiging heeft wat te bewegen. De kap is niet goed (meer) te fixeren.
Filmpje:
http://youtu.be/HfnZAuGQWgk
Gelogd
Print
Pagina's: [
1
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Vraag en antwoord
|
Ombouwen
|
Upgrade Arnold Motorpost