Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Stalen D 4 deurs spoor 0 door FritsT
Vandaag om 23:05:15
ICR-rijtuigen, voor welk merk ga je? LSmodels, PBmodels, Exact Train of Piko? door Chiel
Vandaag om 23:02:54
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 22:52:03
Big Scale Trains - NS SLT in H0 door MOVisser
Vandaag om 22:42:05
PPM kranen van Strukton door edwin1974
Vandaag om 22:32:16
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door Ronald A.
Vandaag om 22:30:31
Hulp gezocht omgeving Drachten door Reinout van Rees
Vandaag om 21:57:13
Bouw van tijdperk 1 HSM en SS rijtuigen door MathynK
Vandaag om 21:32:56
Bruggen-IG - brug over de Poldervaart Schiedam/Kethel door Forever Rocofan
Vandaag om 21:30:55
PB Models, ICR-rijtuigen door Mcn1986
Vandaag om 21:11:57
diorama, voor lange treinen. door Mark D.
Vandaag om 20:52:52
mDDM, waarom 3 draaistellen? door Jeroen Water
Vandaag om 20:51:24
Rondom Charlois door Alewijn
Vandaag om 20:46:52
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Rick
Vandaag om 20:40:23
Schroefkoppeling voor H0. door Scratchbuilt
Vandaag om 19:58:28
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Eric B
Vandaag om 19:51:55
Vollmer ringloods deuren door Freddy
Vandaag om 19:51:38
Minstens 5 jaar geen treinverkeer Groningen-Leer [D] door saskia
Vandaag om 19:49:54
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 19:44:15
Arnold N 2543 rookgenerator door Gabriël Bergsma
Vandaag om 19:30:32
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door RobbertJan
Vandaag om 19:30:19
BNLS-Module: "Rvbr-Btk, Ringvaartbrug Haarlemmermeer nabij Buitenkaag" NS H0 door NS264
Vandaag om 19:26:55
Seinen programeren met de Pro-Link naar de 10837 dec. door n-driver
Vandaag om 19:25:37
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Hans Reints
Vandaag om 19:10:14
Scandinavië-IG: Skandinavisk bangården. Voor op Scandinavië gerichte spoorzaken door RikM
Vandaag om 18:42:49
Onlangs gespot - gefotografeerd, de links door Silvolde
Vandaag om 17:25:10
Ervaringen met veilingsites enzo (Marktplaats, Ebay, Catawiki, etc). door Michiel2
Vandaag om 16:50:22
Fotodijkje en fotodiorama door Eric B
Vandaag om 16:32:24
Leids spoor (voorheen Blauwpoortsbrug) door Gerco van Beelen
Vandaag om 15:04:01
CIWL of toch niet?? Maar wat dan wel? door nighttrain1
Vandaag om 14:50:42
  

Auteur Topic: bouwen van inrichting van seinhuis.  (gelezen 3053 keer)

rjr

  • Offline Offline
  • Berichten: 2068
bouwen van inrichting van seinhuis.
« Gepost op: 16 December 2014, 11:53:24 »
Afgelopen beurs in Houten nog weer even staan kijken bij Markenburg. Mooi seinhuisje hadden ze staan, met open ramen. En dat vraagt dan dus ook om een inrichting.
Nu heb ik al wel een seinhuisje al ben ik er nog niet helemaal over uit of ik deze ook ga gebruiken.
Maar de inrichting was wel iets dat me aansprak. Dus deze meegenomen.

Gisteravond eens even begonnen met de bouw van dit model. Blijken er 2 in de set te zitten. 1 heb ik er gebouwd, de ander is voor een andere avond:



Als eerste de onderdelen zoals die in de set zitten. Mooi stak ziet het er allemaal uit. Een mesje is nodig om het laatste stukje nog door te snijden. En daarvoor maar even een heel nieuw mesje gepakt.

Vervolgens voorzichtig de onderdelen er uitsnijden. Om niet alles kwijt te raken haal ik er dat uit wat nodig is.
Om te beginnen het hoofd gedeelte. 2 poten en het raamwerk waar de hendels in moeten. Deze kunnen vervolgens in elkaar geschoven worden. Druppeltje lijm er tussen zodat ze vast zitten:


Vervolgens moeten de kleine onderdelen voor de hendels er af. Eerst 2 delen die op elkaar geplakt moeten worden en de wielen zijn waarmee we de wissels kunnen omzetten.:


Ziet er heel mooi uit zo in karton, maar is ook heel gevoelig voor beschadigingen. Zeker de kleine ronde openingen.
Ook hier weer iets lijm ertussen en ze dan per 2 op elkaar plakken.
Om de juiste steeds bij elkaar te houden heb ik er niet al te veel tegelijk uitgehaald, maar steeds per 4 verwerkt.
Uiteindelijk had ik er dus 8 klaar. Blijkt er maar ruimte te zijn voor 7 stuks:).
1 reserve dus per set. Dus totaal heb je 2 reserve mocht er wat kapot gaan.

Deze vervolgens in het raamwerk geplaatst en weer voorzichtig met een druppeltje lijm vast gezet:


Op de foto werd vervolgens ook duidelijk dat er toch wat beschadigd was. En alles nog niet recht zat. Dus nadat ik de foto's op de computer had gezet nog even het eind product wat bewerkt zodat het allemaal toch wel (redelijk) recht zit, en de beschadigingen zo goed mogelijk gerepareerd.

De volgende handeling was om de hendels voor het omzetten ook te plaatsen. Ook hier weer een extra per set.
Voor de afwisseling hebben we er wat naar boven geplaatst, en wat naar beneden. Van achter door de uitsparing steken, en vervolgens met een druppeltje lijm vast zetten.


Het handigst was dit om het geheel plat te leggen en ze dan voorzichtig door de uitsparingen te prikken. In eerste instantie hield ik het in mijn handen vast, maar dan vielen ze er volledig doorheen. Door het neer te leggen kon dat niet, kwamen ze mooi te zitten en kun je makkelijk een druppeltje lijm aanbrengen.

Vervolgens moest er nog een kast boven op aangebracht worden. Deze bestond uit een voorkant met bewerking, en 2 stukjes die je er achter kon plakken. Eventueel is ook hier nog een derde versie van beschikbaar.

Ook 2 zijkanten er langs, en een afwerking er boven op.


Als afsluiting kan er vervolgens een railplan naast geplaatst worden. Dit heb ik (nog) niet gedaan.
Wil nog kijken of ik daarvoor niet een plan kan maken die overeen komt met mijn railplan.

En zit er nog over de denken om de uiteinden van de handels van een kleurtje te voorzien. Wat ik er van weet/gezien heb is dat ze of van rood of blauw zijn voorzien. Of gewoon metaalkleur. Waarschijnlijk van het vele vastpakken waarbij de kleun er intussen af is. Maar of dat echt nog is?

Nu de tweede nog. Na de eerste weet ik waar ik op moet letten. Dus die moet nog mooier kunnen worden :).
En dan nog eens kijken waar ze op de baan kunnen. Bedoeling is natuurlijk als interieur van een seinhuisje. Maar het is wel zonde om ze ergens weg te zetten waar ze bijna niet meer te zien zijn. Dus moet wel een seinhuisje hebben met goede open ramen. Of misschien gewoon open ergens op het perron met een afdakje er boven?

Dan kunnen we ook draden trekken van deze hendels naar de verschillende wissels.
Al met al een leuk project. Als ze een plaats op de baan hebben komt ook daar misschien nog wel een foto van langs.

Je hebt ook weinig nodig voor het maken van dit model. Een snij mat is wel handig, een scherp mesje, beetje lijm, en een pincet kan behulpzaam zijn.

Groet,
Roelco


HaHoHo

  • Offline Offline
  • Berichten: 406
    • Model-werkplaats 'Pegasus'
Re: bouwen van inrichting van seinhuis.
« Reactie #1 Gepost op: 16 December 2014, 12:11:10 »
Hoi Roelco,

ik ben benieuwd naar dit seinhuisje; ik ben nog op zoek naar zo'n seinhuisje om mijn toekomstige baan te verfraaien, maar ik weet niet of een kartonnen versie net zo'n uitstraling zal hebben als een kunststoffen exemplaar. Het wordt deze zeker: http://www.markenburg.nl/nl/klokkenlaan/282-seinhuis.html?

Welke lijm kun je hiervoor het beste gebruiken?

Groetjes,

Hans.

HansHobbyHoek is niet meer; leve 'model-Werkplaats-Pegasus'!

rjr

  • Offline Offline
  • Berichten: 2068
Re: bouwen van inrichting van seinhuis.
« Reactie #2 Gepost op: 16 December 2014, 12:43:12 »
Dat is inderdaad het seinhuisje dat ze er bij hadden staan. Ik heb die daar in mijn hand gehad, en die ziet er toch wel heel mooi uit hoor. En als je die goed neer zet heb je inderdaad een mooi zicht op het interne.

Zelf heb ik al een andere seinhuis, of eigenlijk meerdere. Of ik die ook allemaal ga gebruiken is nog even de vraag.
Deze heb ik wel in gebruik:


Maar die staat te ver weg om deze bediening mooi zichtbaar in te zetten.
Bij mijn doorgaand station heb ik een kleiner gebouw staan. Eentje die je wel ook goed kunt zien omdat je er vlak bij kunt staan. Maar of de bediening daarin mooi naar voren gaat komen is ook nog even de vraag. ( zo geen foto van kunnen vinden )

Anders komen ze of los op de baan te staan, of ik moet nog een keer opzoek naar een ander, en dan is die van die link misschien best een goede optie. Heeft een mooie inkijk, zeker als je er wat verlichting in aanbrengt.

Groet,
Roelco

HaHoHo

  • Offline Offline
  • Berichten: 406
    • Model-werkplaats 'Pegasus'
Re: bouwen van inrichting van seinhuis.
« Reactie #3 Gepost op: 16 December 2014, 14:19:22 »
Ik hou deze draad in de gaten; ziet er veelbelovend uit!

Welke lijm gebruik je om het in elkaar te zetten?

Groetjes,
Hans.
HansHobbyHoek is niet meer; leve 'model-Werkplaats-Pegasus'!

rjr

  • Offline Offline
  • Berichten: 2068
Re: bouwen van inrichting van seinhuis.
« Reactie #4 Gepost op: 16 December 2014, 15:07:57 »
Sorry Hans,

had ik er ook gelijk bij willen vermelden. In de handleiding staat als tip (hout)lijm
Ik heb deze eerste versie gedaan met witte houtlijm. Een druppel naast mijn werk. Dan met een kleine schroevendraaier die aanbrengen op de plaats waar ik die hebben wil. Dat werkt op zich goed. Lijm lijkt mooi onzichtbaar op te drogen. Maar het eind resultaat moet ik vanavond eens bekijken.

Roelco

HaHoHo

  • Offline Offline
  • Berichten: 406
    • Model-werkplaats 'Pegasus'
Re: bouwen van inrichting van seinhuis.
« Reactie #5 Gepost op: 16 December 2014, 15:11:06 »
No problemo!  ;)

Ik ben benieuwd naar je bouwverslag (en helemaal naar het eindresultaat).

Groetjes,
Hans.
HansHobbyHoek is niet meer; leve 'model-Werkplaats-Pegasus'!