Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€88.00
Per saldo:
€-162.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
365 "Het is weekend foto's"
door
MOVisser
Vandaag
om 13:34:58
Raadplaatje
door
Nohome
Vandaag
om 13:34:03
Bauarbeiten im gange
door
741230
Vandaag
om 13:14:40
Hengelo in 1981-1982, maar dan anders: Kassenberg in N
door
MaraNCS
Vandaag
om 13:12:55
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's
door
Pukkie
Vandaag
om 13:09:20
Frans loodsje et cetera
door
MaraNCS
Vandaag
om 13:05:32
Rheinburg, TP V/VI
door
Dave.......
Vandaag
om 12:29:31
Boek over de oorsprong NS 500/600
door
Modellbahnwagen
Vandaag
om 12:11:48
Even wachten nog...... (1:45 op 0,16 m2)
door
spoorijzer
Vandaag
om 12:07:06
Spoor 1 nem of finescale
door
sncf231e
Vandaag
om 11:32:01
Een nieuw begin
door
dreezy
Vandaag
om 11:17:53
US diorama in H0
door
Wim Vink
Vandaag
om 11:11:58
Groningers blij verrast met opening station, maar er is ook reden voor gemopper
door
Modellbahnwagen
Vandaag
om 11:00:48
Noorwegen - interessante spoorzaken langs vakantieroute
door
martijnhaman
Vandaag
om 10:23:14
Iemand ervaring met deze ali express lok printplaten?
door
schipcas
Vandaag
om 10:06:19
"Ein kleines Kalkwerk", een nieuwe tentoonstellingsbaan
door
jan47
Vandaag
om 09:50:55
Station Roodeschool
door
aad52
Vandaag
om 09:39:24
Rivarossi panoramarijtuig verlichting inbouwen.
door
Jelmer
Vandaag
om 09:26:52
LTM 51 Garratt op basis van Harry Kaffa†ets
door
orientexpress
Vandaag
om 08:46:39
Nachttreinen Oost Europa
door
laurent
Vandaag
om 08:29:49
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots
door
spoorijzer
Vandaag
om 08:12:27
M.s.v. De Percee bouwt aan nieuwe clubbaan
door
Ronald Halma
Vandaag
om 05:02:37
Heroplage Artitec Plan W?
door
KNed
14 July 2025, 23:54:58
Defensie wil oude koplopers ombouwen tot hospitaaltrein
door
hmmglaser
14 July 2025, 23:21:32
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
Wim Vink
14 July 2025, 23:19:54
Hulp gevraagd: Yamorc YD7010 en ESU loksound
door
Paulus
14 July 2025, 21:23:06
Spoor- en tramweg parafernalia
door
gdh
14 July 2025, 21:17:50
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
Prutsert
14 July 2025, 20:46:27
Ronald doet de Fork Challenge!
door
Ronald Halma
14 July 2025, 20:31:02
Ombouw Hornby LMS Class 2P 4-4-0 naar NS 2100
door
Erwin 054
14 July 2025, 19:49:49
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Al het andere!
|
bouwen van inrichting van seinhuis.
« vorige
volgende »
Print
Pagina's: [
1
]
Omlaag
Auteur
Topic: bouwen van inrichting van seinhuis. (gelezen 2980 keer)
rjr
Offline
Berichten: 2049
bouwen van inrichting van seinhuis.
«
Gepost op:
16 December 2014, 11:53:24 »
Afgelopen beurs in Houten nog weer even staan kijken bij Markenburg. Mooi seinhuisje hadden ze staan, met open ramen. En dat vraagt dan dus ook om een inrichting.
Nu heb ik al wel een seinhuisje al ben ik er nog niet helemaal over uit of ik deze ook ga gebruiken.
Maar de inrichting was wel iets dat me aansprak. Dus deze meegenomen.
Gisteravond eens even begonnen met de bouw van dit model. Blijken er 2 in de set te zitten. 1 heb ik er gebouwd, de ander is voor een andere avond:
Als eerste de onderdelen zoals die in de set zitten. Mooi stak ziet het er allemaal uit. Een mesje is nodig om het laatste stukje nog door te snijden. En daarvoor maar even een heel nieuw mesje gepakt.
Vervolgens voorzichtig de onderdelen er uitsnijden. Om niet alles kwijt te raken haal ik er dat uit wat nodig is.
Om te beginnen het hoofd gedeelte. 2 poten en het raamwerk waar de hendels in moeten. Deze kunnen vervolgens in elkaar geschoven worden. Druppeltje lijm er tussen zodat ze vast zitten:
Vervolgens moeten de kleine onderdelen voor de hendels er af. Eerst 2 delen die op elkaar geplakt moeten worden en de wielen zijn waarmee we de wissels kunnen omzetten.:
Ziet er heel mooi uit zo in karton, maar is ook heel gevoelig voor beschadigingen. Zeker de kleine ronde openingen.
Ook hier weer iets lijm ertussen en ze dan per 2 op elkaar plakken.
Om de juiste steeds bij elkaar te houden heb ik er niet al te veel tegelijk uitgehaald, maar steeds per 4 verwerkt.
Uiteindelijk had ik er dus 8 klaar. Blijkt er maar ruimte te zijn voor 7 stuks:).
1 reserve dus per set. Dus totaal heb je 2 reserve mocht er wat kapot gaan.
Deze vervolgens in het raamwerk geplaatst en weer voorzichtig met een druppeltje lijm vast gezet:
Op de foto werd vervolgens ook duidelijk dat er toch wat beschadigd was. En alles nog niet recht zat. Dus nadat ik de foto's op de computer had gezet nog even het eind product wat bewerkt zodat het allemaal toch wel (redelijk) recht zit, en de beschadigingen zo goed mogelijk gerepareerd.
De volgende handeling was om de hendels voor het omzetten ook te plaatsen. Ook hier weer een extra per set.
Voor de afwisseling hebben we er wat naar boven geplaatst, en wat naar beneden. Van achter door de uitsparing steken, en vervolgens met een druppeltje lijm vast zetten.
Het handigst was dit om het geheel plat te leggen en ze dan voorzichtig door de uitsparingen te prikken. In eerste instantie hield ik het in mijn handen vast, maar dan vielen ze er volledig doorheen. Door het neer te leggen kon dat niet, kwamen ze mooi te zitten en kun je makkelijk een druppeltje lijm aanbrengen.
Vervolgens moest er nog een kast boven op aangebracht worden. Deze bestond uit een voorkant met bewerking, en 2 stukjes die je er achter kon plakken. Eventueel is ook hier nog een derde versie van beschikbaar.
Ook 2 zijkanten er langs, en een afwerking er boven op.
Als afsluiting kan er vervolgens een railplan naast geplaatst worden. Dit heb ik (nog) niet gedaan.
Wil nog kijken of ik daarvoor niet een plan kan maken die overeen komt met mijn railplan.
En zit er nog over de denken om de uiteinden van de handels van een kleurtje te voorzien. Wat ik er van weet/gezien heb is dat ze of van rood of blauw zijn voorzien. Of gewoon metaalkleur. Waarschijnlijk van het vele vastpakken waarbij de kleun er intussen af is. Maar of dat echt nog is?
Nu de tweede nog. Na de eerste weet ik waar ik op moet letten. Dus die moet nog mooier kunnen worden
.
En dan nog eens kijken waar ze op de baan kunnen. Bedoeling is natuurlijk als interieur van een seinhuisje. Maar het is wel zonde om ze ergens weg te zetten waar ze bijna niet meer te zien zijn. Dus moet wel een seinhuisje hebben met goede open ramen. Of misschien gewoon open ergens op het perron met een afdakje er boven?
Dan kunnen we ook draden trekken van deze hendels naar de verschillende wissels.
Al met al een leuk project. Als ze een plaats op de baan hebben komt ook daar misschien nog wel een foto van langs.
Je hebt ook weinig nodig voor het maken van dit model. Een snij mat is wel handig, een scherp mesje, beetje lijm, en een pincet kan behulpzaam zijn.
Groet,
Roelco
Gelogd
HaHoHo
Offline
Berichten: 407
Re: bouwen van inrichting van seinhuis.
«
Reactie #1 Gepost op:
16 December 2014, 12:11:10 »
Hoi Roelco,
ik ben benieuwd naar dit seinhuisje; ik ben nog op zoek naar zo'n seinhuisje om mijn toekomstige baan te verfraaien, maar ik weet niet of een kartonnen versie net zo'n uitstraling zal hebben als een kunststoffen exemplaar. Het wordt deze zeker:
http://www.markenburg.nl/nl/klokkenlaan/282-seinhuis.html
?
Welke lijm kun je hiervoor het beste gebruiken?
Groetjes,
Hans.
Gelogd
HansHobbyHoek is niet meer; leve
'model-Werkplaats-Pegasus'
!
rjr
Offline
Berichten: 2049
Re: bouwen van inrichting van seinhuis.
«
Reactie #2 Gepost op:
16 December 2014, 12:43:12 »
Dat is inderdaad het seinhuisje dat ze er bij hadden staan. Ik heb die daar in mijn hand gehad, en die ziet er toch wel heel mooi uit hoor. En als je die goed neer zet heb je inderdaad een mooi zicht op het interne.
Zelf heb ik al een andere seinhuis, of eigenlijk meerdere. Of ik die ook allemaal ga gebruiken is nog even de vraag.
Deze heb ik wel in gebruik:
Maar die staat te ver weg om deze bediening mooi zichtbaar in te zetten.
Bij mijn doorgaand station heb ik een kleiner gebouw staan. Eentje die je wel ook goed kunt zien omdat je er vlak bij kunt staan. Maar of de bediening daarin mooi naar voren gaat komen is ook nog even de vraag. ( zo geen foto van kunnen vinden )
Anders komen ze of los op de baan te staan, of ik moet nog een keer opzoek naar een ander, en dan is die van die link misschien best een goede optie. Heeft een mooie inkijk, zeker als je er wat verlichting in aanbrengt.
Groet,
Roelco
Gelogd
HaHoHo
Offline
Berichten: 407
Re: bouwen van inrichting van seinhuis.
«
Reactie #3 Gepost op:
16 December 2014, 14:19:22 »
Ik hou deze draad in de gaten; ziet er veelbelovend uit!
Welke lijm gebruik je om het in elkaar te zetten?
Groetjes,
Hans.
Gelogd
HansHobbyHoek is niet meer; leve
'model-Werkplaats-Pegasus'
!
rjr
Offline
Berichten: 2049
Re: bouwen van inrichting van seinhuis.
«
Reactie #4 Gepost op:
16 December 2014, 15:07:57 »
Sorry Hans,
had ik er ook gelijk bij willen vermelden. In de handleiding staat als tip (hout)lijm
Ik heb deze eerste versie gedaan met witte houtlijm. Een druppel naast mijn werk. Dan met een kleine schroevendraaier die aanbrengen op de plaats waar ik die hebben wil. Dat werkt op zich goed. Lijm lijkt mooi onzichtbaar op te drogen. Maar het eind resultaat moet ik vanavond eens bekijken.
Roelco
Gelogd
HaHoHo
Offline
Berichten: 407
Re: bouwen van inrichting van seinhuis.
«
Reactie #5 Gepost op:
16 December 2014, 15:11:06 »
No problemo!
Ik ben benieuwd naar je bouwverslag (en helemaal naar het eindresultaat).
Groetjes,
Hans.
Gelogd
HansHobbyHoek is niet meer; leve
'model-Werkplaats-Pegasus'
!
Print
Pagina's: [
1
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Al het andere!
|
bouwen van inrichting van seinhuis.