Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€88.00
Per saldo:
€-162.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
BR-18.6 Schaal-0.
door
FritsT
Vandaag
om 13:08:55
Bauarbeiten im gange
door
Jelmer
Vandaag
om 13:03:29
lampjes in huizen willekeurig schakelen
door
AP3737
Vandaag
om 12:47:46
DB Cargo gaat op Betuweroute proeven doen met automatisch rijdende locomotief
door
Klaas Zondervan
Vandaag
om 12:45:10
Acherntal H0. (TP III/TP IV)
door
tijgernootje
Vandaag
om 12:30:10
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven.
door
puntenglijder
Vandaag
om 12:26:46
Sfeer op je modelbaan
door
Frank 123
Vandaag
om 12:08:31
De bouw van mijn modelbaan in Thailand
door
Jelmer
Vandaag
om 11:54:10
Dat overkomt mij niet.
door
Benelux795
Vandaag
om 11:45:04
Raadplaatje
door
Eric B
Vandaag
om 11:41:14
Spoor- en tramweg parafernalia
door
Eelco Storm
Vandaag
om 11:37:53
"moderne" kolenbakken en kolenwagens in Nederland.
door
henk
Vandaag
om 11:24:57
Wèhnich - Eén onbeduidend baantje op 1200 bij 1200mm
door
Jelmer
Vandaag
om 11:07:40
Br 38 Piko Superen.
door
Jelmer
Vandaag
om 11:05:27
"Ein kleines Kalkwerk", een nieuwe tentoonstellingsbaan
door
Ronald Halma
Vandaag
om 10:34:24
NS 1700 transfers
door
Gerco van Beelen
Vandaag
om 08:11:51
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots
door
defender
Vandaag
om 05:13:26
Bezetmelder brug in rolbrug blijft actief als rolbrug gestopt is
door
spock
21 July 2025, 23:18:52
Toon hier je (model)treinfoto's
door
Frank 123
21 July 2025, 22:05:35
Station Roodeschool
door
Torikoos
21 July 2025, 21:59:55
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
wob
21 July 2025, 21:59:52
Microstepper motoren voor armseinpalen
door
AP3737
21 July 2025, 20:39:50
Bentheimer Eisenbahn Stations gebouwen "Laarwald"
door
borotof
21 July 2025, 20:26:55
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten
door
Martijn193
21 July 2025, 20:06:38
Centraal Zwitserland: Trein, tram, kabelbaan en gondels.
door
Hans van de Burgt
21 July 2025, 20:05:19
Overstap naar HTM
door
GerardvV
21 July 2025, 19:50:12
Spooraccessoires in diverse schalen, 3D-geprint.
door
spoorfreak
21 July 2025, 19:48:41
BNLS Rijweekend 19 en 20 juli 2025
door
MOVisser
21 July 2025, 18:59:34
Gezocht info en foto's van standaard dwarsliggerwagen
door
Rob Hagg
21 July 2025, 18:40:47
Mooi weer om buiten te spelen
door
puntenglijder
21 July 2025, 18:18:39
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Banen of diorama's
|
RobVille 2.0
« vorige
volgende »
Print
Pagina's:
1
2
3
4
5
Vorige
-
Volgende
-
1
2
3
[
4
]
5
Omlaag
Auteur
Topic: RobVille 2.0 (gelezen 19840 keer)
.joost.s.
Offline
Berichten: 39
Re: RobVille 2.0
«
Reactie #45 Gepost op:
08 June 2015, 14:31:32 »
Gelogd
Boran
Gast
Re: RobVille 2.0
«
Reactie #46 Gepost op:
14 June 2015, 17:01:30 »
De werkzaamheden aan de modules vorderen langzaam. Voordat ik begin aan het leggen van de rails, wil ik toch alle werkzaamheden aan de bouw van de modules afgerond hebben op de achterwand (bereikbaarheid bij de bouw) en de koof na. Wel worden de spanten voor de koof ingebouwd.
Uitlijnen komt later
De koof wordt via een spant in een houder geplaatst en met bouten en moeren vastgezet. Deze treintafel staat namelijk op de eerste verdieping en ik wil toch deze tafel ooit verplaatsen. De enige optie is dat de modules en de koof door het raam vervoerd kunnen worden, de wenteltrap is veel te smal
Aan de achterkant komt ook nog een afdekplaat op het frame. Op zich is dit een mooie werkplek. In het frame heb ik gaten geboord voor de doorvoer van de kabels. Voor het vastmaken van de bedrading maak ik gebruik van oogjes.
Nu nog de resterende twee modules …..
Groetjes,
Rob
Gelogd
Boran
Gast
Re: RobVille 2.0
«
Reactie #47 Gepost op:
16 July 2015, 19:17:37 »
Hallo, een kleine update
De modules zijn nu klaar. De koof en de achterwanden worden later geplaatst. Omdat ik nog niet helemaal zeker ben van de layout van het sporenplan en de weggedeelten voor het MCC gebeuren, stel ik het plaatsen van de achterwanden even uit omdat de uitsparingen voor de aansluitingen op de spiralen nog niet bekend zijn.
Op de foto’s is een eerste aanzet voor het sporenplan te zien. De volgorde van de foto’s, van links naar rechts, geeft een indruk van het sporenplan. Links en rechts verdwijnt het spoor in een tunnel richting spiralen. Het landschap wordt opgebouwd uit styrodur.
Rechter tunnelingang.
Linker tunnelingang.
Aan de rechterkant komt een wisselstraat met een goederenloods, een overslag en een spoorwegovergang.
Indruk goederenoverslag.
Het middelste deel is de paradebaan met een lokaal station.
Paradebaan.
Het linkse deel heeft een wisselstraat en hier komt tevens een weg (MCC) die gedeeltelijk parallel loopt met de spoorweg.
Spoor en weg.
En tenslotte een overzicht.
Groetjes,
Rob
Gelogd
Frans Peeters
Offline
Berichten: 1480
Gelukkig voor mij zit de laatste gek nog niet vast
Re: RobVille 2.0
«
Reactie #48 Gepost op:
17 July 2015, 12:52:36 »
Rob, heb je geen mogelijkheid om de sporen op je paradebaan dicher bij elkaar te leggen?
Je zal daarvoor waarschijnlijk wel in je overloopwisselsmoeten snijden, maar het resultaat zal zoveel maal mooier zijn.
Gelogd
Frans
2R digitaal (tpIII-IV Belgisch - TPV&VI de vrije markt) en wat eigenaardigheidjes
MTD treinenclub vzw
Edegem -
www.mtdtreinenclub.be
-
Tentoonstelling
MODELSPOOR by MTD
- Hangar 27, Edegem (B) op 18 & 19 Oktober 2025
Boran
Gast
Re: RobVille 2.0
«
Reactie #49 Gepost op:
17 July 2015, 13:56:36 »
Frans,
De rails die ik gebruik zijn de originele Märklin k-rails, code 100, aangevuld met de wissels gemaakt door Weichen-Walter op basis van de Märklin geometrie. Zelf vind ik deze code 100 niet fijn genoeg. Zelfs heb ik overwogen over te stappen naar 2L. Afgezien van de reeds afgebouwde modulen en spiralen en de grote hoeveelheid Locs en wagons heb ik besloten hiervan af te zien. Op dit moment worden er door Weinert bouwpakketten voor wissels en flex rails (Mein Gleis) geleverd. Deze rails zijn bedoeld voor 2L en de code is 75. Een oplossing komt van Weichen-Walter. Volgens hem is het mogelijk om de bouwpakketten voor de wissels van Weinert uit te rusten met profielen Code 83 en puko strips waarbij de wisseltongen gepolariseerd worden. Zelfs kan ik gebruik maken van Code 75 materiaal omdat al het rijdende materiaal van Märklin gekocht is na 1990. Omdat deze Code 75 voor mijn wagenpark geen toleranties toelaat, is het misschien verstandiger om toch te kiezen voor Code 83!
Het voordeel van deze wissels is de afbuiging, namelijk 1:9. Een mooie, vloeiende lijn is dan mogelijk. Kortom, een definitieve keuze kan pas worden gemaakt begin september wanneer de prijzen voor de ombouw bekend zijn.
Groetjes,
Rob
Gelogd
peterha
Offline
Berichten: 1185
Re: RobVille 2.0
«
Reactie #50 Gepost op:
17 July 2015, 14:57:07 »
Hi Rob,
Zo alles bij elkaar: wat een mega (bouw)klus. Ik vind het heel interessant om zien hoe je alles aanpakt en opbouwt. Ben benieuwd hoe het verder gaat; volg je vorderingen absloluut!
Veel succes.
Groetjes,
Peter
Gelogd
Met vriendelijke groet,
Peter
Boran
Gast
Re: RobVille 2.0
«
Reactie #51 Gepost op:
11 August 2015, 19:13:00 »
Hallo,
Op dit moment heeft Weichen-Walter de prototypes van de Weinert (Mein Gleis) klaar. Ik moet toegeven dat deze ombouw goed gelukt is ondanks de puko's
Deze zijn laag, tussen de bielzen ingebouwd en vallen na het ballasten, minder op! Nog een vraag aan jullie. Is er interesse van jullie kant om mijn Weichen-Walter wissels (Hosentrager, driewegwissel, eenvoudige wissels) over te nemen. De geometrie is van Marklin (slanke wissels) en de uitvoering is Peco Code 100. Nu nog even wachten tot de Weinert wissels in zijn webshop aangeboden worden.
Groetjes,
Rob
Gelogd
Boran
Gast
Re: RobVille 2.0
«
Reactie #52 Gepost op:
02 November 2015, 09:07:57 »
Hallo,
Een kleine update. De bedoeling was om de “oudere” wissels van Weichen-Walter te verkopen en voor dit bedrag de gemodificeerde wissels en rails van Weinert door Weichen-Walter voor Märklin aan te schaffen om vervolgens te gaan rijden op Code 83 railmateriaal. Deze rails wilde ik alleen in het zichtbare gedeelte gebruiken. Bij de overgang naar de spiralen zou dan een overgangsrail komen naar de schaduwstations (Code 100).
De belangstelling voor deze wissels was, om het zacht uit te drukken, nihil. Tijd voor een evaluatie! Om verder kapitaalvernietiging te voorkomen, toch maar besloten om op K-rails van Märklin, Code 100 door te rijden. De Weichen-Walter wissels blijf ik verder gebruiken. In de praktijk heeft dit profiel zich reeds bewezen. Weinig ontsporingen, goede stroomafname zijn toch van belang voor een goede dienstregeling. Het minder elegante profiel en de puko’s neem ik dan maar voor lief!
Citaat:
Als je kiest voor 3L, zit je in principe vast gebakken aan het rollende materieel van Märklin als je tenminste probleemloos wilt rijden.
De laatste tijd koop ik ook wisselstroom locs van o.a. ACME. Bij deze locs wordt het draaistel waaronder de sleper is gemonteerd opgetild bij het passeren van de K-wissel van Märklin. Kennelijk is er te weinig speling voor de sleper om mee te veren. Ook ESU locs geven problemen bij deze wissels. Het draaistel met de sleper loopt vast op het hartstuk van de wissel! Bij de wissels van Weichen-Walter is het probleem minder omdat de puko’s minder hoog zijn en de wisseltongen gebruikt worden als vervanger voor deze puko’s. De polarisatie van de wisseltongen wordt geregeld door de Hex Frog Juicer ( Automatic Frog Polarity Switcher) van Fast Tracks. De BR 151 van ESU (eerste uitgave!) frustreerde mij zodanig dat ik deze loc voor 1 euro heb verkocht! Bij de aankoop van nieuwe locs van andere merken, zal ik dan ook deze vooraf, uitgebreid testen.
Trouwens op Eurospoor toch nog een mooi diorama met Märklin K-rails code 100 gezien. Het maakte onderdeel uit van een modulebaan van Beneluxspoor
De modules zijn intussen afgebouwd op de zij- en voorkanten na. Uiteindelijk bepaalt het landschap de vorm. Ook is de verlichting (Digikeijs -DR4050 – RGB) in de koof aangebracht. Op dit moment ben ik bezig om de rails op de kurkbedding uit te leggen. De stroken en platen van kurk zijn van Noch. Als lijm heb ik boekbinderslijm gebruikt. Ik moet zeggen dat deze lijm geknipt is voor mijn baan. Je kunt na het plaatsen van de kurk de stroken nog een tijdlang rustig verschuiven. De rails liggen op een hartafstand van 57 mm. Ik heb geen zin om deze afstand te verkleinen. Ik vind het al lastig genoeg om de flexrails passend te krijgen bij de vloeiende lijnen van de rails door het landschap! Wel let ik op de verkanting in de bogen. Bij proefritten met stammen van 4 meter is het een mooi gezicht hoe de trein zich door het, toekomstige, landschap slingert.
Achterkant modulebaan met MCC schaduwstation.
Beetje wazig beeld.
Rechter kant module.
Toekomstig landelijk station.
Overzicht totale lengte modules (750 cm).
Middensegment.
De focus zal komen te liggen op de vormgeving van het landschap. Zelf speel ik met de gedachte om te kiezen voor de herfst. Voordat het zover is, ben ik nog een tijdje bezig om de rails, wissels, seinbruggen, blokken digitaal aan te sluiten. Daarna moet dit baandeel nog in iTrain ingevoerd worden en ingepast in het bestaande deel van de beide schaduwstations en de spiralen.
Groetjes,
Rob
«
Laatst bewerkt op: 02 November 2015, 09:31:34 door RobVille
»
Gelogd
Martin Welberg
FYA !!!
Offline
Berichten: 9403
OO. Organisatie OntraXS!
Re: RobVille 2.0
«
Reactie #53 Gepost op:
02 November 2015, 09:33:35 »
Lekker lang excuus over het gebruik van K-rail
Sorry Rob,dat is hier echt niet nodig, sporen liggen er zo lekker in daar kunnen de profi schuivers nog wat van leren. Daarnaast is een van mijn favoriete Brandl banen met K-rail gebouwd
Gelogd
Mvgr. Martin
https://www.youtube.com/c/martinwelbergscenicstudios
Mooie grasjes enzo
https://www.facebook.com/martinwelbergscenicstudios/
Ronald Halma
Organisator US Convention Nederland
Offline
Berichten: 17828
Modelrailroading is fun!
Re: RobVille 2.0
«
Reactie #54 Gepost op:
02 November 2015, 10:01:48 »
Sluit ik mij bij aan.... erg mooie rijlengte heb je gecreëerd, Rob. Top
Gelogd
Greetz, Ronald
Mijn US Convention Aalten
Mijn blog!
Mijn USA reizen
Boran
Gast
Re: RobVille 2.0
«
Reactie #55 Gepost op:
02 November 2015, 15:57:35 »
Martin,
Citaat
Daarnaast is een van mijn favoriete Brandl banen met K-rail gebouwd
Destijds heb ik op jouw advies het tijdschrift "Josef Brandls - Traumanlagen" het deel "Bauen wie Brandl - Teil 2" gekocht. Op een gedetailleerde wijze worden de verschillende technieken uitgelegd en afgebeeld. Erg handig
Waar kan ik een voorbeeld vinden van jouw favoriete K-baan?
Groetjes,
Rob
Gelogd
Martin Welberg
FYA !!!
Offline
Berichten: 9403
OO. Organisatie OntraXS!
Re: RobVille 2.0
«
Reactie #56 Gepost op:
02 November 2015, 17:22:57 »
https://shop.vgbahn.info/eisenbahn-journal/news/Meisterlich+umgesetzt+von+Josef+Brandl_167.html
Gelogd
Mvgr. Martin
https://www.youtube.com/c/martinwelbergscenicstudios
Mooie grasjes enzo
https://www.facebook.com/martinwelbergscenicstudios/
Martin Welberg
FYA !!!
Offline
Berichten: 9403
OO. Organisatie OntraXS!
Re: RobVille 2.0
«
Reactie #57 Gepost op:
02 November 2015, 17:30:41 »
https://shop.vgbahn.info/media/pdf/Musterseiten/661401_006-013_Galeriekl.pdf
Gelogd
Mvgr. Martin
https://www.youtube.com/c/martinwelbergscenicstudios
Mooie grasjes enzo
https://www.facebook.com/martinwelbergscenicstudios/
Martin Welberg
FYA !!!
Offline
Berichten: 9403
OO. Organisatie OntraXS!
Re: RobVille 2.0
«
Reactie #58 Gepost op:
02 November 2015, 17:32:03 »
https://shop.vgbahn.info/media/pdf/Blick%20in%20diese%20Ausgabe/661401.pdf
Gelogd
Mvgr. Martin
https://www.youtube.com/c/martinwelbergscenicstudios
Mooie grasjes enzo
https://www.facebook.com/martinwelbergscenicstudios/
Martin Welberg
FYA !!!
Offline
Berichten: 9403
OO. Organisatie OntraXS!
Re: RobVille 2.0
«
Reactie #59 Gepost op:
02 November 2015, 17:32:52 »
https://shop.vgbahn.info/media/pdf/661202.pdf
Gelogd
Mvgr. Martin
https://www.youtube.com/c/martinwelbergscenicstudios
Mooie grasjes enzo
https://www.facebook.com/martinwelbergscenicstudios/
Print
Pagina's:
1
2
3
4
5
Vorige
-
Volgende
-
1
2
3
[
4
]
5
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Banen of diorama's
|
RobVille 2.0