Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

MODELSPOOR by MTD - 2025 - 18 & 19 oktober 2025 in Edegem (B) door Frans Peeters
Vandaag om 17:32:02
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door ES44C4
Vandaag om 17:29:27
Rondje door Lissabon met Lijn 28 door Wim1969
Vandaag om 17:12:37
slechte stroomafname bij ROCO RH310 7120013 door Klaas Zondervan
Vandaag om 17:10:31
Modules van Kees Gorter (vervolg) door ca.gorter
Vandaag om 16:49:12
Project seaside Germany door Ronald Halma
Vandaag om 16:47:15
Pfarrerwinkel bahn door Jelmer
Vandaag om 16:41:56
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door VAM65
Vandaag om 16:38:37
waterwagens door FritsT
Vandaag om 16:35:31
Tankinstallaties voor dieseltreinen door Benelux795
Vandaag om 16:31:03
't Boemeltje door RobVille
Vandaag om 16:23:34
Big Scale Trains - NS SLT in H0 door Pauldg
Vandaag om 15:33:53
Fleischmann rijtuig 5896 door ArjanB
Vandaag om 15:15:17
Franse lantaarnijzers in 1:87 gezocht door TonM
Vandaag om 15:10:09
Materieel verzameling van Michiel(NDS) door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 14:55:36
Minibaan Visserskaai H0 door Sikko
Vandaag om 13:44:42
C12c rijtuig door spoorijzer
Vandaag om 13:39:10
Op Zuid (NL H0) door spoorijzer
Vandaag om 13:35:20
Ik ben aan het opruimen. door hervé
Vandaag om 13:33:31
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Vislijn
Vandaag om 12:34:45
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 12:04:05
Au bord de la Cèze door Basmans
Vandaag om 11:56:14
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 11:35:31
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Jelmer
Vandaag om 10:09:06
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door spoorijzer
Vandaag om 10:01:43
Acme nieuwe ICNG door arnaud-ns/htm
Vandaag om 09:33:30
LS Models/Lemke CityNightLine samenstelling?? door Rick
Vandaag om 08:05:02
Zelfbouw HSM stoomloc Argus-Vesta serie door MathynK
Vandaag om 07:31:01
Een leuke vrachtwagen door ArjanB
Vandaag om 01:18:15
Palisade Canyon door RobVille
06 October 2025, 22:37:58
  

Auteur Topic: Een grote voeding of losse transformatoren?  (gelezen 3322 keer)

Menno

  • Offline Offline
  • Berichten: 3454
    • Mijn van-alles website
Re: Een grote voeding of losse transformatoren?
« Reactie #15 Gepost op: 09 February 2014, 00:28:11 »
Met alle respect, maar daar heeft een "Safety Isolating Transformator" niets mee te maken.
Waar het wel mee te maken heeft is of de secundaire spanning aangeraakt kan worden tijdens normaal gebruik. Zoja, dan moet deze secundaire spanning aanraakveilig zijn ( en ja, bij onze hobby kan dit heel eenvoudig, nml via de rails).
Wat de ene klasseert als overbodig normengeneuzel beschouwt de ander als gebrek aan domeinkennis.
Ja en precies daarom vind ik het overbodig: zijn er al hordes mensen doodgegaan door het aanraken van de modelrails? Nee. Daarnaast weet ik echt niet beter dan dat de trafo's waar jij het over hebt veiligheidstrafo's zijn omdat die, vanwege het 'aanraakgevaar,' aan hogere isolatie-eisen en lekstroom-eisen moeten voldoen dan reguliere trafo's.

Een gemiddelde ringkerntrafo of geschakelde voeding met een secundaire spanning van 12 Volt is gewoon veilig. Ik durf gerust mijn ringkern van 300 VA aan de netspanning te hangen en 1 of beide polen van de 15 Volt wikkeling vast te pakken. Daar is niets gevaarlijks aan.
En nee, niet alle trafo's zijn per definitie ok. Er zijn massa's trafo's in de omloop die ontworpen zijn volgens bepaalde normen maar dat betekent niet dat ze de'r ook aan voldoen.
[...]
Het gebeurt meer dan eens dat de zogenaamde "ontworpen volgens xyz" de testen niet met succes doorlopen.
Leuk, maar je mag mij 1 consument laten zien die dat allemaal gaat onderzoeken, als dat nog kan: het zal niet de eerste keer zijn dat een bepaald type trafo nog wel verkocht wordt uit oude voorraden, maar niet meer gemaakt wordt en daarom ook niet meer te achterhalen is bij de fabrikant.

Daarnaast geld weer dat als je een gemiddelde ringkern of geschakelde voeding koopt, je er gewoon van uit kan gaan dat 'ie gebruik als voeding prima zal doorstaan en er geen risico's zullen zijn.

@ HansQ: Zelfs voor incidenteel gebruik is veel spul van dealextreme, de naam zegt het al, vragen om problemen of brand. Vele voedingen daar worden uiterst minimaal ontworpen, missen beveiliging of beschermingen tegen netvervuiling (weet je wel hoe duur dat is op 100.000 voedingen?) of voldoen echt totaal niet aan emissie-normen voor radiostoring.

Als ik de plaatjes van die 'switching power supply silver' zie, is het enige waar ik aan kan denken een Meanwell namaak, waarschijnlijk alleen een hele slechte.

Omdat wij Europeanen, en Nederlanders in het bijzonder, alles goedkoop willen, maken al die chineesjes precies wat wij willen: dat het hier voor geen goud een KEMA-stempel zou mogen dragen, geen enkele VDE test zou doorstaan en waarschijnlijk elke emissie-norm overtreedt, dat boeit dan niet. Over de onderdelen en behuizingen, die eerder brandversnellend zijn dan brandvertragend of zelfdovend, heb ik het dan nog niet gehad.

Er zal vast goed spul tussen zitten, maar kijk er enorm mee uit: het is op een bekend electronicaforum inmiddels al een sport om bewust goedkope troep aan te schaffen en het spul destructief te testen (lees: belasten volgens opgave en er achter komen dat de boel begint te smeulen)
En veel van die goedkope zaken komen bij dx vandaan...