Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

NS-1000 in spoor-1 door daempfer
Vandaag om 20:42:19
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door mamory
Vandaag om 20:24:30
Led schakeling ed. door bask185
Vandaag om 20:22:32
Au bord de la Cèze door Paul1969
Vandaag om 19:23:18
Da's Daz 2 door Huup
Vandaag om 18:47:29
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 18:35:58
Mooi weer om buiten te spelen door hervé
Vandaag om 18:27:22
Zelfbouw HSM stoomloc Argus-Vesta serie door orientexpress
Vandaag om 17:50:17
Mijn eerste baan, Hexental in ho. 380x 120cm door Ronald69
Vandaag om 17:49:16
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door sncf231e
Vandaag om 17:47:48
Spoorwegkanon Leopold Krupp K5 (E) door _Sjors_
Vandaag om 17:32:31
US diorama in H0 door Wim Vink
Vandaag om 17:23:46
Modules van Kees Gorter (vervolg) door ca.gorter
Vandaag om 17:03:11
Korneschans. Een fictief Duits Nederlands grensstation. door DJV
Vandaag om 16:41:42
't Boemeltje door Huup
Vandaag om 16:20:13
Scandinavië-IG: Skandinavisk bangården. Voor op Scandinavië gerichte spoorzaken door Loki
Vandaag om 16:03:43
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Rick
Vandaag om 15:20:48
Polderbaan(tje) 0,3m2 door GD
Vandaag om 14:36:26
Bauarbeiten im gange door 741230
Vandaag om 14:31:05
Bouwbeschrijving mat' 36 ElD-4 van MK-Modelbouwstudio's door puntenglijder
Vandaag om 14:29:27
Afscheidsrit ICR rijtuigen 27 september 2025 door Hennie
Vandaag om 14:28:53
Bollenwagen, diverse vragen door grossraumwagen
Vandaag om 14:03:58
Klompentrein door grossraumwagen
Vandaag om 13:15:21
4 oktober modelspoorbeurs Houten door Martijn193
Vandaag om 13:11:02
Minibaan Visserskaai H0 door Sikko
Vandaag om 12:11:02
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 11:59:26
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Ronald69
Vandaag om 11:43:28
Station Roodeschool door Benelux795
Vandaag om 10:34:41
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door william_2
Vandaag om 10:18:35
Materieel verzameling van Michiel(NDS) door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 09:49:57
  

Auteur Topic: Nieuw "inkoopbeleid" voor Roco  (gelezen 22723 keer)

Remunj

  • Offline Offline
  • Berichten: 8086
Re: Nieuw "inkoopbeleid" voor Roco
« Reactie #105 Gepost op: 21 January 2014, 22:11:53 »
Precies. En dat kwartje wil bij sommigen nog niet vallen.
Is een gezegde over. Iets met dubbeltje (oude muntsoort  8)) en eerste rang.
Gr.
Eric

Alfred O

  • Offline Offline
  • Berichten: 284
Re: Nieuw "inkoopbeleid" voor Roco
« Reactie #106 Gepost op: 21 January 2014, 22:15:31 »
Ik begrijp nog steeds het probleem van een aanbieding niet. Dit gebeurd in alle branches (fietsen, kleding, auto's, cd's, televisies etc etc).

Wie gelijk het neuwste van het nieuwste wil betaald de (hoofd)prijs en wie wat langer wacht kan geluk hebben met ern aanbieding of pech dat iets is uitverkocht.. Waarom zou de modeltreinbranche hier anders in moeten zijn?

Groet,
Chris
Eens en als het aan mij ligt blijven ze zit ook gewoon doen ;D
Maar je gaat als consument toch ook wel nadenken als je ziet hoeveel er soms afgaat, soms meer dan 50%.
Nou dat zie ik met auto's en computers niet zo snel gebeuren, "nu de nieuwe iMac van € 1500 voor € 750" ik heb em nog niet gezien ;D


Edit: iMac puur als voorbeeld genomen, had ook een ander merk of automerk kunnen kiezen. Svp niet doorhameren op het merk/model en denk ook even aan de smiley.
« Laatst bewerkt op: 21 January 2014, 22:37:51 door Alfred O »

Marc tramt

  • Offline Offline
  • Berichten: 10752
Re: Nieuw "inkoopbeleid" voor Roco
« Reactie #107 Gepost op: 21 January 2014, 22:22:03 »
Misschien omdat Apple dat niet wil? Roco toestanden!  8)
No dress rehearsel, this is our life.

ddv

  • Offline Offline
  • Berichten: 476
Re: Nieuw "inkoopbeleid" voor Roco
« Reactie #108 Gepost op: 21 January 2014, 22:40:13 »
Tja heren;

Een feit is dat een model dat rond het jaar 2000 ca. 300 guldentjes kostte nu ... 13 jaartjes later, 2013 hebben we net achter ons gelaten, zo'n 300 pegeltjes in Euro's moet opbrengen [= ca. 660 gulden]. [De discussies hierover hebben we dan ook al meer dan genoeg gevoerd op dit forum].

Als ik dan zie dat mijn salaris in die jaren met ca 20% is gestegen, waarbij ze me tussendoor nog even met de Euro voor een factor 2,22 hebben genaaid waardoor mijn salaris van toen in totaal met meer dan de helft is afgenomen + 20% erbij , en als ik verder zie dat een normale inflatie cq. stijging van het prijspeil gemiddeld ca. 3% per jaar is [in 13 jaar dus zo'n 40%] moet ik dus concluderen dat een logische prijsstijging bij de treintjeshandelaren voor dat model een "redelijke" prijs zou opleveren van ca. 200 Euro. [= ca. 440 gulden] en dat is nog steeds veel geld. [Ook deze discussie is hier al voldoende gevoerd].

Dat er fabrikanten zijn die:
A.                Een m.i. overdreven prijspeil er op na houden
B.                Wederverkopers verplichten, op straffe van uitsluiting van levering, dat prijspijl daadwerkelijk voor hun   
                   produkten te handhaven
C.                Er wederverkopers zijn die hieraan meewerken

Noopt mij er toe i.d.d. die andere lagergeprijsde [misschien ietsjes minder uitgevoerde maar beslist niet slechte] loc van de concurrent aan te schaffen. Ik heb, in tegenstelling tot [als ik sommige reacties hier zie] anderen geen grote bedragen voor de hobby beschikbaar en moet keuzes maken, dat doe ik dan ook, Roco cs. vallen dan hoe jammer het ook is af óf ik moet met de handelaar een redelijkere prijs kunnen bedingen maar dat mag kennelijk niet van Roco waardoor de UVP. een BPA. [Bindende Prijs Afspraak] lijkt te worden. Ik vindt dit geen goede ontwikkeling maar het brengt de klant wél weer naar de winkel in de buurt waar hij een redelijker prijs kan bedingen dan bij de Inethandel [hoop ik].
Rest mij nog op te merken dat Roco er zélf in feite niks aan heeft om zulke verplichtingen op te leggen daar de inkooppprijs van hun produkt er niet door veranderd, Roco verdient daardoor niet meer of minder aan zijn produkten en de uiteindelijke marge ligt toch écht bij de wederverkoper. Het enige belang van Roco zelf dat ik kan bedenken is hun eigen Inet handeltje.

Groet
« Laatst bewerkt op: 21 January 2014, 22:53:29 door ddv »

thijs

  • Online Online
  • Berichten: 151
Re: Nieuw "inkoopbeleid" voor Roco
« Reactie #109 Gepost op: 21 January 2014, 23:25:55 »
Alsof de Nederlandse markt zo belangrijk is voor Roco......
Het gaat niet alleen om de Nederlandse modellen en markt, het gaat om het hele assortiment en de hele markt waarop Roco actief is.

Groet,
Tjalling

Blijkbaar belangrijk genoeg om zo veel doublures te maken....

Groet,
Thijs

Alexander

  • Offline Offline
  • Berichten: 796
Re: Nieuw "inkoopbeleid" voor Roco
« Reactie #110 Gepost op: 22 January 2014, 04:04:58 »
Ik zie het probleem niet zo als ROCO  richting verkoop via hun eigen E-shop gaat.

Als ze op die manier de steun van de detailhandel gaan verspelen, zullen die als tegen reactie meer schap ruimte gaan gebruiken voor merken als Artitec, LS Models, ACME , ELO trains, enz.  Die kunnen dan natuurlijk weer via hun eigen web shops blijven verkopen. Prijzen en kwaliteit van die merken zijn tegenwoordig vergelijkbaar met ROCO.

Deze merken moeten dan natuurlijk wel via de winkelier blijven leveren, en niet alleen naar een geld plaatje kijken van we schrappen “the middel man” en de winst gaat omhoog, zonder consequenties.

En wat is dan de noodzaak van ROCO ? Die betalen zich straks blauw aan advertentiekosten om te blijven verkopen. En goedlopende modellen zijn ook door de kleinere fabrikanten op de markt te zetten. Bv een verbeterde NS2200.

Bovendien pakken bv. LS Models en ACME bedrijven als Marklin en ROCO nu ook aan in hun eigen heimat met Duitse modellen.

Groeten,  Alexander

Peter Korsten

  • Offline Offline
  • Berichten: 8570
Re: Nieuw "inkoopbeleid" voor Roco
« Reactie #111 Gepost op: 22 January 2014, 07:16:56 »
Alsof de Nederlandse markt zo belangrijk is voor Roco......

Dacht het toch wel. Roco is al sinds jaar en dag de producent met de meeste Nederlandse modellen, gevolgd door Märklin, Artitec, Piko en LS Models (hoewel het bij die laatste vrijwel alleen rijtuigen betreft). Over de volgorde van plaats 2 t/m 5 kun je bakkeleien; over plaats 1 echter niet.

- Peter
***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** 40

Tjalling

  • Offline Offline
  • Berichten: 3487
    • modulebaan.nl
Re: Nieuw "inkoopbeleid" voor Roco
« Reactie #112 Gepost op: 22 January 2014, 07:53:32 »
Je draait het om, Peter. Dat Roco nummer 1 is in Nederland betekend niet dat Nederland de grootste markt is voor Roco.

Groet,
Tjalling
modulebaan.nl

Peter Korsten

  • Offline Offline
  • Berichten: 8570
Re: Nieuw "inkoopbeleid" voor Roco
« Reactie #113 Gepost op: 22 January 2014, 09:28:42 »
Dat zeg ik ook niet en dat stelde jij ook niet. "Alsof de Nederlandse markt zo belangrijk is voor Roco" impliceert dat het ze niet zo veel interesseert. Dat klopt dus niet.

- Peter
***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** 40

Tjalling

  • Offline Offline
  • Berichten: 3487
    • modulebaan.nl
Re: Nieuw "inkoopbeleid" voor Roco
« Reactie #114 Gepost op: 22 January 2014, 09:38:55 »
Alsof de Nederlandse markt zo belangrijk is voor Roco......
Het gaat niet alleen om de Nederlandse modellen en markt, het gaat om het hele assortiment en de hele markt waarop Roco actief is.
...

Graag even mijn hele post lezen, Peter.
Daarin staat nergens, impliciet of expliciet, dat Roco niet geïnteresseerd is in de Nederlandse markt. Het enige dat er staat is, dat je de totale toestand van het bedrijf Roco niet af kunt lezen aan het dumpingsbeleid in Nederland.
En er staat dat Nederland niet de grootste/belangrijkste markt is voor Roco.

Nog steeds geen aanleiding om stelling om te draaien.

Groet,
Tjalling
modulebaan.nl

Robbedoes

  • Offline Offline
  • Berichten: 49
Re: Nieuw "inkoopbeleid" voor Roco
« Reactie #115 Gepost op: 25 January 2014, 23:54:08 »
Valt deze 'nieuwe' aanpak van Roco niet gewoon onder de algemene economische tendens dat alles steeds efficiënter moet onder andere door waar mogelijk schakels uit de productieketen weg te halen? In dit geval de detailhandel. Als Roco hiermee een groter deel van haar productievolume rechtstreeks bij de klant kan afzetten, blijft meer bij Roco aan de strijkstok kleven. Als andere fabrikanten volgen, zullen deze ook meer financiële ruimte krijgen en kunnen gaan concurreren met Roco door hetzelfde (=vergelijkbare) product goedkoper óf een beter product voor dezelfde prijs als die van Roco aan te kunnen bieden. Roco zal dan op haar beurt ook weer moeten volgen met lagere prijzen danwel betere/mooiere producten.

Voor de winkels is mijns inziens alleen een overlevingskans aanwezig, als de klant voor het dekken van de extra kosten die het openhouden van een winkel met zich meebrengt, om welke reden dan ook bereid is een hogere winkelprijs te betalen. Verder wordt een winkel rendabel bedrijven ook steeds moeilijker bijvoorbeeld doordat het productassortiment binnen onze hobby veel breder wordt met kleinere oplagen, waardoor een gewone winkelier niet meer in staat is om alles op voorraad te hebben. Via internet kan dit echter wel, zeker een fabrikant of grote internetwinkel als Lippe heeft een enorm bereik, en er kan ook nog eens de volgende of navolgende dag worden bezorgd. De mens wordt steeds ongeduldiger, jongeren -ik soms ook- willen hun consumptieve verlangen direct vervuld zien. Wat betreft service: doet het apparaat het niet, stuur je het toch gewoon terug, waarom zou dit wel het dominante verkoopmodel zijn voor een iPhone van €699,- waar menige moderne burger tegenwoordig loopt maar niet voor een modeltrein van €400,- ? Voorts wordt het steeds vaker goedkoper voor producenten om maar wat meer te produceren en de door de klant geconstateerde manco's niet te repareren inclusief al het bijbehorende gedoe, maar de klant gelijk een nieuw product toe te sturen, dan om veel energie in de verbetering van het functionele productontwerp/productieproces te steken. Dit zal zeker ook meer en meer voor modeltreinen gelden die toch veelal in lagelonenlanden worden gemaakt en waarbij handlingkosten in de prijs relatief hard gaan aantikken.

Het is jammer maar het gaat in de wereld telkens om schaalvergroting, ook bij onze hobby: zo heb ik recent vanuit mijn H0 achtergrond voor het eerst een spoor 1 lok gekocht  :)  En eerlijk is eerlijk, soms is een grotere schaal toch mooier!

Sorry voor mijn wat uit de hand gelopen beschouwing, ik wilde na al het moois hier gelezen te hebben ook even meedoen.

Robbedoes
« Laatst bewerkt op: 26 January 2014, 00:16:04 door Robbedoes »

Noordpool

  • Offline Offline
  • Berichten: 206
    • https://sites.google.com/site/omroepmodelspoorclub/home
Re: Nieuw "inkoopbeleid" voor Roco
« Reactie #116 Gepost op: 26 January 2014, 09:07:02 »
Ik ben van mening dat hier toch teveel "aanname" in de discussie wordt gebracht.
Als men de laatste Neuheiten folder erbij neemt en men gaat naar de laatste bladzijde Impressum/Imprint staat er toch duidelijk

quote
Price Indication
The prices specified in the catalogue are the manufacturer's suggested retail prices at the time the catalogue went to press. We explicitly reserve the right to make the price adjustments at any time. Roco products and spare parts are available through specialized dealers and online at www.roco.cc. No factory direct sales.
unquote

Hierin staan toch een belangrijk aantal zaken genoemd. suggested retail prices = maw Roco adviseerd die prijs aan hun winkeliers. De laatste zin meld ook dat er geen directe verkoop af fabriek wordt gedaan. Die zin daarvoor geeft wel aan dat er via hun website besteld kan worden, maar als je verder op de site van Roco kijkt zie je dat je bestelling gedaan op hun website via de lokale winkelier uitgeleverd wordt.
Voor mij klint dat laatste ook logisch. Dit bespaart enorm in de logistieke kosten.

Lid: OMC Hilversum.
Gebouwde banen: KBS 562, Ergernisse I & II, Numéro 4, Less is More en in aanbouw Baan 6 (Nog Naamloos).

Alfred O

  • Offline Offline
  • Berichten: 284
Re: Nieuw "inkoopbeleid" voor Roco
« Reactie #117 Gepost op: 26 January 2014, 09:33:30 »
En dat betreft oude (copy paste uit eerdere folders?) informatie.

Het is namelijk gewoon mogelijk om vanuit de e-shop rechtstreeks thuis geleverd te krijgen.
Het is danwel nog niet de standaard aangevinkte optie, maar met 1 muisklik krijg je de zendng gewoon thuis.
Hier hebben ze afgelopen jaar ook redelijk wat aandacht aan gegeven.

Daarnaast heb ik eens bij Lippe geïnformeerd, qua prijzen is (momenteel) niks meer mogelijk. Nu laten ze natuurlijk nooit het achterste van de tong zien, maar tot aan de betaling zie ik geen 'aangepaste prijzen' zoals dat bij een eerder genoemde winkel nog wel mogelijk is.

Ruud K

  • Offline Offline
  • Berichten: 12179
  • Schwarzburg-Neuffen-Bahn
Re: Nieuw "inkoopbeleid" voor Roco
« Reactie #118 Gepost op: 26 January 2014, 11:58:49 »
Ja, bij Lippe is geen korting meer te halen voor Roco- en Fleischmann-modellen. Daar profiteert in mijn geval MTE van, want daar heb ik nu de nieuwe Flm E 60 besteld met 10 procent ledenkorting.

Groet,
Ruud
DB-tijdperk 3, Fleischmann-Roco-Trix, digitaal Multimaus

Albert.H0

  • Offline Offline
  • Berichten: 1888
  • Roco Fccpps vriend
Re: Nieuw "inkoopbeleid" voor Roco
« Reactie #119 Gepost op: 26 January 2014, 13:50:53 »
Helemaal mee eens!
Het moet een hobby zijn en leuk en vertrouwd.
Ja, maar voor fabrikanten en winkeliers is het geen hobby, maar broodwinning.
Dat is wel een groot verschil.

Wat me wel verbaast is dat de efficiencyslag die CAD in b.v. de ontwikkeling van mallen, en ook andere automatisering, gebracht heeft nooit tot een prijsaanpassing naar beneden heeft geleid. In tegenstelling tot andere branches.
NS, NMBS. En daarnaast moderne EU cargo loks en werkmaterieel.