Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Piko NS 5/600 Hippel 2025 door mamory
Vandaag om 12:28:29
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door basjuh1981
Vandaag om 12:17:38
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door basjuh1981
Vandaag om 12:10:43
C12c rijtuig door maartenvdb
Vandaag om 11:59:19
Tankinstallaties voor dieseltreinen door Benelux795
Vandaag om 11:58:17
BNLS modulebaan: Werkspoor-Kathedraal 3.5 door NS264
Vandaag om 11:55:45
Mijnbouw Indonesië door NS264
Vandaag om 11:50:15
Spoorwegmuseum krimpt collectie in door Rob Ellerman
Vandaag om 11:49:24
Het bouwen van een Philotrain 2400 kit door Pauldg
Vandaag om 11:18:08
Kato ETA 515 door Casmir
Vandaag om 11:17:00
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door 741230
Vandaag om 11:03:11
Project X...... door Met een sik
Vandaag om 11:00:59
Tram reageert niet door Luc2000
Vandaag om 11:00:27
Overstap naar HTM door Jan Bennink
Vandaag om 09:58:42
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Hans Reints
Vandaag om 09:51:03
PCC tram Alfred Rieß door Jan Bennink
Vandaag om 09:48:38
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 09:42:30
Raadplaatje door chrvdv37402
Vandaag om 09:29:38
Omgeving Frankfurt am Main door martijnhaman
Vandaag om 09:03:25
Am Ende der Strecke, modulebaan op 1 M2 door Wim Vink
Vandaag om 08:57:36
Scandinavië-IG: Skandinavisk bangården. Voor op Scandinavië gerichte spoorzaken door Loki
Vandaag om 08:54:42
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door martijnhaman
Vandaag om 08:48:03
Roco 2400, h0 door Huup
Vandaag om 08:39:44
Project seaside Germany door Ronald Halma
Vandaag om 00:17:43
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Wim Vink
11 October 2025, 23:45:35
Blokken, isoleren en bezetmelders. Help! door Camickaeze
11 October 2025, 23:44:23
De dingen die je kan maken uit een plaat. door bask185
11 October 2025, 23:32:54
Bouw spoor nul modulebaan, Bahnhof Königshofen, tijdperk III door bernhard67
11 October 2025, 23:24:22
Da's Daz 2 door hervé
11 October 2025, 22:56:07
De projecten van Ruben (NL H0) door Martijn193
11 October 2025, 22:50:20
  

Auteur Topic: Keerlus aansluiten  (gelezen 7311 keer)

Dirk J

  • Offline Offline
  • Berichten: 1455
Re: Keerlus aansluiten
« Reactie #15 Gepost op: 28 December 2013, 17:18:42 »
Ik ben het niet met je eens Dirk, als je de wissel aan de beide linker zijden isoleer kan hij behoren tot sectie A van de keerlus module.

Wellicht zie je over het hoofd dat bij de extreme keerlus sectie A niet wordt omgepoold, in tegenstelling tot de situatie bij een kortsluit-keerlusmodule. Als sectie A de juiste polariteit heeft voor het wissel in de stand rechtuit, is de polariteit verkeerd om voor de stand afbuigend, en andersom.

@Maarten:
Scassidy heeft gekozen voor de xtreme keerlus. Dat lijkt me zijn goed recht. Dat jij Lenz verkoopt en verdedigt, lijkt me jouw goed recht. Maar moet dat elke keer opnieuw? De standpunten zijn toch duidelijk zo onderhand?
Kunnen we op z'n minst die discussie (als die al over moet) in een ander draadje doen, en niet die van Scassidy kapen?

Ernest

  • Offline Offline
  • Berichten: 695
Re: Keerlus aansluiten
« Reactie #16 Gepost op: 28 December 2013, 17:30:20 »
In mijn baan heb ik een situatie die bijna gelijk is aan de "oplossing van Marius".
Alleen heb ik er nog een schaduw station in liggen.
Ik heb voor de ultieme keerlus module gekozen en aangesloten volgens het schetsje van Marius.
Dit heb ik aan twee zijden van mijn baan gedaan omdat ik aan twee zijden van mijn hondebot constructie dezelfde situatie heb.
Het werkt al jaren perfect.
Eerlijk gezegd was ook mijn conclusie: sluit aan zoals Marius adviseert.
Ernest
HO, 2 rail digitaal, IB en MM, NS, geen tijdperk binding.

Klaas Zondervan

  • Offline Offline
  • Berichten: 26833
    • Pagina van klaas
Re: Keerlus aansluiten
« Reactie #17 Gepost op: 28 December 2013, 17:43:39 »
Al zo vaak gezegd:  geef dan eens een definitie van kortsluiting.
Er is een kortsluiting als de beide polen van de voeding via een zeer lage weerstand met elkaar worden verbonden. En dat is precies wat er gebeurt als de wielen van de trein de scheiding overbruggen.

Wat het probleem van Scassidy betreft, het sporenplan is feitelijk een samengedrukt ovaal (hondebot) met een oversteek er in. Die oversteek is waar hij zelf de secties A en B heeft getekend. Maar kennelijk is dat stuk te kort om de langste trein te bevatten. Dus zijn er twee opties:
- de oversteek langer maken, zodat wel elke trein er in past,
of
- de beide uiteinden van het hondebot als keerlus beschouwen. Maar dan zijn er twee keerlusmodules nodig.

Projecten:
Dubbelom
Halte Assel
Geluk, dat is vooraan staan als de overweg gesloten is.

maartenvanderburgt

  • Gast
Re: Keerlus aansluiten
« Reactie #18 Gepost op: 28 December 2013, 17:44:49 »
Ik reageer op 2 opmerkingen:
1/ van jouzelf, waar je het hebt over de "nette oplossing" alsof een andere keerlusmodule niet netjes zou zijn of niet netjes zou werken
2/ van Remunj, die het heeft over een "extreem slechte oplossing", die gelukkig door zeer velen zeer gewaardeerd wordt, zo extreem slecht is die.

Ik verdedig Lenz niet, ik kom op voor iedere andere goed werkende keerlusmodule van welk merk dan ook, waarbij niet zoveel gezaagd en gesoldeerd hoeft te worden.

Maarten.

Dirk J

  • Offline Offline
  • Berichten: 1455
Re: Keerlus aansluiten
« Reactie #19 Gepost op: 28 December 2013, 17:45:18 »
In mijn baan heb ik een situatie die bijna gelijk is aan de "oplossing van Marius".
Cursivering van Dirk
Je hoeft maar een klein verschil te hebben rond het wissel bij de A van Marius, en dan kan het wel. De vraag is echter: kan het hier? En dan blijft het antwoord:

NEE. Want het wissel bij A (tekening van Marius) heeft drie railaansluitingen, die nooit alle drie dezelfde polariteit kunnen hebben. Dat is in de getekende situatie onmogelijk. En dus moet je:
- òf zorgen dat het wissel wel wordt omgepoold, bijvoorbeeld door een kortsluit-keerlusmodule te gebruiken
- òf zorgen dat de polariteit aan alle drie de railaansluitingen gelijk is.
Dat laatste wordt bereikt door het wissel naar rechts te verplaatsen en op die manier buiten de keerlus te brengen.

Eerlijk gezegd was ook mijn conclusie: sluit aan zoals Marius adviseert.

Eerlijk gezegd zadel je dan Scassidy op met een volgens mij onoplosbare kortsluiting aan de linkerzijde van het wissel. Die treedt afhankelijk van hoe je het aansluit òf in de rechtuit stand, òf in de afbuigende stand van het wissel op.

Klaas Zondervan

  • Offline Offline
  • Berichten: 26833
    • Pagina van klaas
Re: Keerlus aansluiten
« Reactie #20 Gepost op: 28 December 2013, 17:49:09 »
ik kom op voor iedere andere goed werkende keerlusmodule van welk merk dan ook, waarbij niet zoveel gezaagd en gesoldeerd hoeft te worden.
Nou, dan weet ik nog wel een oplossing, waarbij maar twee keer een dubbele scheiding nodig is. En verder 4 flenstripcontacten en 1 bistabiel relais. En die werkt ook zonder kortsluiting.
Projecten:
Dubbelom
Halte Assel
Geluk, dat is vooraan staan als de overweg gesloten is.

scassidy

  • Offline Offline
  • Berichten: 113
Re: Keerlus aansluiten
« Reactie #21 Gepost op: 28 December 2013, 19:00:46 »
Wauw ik dacht dit is het, maar kennelijk heeft het een hoop los gemaakt. Ik zal even het volledige plan plaatsen en uitleg erbij.

Ik rij dus digitaal met de multimaus, dat is het enige digitale. Wissels zet ik zelf om, wel elektrisch via een paneel maar goed.
Er wordt gewoon rechts gereden en alleen door kortere treinen in tijdperk 3.

De reden dat ik voor de extreme keerlus module kies is dat deze zonder kortsluiting werkt, omdat er dan de kans bestaat dat je de decoder weg fikt of schade aan je wielen komen. Ik ben al zo lomp en als ik dan tegen kan gaan dat de boel kapot gaat, dan graag  ;D

Niveau 0


Niveau 1



De enige keer dat ik de keerlus gebruik is om met mijn railbus vanaf het onderste perron vanaf niveau 1 te vertrekken rechtsom en dan weer op het gewone spoor uit te komen.

Het spoor onderin waar de railbus over gaat heeft in het midden een brug, de wissel links ligt in een berg verscholen. liever hou ik het plan zo. En anders haal ik het keerlus gedeelte weg  ;D

Hoop zo dat alles wat duidelijker is, en niet ruziën meer  ;)

maartenvanderburgt

  • Gast
Re: Keerlus aansluiten
« Reactie #22 Gepost op: 28 December 2013, 19:02:01 »
Geniaal, terug naar het analoge tijdperk.
En dat is niet cynisch bedoeld. Ikzelf hou ook van simpele ouderwetse werkende oplossingen. (prive op de thuisbaan)

Maarten

Bert Roefs

  • Offline Offline
  • Berichten: 250
Re: Keerlus aansluiten
« Reactie #23 Gepost op: 28 December 2013, 19:15:19 »
Eerlijk gezegd zie ik het nut van die doorsteek op nivo 1 niet.
Als je die gaat gebruiken, dan ga je hoe dan ook een stuk 'verkeerd spoor' rijden en of dat de bedoeling is weet ik ook niet.

Bert

Klaas Zondervan

  • Offline Offline
  • Berichten: 26833
    • Pagina van klaas
Re: Keerlus aansluiten
« Reactie #24 Gepost op: 28 December 2013, 19:17:05 »
Intussen kreeg ik van een goede kennis nog een oplossing aangereikt waarbij ik dacht: geniaal, waarom heb ik dat niet zelf bedacht?

hierbij het plaatje:

Projecten:
Dubbelom
Halte Assel
Geluk, dat is vooraan staan als de overweg gesloten is.

Dirk J

  • Offline Offline
  • Berichten: 1455
Re: Keerlus aansluiten
« Reactie #25 Gepost op: 28 December 2013, 20:13:22 »
Dat is inderdaad geniaal, Klaas. Dat wil zeggen, zolang de besturing handmatig blijft. Zodra de detectie ook nodig is voor automatisch rijden, kleven er een paar haken en ogen aan, maar ook die zijn overkomelijk.

SBBcargo

  • Offline Offline
  • Berichten: 659
Re: Keerlus aansluiten
« Reactie #26 Gepost op: 28 December 2013, 20:25:09 »
Zo, we zijn er uit dus!  (y) Scassidy kan gaan bouwen.  ;D
Suc6

Marius.


 ;D Hoeveel aansluit draadjes hebben we nu?  ;D
« Laatst bewerkt op: 28 December 2013, 22:59:53 door Bert van Gelder. Reden: Gebruik kleine letters vermijden.. »
Marius

scassidy

  • Offline Offline
  • Berichten: 113
Re: Keerlus aansluiten
« Reactie #27 Gepost op: 28 December 2013, 20:44:31 »
Eerlijk gezegd zie ik het nut van die doorsteek op nivo 1 niet.
Als je die gaat gebruiken, dan ga je hoe dan ook een stuk 'verkeerd spoor' rijden en of dat de bedoeling is weet ik ook niet.

Bert

Ja er wordt dus een stukje "verkeerd spoor" gereden, maar aangezien dit een stukje enkelspoor is valt dat niet zo op  ;D

Deze via het laatste plaatje gaat het dus lukken? Das prachtig dan kan het dus mooi doorgaan!!

Dank u allen voor het mee denken

scassidy

  • Offline Offline
  • Berichten: 113
Re: Keerlus aansluiten
« Reactie #28 Gepost op: 29 December 2013, 12:02:50 »
Nog ff een vraagje!

Sectie C moet de langste trein inpassen, maar de secties A,B,D en E hoe lang moeten die nou zijn?
Wat moet er in passen? Alleen een loc?

Remunj

  • Offline Offline
  • Berichten: 8086
Re: Keerlus aansluiten
« Reactie #29 Gepost op: 29 December 2013, 13:01:29 »
Die secties mogen heel kort zijn. Die dienen allen voor het detecteren van de trein(richting). Zo kan je sectie C zo lang mogelijk maken. Kijk ook maar in de handleiding van de keerlusschakeling.

Gr.
Eric