Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door grossraumwagen
Vandaag om 13:07:58
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door Pauldg
Vandaag om 12:49:02
Oud model gangbaar maken door 1200blauw
Vandaag om 12:45:46
Marklin My world, motor heeft kuren door Gerrit H
Vandaag om 12:39:52
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 12:29:18
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door Modellbahnwagen
Vandaag om 12:04:40
Brexbachtalbahn - Duitslands mooiste zijlijn. door Brexbachtalbahn
Vandaag om 11:48:22
Bentheimer Eisenbahn AG- dochterbedrijven. door Hans Reints
Vandaag om 11:17:18
Project X...... door Ronald Halma
Vandaag om 11:13:24
Aachenau West door Ronald Halma
Vandaag om 11:03:16
Polderbaan(tje) 0,3m2 door tothebeach
Vandaag om 10:28:18
Fleischmania Nostalgia door tothebeach
Vandaag om 10:22:54
Ucci en IB1 met Itrain door Henk G
Vandaag om 09:59:26
Rondom Charlois door Vislijn
Vandaag om 09:56:35
Lodewickshaven door Ronald Halma
Vandaag om 09:55:53
Spoorwegmuseum krimpt collectie in door Ronald Halma
Vandaag om 09:29:13
Airtex foto behang als achtergrond door robstuart
Vandaag om 09:07:17
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door MOVisser
Vandaag om 09:01:05
Piko Eas-z gebracht als Eaos door Sicco Dierdorp
Vandaag om 08:56:09
De projecten van Ruben (NL H0) door VulcanRaven
Vandaag om 08:53:28
Bahnstrecke 5867 door Jelmer
Vandaag om 08:21:26
W.V. Kalender 2026 door MOVisser
Vandaag om 08:16:44
NS 8100 in 0 door 1795
Vandaag om 06:39:44
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Jelmer
Vandaag om 06:34:09
Combine als lading: welke wagon geeft het beste resultaat door ArjanB
Vandaag om 00:26:53
De bouw van “Bahnstrecke Lahr” door Peter.v.L
03 November 2025, 23:53:14
Stalen D 4 deurs spoor 0 door Quinzeedied
03 November 2025, 23:22:08
Wat spoor 1 brouwsels door Kees-Jan
03 November 2025, 22:55:55
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten door Tanks+Treinen
03 November 2025, 22:18:40
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door De eerste Ivo
03 November 2025, 21:39:15
  

Auteur Topic: Venlo  (gelezen 2711 keer)

Sparrow

  • Offline Offline
  • Berichten: 980
    • Treinen Fotografie
Venlo
« Gepost op: 25 February 2013, 14:47:09 »
Zo af en toe zijn er in Venlo leuke treinen en locs te zien, met name wanneer er winter/alpen/ski treinen etc. aankomen of vertrekken. In Venlo ontmoeten de vaak kleurrijke Nederlandse en Duitse locs elkaar en dat zorgt voor fotogenieke momenten. Ik ben er nu twee keer geweest de afgelopen maanden en heb leuke foto's gemaakt, maar heb ook wel wat leuke locs gemist. Venlo is niet echt naast de deur en het is soms moeilijk van tevoren te achterhalen welke locs er precies komen. 

Misschien kunnen we hier dat soort aankondigingen doen voor zover bekend. De meeste wintertreinen zullen al wel geweest zijn, maar vanavond brengt de 1251 van EETC 13 rijtuigen naar Venlo v wgm 18:18 a vl 20:30 (bron: facebookpagina op de rails). Maar weet iemand ook wat voor rijtuigen dat precies zijn en wat voor Duitse loc deze rijtuigen op komt halen? Andere melding van dergelijke bijzondere treinen in Venlo zijn ook welkom.

Bart Mestrom

  • Offline Offline
  • Berichten: 1495
Re:Venlo
« Reactie #1 Gepost op: 25 February 2013, 15:31:24 »
Het lijkt me handiger als dit op Somda gevraagd wordt. Daar is die site ook voor bedoeld.

rail4marcel

  • Offline Offline
  • Berichten: 5277
    • grootspoorfoto's
Re:Venlo
« Reactie #2 Gepost op: 25 February 2013, 15:46:31 »
@Sparrow over het algemeen is dat een DB loc waarbij je normaal kans hebt op de fraaie werbe 115. Helaas is die defect gegaan zaterdagavond toen die onderweg was naar Venlo. Mijn verwachting is dan ook geen spannende loc maar je weet maar nooit natuurlijk.
Voor grootspoorfoto's zie site

Gert1

  • Gast
Re:Venlo
« Reactie #3 Gepost op: 25 February 2013, 16:19:55 »
Het lijkt me handiger als dit op Somda gevraagd wordt. Daar is die site ook voor bedoeld.

Klein detail Bart: http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,50931.msg817218.html#new

mvg,
Gert

Eelco Storm

  • Pauze
  • Offline Offline
  • Berichten: 11733
    • Mijn fotoarchief
Re:Venlo
« Reactie #4 Gepost op: 25 February 2013, 16:26:59 »
 ;D

Gert1

  • Gast
Re:Venlo
« Reactie #5 Gepost op: 25 February 2013, 16:40:04 »
Oeps! Het bericht waar ik eigenlijk naar verwees, is alweer verdwenen.
De webmaster van Somda had in dat draadje namelijk commentaar geplaatst...
Maar kennelijk is zelfs hij niet veilig voor de Zamboni!   8)

mvg,
Gert

Eelco Storm

  • Pauze
  • Offline Offline
  • Berichten: 11733
    • Mijn fotoarchief
Re:Venlo
« Reactie #6 Gepost op: 25 February 2013, 18:15:00 »
Hee, Paul Bender is mod geworden? Dat schept hoop  (y)

Sparrow

  • Offline Offline
  • Berichten: 980
    • Treinen Fotografie
Re:Venlo
« Reactie #7 Gepost op: 25 February 2013, 18:58:56 »
blijkbaar mag je op somda geen vragen stellen of bepaald materieel op een bepaalde dienst wordt ingezet en vinden ze het ook niet nodig daar ook maar iets over tegen mij te zeggen. en ook de vraag hoe ik zelf kab uitzoeken welk materieel bij welke treindienst rijdt wordt geen antwoord gegeven. het zou en mooi forum kunnen zijn maar ik was er al weken nier geweest. je bent op somda alleen gewenst als je alle nummers en dienstregelingen en al het materieel, trajecten en diensten en hun nummers uit je hoofd weet of perfect kan reproduceren. als je als beginner af en toe een vraag stelt wordt je niet op weg geholpen en er wordr ook verder totaal niks kenbaar gemaakt maar de site is gewoon ineens onbereikbaar. kennelijk vind men het wel nodig om er op een ander forum op in te gaan, niet erg chique. maar goed, ik had t ook helemaal niet over somda, het lijkt me gewoon leuk/handig om hier treinen die in venlo van nederland naar duitsland of andersom wisseleb te bespreken en te delen, omdat dat vaak interessante locs en rijtuigen zijn.

Gert1

  • Gast
Re:Venlo
« Reactie #8 Gepost op: 25 February 2013, 19:06:54 »
Die site is helemaal niet ineens onbereikbaar geworden (tenminste niet voor de rest van Nederland).
Wat er kennelijk gebeurd is, is dat je een ban te pakken hebt. Maar het heeft niet zo veel zin om dat hier te gaan bespreken.

mvg,
Gert

Thom

  • Offline Offline
  • Berichten: 4074
Re:Venlo
« Reactie #9 Gepost op: 25 February 2013, 20:01:56 »
Somda stelt als regel dat als iemand wat interessants te melden heeft, diegene dat zélf alwel doet.

Oftewel omgekeerd, je kunt bv wel vragen of iemand weet of er nog speciale treinen rijden, maar als iemand dat zou weten, had ie dat zelf alwel gepost.

Het vragen is dus een beetje nutteloos omdat als iemand het weet, die dat alwel neergezet had, de kans dat iemand ineens wat weet te melden omdat je het vraagt is klein.
Als iemand iets wel weet en niet post is dat zijn eigen keuze en daar zal jou vraag niets aan veranderen.

Peter van der Leek

  • Administrator
  • Offline Offline
  • Berichten: 2330
    • Somda
Re:Venlo
« Reactie #10 Gepost op: 25 February 2013, 20:16:05 »
Met vriendelijke groet,
Peter van der Leek

Sparrow

  • Offline Offline
  • Berichten: 980
    • Treinen Fotografie
Re:Venlo
« Reactie #11 Gepost op: 25 February 2013, 20:58:00 »
Ik zal er hier verder niet inhoudelijk op ingaan, dat behoud ik voor aan een duidelijke mail richting somda, maar IK ben niet degene die er hier over uit begon te weiden. Ik had het niet eens over Somda. Maar ik wil nog wel het volgende zeggen. Daarna zal ik het onderwerp hier laten rusten en het verder met somda regelen, maar ik vind dat mijn kant van het verhaal ook wel bekend mag zijn, ik heb niet om deze discussie gevraagd. Ik weet niet precies wat er geschreven is in dat andere topic, want dat was al (terecht) verwijderd door een admin, maar het is niet erg chique natuurlijk om iemand te bannen en daar geen enige melding van te geven, maar dat vervolgens wel op een ander forum kenbaar te maken, om dan vervolgens mij erop te wijzen dat ik er hier niks over mag zeggen. Mij zwart maken mag kennelijk wel, maar ik mag mezelf niet verdedigen. Ik heb alleen een paar informatieve vragen gesteld, meer niet. Ja, ik ben een treinenenthousiasteling en fotografeer ze graag, nee ik ben geen doorgewinterde spotter en al die nummers van treinen en trajecten en ritten zijn soms verwarrend. Daar had ik na weken geen bericht te hebben geplaatst een vraag over gesteld en met name ook hoe ik in het vervolg dat soort info zelf kan vergaren zodat ik dat niet steeds hoeft te vragen. Dat was al weer een paar weken sinds mijn laatste post daar, dus ik ben nou ook niet echt een spammer. Dat je dan als een soort crimineel wordt neergezet vind ik schokkend en nog meer dat je hier nooit over gemaild wordt oid maar men het wel nodig vindt op een ander forum daarover openheid van zaken te geven. Verder zal ik er hier niks meer over zeggen. Wel jammer dat mensen het nodig vinden een lachende smilie te plaatsen...

@Gert: Dat snap ik zelf ook wel, vandaar ook mijn verontwaardiging die ik hierboven tentoonspreidt. Ik zal dit verder met de beheerders van somda "uitvechten".
« Laatst bewerkt op: 25 February 2013, 21:07:54 door Sparrow »

Hans Gvz

  • Offline Offline
  • Berichten: 651
Re:Venlo
« Reactie #12 Gepost op: 25 February 2013, 21:04:30 »
Vertel, we zijn allen benieuwd!

Oww en ik ben oud en wijs genoeg.
Doe er alleen niet meer zo vaak en wijs aan mee.

Gr Hans

Sparrow

  • Offline Offline
  • Berichten: 980
    • Treinen Fotografie
Re:Venlo
« Reactie #13 Gepost op: 25 February 2013, 21:10:55 »
Hoi Hans,
Ik snap niet precies wat je nou bedoelt.

Taigagaai

  • Offline Offline
  • Berichten: 607
  • *
    • Flickr
Re:Venlo
« Reactie #14 Gepost op: 25 February 2013, 21:35:44 »
Het is bijna tijd voor de chips en cola  8)
Spoorgroet, Martin