Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Roco 2026 door Dion
Vandaag om 15:29:55
Raadplaatje door Hlv53
Vandaag om 15:07:09
Jouef 2026 door Martijn193
Vandaag om 14:49:29
BNLS-Werkspoor - HIAB hijskraan t.b.v. Sik door FritsT
Vandaag om 14:46:09
Fleischmann 2026 door HansQ
Vandaag om 14:36:25
Decoder voor aan/aan contact door Eric B
Vandaag om 14:34:22
"Jede Stunde, jede Klasse": DB Intercity '79 door Benelux795
Vandaag om 14:21:08
Ik ben een Märklin 3013 aan het restaureren maar… door Bahn-AG
Vandaag om 14:06:52
Repareren van gebarsten tandwielen door Eric B
Vandaag om 14:05:38
US diorama in H0 door Jelmer
Vandaag om 13:58:22
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door Ben
Vandaag om 13:54:20
NS-Kameel in Spoor-0 (en misschien in Spoor-1) door FritsT
Vandaag om 13:33:25
Tram groefrail door Sven
Vandaag om 13:31:09
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 13:22:57
Roco NS 1211 blauw door Ben
Vandaag om 13:17:23
Rondom Charlois door spoorijzer
Vandaag om 13:10:38
De Hasseberg (spoor nul op 9mm) door spoorijzer
Vandaag om 13:09:26
Wat is er momenteel te zien op de Betuweroute? door Bob11
Vandaag om 13:06:23
Roco 1200 DCC Sound ratelende aandrijving. door Luc2000
Vandaag om 11:59:46
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door RetroJack
Vandaag om 11:58:01
Gaat weg door Arjan6511
Vandaag om 11:53:18
Bentheimer Eisenbahn AG- dochterbedrijven. door Hans Reints
Vandaag om 11:43:46
Jaegerndorfer (N) 2026 door HansQ
Vandaag om 11:30:30
Arnold 2026 door HansQ
Vandaag om 11:25:22
Spotten bij de Molenweg bij Hardinxveld Giessendam door R1954
Vandaag om 10:43:21
Aachenau West door eitreb
Vandaag om 10:25:14
PB Models kondigt een NS Buffel aan! door VulcanRaven
Vandaag om 09:44:48
Piko steuerwagen SBB digitaliseren met functiedecoder door maartenvdb
Vandaag om 09:14:07
BMB-Module: “Corfe Castle Station” door MOVisser
Vandaag om 09:09:48
Platen (tekeningen) behorende bij de handleiding van C.C.van Hall door stootblok
Vandaag om 09:02:17
  

Auteur Topic: nog af te halen.......  (gelezen 5223 keer)

Geoffrey Korstanje

  • prutser
  • Offline Offline
  • Berichten: 1664
nog af te halen.......
« Gepost op: 14 June 2007, 13:07:24 »
Een leuk verhaaltje over een wagon die al meer dan 10 jaar geheel alleen op een opstelspoortje staat midden in de polder.
het verhaal hieronder is uit 2005 en vandaag staat deze wagon er nog steeds :D

De wagon bij Schapenbout staat letterlijk op een doodlopend spoor.
(Foto Camile Schelstraete)


Citaat
‘Ophalen wagon kost kat en kogel’
Info BN/DeStem: Door Jan van Zuilen

Woensdag 25 mei 2005 - AXEL – De treinwagon op het spoorlijntje naar het industrieterrein van Sluiskil staat er al zó lang dat passanten op de Tractaatweg bijna niet beter weten of dat het zo hoort.

Dus dat die wagon daar altijd al heeft gestaan en er misschien wel neergezet is als een monument uit het verleden of zo. Dat zou kunnen, want een beetje oud en versleten ziet de wagon er wel uit, ook al door zijn overheersende roestbruine kleur en de verweerde staat van de huif. Bovendien: de wagon staat vlak bij het spoorwegviaduct van Schapenbout, dat pas gerestaureerd is, en met een beetje fantasie is de link dan gauw gelegd.

Een kijkje ter plekke - om daar te komen moeten we halsbrekende toeren uithalen en door de broekspijpen prikkende brandnetels waden - maakt ons niet veel wijzer. Behalve dan dat de wagon van dichtbij een stuk groter is dan vanaf de Tractaatweg lijkt. Rond de wagon hangt een luchtje dat er op wijst dat de wagon gebruikt is waarvoor we denken dat hij ooit hier in de polder terecht is gekomen: om kunstmest van Yara te vervoeren.

Niet vreemd

De wagon staat letterlijk op een stukje doodlopend spoor, een stukje spoor dat in feite ook bedoeld is om wagons die even niet nodig zijn voor transport, te kunnen parkeren. Misschien is het dus helemaal niet zo vreemd dat die wagon hier staat. Maar omdat we er toch het fijne van willen weten, zoeken we contact met bedrijven waarvan de naam op de zijkant van de wagon staat. In eerste instantie maakt ons dat niet veel wijzer. ‘Voor dat soort vragen moet u niet bij ons zijn, maar daar en daar’, krijgen we bij de een te horen als we informeren waarom die wagon daar blijft staan. Om vervolgens door ‘daar en daar’ weer naar ‘die en die’ te worden verwezen. De verzelfstandigde NS-bedrijven ProRail (beheer spoorlijnen) en Railion (goederenvervoer) houden de boot eveneens af. Officieel althans, want Theo Braamer, regio-manager Zuid-West van Railion, weet ons in zijn kantoor aan de Stationsstraat in Terneuzen wel wat meer te vertellen.

Die wagon staat daar, zo vernemen we van hem, niet zomaar. Die is achtergelaten door een andere vervoerder, die een tijdje geleden een opdracht in Zeeuws-Vlaanderen wist weg te kapen voor de neus van Railion Na een half jaar kwam de opdracht echter weer terug bij Railion. Braamer denkt te weten dat de concurrent van Railion de wagon heeft laten staan omdat er a) geen vracht voor was en b) omdat er iets aan mankeert, waardoor er niet zo maar meer mee gereden kan worden. „Maar zelfs al zou er mee gereden kunnen worden, dan nog staat de eigenaar niet te trappelen om een locomotief naar Zeeuws-Vlaanderen te sturen om een lege wagon op te halen. Zoiets kost kat en kogel“, aldus Braamer.

Eigendom

Uiteindelijk komen we terecht bij het van origine Zweedse bedrijf Nordwaggon, zijnde de feitelijke eigenaar van de wagon. Op het kantoor van Nordwaggon in België doen ze daar ook helemaal niet moeilijk over. „Die wagon is inderdaad ons eigendom. We zullen hem daar ook weghalen. Maar wanneer we dat doen, kan ik u nu nog niet zeggen. Er moeten namelijk eerst nog wat problemen worden opgelost“, zegt woordvoerder Raoul van Boven. Op de vraag wat voor problemen er dan zijn, moet Van Boven het antwoord schuldig blijven. „Ik heb niet de vrijheid daar iets over naar buiten te brengen.“

De gemeente Terneuzen vraagt zich ondertussen ook af hoe het met de wagon zit. „Waar we in ieder geval duidelijkheid over willen krijgen is of de aanwezigheid van die wagon op de een of andere manier nadelig is voor de omgeving“, aldus gemeente-woordvoerder Dirk Timmers.

DHG500

  • Offline Offline
  • Berichten: 1615
Re: nog af te halen.......
« Reactie #1 Gepost op: 14 June 2007, 13:29:11 »
Leuk daar nu iets over te lezen. Als OBB-redactieleden zagen wij hem, op weg naar een zekere G.K. (voor een interview) al links van de weg staan. Onze gedachten hierover bleven bij speculaties die, naar het nu blijkt, niet ver van de waarheid aflagen.

Leuk om op de foto te zien dat er ter plaatse inderdaad 2 bogen naast elkaar liggen. Zo vanaf de weg lijkt het net of het juk middenin de boog is geplaatst.

Geoffrey, bedankt voor het oplichten van dit stukje sluier!
Met vriendelijke groet, Bob (DHG500)  .

====E[]D-{|||}-{|||}-{|||}-{|||}-{|||}======

Vina venus ferrívia corrumpunt corpora nostra, sed vitam faciunt vina venus ferrívia

KNed

  • Offline Offline
  • Berichten: 3416
    • nederlof.net
Re: nog af te halen.......
« Reactie #2 Gepost op: 14 June 2007, 13:58:40 »
Leuk artikel!

Is die wagon inmiddels niet vastgeroest?  :)

Koen
H0: Periode: 1980-heden, vooral NL, 3-rail digitaal
Beheerder van: NL in Model | modelspooradressen | Marklin dipswitch[/u

**Jelle**

  • Offline Offline
  • Berichten: 331
Re: nog af te halen.......
« Reactie #3 Gepost op: 15 June 2007, 11:28:42 »
Toch verbazingwekkend, dat die wagen daar al jarenlang staat. Het valt mij niet eens meer op dat ie er staat, en ik kom daar toch nogal eens langs.
Ik vraag me af of er niet nog een verassing in zit. Problemen die opgelost moeten worden.....? ???
NS, DDW, Edits booster, LocoNet met LbServer, besturing met eigen geschreven software in VB

Sander

  • Offline Offline
  • Berichten: 4666
Re: nog af te halen.......
« Reactie #4 Gepost op: 15 June 2007, 12:13:02 »
Geoffrey,

plak er wat logo's van BNLS op. Het is hier soms ook een stoffige vastgeroeste garde die elke keer reageren op dit forum  ;D 8)

mvg,
 Sander
mvg,
 Sander

Geoffrey Korstanje

  • prutser
  • Offline Offline
  • Berichten: 1664
Re: nog af te halen.......
« Reactie #5 Gepost op: 15 June 2007, 12:29:56 »
Dan schendt ik de ©opyright :P

nscargo

  • Offline Offline
  • Berichten: 2765
  • Wederopbouw Opsolder
Re: nog af te halen.......
« Reactie #6 Gepost op: 15 June 2007, 12:49:54 »
Toch is het leuk om te lezen hoe je achter het één en ander bent gekomen.
Leuk speurwerk
Harm.
Pas op. Hier waakt de waakvlam !

rail4marcel

  • Online Online
  • Berichten: 5279
    • grootspoorfoto's
Re: nog af te halen.......
« Reactie #7 Gepost op: 15 June 2007, 15:21:57 »
Grappig verhaal :P
Voor grootspoorfoto's zie site

Bartje81

  • Offline Offline
  • Berichten: 1232
Re: nog af te halen.......
« Reactie #8 Gepost op: 15 June 2007, 18:07:58 »
In Alkmaar staat er ook al jaren een goederenwagon waarvan ik me afvraag wat dat ding daar nog doet. Hij begint er zo langzamerhand ook niet echt rijvaardig meer uit te zien...  :P

Harry

  • Offline Offline
  • Berichten: 1424
Re: nog af te halen.......
« Reactie #9 Gepost op: 15 June 2007, 19:03:11 »
Ik heb hem ook gezien, toen ik met Bob daar reed. We hebben het er over gehad en waren al tot de conclusie gekomen dat  hij achter gebleven is.

Nog 1 vraagje: het spoor is van Prorail, maar als een ander bedrijf er 'tijdelijk' een wagon neerzet moet hij toch stakosten betalen? Hoe zou dat in dit geval zijn?

Harry
H0e: Lilliput en Halling
Verzameling Trams: Roco, Lima, Hobbytrain en Lemke (Kato)

Miguel

  • Offline Offline
  • Berichten: 91
    • http://www.agrifoto.nl/
Re: nog af te halen.......
« Reactie #10 Gepost op: 15 June 2007, 23:44:54 »
Jah, die wagon is hier wel bekend ;) Hij staat er echt al jaren en hij blijft er maar staan, ben benieuwd voor hoeveel jaren nog.

DHG500

  • Offline Offline
  • Berichten: 1615
Re: nog af te halen.......
« Reactie #11 Gepost op: 15 June 2007, 23:56:17 »
In Alkmaar staat er ook al jaren een goederenwagon waarvan ik me afvraag wat dat ding daar nog doet. Hij begint er zo langzamerhand ook niet echt rijvaardig meer uit te zien...  :P
Dat is ook jaren het geval geweest op Gdm bij het laadperronnetje aan de westkant.
Volgens mij is hij nu sinds een jaar of 2 à 3 weg
Met vriendelijke groet, Bob (DHG500)  .

====E[]D-{|||}-{|||}-{|||}-{|||}-{|||}======

Vina venus ferrívia corrumpunt corpora nostra, sed vitam faciunt vina venus ferrívia

DHG500

  • Offline Offline
  • Berichten: 1615
Re: nog af te halen.......
« Reactie #12 Gepost op: 21 June 2007, 17:22:49 »
Een kijkje van bovenaf is in Googlemaps te vinden op lat=51.2761820859, lon=3.87450200215
Met vriendelijke groet, Bob (DHG500)  .

====E[]D-{|||}-{|||}-{|||}-{|||}-{|||}======

Vina venus ferrívia corrumpunt corpora nostra, sed vitam faciunt vina venus ferrívia

Geoffrey Korstanje

  • prutser
  • Offline Offline
  • Berichten: 1664
Re: nog af te halen.......
« Reactie #13 Gepost op: 21 June 2007, 17:26:51 »

DHG500

  • Offline Offline
  • Berichten: 1615
Re: nog af te halen.......
« Reactie #14 Gepost op: 21 June 2007, 17:28:49 »
Dank je Geoffrey. Stuur je me svp even een PB'tje hoe ik voortaan zelf die links kan maken? Thanx!
Met vriendelijke groet, Bob (DHG500)  .

====E[]D-{|||}-{|||}-{|||}-{|||}-{|||}======

Vina venus ferrívia corrumpunt corpora nostra, sed vitam faciunt vina venus ferrívia