Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

US diorama in H0 door Wim Vink
Vandaag om 14:52:38
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Modellbahnwagen
Vandaag om 14:35:43
Toon hier je pas gereed gekomen (model-)spoorbouwsels ... door NL-modelspoor
Vandaag om 14:31:58
Materieel verzameling van Michiel(NDS) door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 14:26:16
Houten Plus zaterdag 21 februari 2026 door Arjan6511
Vandaag om 14:13:51
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 14:09:15
Lima IRM gaat niet lekker door de bocht door jan55
Vandaag om 14:02:52
PB Models, ICR-rijtuigen door cor_b
Vandaag om 13:59:50
Spoorwegmuseum in zwaar weer door sncf231e
Vandaag om 13:58:52
PT Trains 2026 door Huibert
Vandaag om 12:33:59
Minibaan Visserskaai H0 door Eric B
Vandaag om 12:14:06
NS-Kameel in Spoor-0 (en misschien in Spoor-1) door FritsT
Vandaag om 12:05:19
Trainomatic Lokommander II voorlamp blijft branden door VAM65
Vandaag om 12:03:22
Revier Rheinbrenner (H0) door Brouwersbaan
Vandaag om 12:03:07
Weegbrug grootbedrijf en model door Hans Reints
Vandaag om 11:45:14
Speedbuild; "Switch'n Play" -> Minimalist Approach door Ronald Halma
Vandaag om 11:21:58
Internationale trein vrijdag 13-2-2026 rond 13:50 nabij Rijssen door WimC
Vandaag om 11:08:02
Die Sauerlandbahn - Tijdperk III door Gerard
Vandaag om 10:47:59
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Huibert
Vandaag om 10:35:14
Opdracht fotowedstrijd februari, maart 2026 "Mens en trein in model" door Bob R.
Vandaag om 10:31:32
Roco 63421, hoe kom ik bij de stroomafname lipjes? door Arjan6511
Vandaag om 09:04:35
Euronight 295 samenstelling door Schachbrett
Vandaag om 08:43:42
Voordelige treinkaartjes door Seinhuis
Vandaag om 07:54:30
Onlangs gespot - gefotografeerd, de links door Daan Knoben
Vandaag om 00:48:20
servo aansturing door Ruud Teunissen
Vandaag om 00:15:48
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
13 February 2026, 23:30:44
Vraagje over servo aansturing door bask185
13 February 2026, 23:08:59
TTI Bergland Express door metpetergaathetbeter
13 February 2026, 23:03:50
Traincontroller software gaat stoppen. door 1200blauw
13 February 2026, 22:58:20
Analoog overstap naar digitaal door Klaas Zondervan
13 February 2026, 22:49:17
  

Auteur Topic: N-spoor digitaal maken  (gelezen 2497 keer)

bart uit ter aar

  • Gast
N-spoor digitaal maken
« Gepost op: 04 June 2007, 19:29:26 »
Wie oh wie kan mij helpen om drie stoomloks uit de vorige eeuw digitaal te maken.  En meteen ook nog wat meer vertellen over digitaal rijden en combinatie met binnenverlichting in enkele rijtuigen. Zolang iemand mij niet op andere gedachte kan brengen kies ik op dit moment voor het Twin Center van Fleischmann. Maar een ieder mag proberen mij ervan te overtuigen dat dit toch niet de beste keus is. Ik moet het systeem toch nog aanschaffen

mmhajvth

  • fulltime busy
  • Offline Offline
  • Berichten: 3272
  • IC met 1762+1773 op Ht richting Mt op 23-4-06
    • Markenburg
Re: N-spoor digitaal maken
« Reactie #1 Gepost op: 04 June 2007, 20:06:24 »
Nou dan ga ik je bij deze proberen te overtuigen waarom je beter geen TC kan kopen.  ;)

Een IntelliBox (IB) kan namelijk net zo veel en meer. De IB heeft namelijk ook infra rood mogelijkheden (voor b.v. afstandsbediening) En kan DCC, Motorola en Selectrix aan. De TC kan wel DCC aan maar ipv selectrix kan de TC Fmz aansturen. Maar dat laatste word dus bijna niet gebruikt.
Dan als laatste, bij de TC betaal je ook voor het merk terweil ze echt letterlijk uit de zelfde fabriek komen. Zelfs voor reparatie stuurt Fl* ze door naar Uhlenbrock (Maker van de IB) Dus waarom meer betalen voor een TC als je een IB kan kopen die eigenlijk het zelfde is, maar met een andere naam en zelfs nog meer kan.
Aan u natuurlijk de keuze.  ;)

Over het digitaalmaken van de locjes zou het misschien fijn zijn als u aan kan geven om welke loc's het gaat (product nummer en/of loc nummer + Merk)
En misschien kunt u alvast kijken of ze voorbereid zijn.
Dit kan u zien als u de kap er af haalt, en eens kijkt of er een zwarte 6 polige stekker verbinding te vinden is. Als dit het geval is maakt dat het werk voor u al een stuk makkelijker. Vanwege de leeftijd van de loc's het niet gegarandeerd dat er een dergelijke stekker in zit en dan word het solderen, wat ook best te doen is maar iets meer huiswerk met zich mee brengt.

Of je brengt de loc's naar de winkelier. Enkele hebben namelijk een hele goede decoder inbouw service.

Voor de binnen verlichting is het zo dat ook die het beste op een zogenaamde functie decoder kan aansluiten. Het kan in sommige gevallen ook wel op de decoder van de loc maar dan kan die loc vanwege draadjes niet meer van de verlichtte rijtuigen af. Om het ingewikkeld te maken zijn daar ook wel weer speciale stekkertjes voor en zelfs stroom doogevende koppelingen... maar even terug naar de basis.
Wanneer je rijtuig verlichting inbouwt die de voeding rechtstreeks van de rails krijgt zonder tussenkomst van een decoder of functie decoder blijft het licht dus altijd volop branden omdat er bij een digitaal systeem altijd ongeveer 16 tot 18 volt op de baan staat.
Als laatste de verlichting gebruikt natuurlijk ook stroom dus als je 6 (N spoor) treinen of meer met verlichting wilt gaan laten rijden zal je waarscheinlijk tegen die tijd ook aan een booster moeten gaan denken. Maar daarover tegen die tijd meer wanneer nodig.

m.v.g.

Mark

« Laatst bewerkt op: 04 June 2007, 20:09:40 door mmhajvth »
love to build realistic     let's be kind.

Robert_N-Nm

  • Offline Offline
  • Berichten: 1394
  • Fan van Zwitsers Spoor N(m)
    • RhB in N-spoor (blog)
Re: N-spoor digitaal maken
« Reactie #2 Gepost op: 04 June 2007, 21:18:43 »
Hoi Bart,

Allereerst het algemene verhaal klopt wel maar er is niet volledig. Er bestaat nog een mogelijkheid, Rautenhaus-Selectrix.

Selectrix zoals aangeboden door fabrikant TRIX-minitrix is eigenlijk enigszins verouderd en kan bijvoorbeeld lastig omgaan met geluidsdecoders en het DCC-protocol dus dat zou ik ook inderdaad niet kopen.

Echter Rautenhaus produceert ook artikelen voor het selectrixsysteem, en deze zijn up to date qua techniek. Hiedoor is DCC geen probleem meer, net als geluidsdecoders, kortom doet niet onder voor het TC of de IB en zal ook ongeveer even duur zijn.

Ik heb tot op heden goede ervaringen met dit systeem dus ik zou dit aanraden. Rijeigenschappen en schakeleigenschappen zijn perfect (en sneller dan DCC).

IB is trouwens, in tegenstelling tot wat Mark zegt, niet in staat om het gehele selectrix-systeem aan te sturen. Selectrix maakt gebruik van een ander stekkersysteem tussen de verschillende onderdelen (centrales, wisseldecoders, seindecoders) en dat zit niet op de intellibox (en ook niet op het TC natuurlijk).
 
Voor de decoderinbouw kan je eventueel kijken op http://www.1zu160.net/digital/einbau.php
Hierop staan een groot aantal inbouwvoorbeelden, misschien ook wel van een van die drie loks (je weet maar nooit).

Wat betreft de verlichting, helemaal met Mark eens + een kleine toevoeging:
Er bestaan tegenwoordig ook LED-licht binnenverlichtingsunits met een ingebouwde functiedecoder (Rautenhaus, nr IS 800) voor personenwagens.

Robert
Fan van Zwitsers spoor N(m)