Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Ik kom er niet uit... zelfbouw schakelprint door henk
Vandaag om 20:27:23
Philotrain NS6001-6006 door orientexpress
Vandaag om 20:16:37
keerlusproblemen door saskia
Vandaag om 20:15:36
Maasmuiden Haven door Benelux795
Vandaag om 20:07:04
Aachenau West door wob
Vandaag om 19:54:43
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door wob
Vandaag om 19:39:56
Br 41 Weinert, loop of sloop ? door wob
Vandaag om 19:38:05
US diorama in H0 door Wim Vink
Vandaag om 19:37:33
Br 38 Piko Superen. door wob
Vandaag om 19:35:21
Rijnstraat door Spoor010
Vandaag om 19:33:36
Een nieuw begin door Frits C
Vandaag om 19:14:56
Plaat met klinkerpatroon voor straatspoor door Bor de Wolf
Vandaag om 18:53:14
Raadplaatje door Keska
Vandaag om 18:52:10
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door Bor de Wolf
Vandaag om 18:52:08
Verschil leveranciers DCC decoders? door Chrisjantje
Vandaag om 18:32:51
Voor een beginner welk spoor is handing bij bepaalde oude treinen door David Hoogvorst
Vandaag om 17:38:25
NZH A 1001 - 1004 door Rob Ellerman
Vandaag om 17:32:39
Klein baantje 1200x1200mm door Prutsert
Vandaag om 16:43:07
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Arjan6511
Vandaag om 16:42:15
20 jaar BNLS door Bor de Wolf
Vandaag om 16:40:25
Reactiveren van de 0N30 Mumby Lumber baan (ex-JD) by Ronald door Wim Vink
Vandaag om 16:36:14
Vraag iz ballast door Voske
Vandaag om 16:23:59
PB models: Wadlopers model 2022, voorbeschouwing + bespreking door PBModels
Vandaag om 15:54:54
lais dcc decoder aan sluiten door Martijn193
Vandaag om 15:51:09
ÖBB smalspoor in het Waldviertel. door Hollandserhbfan
Vandaag om 15:22:46
Onlangs gespot - gefotografeerd, de links door Jeroen Water
Vandaag om 13:39:38
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door VulcanRaven
Vandaag om 12:16:09
Reizigersmaterieel Twentelijn in de jaren '70 door 1200blauw
Vandaag om 11:04:56
Depot + vervolg Vlieringen-2 door Hans Reints
Vandaag om 10:20:22
Welke 4-polige stroomvoerende koppeling is dit? door AlbertG
Vandaag om 10:12:43
  

Auteur Topic: DJH Wadloper  (gelezen 17215 keer)

MR

  • Offline Offline
  • Berichten: 3185
Re: DJH Wadloper
« Reactie #15 Gepost op: 10 April 2007, 18:09:53 »
ik denk vrij weinig mensen aangezien de kit van DJH (helaas) al bijna 30 jaar niet (nieuw) meer te koop is... ik ben ook een hele tijd op zoek geweest....

Citaat van: andries
450 - 500 gulden

Citaat van: G. van Rekum
+/- 220 euro dus als hij nu nog te koop zou zijn... klinkt redelijk

Ik heb bij de invoering van de Euro in 2001 gevraagd hoe ver in de tijd terug moet gaan in de tijd dat voor een gulden evenveel waard was al de euro toen. Dat was 1976, dus 25 jaar eerder. Reken er maar op dat iets dat dertig jaar gelden 450-500 gulden kostte nu naar schatting  500 euro zou moeten opleveren.

Groeten,

MR

Goldwing56

  • Offline Offline
  • Berichten: 149
Re: DJH Wadloper
« Reactie #16 Gepost op: 10 April 2007, 20:53:11 »
Hé , ik zie ook iets staan op de site van Manuel : bij kleine verbouwingen
NL tijdperk III t/m heden, H0, gelijkstroom, van analoog naar digitaal

Huup

  • Offline Offline
  • Berichten: 8429
  • May your coffee kick in before reality does.
Re: DJH Wadloper
« Reactie #17 Gepost op: 10 April 2007, 21:27:51 »
Die spud trok het waarschijnlijk wel, maar echt lekker rijden zal het niet geweest zijn. Bovendien was de radstand 3 mm te lang, en dat zie je toch wel. Voordeel van de witmetalen draaistelzijkanten is overigens dat het vrij eenvoudig is om ze door te zagen, in te korten en naadloos weer aan elkaar te solderen wanneer je een onderstel met de juiste radstand weet te vinden

De spud trok helmaal niks. Motorisch was het een onding: hij stond stil, slipte  of reed. Niets daartussen. Twee spuds kon, maar gaf een ongelooflijke teringherrie.
Verder was het stel (ik heb een DH-I tje) alleen geschikt voor groot uitgelegde bogen. Indertijd reed ik nog met een mengelmoes van gelijk en wisselstroom op K-rails, en de wadloper kwam alleen door de 90cm-bogen. Engels wissel? Vergeet 't maar.
Verder een ramp: ramen inzetten.
En hij is geen 1:87 in de lengte.

Mag ik een nieuw model? Als ik dan toch 500 euro moet neertellen, de mij dan maar een Fleischmann voor €300.........

Gr/H

 

Swaan

  • Offline Offline
  • Berichten: 589
Re: DJH Wadloper
« Reactie #18 Gepost op: 10 April 2007, 21:59:45 »
Ik heb toendertijd de foto's van lokwerkstatte opgeslagen. Dus wie ze wilt kan ik de map sturen. Als hij zelf het natuurlijk goed vindt.

Florisw

  • Offline Offline
  • Berichten: 121
Re: DJH Wadloper
« Reactie #19 Gepost op: 10 April 2007, 22:07:55 »
Ik heb bij de invoering van de Euro in 2001 gevraagd hoe ver in de tijd terug moet gaan in de tijd dat voor een gulden evenveel waard was al de euro toen. Dat was 1976, dus 25 jaar eerder. Reken er maar op dat iets dat dertig jaar gelden 450-500 gulden kostte nu naar schatting  500 euro zou moeten opleveren.

Groeten,

MR

Met dien verstande dat er 30 jaar geleden nog geen Wadlopers bestonden - laat staan in model - klopt je redenering zeker! Een losse kit van een tweetje is zeker 500 euro waard op dit moment. Samen met de Kameel behoort dit tot de meest gewilde DJH/ Modelloco kit. Ik heb dit model 3 maanden geleden voor het eerst in mijn leven zien liggen op de beurs en hem uiteraard meteen gekocht.

Lokwerkstatt_DRG

  • Offline Offline
  • Berichten: 332
  • ''Einmal Maßstablich....immer Maßstablich''
    • Lokwerkstatt_DRG
Re: DJH Wadloper
« Reactie #20 Gepost op: 10 April 2007, 23:15:34 »
Ik kwam per toeval dit draadje tegen op het forum, eigenlijk ben ik meer aan het bouwen dan aan het forummen ;D alhoewel.... ;D
Tja, die wadloper....is ook zo.
Dat model was begonnen door een paar andere bouwers destijds, een jaar of wat geleden, en heb de vraag gekregen of ik er nog heil in zag gezien het feit dat dat model van de trap gelazerd was, te heet gestookt was geweest en nog wat meer van die onzin :o

Ik heb er nog alle foto's van, zowel in de toestand van ontvangst als die van aflevering en restauratie, want dat was het...

Nu niet meer, want ik moet morgen weer vroeg op en zal kijken of ik ze morgen of later in de week kan plaatsen...zijn er nog speciale kiekjes van gewenst mensen? Chi-kit, uiteraard mag je ze plaatsen, geen probleem .

vr grt
Edwin ;) Op verzoek destijds veelal in opdracht gebouwd voor derden, maar doe dat niet meer voorlopig.....er is een kleine bij ons op komst, de eerste (nog drie en een halve maand)  en daar wil ik me volledig op concentreren en van gaan genieten met moeders :D
Klinkt wat burgelijk, maar we hebben er al jaren naar uitgezien...

Railsport: ''Die Rodachtalbahn'' in spoor Nul 1:43,5
Vliegsport: Heli-schaalvlieger met Align T-rex 500 ESP combo /
Trex600 ESP Flybarless Mikado 5.0 /Trex 700E Flybarless Mikado 5.0/
Hangar-9 Spitfire in aanbouw

arjen

  • Gast
Re: DJH Wadloper
« Reactie #21 Gepost op: 11 April 2007, 06:53:35 »
De spud trok helmaal niks. Motorisch was het een onding: hij stond stil, slipte  of reed. Niets daartussen. Twee spuds kon, maar gaf een ongelooflijke teringherrie.

hmmm, ik heb voor mijn DH1 indertijd zelf een motordraaistel in elkaar geknutseld met de juiste radstand, en die spud nooit gebruikt. Achteraf maar goed ook, dus  :)

Arjen.

KNed

  • Offline Offline
  • Berichten: 3376
    • nederlof.net
Re: DJH Wadloper
« Reactie #22 Gepost op: 11 April 2007, 08:12:53 »
Domme vraag misschien maar ik heb geen verstand van wadlopers in model: is de DJH Wadloper beter dan de Fleischmann Wadloper?

Koen
H0: Periode: 1980-heden, vooral NL, 3-rail digitaal
Beheerder van: NL in Model | modelspooradressen | Marklin dipswitch[/u

rard

  • Vriend van SpoorH0.nl
  • Offline Offline
  • Berichten: 3029
    • Spoorh0.nl
Re: DJH Wadloper
« Reactie #23 Gepost op: 11 April 2007, 08:19:41 »
de fleischmann wadloper is in schaal N, dus ik denk niet vergelijkbaar ;)
Spoorh0.nl - dedrijfstang.nl - Maasfoort.nl

Pauldg

  • Offline Offline
  • Berichten: 7461
Re: DJH Wadloper
« Reactie #24 Gepost op: 11 April 2007, 09:15:06 »
Op verzoek destijds veelal in opdracht gebouwd voor derden, maar doe dat niet meer voorlopig.....er is een kleine bij ons op komst, de eerste (nog drie en een halve maand)  en daar wil ik me volledig op concentreren en van gaan genieten met moeders :D
Klinkt wat burgelijk, maar we hebben er al jaren naar uitgezien...



Kinderen krijgen is fantastisch weet ik uit ervaring. En dat heeft niets met burgelijk te maken. Geniet van alle voorpret en wellicht sta je over een paar jaar met zijn tweeen te zagen en solderen.  :)

On topic: Ik heb ooit eens een Lima versie van de Duitse voorloper van de wadloper gekocht. Ik denk dat het op een beurs voor een (euro) tientje kan worden aangeschaft.  Als je de kop rechtzet en het stel geel spuit heb je al een heel aardige wadloper. Een weekje intensief knutselen en hij is het helemaal.

Paul
Don't be part of the problem. Be the entire problem!

Goldwing56

  • Offline Offline
  • Berichten: 149
Re: DJH Wadloper
« Reactie #25 Gepost op: 11 April 2007, 11:31:57 »
Citaat van Paul de Goede
Citaat
On topic: Ik heb ooit eens een Lima versie van de Duitse voorloper van de wadloper gekocht. Ik denk dat het op een beurs voor een (euro) tientje kan worden aangeschaft.  Als je de kop rechtzet en het stel geel spuit heb je al een heel aardige wadloper. Een weekje intensief knutselen en hij is het helemaal.

Heet iemand hoe dit ''treinstel '' ''heet''?
NL tijdperk III t/m heden, H0, gelijkstroom, van analoog naar digitaal

Marc tramt

  • Offline Offline
  • Berichten: 10743
Re: DJH Wadloper
« Reactie #26 Gepost op: 11 April 2007, 11:45:14 »
Baureihe 627/628, motorrijtuigen respectievelijk 2-delige treinstellen. Zijn inmiddels grotendeels (of geheel?) uit dienst of verkocht richting Oost-Europa.
Voor foto's; zie www.railfaneurope.net
« Laatst bewerkt op: 11 April 2007, 11:47:01 door Marc tramt. Reden: lay-out, spatie ingevoegd »
No dress rehearsel, this is our life.

Goldwing56

  • Offline Offline
  • Berichten: 149
Re: DJH Wadloper
« Reactie #27 Gepost op: 11 April 2007, 13:13:05 »
Heeft iemand eigenlijk zo'n DB stel al een keer omgebouwd tot DH-1/DH-2 ? ???
NL tijdperk III t/m heden, H0, gelijkstroom, van analoog naar digitaal

rard

  • Vriend van SpoorH0.nl
  • Offline Offline
  • Berichten: 3029
    • Spoorh0.nl
Re: DJH Wadloper
« Reactie #28 Gepost op: 11 April 2007, 13:39:18 »
het lijkt mij erg veel werk om het om te bouwen naar een wadloper... om maar eens wat te noemen: de neus klopt niet, deur indeling is fout, bodem klopt niet, front sluit seinen etc etc. al met al erg veel werk
Spoorh0.nl - dedrijfstang.nl - Maasfoort.nl

Goldwing56

  • Offline Offline
  • Berichten: 149
Re: DJH Wadloper
« Reactie #29 Gepost op: 11 April 2007, 13:46:04 »
Het kan een leuk meer jaren plan zijn.  ;D
NL tijdperk III t/m heden, H0, gelijkstroom, van analoog naar digitaal