Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Roco 1200 DCC Sound ratelende aandrijving. door Luc2000
Vandaag om 21:01:36
Roco NS 1211 blauw door Luc2000
Vandaag om 20:56:23
Trek/Duw spitstreinen op Dieselbaanvakken met een 1200, energiewagen en Plan-E door grossraumwagen
Vandaag om 20:55:46
BNLS-Werkspoor - HIAB hijskraan t.b.v. Sik door FritsT
Vandaag om 20:35:27
Piko steuerwagen SBB digitaliseren met functiedecoder door ArjanB
Vandaag om 20:24:55
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door RetroJack
Vandaag om 20:16:49
Repareren van gebarsten tandwielen door Maartenw
Vandaag om 20:07:34
Topeka USA Een H0 rangeerterrein in PLASTIC??? door Frits C
Vandaag om 19:55:44
"Southern Pacific's Coos Bay Branchline in H0", een nieuwe thuisbaan. door Peter J K
Vandaag om 19:53:29
BMB-Module: “Corfe Castle Station” door Hans van de Burgt
Vandaag om 19:37:58
Frans loodsje et cetera door Noordernet
Vandaag om 19:32:58
Retrobahn goes to the States: Bergamot Creek door Ronald Halma
Vandaag om 18:56:03
bufferbalken BR 141 Fleischmann H0 door ArjanB
Vandaag om 18:39:58
Les Billards du Vivarais door Frank 123
Vandaag om 18:20:20
L vorm 260-200-120-140 H0 Baanplan door Peter J K
Vandaag om 17:59:02
Once upon a time... door roadster36
Vandaag om 17:48:03
Een leuke vrachtwagen door roadster36
Vandaag om 17:34:55
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Martijnstein
Vandaag om 17:17:03
Pfarrerwinkel bahn door Wim Vink
Vandaag om 16:51:15
PB models: koplopers (voorbespreking) door Silvolde
Vandaag om 16:49:53
Rondom Charlois door hervé
Vandaag om 16:47:21
Aachenau West door wob
Vandaag om 16:26:15
Raadplaatje door eemstede
Vandaag om 15:29:54
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 15:12:58
Tram groefrail door skiptram
Vandaag om 14:40:33
Locomotieven doen niets meer bij gebruik van led-trafo door Blausee-Mitholz
Vandaag om 13:49:46
Olaerts M4 rijtuigen door Reinout van Rees
Vandaag om 12:24:52
MoBaBro.de door Marco1044
Vandaag om 12:06:42
NS-Kameel in Spoor-0 (en misschien in Spoor-1) door FritsT
Vandaag om 11:04:50
US diorama in H0 door Ronald Halma
Vandaag om 09:57:19
  

Auteur Topic: Baanplan Tim89  (gelezen 3996 keer)

Tim89

  • Offline Offline
  • Berichten: 315
  • ***** ***** * 11
Baanplan Tim89
« Gepost op: 21 November 2011, 02:26:39 »
Hoi allemaal :)!

Ben al een tijdje aan een baanplan aan het ontwerpen en zo makkelijk gaat dat nog niet ;D! Ik rijd Nederlands en vooral tijdperk IV. Daarom ook opzoek gegaan naar een Nederlands station om na te maken, ik ben beetje uitgekomen op Mariënberg. Het baanplan van dit station (door de jaren heen) heb ik aangepast tot het naar mijn idee goed geslaagd was ;D! De naam voor het station heb ik nog niet bekend, dus deze zal wel komen in de toekomst :p!

De baan zal worden opgebouwd uit meerdere modules, zodat bij latere verhuizing naar een eigen huis de baan ook makkelijk mee genomen kan worden. Hieronder het baanplan :D! (Ik rijd Märklin C-rails).

Baanplan:


3D-Beeld:


Beide open eindes zullen aan elkaar verbonden worden door een enkel spoor, welke ook weer makkelijk gedemonteerd kan worden. Wel kan er dan rond gereden worden ;D!

De reden dat ik mijn baanplan hier neerzet is dat ik mij afvroeg of er nog iemand ideeën/suggesties heeft voor dit baanplan?

Tim
Nederlands Tijdperk IV

Rudolfph

  • Offline Offline
  • Berichten: 990
Re:Baanplan Tim89
« Reactie #1 Gepost op: 21 November 2011, 10:10:45 »
Je kan de perrons nog wat verlengen door de wissels aan de linkerzijde zoveel mogelijk naar links te leggen, de 3 onderste sporen worden dan een halve raillengte langer, de twee bovenste sporen anderhalve raillengte. In H0 lijkt me dat geen overbodige luxe. Aan de andere kant moet je die halve raillengte misschien laten liggen waar hij nu ligt om een rustigere loop van de treinen in de wissels te krijgen. Dan kunnen alleen de bovenste sporen een hele raillengte langer worden. Wat maak je rechtsboven bij de kopsporen? Iets van een industrie-aansluiting zorgt voor wat levendigheid door het bijbehorende rangeerwerk, dat is altijd goed om te realiseren.
Gezocht: (kopieën van) NS VPM en VRM en DB Zp AR, AU, BR, BU, CR en CU voor mijn website over treinsamenstellingen: http://treinsamenstelling.wordpress.com/
Bijbehorend forumdraadje: https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=56271

Tim89

  • Offline Offline
  • Berichten: 315
  • ***** ***** * 11
Re:Baanplan Tim89
« Reactie #2 Gepost op: 22 November 2011, 02:18:54 »
Dank voor je antwoord :)!

Bij die halve rail links in gedachte was, is een spoorwegovergang. Beveiligd door een AKI :D! Verder geeft het inderdaad een iets rustiger spoorverloop.

De extra hele rail bij het bovenste spoor ligt er meer omdat op die hoogte in de ruimte erboven een stationsgebouw zal komen. Aangezien ik nog geen bepaald gebouw in gedachte heb, heb ik wat extra ruimte over gelaten door een hele rail te plaatsen :)!

Rechtsboven op de 3e module wil ik inderdaad een soort van goederenoverslag/industrieaansluiting proberen te realiseren.

Zal morgen (eigenlijk vandaag ;D) een nieuwe tekening maken met daarin de dingen die hierboven genoemd zijn.

Tim
Nederlands Tijdperk IV

Feiko

  • Offline Offline
  • Berichten: 380
Re:Baanplan Tim89
« Reactie #3 Gepost op: 22 November 2011, 10:58:47 »
Hoi Tim,
je wilt in modules gaan werken en dat is natuurlijk super mooi als dat lukt. Toch vraag ik me af of het haalbaar is om een module van 216x60cm te maken. Als dat wel kan heb ik niks gezegd. Als dat niet kan zou je in de keuze van stationsgebouw en dergelijke rekening mee moeten houden dat je hem misschien door midden moet zagen of iets dergelijks om 2 modules van 1m lengte te krijgen.
Blauwe vingers doen een Swolsch hart kloppen

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 18815
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re:Baanplan Tim89
« Reactie #4 Gepost op: 22 November 2011, 15:09:43 »
2,16 meter is niet hanteerbaar als je in een normale gezinswoning woont. Beter ergens rond de 1,5 meter als maximum voor een module. Hou er rekening mee dat in oudere woningen 2,01 meter de hoogste deuropening is en bij nieuwere woningen is dat dacht ik 10 cm meer.

Ik spreek overigens uit ervaring...... :)

Greetz, Ronald

Mijn US Convention Aalten

Mijn modules!:

Micromodule

Tim89

  • Offline Offline
  • Berichten: 315
  • ***** ***** * 11
Re:Baanplan Tim89
« Reactie #5 Gepost op: 22 November 2011, 19:11:32 »
Goedenavond,

Hierbij allerseerst het baanplan met de extra dingen bij ingetekend :)!



@Feiko/Ronald Halma, dank voor jullie antwoord :)! Ik heb lang gekeken naar een mooie maat voor een module. Omdat ik eigenlijk niet graag een stationsmodule in 2-en wil hebben, maar wel (lange) perrons wil hebben kwam ik uit op 216cm breed ;D! Ik zal eens gaan kijken als ik 216cm bij 60cm gaan proberen neer te leggen en kijken of het eventueel makkelijk te vervoeren is :)!

Indien het niet praktisch zal zijn, heeft iemand dan een oplossing om wel 1 stationsmodule te behouden met lange perrons :D?

Verder nog iemand suggesties/ideeën (y)?

Tim
Nederlands Tijdperk IV

Feiko

  • Offline Offline
  • Berichten: 380
Re:Baanplan Tim89
« Reactie #6 Gepost op: 23 November 2011, 02:38:34 »
Wat je eventueel zou kunnen doen is de module wel in 2 stukken 'zagen' maar zoals wel vaker gebeurt het stationsgebouw op 1 module bouwen en de perrons op de andere module door laten lopen zodat je wel je lange perrons hebt. Op die perrons kan je desnoods nog een kiosk en wachthokjes of iets dergelijks bouwen zodat het niet het niet heel kaal is.
Blauwe vingers doen een Swolsch hart kloppen

Papierbouwer

  • Offline Offline
  • Berichten: 841
    • sec geplot
Re:Baanplan Tim89
« Reactie #7 Gepost op: 23 November 2011, 09:09:39 »
Je kan ook twee modules bouwen en het stationsgebouw los neerzetten.

Erik

Tim89

  • Offline Offline
  • Berichten: 315
  • ***** ***** * 11
Re:Baanplan Tim89
« Reactie #8 Gepost op: 14 February 2012, 00:25:44 »
Heb nog eens kritisch gekeken naar een moduel van 216cm bij 60cm en dat is toch gewoon niet realistisch + hanteerbaar... Dus heb de baan opgedeeld in modules van ongeveer 100cm bij 70cm.

Heb de baan 10cm in de breedte verbreed, zodat er toch nog wat meer ruimte voor scenery beschikbaar komt (y)! Rechts bij de dubbele kruising heb ik nog het idee om een onderdoorgang (tunnel) voor autoverkeer te maken :)!



Tim
Nederlands Tijdperk IV

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 18815
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re:Baanplan Tim89
« Reactie #9 Gepost op: 14 February 2012, 23:19:51 »
@Feiko/Ronald Halma, dank voor jullie antwoord :)! Ik heb lang gekeken naar een mooie maat voor een module.

Graag gedaan (y)

Heb nog eens kritisch gekeken naar een moduel van 216cm bij 60cm en dat is toch gewoon niet realistisch + hanteerbaar...

Tja... eind November had ik je al gezegd dat 2,16 meter gewoon niet hanteerbaar is als module. ;) Dat kun je wel eenmalig maken, ergens neerzetten en laten staan zoals het is. Wil je het kunnen vervoeren moet je echt kleinere modules maken. Geloof me, dat is kennis uit ervaring  :)

Dus heb de baan opgedeeld in modules van ongeveer 100cm bij 70cm.

Kijk Tim, dat is een hanteerbaar formaat! (Alhoewel 70cm diep nog behoorlijk is maar wel redelijk hanteerbaar)
Greetz, Ronald

Mijn US Convention Aalten

Mijn modules!:

Micromodule