Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Minibaan Visserskaai H0 door hervé
Vandaag om 21:42:41
Welke versies van de Roco 2200 zijn er? door Tedo
Vandaag om 21:32:26
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Rick
Vandaag om 21:04:58
Lodewickshaven door Frank 123
Vandaag om 20:57:51
Piko blauwe 1000 door Deetrein
Vandaag om 20:52:31
Esu 51820 SwitchPilot v2 door Ben
Vandaag om 19:52:14
Cranicher Altbahn door NS264
Vandaag om 19:29:28
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door puntenglijder
Vandaag om 19:25:27
Terschellinger Spoor door Michiel2
Vandaag om 19:12:03
Wat is dit voor component door 008200
Vandaag om 19:03:55
Mooi weer om buiten te spelen door sncf231e
Vandaag om 18:33:19
fotowedstrijd 2025 welk onderwerp? door Rob Ellerman
Vandaag om 18:32:58
Geluid Piko 1000 groen door Luc2000
Vandaag om 17:35:36
Ervaringen met bezorgdiensten (PostNL, DHL, etc) door Charles_
Vandaag om 17:13:05
Industrieel smalspoor inspiratiedraadje door Noordernet
Vandaag om 16:51:43
Mijn geweatherde modellen door spoorijzer
Vandaag om 16:33:42
Plux 16 decoder voor Roco H0 lok door Hasenwald
Vandaag om 16:26:42
3d printen van ns daglichtseinen door weslyr
Vandaag om 16:17:51
Tentoonstelling: Liefs uit Roosendaal door Rsd1000
Vandaag om 16:00:35
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Vislijn
Vandaag om 15:47:22
Fotowedstrijd 2025 door Bob R.
Vandaag om 14:54:23
Trix 22583 digitaal gemaakt, maar wil niet rijden. door Josephes
Vandaag om 14:34:35
Rondom Charlois door Alewijn
Vandaag om 14:27:15
Welke kleur groen voor NS bovenleidingportalen door grove den
Vandaag om 14:15:13
Aachenau West door wob
Vandaag om 13:44:05
Baanonderbreking Trix door wielke
Vandaag om 13:29:46
Die Sauerlandbahn - Tijdperk III door Wim Vink
Vandaag om 12:41:23
Ermehuizen, dienstregelingsjaar 1973/1974 door spoorijzer
Vandaag om 11:18:54
Revier Rheinbrenner (H0) door spoorijzer
Vandaag om 09:52:11
MLF Fielschmann motor kit door Besselspoor
Vandaag om 09:34:37
  

Auteur Topic: Trambaan Gross-Kastendorf 100x140 cm  (gelezen 7596 keer)

wimk

  • Offline Offline
  • Berichten: 828
    • kusee.nl
Re:Trambaan Gross-Kastendorf 100 x 140 cm
« Reactie #15 Gepost op: 22 January 2012, 14:25:12 »
Hierbij weer een update van mijn bouw-activiteiten. Nu bezig met een poortgebouw op het bovenste gedeelte van mijn baan. De onderkant begint wat te lijken (ramen moeten nog), de bovenkant moet een vakwerkgebouw worden. Nu alleen nog maar kleurloze pizza-dozen.








wimk

  • Offline Offline
  • Berichten: 828
    • kusee.nl
Re:Trambaan Gross-Kastendorf 100x140 cm
« Reactie #16 Gepost op: 12 February 2012, 17:32:52 »
Weer even een update. Nu na een aanpassing aan de tram. Het model van Halling is redelijk geprijsd en ziet er toch wel aardig uit. Maar de stroomafnemer vond ik geen gezicht. Hard plastic van een dikte die 87 maal zo groot flinke balken zouden zijn. Gelukkig maakt Sommerfeldt fraaiere exemplaren. Hieronder enkele foto's van de stroomafnemer.


Hier een foto van de oude situatie. Zoals je ziet, hard plastic.


Maar het plaatsen van een Sommerfeldt-stroomafnemer zorgde wel voor een ander probleem. Mijn baan bestaat uit twee niveau's, waarbij de tram in een tunnel rijdt. Die tunnel was goed van hoogte voor de oude, maar te laag voor de nieuwe stroomafnemer.


Maar niet getreurd. Ik ga toch niet met een functionerende bovenleiding rijden. Wat er komt is puur voor de show. Of de pantograaf door een veer daar tegenaan wordt gedrukt, of er net onder blijft steken, maakt mij niet zoveel uit. Met een drupje soldeer (linksonder en nog een drupje aan de andere kant) heb ik de nieuwe stroomafnemer vastgezet. De totale hoogte blijft nu net onder de 7 cm, en is dus voldoende om in de tunnel te kunnen rijden.


wimk

  • Offline Offline
  • Berichten: 828
    • kusee.nl
Re: Veerpont op Trambaan Gross-Kastendorf 100x140 cm
« Reactie #17 Gepost op: 18 February 2012, 18:43:03 »
Deze week gewerkt aan de veerpont op de modelbaan. Van plexiglas is een kanaal gemaakt, waarover nu een veerpont heen en weer vaart. Het onderstel is van een paar legoblokjes met wielen, wordt door een touwtje (visdraad) voortgetrokken. Onder de baan zit een gelijkstroom-motortje met vertraging voor de aandrijving.

Hieronder enkele foto's.






De aandrijving en de eindafschakeling (van mecano) om te zorgen dat de pont stopt bij de andere oever.

Voor het heen en weer gaan is gebruik gemaakt van een zelfgemaakte pendelmodule. Die zorgt ervoor dat de pont iedere minuut heen en weer vaart.

Op Youtube kun je in een filmpje zien hoe het beweegt: http://youtu.be/bqzuhNkpuTY

Nederduitsemeester

  • Offline Offline
  • Berichten: 3462
Re:Trambaan Gross-Kastendorf 100x140 cm
« Reactie #18 Gepost op: 18 February 2012, 19:13:37 »
Leuk bedacht, zo met die veerpont  8)
'11-22* '12-19* '13-17* & 1xER Totaal 58*

De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....

Groeten, Erwin

wimk

  • Offline Offline
  • Berichten: 828
    • kusee.nl
Re:Trambaan Gross-Kastendorf 100x140 cm
« Reactie #19 Gepost op: 12 April 2012, 19:48:10 »
Wie dacht, dat er op Kastendorf geen bouwarbeid meer plaatsvond, nu toch maar weer een update.
Het heeft even stilgelegen, omdat ik nogal wat tijd kwijt was met het bouwen van een PIC-loader en het experimenteren met PICs. De gedachte is om de aansturing van de trams en trein met PICs te gaan doen. Maar om wat ervaring op te doen ben ik begonnen met een eenvoudig programma. Drie verkeerslichten (negen ledjes) op een kruispunt worden met een PIC aangestuurd. Hieronder een foto van zo'n verkeerslicht:


Maar ook andere bouwwerkzaamheden zijn doorgegaan. Hieronder een foto van twee nieuw gebouwde huizen.
Het linker is van karton, die daarachter (achter het water) is een huisje van Kibri. Zelf ga ik nog steeds voor eigen ontwerp van karton, maar ik wilde toch even proberen hoe het werken met plastic gaat. Voor mij geeft plastic geen extra toegevoegde waarde boven karton, voor mijn portemonnai wel, dus ik blijf lekker bij karton.


Verder is er een wagenlaadplaats gebouwd. Het spoor onder de overkapping is overigens slechts nep, de wagen kan niet rijden, het spoor is niet verbonden met de rest. De laatste aankleding met gras, het ballasten van het spoor en dergelijke moet nog gebeuren.


En tenslotte nog een foto van de veerpont met enkele huizen.



wimk

  • Offline Offline
  • Berichten: 828
    • kusee.nl
Re:Trambaan Gross-Kastendorf 100x140 cm
« Reactie #20 Gepost op: 03 May 2012, 19:23:11 »
Inmiddels is er weer wat verder gebouwd.

De brug over het water bestaat nu niet alleen meer uit rails, maar heeft een opbouw gekregen. Gemaakt van roerstokjers heb je op eenvoudige manier een brug.


De straat is wat uitgebreid, gevarenborden voor de overweg moeten nog worden gemaakt, maar de tram rijdt wel voorzichtig. De heggetjes bij de huizen zijn gemaakt van schuursponjses. Met e-e-n schuursponsje kun je meters heg maken.


De Aldi heeft ook een vestiging geopend in Kastendorf. De tram die ernaast staat is net nieuw aangeschaft. Helaas nog zonder motor (want die waren uitverkocht). Hopelijk wordt het motortje snel geleverd, zodat ook deze tram kan gaan rijden op trambaan Kastendorf.


De nieuwe tram draait om de stadstoren langs. Rechts de vertrekplaats van de veerpont. De auto staat te wachten tot deze kan meevaren.



wimk

  • Offline Offline
  • Berichten: 828
    • kusee.nl
Re:Trambaan Gross-Kastendorf 100x140 cm
« Reactie #21 Gepost op: 21 September 2012, 07:57:12 »
Trambaan Gross-Kastendorf is niet meer.

Hij is niet helemaal afgebouwd, maar wel ver. Maar onverwacht kreeg ik de beschikking over wat meer ruimte om een baan te bouwen. En na lange afwegingen (eerst afbouwen, of slopen en opnieuw beginnen) heb ik voor dat laatste gekozen. Vorige week is de baan afgebroken. De plannen voor een nieuwe baan zijn al vergevorderd. Te zijner tijd zal ik een nieuw bouwdraadje openen. Wat terugkomt is in ieder geval mijn werkende heen-en-weer-varende veerpont, en de trambaan. Maar op de nieuwe baan zal er ook een trein gaan rijden.

De plannen en vorderingen van die nieuwe baan zullen te volgen zijn
op mijn website http://www.kusee.nl/modelbaan, of in een bouwdraadje dat ik binnenkort zal openen.

Wim K

Sölbëringen

  • Ik spoor niet......
  • Offline Offline
  • Berichten: 961
  • Sölbëringen en Hülzemühle (Zuid Duitsland)
Re:Trambaan Gross-Kastendorf 100x140 cm
« Reactie #22 Gepost op: 21 September 2012, 08:34:29 »
Jammer dat de trambaan er niet meer is!
Zag er erg professioneel uit!!! ;)
Vondt het Veerpont idee erg uniek!!!

Groetjes;


Maarssen-Ruysdaalveen
De Box met treinen nostalgie (Facebook)
Rondom het Spoor (YouTube)
klik
Flickr
klik