Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Aachenau West door wob
Vandaag om 21:54:27
Gezocht: foto's NS Ks/Us (nu Klmos) door eichddraig
Vandaag om 21:53:12
lampjes in huizen willekeurig schakelen door Bert55
Vandaag om 21:40:15
Mijn geweatherde modellen door Zandmannetje390
Vandaag om 21:33:56
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door TonM
Vandaag om 21:33:44
Een NS 5500 knutselen door vpeters1984
Vandaag om 21:29:29
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Tommy666
Vandaag om 21:19:12
Intellibox probleem door BenPluim
Vandaag om 21:18:05
Spoor- en tramweg parafernalia door Eelco Storm
Vandaag om 21:16:08
Ronald doet de Fork Challenge! door Ronald Halma
Vandaag om 20:55:55
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door NS264
Vandaag om 20:55:10
De projecten van Ruben (NL H0) door NS264
Vandaag om 20:45:29
Alt-Wutachtalbahn 2025 door Eric v C
Vandaag om 20:38:14
BR-18.6 Schaal-0. door FritsT
Vandaag om 20:29:42
Op zoek naar een club gespecialiseert in Britse modellen door Sofie
Vandaag om 20:19:38
Gewoon wat busfoto's door RikM
Vandaag om 20:08:03
Station Roodeschool door Torikoos
Vandaag om 19:26:50
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door puntenglijder
Vandaag om 19:07:01
Line-up foto's van modellen door ArjanB
Vandaag om 17:55:11
Loc omnummeren tijdperk I door Prutsert
Vandaag om 16:40:28
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door wob
Vandaag om 16:35:52
0n30 diorama: Sedona Verde River Canyon door Hans1963
Vandaag om 16:19:44
Göhrener Viaduct door MaraNCS
Vandaag om 15:58:15
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten door RobbertJan
Vandaag om 15:41:04
www.NLinModel.nl - Nederlands modelspoor overzicht door Mitchell
Vandaag om 14:47:07
Frans loodsje et cetera door Huup
Vandaag om 14:38:08
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Bertholdowitsch
Vandaag om 13:32:25
Bahnstrecke 5867 door Jelmer
Vandaag om 12:08:08
Raadplaatje door grossraumwagen
Vandaag om 11:48:18
De Hasseberg (spoor nul op 9mm) door Noordernet
Vandaag om 11:31:49
  

Auteur Topic: Wisseldecoders Viessmann aansluiten op Twin Center  (gelezen 4210 keer)

Berttrein

  • Offline Offline
  • Berichten: 274
Wisseldecoders Viessmann aansluiten op Twin Center
« Gepost op: 30 April 2011, 15:12:13 »
Hallo,

Een paar maand geleden heb ik ook over dit onderwerp een bericht gestuurd. Ben nu weer verder maar uit 1 probleem kom in niet. Hopelijk kan iemand mij helpen.
Ik heb 7 wisseldecoders aangesloten op Twin Center. Alles werkt behalve twee decoders (nr 3 en 4). Ik heb ze verwisseld maar dan blijft probleem bij dezelfde wissels (decoders zijn dus goed!).
Voor deze twee schakelen de wissels wel als ik ze wil programmeren. Echter, bij bevestigen op Twin Center gebeurt er niets. Ik heb alles al 20x gereset (wisselinstellingen op TC) en opnieuw geprobeerd. Probleem blijft.
Op decoder 3 heb ik drie wissels aangesloten (wisselnr 9,10 en 11) en op decoder 4 4 (13 tot en met 16).
Kan het te maken hebben met adressen voor locs?

Ik hoop dat iemand op deze mooie koniginnedag een oplossing voor mij heeft zodat ik eindelijk weer eens verder kan om het geheel aan te sluiten op koploper. Groeten Bert
« Laatst bewerkt op: 30 April 2011, 15:15:02 door Berttrein »

phdirk

  • Offline Offline
  • Berichten: 1941
Re:Wisseldecoders Viessmann aansluiten op Twin Center
« Reactie #1 Gepost op: 30 April 2011, 20:14:03 »
Hallo Bert,

Om mogelijke problemen te voorkomen hebben locs allemaal (korte) adressen tussen 1 en 99, de wisseldecoders tussen 100 en 199 en de seindecoders tussen 200 en 299. Ik gebruik Viessmann 5212 en ESU SwitchPilot door elkaar en heb nooit problemen. Ik heb wel eens een ESU gehad, die niet te programmeren was, omdat het programmeerschakelaartje geen contact maakte. Mijn advies dus:
Adressen goed uit elkaar houden, al zou het niet moeten uitmaken, of toch maar eens er mee terug naar de treinenwinkel om te zien of de decoders niet deffect zijn.
Met beste groeten,

Dirk Meijer

Timo

  • Team encyclopedie
  • Offline Offline
  • Berichten: 4656
Re:Wisseldecoders Viessmann aansluiten op Twin Center
« Reactie #2 Gepost op: 30 April 2011, 20:37:07 »
Locdecoders hebben een ander type adres dan wissel/sein/accessoire-decoders, dit kan dus niet het probleem zijn. Heb je de niet werkende decoders ook verwisseld met een die wel werkt en werkte het toen? Heb je toen het adres aangepast? Met andere woorden, is het altijd het adresblok 9 t/m 16? Als de decoders op een ander adres wel werken (probeer ze bijvoorbeeld eens op 80 t/m 88 als je deze adressen normaal niet gebruikt) dan zal ik het probleem toch bij de TC liggen. Met dese magische doos heb ik helaas geen ervaring.


Timo
Verzonden vanaf mijn desktop met Firefox

Beterdam

  • Offline Offline
  • Berichten: 38
Re:Wisseldecoders Viessmann aansluiten op Twin Center
« Reactie #3 Gepost op: 30 April 2011, 21:28:18 »
Hallo Bert,
Is dit probleem nog steeds dezelfde als half maart?
Toen heb ik onderstaande reactie gegeven, maar geen reactie van je gezien ;)
Misschien heb je er wat aan?

Heb zelf ook merdere Viessmann wisseldecoders. De eerste 2 zijn van het "oude model" 5211 met handmatige switches, de rest (4) van het model met een drukknop, 5212.  Heb hier ook heel veel moeite gehad om de niewere decoders te programmeren op de IB. Uiteindelijk toch gelukt.
Hoe? Door eigenwijs de handleiding tig x te helezen en proberen.
En ineens wekte het wel. Vraag me niet waarom of hoe, ik kan dit "wonder" niet verklaren.
Nadat later alles los is geweest en opnieuw is aangesloten hetzelfde geouweprut. Ook tig keer proberen voor het lukte.
De 5211decoders worden onderling doorverbonden, de 5212decoders echter niet. Deze laatste wordt rechtstreeks op de IB aangesloten (onderste 2 aansluitpunten) en op de voeding (bovenste 2 aansluitpunten links op de dec.) en dus niet via de 5211 decoders.
Of dit zo hoort weet ik niet maar bij mij werkte het nu prima.
Misschien dat je hier wat aan hebt? Succes.

Jos.

 

Berttrein

  • Offline Offline
  • Berichten: 274
Re:Wisseldecoders Viessmann aansluiten op Twin Center
« Reactie #4 Gepost op: 01 May 2011, 21:09:59 »
Hallo allemaal,

Dank voor reacties. Timo, ik heb de decoders verwisseld en eveneens andere nrs aan de wissels toegekend. resultaat hetzelfde. Moet inderdaad bij TC liggen.
Jos, ik heb de vorige keer wel je raad opgevolgd:
20x opnieuw instellen en weer proberen en dan weer resetten. Helaas nog geen succes.....
Ik heb de decoders (5212) allemaal aangesloten op 4 ringleidingen: 2 voor digitale signaal en 2 voor voeding van de decoders.

Kan het er mee te maken hebben dat ik een digitale loc met sounddecoder op 9 heb en een Fleischmann loc op nr 13 geprogrammeerd heb? Ik heb deze wel omgezet naar andere locnrs maar dat hielp ook niet.

We blijven het proberen maar wellicht heeft iemand toch een oplossing?

Groeten Bert

erwin janssens

  • Offline Offline
  • Berichten: 594
  • Mol-Cargo is under construction
Re:Wisseldecoders Viessmann aansluiten op Twin Center
« Reactie #5 Gepost op: 01 May 2011, 23:17:26 »
Ook ik gebruik meerdere Viessmann decoders , persoonlijk heb ik hier geen enkel probleem mee gehad , over die loc-nummers hoef je je geen zorgen te maken , dat heeft er helemaal niets mee te maken , ik heb ook locnummers die dezelfde " zouden" zijn als bepaalde wisselnummers , maar loc-nummers en wissel-nummers geef je toch in een aparte weergave in in je TC. ;)

Zou het probleem kunnen liggen aan je wisselaandrijvingen zelf?? Ik denk nu maar even hardop hé , probeer die eens te veranderen door een andere die wel werkt. :-\

on2tracks

  • Offline Offline
  • Berichten: 43
Re:Wisseldecoders Viessmann aansluiten op Twin Center
« Reactie #6 Gepost op: 02 May 2011, 00:09:55 »
Bert,

Zo'n een probleem zou ik als leek als volgt oplossen.
Je hebt decoders die het wel doen met een bepaald wisseladres, daarvan weet je dus dat de TC hem kan bedienen, je weet ook dat de Viessmann decoder reageert.

Als je nu een decoder die het niet doet op deze zelfde adressen zet, dan heb je 2 decoders die wissels omzetten via hetzelfde drukknopje via je TC, hiermee vang je een aantal vliegen in één klap, namelijk een eventueel defect en een eventule verkeerde instelling van de TC op de adressen welke niet werken bij de decoders nu.

Groetjes
Gortzak.

Beterdam

  • Offline Offline
  • Berichten: 38
Re:Wisseldecoders Viessmann aansluiten op Twin Center
« Reactie #7 Gepost op: 02 May 2011, 01:29:40 »
Hallo Bert,
Inderdaad na pakweg 20x proberen moet het toch wel een keer gelukt zijn normaal gesproken.
Maar we kunnen naar de maan tegenwoordig dus ook dit oplossen toch?

Vraagje: heb jij ook een powermodule van Viessmann (5215) tussen je wisseldecoders en de voeding?
Deze heb ik er toen op aanraden van de winkel er tussen gezet en alles werkt sindsdien prima.
De verkopers dachten dat het wel eens een gevalletje "teweinig stroomtoevoer" kunnen zijn Ik zeg dit nu fout maar weet even niet meer precies hoe je het uitlegt. Misschien dat en kenner dit wel uit kan leggen?
Pakweg 2 decoders kunnen door de voeding(ringleiding) rechtstreeks werken, maar bij meerdere decoders en powermodule tussen voeding en ringleiding (welke je dan enkel voor de wisseldecoders gebruikt!!)
Hoop dat je het een beetje begrijpt zo en je er iets mee kan.

Succes,
Jos.


on2tracks

  • Offline Offline
  • Berichten: 43
Re:Wisseldecoders Viessmann aansluiten op Twin Center
« Reactie #8 Gepost op: 02 May 2011, 07:47:45 »
Jos,

Als ik de werking van een powermodule goed begrijp uit de beschrijving, is dat een hulpmiddel om de schakelspanning te scheiden van de digitale spanning.
Volgens mij heeft Bert dat al gedaan, door de module aan een wisselspanning aan te sluiten, en de andere aansluiting J K (Rood bruin) aan te sluiten op de digitale spanning.
Ik weet dat de digitale spanning minimaal daardoor wordt belast en dat dit geen invloed zal hebben op het wel of niet kunnen programmeren van de decoder.
Volgens mij gaat het er om dat Bert de modules niet geprogrammeerd krijgt, als ik het geheel door lees.

Groetjes
Gortzak.

Beterdam

  • Offline Offline
  • Berichten: 38
Re:Wisseldecoders Viessmann aansluiten op Twin Center
« Reactie #9 Gepost op: 02 May 2011, 11:42:32 »
Gortzak,

Je zou zomaar gelijk kunnen hebben, mijn kennis gaat niet zo ver.
Maar heb begrepen dat het bij die 5215 gaat om de voedingspanning uit te vlakken ofzo, en met omzetten van wisselspanning naar gelijkstroom. Ik zal het nu vast weer niet helemaal juist zeggen, hoop dan ook dat een kenner mij kan verbetern of aanvullen.

gr.
Jos.

Klaas Zondervan

  • Offline Offline
  • Berichten: 26644
    • Pagina van klaas
Re:Wisseldecoders Viessmann aansluiten op Twin Center
« Reactie #10 Gepost op: 02 May 2011, 12:05:38 »
Als je gewone wisselspanning of digitale spanning op de decoder zet, dan wordt die ook gelijkgericht en afgevlakt.
Ik heb de noodzaak van die powermodule nooit begrepen, want de beperking zit in de decoder, die heeft nl. een stroombegrenzing.
Dus hoeveel power je er ook op zet, als de wisselaandrijving meer dan 2A vraagt, dan zal de decoder vanzelf blokkeren.
Projecten:
Dubbelom
Halte Assel
Geluk, dat is vooraan staan als de overweg gesloten is.

B.Doorduin

  • Offline Offline
  • Berichten: 34
Re:Wisseldecoders Viessmann aansluiten op Twin Center
« Reactie #11 Gepost op: 02 May 2011, 12:17:07 »
Beste Bert

Ik heb ook vele slapeloze nachten gehad van deze wisseldecoders toen ik deze via mijn TC wilde gebruiken.

Ik heb telkens mijn bevindingen opgeschreven en daaruit heb ik nu een soort handleiding gemaakt. Het is absoluut niet een hoogvlieger, die handleiding ....maar ik ben er mee geholpen. Het lukt me nu wel.
Ik ben later overgestapt naar Roco wisseldecoders (nr 10775, dacht ik). Deze zijn eenvoudige te installeren en veel goedkoper. Ik gebruik ze nu beiden.

Zal ik deze handleiding even naar je toesturen?

Gr
Bas
Vriendelijke groet
Bas Doorduin

Berttrein

  • Offline Offline
  • Berichten: 274
Re:Wisseldecoders Viessmann aansluiten op Twin Center
« Reactie #12 Gepost op: 02 May 2011, 21:08:04 »
Hallo,

Wederom dank voor jullie reacties,

Jos, ik heb geen powermodule maar wel aparte stroomtoevoer van decoders (geen duren digitale stroom dus).
Gortzak, dat advies van dubbel programmeren heb ik ook van WIm gekregen. Nog even of ik het goed begrijp: geef ik zowel het decoderadres als de wisselnummers hetzelfde in? Dan overschrijft de ene decoder de ander toch? (wellicht domme opmerking maar ik kan het niet beter formuleren).
Bas, graag ontvang ik de handleiding om te kijken of het op die manier wel gaat werken.

De aanhouder wint!!

Groeten Bert

Eenerspoor

  • Offline Offline
  • Berichten: 1027
  • D813 Groningen 1972-73 grijs verleden met karakter
    • MSC-Roden
Re:Wisseldecoders Viessmann aansluiten op Twin Center
« Reactie #13 Gepost op: 02 May 2011, 23:07:09 »
Ik heb de noodzaak van die powermodule nooit begrepen,

De winkelier wel, want die verdient er aan. :-X

@Bert:
Je zou nog 2 dingen kunnen proberen.
Het eerste is een ander decoderadres programmeren en het tweede is andere wisselnummers programmeren, bij voorkeur nummers die je nog niet in gebruik hebt. Je kunt natuurlijk ook nog beide doen.
Daarmee kom je te weten of het probleem ècht in het TC zit.

Mvg,

Henk
« Laatst bewerkt op: 02 May 2011, 23:12:10 door Eenerspoor »
H0 2-rail met  iTrain, Yamorc 7001, Digikeijs, Rosoft, LocoNet.

Berttrein

  • Offline Offline
  • Berichten: 274
Re:Wisseldecoders Viessmann aansluiten op Twin Center
« Reactie #14 Gepost op: 20 May 2011, 17:58:23 »
Hallo allemaal,

Na 4 maanden is het mij gelukt de twee onwillige decoders aan te sluiten zodanig dat ze via Twin Center te bedienen zijn!
Het probleem zat in de aansluiting van decoder op het digitale signaal. De gesoldeerde draden gaven geen goed contact. Heel erg bedankt voor alle hulp en suggesties. Ik kan nu verder met het verdiepen in Koploper!

Met vriendelijke groet,'

Bert ;D (y)