Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

lampjes in huizen willekeurig schakelen door Bert55
Vandaag om 20:59:17
Ronald doet de Fork Challenge! door Ronald Halma
Vandaag om 20:55:55
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door NS264
Vandaag om 20:55:10
Mijn geweatherde modellen door Hasenwald
Vandaag om 20:55:01
Aachenau West door NS264
Vandaag om 20:48:32
De projecten van Ruben (NL H0) door NS264
Vandaag om 20:45:29
Alt-Wutachtalbahn 2025 door Eric v C
Vandaag om 20:38:14
BR-18.6 Schaal-0. door FritsT
Vandaag om 20:29:42
Op zoek naar een club gespecialiseert in Britse modellen door Sofie
Vandaag om 20:19:38
Gewoon wat busfoto's door RikM
Vandaag om 20:08:03
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Huup
Vandaag om 19:35:19
Station Roodeschool door Torikoos
Vandaag om 19:26:50
Gezocht: foto's NS Ks/Us (nu Klmos) door selivio
Vandaag om 19:08:14
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door puntenglijder
Vandaag om 19:07:01
Line-up foto's van modellen door ArjanB
Vandaag om 17:55:11
Loc omnummeren tijdperk I door Prutsert
Vandaag om 16:40:28
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door wob
Vandaag om 16:35:52
0n30 diorama: Sedona Verde River Canyon door Hans1963
Vandaag om 16:19:44
Göhrener Viaduct door MaraNCS
Vandaag om 15:58:15
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten door RobbertJan
Vandaag om 15:41:04
www.NLinModel.nl - Nederlands modelspoor overzicht door Mitchell
Vandaag om 14:47:07
Frans loodsje et cetera door Huup
Vandaag om 14:38:08
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Bertholdowitsch
Vandaag om 13:32:25
Bahnstrecke 5867 door Jelmer
Vandaag om 12:08:08
Raadplaatje door grossraumwagen
Vandaag om 11:48:18
De Hasseberg (spoor nul op 9mm) door Noordernet
Vandaag om 11:31:49
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door thevandijks
Vandaag om 11:23:17
"Ein kleines Kalkwerk", een nieuwe tentoonstellingsbaan door Martin Welberg
Vandaag om 10:55:29
Goederenloods Zandvoort door puntenglijder
Vandaag om 10:04:26
Sfeer op je modelbaan door cor_b
Vandaag om 09:25:48
  

Auteur Topic: "Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten  (gelezen 3148749 keer)

Merlin674

  • Offline Offline
  • Berichten: 1028
Re: "Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten
« Reactie #10755 Gepost op: 10 December 2016, 21:10:03 »


Geen geweldige foto, zo op de hotelkamer maar vandaag mijn Thompson L1 gescoord bij Monk Bar Modelshop. Daarnaast een boodschappenlijstje afgewerkt. Klapstuk was echter een bezoekje aan York Modelmaking; een klein bedrijfje dat zich specialiseert in modellen voor de architektuur maar daarnaast schitterend spul voor railway modelling maakt. Ze hebben speciaal voor mij een   overspanning gemaakt zodat ik, met kitbashing erbij, een model kan maken van de oude footbridge van Kings Cross. Daarnaast onderdelen gekocht voor nog een extra overkapping op platform 8/9.
Foto's volgen in de komende weken.
Ed


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Simplex

  • Offline Offline
  • Berichten: 7283
Re: "Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten
« Reactie #10756 Gepost op: 10 December 2016, 21:13:04 »
Mannen, vanmorgen vergeten te vragen. Waar haal ik taillights voor de brake vans?
Mvh Steef

Merlin674

  • Offline Offline
  • Berichten: 1028
Re: "Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten
« Reactie #10757 Gepost op: 10 December 2016, 21:20:56 »
Steef,
Ik heb al meerdere opties geprobeerd, batterij gevoed en track gevoed. De beste kwaliteit lampjes komen toch van DCC Concepts. Vorm is goed, hoeveelheid licht is precies goed (niet teveel) en de draden zijn zo dun als haren waardoor ze mooi zijn weg te werken. Je bent dan wel afhankelijk van track voeding. Batterij gevoed zijn de lampjes van Train Tech goed. Je zou zelfs kunnen proberen om een led van DCC Concepts aan de batterijvoeding van Train Tech te knopen. Dan heb je wel een héle mooie combinatie.
Ed


Verzonden vanaf mijn iPad met Tapatalk

St00mboy

  • Offline Offline
  • Berichten: 12019
Re: "Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten
« Reactie #10758 Gepost op: 10 December 2016, 21:49:45 »
Mooie L1, Ed.
Hij schijnt zo echt met zijn BR-nummer rondgereden te hebben.

Leen.

Benjamin92

  • Offline Offline
  • Berichten: 100
Re: "Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten
« Reactie #10759 Gepost op: 11 December 2016, 14:22:22 »
Goedemiddag allemaal,

Al een tijdje ben ik bezig om mijn ideeën om te zetten in een baanplan. Ik heb tegen een muur een ruimte van 2,40 meter ter beschikking waar ik in Anyrail mee ben wezen stoeien om mijn wensen om te zetten in een baanplan. Ik wilde heel graag een terminus in Schotland bouwen (freelance) zo rond de jaren 80. Ik heb al wat materieel hier voor aangeschaft maar ik heb krijg het gevoel dat het toch wat te veel is voor het kleine oppervlak.



Dit was het eerste plan. Lang mee bezeig geweest maar nog steeds niet tevreden. Het lijkt een beetje te veel voor een te kleine ruimte. Bedoeling was hiervan dat er hier DMU's zouden rijden en getrokken treinen van gewoonlijk 3-4 rijtuigen plus nog een dagelijkse Sleeper/Motorail trein. Dit zou best mogelijk kunnen zijn maar de blijven de perronlengtes wel erg krap. Verder zou er nog een dagelijkse goederentrein rijden met hout, goederen voor de plaatselijke bevolking en brandstof voor de vissersbootjes. Dit zou dan voornamelijk op de onderste sporen afgehandeld worden.

Idee was verder om het op modules te plaatsen om zo de mogelijkheid te hebben het op te stellen in de slaapkamer en er dan een fiddle yard aan te kunnen plakken.

Omdat ik nog niet echt tevreden was en ik het wat ambitieus vind voor een beginner (in beperking herkent men de meester) ben ik tot het volgende plan gekomen:



Dit is veel eenvoudiger in opzet. Geen sleeper, geen motorail. Maximaal 2 rijtuigen en een loc. Nadeel is dat dit niet echt meer binnen de jaren 80 past. Ook krijg ik er maar geen link met water in verzonnen (iets wat ik een leuk thema vind). Toch denk ik dat dit wat makkelijker te realiseren is voor mij. Het losse stukje spoor is een mogelijkheid om dit iets naar boven er in te schuiven maar hier ben ik nog niet zeker van.

Graag zou ik op- en aanmerkingen, kritiek en tips of suggesties van jullie horen. Alvast bedankt!
Met vriendelijke groeten, Benjamin

iarnrod

  • Online Online
  • Berichten: 1623
  • Is fada an bóthar nach mbionn casadh ann
Re: "Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten
« Reactie #10760 Gepost op: 12 December 2016, 15:35:54 »
Dia dhuit, Hoi! Dag Benjamin.

Indien je de Layout enkel thuis wenst te gebruiken, moet je vooral naar je hart luisteren en kan je gerust op een modellers license (het maken volgens jouw 'buikgevoel'), terugvallen.

Bij het bovenste plan zou ik het met 2 wissels minder doen: Met de onderste engelse wissel de gewone wissel links ervan vervangen (zo heb je ook de gewone wissel erboven ook niet nodig en spaar je één paar wissels uit en heb je langere perron lengtes/opstelsporen). Kan je ook eventueel in de onderste 2 sporen wissels 'L+R' plaatsen om omrijden van een kort (rangeer)locje op de kaai toe te laten.

Bij het onderste plan zou ik de 3è & 4è wissel wissels op het recht doorgaand spoor weglaten en aansluitend onder de eerste wissel 'R' een wissel 'L' inlassen: Door het weghalen van de 4è wissel op het doorgaand spoor, kan je de 'Y' wissel weglaten.
Zo kan je de onderste 2 sporen ietsje lang(er) maken en daar de loc's van de getrokken treinen laten omrijden, terwijl je op het langste en rechte spoor erboven eventueel 2 2delige DMU's kan herbergen voor overnachting, of komende van de spits kan er ééntje achtergelaten worden om er later bij de volgende spits er terug aan te kunnen koppelen (kan je hiermee terug de '80's in).

Gr,
Jan
Ní huasal ná íseal ach thuas seal agus thíos seal

Simplex

  • Offline Offline
  • Berichten: 7283
Re: "Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten
« Reactie #10761 Gepost op: 12 December 2016, 17:43:36 »
Steef,
Ik heb al meerdere opties geprobeerd, batterij gevoed en track gevoed. De beste kwaliteit lampjes komen toch van DCC Concepts. Vorm is goed, hoeveelheid licht is precies goed (niet teveel) en de draden zijn zo dun als haren waardoor ze mooi zijn weg te werken. Je bent dan wel afhankelijk van track voeding. Batterij gevoed zijn de lampjes van Train Tech goed. Je zou zelfs kunnen proberen om een led van DCC Concepts aan de batterijvoeding van Train Tech te knopen. Dan heb je wel een héle mooie combinatie.

Ik zoek gewoon de witmetalen met een rood steentje erin. Ze hoeven niet te werken Ed.
Mvh Steef

St00mboy

  • Offline Offline
  • Berichten: 12019
Re: "Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten
« Reactie #10762 Gepost op: 12 December 2016, 17:48:35 »

Simplex

  • Offline Offline
  • Berichten: 7283
Re: "Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten
« Reactie #10763 Gepost op: 12 December 2016, 18:14:08 »
Bedankt Leen, besteld en betaald!  (y)
Mvh Steef

St00mboy

  • Offline Offline
  • Berichten: 12019
Re: "Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten
« Reactie #10764 Gepost op: 12 December 2016, 20:29:34 »
@Benjamin

De banenplannenexperts hebben nog niet erg gereageerd op je plan dus, hoewel zeker geen expert op dit gebied, wil ik hier graag op het plan reageren, vooral met wat vragen.
Ik hoop dat daardoor de echte banenplanners met hun goeie ideeën zullen komen.  (y)

Als ik rails leg, dan denk ik altijd:
1) Waar komt het vandaan en waar gaat het heen?
2) Waartoe dient het spoor? Voor ons is het hobby, maar bij het echte spoor wordt er geen penny aan spoor voor de lol uitgegeven.
En ik probeer op internet en in boeken foto's over het onderwerp van mijn baan te vinden.
Daarom heb ik ook een hele kast vol met boeken.  ;D
In deze link staan 342 pagina's met enorm veel unieke foto's, o.a. uit de jaren '80:
http://www.rmweb.co.uk/community/index.php?/topic/85326-dave-fs-photos-ongoing-more-added-12th-december/

Het begint in de jaren '50 en gaat door tot nu. Het is een schat aan informatie en sfeer van het prototype. Er zal vast ergens wel zoiets bij staan als jij probeert te maken.

Ik vind het zelf een prima idee dat je nu met veel minder spoor een baan maakt.
In het eerste plan ligt, ook naar mijn mening, te veel spoor voor een kleine terminus in Schotland.

Is je tweede plan nog steeds een terminus?
Er staat links een seinhuis en rechts een station. Klopt dat?
Wat is dat groene ding? Ik denk geen waterkraan, of zou die er rond 1980 nog gestaan hebben?

Ik zie op jouw plan een enkelsporig hoofdspoor en daarboven een zijspoor. Waar is dat zijspoor voor?
Dan is er een passeerspoor onder het hoofdspoor. Dat lijkt me logisch. Is het lang genoeg?
Waar komen de perrons? Als er een perron tussen hoofd- en passeerspoor ligt, moet de wissel rechtsboven dan niet verder naar rechts?

Als je trein vanaf links komt dan rij je rechtsaf de goods yard op. Komt daar maar één spoor?
Ik neem aan dat het spoor tussen het passeerspoor en de goods yard ervoor dient om je goederenlok vanaf de goods yard weer naar het hoofdspoor toe te krijgen. Klopt dat?
Dat is op zich een prima idee, maar ik vraag me wel af of ze dat vaak op die manier deden.
Wat doen ze op de goods yard? Is daar een whisky-overslag? :P Voeren ze per spoor hout af?
Waarvoor dient het onderste spoor wat niet met de rest verbonden is?

Omdat je je baan heel verstandig toch met modules gaat bouwen is het misschien een idee dat je met ons meedoet met de BMB (alleen Brits) of met de BNLS-Forumbaan.
Daarmee kun je veel ervaring opdoen - ik spreek uit eigen ervaring - en je kan je module gewoon thuis ook gebruiken.
Denk er maar over na.

Ik hoop dat je hier wat aan hebt en meer nog, dat de banenplanners met hun goede ideeën zullen komen.

Leen.

« Laatst bewerkt op: 12 December 2016, 20:37:40 door St00mboy »

Marc tramt

  • Offline Offline
  • Berichten: 10761
Re: "Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten
« Reactie #10765 Gepost op: 12 December 2016, 21:01:49 »
Leuk thema. Ik zou nog eens gaan kijken (op internet   8)) bij de grote voorbeelden. In Schotland vind je leuke kleine kopstations die soms een overstap bieden aan een veerdienst. Kijk eens bij Kyle of Lochash, Fort William of Mallaig.
No dress rehearsel, this is our life.

draisinenl

  • Offline Offline
  • Berichten: 1700
Re: "Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten
« Reactie #10766 Gepost op: 12 December 2016, 21:33:32 »
Ik kreeg net het bericht dat de DJ models Class14xx op weg zijn naar de UK....

Ze worden in Jan/feb 2017 verwacht..

Ik ben benieuwd...

Michael
Michael is op 6 juli 2017 overleden

St00mboy

  • Offline Offline
  • Berichten: 12019
Re: "Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten
« Reactie #10767 Gepost op: 12 December 2016, 21:42:31 »
Dat is goed nieuws. (y)

Leen.

Hans van de Burgt

  • Onshape Gebruikersgroep
  • Offline Offline
  • Berichten: 6493
Re: "Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten
« Reactie #10768 Gepost op: 12 December 2016, 21:47:19 »
@Benjamin,

Je zou ook eens kunnen kijken naar "micro layouts". Bijv. Op Carendt.com
Veel Amerikaans, maar ook British cq Scottish. Er zijn zelfs micro layouts gebaseerd op echte emplacementen.

Als je voor een spannend ontwerp wil gaan, met heel veel rij- en rangeerplezier, kun je ook eens kijken naar John Allan's timesaver railpuzzel. Zie voor een beschrijving: http://www.wymann.info/ShuntingPuzzles/sw-timesaver.html



Je kunt zo'n timesaver puzzel ook combineren met elementen van échte emplacementen. Zie voor een Schots voorbeeld deze draad op het RMweb:
http://www.rmweb.co.uk/community/index.php?/topic/107199-beginners-oo-1950s-banff/

Succes met het uitvogelen. Ik vond die uitzoekperiode uitermate boeiend. Dus als je hulp nodig hebt..,

Gr, Hans

St00mboy

  • Offline Offline
  • Berichten: 12019
Re: "Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten
« Reactie #10769 Gepost op: 12 December 2016, 21:54:06 »
@Michael
Ken jij deze website?:
https://narrowplanet.myshopify.com/collections/loco-kits

Ik kreeg dit adres zojuist van Ed vanwege hun naamplaten, maar er staan ook nogal wat leuke narrow gauge dingen op de site.

Leen.
« Laatst bewerkt op: 12 December 2016, 21:57:52 door St00mboy »