Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Raadplaatje door HIJ
Vandaag om 11:23:48
Ervaringen met veilingsites enzo (Marktplaats, Ebay, Catawiki, etc). door Bor de Wolf
Vandaag om 11:21:44
Rondom Charlois door Alewijn
Vandaag om 11:19:17
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Frank 123
Vandaag om 11:14:52
US diorama in H0 door Wim Vink
Vandaag om 11:07:17
Da's Daz 2 door Huup
Vandaag om 10:43:55
Spoorwegmuseum krimpt collectie in door henk
Vandaag om 10:04:59
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Huup
Vandaag om 09:50:17
Alternatieven voor servo's door Klaas Zondervan
Vandaag om 09:20:42
Lagers vervangen DJH NS 3300 door orientexpress
Vandaag om 09:19:05
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door Rick
Vandaag om 09:02:36
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 08:38:51
Au bord de la Cèze door defender
Vandaag om 08:25:26
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door defender
Vandaag om 08:12:37
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 03:13:29
Stalen busjes als lagers voor een Fleischmann rondmotor door borotof
Vandaag om 01:36:31
Arnold 2210 onderdelen gezocht door Gabriël Bergsma
Vandaag om 00:55:04
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Wim Vink
07 November 2025, 23:48:53
Baan in Los Angeles door ArjanB
07 November 2025, 23:28:58
Bauarbeiten im gange door Wim Vink
07 November 2025, 23:11:16
Aachenau West door Wim Vink
07 November 2025, 23:09:52
Alt-Wutachtalbahn 2025 door Arjen52
07 November 2025, 22:49:55
Vraag over vervangmotor Lima-locomotief door Arjen52
07 November 2025, 22:38:38
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
07 November 2025, 21:29:27
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Hans Reints
07 November 2025, 20:52:47
Big Scale Trains - NS SLT in H0 door Sebastiaan Pot -- Big Scale Trains
07 November 2025, 19:19:30
ESU locprogrammer door saskia
07 November 2025, 19:17:34
Nightjet rijtuigen Zuri-Amsterdam door Servé
07 November 2025, 19:06:52
Onlangs gespot - gefotografeerd, de links door Jeroen Water
07 November 2025, 17:32:00
Bahnstrecke 5867 door Wim Vink
07 November 2025, 16:20:02
  

Auteur Topic: Ruim 1 miljoen euro subsidie voor restauratie Tractiegebouw SGB  (gelezen 3397 keer)

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Offline Offline
  • Berichten: 12534
    • sleutelspoor
Ruim 1 miljoen euro subsidie voor restauratie Tractiegebouw SGB
« Gepost op: 20 August 2010, 11:06:19 »

De Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) ontvangt van de provincie Zeeland een bedrag van ruim 1 miljoen euro ten behoeve van de restauratie van het monumentale Tractiegebouw uit 1927. Dankzij deze subsidie is de SGB na een jarenlange zoektocht naar fondsen eindelijk in staat om het gebouw, dat in matige toestand verkeert, te restaureren.
De subsidie van de provincie komt voort uit de zogeheten matchingsregeling, waarbij de provincie een bedrag ontvangt van het Rijk  ten behoeve van de restauratie van monumenten. De provincie legt zelf een gelijk bedrag bij en zorgt voor de toekenning van de subsidies aan projecten die aan de criteria voldoen. Het doel van de regeling is, naast het restaureren van monumenten, het stimuleren van de economie. Het Tractiegebouw is het eerste project in Zeeland dat geld krijgt via deze regeling.
Naast de genoemde subsidie is ook subsidie aangevraagd bij het Europees Fonds voor Plattelandsontwikkeling. Samen met een eigen bijdrage van de SGB in de vorm van menskracht, materiaal en materieel, komt het totale restauratiebudget uit op bijna 1,5 miljoen euro.
Het tractiegebouw werd in 1927 in gebruik genomen en diende als stalling en werkplaats voor het materieel dat ging rijden op de tegelijkertijd geopende Zuid-Bevelandse tramlijnen. Het depot werd al na enkele jaren gesloten, maar in de oorlog werd het voor korte tijd heropend. In latere jaren diende het gebouw en het omliggende terrein onder andere als huisvesting voor Van Gend en Loos en voor diverse kolenhandelaren. Sinds de oprichting van de SGB in 1971 is het gebouw stap voor stap in gebruik gekomen voor het onderhoud en de stalling van museummaterieel. In de loop van zijn bestaan heeft het gebouw geleden onder aanpassingen zoals het dichtmetselen van raampartijen en het dichtleggen van delen van de lichtstraten in het dak, maar ook onder verzakkende funderingen en betonrot in het originele prefab betonnen dak.
De restauratie gaat na de zomer reeds van start en moet eind 2011 zijn afgerond. Naast het oplossen van de bouwkundige problemen waar het gebouw mee kampt, zal het gebouw zoveel mogelijk in de historische staat worden teruggebracht. Het licht keert terug in het gebouw door het terugplaatsen van ontbrekende raampartijen en het in ere herstellen van de lichtstraten. Gevels en daken worden hersteld en de nevenruimtes krijgen zoveel mogelijk hun oorspronkelijke functie terug, zoals het kantoor van de chef, het badlokaal en het ketelhuis. Na de restauratie zullen deze nevenruimtes, alsmede de hal waar de stoomlocs staan gestald, worden opgesteld voor het publiek.

(bron: SGB)

Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

e_p

  • Offline Offline
  • Berichten: 701
    • N U L S P O O R
Re:Ruim 1 miljoen euro subsidie voor restauratie Tractiegebouw SGB
« Reactie #1 Gepost op: 20 August 2010, 13:01:04 »
da's goed nieuws, succes met de restauratie!
groet,

e-p

nu ook een blog!

http://nulspoor.blogspot.com/

Besselspoor

  • Offline Offline
  • Berichten: 5418
  • Team Mitropa - OHMB
Re:Ruim 1 miljoen euro subsidie voor restauratie Tractiegebouw SGB
« Reactie #2 Gepost op: 20 August 2010, 13:45:16 »
Geweldig project, misschien is na de restauratie tevens een museum-achtige functie mogelijk waardoor het gebouw z'n eigen onderhoud kan opbrengen.
RETROBAHN A.G.

martinh

  • Offline Offline
  • Berichten: 199
  • Grote schuif
Re:Ruim 1 miljoen euro subsidie voor restauratie Tractiegebouw SGB
« Reactie #3 Gepost op: 20 August 2010, 13:54:44 »
Als SGB zijn we erg blij met de verkregen subsidie en voorbereidingen worden dan ook al aan allerlei kanten getroffen. Dat begint voornamelijk met ruimte maken voor de werkzaamheden. Om die reden is dan ook onze stoomlocomotief "Wittouck" tijdelijk verhuist naar onze collega's van de MBS







Zoals ook al in het stukje bovenaan dit topic te lezen is, is het de bedoeling dat de nevenruimten zoals onder andere het ketelhuis, het washok en het kantoor van de depotchef weer volledig in oude luister hersteld worden en deze ruimten, tezamen met de sporen 1 en 2 die het uiterlijk zullen krijgen van een historische locloods, voor het publiek toegankelijk worden. In deze hoedanigheid worden ze dus een belangrijk onderdeel van ons museumterrein. De andere sporen zullen functioneler ingericht worden zodat onderhoud e.d. daar zijn doorgang kan gaan vinden.

Groeten,

Martin

AB 7216

  • Offline Offline
  • Berichten: 1640
    • Dwangrail.nl
Re:Ruim 1 miljoen euro subsidie voor restauratie Tractiegebouw SGB
« Reactie #4 Gepost op: 22 August 2010, 16:38:27 »

Ivm de opruiming van de loods zijn er twee stroomafnemers overkompleet.
zie http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,29242.0.html.

Groeten Arjen
The light at the end of the tunnel is the headlamp of an oncoming train (Murphy)