Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

BR-18.6 Schaal-0. door FritsT
Vandaag om 13:24:11
lampjes in huizen willekeurig schakelen door bask185
Vandaag om 13:21:27
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Niels64
Vandaag om 13:16:43
Wèhnich - Eén onbeduidend baantje op 1200 bij 1200mm door Sven
Vandaag om 13:12:36
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 12:21:57
Spoor- en tramweg parafernalia door seinhuiswachter
Vandaag om 12:18:16
Toon hier je (model)TRAM foto's. door R1954
Vandaag om 12:07:17
Dat overkomt mij niet. door BartvD
Vandaag om 11:51:11
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door thevandijks
Vandaag om 11:46:46
Verlichting feller, Roco zimo door Klaas Zondervan
Vandaag om 11:46:21
Bezetmelder brug in rolbrug blijft actief als rolbrug gestopt is door Roelof Hartholt
Vandaag om 11:44:44
NS 1700 transfers door Bahn-AG
Vandaag om 11:27:23
Centraal Zwitserland: Trein, tram, kabelbaan en gondels. door Hans van de Burgt
Vandaag om 10:52:53
Gezocht: foto's NS Ks/Us (nu Klmos) door grossraumwagen
Vandaag om 10:51:55
Da's Daz 2 door Huup
Vandaag om 10:44:46
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Bertholdowitsch
Vandaag om 10:41:20
reserve onderdeel gezocht voor Minitrix 12593 BR132 door joespoor
Vandaag om 10:33:18
Roco Plan T door Sven
Vandaag om 10:29:53
Scandinavië-IG: Skandinavisk bangården. Voor op Scandinavië gerichte spoorzaken door Loki
Vandaag om 10:24:10
Alt-Wutachtalbahn 2025 door Frits C
Vandaag om 10:20:59
Bahnstrecke 5867 door Jelmer
Vandaag om 08:44:28
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door MOVisser
Vandaag om 08:41:55
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door puntenglijder
Vandaag om 08:09:34
Stationsplein Baden Baden door Jelmer
Vandaag om 08:09:33
Gezocht info en foto's van standaard dwarsliggerwagen door ES44C4
Vandaag om 00:57:03
Microstepper motoren voor armseinpalen door bask185
20 July 2025, 23:38:11
Raadplaatje door ArjanB
20 July 2025, 23:19:53
Göhrener Viaduct door grossraumwagen
20 July 2025, 22:48:56
Sfeer op je modelbaan door wob
20 July 2025, 22:42:35
Rheinburg, TP V/VI door wob
20 July 2025, 20:33:21
  

Auteur Topic: Ombouw/Pimpen Bolle neuzen  (gelezen 790064 keer)

bollen neus

  • Offline Offline
  • Berichten: 4542
Re: Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
« Reactie #1875 Gepost op: 12 January 2017, 18:12:21 »
Zo, de knoop is doorgehakt. Na wat besprekingen samen met "eega" ga ik een baan kunnen plaatsen in de vrijgekomen kamer. Zal deels O en deels Ho worden. Grootste deel gaat digitaal worden en sommige delen analoog. Hoe het juist in elkaar gaat zitten das voor later en denkwerk zal er genoeg aan zijn.
Dus nu mijn eerste bestelling geplaatst een LX ESU V4 decoder met sound en reeds 2 luidsprekers van Visaton op het lijstje geplaatst. Levering gaat in de loop van volgende week zijn.
Ik zal dus veel moeten bijleren que nieuwe materie over digitaal maar we zullen ons er wel doorhelpen. Heb reeds een paar "buddys" om me nuttige tips en wenken te geven, dus komt snor .
En wie weet kan ik dan eens buiten komen met klein baantje met een paar gemaakte modellen?
Eric.
Groeten vanuit de atelier van de bolle neuzen en Nohabs,Eric.

Erwin Lamens

  • Offline Offline
  • Berichten: 120
  • treintje rijden klein en groot o zo fijn
Re: Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
« Reactie #1876 Gepost op: 13 January 2017, 15:48:48 »
 :) leuk nieuws, kan je ooit wel eens wat gaan rijden :)

bollen neus

  • Offline Offline
  • Berichten: 4542
Re: Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
« Reactie #1877 Gepost op: 15 January 2017, 11:05:07 »
Dank Erwin, tja zou eens mogen lukken zeker om alle locomotieven hier eens te zien rijden?

Gisteren bezig gehouden met de gekregen instructies voor aansluiten bedradingen. Lukt aardig. Uitgetest en draden aangesloten aan de speaker, hola pola das vree luide muziek dat er in zit. Verschiet van mijn eigen dat dit lukt (tis wat anders dan modelbouw) ;D
Eric.
Groeten vanuit de atelier van de bolle neuzen en Nohabs,Eric.

bollen neus

  • Offline Offline
  • Berichten: 4542
Re: Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
« Reactie #1878 Gepost op: 23 January 2017, 11:20:52 »
Luidsprekers en decoder met sound (die moet er dus nog opgezet worden) voor volgende projecten zijn hier juist afgegeven vanuit Duitsland.

Nu begonnen aan het inkerven van gleuf om de gootjes in te kunnen lijmen, valt niet mee omdat deze volledige lengte van dak bijna hebben. messing stukken kan ik dan daarna verlijmen.
Dan de kamer wat opruimen want deze week komt er ook nog wat bezoek om naar de O modellen te komen kijken, dus nieuwe zak in de stofzuiger gestoken.
Eric.
Groeten vanuit de atelier van de bolle neuzen en Nohabs,Eric.

bollen neus

  • Offline Offline
  • Berichten: 4542
Re: Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
« Reactie #1879 Gepost op: 23 January 2017, 12:27:07 »
Inkepingen zijn dus klaar, zo moet het nu later verlijmd worden.

En dan stuk met extra kleine antenne, daar komt later bij eindmontage dus nog een zwarte draad aan bevestigd die in de romp komt te zitten

Eric.
Groeten vanuit de atelier van de bolle neuzen en Nohabs,Eric.

bollen neus

  • Offline Offline
  • Berichten: 4542
Re: Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
« Reactie #1880 Gepost op: 26 January 2017, 18:37:31 »
Vandaag alles afgetekend voor de voetsteunen op de neuzen en gaatjes geboord van 0,6 m/m, worden op afstand van de Weinert steunen geboord. dan de afmetingen opnemen voor bevestiging van de platforms. Ook overtollige gaatjes dichten en andere relingen plooien. Echt geen spectaculair werkje maar wel noodzakelijk als alles op de locomotief moet komen te staan.
Verder plannen maken voor de baan, das een andere kat te geselen vind ik.
Eric.
Groeten vanuit de atelier van de bolle neuzen en Nohabs,Eric.

bollen neus

  • Offline Offline
  • Berichten: 4542
Re: Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
« Reactie #1881 Gepost op: 27 January 2017, 16:41:25 »
Deze namiddag bezoek gekregen van mede modelbouwer, toffe babbel gehad en hij had nog iets in de aanbieding ook. De aankoop van de negende Heljan spoor O Nohab is dus een feit. Zal nog een hele poos in de kast moeten verblijven tot het haar beurt is op verbouwing maar dat komt wel met tijd en boterhammen.

Ze kan vertoeven tussen haar collega's in blauwe dozen ;D

Eric.
Groeten vanuit de atelier van de bolle neuzen en Nohabs,Eric.

bollen neus

  • Offline Offline
  • Berichten: 4542
Re: Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
« Reactie #1882 Gepost op: 29 January 2017, 10:01:38 »
Kamer juist aan het opmeten en lijstje aan het samenstellen qua benodigdheden van rails spoor O, wissels en dergelijke. Een eventueel en eerste schets gemaakt van kleine baan, zal van A naar B worden om veel te kunnen rangeren en niet te vliegen met locomotieven.En alle begin is moeilijk dus met tijd en boterhammen komt dat allemaal wel goed. Ook al beslissing genomen qua besturing om digitaal te kunnen rijden.

Ondertussen staat de laatst aangekochte locomotief reeds volledig gedemonteerd. Hier en daar wel een afgebroken onderdeel te bespeuren maar dat komt dus ook wel in orde. Dit donormodel gaat de MY1146 Nordjyske Jernbanen worden. Heb dit model hier ook al in Ho gemaakt. Probeer dit zoveel mogelijk te doen, eentje in Ho en dan zijn grotere zus naast zich.
Eric.
Groeten vanuit de atelier van de bolle neuzen en Nohabs,Eric.

bollen neus

  • Offline Offline
  • Berichten: 4542
Re: Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
« Reactie #1883 Gepost op: 01 February 2017, 11:25:42 »
Een beetje proberen verder te doen, gaat traag en langzaam. Aanpassingen voor de pinklichten op het dak gedaan. De draad antennes komen er op het laatste maar op om eventuele beschadigingen te voorkomen voor het monteren.

Een ganse lijst reeds genoteerd wat er nog moet gebeuren, ramen zijkant veranderen, dan relingen plooien en voorzien van plakketje (zoals vorig gemaakt model), de platforms vervolledigen en relingen solderen. Dan alle gaten boren voor de relingen en platforms te bevestigen.
Vind moeilijk de juiste foto van de draaistellen, ook al omdat deze loc verschillende keren is verandert eraan moet ik het wel in de juiste context maken en niet met de pet naar slaan. Geen enkele locomotief is immers hetzelfde uitgerust en dat komt door de jaren heen.
Eric.
Groeten vanuit de atelier van de bolle neuzen en Nohabs,Eric.

bollen neus

  • Offline Offline
  • Berichten: 4542
Re: Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
« Reactie #1884 Gepost op: 07 February 2017, 16:45:00 »
Opbouw van de oranje pinklichten op dak, ben bezig met pinkdoos te maken die dus kan gevoed worden later door de decoder.

Eric.
Groeten vanuit de atelier van de bolle neuzen en Nohabs,Eric.

bollen neus

  • Offline Offline
  • Berichten: 4542
Re: Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
« Reactie #1885 Gepost op: 11 February 2017, 10:35:51 »
Print aangesloten op 4 LED zodat ze 2 per 2 pinken. Deze zijn als test wel rood maar zoals te zien is op vorige foto worden deze vervangen door oranje LED voor op het dak te monteren.


Deze print zal aangestuurd worden via de decoder. Ook komen in de deuren op de neuzen nog oranje pinklichten, dus deze week nog even wat printjes gaan halen en ook op ander kanaal aansluiten later op de decoder.
Ken nog niet veel van digitaal maar we werken er aan dus.
Eric.
Groeten vanuit de atelier van de bolle neuzen en Nohabs,Eric.

bollen neus

  • Offline Offline
  • Berichten: 4542
Re: Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
« Reactie #1886 Gepost op: 12 February 2017, 12:32:08 »
Schema proberen tekenen om de O baan op papier te krijgen. Deel achteraan is in analoog, rest zou ik digitaal proberen te maken. een lengte van 5 meter op 3,20 meter breedte beschik ik wel op deze kamer.

Ook begonnen met een poging te doen met messing rails om stootblok te forceren want heb zoiets als een plastieke van Peco zo een bakske van een slordige 4 kilogram moet tegenhouden?
Enfin, zal zeker niet juist zijn van vorm maar misschien ze hier wel een degelijke foto bezitten naar Deens of Noors model?

Eric.
Groeten vanuit de atelier van de bolle neuzen en Nohabs,Eric.

Simplex

  • Offline Offline
  • Berichten: 7283
Re: Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
« Reactie #1887 Gepost op: 12 February 2017, 13:42:57 »
Dit is een Deense van Epoke Modeller.



Hier kun je verschillende bekijken.

http://evp.dk/index.php?page=sporstoppere
Mvh Steef

bollen neus

  • Offline Offline
  • Berichten: 4542
Re: Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
« Reactie #1888 Gepost op: 12 February 2017, 13:46:38 »
Dank Steef, wel veel werk aan maar zou toch moeten lukken. Dank voor de link en verdere informatie.
Het is schaal O dus zeker te doen om te solderen. ;)
Eric.
Groeten vanuit de atelier van de bolle neuzen en Nohabs,Eric.

Simplex

  • Offline Offline
  • Berichten: 7283
Re: Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
« Reactie #1889 Gepost op: 12 February 2017, 13:49:12 »
Ben nog met je lichies bezig  ;)
Mvh Steef