Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Ervaringen met veilingsites enzo (Marktplaats, Ebay, Catawiki, etc). door bellejt
Vandaag om 16:57:36
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door TonM
Vandaag om 16:56:57
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door RetroJack
Vandaag om 16:39:47
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten door Hans van de Burgt
Vandaag om 16:39:06
Spuitmondjes door peterha
Vandaag om 16:31:21
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door RetroJack
Vandaag om 16:28:08
Raadplaatje door Klaas Zondervan
Vandaag om 16:16:33
Een NS 5500 knutselen door Huup
Vandaag om 15:53:14
Br 38 Piko Superen. door puntenglijder
Vandaag om 15:48:18
Gezocht: foto's NS Ks/Us (nu Klmos) door 5166
Vandaag om 15:33:06
lampjes in huizen willekeurig schakelen door Bert55
Vandaag om 15:08:05
www.NLinModel.nl - Nederlands modelspoor overzicht door Mitchell
Vandaag om 14:07:59
Ronald doet de Fork Challenge! door Ronald Halma
Vandaag om 13:24:41
Seuthe gaat stoppen door Jasperr
Vandaag om 12:49:32
Alt-Wutachtalbahn 2025 door Hollandserhbfan
Vandaag om 11:55:22
Sfeer op je modelbaan door Hollandserhbfan
Vandaag om 11:53:35
ÖBB smalspoor in het Waldviertel. door Hollandserhbfan
Vandaag om 11:22:19
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Frank103
Vandaag om 10:30:30
BR-18.6 Schaal-0. door FritsT
Vandaag om 10:21:24
Aachenau West door Ronald69
Vandaag om 10:05:40
Op zoek naar een club gespecialiseert in Britse modellen door Hans van de Burgt
Vandaag om 09:13:07
Mijn geweatherde modellen door Dave.......
Vandaag om 02:47:35
DB Cargo gaat op Betuweroute proeven doen met automatisch rijdende locomotief door Thom
Vandaag om 00:38:33
Intellibox probleem door BenPluim
23 July 2025, 23:34:08
De projecten van Ruben (NL H0) door hmmglaser
23 July 2025, 23:19:22
Spoor- en tramweg parafernalia door Eelco Storm
23 July 2025, 21:16:08
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door NS264
23 July 2025, 20:55:10
Gewoon wat busfoto's door RikM
23 July 2025, 20:08:03
Station Roodeschool door Torikoos
23 July 2025, 19:26:50
Line-up foto's van modellen door ArjanB
23 July 2025, 17:55:11
  

Auteur Topic: Spoorlijn Emmen Zwolle  (gelezen 41889 keer)

mass am see

  • Offline Offline
  • Berichten: 3983
  • de hondsrug baan
Spoorlijn Emmen Zwolle
« Gepost op: 21 April 2010, 09:47:25 »
Binnenkort wordt bekend wie de aanbesteding wint op de spoorlijnen Emmen-Zwolle en mariënberg-Almelo,er zijn 4 gegadigden nl  Arriva, Veolia,Sytus en Pollarisrail. Connexxion was te laat en had nog 2 weken nodig met een bod te komen.Ergens hoop ik dat het geen Arriva of Veolia wordt, Vanmorgen stond er een stuk in het dagblad van het noorden over Pollarisrail, Dit is een Limburger (Wim Pollaert) deze menneer wil met FLIRT treinstellen gaan rijden en voor Mariënberg –Almelo Met GTW die dan door rijden tot Coevorden en aan gekoppeld kunnen worden met de FLIRT’jes , deze techniek om te koppelen is aanwezig en volgens Stadler mogelijk. Men denkt 13 FLIRT’jes en 7 GTW’s de dienstregeling te kunnen rijden.Waarom hoop ik dat Arriva of Veolia het niet wordt, omdat deze beiden met elektrische  GTW’s rijden en deze treinstellen totaal ongeschikt zijn om sneltreinen  Emmen-Zwolle te rijden om de deze weinig comfort hebben bij de baanvak snelheden van boven de 100 km/h en ook de afstand Emmen-Zwolle 75 km is te lang om in deze (trammetjes) te zitten, dan kunnen ze beter het mat 64 op de lijn houden.Kan geen link plaatsen van de digitale versie van deze krant voor het volledige artikel.Hoop voor  deze  menneer Pollaert dat hij de aanbesteding krijgt, Een ding nog waar de anderen mee willen gaan rijden weet ik niet, Maar om niet te vroeg gaan roepen dat Arriva en Veolia met GTWjes willen gaan rijden, is verder niet bekend waar Syntus Mee Gaat rijden,Afgelopen vrijdag nog in een Flirt  gezeten tussen Dortmund en Munster en dat rijdt echt super, daarom gun ik Pollaris deze spoorlijnen.

Bron dagblad van het noorden.


Mvgr Evert.
« Laatst bewerkt op: 07 November 2010, 11:43:16 door Huub van Ginhoven. Reden: Titel van hoofdletter voorzien. »

Railhopper

  • Offline Offline
  • Berichten: 2366
Re:spoorlijn Emmen Zwolle
« Reactie #1 Gepost op: 11 May 2010, 19:43:34 »
Lijn Zwolle-Emmen naar Arriva


dinsdag 11 mei 15:23
Regio - Arriva neemt het treinvervoer op de spoorlijnen Zwolle-Emmen en Almelo-Mariënberg over van NS en Connexxion. Dit is de uitkomst van de Europese aanbestedingsprocedure die de provincies Overijssel, Drenthe en Regio Twente hebben uitgevoerd. Het treinvervoer wordt verleend tot en met 2027.
Vier vervoerders hadden een offerte ingediend: Arriva, Syntus, Veolia en nieuwkomer Pollarisrail. Na de beoordeling van de offerte van Arriva Openbaar Vervoer NV is als winnaar naar voren gekomen. Arriva gaat vanaf december 2012 de lijn Zwolle-Emmen rijden en vanaf december 2013 ook de lijn Almelo - Mariënberg.

Arriva gaat een aantal verbeteringen doorvoeren. Zo zullen op de lijn Zwolle-Emmen nieuwe, snellere treinen gaan rijden van de Zwitserse fabrikant Stadler. Treinen van deze fabrikant rijden al op andere trajecten, zoals in Friesland, Groningen en Limburg. De treinen op de lijn Almelo-Mariënberg worden gemoderniseerd en onder andere voorzien van 1e klas zitplaatsen. De dienstregeling Zwolle-Emmen wordt uitgebreid met extra snelritten in de avonduren en vroegere ritten op zondag, waardoor een logische, regelmatige dienstregeling ontstaat. Op werkdagen tijdens de ochtend- en middagspits rijden er extra treinen tussen Zwolle en Coevorden, om de drukte op te vangen.

Er komt een betere verbinding tussen Drenthe en Twente door een extra stop van de sneltrein ontstaat er een overstapmogelijkheid in Mariënberg van de trein Zwolle-Emmen. Op alle treinen op de lijn Zwolle-Emmen komt een steward in plaats van een conducteur. Deze heeft een balie tot zijn beschikking en kan alle reizigers op allerlei manieren van dienst te zijn (o.a. sociale veiligheid, reisinformatie, kaartcontrole e.d.). Op de lijn Almelo -Mariënberg zijn nu geen conducteurs aanwezig. Daar zullen stewards flexibel worden ingezet.

De provincies Overijssel en Drenthe en Regio Twente willen het treinvervoer op deze zogenaamde 'Vechtdallijnen' voor een periode van 15 jaar gunnen aan Arriva. Voor het zover is, geldt er eerst nog een wettelijke bezwaartermijn van 6 weken waarin de overige inschrijvers nog kunnen reageren. Pas na deze termijn wordt de gunning aan Arriva definitief.


Bron: Emmen.nu
« Laatst bewerkt op: 11 May 2010, 21:47:24 door Railhopper »

Bart Mestrom

  • Offline Offline
  • Berichten: 1495
Re:spoorlijn Emmen Zwolle
« Reactie #2 Gepost op: 11 May 2010, 21:45:18 »
en Limburg

Dan is het een combi van Arriva en Veolia, want Arriva is hier in Limburg niet actief. ;D

Railhopper

  • Offline Offline
  • Berichten: 2366
Re:spoorlijn Emmen Zwolle
« Reactie #3 Gepost op: 11 May 2010, 21:48:47 »
vind het erg jammer dat Arriva het geworden is :'( :'( , ik had het wel verwacht :( maar hoopte op Syntus  (y)

Railroadtycoon

  • ICT Prof., detailneuzelaar ;-) en liefhebber van DUVEL!
  • Offline Offline
  • Berichten: 1976
  • Treinen rijden niet op tijd maar op rails!!
    • Treinen; kijk ook eens hier......
Re:spoorlijn Emmen Zwolle
« Reactie #4 Gepost op: 16 May 2010, 21:24:19 »
vind het erg jammer dat Arriva het geworden is :'( :'( , ik had het wel verwacht :( maar hoopte op Syntus  (y)

Arriva.... Deutsche Bahn zul je bedoelen  ;D Zo metteen is dit weer een stukje "Duitsland". Het goederenvervoer naar de Emmtec I&B locatie in Emmen is immers ook al jaren in handen van de DBAG (DBSRN tegenwoordig).

Ach mischien toch nog eens ooit die directe verbinding met Meppen (Dld)

Allie
Als een probleem kan worden opgelost, zal dit ook gebeuren. Als het toch niet opgelost kan worden, heeft het ook geen zin om je er druk om te maken....

edwin1974

  • Offline Offline
  • Berichten: 2024
  • Allegra" treinstel
Re:spoorlijn Emmen Zwolle
« Reactie #5 Gepost op: 07 July 2010, 15:03:56 »
Voor wat betrefd het nieuwe materieel voor deze lijn
Groetjes edwin Arrriva gaat nogeens 38 nieuwe GTW's bestellen als volgt verdeeld 14 elektrische GTW's 6 tweedelige en 8 driedeligestellen voor de lijn Zwolle-Emmen http://www.stadlerrail.com/de/medien/2010/07/02/arriva-niederlande-kauft-99-zug/

Groetjes edwin
« Laatst bewerkt op: 07 July 2010, 16:43:32 door edwin1974 »

Jeronimos

  • Now everything seems so faded and jaded.
  • Offline Offline
  • Berichten: 8596
Re:spoorlijn Emmen Zwolle
« Reactie #6 Gepost op: 07 July 2010, 16:41:23 »
 @ edwin1974: als ik je link aanklik kan ik het artikel niet lezen zonder eerst in te loggen?  ???

Doe ik inloggen krijg ik een melding dat er iemand mij voor geweest is met een wijziging. ???

 Edit: al aangepast (y)
« Laatst bewerkt op: 07 July 2010, 16:55:33 door ClarksonBlues »
Jeroen

edwin1974

  • Offline Offline
  • Berichten: 2024
  • Allegra" treinstel
Re:spoorlijn Emmen Zwolle
« Reactie #7 Gepost op: 07 July 2010, 16:44:18 »
@ClarksonBlues
ik heb mijn tekst even aan gepaast

Groetjes edwin

Railhopper

  • Offline Offline
  • Berichten: 2366
Re:spoorlijn Emmen Zwolle
« Reactie #8 Gepost op: 06 November 2010, 21:06:13 »
dit word als het goed is de kleurstelling van de GTW's op Emmen-zwolle


Foto heb ik van een ander forum gepakt

Edit: tekening komt oorspronkelijk van www.overijssel.nl
« Laatst bewerkt op: 06 November 2010, 23:00:00 door Bob Rodenburg. Reden: echte bron... »

Edwin van den Bergh

  • Offline Offline
  • Berichten: 96
Re:spoorlijn Emmen Zwolle
« Reactie #9 Gepost op: 07 November 2010, 11:09:03 »
Fraai! Mooi in lijn met de bussen die in Overijssel rijden. Ook is de Arriva-huisstijl niet helemaal verlaten gezien de ronde scheidingslijn tussen blauw en wit.

Piko kan voorlopig wel vooruit met varianten van de aangekondigde GTW 2/6 :-)

Blijven de 2 te moderniseren Lintjes in Twents kleuren rijden of worden die ook in de kleuren van de Vechtdallijnen gebracht?
« Laatst bewerkt op: 07 November 2010, 11:10:43 door Edwin van den Bergh »

Railhopper

  • Offline Offline
  • Berichten: 2366
Re:spoorlijn Emmen Zwolle
« Reactie #10 Gepost op: 07 November 2010, 11:34:25 »
Reiziger bepaalt definitief ontwerp treinen Vechtdallijnen

Extra schermen op de transparante tussenwanden in de treinstellen, gele signaalkleuren op de vloer, een 1e klas compartiment met effen zwarte stoelen met houtkleurige armleuning en een achterwand in deze zelfde tint. Op de vloer een fietsmarkering in de vorm van een zwart vlak met een witte fietssticker, die aangeeft waar de fietsen mogen worden geplaatst. Een infobalie en in de gehele trein ronde jassenhaakjes. Dat is de uitkomst van de ontwerpsessie die vrijdag 15 oktober plaatsvond in Leeuwarden. Nu het ontwerp definitief is vastgesteld, kan de bouw van de treinen officieel van start gaan en rolt de eerste trein medio september 2012 van de band.

trein vechtdallijnen

Een speciale afvaardiging uit de provincies Overijssel en Drenthe en de regio Twente was uitgenodigd om alle definitieve beslissingen te nemen over het ontwerp van de 14 gloednieuwe treinen die vanaf december 2012 op het traject Zwolle - Emmen gaan rijden. De opdrachtgevers en Arriva vinden het belangrijk om te luisteren naar de wensen van haar reizigers. Met deze activiteit willen de partijen betrokkenheid creëren bij de uitstraling van de nieuwe treinen en de aangeboden diensten
Kennis en kunde

Het definitieve treinontwerp van de nieuwe treinen is bepaald door een aantal belangrijke adviesorganen zoals het Regionaal Overlegorgaan Consumenten belangen Openbaar vervoer (ROCOV), het OVconsumentenplatform Drenthe, Reizigersorganisatie Rover, de Ouderenbond en de Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie (Ango).
2012 start concessie

Vervoerbedrijf Arriva start in december 2012 met de exploitatie van de Vechtdallijnen tussen Zwolle en Emmen. Een jaar later, in 2013, start de vervoerder op het traject tussen Almelo en Mariënberg. De belangrijkste verbeteringen die worden doorgevoerd zijn:

    * Op de lijn Zwolle - Emmen gaan nieuwe, snellere treinen rijden.
    * De treinen op de lijn Almelo - Mariënberg worden gemoderniseerd en onder andere voorzien van eersteklas zitplaatsen.
    * De dienstregeling Zwolle - Emmen wordt uitgebreid met extra snelritten in de avonduren en vroegere ritten op zondag, waardoor een logische, regelmatige dienstregeling ontstaat.
    * Op werkdagen tijdens de ochtend- en middagspits rijden er extra treinen tussen Zwolle en Coevorden. Op deze manier wordt de drukte opgevangen.
    * Er komt een beter verbinding tussen Drenthe en Twente. Door een extra stop van de sneltrein ontstaat er een overstapmogelijkheid in Mariënberg van de trein Zwolle - Emmen.
    * Op alle treinen op de lijn Zwolle - Emmen komt een steward in plaats van een conducteur. Deze heeft een balie tot zijn beschikking en kan alle reizigers op allerlei manieren van dient zijn (o.a. sociale veiligheid, reisinformatie en kaarcontrole) Op de lijn Almelo - Mariënberg zijn nu geen conducteurs aanwezig. Daar zullen stewards flexibel worden ingezet.

Verantwoordelijkheid concessie

De provincies Overijssel en Drenthe en de regio Twente zijn verantwoordelijk voor de exploitatie van de Vechtdallijnen. Vervoerder Arriva heeft voor het traject Zwolle - Emmen 14 nieuwe treinen besteld. De treinen op het traject Almelo - Mariënberg worden gemoderniseerd en onder andere voorzien van 1e klas zitplaatsen

-------------------------------------------

Vechtdallijnen

De spoorlijnen tussen Zwolle en Emmen en tussen Almelo en Mariënberg moeten vanaf 2012 een forse kwaliteitssprong maken. Hierbij valt te denken aan een stipte dienstregeling, een kwartierdienst op de belangrijkste delen en tijdstippen en een treindienst van Almelo naar Hardenberg. In 2011 kiest de provincie wie het vervoer over deze zogenoemde Vechtdallijnen mag beheren. De aanbesteding is in januari 2010 van start gegaan.
Ambities

De provincie heeft in 2007, samen met de provincie Drenthe, de verantwoordelijkheid voor de treindienst Zwolle-Emmen overgenomen van het Rijk. Bij de overname hebben beide provincies de ambitie uitgesproken om de dienstregeling op deze verbinding robuust te maken en te verbeteren. Met de Regio Twente is afgesproken dat de verbetering van de verbinding Almelo-Mariënberg en de mogelijke doortrekking daarvan naar Hardenberg (of verder) gekoppeld wordt aan het project Zwolle-Emmen. Aan het gezamenlijke verbetertraject is de naam Vechtdallijnen gehangen.
Zwolle-Emmen

De spoorlijn Zwolle-Emmen wordt tot de hoofdspoorinfrastructuur gerekend. De daarbij behorende ambitie is een kwaliteit van twee intercity's en twee stoptreinen per uur. In de huidige situatie rijdt er echter één sneltrein en één stoptrein per uur. De lijn voldoet dus niet aan het gewenste kwaliteitsniveau. Om de dienstregeling te verbeteren, moet op bepaalde delen van de dag en op bepaalde delen van het traject de frequentie worden verhoogd van een halfuurdienst naar een kwartierdienst. De bestaande infrastructuur, die voor een groot deel enkelsporig is, leent zich hier echter niet voor. Om de gewenste kwaliteitsprong te kunnen maken, zijn dus investeringen in de infrastructuur nodig.
Almelo-Mariënberg

Het probleem op de lijn Almelo-Mariënberg is de enkelsporigheid van de lijn. Hierdoor is een halfuurdienst niet mogelijk. Om dit toch mogelijk te maken, is gedeeltelijke verdubbeling van de lijn nodig. Dan kan ook doortrekking naar Hardenberg (en verder) ingepast worden in de dienstregeling van de lijn Zwolle-Emmen.
Samenwerking

Een robuuste dienstregeling, een kwartierdienst op de belangrijkste delen en een treindienst Almelo-Hardenberg. Daar zet de provincie Overijssel zich voor in, samen met de provincie Drenthe, Regio Twente, de gemeenten langs de beide spoorlijnen, Prorail en de toekomstige vervoerder.


bron : http://www.overijssel.nl


Bob bedankt voor de aanvulling !
« Laatst bewerkt op: 08 November 2010, 11:42:27 door Huub van Ginhoven. Reden: lange stippellijn ingekort. »

Rudolfph

  • Offline Offline
  • Berichten: 990
Re:Spoorlijn Emmen Zwolle
« Reactie #11 Gepost op: 08 November 2010, 08:32:10 »
Het motief van de treinen op Almelo-Mariënberg wordt gelijk aan dat van de treinen op Zwolle-Emmen, alleen dan met Twents-rood.
Gezocht: (kopieën van) NS VPM en VRM en DB Zp AR, AU, BR, BU, CR en CU voor mijn website over treinsamenstellingen: http://treinsamenstelling.wordpress.com/
Bijbehorend forumdraadje: https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=56271

Railhopper

  • Offline Offline
  • Berichten: 2366
Re:Spoorlijn Emmen Zwolle
« Reactie #12 Gepost op: 18 February 2011, 17:08:27 »
ChristenUnie: Investeer in spoor Zwolle-Emmen
donderdag 17 februari 22:33
EMMEN - ChristenUnie Kamerlid Arie Slob is het zat dat er nog steeds geen investeringsplan ligt voor de spoorlijn Zwolle-Emmen. "Nu goederentreinen ineens verbannen zijn omdat ze overdag niet meer op dit drukke spoor zouden passen, is voor mij de maat vol. We spreken al jaren over de capaciteitsproblemen. De minister moet Prorail tot de orde roepen en nu eindelijk eens gaan investeren in deze spoorlijn." Het Kamerlid heeft hierover schriftelijke vragen gesteld aan de minister van Infrastructuur en Milieu.


Al jaren is bekend dat er te weinig capaciteit is om de treinen tussen Zwolle en Emmen op tijd te laten rijden. Een te groot deel van het traject is enkelsporig waardoor vertragingen al snel een sneeuwbaleffect hebben. Slob: "Een paar kilometer extra dubbelspoor en een derde spoor op het korte stuk tussen Zwolle en Herfte waar de lijn samenlooopt met de trajecten naar Leeuwarden en Groningen is voldoende om alle problemen op te lossen."


Onlangs werd bekend dat Prorail overdag goederenvervoer naar de railterminal Coevorden geheel verboden heeft omdat de treinen niet meer tussen de dienstregeling zouden passen. Slob: "De vraag is of ProRail dat wel mag doen. Er is bovendien niets veranderd aan de dienstregeling van de reizigerstreinen. De werkelijke reden lijkt dat ProRail de nieuwe goederenvervoerder die rijdt tussen Zwolle en Coevorden kennelijk wil dwingen om twee locomotieven in plaats van 1 in te zetten.

Hiermee prijst het railgoederenvervoer zich echter uit de markt en komen er nog meer vrachtwagens op de weg. Dat is slecht voor de regionale economie waarin de railterminal Coevorden een belangrijke plaats heeft."

Bron: www.emmen.nu

ZwolsBas

  • Offline Offline
  • Berichten: 3142
  • NL/NS vanaf 1945
Re:Spoorlijn Emmen Zwolle
« Reactie #13 Gepost op: 18 February 2011, 18:13:33 »
Dit meen je niet hè.
Waarom blijft de NS daar niet rijden?
Ze doen het toch prima momenteel ???
En die Twents treinstellen bij almelo rijden nog maar sinds 2007 daarzo.
Het lijkt wel of de NS langzaam voor eeuwig van de kaart verdwijnt.

Doe mij maar een regel elke 3/5 jaar opnieuw een vervoerder uit laten kiezen ipv 15 jaar dat is veel te lang maar dat is ook mijn mening.

Welke clown besteld nou van zulke speelgoed treinen? sorry maar ik haat dit materieel een lint vond ik al minder maar een spurt pffff.

Jammer maar op onze modelbanen blijft de NS gelukkig wel bestaan ;D


* De treinen op de lijn Almelo - Mariënberg worden gemoderniseerd en onder andere voorzien van eersteklas zitplaatsen.
Die rode linten bedoelen ze zeker ? waarvoor is dat nodig ze hebben geen 1e klasse maar of dat nodig is op zon korte afstand.


Ik mis die railhoppers gewoon te erg blijkbaar echt typisch materieel voor op dat traject het past er gewoon erbij.,
« Laatst bewerkt op: 18 February 2011, 18:20:26 door Bas. »
Treinen Vissen Katten Liefhebber, bouw modelbaan op zolder gestart, nu nog 3 plaatsnamen verzinnen, help je mee?

mass am see

  • Offline Offline
  • Berichten: 3983
  • de hondsrug baan
Re:Spoorlijn Emmen Zwolle
« Reactie #14 Gepost op: 05 June 2012, 12:27:09 »
Hoi,

Bij toeval kwam ik er achter dat het eerste treinstel voor Emmen-Zwolle klaar is.

bron dso


bron dso
de diesel versie

mvgr Evert.