Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Remco vM
Vandaag om 23:40:43
Gezocht: foto's NS Ks/Us (nu Klmos) door 5166
Vandaag om 23:34:30
Een NS 5500 knutselen door vpeters1984
Vandaag om 23:26:09
C en K rails samen door hmmglaser
Vandaag om 22:59:48
Yamorc booster door Ruud Teunissen
Vandaag om 22:52:29
Seuthe gaat stoppen door hmmglaser
Vandaag om 22:52:28
Mijn geweatherde modellen door hmmglaser
Vandaag om 22:48:47
Raadplaatje door R1954
Vandaag om 21:53:52
LS Models CIWL LX slaapwagens door sncf231e
Vandaag om 21:43:29
Br 38 Piko Superen. door wob
Vandaag om 21:31:24
Station Roodeschool door Torikoos
Vandaag om 21:26:02
Aachenau West door wob
Vandaag om 21:19:09
Keerlusmodule klappert nog...... door Ronald Halma
Vandaag om 21:11:24
Microstepper motoren voor armseinpalen door AP3737
Vandaag om 20:53:33
lampjes in huizen willekeurig schakelen door Bert55
Vandaag om 19:33:11
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 19:26:19
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Twinkie
Vandaag om 19:20:52
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door puntenglijder
Vandaag om 18:43:03
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 18:37:20
Spuitmondjes door bellejt
Vandaag om 18:25:36
Ervaringen met veilingsites enzo (Marktplaats, Ebay, Catawiki, etc). door bellejt
Vandaag om 18:13:55
ÖBB smalspoor in het Waldviertel. door aad52
Vandaag om 17:22:16
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten door Hans van de Burgt
Vandaag om 16:39:06
www.NLinModel.nl - Nederlands modelspoor overzicht door Mitchell
Vandaag om 14:07:59
Ronald doet de Fork Challenge! door Ronald Halma
Vandaag om 13:24:41
Alt-Wutachtalbahn 2025 door Hollandserhbfan
Vandaag om 11:55:22
Sfeer op je modelbaan door Hollandserhbfan
Vandaag om 11:53:35
BR-18.6 Schaal-0. door FritsT
Vandaag om 10:21:24
Op zoek naar een club gespecialiseert in Britse modellen door Hans van de Burgt
Vandaag om 09:13:07
DB Cargo gaat op Betuweroute proeven doen met automatisch rijdende locomotief door Thom
Vandaag om 00:38:33
  

Auteur Topic: Eerste directe trein vanaf DIT, Duisburg Intermodal Terminalm, naar Hamburg  (gelezen 1829 keer)

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Offline Offline
  • Berichten: 12449
    • sleutelspoor


Eerste directe trein vanaf DIT (Duisburg Intermodal Terminal) naar Hamburg
Nog geen 24 uur na de aanvraag van een grote rederij bij Contargo was de treinverbinding tussen Duisburg en Hamburg gepland en goedgekeurd. Contargo Network Service nam de taak op zich en vond in de "Niederrheinische Verkehrsbetriebe AG", NIAG, de geschikte partner voor de spoorwegtechnische uitvoering van dit project. NIAG is verantwoordelijk voor de samenstelling van de trein, het rangeren bij de terminal en de rit naar Hamburg.
Op 27 oktober reed de  eerste  containertrein vanaf DIT Duisburg direct naar Hamburg.
 DIT is bijzonder verheugd, dat er naast de treinverbindingen die DIT permanent met talrijke bestemmingen in heel Europa verbinden, nu ook een connectie met Hamburg tot stand is gebracht.
De divisiemanager Railverbinding en Voertuigonderhoud van NIAG: "De betrokkenheid van NIAG als extra spoorwegonderneming in de haven van Duisburg verstevigt de concurrentiepositie van de divisie binnen de regio. Wij zijn daarom van plan om in de toekomst in het gehele havengebied van Duisburg leveranciersdiensten en mobiele wagonreparaties aan te gaan bieden ".
Met een jaarlijkse transportcapaciteit van ruim 1 miljoen TEU, behoort Contargo tot de grootste logistieke containernetwerken binnen Europa. Contargo integreert het containerverkeer tussen de havens in het westen, de Duitse Noordzeehavens en het Europese achterland. De onderneming beschikt in Duitsland, Nederland, Frankrijk en Zwitserland over 19 containerterminals in binnenhavens. Bovendien exploiteert de onderneming eigen scheepvaart- en spoorweglijnen. De 400 medewerkers behaalden in 2008 een jaaromzet van 200 miljoen euro.

Foto 1: De trein voor vertrek naar Hamburg in spoorgedeelte von Duisburg Intermodal Terminal.



(© Foto: Contargo) verz.Hans Reints

« Laatst bewerkt op: 03 November 2009, 13:03:37 door Sobat Kras »
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

santerdam

  • Offline Offline
  • Berichten: 3865
Re:Eerste directe trein vanaf DIT, Duisburg Intermodal Terminalm, naar Hamburg
« Reactie #1 Gepost op: 03 November 2009, 13:53:39 »
Wel frappant dat vandaag is bekend gemaakt dat Amsterdam Container Terminals voorlopig gesloten wordt en alle activiteiten worden staakt. (Bron RTL-Z, RTL 7)

Sander

reMARKable

  • Offline Offline
  • Berichten: 2084
  • TP V-VI op duits territorium
    • Up to date fotostream met fotos uit NL-DE en CH
Re:Eerste directe trein vanaf DIT, Duisburg Intermodal Terminalm, naar Hamburg
« Reactie #2 Gepost op: 03 November 2009, 15:11:36 »
He! de nummer 9 heb ik afgelopen vrijdag geplaat in Mainz/kastel 8)
Regelmatig nieuwe foto's online! https://www.flickr.com/photos/remarkable1432/

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Offline Offline
  • Berichten: 12449
    • sleutelspoor
Re:Eerste directe trein vanaf DIT, Duisburg Intermodal Terminalm, naar Hamburg
« Reactie #3 Gepost op: 04 November 2009, 10:37:01 »
Wel frappant dat vandaag is bekend gemaakt dat Amsterdam Container Terminals voorlopig gesloten wordt en alle activiteiten worden staakt. (Bron RTL-Z, RTL 7)
Sander

Klopt, hieronder het volledige bericht.
SK
 
ACT verliest laatste dienst
Amsterdam Containerterminals (ACT), het voormalige Ceres, verliest begin 2010 zijn laatste containerlijndienst, de EU1 van de Grand Alliance. Dat bevestigt havenwethouder Freek Ossel van de gemeente Amsterdam. Volgens de bestuurder schort de rederij-alliantie de dienst tijdelijk op en studeren de aandeelhouders van de terminal, Hutchison en NYK, op alternatieven.   
Bronnen binnen de Grand Alliance bevestigen dat de EU1-dienst naar Rotterdam verhuist. Reden is dat NYK grotere schepen (8.600 teu en groter) wil inzetten, die niet door de sluis bij IJmuiden kunnen. De verplaatsing maakt deel uit van een bredere herstructuring van de vier diensten vanuit Azië op Europa. De leden van de Grand Alliance zijn het over de preciese invulling daarvan onderling nog niet eens. Mogelijk verdwijnt er één dienst. 
Al in mei van dit jaar zei een vertegenwoordiger van Grand Alliance tegenover Nieuwsblad Transport dat er een grote kans bestaat dat de laatste dienst tussen Japan - Singapore en Amsterdam aan eind van het jaar wordt opgeheven. ‘Alles wordt, gelet op de dalende vervoersstromen, toch min of meer op Rotterdam geconcentreerd. Het zijn vooral onze Duitse klanten die dat eisen', zei de manager destijds. ‘Ik ben dan ook bijzonder pessimistisch over de nabije toekomst van Ceres.' 
Het blijken uiteindelijk profetische woorden te zijn geweest van de manager. Overigens ontkenden destijds het havenbedrijf en het gemeentebestuur van Amsterdam dat de laatste dienst op Amsterdam zou worden opgeheven. 
De gemeente Amsterdam betreurt het stopzetten van de EU1-dienst. 'Vooral vanuit het oogpunt van werkgelegenheid krijgt de stad in deze moeilijke tijden een extra tegenslag te verwerken. Daarnaast is de sterke groei van de containeroverslag in de Amsterdamse haven de afgelopen jaren voorlopig een halt toegeroepen', schrijft Ossel in een reactie. FNV Bondgenoten vreest dat 165 mensen hun baan zullen verliezen. Volgens de havenwethouder zet de Grand Alliance door de economische crisis grotere containerschepen in om zo forse besparingen te realiseren. 'De grotere schepen op de Japanlijn kunnen niet door de zeesluis bij IJmuiden, waardoor overslag bij de terminal in Amsterdam tijdelijk niet meer mogelijk is', aldus Ossel. Voor NYK en Hutchison, aandeelhouders van de terminal in Amsterdam, blijft Amsterdam een belangrijke strategische haven in Europa, laat hij verder weten. Hoe partijen de gunstige ligging van Amsterdam kunnen gebruiken voor alternatieven, wordt de komende tijd besproken, vervolgt hij.
ACT verloor in april van dit jaar al de EU2-dienst, die ook naar Rotterdam werd overgeheveld. Eerder werd de EU5 gestaakt door de rederijen binnen de Grand Alliance (OOCL, NYK, MISC and Hapag Lloyd). In de op Japan gerichte EU1-dienst varen negen NYK-schepen van 6.182 tot 6.661 teu.
« Laatst bewerkt op: 04 November 2009, 11:12:16 door Sobat Kras »
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.