Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Wèhnich - Eén onbeduidend baantje op 1200 bij 1200mm door puntenglijder
Vandaag om 22:05:41
Bahnstrecke 5867 door puntenglijder
Vandaag om 22:01:58
Raadplaatje door ArjanB
Vandaag om 21:46:09
Dat overkomt mij niet. door MOVisser
Vandaag om 21:43:59
Göhrener Viaduct door Duikeend
Vandaag om 21:30:13
Centraal Zwitserland: Trein, tram, kabelbaan en gondels. door Blausee-Mitholz
Vandaag om 21:27:28
Microstepper motoren voor armseinpalen door bask185
Vandaag om 21:17:08
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door timtrein
Vandaag om 20:56:28
Gezocht info en foto's van standaard dwarsliggerwagen door j.ossebaar
Vandaag om 20:53:32
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door puntenglijder
Vandaag om 20:34:42
Rheinburg, TP V/VI door wob
Vandaag om 20:33:21
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door wob
Vandaag om 20:29:04
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door wob
Vandaag om 20:21:40
Acherntal H0. (TP III/TP IV) door wob
Vandaag om 20:13:45
Alt-Wutachtalbahn 2025 door Arjen52
Vandaag om 20:09:19
"Ein kleines Kalkwerk", een nieuwe tentoonstellingsbaan door Frank 123
Vandaag om 20:08:03
NS 1700 transfers door Olaf
Vandaag om 19:41:08
Alt Wutachbahn - Sau-Schwänzle-bahn Weizen - Zollhaus - Blumberg door Eric v C
Vandaag om 18:42:35
Bezetmelder brug in rolbrug blijft actief als rolbrug gestopt is door RobVille
Vandaag om 18:32:07
Roco 69139 NS Plan V SOUND AC door VAM65
Vandaag om 17:25:53
Sfeer op je modelbaan door Stieven76
Vandaag om 17:24:50
Roco Plan T door 008200
Vandaag om 16:56:37
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door saskia
Vandaag om 15:53:42
Stationsplein Baden Baden door Dion
Vandaag om 15:30:55
Noorwegen - interessante spoorzaken langs vakantieroute door Dion
Vandaag om 15:05:44
Draaischijf uit de 3D-printer en met Arduino besturing door Joz
Vandaag om 14:14:39
Fleischmania Nostalgia door hervé
Vandaag om 14:01:26
Defensie wil oude koplopers ombouwen tot hospitaaltrein door spoorzeven
Vandaag om 13:43:53
ongeremde Sikken/wagens in goederentreinen door j.ossebaar
Vandaag om 11:51:04
Pimpen Rivarossi DD-AR door Chiel
Vandaag om 11:49:12
  

Auteur Topic: Van Duits stuurstandrijtuig naar NS-stuurstandrijtuig  (gelezen 10950 keer)

Jeroen Water

  • Offline Offline
  • Berichten: 5372
  • NS tijdperk IV (1973/1974)
    • Flickr Fotostream Jeroen Water
Re:Van Duits stuurstandrijtuig naar NS-stuurstandrijtuig
« Reactie #15 Gepost op: 11 September 2009, 11:44:24 »
Hoi Freddy,

NSR heeft de Duitse rijtuigen (die hier in NL ICK en ICL heetten) bijna allemaal alweer terzijde gesteld. De ontwikkelingen hier in Nederland zijn dusdanig dat je mag verwachten dat getrokken treinen op termijn tot het verleden zullen gaan behoren. Als ICRm en de locs serie 1700 op termijn aan vervanging toe zijn, zullen het ongetwijfeld treinstellen gaan worden. Ook de getrokken trein naar berlijn staat op de nominatie om een ICE te worden. Het is nu alleen nog een kwestie van tijd.

Erg jammer, maar ik vrees dat we rond 2020 geen getrokken treinen meer zullen hebben in ons land.

Tenzij NSR weer een materieeltekort krijgt wat accuut opgevangen moet worden, verwacht ik ook niet dat zij nog langer investeren in rijtuigen of locs.

Jeroen
Bouwt aan Ermehuizen met het dienstregelingsjaar 1973/1974

NS/NMBS fan uit Oostenrijk

  • Offline Offline
  • Berichten: 68
Re:Van Duits stuurstandrijtuig naar NS-stuurstandrijtuig
« Reactie #16 Gepost op: 11 September 2009, 13:02:28 »
Hoi Jeroen,

Ik kan mij niet vorstellen dat de NS vanaf 2020 geen getroken treinen meer in dienst zou hebben. ???
Ze hebben toch de heele ICRm rijtuigen opgeknapt, ik denk niet dat ze zo snel uit de dienst worden genommen, als ze er zo veel geld in hebben gestopt, toch ???

Wat ik mij wel kan vorstellen is dat de rijtuigen motorwagens zo als de DD-AR krijgen, meschien ook nog in de stuurstandwagen stijl?  (y)

Eduard

NS 1855

  • Offline Offline
  • Berichten: 371
Re:Van Duits stuurstandrijtuig naar NS-stuurstandrijtuig
« Reactie #17 Gepost op: 11 September 2009, 13:43:19 »
Ze hebben toch de heele ICRm rijtuigen opgeknapt, ik denk niet dat ze zo snel uit de dienst worden genomen

Ik hoop dan ook Héééél graag dat die ICRm's het ook langer dan 2020 volhouden. Waar zou dat toch aan liggen dat ik nog lang niet wil dat ze weggaan ;D

IPIO'er

  • Offline Offline
  • Berichten: 341
  • "Multi Level" Nederlands Modelbaan in Spoor-N
Re:Van Duits stuurstandrijtuig naar NS-stuurstandrijtuig
« Reactie #18 Gepost op: 11 September 2009, 15:26:32 »
Marc,
Ik vermoed dat Cor met zijn opmerking doelde op de BDs koppen die tegen de ICR rijtuigen zijn gezet.
Een voorzetkop hoeft niet per definitie van kunststof te zijn.
Jeroen

Jeroen, wat betreft een voorzetkop hoeft niet per definitie van kunststof te zijn daar heb je gelijk in,
maar bij de BDs waren het geen voorzetkoppen maar een gedeelte van een rijtuig (kop + balkon+ een klein gedeelte reizigerafd.) en dit maakte één geheel van de totale dynamische staal constructie van het bestaande rijtuig (oude BKd).

Wat Michiel bedoelde van de Bimdzf'jes deze koppen zijn van kuststof en behoren niet tot de dynamische constructie,
want dat zit achter de kunststof voorzet kop, door middel van een zware dynamische stalen constructie en bots proef. En als de voorzetkop beschadigd is en niet de constructie erachter dan kan de voorzetkop gedemonteerd worden en een nieuwe kop kan geplaatst worden. Men kan dit altijd zien door de brede naad onder en achter de voorzetkop, daar is het tot een geheel gemaakt met rubber (gevulkaniseerd) of een andere kunststof. Daarom zijn de koppen tegenwoordig van kunststof, veel goedkoper, mooier van lijn en uitvoering en sneller te vervangen.

Met andere woorden een voorzetkop is altijd te vervangen, zonder de dynamische staalconstructie. En bij de Bds behoort de kop tot de dynamische staalconstructie van het rijtuig en als hij vervangen moet worden dan alleen door een zware botsing en dan wordt de kop hersteld of vernieuwt.
 

bij deze rijtuigen zijn de koppen er trouwens ook volgens de zelfde wijze op gezet als bij de BDs'en van NSR.
Groetjes Michiel

Michiel zie bovenstaande uitleg over de koppen van de BDs'en en de Bimdzf'jes
Een Nederlandse Baan in N, drie etage's langs de wanden van de zolder van 7mtr. bij 3mtr., verbonden d.m.v. een helix.

Rick

  • Lid Houtense Koekenclub
  • Offline Offline
  • Berichten: 8472
  • Spoor N
Re:Van Duits stuurstandrijtuig naar NS-stuurstandrijtuig
« Reactie #19 Gepost op: 11 September 2009, 16:31:51 »
Ze hebben toch de heele ICRm rijtuigen opgeknapt, ik denk niet dat ze zo snel uit de dienst worden genommen, als ze er zo veel geld in hebben gestopt, toch ???
De revisie van het ICR was rond 2005 en ongeveer halverwege de geplande levensduur, dus het einde van ICR zal waarschijnlijk tussen 2020 en 2025 zitten. Vergeet niet dat de oudste ICR nu al bijna 30 jaar oud zijn.
N spoor, IV-V, Nederlands (met Duits en Zwitsers materieel).

Waarschuwing: overmatig gebruik van dit forum kan leiden tot klinknageltellerij, tijdperkfixatie en dwangmatig nummergebruik.