Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Eric B
Vandaag om 10:31:35
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Frank103
Vandaag om 10:28:20
Cranicher Altbahn door Arjen52
Vandaag om 09:51:11
13 december modelspoorbeurs Houten door maartenvdb
Vandaag om 09:50:27
Rail away door henk
Vandaag om 09:49:23
Onshape gebruikersgroep door Joz
Vandaag om 09:41:00
Rondom Charlois door spoorzeven
Vandaag om 09:34:24
Surava in modules door Boertje
Vandaag om 09:28:39
RhB H0m, Albulisch door Boertje
Vandaag om 08:34:25
GoVolta treindiensten naar Berlijn & Hamburg door Quinzeedied
Vandaag om 07:51:53
Staion Odijk Rangeer terrein - Marklin C - H0 door Martijnstein
Vandaag om 06:17:52
3 januari NVBS oliebollenrit door FreekH
Vandaag om 00:51:31
NS 8100 in 0 door roadster36
12 December 2025, 23:18:52
Rondje door Lissabon met Lijn 28 door Sven
12 December 2025, 22:51:15
HTM PCC tram en wat gefrutsel er bij door Sven
12 December 2025, 22:44:00
Pfarrerwinkel bahn door DJV
12 December 2025, 22:06:32
Bitry Bascule in 0e, een nieuw baantje op Micromodules door moonlicht
12 December 2025, 21:29:32
Alternatieven voor de messing lagers van een Fleischmann rondmotor door GerardvV
12 December 2025, 21:25:41
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
12 December 2025, 21:21:01
Kersttrein door 008200
12 December 2025, 19:12:13
'Worst Case' materieel voor testen vrije ruimte, etc... door Frans Peeters
12 December 2025, 18:48:53
Testbaantje wordt Kerstbaantje (N-spoor, 0,31 M²) door Rico [momfer]
12 December 2025, 18:44:25
ProRail kan spoor in Nederland niet langer ’toekomstklaar’ houden door Huup
12 December 2025, 18:37:56
Onlangs gespot - gefotografeerd, de links door Jeroen Water
12 December 2025, 16:45:42
De spoorhaven van Zuidbarge. door cor_b
12 December 2025, 15:46:17
blablabla door Duikeend
12 December 2025, 15:24:15
Spoor op industrieterrein Lage Weide door R1954
12 December 2025, 15:14:11
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door roco
12 December 2025, 15:06:54
On30 diorama: Sedona Red Rock Canyon, AZ door Ronald Halma
12 December 2025, 14:05:52
Bauarbeiten im gange door 741230
12 December 2025, 12:57:20
  

Auteur Topic: Fleischmann armseinen i.c.m. LDT S-DEC-4-DC  (gelezen 2544 keer)

Hasenwald

  • Offline Offline
  • Berichten: 968
    • Mijn andere hobby: een vijver webshop
Fleischmann armseinen i.c.m. LDT S-DEC-4-DC
« Gepost op: 23 June 2009, 10:22:26 »
Hallo,

Wie heeft er ervaring met Fleischmann armseinen 6205 in combinatie met LDT decoders, type S-DEC-4-DC?
Ik wil graag weten of de armen mooi gelijkmatig bewegen
Verder zie ik op de LDT site een aansluitschema van dit type seinpaal en ik begrijp er niet alles van.
Onderstaand de link naar het PDF.

http://www.ldt-infocenter.com/page/page_278.zip

Twee vragen hierover:
1. 10 Ferritperlen zur Unterdrückung von Störungen durch endabgeschaltete Weichenantriebe.
Wat zijn ferritperlen en is het noodzakelijk?
2. Op de tekening staat een grijze draad met twee diodes getekend. Moet ik de grijze draden van 4 seinen bijelkaar pakken en moeten die vervolgens allemaal op dezelfde aansluiting? En moet ik dan 4 x 2 diodes hebben of alle grijze draden maar 2 diodes?

Ik hoop dat iemand er ervaring mee heeft of het mij kan uitleggen.

Groet, Enrico
Groet, Enrico

Hasenwald  |  Epoche III-IV-V  | H0 Roco-Line 2.1  |  BMD16N-SD  |  Digikeijs 4018  |  IB II  |  Power 4  |  KeerPlus3  |  iTrain Plus

Remunj

  • Offline Offline
  • Berichten: 8088
Re:Fleischmann armseinen i.c.m. LDT S-DEC-4-DC
« Reactie #1 Gepost op: 23 June 2009, 10:31:50 »
Ik heb geen ervaring met de Fl* armseinen maar volgens mij zijn dat seinen met een spoelaandrijving ala de wissels. Ze gaan dus met een klap om. Daar veranderd de decoder niets aan. Wil je mooi natuurgetrouw omschakelen met eventueel naveren dan zul je naar servoaandrijvingen moeten gaan en een aansturing die dat naveren kan regelen.

Ferritperls zijn ferrriet kralen. Google daar maar eens op. Die onderdrukken stroorsignalen. Of ze noodzakelijk zijn, ik zou het niet weten. Dan zou je je wissels ook allemaal van een ferrietkraal moeten voorzien in de gemeenschappelijke draad.
Alle grijze draden kun je inderdaad bij elkaar pakken. Het nut van trwee zenerdiodes in serie zie ik zo gauw even niet.

Gr.
Eric
Gr.
Eric

br194

  • Offline Offline
  • Berichten: 328
  • Zie geen problemen, alleen uitdagingen.
Re:Fleischmann armseinen i.c.m. LDT S-DEC-4-DC
« Reactie #2 Gepost op: 24 June 2009, 11:48:21 »
Hallo Enrico,

De diodes die getekend zijn in het schema zijn bedoeld voor de de verlichting van het sein.
De spanning op de verlichting kan te hoog worden waardoor de lampjes defect gaan (of in ieder geval minder lang mee gaan).
Deze diodes zijn zenerdiodes, die de eigenschap hebben om een beplaade spanning te maken indien je ze omgekeerd aansluit (dus in sper).
In dit geval worden deze gebruikt om de aangesloten spanning te reduceren.
Deze twee staan in serie en zijn in richting tegengesteld aangesloten.
Dit is gedaan om zowel de postive als de negatieve spanning te verminderen.
De zenerspanning (in het schema 5,1V) bepaald hier de vermindering van de aangesloten spanning.
Als de diodes zwaar genoeg zijn kun je dit voor meerdere seinen gebruiken.
Je zult dan moeten letten op de maximale stroom die je gebruikt.
Het opgegeven type kan overigens maximaal 215mA hebben.

De ferriet kralen hoef je bij gebruik van dit sein naar mijn idee niet te gebruiken, volgers mij is deze wisseldecoder voldoende ontkoppeld voor deze stoorsignalen.
Indien je wat oudere types gebruik (die dus meer stroom verbruiken) is het raadzaam om deze wel toe te passen, omdat de stoorsignalen dan "heftiger" kunnen zijn, waardoor de decoder defect zou kunnen gaan of van slag kan raken.

Willem

Dpc Fo

  • Offline Offline
  • Berichten: 1525
    • Mijn fotosite
Re:Fleischmann armseinen i.c.m. LDT S-DEC-4-DC
« Reactie #3 Gepost op: 24 June 2009, 12:41:01 »

beste medespoorders,

nog even iets m.b.t. het naveren van armseinen; ondergetekende is oud genoeg om zich nog de armseinen in zijn toenmalige woonplaats Oss te herinneren  ;D, en daarbij viel me altijd op dat de arm van de inrijder aan de zijde Den Bosch wel degelijk met een abrupte beweging omhoog kwam en dito weer naar beneden d.nderde, waarbij het naveren maar heel beperkt was (kan me eigenlijk niet herinneren dat het naveerde, wel dat de hele paal soms wiebelde). Waarom weet ik dat zo goed: het voorsein van de uitrijder naar Nijmegen, dat eronder gemonteerd was, had namelijk wel een hele langzame beweging. Een doorgaande trein kreeg dus altijd eerst een "tjak"-hoofdsein en een "zzzz"-voorsein als jullie snappen wat ik bedoel. M.a.w. een plotselinge beweging van een armsein hoeft niet onnatuurlijk te zijn.

Om even aan te geven hoe "tjak" een hoofdsein van stand veranderde: wachtende op een doorgaande goederentrein zag ik bovengenoemd sein op een avond een onbedoeld licht vertonen, namelijk een gele vlam van de in brand staande gashouder van de seinverlichting. Tegenwoordig zou het hele baanvak Den Bosch - Nijmegen door de brandweer gesloten worden, maar toen mocht je op 15 meter van de brandende gasfles nog rustig toekijken 8) :o... Sterker nog, het treinverkeer ging gewoon door en de brandweer moest maar opzij als er wat aankwam. Toen op een gegeven moment er weer een trein uit Den Bosch kwam, werd het sein, brandend of niet, weer op veilig gezet met de bekende klap. Het gebarsten seinglas kwam in stukken naar beneden. Een beetje p.ssig keken de brandweermannen wel richting seinhuis.....

grtz. Carlo
Zonder dwarsliggers geen spoorlijn

Groeten, Carlo