Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€88.00
Per saldo:
€-162.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
Station Roodeschool
door
HenkN
Vandaag
om 23:03:48
Bahnstrecke 5867
door
Wim Vink
Vandaag
om 22:59:02
Raadplaatje
door
BrightonBelle
Vandaag
om 22:57:28
Spoorongeval Duitsland, 27-7-2025
door
VictorPM
Vandaag
om 22:21:37
RocRail locomotief verandert van rijrichting na wachten in blok
door
1200blauw
Vandaag
om 21:58:07
Br 38 Piko Superen.
door
puntenglijder
Vandaag
om 21:37:24
Ronald doet de Fork Challenge!
door
Ronald Halma
Vandaag
om 21:15:08
Roco Line DKW wisseltong zit los, lipje afgebroken
door
Jasperkc
Vandaag
om 21:07:10
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's
door
Donny95
Vandaag
om 20:49:09
ÖBB smalspoor in het Waldviertel.
door
NS264
Vandaag
om 20:33:47
Bauarbeiten im gange
door
741230
Vandaag
om 20:09:29
BMB 00-Modulebaan, BMB-Rijdagen en BMB-Deelname aan Beurzen & Evenementen
door
iarnrod
Vandaag
om 19:46:30
Wèhnich - Eén onbeduidend baantje op 1200 bij 1200mm
door
Karben
Vandaag
om 18:42:47
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
Joz
Vandaag
om 18:08:33
LED / Lampjes (Viessmann) seinpalen aansturen. Vraagje aan electronica experts
door
AP3737
Vandaag
om 17:40:08
Chinese prut kabel
door
BrightonBelle
Vandaag
om 17:36:08
schok bij vertrek
door
saskia
Vandaag
om 17:21:53
Eén leuke of mooie trein/spoor foto van je vakantie.
door
tothebeach
Vandaag
om 16:26:30
Bouw Artitec Post T
door
gtw6016
Vandaag
om 16:11:51
Microstepper motoren voor armseinpalen
door
bask185
Vandaag
om 15:27:30
BR-18.6 Schaal-0.
door
FritsT
Vandaag
om 15:26:50
US diorama in H0
door
Wim Vink
Vandaag
om 14:47:50
Lokpilot 4 defect
door
henk
Vandaag
om 14:35:50
Waldbrunn an der Veluwe. Romantiek in H0 (2R)
door
Karben
Vandaag
om 14:35:34
Centraal Zwitserland: Trein, tram, kabelbaan en gondels.
door
R.C.Grootveld
Vandaag
om 14:24:58
Dat overkomt mij niet.
door
1200blauw
Vandaag
om 14:11:24
DCC-decoder geïntegreerd in sein(voet)
door
janvanbemmel
Vandaag
om 11:32:40
Yet Another Servo Decoder
door
Karst Drenth
Vandaag
om 10:38:02
De bouw van mijn modelbaan in Thailand
door
Thai-Bundesbahn
Vandaag
om 08:04:48
Rheinburg, TP V/VI
door
Dave.......
27 July 2025, 23:14:00
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Vraag en antwoord
|
Digitaal
|
Lenz Basic en Motortypes
« vorige
volgende »
Print
Pagina's: [
1
]
Omlaag
Auteur
Topic: Lenz Basic en Motortypes (gelezen 2750 keer)
Peter Mansvelder
Offline
Berichten: 16
Lenz Basic en Motortypes
«
Gepost op:
04 November 2008, 20:57:39 »
Hallo,
even een vraag voor de ervaringsdeskundigen: ik rijdt H0 Fleischmann & Roco materieel, en bij de overgang naar digitaal heb ik in eerste instantie 2 Fleischmann locs (een P8 en een T9.3) laten ombouwen met Lenz Standard decoders. Beide locs waren niet digitaal voorbereid, dus ik was blij dat ik niet zelf hoefde te gaan prutsen.
Bij het rijden met de Lenz decoders kom ik wat problemen tegen: de aansturing van de locs blijft een beetje schokkerig, wat ik ook probeer. Ik heb uiteindelijk een redelijk resultaat gekregen door een ander motortype te kiezen, maar het blijft 'trial and error', ik ben nog steeds niet helemaal tevreden, vooral niet omdat ik daarna andere locs zelf heb voozien van de ESU Lokpilot DCC decoders, en deze rijden veel soepeler zonder dat ik hoef te 'tweaken': alleen de maximum snelheid aanpassen en gaan!
Ik heb concreet eigenlijk 2 vragen:
- Als je bij een Lenz Standard decoder de maximumsnelheid aanpast, blijft het aantal stappen van 0 tot 100% dan wel gelijk? Het lijkt er soms namelijk op dat de decoder bij 128 stappen gewoon zegt 128=maximum snelheid, en als ik bijvoorbeeld zeg dat de snelheid op 50% staat, heb je opeens maar 64 stappen over in de regeling. Ik merk het met name in de lage snelheden: van 0 tot 50% gaat in 3 of 4 merkbare stappen. Bij de ESU decoders is het helemaal niet zo, daar blijft de regeling in kleine stapjes lopen.
- Is er meer informatie beschikbaar over de motortypes en de CV's die daarbij horen? Ik kan motortype 0 t/m 5 kiezen, en bij motortype 4 en 5 kun je CV 113 en 114 nog instellen voor 'PWM value' en 'Duty Cycle', maar hier is bij Lenz verder niets over te vinden, dus ik kom hier niet goed uit.
Verdere info: ik rijdt met een Roco Multimaus, en de andere decoders zijn van Esu (Lokpilot DCC en LokSound) en Zimo (MX620), en daar heb ik verder geen problemen mee.
Gelogd
Wim Ros
BHV
Offline
Berichten: 7820
Alleen de waarheid ligt in het midden.
Re: Lenz Basic en Motortypes
«
Reactie #1 Gepost op:
04 November 2008, 21:08:45 »
Verkeerde decoder keuze dus. Het is geen Zimo, Tran, of Lokpilot V3.
Lenz decoder hebben niet dezelfde rijeigenschappen als eerder genoemde. Dus wat je nu ziet en ervaart is juist, het zal schokkerig rijden, zeker in het onder gebied.
Mvg
Wim.
Gelogd
Intellibox via LocoNet-Interface met s88 via een s88 naar LocoNet adapter.Of L.NET-S88SD16-N Marklin 6021 via een 63820, LocoNet-Interface en een s88 naar LocoNet adapter. Lenz Digital Plus via LI101F of s88XPressNetLi s88SD16-n.
http://rosoft.boards.net
Peter Mansvelder
Offline
Berichten: 16
Re: Lenz Basic en Motortypes
«
Reactie #2 Gepost op:
04 November 2008, 21:17:25 »
Wim,
dat is tenminste een duidelijk antwoord! Ik heb altijd begrepen dat Lenz decoders kwalitatief even goed waren als ESU, Zimo, e.d., maar blijbaar dus niet?
Ik had al het plan om deze decoders te vervangen door ESU's, maar wilde toch even zeker weten dat het niet gewoon een instelling was die ik niet kon vinden.
Gelogd
piksov
Offline
Berichten: 859
OpenDCC fan
Re: Lenz Basic en Motortypes
«
Reactie #3 Gepost op:
04 November 2008, 22:01:01 »
Ik ben ooit begonnen (duh, nog maar vorig jaar) met lenz gold mini's
Toen ook redelijk snel tegen de verschillende motor aansturingen aangelopen en Lenz hier ook een mail over gestuurd.
Het duffe antwoord was: gewoon proberen wat de beste resultaten geeft.
Ik ben er verder niet ingedoken..
Het is bij 2 lenz'en gebleven trouwens ....
Guus
----
Am 8 Jan 2008, um 7:38 hat Guus Weggemans geschrieben:
>> Hallo,>
>> gibt es irgendwo weitere info's uber die 5/6 verschiedene motortypen im gold (oder silver) decoder?
> > Welcher typ muss ich waehlen fur ein 3 poliger fleischmann picollo motor? Und fuer einen 5 poligen?
> > Und fuer einen faulhaber?
> > Oder ist es nicht so einfach?
> > Welche werte fuer cv 113/cv 114 werden bij den motortypen 1- 3 'vorprogrammiert' ??
>> mfg aus Holland,> Guus Weggemans
>>
http://www.piksov.com
Sehr geehrter Herr Weggemans,vielen Dank für Ihre E-Mail.Wenn die Lok nicht ganz zur Zufriedenheit fährt, kann man sich die Regelung vornehmen.Wir haben Ihnen in der CV 50 6 verschiedene Regelsätze also Motorentypen, angelegt. Die ersten 4 sind fest eingestellt. Die Typen 4 und 5 sind mit den CV's 113 und 114 auch noch zur Feinjustierung vorgesehen.Der schnellste Weg zum optimalsten Ergebnis ist:Stellen Sie die Lok auf das Fahrgleis und lassen Sie sie z.B. mit Fahrstufe 1 fahren. Wählen Sie jetzt per POM die CV 50 an und probieren die verschiedenen Motorentypen nacheinander aus, indem Sie die Werte 0,1,2,3,4 und 5 einprogrammieren und das direkt sichtbare Ergebnis beurteilen.Für weitere Informationen zu unserer Gold-Serie, finden Sie im Anhang das Gold-Handbuch. Wir hoffen, dass wir Ihnen weiterhelfen konnten.
Mit freundlichen Grüssen,
T.G.
«
Laatst bewerkt op: 04 November 2008, 22:06:59 door piksov
»
Gelogd
OpenDCC fan
ZwolsBas
Offline
Berichten: 3142
NL/NS vanaf 1945
Re: Lenz Basic en Motortypes
«
Reactie #4 Gepost op:
05 February 2018, 02:12:12 »
Wie weet welke type decoder van Lenz (CV 8 = 99) en CV 7 = 5 is ?
Weet dat het dus LENZ is, maar niet welke type google geeft geen websites neer met een lijst van decoder types en versies, van ESU heb ik dit wel gevonden.
Dit omdat ik een 2e hands lok heb gekocht
Gelogd
Treinen Vissen Katten Liefhebber, bouw modelbaan op zolder gestart, nu nog 3 plaatsnamen verzinnen, help je mee?
henk
Offline
Berichten: 22510
Re: Lenz Basic en Motortypes
«
Reactie #5 Gepost op:
05 February 2018, 06:36:15 »
CV7 zegt bij Lenz niet zoveel over het exacte type. De waarde doet een oude decoder vermoeden, maar voor zekerheid loc even openmaken.
Gelogd
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.
Remunj
Offline
Berichten: 8108
Re: Lenz Basic en Motortypes
«
Reactie #6 Gepost op:
05 February 2018, 12:51:22 »
Deze lijst
op modelspoorwijzer.nl geeft al wat meer info over CV7.
De waarde 5 komt echter niet voor.
Zeker weten dat die waarde juist is?
Gelogd
Gr.
Eric
ZwolsBas
Offline
Berichten: 3142
NL/NS vanaf 1945
Re: Lenz Basic en Motortypes
«
Reactie #7 Gepost op:
05 February 2018, 14:01:29 »
mijn z21start (witte versie) leest kennelijk niet zo heel goed, geeft regelmatig andere waardes aan.
Maar waarde 93 zie ik wel vaak terug komen, zo te zien een standard plus in de lijst die Remunj net liet zien.
Enig idee waar het aan kan liggen dat een z21 niet goed leest?
Heb wel gemerkt op de hoofdbaan (ovaal met wissels etc) dat het daar nog moeilijker uit leest, dan bij een recht stukje spoor.
Maar het blijft wisselende waarde geven, ook bij Esu decoders.
Gelogd
Treinen Vissen Katten Liefhebber, bouw modelbaan op zolder gestart, nu nog 3 plaatsnamen verzinnen, help je mee?
Print
Pagina's: [
1
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Vraag en antwoord
|
Digitaal
|
Lenz Basic en Motortypes