Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€0.00
Per saldo:
€-250.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
Piko NS 5/600 Hippel 2025
door
Tedo
Vandaag
om 22:29:22
Roco h0, NS 1200
door
Tedo
Vandaag
om 22:28:17
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor
door
Schachbrett
Vandaag
om 22:21:17
De Passage, een minimalistisch tentoonstellingsbaantje (H0)
door
Anton Maris
Vandaag
om 22:18:01
Vitrineplankje
door
Huibert
Vandaag
om 21:58:28
Elanowo, een Pools smalspoor baantje in H0e
door
Sven
Vandaag
om 21:37:55
Die Sauerlandbahn - Tijdperk III
door
basjuh1981
Vandaag
om 21:37:51
ESU Powerpack (mini) geeft kortsluiting op LokSound 5
door
ceuleer
Vandaag
om 21:32:20
Het einde van de Roco Glaskasten 43256
door
janw
Vandaag
om 21:27:49
Ondergrond modelspoorbaan
door
Carl
Vandaag
om 21:17:54
Opdracht fotowedstrijd februari, maart 2026 "Mens en trein in model"
door
Bob R.
Vandaag
om 20:55:17
datalek bij Flickr
door
Ronald Halma
Vandaag
om 20:50:25
Raadplaatje
door
Gerrit H
Vandaag
om 20:26:46
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots
door
741230
Vandaag
om 20:20:24
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
Benrail
Vandaag
om 19:51:47
Houten Plus zaterdag 21 februari 2026
door
Ronald69
Vandaag
om 19:45:58
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
door
Hans Reints
Vandaag
om 19:14:53
US diorama in H0
door
puntenglijder
Vandaag
om 18:58:20
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
CC72067
Vandaag
om 18:49:30
sound piko NS2000
door
Sikko
Vandaag
om 18:36:07
Koppeling (V)IRM - SLT
door
StefanNL_Plays
Vandaag
om 18:07:37
Dienstregeling IC+
door
StefanNL_Plays
Vandaag
om 17:42:24
draaistel wagens 40 84 953 2 855 - 862 voor reizigersmaterieel
door
gtw6016
Vandaag
om 17:23:00
Analoog overstap naar digitaal
door
Ronald Halma
Vandaag
om 17:19:48
Z21 newGen
door
BramFokke
Vandaag
om 16:58:57
Line-up foto's van modellen
door
Ronald A.
Vandaag
om 15:42:58
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
door
bollen neus
Vandaag
om 15:25:58
NS-Kameel in Spoor-0 (en misschien in Spoor-1)
door
FritsT
Vandaag
om 15:03:26
Mijn LEGO modellen.
door
Charles_
Vandaag
om 13:45:12
NS2900-serie / Staatsmijnen SM 150-serie (H0)
door
Floris Dilz
Vandaag
om 13:27:27
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Vraag en antwoord
|
Digitaal
|
Lenz Basic en Motortypes
« vorige
volgende »
Print
Pagina's: [
1
]
Omlaag
Auteur
Topic: Lenz Basic en Motortypes (gelezen 3016 keer)
Peter Mansvelder
Offline
Berichten: 16
Lenz Basic en Motortypes
«
Gepost op:
04 November 2008, 20:57:39 »
Hallo,
even een vraag voor de ervaringsdeskundigen: ik rijdt H0 Fleischmann & Roco materieel, en bij de overgang naar digitaal heb ik in eerste instantie 2 Fleischmann locs (een P8 en een T9.3) laten ombouwen met Lenz Standard decoders. Beide locs waren niet digitaal voorbereid, dus ik was blij dat ik niet zelf hoefde te gaan prutsen.
Bij het rijden met de Lenz decoders kom ik wat problemen tegen: de aansturing van de locs blijft een beetje schokkerig, wat ik ook probeer. Ik heb uiteindelijk een redelijk resultaat gekregen door een ander motortype te kiezen, maar het blijft 'trial and error', ik ben nog steeds niet helemaal tevreden, vooral niet omdat ik daarna andere locs zelf heb voozien van de ESU Lokpilot DCC decoders, en deze rijden veel soepeler zonder dat ik hoef te 'tweaken': alleen de maximum snelheid aanpassen en gaan!
Ik heb concreet eigenlijk 2 vragen:
- Als je bij een Lenz Standard decoder de maximumsnelheid aanpast, blijft het aantal stappen van 0 tot 100% dan wel gelijk? Het lijkt er soms namelijk op dat de decoder bij 128 stappen gewoon zegt 128=maximum snelheid, en als ik bijvoorbeeld zeg dat de snelheid op 50% staat, heb je opeens maar 64 stappen over in de regeling. Ik merk het met name in de lage snelheden: van 0 tot 50% gaat in 3 of 4 merkbare stappen. Bij de ESU decoders is het helemaal niet zo, daar blijft de regeling in kleine stapjes lopen.
- Is er meer informatie beschikbaar over de motortypes en de CV's die daarbij horen? Ik kan motortype 0 t/m 5 kiezen, en bij motortype 4 en 5 kun je CV 113 en 114 nog instellen voor 'PWM value' en 'Duty Cycle', maar hier is bij Lenz verder niets over te vinden, dus ik kom hier niet goed uit.
Verdere info: ik rijdt met een Roco Multimaus, en de andere decoders zijn van Esu (Lokpilot DCC en LokSound) en Zimo (MX620), en daar heb ik verder geen problemen mee.
Gelogd
Wim Ros
BHV
Offline
Berichten: 7819
Alleen de waarheid ligt in het midden.
Re: Lenz Basic en Motortypes
«
Reactie #1 Gepost op:
04 November 2008, 21:08:45 »
Verkeerde decoder keuze dus. Het is geen Zimo, Tran, of Lokpilot V3.
Lenz decoder hebben niet dezelfde rijeigenschappen als eerder genoemde. Dus wat je nu ziet en ervaart is juist, het zal schokkerig rijden, zeker in het onder gebied.
Mvg
Wim.
Gelogd
Intellibox via LocoNet-Interface met s88 via een s88 naar LocoNet adapter.Of L.NET-S88SD16-N Marklin 6021 via een 63820, LocoNet-Interface en een s88 naar LocoNet adapter. Lenz Digital Plus via LI101F of s88XPressNetLi s88SD16-n.
http://rosoft.boards.net
Peter Mansvelder
Offline
Berichten: 16
Re: Lenz Basic en Motortypes
«
Reactie #2 Gepost op:
04 November 2008, 21:17:25 »
Wim,
dat is tenminste een duidelijk antwoord! Ik heb altijd begrepen dat Lenz decoders kwalitatief even goed waren als ESU, Zimo, e.d., maar blijbaar dus niet?
Ik had al het plan om deze decoders te vervangen door ESU's, maar wilde toch even zeker weten dat het niet gewoon een instelling was die ik niet kon vinden.
Gelogd
piksov
Offline
Berichten: 874
OpenDCC fan
Re: Lenz Basic en Motortypes
«
Reactie #3 Gepost op:
04 November 2008, 22:01:01 »
Ik ben ooit begonnen (duh, nog maar vorig jaar) met lenz gold mini's
Toen ook redelijk snel tegen de verschillende motor aansturingen aangelopen en Lenz hier ook een mail over gestuurd.
Het duffe antwoord was: gewoon proberen wat de beste resultaten geeft.
Ik ben er verder niet ingedoken..
Het is bij 2 lenz'en gebleven trouwens ....
Guus
----
Am 8 Jan 2008, um 7:38 hat Guus Weggemans geschrieben:
>> Hallo,>
>> gibt es irgendwo weitere info's uber die 5/6 verschiedene motortypen im gold (oder silver) decoder?
> > Welcher typ muss ich waehlen fur ein 3 poliger fleischmann picollo motor? Und fuer einen 5 poligen?
> > Und fuer einen faulhaber?
> > Oder ist es nicht so einfach?
> > Welche werte fuer cv 113/cv 114 werden bij den motortypen 1- 3 'vorprogrammiert' ??
>> mfg aus Holland,> Guus Weggemans
>>
http://www.piksov.com
Sehr geehrter Herr Weggemans,vielen Dank für Ihre E-Mail.Wenn die Lok nicht ganz zur Zufriedenheit fährt, kann man sich die Regelung vornehmen.Wir haben Ihnen in der CV 50 6 verschiedene Regelsätze also Motorentypen, angelegt. Die ersten 4 sind fest eingestellt. Die Typen 4 und 5 sind mit den CV's 113 und 114 auch noch zur Feinjustierung vorgesehen.Der schnellste Weg zum optimalsten Ergebnis ist:Stellen Sie die Lok auf das Fahrgleis und lassen Sie sie z.B. mit Fahrstufe 1 fahren. Wählen Sie jetzt per POM die CV 50 an und probieren die verschiedenen Motorentypen nacheinander aus, indem Sie die Werte 0,1,2,3,4 und 5 einprogrammieren und das direkt sichtbare Ergebnis beurteilen.Für weitere Informationen zu unserer Gold-Serie, finden Sie im Anhang das Gold-Handbuch. Wir hoffen, dass wir Ihnen weiterhelfen konnten.
Mit freundlichen Grüssen,
T.G.
«
Laatst bewerkt op: 04 November 2008, 22:06:59 door piksov
»
Gelogd
OpenDCC fan
ZwolsBas
Offline
Berichten: 3139
NL/NS vanaf 1945
Re: Lenz Basic en Motortypes
«
Reactie #4 Gepost op:
05 February 2018, 02:12:12 »
Wie weet welke type decoder van Lenz (CV 8 = 99) en CV 7 = 5 is ?
Weet dat het dus LENZ is, maar niet welke type google geeft geen websites neer met een lijst van decoder types en versies, van ESU heb ik dit wel gevonden.
Dit omdat ik een 2e hands lok heb gekocht
Gelogd
Treinen Vissen Katten Liefhebber, bouw modelbaan op zolder gestart, nu nog 3 plaatsnamen verzinnen, help je mee?
henk
Offline
Berichten: 22853
Re: Lenz Basic en Motortypes
«
Reactie #5 Gepost op:
05 February 2018, 06:36:15 »
CV7 zegt bij Lenz niet zoveel over het exacte type. De waarde doet een oude decoder vermoeden, maar voor zekerheid loc even openmaken.
Gelogd
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.
Remunj
Offline
Berichten: 8153
Re: Lenz Basic en Motortypes
«
Reactie #6 Gepost op:
05 February 2018, 12:51:22 »
Deze lijst
op modelspoorwijzer.nl geeft al wat meer info over CV7.
De waarde 5 komt echter niet voor.
Zeker weten dat die waarde juist is?
Gelogd
Gr.
Eric
ZwolsBas
Offline
Berichten: 3139
NL/NS vanaf 1945
Re: Lenz Basic en Motortypes
«
Reactie #7 Gepost op:
05 February 2018, 14:01:29 »
mijn z21start (witte versie) leest kennelijk niet zo heel goed, geeft regelmatig andere waardes aan.
Maar waarde 93 zie ik wel vaak terug komen, zo te zien een standard plus in de lijst die Remunj net liet zien.
Enig idee waar het aan kan liggen dat een z21 niet goed leest?
Heb wel gemerkt op de hoofdbaan (ovaal met wissels etc) dat het daar nog moeilijker uit leest, dan bij een recht stukje spoor.
Maar het blijft wisselende waarde geven, ook bij Esu decoders.
Gelogd
Treinen Vissen Katten Liefhebber, bouw modelbaan op zolder gestart, nu nog 3 plaatsnamen verzinnen, help je mee?
Print
Pagina's: [
1
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Vraag en antwoord
|
Digitaal
|
Lenz Basic en Motortypes