Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Baanplan De Oosthoek (h0, 360 bij 140) door Oosthoek
Vandaag om 20:34:26
Ervaringen met veilingsites enzo (Marktplaats, Ebay, Catawiki, etc). door Ronald69
Vandaag om 19:59:56
Lok adres programmeren lukt niet met multimaus door Ronald69
Vandaag om 19:56:50
Igra model 2026 door TGVfreak
Vandaag om 19:55:08
Dubbele keerlussen in schaduwstation door maartenvdb
Vandaag om 19:42:26
De Oosthoek (lokaalspoorlijn periode III, diesel) door Oosthoek
Vandaag om 19:32:06
Slijptrein door Gerco van Beelen
Vandaag om 19:31:43
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door mass am see
Vandaag om 19:28:25
Vervolg 3d printen van ns seinen door VulcanRaven
Vandaag om 19:25:39
Mte korting door barry1972
Vandaag om 19:10:50
3weg wissel rocoline in iTrain door Steven Loosman
Vandaag om 18:35:56
Oudere Marklin S3/6 opleuken door Robert vh Prutsert
Vandaag om 18:35:35
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 18:27:54
Artitec 2026 door Martijn193
Vandaag om 18:17:52
NS Stempelautomaat 1:87 door WesleyMunnik
Vandaag om 18:07:59
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door Silvolde
Vandaag om 17:55:35
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Vislijn
Vandaag om 17:53:27
Onshape gebruikersgroep door Henk de Vlaam
Vandaag om 17:45:29
US diorama in H0 door wob
Vandaag om 17:30:47
Houten Plus zaterdag 21 februari 2026 door Miniature Holland
Vandaag om 16:59:05
Betrouwbare Stroomafname met Trix C-Rail door Klaas Zondervan
Vandaag om 16:43:06
"Southern Pacific's Coos Bay Branchline in H0", een nieuwe thuisbaan. door Peter J K
Vandaag om 16:17:15
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door Eric B
Vandaag om 16:01:13
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten door sncf231e
Vandaag om 15:46:43
NS-1000 in spoor-1 door Forever Rocofan
Vandaag om 15:21:44
Beekdaelen in H0 door spoorijzer
Vandaag om 15:05:34
De Projecten van RetroJack door RetroJack
Vandaag om 15:00:09
NS-Kameel in Spoor-0 (en misschien in Spoor-1) door FritsT
Vandaag om 14:56:48
wanneer een extra voeding voor loconet? door Dirk
Vandaag om 14:53:06
Raadplaatje door eemstede
Vandaag om 14:46:59
  

Auteur Topic: BNLS - Werkspoor - Het turquoise dilemma  (gelezen 255647 keer)

manuelspot

  • Gast
Re: BNLS - Werkspoor - Het turquoise dilemma
« Reactie #90 Gepost op: 08 July 2009, 10:48:09 »
Ik heb via via ooit een blik verf gekregen die gemaakt is voor de 1201 die ze nu turquoise maken. Het is precies dezelfde kleur dan dat nu op de lok zelf zit. Het is een grauwe kleur.


Dit is dus de echte kleur geweest.
De persoon die mij deze verf heeft gegeven heeft mij ook kunnen vertellen hoe ze aan deze kleur zijn gekomen.
Ze hebben zoals je al hebt gezien in dit topic turquoise verf op de lok gevonden. Hiermee zijn ze naar een lab gegaan waar ze het zijn gaan uitzoeken welke RAL kleur het is. Daar kwam een RAL nummer uit. Toen zijn ze gaan kijken wat er in de tijd dat de 1200 gebouwd werd welke RAL nummers er waren voor turquoise. Dat waren er drie.
Toen zijn ze gaan kijken welke kleur mevrouw den Hollander destijds heeft uitgekozen. ( zij was de vrouw van de directeur van NS des tijds en heeft de kleuren toen voor het materieel uitgekozen.)
En zij had precies die kleur gekozen die dus ook op de lok is aangtroffen.
Deze kleur zijn een aantal blikken verf van gemaakt voor de 1201. En 1 blik is hier terecht gekomen.


Hier dan nog een opname met van links naar rechts: 1300 in de electrotren fabrieks turquoise, 1200 in de echte turquoise en de 1100 in philotrain turquoise.

Manuel

Dpc Fo

  • Offline Offline
  • Berichten: 1526
    • Mijn fotosite
Re: BNLS - Werkspoor - Het turquoise dilemma
« Reactie #91 Gepost op: 08 July 2009, 11:06:14 »
Mooi hoor Manuel  (y), duidelijk verhaal. We kunnen in ieder geval bij deze rechtstreekse vergelijking onder gelijke omstandigheden stellen dat het originele 1201-turquoise wat minder uitgesproken is dan het turquoise van Roco c.s., iets wat ik ook wel verwachtte bij een kleur uit het modebeeld van de jaren 50. Verder moeten we Ivo's raad  om een kleurstaaltje bij de bouwmarkt te halen maar ter harte nemen.

grt, Carlo (die zijn 1100 en 6 Plan D's nog maar even mintgroen laat bij gebrek aan ervaring in het overspuiten  :-\)
Zonder dwarsliggers geen spoorlijn

Groeten, Carlo

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22818
Re: BNLS - Werkspoor - Het turquoise dilemma
« Reactie #92 Gepost op: 08 July 2009, 11:10:12 »
Het is een grauwe kleur.

Dat is spijker op kop. Dat grauwe vind je terug bij de oer-1100 van Märklin, bij de THS-kleur, de Fleischmann 1200 en de eerste lichting turkooise Roco plan D (en op die foto vind ik  ;D).
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

Besselspoor

  • Offline Offline
  • Berichten: 5502
  • Team Mitropa - OHMB
Re: BNLS - Werkspoor - Het turquoise dilemma
« Reactie #93 Gepost op: 08 July 2009, 11:19:28 »
Amen.

Wanneer gaan we de 1201 van dichtbij bekijken? ;D
RETROBAHN A.G.

Michiel

  • Offline Offline
  • Berichten: 183
  • Mitropist
    • Mitropa
Re: BNLS - Werkspoor - Het turquoise dilemma
« Reactie #94 Gepost op: 08 July 2009, 11:41:42 »
Wacht even, ik dacht dat de NS helemaal niet met RAL-nummers werkte, maar een eigen kleurensysteem (of van een verffabrikant?) had?

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Offline Offline
  • Berichten: 12584
    • sleutelspoor
Re: BNLS - Werkspoor - Het turquoise dilemma
« Reactie #95 Gepost op: 08 July 2009, 12:28:14 »
Laat ik ook eens een duit in het zakje doen! Ik weet nog goed dat de SSN de A en RD  in het turkoois wilde gaan zetten. Een toenmalige vrijwilligers had in de verffabriek gewerkt waar het turkoois gemaakt werd en hij beschikte nog over het originele recept van het NS turkoois. Aan de hand hiervan werdt op de oude ambachtelijke manier de verf aangemaakt die op de A en RD werd gesmeerd. Je begrijp het al, de "kenners" lieten niets over van de kleur. Zelfs kreten van "zwembadbinnenkantengroen"werden gehoord. De grootste klagers hadden zelf nog nooit het spul bewust meegemaakt en hadden alles van horen zeggen en niet betrouwbare kleuren foto's.
Toen ik in Roosendaal woonde werd daar net de DE41 opgeknapt. Voor mij de kans om aan het originele diesel blauw te komen en dat op mijn diesel V en DEI te smeren. Bij het tonen aan mijn collega modelbouwers van o.a. het Bollenspoor, werdt de kleur anblock afgekeurd als zijnde niet de originele kleur.
Bepaal hieronder zelf maar. Het is een oud Combispoormodel wat nu binnen en buiten is gefotografeerd.
SK








Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

Dpc Fo

  • Offline Offline
  • Berichten: 1526
    • Mijn fotosite
Re: BNLS - Werkspoor - Het turquoise dilemma
« Reactie #96 Gepost op: 08 July 2009, 12:30:41 »
Michiel, of NS niet met RAL-nummers werkt(e) weet ik niet, maar wel dat ze in het verleden van verschillende fabrikanten verf afnamen. Het is zelfs een tijd gewoonte geweest om bij de revisiegegevens een code te vermelden welk fabrikaat verf bij een schilderbeurt was gebruikt. Het lijkt mij dat ze dit deden om bij schadeherstel de juiste kleur verf te kunnen gebruiken. Dit zou er op kunnen duiden dat de verschillende fabrikanten niet allemaal dezelfde kleur turquoise of bruin leverden..... (duik)  ;D

Carlo
Zonder dwarsliggers geen spoorlijn

Groeten, Carlo

Gert Arkema

  • Offline Offline
  • Berichten: 4244
  • Rhenopa / Bruggen-IG:
    • Team Mitropa
Re: BNLS - Werkspoor - Het turquoise dilemma
« Reactie #97 Gepost op: 08 July 2009, 13:52:06 »
Ze hebben zoals je al hebt gezien in dit topic turquoise verf op de lok gevonden. Hiermee zijn ze naar een lab gegaan waar ze het zijn gaan uitzoeken welke RAL kleur het is. Daar kwam een RAL nummer uit. Toen zijn ze gaan kijken wat er in de tijd dat de 1200 gebouwd werd welke RAL nummers er waren voor turquoise. Dat waren er drie.
Ik heb een RAL waaier bij de hand en heb al eerder het kleurnr dat Jeroen gaf (NCS S 5010-G10Y) vergeleken met de RAL kleuren, maar geen overeenkomende gevonden. Ik ben benieuwd op welk RAL nummer jij uitkomt.
groet Gert
 
Behandel een ander zoals jezelf behandeld zou willen worden.

Ivo tB

  • Offline Offline
  • Berichten: 5583
Re: BNLS - Werkspoor - Het turquoise dilemma
« Reactie #98 Gepost op: 08 July 2009, 13:56:44 »
Sobat,

Kleuren op mijn monitor beoordelen daar begin ik niet meer aan :D, ik heb voor mijn Diesel 3 gewoon het dieselblauw van Philotrain in huis en dat moet het dan maar zijn. Heel benieuwd naar het verschil met de NS41 van Artitec (het schijnt dat die er binnenkort is). Niemand heeft het ooit over de kleur rood. Is dat dan zo standaard of is er bufferbalk rood, biesrood op treinstellen en PEC's, dieselrood en cargo rood. Maar ja, ik dwaal weer af van turquoise.

Carlo,

Mooie oplossing: hebben we het allemaal weer bij het rechte eind ;D ;D
Overigens ook een interessante vraag voor het schadeherstel in de autobranche.

mvg,
Ivo
mvg,
Ivo

*

Michiel

  • Offline Offline
  • Berichten: 183
  • Mitropist
    • Mitropa
Re: BNLS - Werkspoor - Het turquoise dilemma
« Reactie #99 Gepost op: 08 July 2009, 14:02:10 »
Nou Ivo, is het feit dat mijn auto woensdag nog een keer gespoten wordt voldoende antwoord op je vraag?  ;)

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Offline Offline
  • Berichten: 12584
    • sleutelspoor
Re: BNLS - Werkspoor - Het turquoise dilemma
« Reactie #100 Gepost op: 08 July 2009, 14:10:43 »
Sobat,

Kleuren op mijn monitor beoordelen daar begin ik niet meer aan :D, ik heb voor mijn Diesel 3 gewoon het dieselblauw van Philotrain in huis en dat moet het dan maar zijn. Heel benieuwd naar het verschil met de NS41 van Artitec (het schijnt dat die er binnenkort is). Niemand heeft het ooit over de kleur rood. Is dat dan zo standaard of is er bufferbalk rood, biesrood op treinstellen en PEC's, dieselrood en cargo rood. Maar ja, ik dwaal weer af van turquoise.


Kijk Ivo dat bedoel ik nu. Deze hele discussie gaat over de kennis vanaf foto's. Op al mijn foto's heeft het blauw een andere warmte/kleur. Wat de juiste kleur is wordt bepaald door de geen met de meeste overtuigingskracht. Niet dat hij gelijk heeft, maar gewoon omdat de andere het opgeven.
SK :-\
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

Ivo tB

  • Offline Offline
  • Berichten: 5583
Re: BNLS - Werkspoor - Het turquoise dilemma
« Reactie #101 Gepost op: 08 July 2009, 14:22:07 »
ik geef me over ;D ;D

mvg,
Ivo

P.S. Eigenlijk wil ik hier de wolk met lachende en dansende smileys
mvg,
Ivo

*

Dpc Fo

  • Offline Offline
  • Berichten: 1526
    • Mijn fotosite
Re: BNLS - Werkspoor - Het turquoise dilemma
« Reactie #102 Gepost op: 08 July 2009, 14:23:57 »
Welke kleur moeten die smiley's hebben Ivo?
Zonder dwarsliggers geen spoorlijn

Groeten, Carlo

Ivo tB

  • Offline Offline
  • Berichten: 5583
Re: BNLS - Werkspoor - Het turquoise dilemma
« Reactie #103 Gepost op: 08 July 2009, 15:10:17 »
Die smileys zijn van mispoes en hebben alle kleuren, dus altijd één goed ;D


« Laatst bewerkt op: 08 July 2009, 15:45:27 door Ivo tB »
mvg,
Ivo

*

genincr

  • Gast
Re: BNLS - Werkspoor - Het turquoise dilemma
« Reactie #104 Gepost op: 08 July 2009, 17:10:47 »
Wijziging: foto verwijderd.
« Laatst bewerkt op: 08 July 2009, 19:03:09 door FLMtreintjes »