Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Ontraxs 2026 door Hans1963
Vandaag om 19:51:41
Raadplaatje door grossraumwagen
Vandaag om 19:48:28
klompentrein door nscargo
Vandaag om 19:41:30
Oude Fleischmann meuk en curiosa door grossraumwagen
Vandaag om 19:38:31
BMB-Module: “Corfe Castle Station” door Huibert
Vandaag om 19:19:33
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Silvolde
Vandaag om 19:15:43
20 jaar BNLS jubileum door Martijn193
Vandaag om 19:14:55
Piko 55922 stoomlocomotief BR 003, sound, rook, digitale koppeling door Jelle1969
Vandaag om 18:05:04
Line-up foto's van modellen door ES44C4
Vandaag om 17:54:32
Palisade Canyon door basjuh1981
Vandaag om 17:54:02
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door basjuh1981
Vandaag om 17:51:49
probleem met communicatie tussen Intellibox en spoorbaan door Steamer
Vandaag om 17:17:33
US diorama in H0 door defender
Vandaag om 16:59:33
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door defender
Vandaag om 16:52:06
Halma ladies gaan bouwen voor....... OntraXS 2027! door Ronald Halma
Vandaag om 16:37:51
Bouw Br 44 002 DRG. door puntenglijder
Vandaag om 16:24:32
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door orientexpress
Vandaag om 14:40:40
England in the Lowlands door Reinder1988
Vandaag om 13:36:58
Railpro Fas aan stukken, waar horen de onderdelen? door Martijn193
Vandaag om 13:12:43
Diorama Maschinenfabrik GEIST 1 door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 12:14:00
Een soort modules voor onder de bank door Ferdinand Bogman
Vandaag om 12:10:01
21 pin 21MTC Adapter Aansluitschema Lais door Remunj
Vandaag om 11:19:08
Big Scale Trains - NS SLT in H0 door Orazio
Vandaag om 10:42:08
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 10:13:49
Peterstein - KPEV -H0 Fleischmann door Benrail
Vandaag om 09:50:55
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door puntenglijder
Vandaag om 09:27:47
Modellbundesbahn in Brakel sluit in mei 2026 door Ferdinand Bogman
Vandaag om 09:23:34
motor problemen roco 72263 door Ben
Vandaag om 09:05:40
Toon hier je pas gereed gekomen (model-)spoorbouwsels ... door IJmc
Vandaag om 08:25:42
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Te 2/2
Vandaag om 02:40:41
  

Auteur Topic: Het einde van de Roco Glaskasten 43256  (gelezen 5023 keer)

Scratchbuilt

  • Online Online
  • Berichten: 2246
Het einde van de Roco Glaskasten 43256
« Gepost op: 04 February 2026, 13:55:47 »
Het begon zo mooi. Vorig jaar gekocht op Catawiki voor 75 euro. Natuurlijk lovende woorden op Cata, hun expert had er immers naar gekeken? Wat was ik verliefd.

Eenmaal thuis zag ik dat de wielen al wat koperkleurig werden, wat er op duidt dat er flink mee gereden is. Analoog vanzelf en op mijn baan reed het, langzaam, alsof er 30 wagons achter hingen. En soms hield hij nog meer in en gierde als een speenvarken. Maar ach, even uit elkaar, schoonmaken en nwe olie en dan zou hij het wel weer doen. Aldus gedaan. Hij liep weer, wel nog steeds langzaam maar ik nam aan dat het zo hoorde

Gisteren was de dag dat ik de Glasbak eens onder handen zou nemen. Er moest een decoder in, de Lokommander II micro. (de tweede want de eerste heb ik opgeblazen....)

De koolborstel zijn nieuw, dat heeft een vorige eigenaar dus al gedaan. Decoder er in gemaakt en weer in elkaar. En daar ging hij. Een meter. Dan stopte hij en ging na enige seconden een meter verder, enz. Overbelast. Ergens liep er iets niet goed. Het chassis zonder motor een zetje geven, 20 cm. Opnieuw in de wasbenzine. Flink schrobben. Het rollen ging beter, maar niet helemaal. Op de baan en aandrukken met een Anna. Zelfs de decoder van de Anna raakte overbelast van het duwen dus dat was niet goed. Uitgebreid gekeken en gevoeld. Met de hand voorzichtig langzaam aan een wiel draaien. Er zit een dood punt ergens. Maar waar? De assen en tandwielen laten zich goed bewegen met de hand. Soms rolt het en soms zit er dat stroeve gedeelte. Tandwielen zijn heel. Ik neem aan dat er een as krom is (ooit gevallen misschien) of dat behalve de wielen de assen te ver zijn versleten. In ieder geval ligt het ding nu uitelkaar en ik ga er niks meer aan doen. Een nieuw onderstel is niet meer te koop en ik zag nu opeens plekjes die ik in mijn verliefdheid eerder niet zag. Het motortje loopt als een tiet en heeft een vliegwiel, die gaat hergebruikt worden. De decoder gaat ook hergebruikt worden. En de rest? Dat gaat in de rommeldoos want wie weet wat de toekomst brengt.



Albert

Wer lesen kann, ist klar im Vorteil

https://denapp.blogspot.com/

FHJ Seller

  • Offline Offline
  • Berichten: 268
    • TCM Opnieuw beginnen met een modelbaan
Re: Het einde van de Roco Glaskasten 43256
« Reactie #1 Gepost op: 04 February 2026, 14:04:39 »
Zo maar een idee
Mogelijk wordt het zware moment veroorzaakt door een verkeerde montage van de drijfstangen op de wielen.
Verwijder deze en probeer of hij dan wel makkelijk rolt.
Mvg Frans
N spoor, HO spoor, Lenz systeem,
Roco systeem,Zimo, Uhlenbrock,
Roco Multimaus(Pro), Nanox-S88, Genli,
S88-XPress-NetLI, Software Koploper,
IB 65000.
TCM modelbaan.
Lid: Treinen Club Midden Nederland

spoorijzer

  • Offline Offline
  • Berichten: 3626
    • Website over Spoorijzer Railtractoren
Re: Het einde van de Roco Glaskasten 43256
« Reactie #2 Gepost op: 04 February 2026, 14:20:16 »
Wat vervelend! Zo'n lief locje en dan zo'n teleurstelling.....

Als motortje goed is, zit het dan in de drijfstangen etc? Er zal dus iets aanlopen?

Groeten,
Rogier

MathynK

  • Offline Offline
  • Berichten: 3984
    • MCKmodelbouw
Re: Het einde van de Roco Glaskasten 43256
« Reactie #3 Gepost op: 04 February 2026, 15:32:04 »
Is de kwartering wel juist? Aan de aandrijving lijkt het niet te liggen.
Rijdt het locje goed als je alle drijf- en koppelstangen demonteert?

Groet, Mathyn
Mijn projecten zijn ook te zien op www.MCKmodelbouw.nl
Nu ook op instagram

Scratchbuilt

  • Online Online
  • Berichten: 2246
Re: Het einde van de Roco Glaskasten 43256
« Reactie #4 Gepost op: 04 February 2026, 16:08:51 »
Dat kan ik nog proberen. Op het oog zat het met het kwartieren wel goed. En het stangenstel is uitgebreid betast maar er niet af geweest. Dat ga ik nog doen.

Albert
Wer lesen kann, ist klar im Vorteil

https://denapp.blogspot.com/

bellejt

  • Offline Offline
  • Berichten: 2618
Re: Het einde van de Roco Glaskasten 43256
« Reactie #5 Gepost op: 04 February 2026, 16:15:36 »
heb zelfs de indruk dat ze gewoon niet gekwartierd zijn maar op dezelfde stand aan beide kanten
Greetings,salutations,groetjes,

Klaas Zondervan

  • Offline Offline
  • Berichten: 27430
    • Pagina van klaas
Re: Het einde van de Roco Glaskasten 43256
« Reactie #6 Gepost op: 04 February 2026, 16:25:52 »
Ik zie ze wel gekwarterd, maar misschien niet nauwkeurig genoeg.
Om het zeker te weten moeten de stangen er af, en dan kijken of het wel soepel loopt.
Projecten:
Dubbelom
Halte Assel(inmiddels gesloopt)
Geluk, dat is vooraan staan als de overweg gesloten is.

janw

  • Offline Offline
  • Berichten: 2250
  • Bruggen-IG:
Re: Het einde van de Roco Glaskasten 43256
« Reactie #7 Gepost op: 05 February 2026, 01:04:23 »
Wat een curieuze constructie met die blinde as, waar dient die voor?
Maar kwarteren met zo'n afwijkend ding ertussen, dat wel netjes mee gekwarterd moet zijn, is een opgave, hoe ga je vaststellen of het allemaal klopt? Een kwarteermal gaat je bij die blinde as niet helpen.
Als je er zo recht boven op kijkt, lijkt het alsof de kwarteerhoek op de blinde as groter is dan die op de wielen. Zit het daar misschien in? Of lopen anders de voorste wielflenzen aan tegen het cylinderblok?

Kan het een idee zijn om de blinde as in het midden door te zagen, waardoor die beide excentrieken op die as niet meer aan elkaar verbonden zijn, zodat-ie qua kwartering 'geneutraliseerd' is? Het overige drijfwerk houdt zichzelf prima bij elkaar, en zal zelfs de beide helften van de blinde as op hun plek houden (lijkt me), zodat je uiterlijk geen verschil merkt. Evt. zet je ringetjes of busjes op de twee onstane aseinden binnenin, om naar buiten schuiven te voorkomen. Maar is vermoedelijk niet eens nodig.
« Laatst bewerkt op: 05 February 2026, 01:13:03 door janw »

Quinzeedied

  • Offline Offline
  • Berichten: 1556
Re: Het einde van de Roco Glaskasten 43256
« Reactie #8 Gepost op: 05 February 2026, 07:28:41 »
Nou ja, die blinde as zit er bij het grote voorbeeld ook, daar zit de drijfstang en exentriekstang op.
Maar dat wil inderdaad bij kleine locjes wel eens problemen geven als bij het model een andere as aangedreven is.

Scratchbuilt

  • Online Online
  • Berichten: 2246
Re: Het einde van de Roco Glaskasten 43256
« Reactie #9 Gepost op: 05 February 2026, 15:45:41 »
Ik begon, toen het nog een rijdend chassis was, met het doorslijpen van de blindas. Het idee van jand klonk wel goed vond ik. Maar dat bracht geen soelaas. Toen het hele geval beetje voor beetje afgepeld. Zelfs met alle drijfwerk eraf voelde een ik soms een lichte trilling en hapering bij het langzaam voortduwen. Soms ging het een paar omwentelingen goed maar kwam steeds weer terug. De achteras er uit gehaald en de tandwielen er af zodat ik een kaal stuk ijzer met een as met wielen en een tandwiel overhield. En dat bleek het euvel te zijn. Als ik voorzichtig met mijn duim aan een wieltje draaide voelde ik de ruwheid. De vooras is gewoon tot op de draad versleten. Ik voel braampjes op de as. De achteras is ook versleten maar die draaide nog zonder ´ribbeltjes´.

Dus nu heb ik een 75 euro kostende verzameling losse delen en deeltjes die ooit een locomotief vormden. Los van de opgeblazen decoder want dat was mijn eigen schuld. Ik ga het niet meer in elkaar zetten. Ik ben er wel klaar mee.

Dus eigenlijk is dit wat we allemaal al weten: koop geen tweedehands via internet. Wat betreft Catawiki: veel opsmuk en bla bla over experts en kwaliteitscontroles maar het is gewoon dezelfde meuk maar dan duurder.



Albert


« Laatst bewerkt op: 05 February 2026, 15:49:39 door Scratchbuilt »
Wer lesen kann, ist klar im Vorteil

https://denapp.blogspot.com/

ArjanB

  • Offline Offline
  • Berichten: 1745
Re: Het einde van de Roco Glaskasten 43256
« Reactie #10 Gepost op: 05 February 2026, 15:55:24 »


Dus eigenlijk is dit wat we allemaal al weten: koop geen tweedehands via internet.

Albert

Ik heb over de jaren zoveel 2ehands via internet van webshops, catawiki en Ebay etc gekocht en eigenlijk nooit ergen problemen mee gehad.  Misschien moeten we een topic starten "show je meest terleurstellende aankoop"

maartenvdb

  • Offline Offline
  • Berichten: 812
Re: Het einde van de Roco Glaskasten 43256
« Reactie #11 Gepost op: 05 February 2026, 16:02:25 »
koop geen tweedehands via internet. Wat betreft Catawiki: veel opsmuk en bla bla over experts en kwaliteitscontroles maar het is gewoon dezelfde meuk maar dan duurder.
Nog veel meer bla bla, experts die hun "kennis" overlaten aan vertaalprogramma's en minder dan gemiddeld iets weten, controle 0 (nul, zero, niks), als er iets mis is ligt het altijd aan de koper, en altijd duurder, want goedkoop is miskoop.

Ooit wel eens wat gekocht, zelden naar tevredenheid geleverd gekregen, en helemaal mee klaar.  Ga er ook nooit iets bij verkopen.
ABC  ontwikkelen BM4

bellejt

  • Offline Offline
  • Berichten: 2618
Re: Het einde van de Roco Glaskasten 43256
« Reactie #12 Gepost op: 05 February 2026, 16:06:27 »
catawiki experts = AI en de winkel waar ik rechtstreeks 2dehands koop verkoopt er ook op maar dan met goede service en er staat steeds bij wie verkoopt.Dat de prijzen daar de pan uit swingen is geweten want je betaald de max aan verzendkosten en het bonus voor catawiki : 9% van het bod + €3
Greetings,salutations,groetjes,

marctrein

  • Offline Offline
  • Berichten: 185
Re: Het einde van de Roco Glaskasten 43256
« Reactie #13 Gepost op: 05 February 2026, 22:05:00 »
Albert je kan ook een paar nieuwe wielstellen bij Roco kopen?
Voor zover ik zie, heeft De Glaskasten 43339  dezelfde wielen (maar wel groene Beierse) en die zijn onder art nr 110025 en 110026 op voorraad voor zon 8 euro /stuk.
Smaak natuurlijk, maar ik vind die groene eigenlijk nog mooier ook dan de grijze.
 

Scratchbuilt

  • Online Online
  • Berichten: 2246
Re: Het einde van de Roco Glaskasten 43256
« Reactie #14 Gepost op: 05 February 2026, 22:14:27 »
Dat is een idee Marc,

Ik neem het in overweging.

Albert
Wer lesen kann, ist klar im Vorteil

https://denapp.blogspot.com/