Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Rail away door class 37
Vandaag om 17:24:16
Raadplaatje door hervé
Vandaag om 17:06:37
Hengelo in 1981-1982, maar dan anders: Kassenberg in N door spoorijzer
Vandaag om 16:26:50
ByPass Junction, een Amerikaanse modelbaan in N door g-j
Vandaag om 16:21:03
On30 diorama: Sedona Red Rock Canyon, AZ door Ronald Halma
Vandaag om 16:08:21
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door klusser
Vandaag om 15:46:39
Toon hier je (model)TRAM foto's. door R1954
Vandaag om 15:26:11
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 15:20:44
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Henk Veenstra
Vandaag om 14:20:52
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Vislijn
Vandaag om 14:08:37
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten door Karben
Vandaag om 14:05:01
Roco 290 digtaliseren door Henk Veenstra
Vandaag om 13:41:48
Dodelijk ongeval Zanddijk Hooge Zwaluwe door Arjan6511
Vandaag om 12:56:25
20 en 21 december modelspoorbeurs Zutphen door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 12:28:05
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 12:17:40
Rondom Charlois door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 12:16:23
Hoe maak ik de stroomvoerende koppeling van een Fleischmann Plan V los? door 008200
Vandaag om 11:53:09
US diorama in H0 door Wim Vink
Vandaag om 11:36:22
Märklin spoor 1 glaskast buffers breken af. door bellejt
Vandaag om 11:04:01
Bitry Bascule in 0e, een nieuw baantje op Micromodules door Lucien
Vandaag om 10:05:49
Ervaringen met veilingsites enzo (Marktplaats, Ebay, Catawiki, etc). door Martijn193
Vandaag om 09:58:58
Marklin 3037 E41 pantograaf stuk. door grossraumwagen
Vandaag om 09:43:08
Nahmertaler Kleinbahn door Lucien
Vandaag om 07:58:41
Zee. Land. door spoorijzer
Vandaag om 07:56:30
Alternatieven voor de messing lagers van een Fleischmann rondmotor door Ferdinand Bogman
Vandaag om 07:32:09
Minibaan Visserskaai H0 door Sikko
02 December 2025, 23:31:38
13 en 14 december PFT-TSP naar Aachen door Hlv53
02 December 2025, 21:55:31
Die Sauerlandbahn - Tijdperk III door basjuh1981
02 December 2025, 20:45:48
Pfarrerwinkel bahn door Jelmer
02 December 2025, 20:44:18
Rheinburg, TP V/VI door Dave.......
02 December 2025, 20:43:59
  

Auteur Topic: Maasvlakte Zuid  (gelezen 2524 keer)

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Offline Offline
  • Berichten: 12557
    • sleutelspoor
Maasvlakte Zuid
« Gepost op: 18 October 2025, 13:42:32 »
Voor u gelezen in de DAILY COLLECTION OF MARITIME PRESS CLIPPINGS 2025– 288 Distribution : daily to 45000+ active addresses 15-10-2025
Tijdens een feestelijke bijeenkomst op de Maasvlakte gaven Havenbedrijf Rotterdam, ProRail en Swietelsky Rail Benelux het startsein voor de aanleg van het Emplacement Maasvlakte Zuid (EMZ). Dit deden zij in bijzijn van afgevaardigden van de gemeente Rotterdam, het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en het Europees Parlement. De eerste fase van het project omvat de aanleg van de eerste bundel van zes opstelsporen geschikt voor 740 meter treinen en verschillende aansluitingen naar bestaande spoorinfrastructuur. Deze bundel wordt medio 2027 in gebruik genomen. De overige drie bundels worden afhankelijk van spoorgoederenvervoerprognoses in de periode na 2027 gefaseerd gerealiseerd. Na een periode van voorbereidende werkzaamheden door Swietelsky is nu officieel gestart met de aanleg van de eerste bundel en de verschillende aansluitingen als onderdeel van het nieuwe Emplacement Maasvlakte Zuid (EMZ). De aanleg van het EMZ is noodzakelijk om de groei van het spoorgoederenvervoer vanaf de Maasvlakte naar het Europese achterland te kunnen faciliteren. De containeroverslag in de Rotterdamse haven blijft de komende jaren naar verwachting toenemen. De import en export van de containers is cruciaal voor bedrijven en consumenten in zowel Nederland als Europa en daarmee de Europese welvaart. Om die steeds grotere stroom containers op een efficiënte manier van en naar het achterland te kunnen blijven vervoeren, investeren Havenbedrijf Rotterdam, ProRail en het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat in duurzame en efficiënte spoorinfrastructuur. Efficiënte en toegankelijke internationale treinverbindingen met korte transittijden vanaf havens en industriële clusters zijn van cruciaal belang voor economie en maatschappij en leveren concurrentievoordeel op voor Nederland. Zij vormen een belangrijke randvoorwaarde voor onze zeehavens, en hiermee voor de economie in Nederland. Via het Trans-European Transport Network (TEN-T), en in het bijzonder de ‘Rail Freight Corridors’ kan meer en sneller lading per spoor afgewikkeld worden met zo min mogelijk oponthoud: veilig, betrouwbaar en duurzaam. Het spooremplacement Maasvlakte Zuid is geschikt voor 740 meter lange goederentreinen. Dat is aanzienlijk langer dan de huidige standaardlengte van ongeveer 600 meter. De langere treinen brengen een aantal voordelen. Door de langere treinen kunnen meer containers in één rit worden vervoerd. Dit betekent minder treinbewegingen, minder uitstoot en lagere kosten per ton vracht.


Artist impression emplacement Maasvlakte Zuid

Tot 2040 staan diverse infrastructurele projecten gepland om de bereikbaarheid per spoor van de Maasvlakte te vergroten. Deze projecten voert het Havenbedrijf gefaseerd uit in samenwerking met ProRail en het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. De totale ontwikkeling bestaat naast de aanleg van het nieuwe spooremplacement van maximaal vier bundels van elk zes sporen, ook uit de elektrificatie van de distri-driehoek en de buitencontour, het aanpassen van de C2-bocht en de realisatie van twee doorrijdsporen. De aanleg van het EMZ past in het streven van het Havenbedrijf om het spoorgoederenvervoer te stimuleren. Naast dat spoorgoederenvervoer een lagere uitstoot van CO2, NOx en fijnstof heeft dan wegtransport, is het om de haven bereikbaar te houden, cruciaal om alle beschikbare modaliteiten optimaal te benutten. Niet alleen door te investeren in nieuwe infrastructuur, maar ook door bestaande capaciteit slimmer en efficiënter te gebruiken. Dit vraagt om een gezamenlijke aanpak waarin marktpartijen en publieke organisaties continu samenwerken aan verbetering. Digitale oplossingen spelen hierin een sleutelrol. Ook aanvullende maatregelen om het wegennet te ontlasten en vervoer van containers via de binnenvaart te stimuleren zijn hierbij belangrijk. ProRail en het Havenbedrijf Rotterdam zetten vol in op een robuuste achterlandverbinding via het spoor. Zo kunnen er meer containers van de weg naar het spoor om de wegen te ontlasten en is er een betrouwbaar alternatief beschikbaar voor de binnenvaart bij laag water.
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

aad52

  • Offline Offline
  • Berichten: 455
Re: Maasvlakte Zuid
« Reactie #1 Gepost op: 18 October 2025, 16:43:08 »
Dat is positief nieuws!

M.vr.groet,

Aad

R1954

  • Offline Offline
  • Berichten: 728
Re: Maasvlakte Zuid
« Reactie #2 Gepost op: 18 October 2025, 17:26:31 »
Niet te vroeg juichen!

Als je bij Maasvlakte Zuid zo'n emplacement aanlegt, dan moeten er ook elders forse uitbreidingen plaatsvinden, anders moeten de ladingen verderop in Europa toch met de boot of trailer verder. Idee van communicerende vaten.

2040...

Toen de Betuwelijn er kwam was er sprake van dat er elke 10 minuten per richting treinen zouden passeren.
Is dat gerealiseerd?
« Laatst bewerkt op: 18 October 2025, 18:32:08 door R1954 »
Vrindelijke groet.

R.

Eric B

  • Offline Offline
  • Berichten: 7963
  • NS tijdperk II(c)/III
    • Obdam in h0
Re: Maasvlakte Zuid
« Reactie #3 Gepost op: 19 October 2025, 11:03:43 »
Bij lange na niet, met als gevolg dat de A15 nog steeds vastloopt door lange rijen containers van en naar Duitsland (en verder).
Oók als er in Dl niet aan de aansluitende trajecten wordt gewerkt!
 
Fotodijkje en fotodiorama
Obdam
Als alles meeloopt hebben we morgen een optocht.