Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door 741230
Vandaag om 14:08:49
Bauarbeiten im gange door 741230
Vandaag om 14:05:09
Reizigersmaterieel Twentelijn in de jaren '70 door 1200blauw
Vandaag om 13:55:54
Kwaliteit Piko hondekop vs hondekop uit startset door Remunj
Vandaag om 13:22:08
US diorama in H0 door Wim Vink
Vandaag om 12:59:22
Intermittende kortsluiting door Lobomotion69
Vandaag om 12:42:54
Raadplaatje door Hlv53
Vandaag om 12:39:02
Het Boemeltje - Electronica door Hans GJ
Vandaag om 12:35:17
Handregelaar aan IB Basic door Lobomotion69
Vandaag om 12:31:49
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 12:08:20
Dubbelom, een boekenplankspoorbaan in H0 door Lobomotion69
Vandaag om 11:58:46
Rails roestig verven door Scratchbuilt
Vandaag om 10:22:32
Stalen D 4 deurs spoor 0 door FritsT
Vandaag om 10:14:39
Klein baantje 1200x1200mm door Prutsert
Vandaag om 10:11:30
Ervaringen met veilingsites enzo (Marktplaats, Ebay, Catawiki, etc). door Arjan6511
Vandaag om 09:14:29
TEE treinstel krijgt nieuwe plaats na vertrek uit NTM door Duikeend
Vandaag om 09:12:30
Piko Smart Control Wlan Problemen.. door Remunj
Vandaag om 08:51:59
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door Wim Vink
Vandaag om 08:38:01
Aachenau West door Wim Vink
Vandaag om 08:35:58
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Frits C
Vandaag om 06:47:18
BR-18.6 Schaal-0. door FritsT
17 June 2025, 23:15:32
Frans loodsje et cetera door Scratchbuilt
17 June 2025, 22:54:41
Station Roodeschool door MOVisser
17 June 2025, 22:45:22
Defecte spanningsregelaar - Esu Ecos 2 - EcoSlink extended door spock
17 June 2025, 22:28:16
Hoe TrainController met Z21 start te runnen op laptop die alleen wifheeft? door AlbertG
17 June 2025, 21:54:10
Reactiveren van de 0N30 Mumby Lumber baan (ex-JD) by Ronald door Ronald Halma
17 June 2025, 21:28:37
Br 38 Piko Superen. door wob
17 June 2025, 21:17:09
Bahnstrecke 5867 door Frank 123
17 June 2025, 20:54:52
  

Auteur Topic: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden  (gelezen 28190 keer)

Hollandserhbfan

  • Offline Offline
  • Berichten: 218
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #165 Gepost op: 18 December 2024, 09:31:37 »
Hallo Allemaal,

Omdat het grote "klieder"werk met mifoshape, gips en papiermache voorlopig niet meer nodig is, staat de bouw aan de modelbaan nu in het teken van het aanbrengen van details op de baan en in het groen.
Voor het overzicht eerst een panoramafoto zodat de samenhang en afmetingen van de modelbaan wellicht wat duidelijker worden gemaakt.


geheel rechts de schuif Fiddle Yard. links van het midden station Dürrboden en geheel links de beek en de brug. Veel bos en weinig rails. Net als in het echt. Als is zoals eerder gezegd het echte Dürrboden geheel kaal, want boven de boomgrens.


Ik had het eerder over details. Een fiets in de stalling. Fiets is van Artitec.


Het stationsgerbouw is ook voorzien van enkele spoortechnisch noodzakelijke details. Niet teveel, precies genoeg, schat ik in. Details zijn van Weinert en Swiss Modell Rail.


Ook bij de overweg enkele details. Het hekwerk wordt nog vervangen dor een ander soort hekwerk. De knipperlichten zijn van Microscale.


Dwars door het station loopt een veldweg, met een onbewaakte overweg, welke ook over de "perrons" loopt. Uiteraard met waarschuwingsborden en Andreaskruis. Alle bordjes zijn in dit geval zelf verkleind en uitgeprint.


Rioolputdeksels, geen idee van welk merk, ik heb er van verschillende aanbieders. De weg is van een soort schuimmateriaal. Als je de putdeksels licht verwarmt met de soldeerbout, zakken ze netjes in de weg.


Nog zo'n typische CH/RhB detail. de Schaltpost. Met de schakelaars kan men de diverse  bovenleidingsecties uit/aanschakelen. Het model is van Swiss Modell Rail.


Met twee luidsprekers onder de baan, klinken deze Signalglocken zeer authentiek en brengen sfeer op de baan.


Een aardige doorkijk, zo ziet de machinist het station vanuit de Scalettatunnel.

Dan nog wat overzicht foto's. De bovenleidingmasten staan inmiddels ook opgesteld. Nog niet allemaal vast en recht ;D









Dat waren wat foto's van Dürrboden, half december 2024. Zodra er weer wat nieuwe details zijn neergezet zal ik me weer melden.

Groet Aad








Hartelijk groet Aad
Mijn bijdrage op dit forum https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=109487.0
Meer foto's van mijn treinenhobby
Fotos RhB baan und RhB werkelijkheid: https://www.flickr

Hollandserhbfan

  • Offline Offline
  • Berichten: 218
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #166 Gepost op: 19 December 2024, 13:20:24 »
Hallo Allemaal



Tot volgend jaar.

Groet Aad
Hartelijk groet Aad
Mijn bijdrage op dit forum https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=109487.0
Meer foto's van mijn treinenhobby
Fotos RhB baan und RhB werkelijkheid: https://www.flickr

Hollandserhbfan

  • Offline Offline
  • Berichten: 218
Re: RhB modelbaan die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #167 Gepost op: 07 January 2025, 15:42:30 »
Hallo allemaal,

Voor iedereen een goed en gezond 2025 gewenst. En als het even kan daarbij ook een mooi hobbyjaar.

In mijn 2 weken kerstvakantie heb ik weer wat kleine werkzaamheden kunnen uitvoeren. De grote werken zijn voorbij op deze baan. Het gaat nu echt om de laatste details en laatste afstemmingen van het landschap. Ook het hangen van de rijdraad moet nog worden uitgevoerd.
Veiligheid boven alles, daarom hebben de meeste werkzaamheden met de veiligheid en preventie te maken.

Zo was er vlak voor de tunnel een best gevaarlijk stukje met kans op steenslag en vallend gesteente.

Dat is dus opgelost met dit hekwerk. Gemaakt van een NOCH hehwerk en stukken ROCO H0e rails.

Een zelfde gevaarlijke situatie deed zich voor langs de smalle toegangsweg naar het station. ook daar werden twee hekwerken geplaatst.


Nu we toch bezig zijn met hekwerken, ook op de brug ontbrak het hekwerk nog.  Ik had nog hekwerk van de niet meer bestaande firma "Bavaria" liggen (nee niet van het biermerk ;D)
Monteren van het hekwerk is aardig friemelig, want het ge-etste hekwerk is echt heel goed op schaal, dus heel dun en dus heel bewerkelijk en gevoelig voor alles en nog wat.  Geheel recht en  deukvrij is mij niet gelukt, maar het ziet er toch heel realistisch uit, omdat ik ook in het echt wel bruggen met hekwerk, wat her en der wat uit het lood en gebutst is, heb gezien.


Dan 2 bordjes die ik eerlijk gezegd niet vaak op een CH Modelbaan ben tegengekomen. De rijwegstopbordjes met een nummerverwijsbordje naar de kleurstelling. Wat betekent dat bij nummer 1 het seinbeeld groen toont, bij nummer 2 toont het seinbeeld geel/groen.  Als een van deze seinbeelden worden getoond mag de trein vertrekken.
Je moet op de foto nog even goed kijken.

Dan in de categorie Huis en Tuin. Er werden twee bloembakken opgehangen. Ik twijfel nog over een bloembak voor de twee onderste ramen, boven de zitbank. De Bloembakken zijn van Swiss Modell Rail.


En ook dit station heeft flink wat hout voor de deur, nou ja aan de zijkant dan, past mooi onder het overhangende dak en blijft dus relatief droog.


Dan na een hele wandeling, wilde ik jullie niet deze foto onthouden. Een blik van uit de bergbossen op Dürrboden, waar net een sneltrein naar Davos-Landquart kruist met een goederentrein naar het Engadin.


Tot zover. Ik blijf uiteraard verdere ontwikkelingen posten, maar naast deze modelbaan, ben ik alweer bezig met een nieuw project. Een SBB spoorlijn in spoor N. Helemaal nieuwe dimensie voor mij. Ooit maak ik daar een nieuw draadje van.
 
Groet Aad







« Laatst bewerkt op: 09 January 2025, 11:45:00 door Hollandserhbfan »
Hartelijk groet Aad
Mijn bijdrage op dit forum https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=109487.0
Meer foto's van mijn treinenhobby
Fotos RhB baan und RhB werkelijkheid: https://www.flickr

aad52

  • Offline Offline
  • Berichten: 406
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #168 Gepost op: 17 January 2025, 12:10:57 »
Mooie foto's weer!  (y)

M.vr.groet,

Aad

Eric v C

  • werkt aan eigen variant Wutachtalbahn Sauschwänzlebahn
  • Offline Offline
  • Berichten: 1079
  • Fleischmann H0 modelbouwer
    • Alt(ernatieve) Wutachtalbahn
Re: RhB modelbaan die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #169 Gepost op: 19 January 2025, 13:22:04 »
Hallo allemaal,

Voor iedereen een goed en gezond 2025 gewenst. En als het even kan daarbij ook een mooi hobbyjaar.

Aad

Aad , je start het jaar met weer hele fraaie foto's . Ik heb al zin om naar Zwitserland te gaan met deze beelden.  (y) Eric

Hollandserhbfan

  • Offline Offline
  • Berichten: 218
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #170 Gepost op: 20 January 2025, 12:29:08 »
Dag Eric,

Dank voor je reactie, Altijd leuk om naar Zwitserland te gaan, ik hoop er ook naar toe te gaan dit jaar.

Groet Aad
Hartelijk groet Aad
Mijn bijdrage op dit forum https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=109487.0
Meer foto's van mijn treinenhobby
Fotos RhB baan und RhB werkelijkheid: https://www.flickr

Hollandserhbfan

  • Offline Offline
  • Berichten: 218
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #171 Gepost op: 20 January 2025, 12:54:15 »
Hallo Allemaal.

Er gebeurd niet heel veel op dit moment aan de baan. Hij is voor 99 % gereed. Her en der wat kleine details, maar dat gaat gewoon veel trager. Het wordt nu tijd voor technisch onderhoud aan de locs en weatheren van de wagens. Tot slot van de grote landschapszaken een chronologische overzicht van de hele baan, verdeeld over 4 foto's. Van links naar rechts en ter lering ende vermaek.


Het eerste deel van het overzicht, de plek met de brug en droge rivier.


Het tweede deel na de brug, met de korte tunnel vanaf de brug naar station Dürrboden.


Het derde stuk, met het stationsgebouw van Dürrboden en de verre blik op de aansluitende hoogvlakte met dal.


Het laatst gemaakte stuk van de baan, met de ingang van de Scaletta tunnel.

Voortaan zal ik meer foto's gaan tonen van treinen op de baan. Uiteraard als er wel weer kleine (groen) details zijn geplaatst toon ik deze ook. Maar de nadruk komt op het treinverkeer te liggen. Ik ben per slot met een modelbaan bezig en geen statische module.





Ik zal wel proberen wat spannendere foto motieven te gaan vinden.

De nieuwe plannen zijn wat N spoor betreft, even in de ijskast gezet. Ik ga binnenkort beginnen een aan modulebaan( 250 cm lang bij 50 cm) voor een overslagstation zoals bij Campocologno ligt. Dat wordt wel een nieuw draadje overigens.

Groet Aad



 

Hartelijk groet Aad
Mijn bijdrage op dit forum https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=109487.0
Meer foto's van mijn treinenhobby
Fotos RhB baan und RhB werkelijkheid: https://www.flickr

Hollandserhbfan

  • Offline Offline
  • Berichten: 218
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #172 Gepost op: 21 January 2025, 09:59:55 »
Lees nu pas de reactie van mijn naamgenoot, Dank Aad

Groet Aad
Hartelijk groet Aad
Mijn bijdrage op dit forum https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=109487.0
Meer foto's van mijn treinenhobby
Fotos RhB baan und RhB werkelijkheid: https://www.flickr

Hollandserhbfan

  • Offline Offline
  • Berichten: 218
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #173 Gepost op: 24 February 2025, 14:58:28 »
Hallo Allen,

Ik ben nog steeds met de hobby bezig, alleen wordt er weinig gebouwd. Niet omdat de vreugde of zin in de hobby is verdwenen, dat in geen geval. Nee, ik ben eigenlijk sinds begin 2025  gewoon alleen maar aan het rijden met de treinen. Fahranfälle zeggen de Duitsers zo mooi. Uiteindelijk is dat denk ik ook de bedoeling van een modelbaan. Je bouwt een decor om je treinen in te laten rijden. En nu is mijn decor voor 95 % gereed. De laatste kleine details en bijv. de bovenleiding moeten nog, maar op dit moment rij ik liever met de baan. De rest van de werkjes komt nog wel een keer.

Oh ja en wie zegt dat de modeltreinhobby niet erg zweverig is.....

Ziet er gevaarlijk uit en is het misschien ook wel. Maar tot nu toe is er nog geen trein gevallen  ;D. Dit is zo'n beetje de grootste uitzwenk die mijn Fiddle Yard kan hebben. 11 sporen van 150 cm lang.

Inmiddels zijn de modules met GLS onderweg, zodra deze binnen zijn, zal ik een nieuw draadje openen. Tot dan.

Groet Aad

   
Hartelijk groet Aad
Mijn bijdrage op dit forum https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=109487.0
Meer foto's van mijn treinenhobby
Fotos RhB baan und RhB werkelijkheid: https://www.flickr

Hollandserhbfan

  • Offline Offline
  • Berichten: 218
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #174 Gepost op: 27 February 2025, 09:56:33 »
Hallo Allemaal,

Nu toon ik de start van de nieuwe modulebaan nog maar even hier. Straks start ik een nieuw draadje. Maar dinsdag kwam er een best hele grote doos ;D uit Duitsland met deze inhoud:

Als de modulenbakken tegen elkaar staan heb ik 250 bij 50 cm nu nog lege ruimte om een RhB goederenstation te bouwen. Eigenlijk een soort van Time shaver, met waarschijnlijk op de achtergrond een heen en weer pendelend BEMO gelijkstroom Bernina treinstel.
Maar nu lijkt deze lege module nog veel mogelijkheden te bieden, als je aan de gang gaat met losse rails als planning. Dan lijkt het vaak een stuk kleiner. Ook omdat ik een baan bouw volgens het principe "minder is meer." We gaan het zien.
Tot de volgende bijdrage

Groet Aad


 
Hartelijk groet Aad
Mijn bijdrage op dit forum https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=109487.0
Meer foto's van mijn treinenhobby
Fotos RhB baan und RhB werkelijkheid: https://www.flickr

Hollandserhbfan

  • Offline Offline
  • Berichten: 218
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #175 Gepost op: 13 March 2025, 15:33:09 »
Hallo allemaal,

Ik weet niet hoeveel van jullie ook rondkijken in het Stummiforum, maar daar heb ik al wat van deze detailfoto's gepubliceerd. Het kan dus zijn dat je onderstaande foto's al hebt gezien. Ik zou eigenlijk alleen moeten deelnemen aan maar een forum, maar goed.

Details zijn altijd in trek, en daarom dat ik een aantal mooie details laat zien van mijn modelbaan, die grotendeels af is (ja, ik weet dat er gezegd wordt dat een modelbaan nooit af zal zijn, maar dat betwijfel ik eerlijk gezegd wel een beetje.)
Details worden in een bepaald Duitstalig forum heel ironisch HULD genoemd (Hingucker Und Liebevolle Details), maar voor mij zijn deze details op mijn modelbaan zeker geen HULD details, maar details die erbij horen. Niet druk en teveel, alleen details die er bij horen en niet direct in het oog springen. Dat hoop ik tenminste.

Eerst een detail van de bouwdienst:

Wagon is van PR Modellbau, de olievaten van Epokemodeller.



Diesellok 242 met grindwagens, wacht op weg naar de grindfabriek in Teufi. De details links en rechts zijn deels zelf gemaakt, zoals de Andreaskruizen van de overweg. Het brandhout naast de garage is van een fabrikant waarvan ik naam niet meer weet  ???. Alle overige details zijn van Swiss Model Rail (SMR)


In Dürrboden is het altijd augustus, maar de volgende winter komt er zeker aan. Dus een grote brandhoutvoorraad onder de dakrand is geen overbodige luxe.


De hut is van NOCH en kan worden gebruikt als kippenhok, zoals beschreven in hun catalogus. De schakelkast is van SMR, de bovenleidingsmasten op mijn hele modelbaan, dus ook deze, zijn van Barin.


De inrijzijde Davos, met een gekocht wissel van Weichen Walter. De details zijn van SMR.  Signaal van Microscale.
 

Na een flinke klimpartij kom je op dit uitzichtpunt ;D. De 242 op weg naar de grindfabriek in Teufi passeert de brug over de droog staande bergbeek.
 

Kleine details, zoals de oude signal (Hippsche Wendescheibe) van BEMO. Helemaal links staat de oude signaalvoet. De stapel dwarsliggers is zelfgemaakt, het KEV-huis is van D&R.  De bijenkorven zijn van Faller. Helaas zijn de bijen te klein om te laten zien.
 

De overweg met knipperlichten van Microscale, en veel details van SMR. De steenlawinehekken zijn zelfgemaakt.


Een van de mooiste reclamelocomotieven van de RhB, deze gele Capitolok.  In de één-op-één-schaal is deze lok allang weer voorzien van andere reclame. Maar in deze uitvoering is de lok nog steeds regelmatig te zien in Dürrboden. De cementwagen op de achtergrond is zelfgemaakt, cementtrommel van Herpa.


Het voorsein staat hier rechts, terwijl de seinen bij de RhB meestal links staan, maar vanwege de zichtbaarheid is hier voor plaatsing rechts gekozen. de brugleuning is van de niet meer bestaande firma Bavaria, details zoals bijna overal op de modelbaan zijn van SMR. Destijds in Nederland leverbaar via Alpenspoor.
 

De sneeuwploeg is het enige Metall Collection item van BEMO dat ook om te sporen was naar H0e. Daarom is het hier op een zijspoor gezet en meteen ook het duurste detail op de modelbaan. De draaischijf is een oude wagon draaischijf van KIBRI, omgebouwd naar 9 mm spoor. De draaischijf is daarom dus niet helemaal rond meer, maar dat merk je niet. De draaischijf is ook niet gemaakt om te draaien.

Dit waren enkele detailfoto's. Er zullen binnenkort wat meer details volgen, zoals wegwijzers en een ontspoorblokken voor het bouwtreinspoor en het laadspoor voor de boomstammen.
Wordt vervolgd.

Groetjes Aad

Hartelijk groet Aad
Mijn bijdrage op dit forum https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=109487.0
Meer foto's van mijn treinenhobby
Fotos RhB baan und RhB werkelijkheid: https://www.flickr

Jan Bennink

  • Offline Offline
  • Berichten: 578
    • HTM Modeltrambaan
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #176 Gepost op: 14 March 2025, 11:57:32 »
Dank je wel voor het laten zien Aad! Wij gaan ook niet alle forums bekijken. Ik hou het maar bij het Beneluxspoorforum :)
Die twee foto: Daar raak ik niet op uitgekeken  (y)
Groet, Jan
Na een modelbaan in 1:87 naar voorbeeld van de RhB https://rhb1op87.blogspot.com nu een HTM trambaan in dezelfde schaal https://htm-modeltrambaan.blogspot.com
Website: https://www.htm-modeltrambaan.nl

Hollandserhbfan

  • Offline Offline
  • Berichten: 218
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #177 Gepost op: 17 March 2025, 08:51:14 »
Dag Jan,

Leuk weer wat van je te horen. Fijn dat de foto's indruk maken.  Ja, ik zit eigenlijk op te veel Fora, maar ja. Ik ga er wel wat skippen, Het hoeft ook geen "kijk-mij-eens Show" te worden. Ik wil mijn ervaringen delen en forumlezers mooie dingen laten zien, meer niet.
Veel hobbyplezier,
Groet Aad
Hartelijk groet Aad
Mijn bijdrage op dit forum https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=109487.0
Meer foto's van mijn treinenhobby
Fotos RhB baan und RhB werkelijkheid: https://www.flickr

Hollandserhbfan

  • Offline Offline
  • Berichten: 218
Re: RhB modelbaan Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #178 Gepost op: 19 March 2025, 15:10:06 »
Hallo Allemaal,

Ik heb recent een klein, friemelig werkje gemaakt.  de Weinert Gleissperre( hoe heet dat in het Nederlands? Ontspoorblok?). Wat een gedoe, eigenlijk te klein voor mij. En ik wil dan ook nog in N gaan rijden ::)
Maar goed het ontspoorblok dus. Het ligt in het houtlaadspoor. En het was zo friemelig dat het klapmechanisme niet werkt bij mij. Ik moet met een pincet het blokje op en neer bewegen.  Maar goed het ziet er leuk uit als detail.






Op het bouwdienstspoor komt er ook nog eentje.  Maar eerst weer zin en moed verzamelen ;D

Groet Aad

Hartelijk groet Aad
Mijn bijdrage op dit forum https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=109487.0
Meer foto's van mijn treinenhobby
Fotos RhB baan und RhB werkelijkheid: https://www.flickr

Eric B

  • Offline Offline
  • Berichten: 7543
  • NS tijdperk II(c)/III
    • Obdam in h0
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #179 Gepost op: 19 March 2025, 15:19:32 »
Mooi gepriegeld  (y)

Voluit stopontspoorblok in Nederland, de achterliggende gedachte bij de naam is dat een rollende wagen tegen het blok stopt en als dat niet gebeurt ontspoort en uiteindelijk dan ook stopt.
Fotodijkje en fotodiorama
Obdam
Als alles meeloopt hebben we morgen een optocht.