Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

NL cameo layout (0,26m2) door Joran
Vandaag om 20:38:07
Het bouwen van een Philotrain 2400 kit door Rob Bennis
Vandaag om 20:37:43
Cherteau, fictieve Waals industriedorp door NS264
Vandaag om 20:36:29
Am Ende der Strecke, modulebaan op 1 M2 door Paul1969
Vandaag om 20:33:33
Materieel verzameling van Michiel(NDS) door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 20:27:03
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door defender
Vandaag om 20:23:16
Diorama Oelde Mittelweg Hp door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 20:23:03
Verwisselen koppelingen Hamo 1205 door Dick55
Vandaag om 20:13:12
Schroefkoppeling voor H0. door Kees-Jan
Vandaag om 19:44:23
Mijn eerste baan, Hexental in ho. 380x 120cm door wob
Vandaag om 19:43:39
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door puntenglijder
Vandaag om 19:28:13
Bouwbeschrijving mat' 36 ElD-4 van MK-Modelbouwstudio's door puntenglijder
Vandaag om 19:26:38
Märklin 2025 door Mark D.
Vandaag om 19:26:37
BMB-Module: “Corfe Castle Station” door Hans van de Burgt
Vandaag om 19:22:16
Werking Piko goldcap i.c.m. met niet-Piko decoder door VAM65
Vandaag om 19:22:03
MODELSPOOR by MTD - 2025 - 18 & 19 oktober 2025 in Edegem (B) door hervé
Vandaag om 19:21:31
Aachenau West door wob
Vandaag om 19:17:34
Modeltreinenbeurzen door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 19:14:22
Rheinburg, TP V/VI door gdh
Vandaag om 19:07:07
Zaterdag, 1 november 2025 | 7e Ruilbeurs MSV Post B door Kees-Jan
Vandaag om 18:46:48
Pendel module Viessmann 5214 door Te 2/2
Vandaag om 17:57:31
PB Models, ICR-rijtuigen door Huup
Vandaag om 17:55:12
Het einde van de RhB- Chiavenna Stazione Merci door AP3737
Vandaag om 17:51:57
Ermehuizen, dienstregelingsjaar 1973/1974 door gtw6016
Vandaag om 17:25:44
Bruggen-IG - brug over de Poldervaart Schiedam/Kethel door Forever Rocofan
Vandaag om 17:22:45
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 16:41:37
MSC HetSpoor-ClubTentoonstelling~Niklaas-Niklaas~6+7dec.'25 door hervé
Vandaag om 15:55:00
7 en 8 maart 2026 | Jubileumtentoonstelling MSV Post B door Rsd1000
Vandaag om 15:44:17
West-Brabantse modelspoordagen door Klaas Zondervan
Vandaag om 15:40:15
Zaterdag, 2 mei 2026 | 9e Ruilbeurs MSV Post B door Rsd1000
Vandaag om 15:35:31
  

Auteur Topic: Curieus is het wel  (gelezen 2646 keer)

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Online Online
  • Berichten: 12512
    • sleutelspoor
Curieus is het wel
« Gepost op: 26 September 2022, 19:23:54 »



 Bron: Southern Towing Companyerial foto van  de ontsporing van de twee locomotieven en acht hopperrijtuigen.  Twee extra hopperwagens staan onder water in de rivier.  [Bron: BNSF]

15 september 2022
NTSB rapporteert over aanvaring met een kolentrein
De NTSB (National Transportation Safety Board) heeft  de resultaten vrijgegeven van zijn onderzoek  naar  de botsing van een rijdende trein met de duwboot “Baxter Southern “  op de Upper Mississippi eind 2021. In het onderzoek werd vastgesteld dat de bemanning van de duwboot zich niet van bewust was dat zij met de boeg van de voorstebak van de duwcombinatie over de spoorlijn heen afgemeerd lagen.
Op 13 november 2021 was de duwboot “Baxter Southern” op de Mississippi in de afvaart met vier lege bakken onderweg naar Louisiana. Rond 2200 uur trok de wind aan met windstoten tot 35 knopen, hetwelke het navigeren met de 700 meter lange lege duwcombinatie bemoeilijkt werdt. De weersverwachting liet zien dat het er die nacht niet beter op zal worden. Na samenspraak tussen loods en kapitein leek het niet verstandig om rond te gaan om stroomopwaarts een veilige afmeerplek aan sluis of kade tevinden. Besloten werd om de combinatie kopvoor tegen een zandbank aan te duwen om te wachten op betere weersomstandigheden. Met het aanboord aanwezige elektronisch kaartsysteem selecteerden ze een locatie, die op de kaart was aangegeven met een magenta stippellijn, waar geen bomen of zichtbare obstakels waren. De loods en Kapitein waren op de hoogte dat er een spoorlijn in het gebied was, maar geloofden niet dat het een substantieel risico was. Vanwege het ruwe weer was er tijdens het naderen van de bank geen uitkijkpost op de bak geplaatst.  Om 2336 uur rook de bak grond en zat de bak geboeid op de zandplaat. Hierna verliet de kapitein de brug. Drie bemanningsleden werden naar voren gestuurd om te controleren of de boeg niet over de rails hing. Voordat de mannen de kop van de bak waren, zagen ze op een 2000 voet afstand de lichten een van uit het noorden komende trein naderen.
Rond 23.42 uur zagen de conducteur en de machinist van de trein, die net uit een rivier volgende boog kwamen, de duwcombinatie tegen de wal liggen. Zij maakten zich over dit verschijnsel geen zorgen daar het gebruikelijk was/is om in dit deel van de Mississippi schepen tegen de oever gedrukt te zien liggen.  Op het rechte stuk wat direcht na de boog volgde, versnelde zij de trein volgens de dienstregeling. De snelheid nam nu toe ipv van af! Een minuut later, toen de trein ongeveer 90 meter van de impact was, zag de Mch dat de boeg van de duwbak over het spoor hing en zette gelijk een noodremming in. De loods, die nog op de brug van de duwboot stond, zag wat er ging gebeurde en zette de motoren in vol achteruit om zo van de oever vrij te komen. Helaas sorteerde dit geen effect. Negen seconden later raakte de linkerkant van de voorste locomotief de boeg van de bak en ontspoorde. De tweede locomotief volgde, samen met tien hoppers, waarvan er zes de rivier in gingen. De machinist en conducteur liepen slechts lichte verwondingen op en ontsnapten op eigen kracht uit de locomotief; geen van de bemanningsleden aan boord van de “Baxter Southern” raakte gewond. Na de aanvaring/rijding luisterde de “Baxter Southeren naar zijn schroeven en kwam los van de wal. Dekapitein van de “Baxter Southern” nam contact op met de kustwacht en verhaalde stroomopwaarts naar een andere ligplaats. De lege bak hield aan dit voorval een paar kleine deuken en schrapen over en die hadden geen gevolg voor de zeewaardigheid van het vaartuig.  De Kapiten en loods - die elk ongeveer 30 jaar ervaring hadden in de sleep en duwvaart - vertelden onderzoekers dat ze het kaartsymbool met een uitroepteken op hun ECS-kaart die het gebied bedekte, niet hadden gezien. Het symbool zou hen hebben gewaarschuwd voor een "Barge/Rail Collision Risk" als ze erop hadden geklikt. De loods zei dat hij deze manouvre meerdere malen had gebruikt om in dit af te meren. AIS-gegevens van anderen schepen tonen aan dat deze locatie ook door hun meerdere malen is gebruikt. De NTSB concludeerde dat de oorzaak van het ongeval gelegen was in het feit dat "de piloot en kapitein van de duwboot het waarschuwingsgebied op de elektronische kaart niet correct hebben geintrepeerd", en zij adviseerde zeelieden en eigenaren/rederijen om zorg te dragen voor vaardigheid in het gebruik van elektronische kaartsystemen. (Bron:Marex)


Baxter Southern's Rose Point in nachtelijke weergave met het gebied gemarkeerd door de magenta stippellijn en het uitroepteken (links, geannoteerd door NTSB) en informatie in de overeenkomstige let op (rechts).
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

hrp

  • Offline Offline
  • Berichten: 4214
Re: Curieus is het wel
« Reactie #1 Gepost op: 04 January 2024, 16:30:44 »


Schiedam, Wiltonhaven.
Groet,
      Ronald

Wim Vink

  • Offline Offline
  • Berichten: 26359
  • Eens komt het goed.
    • MIL MOD
Re: Curieus is het wel
« Reactie #2 Gepost op: 04 January 2024, 16:36:36 »
Dat is een nogal heftig ongelukje.
Mijn baan op YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=IzfDZH3_rHo

Met vriendelijke groet,
Wim

MOVisser

  • Offline Offline
  • Berichten: 7377
    • Modelbouw in't algemeen. 3D printen etc..
Re: Curieus is het wel
« Reactie #3 Gepost op: 04 January 2024, 16:47:17 »
Nee heel mormaal.

Een schip op "sputpalen". Kan hij zich via de bodem vastleggen.
Daarna geen problemen meer met golfslag en slingeren voor de werkzaamheden...

Ronald Visser
Je kunt me vinden op diverse treinenbeurzen. Zaterdag 15 november ben ik weer in Houten.

Benelux795

  • Offline Offline
  • Berichten: 5065
  • Vinnie the who?
    • Arlbergbahn...?
Re: Curieus is het wel
« Reactie #4 Gepost op: 04 January 2024, 16:55:43 »
SpuDpalen zijn in de regel niet dragend, alleen voor 'afmeren'; bij jackups heb je t gewoon over poten (of in goed Nederlands 'legs')

Alleen wat heeft de jackup te maken met de 'aanvaring' tussen duobak en trein ??? Overigens inderdaad curieus incident....

PS Zie bijgevoegd met dash cam beeld van boeg nagenoeg op spoorlijn; absurd.... https://maritime-executive.com/article/ntsb-train-barge-collision-caused-by-failure-to-read-charted-warnings
« Laatst bewerkt op: 04 January 2024, 17:01:00 door Benelux795 »
De groeten! Vincent

Arlbergbahn...?
Bf Kibronn

MOVisser

  • Offline Offline
  • Berichten: 7377
    • Modelbouw in't algemeen. 3D printen etc..
Re: Curieus is het wel
« Reactie #5 Gepost op: 04 January 2024, 17:28:53 »
Woord staat daarom ook tussen haakjes  :angel:

Blijkbaar hebben we beiden in de waterwerken gezeten.
Is maar net wat het meeste gebruikt wordt. ;)
Mag van mij spudpaal zijn.
Voor zover.... (y)

Ronald Visser


Je kunt me vinden op diverse treinenbeurzen. Zaterdag 15 november ben ik weer in Houten.

Benelux795

  • Offline Offline
  • Berichten: 5065
  • Vinnie the who?
    • Arlbergbahn...?
Re: Curieus is het wel
« Reactie #6 Gepost op: 04 January 2024, 18:13:37 »
https://www.schuttevaer.nl/nieuws/actueel/2022/07/24/als-het-werkt-spudpalen/?gdpr=accept

Dan nog de vraag wat de installatie van een nieuwe pedestal op de gejackte Wind Osprey (of spudpalen) met het incident hebben te maken  :angel:
De groeten! Vincent

Arlbergbahn...?
Bf Kibronn

Ferdinand Bogman

  • Derde generatie Fleisch-mann
  • Offline Offline
  • Berichten: 1362
  • Klaar voor vertrek
Re: Curieus is het wel
« Reactie #7 Gepost op: 04 January 2024, 18:24:19 »
Gokje: dat het beide wel curieus is?
Parketrijder met voornamelijk jaren 60/70-Fleischmann-spul. Van plan ooit weer een vaste baan te bouwen. Tot die tijd: Wohnzimmer Rbf

Benelux795

  • Offline Offline
  • Berichten: 5065
  • Vinnie the who?
    • Arlbergbahn...?
Re: Curieus is het wel
« Reactie #8 Gepost op: 04 January 2024, 19:21:35 »
Dit forum is niet groot genoeg voor alle curieuze zaken... ;D
De groeten! Vincent

Arlbergbahn...?
Bf Kibronn

Peter Kleton

  • Offline Offline
  • Berichten: 4027
Re: Curieus is het wel
« Reactie #9 Gepost op: 04 January 2024, 19:43:33 »
Ik heb ook nog een curieus geval. :D
Ooit heeft de Blauwe Tram van de NZH in Katwijk aan de Rijn een schip aangevaren ,waarvan de boeg over de draaibrug  in de trambaan uitstak toen het moest wachten op de draaibrug  dat die open ging.
Peter ,die nadere gegevens op verzoek wel ff wil opzoeken. ;)
NS 1924-heden.
 0 baan NS loks 2100 ,6200, 3700, 3900 ,SSN 023 en  eloks 1100,1200,1300, Mat 24 en SSN023023 en 01 1ng075op 2 rail  met bovenleiding voor front en sluitsein.
  Met  kopstation als Zvt en Ov en stukje dubbelspoor er tussen .Lichtseinen

Benelux795

  • Offline Offline
  • Berichten: 5065
  • Vinnie the who?
    • Arlbergbahn...?
Re: Curieus is het wel
« Reactie #10 Gepost op: 04 January 2024, 20:26:45 »
Misschien moet dit draadje 'aanvaringen boot en trein' heten; gebeurd blijkbaar vaker ;D
De groeten! Vincent

Arlbergbahn...?
Bf Kibronn

Sven

  • Offline Offline
  • Berichten: 8365
  • Eton Wick, UK
    • Ga naar de Tramfabriek
Re: Curieus is het wel
« Reactie #11 Gepost op: 05 January 2024, 08:55:44 »
De titel kan sowieso beter. Bij dit soort vage titels krijg ik een zwaar "clickbait" gevoel en normaal kijk ik er daarom niet in. Gewoon onderwerp duidelijk en kort in de titel aangeven, niet je mening, lijkt me zo.
Backer & Rueb stoomtrams in 1:87 op www.tramfabriek.nl.
Volg mijn bouwactiviteiten op Facebook.